6?s ttaaasii weer houdt wandelsfeer Grillig buiten parcoim ÖJötcifcfe Leidse studenten hielden Mook gymnastiekoefeningen Strijd om titel heren dubbel B belooft spannend te worden 17ste Jaargang Vrijdag 25 juli 1958 Vierde blad no. 29500 Derde dag Vierdaagse stemde men toe. En nu loopt Ome Jan de veertig kilometer. Kras en vief loopt hy, geen lood vet te veel hoeft hij mee te dragen. De donderdag is volgens traditie de dag van de pers; voor het eerst waren nu ook buitenlandse Journalisten van de party, twee Israëliërs en een Engels man. Alle drie gingen ook mee naar de pastorie te Groesbeek, waar pastoor Peijnenborgh de pers nu voor de tiende keer op de bekende gemoede lijke wijze ontving. De pastoor en de nestor der Nederlandse sportjournalis ten Hans Meerum Terwogt wisselden sierlijke speeches uit en zo werd dit sa menzijn voor de persmensen weer een prettige onderbreking van het werk op en om het parcours. De leider van de Vierdaagse, majoor b.d. J. N. Breunese. ging tijdens de pers- lunch in op enkele vragen van journa listen. Een probleem wordt de toene mende compactheid van het wandel- leger. Wat moet er gebeuren, als het aantal deelnemers blijft stijgen? Majoor Breunese heeft zich uiteraard al met dit probleem beziggehouden. Men zou het wandelleger kunnen splitsen en gelijk tijdig op twee parcoursen laten lopen. Dat geeft extra problemen, want dan moet een dubbele staf worden ingescha keld voor controle, medische verzorging enz. en de majoor wil zich voorlopig hier aan niet wagen. De majoor zou de voorkeur geven aan grotere tussenruim ten tussen de starturen; hierdoor zou De derde dag van de Vierdaagse wordt de moeilijkste genoemd. Als de blaren branden en de knieën protesteren tegen nog meer kilome ters is het een verademing, als je wat steun kunt krijgen van de nooit vermoeide militairen (Van onze speciale verslaggever) Het was weer winderig en kil op het parcours van de Vierdaagse, enkele keer viel er wat zon op de wegen over de zeven heuvelen Groesbeek, maar over het geheel genomen was deze dag al even- geschikt de echte Vierdaagse sfeer in tact te houden als de beide ige. Eén voordeel had de donderdag boven de veel nattere dins- en woensdag: de regenbuitjes waren niet ernstig gemeend. Ze irden slechts kort en zelfs is het gedurende de ochtenduren vrijwel g gebleven. Zo konden de wandelaars, wat nog niet mogelijk is eest, ook langs de weg in het bermgras hun rust nemen. Ze fden zich niet meer te reppen om ergens onderdak te komen; men |n nu eindelijk het met de wandelcapaciteiten overeenkomende mpo lopen en het hierop afgestelde schema volgen. Het aantal uit- lllers was dan ook veel geringer dan op woensdag: 75, het zelfde jntal dat donderdagmorgen niet kwam opdagen. Het totale aantal trailers (dinsdagavond-woensdagmorgen 116; woensdagavond-don- dagmorgen 146 75: 221; donderdagavond 75) bedraagt thans |2; 12.720 wandelaars hebben er nu drie dagen op zitten. Er zullen vrijdagmorgen nog enkele afvallen, maar het moeilijkste is achter rug. De derde dag geldt steeds als de zwaarste. een zodanige verruiming van tijdsduur tussen de vroegste en de laatste vertrek- kenden ontstaan, dat opeenhopingen op het parcours zouden kunnen worden