FILTRA Son filtre est si pur VenkcJk pliwïafrütiïi De aanstaande Topconferentie Iraakse leider, generaal Kassem, wil met ieder land samenwerken Nieuwe grondwet zal worden afgekondigd Met een enkel woord Agenda VRIJDAG 25 JULI 1958 Gejuich in Lagerhuis In het Lagerhuis klonk gejuich toen Hugh Gaitskell, de leider van de oppo sitie, sprak over de algemene voldoening, dat Kroesjtsjef in beginsel het voorstel van de Britse regering om een serie bij eenkomsten van regeringsleiders te hou den parallel aan de vergaderingen van de Veiligheidsraad had aanvaard. Gaits kell zeide dat het gehele Lagerhuis ach ter Macmillan staat om zo spoedig mo gelijk succes te bereiken. Aan Macmillan werd de vraag gesteld, cf kolonel Nasser tot de conferentie kan worden uitgenodigd. Macmillan hield uitdrukkelijk een slag om de arm. Hij antwoordde dat Kroesjtsjefs oorspron kelijke voorstel een vijf mogendheden- conferentie in Genéve was. Ons tegen voorstel voor een speciale bijeenkomst van de Veiligheidsraad was echter soe peler en het verheugde hem, dat Kroesjtsjef dit in zyn laatste brief had erkend. Maar het zou volgens Macmil lan voorbarig zyn om vóórdat de Veilig heidsraad zelf overeenstemming had be reikt over de vorm van de bijeenkomst, nu reeds te bepalen welke niet-leden on der de staten aanwezig zouden moeten zijn en door wie zij zouden moeten wor den vertegenwoordigd. De Britse premier heeft hiermee zyn Russische collega duidelijk te verstaan gegeven, dat hij de Veiligheidsraad niet de wet kan voorschrijven. Verzoenend gebaar In Londen wordt overigens met in stemming vastgesteld, dat Kroesjtsjef thans eindelijk eens een verzoenend ge baar maakt en nalaat bombastische drei gementen te uiten. Hy wordt natuurlijk aangelokt door de propaganda-moge- lijkheden, welke zijn reis naar New York biedt, maar uit de toon van zijn ant woord valt op te maken, dat propagan da niet zijn enig motief hoeft te zijn. Men blijft rekening houden met de mogelijkheid, dat hij inderdaad ont spanning wenst. Hoewel Macmillan zich neergelegd heeft by een uitstel, wil hij dat het Westen zo snel mogelijk doorzet. Een Amerikaanse sugzestie om de bij eenkomst pas over twee of drie weken te houden, is voor het Britse publiek onaanvaardbaar. Voorkomen moet immers worden dat de Russen elke treuzeling uitbuiten. Kroesjtsjef zou zich zelf dan kunnen voordoen als de man, die een weerspan nig Westen naar de top sleept. Daarom, zo wordt hier opgemerkt, moet er ook geen bezwaar tegen Nassers aanwezig heid worden gemaakt, hoe zeer dit mis schien ook tegen de borst mag stuiten. Maar als tegenprestatie zou Nasser moe ten beloven, geen nieuwe uitbarstingen, met name in Koeweit en de Soedan, te veroorzaken. Hoe het ook zij, de Britse regering is van mening dat het topge- sprek over ruim een week in kannen en kruiken behoort te zijn. Tussen 4 en 8 augustus Volgens AFP is men er in VN-kringen in New York vrijwel van overtuigd, dat de topconferentie tussen 4 en 8 augustus in New York zal worden gehouden. Meer dan 2000 journalisten hebben reeds aan de persdienst van de VN toestemming gevraagd om de topconferentie by te wo nen. President Eisenhower en minister Fos ter Dulles hebben gisteren het ontwerp voor een Amerikaans antwoord op Kroesjtsjefs voorstel opgesteld. Het ont werp zou gisteravond nog aan Engeland en Frankrijk gezonden worden, zo heeft Eisenhowers perschef, Hagerty, in Was hington bekendgemaakt. Hy voegde hieraan toe. dat Washing ton op de hoogte wordt gehouden van de antwoorden, die in Parijs en Londen worden opgesteld. Hij achtte het moge lijk, dat na het overleg met Londen en Parijs, Eisenhowers definitieve antwoord Rebellerende Venezolaanse officieren uit land gezet De regering van Venezuela heeft gisteravond bekendgemaakt, dat een groep legerofficieren, die betrokken was by de samenzwering tegen