PAD* DREEF Kernenergie brengt voor ons land ook grote gevaren mee Metaalindustrie in Euromarkt besluit tot meer overleg Met een enkel woord Agenda DINSDAG 22 JULI 1958 Rapport Kon. Akademie Internationale aandacht gevraagd De Koninklijke Akademie van Weten schappen heeft een rapport doen opstel len over de gevaren van de toepassing van de kernenergie, dat is ingezonden voor behandeling op de tweede conferen tie van de Ver. Naties over het vreed zaam gebruik van kernenergie, die in september in Genève zal worden gehou den. In dit rapport, aldus prof. dr. J. H. de Boer, voorzitter van de Nederlandse de legatie naar die conferentie, wordt ge wezen op de precaire situatie, waarin West-Europa en in het bijzonder Neder land komt te verkeren bij toepassing van de kernenergie op grote schaal. Nederland ligt in het grote Europese industriecentrum, dat een grote behoefte aan energie heeft en dat aan die be hoefte in de toekomst zeker zal voldoen door gebruik te maken van kernsplit singsenergie. Dat betekent produktie van zeer veel kernenergie en dus produktie \an zeer veel afvalstoffen. Gedeelten daarvan kunnen in de atmosfeer terecht komen, andere in de grote rivieren, weer andere in zee. Juist Nederland, dat in de delta van drie grote Europese rivie ren ligt en water aangevoerd krijgt uit heel West-Europa en dat een groot deel Eerste K.L.M.-vliegtuig in Moskeu Het eerste K.L.M.-vliegtuig in de di recte wekelijkse dienst van Amsterdam naar Moskou, is gisteren met 35 passa giers en verscheidene autoriteiten op het Moskouse vliegveld Wnoekowo aan gekomen. Het toestel werd op het vliegveld ver welkomd door de Nederlandse am- basadeur in de Sovjet-hoofdstad, dr. J. G. de Beus en één der directeuren van de Russische luchtvaartmaatschap pij „Aeroflo", N. A. Zakharof. Het toe stel, de Olivier van Noort, heeft vijf uur over de vlucht gedaan. Het vertrekt van daag weer naar Amsterdam. 3000 tropische vogels gedood (Speciale berichtgeving) Zaterdag werd geconstateerd dat en kele exotische vogels bij een vogelhan- del te Veenendaal (G.) aan de pape gaaienziekte leden. Daar deze ziekte ook voor mensen gevaarlijk is, werd de In spectie van de Volksgezondheid te Nij megen gewaarschuwd, die besliste dat de gehele vogelvoorraad ten spoedigste ge- likwideerd moest worden. Dat is nu in middels geschied door de Reinigings- en Ontsmettingsdienst te Amersfoort, die ruim 3000 tropische vogels met blauwzuurgas doodde. van zijn grondgebied door de zee be grensd ziet, zou daar grote moeilijkhe den door kunnen krijgen. De radioactieve verontreiniging van lucht, water en bo dem, die het gevolg zou kunnen zijn van toepassing van kernenergie op grote schaal, dient daarom de grootst moge lijke aandacht te krijgen, aldus prof. De Boer, en de Akademie heeft het rapport dan ook ingezonden, om internationaal die aandacht te vragen. Het verontrei- nigingsvraagstuk is een wereldprobleem. Maar dit wereldprobleem is in West- Europa en dus in Nederland, klemmen der dan waar ook. Afgebroken reis DOOR STORM OVERVALLEN.... Een reis, die de Duitse ex-oorlogs vlieger Willi Fröhlich, zijn Ierse vrouw Monica en hun twee kinderen met een verbouwde reddingboot van Engeland naar Duitsland wilden maken, is voor de Belgische kust ontijdig geëindigd. Het elf meter lange scheepje, ge naamd „Friend of all nations", werd ter hoogte van Heist door de storm over vallen. De opvarenden werden aan boord genomen van de Duitse kustvaar der „Memelland", die hen via Terneu- zen naar Gent bracht, waar zij gisteren aan de hoede van de Duitse consul zijri toevertrouwd. De „Friend of all nations" werd opgegeven. Fröhlich, thans 35 jaar oud, is 14 jaar geleden als krijgsgevangene in Enge land gekomen. Tien dagen geleden is hij met zijn gezin in het scheepje uit Engeland vertrokken. Advertentie Werkgevers te Keulen bijeen (Speciale beriohtgeving). Werkgeversorganisaties uit de me taalindustrie in de landen van de Euro- markt zijn in Keulen bijeengekomen om te onderzoeken in hoeverre de totstand koming van de E.E.G. tot meer georga niseerd overleg in de metaalindustrie noopt. 