voorkomen. De majoor vertelde ook nog. als een bewijs van de verbroedering tussen deel nemers uit verschillende landen, dat de Israëli bezig zijn hun prachtige liede ren aan Nederlandse soldaten te leren. EEN GEIT In Engeland, vanwaar al zoveel jaren de Londense Bobbies en de niet minder befaamde Road Walking Association naar de Vierdaagse komen, begint de Vierdaagse, dank zij ook het toenemende aantal militairen dat deelneemt, steeds meer bekendheid te krijgen. Eigenlijk ligt de Engelsman, meer op „competi tion" ingesteld, het karakter van de Vierdaagse door de volkomen afwezig heid van enig wedstrijdelement niet zo zeer. Maar de sfeer (ondanks de kil heid imponeert ook hem en de Engelse journalist John Robson, van de Evening Chronicle uit Newcastle on Tyne, ge tuigde van zijn bewondering voor deze massademonstratie van sportiviteit. Elke dag seint hij duizend woorden over de Vierdaagse naar Newcastle en hij ver telde, dat op de vierde dag redacteuren van grote Londense bladen naar Holland komen vliegen om van de grandioze aan komst reportages te geven. Er komt ook nog een geit per vliegtuig naar Nijme- prachtig geitebeest met een )e medische diensten hebben het ■stelpend druk gehad. Dit kille weer p de spieren protesteren en de mas ts moeten er aan te pas komen om [weer gehoorzaamheid op te leggen, zijn ook andere methoden. De Leidse lenten bijvoorbeeld ze zijn nog der uitvallers hielden midden op parcours bij Mook gymnastiekoefe- een. daarbij de wapens als halters ruikend. Er was veel bekijks; ook de ere wandelaars hadden belangstel voor de demonstratie, die tenslotte alleen dienstbaar werd gemaakt de lenigheid doch ook aan de vro- iieid. Operatie-studentengrap. Vry- zullen de Leidenaars weer volkomen de plooi zijn, als ze in vol ornaat, rafgegaan door het collegium, naar promotie tot kruisdrager schryden. Een bijzondere prestatie levert de -jarige Wageninger Jan Agelink. ij heeft 12 vierdaagsen volgewan- sld en krachtens zyn leeftijd behoeft Hj slechts dertig kilometer 's daags lopen. Maar de kleine, pezige wan- tlaar. die een enthousiast leider is wandeljeugd in zyn woonplaats, bnd dertig kilometer te gering. Hy Vierdaagse NWB oewel de derde dag van de vierdaag- ifstandsmarsen van de Ned. Wandel- rtbond altijd als de zwaarste wordt chouwd, hebben ook donderdag alle idelaars de tocht volbracht. Toch zal rrijdag één deelneemster niet mogen ten. Zij werd namelijk gediskwalifi- d aangezien zij 7 km. bij een brom- ser had „gelift". En dat kunnen zelfs welwillende officials van de NWB toestaan. De tocht naar de Loenen- Sprengen, Het Veluwse Eiland en nderlo was verre van gemakkelijk, ir toch kwamen de meesten fit bin- Opvallend monter kwam de heer lof uit Aalsmeer in Apeldoorn terug, vreemd is dat overigens niet. want heer Zethof heeft zelfs de bijna 100 meters die Aalsmeer van Apeldoorn ïiden te voet afgelegd. Donderdag ft deze wandelaar de officials toe- oming gevraagd zich vrijdag direct zijn terugkomst te mogen afmelden, gezien hij diezelfde middag nog de naar huis wil aanvaarden. Te voet raard et zag er goed uit in de vroege mor- uren, maar toch heeft het ook don- Jag weer geregend. In de middag ten donkere wolken zich samen en daarop barstte de bui los. lp de laatste dag voert het parkoers gs Ugchelen, Beekbergen, de Woeste sve en - voor de „veertigers" en „vijf- rs" althans - door de Loener Mark. De Amerikaan Joe Brown heeft zijn teldtitel in het lichtgewicht behouden, behaalde in Houston in een gevecht 15 ronden een zeer kleine punten- op zijn uitdager Kenny Lane, die i meermalen in moeilijkheden bracht. 