het bewind van de junta onder leiding van Lazzarabal, is gearresteerd en uit het land gezet.Verwacht werd, dat generaal Castro Leon, die woensdag als minister van Defensie was afge treden, gisteren naar de Verenigde Staten zou vertrekken. Of dit inder daad gebeurd is, kon nog niet worden bevestigd. Wel is gistermiddag een Venezolaans legervliegtuig op Curacao aangekomen. Aan boord bevonden zich zes hooggeplaatste officieren, hun namen zijn echter niet bekend. De zes man zullen voorlopig op Cura cao blijven. Ondanks de officiële tegenspraak van berichten als zouden de garnizoenen van Maracay en Valencia in opstand zyn gekomen en de verklaring dat het geschil tussen Lazzarabal en generaal Castro Leon geheel uit de weg zou zijn geruimd, bestaat er onmiskenbaar nog een gespannen toestand in het land. De zeestrijdkrachten, die onder bevel staan van schout-bij-nacht Carlos Laz zarabal een broer van de voorzitter van de junta hebben besloten op zee te blijven totdat de toestand opgehel derd is en de officieren, die betrokken waren bij de actie van Castro Leon, zijn ontslagen en verwijderd. De vakbonden, die woensdag gedu rende zeven uur staakten, o.a. bij de olie-industrie, verklaarden gisteren, dat zij bereid waren voor onbepaalde tijd het werk neer te leggen om elke staats greep tegen Lazzarabal te verijdelen. Agenten mishandeld Een 39-jarige Duitse scheepsmachi- nist uit Hamburg heeft vannacht op de Meeuwenlaan in Amsterdam-Noord een pol it ie-agent tegen de grond gesmeten toen deze twee collega's wilde assiste ren, die de dronken 37-jarige vrouw van de machinist hadden aangehouden. De agent, die toevallig voorbijkwam, liep verscheidene verwondingen op en zal een week geen dienst kunnen doen. Het echtpaar werd naar het bureau over gebracht en de man, wiens schip in een dok te Amsterdam ligt. is aangehouden. Hij kreeg een proces-verbaal terzake van mishandeling. In de Indische buurt te Amsterdam werd een agent door een 21-jarige autobestuurder in het gezicht geslagen waarbij drie tanden los kwamen te zitten en de bovenlip van de agent scheurde. Kinderen waren aan het spelen met een bakfiets, die onverwacht tegen de geparkeerde auto opreed. Toen de agent wilde constateren of de beschadigingen aan de auto inderdaad door de bak fiets waren veroorzaakt zinde dit de autobestuurder niet en hij begon ruzie te maken met de agent. De driftkop is terzake van mishandeling aangehouden. Vervolg van pag. 1 aan Kroesjtsjef reeds vandaag zou wor den gepubliceerd. Meningsverschil over interpretatie Naar verluidt zyn de Ver. Staten niet gelukkig met de interpretatie, die men algemeen aan Kroesjtsjefs jongste brief heeft gegeven. Amerikaanse functiona rissen verklaarden, dat na een zorgvul dige bestudering van de brief zal biyken dat Kroesjtsjef in feite niet heeft aan vaard wat van Westeiyke zyde is geop perd. Men acht het dan ook mogelijk, dat Eisenhower in zyn antwoord de schünbare aanvaarding van de Westely- ke voorstellen door Kroesjtsjef zal be twisten. Het voorstel van Macmillan, waarbü Eisenhower zich aansloot, was volgens deze functionarissen, dat de Veiligheids raad zou byeenkomen op het niveau van regeringsleiders. Kroesjtsjef is echter weer teruggekomen met zyn aanvanke lijk voorstel voor een topconferentie van de Sovjet-Unie, de Ver. Staten, Enge land, Frankryk en India, met secretaris generaal Hammarskjöld en in tegen woordigheid van de Arabische landen en hij heeft niet gezegd hoe de Veiligheids raad met die onderneming verbonden zou zyn. 