9 Vervolg van pag. 1 Midden-Oosten in Veiligheidsraad Andere meningen Tevoren had de Amerikaan Cabot Lodge gezegd, dat de Japanse resolutie „constructief" was en de „onontbeerlijke minimum actie" vormde, welke zou lei den tot omstandigheden, waardoor de terugtrekking der Amerikaanse troepen mogelijk wordt. Sir Pierson Dixon (Engeland), - die de Japanse resolutie prees, verklaarde ten aanzien van Jordanië, dat de Britse regering tot de conclusie was gekomen, dat er in de raad geen onmiddellijk vooruitzicht bestaat op overeenstemming over nodige maatregelen van de VN voor aat land. Zijn regering stelt derhalve als eerste stap voor met spoed met de se cretaris-generaal te zoeken naar de mo gelijkheid van een of andere doeltref fende actie van de VN. Dit zou geschie den in overleg met de regering van Jor danië en met andere belanghebbende re geringen. De Zweedse afgevaardigde, dr. Gunnar Jarring, zei voor de Japanse resolutie te zullen stemmen. De afgevaardigde van Libanon, dr. Ka- rim Azkoel, zei dat het binnensmokke len van mensen en materiaal in zijn land doorgaat, zelfs nog op groter schaal. Sobolef zei na een korte woordenwis seling met Cabot Lodge, dat hij het ver zoek om uitstel van Libanon om de Ja panse resolutie en de debatten nader te kunnen bestuderen, respecteerde en zijn voorstel voor een nachtzitting introk. Omar Loefti van de Verenigde Arabi sche Republiek zei dat de toestand steeds ernstiger werd en dat er behalve redevoeringen ook maatregelen nodig waren. Libanon had zijn klachten tegen de VAR bij de waarnemers der VN moe ten indienen, die deze dan hadden kun- r.er. bestuderen. De beschuldigingen te gen de VAR vormden slechts een voor wendsel om de Amerikaanse interventie te rechtvaardigen. De werkelijke reden voor de interventie is de toestand in Irak en de werkelijke bedreiging van de vrede en veiligheid in het Midden-Oos ten is de houding van de Jordaanse re gering, die blijft spreken van de „bevrij ding van Irak", aldus Loefti. Onze correspondent in Washington te lefoneerde ons hedennacht: „In Amerika verwachten velen giste ren een voorstel aan Kroesjtsjef om de bespreking van de situatie in het Mid den-Oosten voort te zetten in de Veilig heidsraad op zijn paasbest met Eisenho wer, Kroesjtsjef, De Gaulle enz. aan de befaamde hoefijzertafel. Men vergat of verdoezelde daarbij dat zulk een arran gement niet hetzelfde zou zijn als Kroesjtsjefs voorstel: Nehroe zou in de Veiligheidsraad niet aanwezig kunnen zijn en bovendien is het moeilijk denk baar dat de Rus zou plaatsnemen aan één tafel met Tsjang Kal Sjek. Indien evenwel Kroesjtsjef naar New York zou worden uitgenodigd voor een topconfe rentie, zoals hijzelf heeft voorgesteld, dan, zo verklaren de Russen, kan men binnenkort een straalvliegtuig verwach ten met de Russische premier aan boord. De vraag, die zich maandagavond nog opdrong was: „Zal Dulles, die zich zo lang schrap heeft gezet tegen een on voorbereide topconferentie, thans inder daad ermee akkoord gaan de Russen zonder voorbehoud uit te nodigen, zy het dan voor een topconferentie meteen iet wat beperkte agenda?" Terwille van de wereldopinie alsmede om de oppositie partij in Engeland te ontzien, heeft men Kroesjtsjefs voorstel niet abrupt willen afwijzen. Doch het is niets voor Dulles om een dergelijk voorstel overhaast te aanvaarden". Hachelijk avontuur van piloot (Speciale berichtgeving). De 22-jarlge sergeant-vlieger J. Lam- bermot van de vliegbasis Leeuwarden heeft gistermiddag een hachelijk avon tuur beleefd. Toen hij n.l. met zijn Pipercub op de Noordsvaarder, het wes telijke punt van het Waddeneiland Terschelling, wilde landen, sloeg het vliegtuigje onverhoeds over de kop. Dit gebeurde doordat het landings gestel in het mulle zand bleef steken. De sergeant-vlieger bleef ongedeerd, ter wijl de Pipercub geen noemenswaardige schade opliep. Het werd. nadat militairen het toe stel overeind hadden gezet, naar de vliegbasis Leeuwarden teruggebracht. Vervoer van enorme generator Een generator van 120 ton bestemd voor het Provinciaal Elektriciteitsbe drijf van Noord-Holland zal dezer dagen van Milaan naar Velsen wor den vervoerd. Dit transport wordt door de spoorwegen van Italië, Zwit serland, Duitsland