1 was de vijfde keer, dat Brown zyn verdedigde. - De Spanjaard Young Martin heeft de Arena van Madrid voor 30.000 schouwers met succes zjjn Europese in het vedergewicht verdedigd tegen Fransman Robert Pollazon. Martin met een duidelijke puntenvoor- ong. gen, een uitermate waardige sik, de mascotte van I een regiment uit Wales. De geit zal het wil veertig kilometer blyven lopen. regiment op de laatste kilometers naar Het bestuur van de KNBvLO vond dat I het eindpunt door Nijmegen beeeleiden. wat kras. maar toen Ome Jan Agelink Als John Robson even enthousiast met overtuigende medische attesten j over de Vierdaagse schrijft als hij er kwam aandragen, ^yaarin hy zelfs goed tegen ons over sprak, wordt er machtige voor vijftig kilometer werd verklaard, propaganda gemaakt in Engeland. Het Leidse Hout-toernooi (Van onze tennismedewerker) Het „Leidse-Hout" Toernooi stond gisteren in het teken van het dubbelspel. Dat wil zeggen dat het dubbelspel ruim de overhand had op het dagprogramma. De stryd om de titel in het herendubbelspel B belooft een uiterst spannende geschiedenis te worden. Er zyn vier combinaties, te weten Hagen-Lankhout, V. Heuvelen-Koole, Voogt-Runderkamp en Janssen-Wortelboer, die elkaar in kracht praktisch niet ontlopen. Deze combinaties zullen elkaar dan ook zater dagmiddag wel in de halve finale het leven zuur maken. Van Heuvelen—Koole kregen op weg naar die halve finale de zwaarste noot te kraken nl. van Dongen-van Dongen. Het is eeri drie sets-partij geworden. De grotere vaart van Van HeuvelenKoole plus hun beter afmaken aan het net brachten hen de zege 46. 61, 46. Barendreoht en Van Berge-Henegouwen leken tegen Voogt—Runderkamp voor een kapitale verrassing te gaan zorgen. In de eerste set stonden zij op een ge geven moment 65. 4030 op de service van Barendrecht. Een strakke zuivere bal kwam van diens racket precies in het uiterste hoekje van het service-vak. Runderkamp retourneerde cross met een veilige boog over het net in de richting van de opgelopen Barendrecht, Het volley-duel dat hierna ontstond werd door Runderkamp met het „hout" be slecht Via de steel van zijn racket zeil de de'bal langs de verblufte Van Berge Henegouwen. 4040. Tot een tweede set- punt kwam het Leidse Hout dubbel niet. Het was alsof dit gelukkige punt voor Voogt en Runderkamp hen alle geloof in eigen kunnen op slag had ontnomen. Met 8—6 ging de set naar Voogt/Run- derkamp en de tweede set gaf laatst genoemden geen moeilijkheden meer 6—3. Janssen en Wortelboer waren intussen bezig Demmenie en Kuilman van de baan te vegen. Janssen produceerde de ene kogelende backhand na de ander. Wor telboer zorgde voor de afwisseling met zachte, schuine slices, dj" vooral Kuil man voor onoplosbare problemen stelde. In ongeveer 40 minuten was het ge beurd, 63, 60 voor Janssen/Wortel- boer. gaan de zaken totnutoe wel heel gunstig. In het heren enkelspel B wist hij nl. Noordman in een hevig gevecht met 6—4. 