'Muizenissen in Musselkanaal' (Van onze correspondent) Een huisvrouw in Musselkanaal was van plan haar huis van stof te reinigen en zette de stofzuiger aan Acht muizen vlogen uit de stozui- ger toen de kamer in. Een muizen- moeder was 's nachts totaal ten onrechte tot de overtuiging geko men, dat de stofzuiger een ideaal onderkomen zou vormen voor haar i kroost en haar zelf. Toen de motor ging draaien, werden de dieren naar buiten geblazen. Transportmoeilijkheden in Indonesië De directie van de Loah Koetoe steenkolenmijnen in Oost-Borneo heeft medegedeeld niet langer in staat te zijn tot uitbetaling van de lonen der mijn werkers in Loah Koetoe, Loah Pari en Segihan. De directie van dit voormalige Ne derlandse bedrijf deelde mede, dat de produktie zich opeenhoopt en wegens een „vacuum in de transport sector" niet kan worden verscheept. Uit Palembang is gemeld, dat het bouwbedrijf de arbeid heeft moeten staken als gevolg van „transportmoei lijkheden", die tot een tekort aan ce ment hebben geleid. Generaal Abdoel Karim Kassem, de eerste minister van Irak, heeft gisteren op een persconferentie, die werd byge- woond door journalisten uit tairyke landen, nog eens herhaald, dat de nieuwe Iraakse regering volledig wenst samen te werken met alle bevriende landen, die met Irak willen samenwerken. Hij zei ervan overtuigd te zijn, dat alle landen de nieuwe republiek in de naaste toekomst zullen erkennen, „want nie- 'n Bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts drijft de oorzaak van die ondragelijke Rheumatische Pijnen eruit. Onzuiver bloed is inderdaad veelal de oorzaak van veler lijden aan Reuma tische Pijnen. Kruschen's zes minerale zouten voeren de bloedzuiverende orga nen nieuwe krachten toe, maken ze weer jeugdig. En zo - naarmate het bloed weer krachtig gaat stromen - verdwynen de pijnverwekkende onrein heden langs natuurlijke weg. Vraag Kruschen by Uw apotheker of drogist. Toestand gewonden gaat vooruit (Van onze Haagse redactie) Bij informatie in Stuttgart naar de toestand van de gewonden, die vielen bij het vreselijke verkeersongeluk op de Autobahn Stuttgart-Ulm, verna men wü, dat de meesten van hen vooruit gaan. Mevrouw Nederlof be vond zich echter nog in levensgevaar. Zy heeft een zware leververwonding opgelopen. De bestuurder, de heer De Rijke was nog steeds bewusteloos en kon nog niet verhoord worden. Mevrouw Lina heeft hoofd- en been wonden. De anderen, mevrouw De Rijke en haar dochtertje Lonie, gingen iets vooruit en zijn zeer zeker niet meer in levensgevaar. Bij het onderzoek van de politie is gebleken, dat de verongelukte Neder landse wagen dinsdag in Memmingen in reparatie is geweest. Het betrof hier een mankement in de aandrijf organen van de auto. Men kon de reis naar huis voortzetten, maar had toch de raad ge kregen na thuiskomst de wagen nog maals naar een garage te brengen voor nader onderzoek. Het moet niet uitge sloten worden geacht, dat tenslotte zal blijken, dat niet de banden de ooi-zaak van het ongeluk zijn geweest. De stoffelijke overschotten van de bij dit ongeluk omgekomen Amsterdam mers zyn gisteren naar ons land over gebracht. mand kan ongevoelig blijven voor onze goede trouw en onze vredeswil." De opstand in Irak was niet gericht geweest tegen een ander land, maar tegen de verdorven elementen in het land zelf. Generaal Kassem deelde mee, dat spoedig een nieuwe grondwet afgekon digd zal worden en dat belangrijke her vormingen zullen volgen als de corruptie zou zijn uitgeroeid en de rust en orde teruggekeerd zouden zijn. Radio-Cairo heeft inmiddels gemeld, dat ook Saoedi-Arabië heeft besloten de nieuwe Iraakse republiek te erkennen. Het Egyptische weekblad „Akhbar el Jom" heeft verklaard, dat de straat, waarin de Iraakse premier Noeri es Said is vermoord, in het vervolg „Vrijheids- straat" zal heten en dat op de plaats, waar de woedende menigte Noeri heeft gedood een gedenkplaat is aangebracht met het opschrift „Hier is de man ge dood, die verklaarde, dat de man, die hem zou vermoorden, nog niet geboren was". Karl Guttmann als gastregisseur naar Wenen (Van onze Haagse redactie). De bekende regisseur Karl Guttmann, voorheen verbonden