en Nederland ver zorgd. Gebruik wordt gemaakt van een enorme wagon, die eigendom is van de Zwitserse Spoorwegen en speciaal ge construeerd werd voor zeer zwaar ver voer. De voorlopige kosten van dit vervoer zijn op f 50.000 geraamd, terwijl voor elke dag. dat de wagon langer dan ge- contractueerd in gebruik is, f 1000 moet worden betaald. ARRESTATIES IN KENIA. De politie van Kenia heeft 36 leden van een geheim Kikoejoe-genootschap in verzekerde bewaring gesteld. Deze organisatie was in januari van dit jaar verboden, omdat zij zich schuldig maak te aan activiteit in de geest van die van de Mau-M#u. De politic heeft nu in totaal 400 leden van het genootschap gearresteerd, van wie de meeste nog in hechtenis worden gehouden. De metaalindustrie beschouwt de tot standkoming van de gemeenschappelijke markt als een realiteit, waarvan de ont wikkeling in vele opzichten zal worden bepaald door de gang van zaken in de metaalindustrie als grootste bedrijfstak in Europa. Nu de verschillende instellingen van de gemeenschap geleidelijk aan worden gevormd, wordt het van betekenis ge acht, dat de metaalindustrie tegenover het te voeren beleid een gemeenschap pelijke houding inneemt. Over de noodzaak en de mogelijkhe den hiertoe is in Keulen uitvoerig van gedachten gewisseld. De hierbij betrok ken organisaties, waaronder de Vereni ging van metaal-industrieën als verte genwoordigster van de werkgevers in de Nederlandse metaalindustrie, hebben besloten het bestaande „Comité de liaison des fabrications métalliques, mécanlques et èlectriques Européennes (Colime), voor dit doel te versterken. „Colime" werd vijf jaar geleden op- gerioht door deze organisaties met het oogmerk de belangen van de straalver- bruikers in de E.G.K.S. te behartigen. Besloten is tot de instelling van een aantal werkgroepen, o.a. voor de han delspolitiek. de fiscale politiek en het concurren tie-regime. Dodelijke val van bromfietser (Speciale Derichtgeving) De 54-jarige bromfietser Prins uit Zaandam wilde op de Amsterdamse Straatweg te Baarn een voor hem rij dende fietser passeren. Hij haalde te veel naar links uit. Dit had rampzalige gevolgen. De heer Prins kwam namelijk met zijn bromfiets in de zanderige berm terecht, raakte de macht over het stuur kwijt met als gevolg dat hij over de kop sloeg. Het slachtoffer kwam met het hoofd zo ongelukkig op het fietspad terecht, dat de dood onmiddellijk in trad. De echtgenote van de bromfietser, die op de duo gezeten was, kreeg een gebroken arm en werd met een shock in het ziekenhuis opgenomen. De heer Prins was op zijn eerste vakantietocht. LIBIË HEEFT NIET OM TROEPEN VERZOCHT De Libische regering heeft ontkend de Britse regering te hebben verzocht om troepen naar Libië te zenden, aldus is van betrouwbare zijde te Tripoli ver nomen. In Libië heerst orde en rust en de re gering behoeft geen beroep te doen op strijdkrachten, aldus is het oordeel van de Libische regering. en Bayerkruis Uw garantie voor Echtheid - Zuiverheid - Snelle werking Staatsexamen akte van bekwaamheid onderwijzer In het Staatsblad is een K.B. gepubli ceerd, waarin de instelling van 't staats examen voor de akte van bekwaamheid als volledig bevoegd onderwijzer wordt geregeld. Dit staatsexamen komt overeen met het kweekschoolexamen derde leerkring. Beide examens omvatten vier vakken: opvoedkunde en haar hulpwetenschap pen, Nederlandse taal en letterkunde, kennis van het Nederlandse culturele en maatschappelijke leven, en didactiek en bespreking der beschrijving van de door de kandidaat gevolgde werkmethode. In het jaar dat de examens vooraf gaat, moet de kandidaat ten minste 200 schooltijden hospiteren in diverse soor ten van scholen. Indien een kandidaat bij het examen niet voldoet aan de gestelde eisen, kan hij tot herexamen in een of meer vak ken worden toegelaten. Kandidaten die, al of niet na herexamen, zijn afgewezen, hebben in het volgende of daaropvolgen de jaar na het examen voor eenmaal vrijstelling van het onderzoek in die vakken, waarvoor zij in het examen ten minste 7 als eindcijfer hadden. Boven dien bestaat de mogelijkheid dat zij ont heffing krijgen van de eis om opnieuw 200 schooltijden te hospiteren. ^ÏWiüMWIIlCL a s i t J r VOOR HEDENAVOND AVRO: 18.00 Nws. 18.1'5 Pianospel. 