75 te bedwingen, zodat hij nu twee halve finales heeft bereikt. Een ander opmerkelijk wapenfeit uit de en kelspelen was de overwinning van Van Steenis op Lankhout in het heren enkelspel C. Het sterker wedstrijdmo- reel van eerstgenoemde was in deze par ty wel de doorslaggevende factor, 7—5, 46 61 voor Van Steenis. In het dames enkelspel C verdient mej. v. Ulden een pluim voor haar dap per verzet tegen de geroutineerde mej. v. d Neut. 6—3, 64 voor mej. v. d. Neut. V. Steenis/Scholten en Grimbergen/ Stokkermans wisten in het heren dub belspel C van géén ophouden. Drie sets lang werd om elk puntje hevig gevoch ten. Tenslotte wonnen v. Steenis/Schol ten met 46, 7—5, 10—8! Commentaar overbodig! Lalisang had in het heren dubbelspel B briljante momenten maar hij vormde geen sluitende combinatie met zijn partner, den Holder Hagen, speler met aanleg, en Lankhout wonnen met 63 63. UITSLAGEN: Heren enkel B: Korteweg—v. Berge- Henegouwen, 6—3, 6—2. Nyeboer— Umans, 26, 06; NoordmanWortel- boer 46, 57; Lalisang—Kuilman 7—5 6—2. Heren dubbel C: Oost/OostBlanken/ Pino 64, 64; v Steenis/Scholten Grimbergen/Stokkermans 46, 75, 108. Ta msma/SmitsCassa/Ebbers 3—6, 63, 63; Engelenburg/v. Zwieten —Botje/Korteweg 63, 63. Heren dubbel B: v. Dongen/v. Dongen v. Heuvelen/Koole 46. 61 4—6; den Holder/ LalisangHagen /Lankhout 36, 3—6; Barendrecht/v. Berge-Henegouwen Voogt/Runderkaanp 68, 36; Dem menie/Kuilman Janssen/Wortel'boer 36, 06; Janssen/Wortelboer—Gorp/ Umans 60, 60. Heren enkel C: TamsmaOost 64, 64; v Steenis—Lankhout 75, 46, 6—1. Dames enkel C: mej. v. d. Neut—mej. v. Ulden 63. 64; mevr. Mullermej. Vergouwen 6—3. 36, 75 Gemengd dubbel C: mej. Kruisman/ Ubbink mej. Tieleman/Overdijkink 3—6, 6—4, 2—6; Mej. v. d. Moortel/ Engelenburg—Vlaanderen/v. Beek 6—2, 6—3. Gemengd dubbel B: mevr. Boot/den Holder—mej. de Jonge/ Punt 6—3, 64; mevr. Splintèr/H. Savallemej. v. Dorp/ v. Heuvelen 2—6. 6—3, 60. Dames enkel B: mevr. de Bruyn-Kops mej. Bakker 16, 26. Prachtige kwaliteit sporthemden. Met Panamabinding, speciaal vervaardigd voor de Tropen, waardoor ook bij het warmste weer ideaal in het dragen. Met 2 sportieve borstzakken, de kraag kan open en gesloten gedragen worden. Een aanbieding voordelig als nooit tevoren, door dat de export naar Indonesië niet doorging. Deze Majorca - sporthemden, die 27.50 moesten kosten, koop U morgen, uniek in Nederland, als ongelofelijk buitenkansje In 3 maten: small, medium en large. Zolang de voorraad strekt Koop het voor Uw man. Als het niet naar genoegen is nemen wij het terug om ee'n van die andere 1000en Coster-klanten een koopje te bezorgen. U kunt niet meer dan 2 stuks tegelijk kopen. Telefonische of schriftelijke orders kunnen niet worden uitgevoerd. LEIDEN: Haarl.straat 25, fel. 25317 Rotterdam, Korte Hoogstr. 