aan de Haagsohe Comedie, is door de leiding van het „Theater in der Josefstadt" te Wenen uitgenodigd voor een gastregie. Hij zal Pirandello's ..Henri IV" op de planken zetten in eigen enscenering. De grote Weense acteur Leopold Ru- dolf zal in deze vertolking de titelrol spelen. Het ligt in de bedoeling dat Gutt mann in de tweede helft van het sei zoen voor een tweede regie naar Wenen zal komen in hetzelfde theater. Hier voor is na wederzijds contact de keus gevallen op het Amerikaanse stuk van Gibbson ..Two for the sea-Saw" dat op Broadway zulk een groot succes is geworden. Wijziging K.L.M.-lijn op Singapore Ingevolge de desbetreffende ver plichting, die de K.L.M. onlangs door de Engelse regering is opgelegd, zal de maatschappij met ingang van 31 juli het eindpunt van de dienst KL 827 (vertrek op donderdag van Schiphol met aankomst des zaterdags in Singa pore) moeten terugbrengen naar Bang kok. De dienst KL 828 (van Singapore naar Amsterdam) wordt dientengevolge van Bangkok uitgevoerd met vertrek op de dinsdagen van Bangkok en aan komst op de woensdagavond op Schip hol. De frequentie van de lijn Amster dam—Singapore, die tot 31 juli drie per week bedroeg, wordt hiermede van 1 augustus tot twee teruggebracht. Advertentie 40 x overleden De Westduitse politie zoekt naar een man, die zich Hans Kalweit noemt en kans heeft gezien veertig keren een overlijdensuitkering voor zichzelf te incasseren. In totaal heeft hy met deze zwendel 35.000 markt in de wacht gesleept. Kalweit sloot, telkens by een ander arbeidsbureau, de voor Duitse werknemers verplichte levensver- zekering af en kwam, na drie maanden premie betaald te hebben. I daji bij andere kantoren de uitke- ring innen, zioh uitgevend voor een broer van de overledene en voorzien - van een vervalst overliijdenscertifi- caat. Het had jarenlang zo kunnen doorgaan als Kalweit niet by een kantoor was binnengestapt dat en dit was een uitzondering niet zelfstandig kon uitkeren, maar eerst het hoofdkantoor in Bad Godesberg moest raadplegen. Toen de ambte- naar onraad rook en terugkwam by zijn loket was de vogel echter ge vlogen. De politie zoekt nu naar de man die veertig maal overleden is (UPJ.) 1 Advertentie DROPS keuze uit 5 smaken -19 cent per rol „Dinah Shore Show" Als derde uitzending in de serie Amerikaanse televisishows brengt de televisie-sectie van de AVRO op maan dag 28 juli van 21.20 tot 22.05 uur, in sa menwerking met de NBC, de eerste van de twee „Dinah Shore Shows" uit Holly wood. In dit programma, dat één van de veertig „Dinah Shore Shows" is, die in het afgelopen winterseizoen door de NBC zyn uitgezonden, geeft de bekende Amerikaanse zangeres ook blijk van haar talent als danseres. Als gasten ontvangt zij in haar show de ac teur Cyril Ritchard met een monoloog uit het toneelspel over de ruimtevaart „A visit to a small planet", de beroemde gospel singer Mahalia Jackson, die de gospel song „He's got the whol world in His hands" zingt en als duet met de gastvrouw „Down by the river side", de danseres en actrice Sally Forest, die I „Written in the wind" danst, en de ko- i miek Red Buttons. De muzikale omlijs ting van „The Dinah Shore Show", waarvan de produktie en de regie bij I Bob Banner berusten, wordt verzorgd 1 door Harry Zimmerman's Orchestra en ae vocal group „The Skylarks". De 'tweede Dinah. Shore Show" wordt uitgezonden op donderdag 7 augustus. De programma's zijn telerecordings van 1 en 8 juni. Frances Rose Shore, die zioh onder de naam van Dinah Shore Dinah naar het gelijknamige liedje, dat tot haar eerste favorieten behoorde een inter nationale reputatie als zangeres en film ster heeft verworven, werd op 1 maart 1917 te Winchester in de Amerikaanse staat Tennessee geboren. Zy studeerde sociologie aan de Vanderbilt University en legde met succes het doctoraal exa men af. Na voor lokale radiostations en by diverse orkesten te hebben gezongen, begon zijn 'haar carrière als soliste. 