11 Meent hk. GoudsesingelKa- tendr. Lagedijk hk. Dorps weg: W. Kruiskade 35 Tour der V.N. was in Leiden Oom Joop Legerstee's Tour der Ver enigde Naties had gisteren Leiden als etappeplaats. Rond vijf uur gistermid dag arriveerden de 120 deelnemers1 op de Mare. In gesloten colonne. Gesprint werd er niet, want deze vierde etappe van de jeugdtour, van Amsterdam naar Leiden, was een ploegentijdrit en de be slissing daarin was reeds in de ochtend uren verkregen op de baan van het Olympisch Stadion. Van elke ploeg reden daar drie jon gens en de tijd van de laatste gold als de beslissende. Leiden 1 werd winnaar in 1.36 vóór Utrecht (1.37) en Leiden 2 (1.38). De kopman van Leiden 2, Koos van Weizen, was overigens de snelste van al len. Hy noteerde een tijd van 1.34. De jeugdige renners logeerden van nacht in het St.-Antonius Clubhuis. Gis teravond werden excursies gemaakt naar de Leidse Sterrewacht en het Rijksmu seum voor Volkenkunde. De Tour-zuster heeft gisteren druk werk gehad. Het slechte weer en de ver moeienis van de derde etappe, Zwolle- Amsterdam, hadden vele deelnemers parten gespeeld. Naar wij vernemen hebben dan ook twee Leidse deelnemers de stryd wegens ziekte gestaakt, terwijl bovendien nog twee Sleutelstadbewoners er de brui aangaven, omdat het hen niet hard genoeg ging Vandaag ging de tocht van Leiden, via Alphen a. d. Rijn en Gouda, naar Den Haag. ATLETIEK Anna Pazoro pestigt nieuw wereldrecord speerwerpen Het Australische meisje Anna Pazero heeft te Cardiff tijdens de spelen van het Britse Rijk het wereldrecord speer werpen verbeterd met een worp van 57 39 meter, dat is niet minder dan 1.66 meter verder dan het oude, nog niet of ficiële, record van de Tsjechische Dana Zatopkova, die op 1 juli van dit jaar tot 55.73 meter kwam. Het officiële record staat nog steeds op naam van Nadeshda Koniajewa (Rusland) met 55.48 meter (Kiev 6 augustus 1954). Anna Pazero is van Poolse origine. Twee jaar geleden emigreerde zij naar Australië. De wereldrecordhouder en meer voudige Olympische kampioen Wladimir Kuts zal zaterdag a.s. en zondag niet uitkomen in de wedstrijd tegen de Ver. Staten. Kuts, die geruime tijd last ge had heeft van een maagaandoening, kwam zondag jl. slechts op de achtste plaats bij de Russische kampioenschap pen op de 5000 meter. De selectiewedstrijden voor profs en amateurs achter grote motoren, die op 31 juli a.s. in het Olympisch Stadion zouden worden ven-eden, gaan niet door omdat er kwestie is ontstaan tussen de stadiondirectie en de gangmakers en renners, voornamelijk over de betaling. Waterpolo-competitie Pijnlijke nederlaag Sleutelstad in duistere slotminuut (Van onze zwemmedewerker) In een wedstryd vol zenuwen en verwarring heeft de „Sleutelstad" gister avond haar eerste klasserschap verspeeld. Verlies van deze wedstrijd was echter beslist niet nodig geweest indien maar de sterkste Leidse combinatie in het water gelegen had. Nu waren er invallers voor o.a. Kapaan, Van Zyl en dat gaf de doorslag, want „het Y" dat zoals wij reeds in ons overzicht schreven geen enkel belang by deze wedstryd had, was ook verre van volledig maar wist in de donkere slotphase beter van de verwarring te profiteren. „Sleutelstad" haalde door de snelle Frans Thyssen de bal. Er volgden en kele Leidse aanvallen, die echter alle op niets uitliepen. In de 2e minuut scoorde „Het IJ" 0—1. Even later volgde er een doehvorsteling. voor het Amsterdamse doel, waaruit de gelijkmaker ontstond: 1—1. Het bleef een gelyk opgaand spel, want Piet Eradus plaatste op Jac. Dool. die een gevaarlijke boogbal afgaf die net overging, terwijl aan de andere kant Bouwmeester driemaal reddend moest optreden. Uit een voorzet van Cees van Hooidonk brengt Wim van Rooyn dan de stand op 2—1. „De Sleutelstad" staat dus voor en zal ook met een voorsprong gaan rusten, want al wordt het in de 6e minuut gelijk (2—2) door een strak schot van een vrijliggend ,.IJ"-speler. nog voor rust is het weer een combinatie Piet EradusJan Dool die succes ople vert, 32. Ook bij de hervatting is Frans Thys sen weer het eerst bij de bal en weder om volgen enkele Leidse aanvallen, waaruit niet gescoord wordt. Wel doet dat „het IJ", want uit een doehvorste ling wordt het gelijk (3—3), terwijl in de tweede minuut „Het IJ" de leiding zelfs overneemt (34) en nog vergroot (3—5). De spelers en het, overigens niet tal rijke, publiek op de kant begrijpen dat de laatste kans van „De Sleutelstad" Nederlandse ploeg naar Curasao vertrokken Met ruim een uur vertraging is gis teravond het gezelschap Nederlandse voetballers (beneden 23 jaar), dat op Curasao twee wedstrijden en in Surina me één ontmoeting gaat spelen, met de KLM-superconstellation „Electron" van Schiphol vertrokken. De Nederlandse ploeg speelt op zon dag a.s. tegen Curasao, op woensdag 30 juli tegen Suriname en tenslotte op zon dag 3 augustus weer tegen Curasao. Op 7 augustus a.s. keert de ploeg terug in Nederland. Een van de wedstrijden tegen Curasao zal onder leiding staan van Leo Horn, die tevens in de West een scheidsrech- terscursus met demonstraties in de prak tijk zal geven. Voor bondscoach Elek Schwartz zal het uitstapje een verlengstuk krijgen. Hij zal namelijk op uitnodiging van de Cura- saose voetbalbond en met toestemming van de KNVB nog twee k drie weken in de West blyven om trainingsmethoden te demonstreren en voor de Curasaose trainers een cursus te geven. NederlandIsraël op 17 september a.s. Het Nederlands elftal zal op woensdag 17 september a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam een officiële in terlandwedstrijd spelen tegen Israël. De wedstryd wordt gehouden ter gele genheid van het 10-jarig bestaan van de staat Israël. Voor de Oranjeploeg wordt dit duel het laatste voor de uitwedstrijd tegen België, op zondag 28 september. De wedstryd in het Olympisch Stadion wordt by kunstlicht gespeeld. hier verloren dreigt te gaan en de aan moedigingen schallen dus over het wa ter. Dat inspireert de spelers, want al wordt het spel nu wat harder, er komt Leids succes. Eerst uit een strafworp van Jan Dool (45) en dan via een schot van Brouwer (55). En dan breekt de laatste minuut van de wedstryd aan, de minuut bykans in donker gespeeld, een symboliek voor het verlies dat de Leidenaren in deze luttele tijdspanne lijden. Jan Dool krijgt een vrije worp, al twijfelt de scheidsrechter lang genoeg om een „IJ-speler" in de waan te brengen dat de worp voor hem bestemd is. Zodat deze Amsterdammer, als Jan Dool de worp wil nemen, deze aanvalt èn prompt het water uit verwezen wordt. Als dan nog een „IJ-speler obstructie pleegt, komt „De Sleutelstad" plots met een meerderheid van twee spelers te liggen. Het schimmenspel wordt hervat, een Leidse aanval mislukt, de bal gaat naar een „IJ'-speler. die