1943 was voor Dinah Shore een belangrijk jaar. Zy begon toen in films op te treden en trouwde op 5 december met de film acteur George Montgomery, aan wie zy reeds voor hun eerste ontmoeting in 1942 haar hart had verpand. Dinah en George hebben twee kinderen, een doch ter (Melissa Ann) en een zoon (John David) Dinah Shore wier carrière eens on- mogelyk dreigde te worden gemaakt door kinderverlamming, heeft onder meer reeds gezongen in Frankrijk, Enge land, Schotland, Ierland, Italië. Neder land, Duitsland. Mexico. Zuid-Amerika en Noord-Afrika. BINNENLAND Ter hoogte van de jachthaven „De Valk" (te Loosdrecht) zagen twee dames iets op de Loosdrechtse plassen drijven. Politieonderzoek bracht aan het licht dat dit het stoffelijk overschot was van de op zondag j.l. zo tragisch om het le ven gekomen Belgische verzekeringsagent, de heer H. Fallon. Deze kwam om het leven toen hij een meisje wilde red den. De stoffelijke resten zijn in een ver zegelde kist naar België op transport ge steld, waar het in Brussel ter aarde zal worden besteld. De 49-jarige werkman H. Visser uit Badhoevedorp is gistermorgen op een nog naamloze weg in Nieuw West te Amster dam onder de wielen van een achteruit rijdende auto gekomen en aan de opgelo pen verwondingen overleden. Tussen Leek en Zevenhulzen (Gr.) is gisteravond een bus met 24 inzittenden in een sloot gereden. Geen der passagiers werd ernstig gewond. De bus is aan ae voorzijde zwaar beschadigd Het ongeluk gebeurde, toen de chauffeur bij het uit wijken voor een hooiwagen in de zachte berm kwam en de macht over het stuur verloor. BLITENLAND Naar het officiële Russische letter kundige tijdschrift meldt, is dinsdag de bekende Russische schrijver Mlchail Zosj- tsjenko na een langdurige ziekte te Le ningrad overleden. De Duitse danser en choreograaf Jens Keith is op zestigjarige leeftijd in een Oostberlljns ziekenhuis aan butkvlies- ontsteking overleden. Japan zal binnenkort de nieuwe re gering van Irak erkennen, aldus is van welingelichte zijde te Tokio vernomen. Een 170-ton zware zandzuiger, die gebruikt is bij de aanleg van Rijksweg 4A, moest in de afgelopen nacht over de weg worden getran sporteerd naar een ander werk. Centimeter voor centimeter ver schoof men het gevaarte over een onderlaag van met dikke smeerolie ingewreven balken. Minister Luns naar Parijs Minister Luns zal op 28 juli naar Parys vertrekken ter bywoning van de O.E.E.S.-ministersconferentie. Hy wordt in de loop van 29 of 30 juli te Den Haag terugverwacht. d c i fi J y VOOR HEDENAVOND Hilversum I (402 m.) VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Dansmuz. 18.50 De puntjes op de 1, caus. 19.00 V .d. kind. 19.10 Meisjeskoor en kin derkoor. VPRO: 19.30 Leven ln Nederland, caus. 19.45 Op bezoek bij anderen, caus. 20.00 Nws. 20.05 Toneelbeschouwing. 20.15 Koorzang. 20.30 Europa één. causerieën. 20.40 Strijktrio. 20.45 Unitariërs in Enge land. caus. VARA: 21.00 Gram. 21.55 Bul - tenl. weekoverz. 22.10 Jazzmuz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, causerieën. VARA: 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. Hilversum II (298 m.) KRO: 18.05 Rltm. muz. 18.20 Gram. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.10 Comm. op het nws. 19.15 Regeringsultz.: Emigra tiepraatje door H. A. van Luyk. 19.251 VVD pol. caus. 19.35 Verz. progr. v. d mllJ20.05 Roulette. 20.30 Act. 20.45 Dansmuz. 21.10 Ten lange leste, hoorsp. 22.10 Pianorecital 22.30 Klein koor. 22.50 Zwijgen en liefde, caus. 23.00 Nws. 23.1524.00 Jazzmuz. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 15.30—16.30 Aankomst vierdaagse te Nijmegen. VOOR ZATERDAG 26 JULI Hilversum I (402 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. kind. 9.05 Gym v. d. vrouw. 