te zwaar wordt aangevallen en daarvoor een vrije worp krygt. De Amsterdam mer plaats de bal naar een mede speler, die vrij lukraak naar het Leidse doel schiet, waarin de bal tot grote ontsteltenis van keeper en spelers, ver dwijnt. na een botsing met een hoofd van één van de spelers. Dit onnozele doelpunt brengt de be slissing (56) want als het spel hervat wordt is er geen tyd meer voor een aan val en heeft ..De Sleutelstad" haar laat ste kans gemist. Wel moet nu nog tegen „Merwede" gespeeld worden,, maar de achterstand op deze ploeg is zo groot (3 punten) dat zelfs een overwinning geen baat meer zal brengen. WILSKRACHT—DE ZIJL 0—3 In een vooral van Leidse zijde goed gespeelde wedstrijd heeft „De zyi" haar kansen op het afdelingskampioenschap behouden. „De Zijl" kwam met twee in vallers in het water, namelijk Loek Leune en Hans van Tol, maar van de I opstelling van deze jonge spelers heeft I men geen spyt gehad. Talloze aanvallen i flitsten via deze knapen en Wim Berg man naar het Wilskracht-doel en het was deze linie ook die vrij gauw na het begin voor 01 zorgde, waarbij Wim Bergman met een drukbal voor de af werking zorgde. In de tweede helft lan ceerde Wim Bergman Hans van Tol en toen werd het 02 en even later werd het door goed samenspel van de meer genoemde jeugdige linie, nu via Loek Leune. 03. De Zyl zat toen op fluweel en ging met goede combinaties tijdrek- ken. Bijna werd dat gevaarlijk, toen Hans van Tol om overigens onbegrijpe lijke redenen, het water uit moest en de Kooibewoners dus in de minderheid kwamen. Maar de Leidse ploeg speelde nu zo hecht, dat er voor de Utrechte naren geen doorkomen aan was en de stand dus. volkomen verdiend, ongewij zigd in het voordeel van „De Zijl" bleef. Aanstaande dinsdag valt in de ZUl de beslissing van deze spannende, tot de laatste wedstrijd belangrijke competitie, als „De Zijl" tegen „RZPC" speelt. Advertentie Die lekkere melk is morgen, maar ook overmorgen nog goed Macgibbon behoedde zijn ploeg voor catastrofe Tony Macgibbon, dé lange Nieuwzee- landse „all-rounder", heeft zijn team gisteren voor een catastrofe behoed. Op de eerste dag van de vierde testmatch tussen Engeland en Nieuw Zeeland, die te Manchester is begonnen, hadden de gasten al voor de lunch vier top-wickets verloren voor slechts 66 runs. Toen kwam de bijna twee meter lange Macgibbon aan bat. Elke fout van de Britse bowlers werd daarna afgestraft. Binnen twee uur scoorde de Nieuwzeelander zijn halve century de eerste „50", die een van de Nieuwzeelanders in deze rubber bij- eensloegEn dank zij zijn werk werd het alleszins draaglijke totaal van 220 voor 6 bereikt. Ook al een „hoogtepunt" voor de Nieuwzeelanders, die alle drie wedstrijden van deze serie met groot verschil hebben verloren. Macgibbon vergaarde 66 runs. De „Willem Ruys" morgen in Rotterdam De „Willem Ruys", onder commando van kapitein Frits de Jonge, wordt mor genmiddag om ongeveer 2 uur te Rot terdam terugverwacht van haar 14- daagse Noord-Zuid cruise, waarbfj de Noorse fjorden, Walcheren, Casablanca en Madeira werden bezocht. In deze twee weken brachten, behalve de buiten landse passagiers (Belgen, Zwitsers, Duitsers enz.), niet minder dan 648 Ne derlanders, afkomstig uit 94 verschil lende gemeenten van ons land, hun va kantiedagen op de „Willem Ruys" door. In Casablanca, waar het vlaggeschip van de Kon. Rotterdamsche Lloyd nog niet eerder was geweest, werd het gezelschap in Marokkaanse sfeer door de gouver neur en de plaatselijke autoriteiten of ficieel ontvangen in een geheel in Ara bische stijl gebouwd nieuw buitenver blijf. De ontscheping der passagiers zal mor genmiddag zo spoedig mogelijk na aan komst van het schip aan de Lloydkade te Rotterdam een aanvang nemen. DUIVENSPORT Wedvlucht op Duffel Wedvlucht met jonge duiven vanaf Duffel, gelost te 8.05 uur met z.w. wind. Nulpunt 118.70 km. LPC In concours 236 vogels; le duif te 9.38.04 uur. D. Mosseveld 1; A. v. As 2; M. de Lan ge 3; P Teske 4—9; P. Groenendijk 5; H. van Alphen 6; J. de Wit 7—10; W. Otten 8. De Blauwkras In concours 154 vo gels; le duif te 9.39.14 uur. H. Moenen 1—9; W. Ravensbergen 2 10; A. v Royen 3; A. Kop 4; H. le Febre 5; Gebr. Gijsman 6; J. Wervelman 7; P. Hansen 8. De Vriendenclub In concours 374 vogels; le duif te 9.34.37 uur Dekker-Uljee 1; F. Hofman 2; C. v. Cleef 3; C. P. Gijsman 4; P. Marks 5; H. Wansink 6; Chr, Braun 7; L. L. Bax 8; W. Vijlbrief 9; H Mooten 10. De Bonte Duif In concours 180 vo gels; le duif te 9.34.- uur. F. Bink 1—3—5—10; P. Schenkeveld 2; G. v. Albada 4; J Krekelaar 6; N. Oudshoom 7; J Wolters 89. P.V. De Rynklïevers H. Bonneur 1 7; Lolkes de Beer 25; M. Beierse 3; C. de Ridder 4; F. Hoogervorst 6; M. de Wil'k 8; P. de Vos 9; J. Truyers jr. 10. Fondclub Leiden Uitslag van de wedvlucht met oude duiven vanaf Ruffec. In concours 254 vogels, gelost te 6.05 uur met z.w. wind. Nulpunt 750.70 km. le duif te 17.55.07 u. Zoterdag: A. v. Leeuwen 1-4; G. Oude Elferink 2-6-12; G. v. Klaveren 3; H. v. Vegten 5-10; Gebr. Oosterman 7-8; Hoek -De Vries 9; F. Hendriks 11; J. Plug 13; Gebr. de Wit 14; J. Wolters 15. Zondag: H. Martens 16. Maandag: G. v. Klaveren 17; M. Noor- dervliet 18-46; J. v. Ofwegen 19; G. van Albada 20-23; J. Tijsterdam 21; Gebr. Oosterman 22-33; M. Jongeleen 24; P. Fasel 25; P. Borgers 26; J. Passchier 27; H Moenen 28-38; S. Koster 29; H. Mar tens 30; P. v. Wissen 31-47; G. Duin dam 32; H. v. Vegten 34; J. Wolters 35- 42; J. v. d. Niet 36-39-40; Hoek-De Vries 37; A. v. Leeuwen 41-44; J. Plug 43; Chr. v. d. Pluym 45; M. Wolleswinkel 48; A. Sira 49; A. Dysselbloem 50. Wedvlucht Bordeaux Wedvlucht met oude duiven vanaf Bordeaux, gelost op zaterdag te 13 uur met z.w. wind. Afstand 897 km. L.P.C. In concours 30 vogels; le duif te 14.39.38 uur. C. de Groot 1, 4, 7; J. Knijnenburg 2; D. v .d. Nieuwendijk 3. 6; J Kukler 5, 8. De Vriendenclub: In concours 54 vo gels; le duif 10.13.24 uur. Dekker—Uljee 1; P. v. Schie 2; R. Pet 3; L. L. Bax 4; N. Bemelman 5; A. v. Noort 6, 8; Chr. Braun 7; A. Dysselbloem 9; C. Caste- lein 10. De Bonte Duif: In concours 35 vogels; le duif te 13.01.- uur. P. J. Fasel 1; J Noordervliet 2. 6: G. v. Albada 3; J Wolters 4. 5; H. Sterk 7. P.V. De Rynklievers In concours 55 duiven; le vogel 13.29.50 uur. P. v. Griensven 1; T. J. Kettenis 2. 5 en 10; J. Truyen Jr 3; C. v .d. Helm 4; H. Kiel 1 6; P. de Vos 7; H. Rotmensen 9.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7