9.15 Gram. (9.359.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Tijdelijk uitge schakeld. caus. 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gram. 11.20 Buitenl. weekoverz. 11.35 Planorecital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 VARA- Varia. 13.20 Hawallanmuz. 13.45 Sport- praatje. VARA: 14.00 Jazzmuz. 14.25 V. d. Jeugd. 15.00 Vrouwenkoor. 15.15 Boekbespr. 15.35 Holland Festival 1958: Resldentie-ork. 16.15 Geef de Jeugd speelruimte, caus. 16.30 Gram. 16.55 Vara's versierde vakan- tietlps. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.45 Regeringsultz.: Atlantisch Allerlei. Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Marion Anderson, gesproken nortret. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05. Lichte muz. 20.35 Promenade-ork. en soliste. 21.15 Dossier Interpol, documentaire. Nieuwe „Zeta" in de maak De voorzitter van het Britse publiek rechtelijk orgaan voor atoomenergie, Plowden. heeft in een persconferentie te Londen meegedeeld, dat Britse ge leerden werken aan een verbeterde vorm van cf? „Zeta", de installatie voor gecontroleerde atoomfusie. Gehoopt wordt, dat met de tweede „Zeta" tem peraturen kunnen worden bereikt van meer dan 10.000.000 graden Celsius. Weer raam verbroken bij de inbraak van een kerk Ook in Rotterdam is nu in een kerk ingebroken, waarbij men binnen is ge komen door het verbreken van een glas-in-loodraam. Het gebeurde 's nachts in de Wilhelminakerk aan de Oranje boomstraat in Zuid. Gelukkig betreft het hier geen kostbaar raam. Het was er een van ongeveer 50 bij 40 cm. met vier gebrandschilderde ruitjes erin. Een schadepost van misschien f20. Uit de kerk zelf wordt niets vermist. Geld of kostbaarheden waren er niet aanwezig, alleen een postzegelkas en die lag nog in een kluis. Wel werden enige stoelen licht beschadigd, die mogelijk gebruikt werden bij de klimpartij. De achter deur van de kerk is later open aange troffen, zodat men kennelijk daardoor weer afgetrokken is. 21.50 Soc. comm. 22.05 Cabaret. 22.35 Op sporing verzocht. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. Hilversum II (298 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8.15 Gr,am. 8.50 V. d. vrouw. 10.00 V. d. kleu ters. 10.15 Gram. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.03 Gram. 12.22 Land en tulnb.meded. 12.25 Radioboodschap door ZH. Paus Plus XII en apostolische Zegen. 13.30 Nws. 13.45 Gram. KRO: 14.00 V. d. Jeugd. 14.20 Pianospel 14.40 Kroniek v. Letteren en Kunsten. 15.05 Gram. 15.10 Hawailannvuz. 15.30 Dameskoor. 15.50 Boekbespr. 16.00 V. d. Jeugd. 16.50 De schoonheid v. h. Gregori aans. 17 20 Sportpraatje. 17.30 De spring plank. 17.50 Gram. 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 Gram. 18.25 Strljkork. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Comm. op het nws. 19.15 Phllh.ork. en soliste. 20.10 Gram. 20.25 Act. 20.40 Gram. 21.00 WIJ Europeanen caus. 21.20 Gram. 21.55 Amus muz. 22.35 Wij lulden de zon dag ln. Aansluitend: Avondgebed en li turg. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. ln Espe ranto. 23.2524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00—17.30 V. d. Jeugd. NTS: 20.00 Jcmrn. en weerber. NCRV: 20.20 Lied v. d. maand. 20.25 P,as geperst. 21.00 De grote kattenfamllle, tekenfilm. 21.45 Quiz. 22.10 Dagsluiting. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Lichte muz. 12.25 Filmmuz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progT. 13.40 Gram. 14.10 Hoorsp. 15.10 Ork.conc. 16.30 Klankb. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weer ber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.45 Gevar. muz. 19.15 Pari. overz. 19.30 Symf.- ork. en sol. 20.15 Gevar. progr. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.30 Strijkkwart. 22.45 Avondgebeden. 23.0023.06 Nws. ^Engeland, BBC Light Programme. 1500 12.00 Lichte muz. 12.30 Nws. 13.00 Sport 13.35 Gram. 13.45 Sportuitsl. 13.50 Onbe kend. 14.30 Sport en muz. 18.35 Jazzmuz. 19.00 Journ. 19.30 Nws. en gevar.' progr 20.30 en 21.30 Nws. 22.00 Dansmuz. 22.30 Nws. 22.40 Sport. 22.45 Dansmuz. 23.00 Gram. 23.30 Nws. 23.55—24.00 Nws. Nordivestdeutseher Rundfunk 309 m. 12.00 Liöhte muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 15.30 Ork.conc. 16.00 Gevar. progr. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.00 Amus. muz. 2145 Nws. 22.10 Symf nrk. en solist 23 00 Jazzmuz. 24 00 Nws. 0.05 Lichte muz. 1.00 Idem. 2.155.30 Gevar. muz. Frankrllk. Programma 8 (280 en 235 m.) 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 15.15 Svmtf.- ork. en solist. 18.30 Gram. 19.01 Kamer- muz. 20 30 Gram. 20.35 Hoorsp. 22.30 Gram. 23.38 Idem. 23.5324.00 Nws. Brussel (324 en 484 m.) 324 m.: 12 00 Gram. 12.30 Weerber,. 12.34 Caus^ 12.42 Gram. 13 00 Nws 13 11 Muz. kaleldoscoop. 14.30 Gram. 15.00 Lichte muz. 15.15 Gevar muz. 15 45 Gram. 16.00 Idem. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17 10 Dagklapper. 17.20 Schlagers. 18.00 Wereld tentoonstelling. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Expo '58. 22.00 Nws. 22.15 Verz.progr,. 23.00 Nws. 23 05 Gram. 23.35 en 23.45 Idem 23.5524.00 Nws. 484 m.: 12.15 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Atomium-cocktail. 14.15 Jeugd-ork. 1515 Atomïum-cocktail. 16.00 Gram. 17.00 Nws. 18.42 Gram. 19 30 Nws 20 00 Gevar prner. 2200 Nws 22.10 Licht* muz. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. ZATERDAG Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Reis- MAANDAG T. Brandsmalaan 174. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. WOENSDAG Pieterskerk. Avondgebed te 7.30 uur nam. Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van bezinning. 12.50 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A. H. Bakker Korff (t.e.m. 15 september). Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling Japanse penseeltekeningen (t.e.m. 11 oktober). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werfpark l Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur BIOSCOPEN Casino: „Sissi. keizerin en moeder" Al. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Jantjes tegen wil en dank". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag- 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luvor: „Droomeiland" (Die Insel der Traume). A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De brug over de Kwal." 14 Jr, Werkdagen: 2 en 8 u.; zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: „Laurel en Hardy bij de luchtbe scherming". A.l. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst der apotheken to Leiden wordt waargenomen door: Apo theek Reyst. Steenstraat 35, tel. 20136 en «M,?ePtseest door apotheek Oegsrgeest, Wilhelminapark 8. tel. 26274. By geen geboot bjj Uw buisarts ot specialist hel od dobtersteletoop 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 73 s? S» C bO CM Helsinki licht bew. zzw 4 17 4 Stockholm regen zzw 3 19 18 Oslo regen nnw 2 20 1 Kopenhagen zwaar bew. w 8 17 1 Aberdeen zwaar bew. windstil 14 1 Londen zwaar bew. windstil 20 0 Amsterdam lioht bew. wzw 1 10 0.6 Brussel half bew. windstil 19 0 Luxemburg licht bew. windstil 17 0 Parijs geh. bew. ono 2 20 0 Bordeaux mist w 1 23 0 Grenoble zwaar bew. n 1 23 0 Nice onbewolkt nnw 4 24 0 Berlijn regenbul w 4 17 2 Frankfort zwaar bew. zw 2 21 0 Mtinohen zwaar bew. wzw 2 15 12 Zürich mist windstil 16 18 Genéve mist n 2 24 0.4 Locarno onbewolkt O 3 25 0 Wenen onbewolkt wnw 3 18 2 Innsbruck half bew. windstil 18 4 Rome onbewolkt ono 3 19 0 Ajaccio onbewolkt windstil 25 0 Madrid onbewolkt windstil 35 0 Mallorca onbewolkt windstil 29 0 Algiers onbewolkt windstil 29 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2