18.30 V. d. jeugd. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Gram. 19.45 Toneelbesohouwing. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. muz. 20.30 Dooltocht door de nacht, hoorsp. 21.45 Llohte muz. 22.00 Act. 22.15 Piano-improvisaties. 22.40 Saxofoonkwart. 23.00 Nws. 23.15 Beurs- ber. te New York. 23.16 New York calling, caus. 23.2124.00 Gram. Hilversum II (298 m.) KRG: 18.00 Lichte muz. 18.20 KVP, pol. caus. 18.30 Lichte muz. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Comim. op het nws. 19.15 Instr. Octet. 19.35 La Traviata",opera. (In de pauzes; plm. 20.1520.30 Act., plm. 21.40 21.50 Gram.) 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 Documentaire film. 20.35 De drie tovenaars, tekenfilm. 21.00—22.15 Film. BURGSTEEG 3—5—12 MEUBELEN TEL. 20657 Gedurende één week enkele OPRUIMINGSMEUBELEN in etalage BURGSTEEG 12. Op alle andere artikelen tijdens de OPRUIMING 10% KORTING. Stijlvol drieluik (Van onze t.v.-medewerker) Een Russische documentaire, Micky Mouse, Enny Mols en een predikant, wat moest van zo'n combinatie terecht komen, zo vroegen we ons niet zonder zorg af, toen we ons zetten het NCRV- programma te gaan uitzitten. Uit de titel van deze beschouwing kan de goede verstaander afleiden, dat we gerust gesteld zijn. maar niet zonder kritiek. Laten we het maar direct even mogen zeggen: Walt Disney vormde een wan klank in dit kwartet, niet, omdat we wat VOOR WOENSDAG 23 JULI Hilversum I (402 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.23 Idem. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. kind. 9.05 Gym. v .d. vrouw. 915 Gram. (9.359.40 Waterst.) VPRO; 10.00 Boek- bespr. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 RVU: Juwelen van een briljante vrouw. (De schrijfster Katherlne Mansfield) door mevr. H. W. Boersma Smit. Tweede elzlng. 11.30 Opening 25ste Congres v. d. Internationale Transport arbeiders Federatie, reportage. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 De vermetele ont dekkingsreizen naar het Noordpool- en Zuidpoolgebied, caus. 14.00 Gram. 14.45 V. d. jeugd. 16.00 Vcriksmuz. 16.15 V. d. zieken. 17.00 VARA's versierde vakantie- tips. 17.60 Regerlngsultz.: Jeugduitz.: Wonderlijke dieren uit het Surinaamse oerwoud, door C. Butner. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 RVU: De betekenis voor onze tijd, van de prehistorische godsdienst in het Nabije Oosten, dooi) G. Thole Belshulzen. Eerste lezing: De mysteriën van de Slang. 19.00 V. d. kind. 19.10 Klankb. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, comm. 20.15 Gram. 20.30 Weekend bij de Angkatell6, hoorsp. 22.25 Gram. 22.50 Medische kron. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.5024.00 Soc. nws. in Esperanto. Hilversum II (298 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.50 Een woord voori de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.40 Lichte muz. 9.00 V. d, zieken; 9.30 Vernuft en techniek, caus. 9.35 Gram. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.20 Kamerork. en solist. 12.00 Alt en plano. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Meisjeskoor. 12.53 Gram. en act 13.00 Nws. 13.15 Met PTT op pad. 13.20 Amus. muz. 13.50 Gram. 15.40 Fluitkwint. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Interscholair Jeugdtoemool. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Leger des Heilskwartier. 18.15 Spectrum v. h. organisatie- en ver enigingsleven. caus. 18.30 Koorzang. 18.50 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Concertgebouwark., koor en sol. 21.30 Geestelijke liederen. 22.00 Een schipbreuk in 1694, caus. 22.15 Mil. ork. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.1524.00 Gram. BINNENLAND - De Association Internationale des étudiants en Agriculture houdt van 4 tot ie augustus zijn tweede Internationale congres van landbouwkundige studenten te Wagenlngen. Het eerste congres werd vorig Jaar te Tunis gehouden. Koning Boudewljn van België heeft mr. dr. B. J. M. van Spaendonck te Til burg terzake van zijn actieve deelneming aan de bevordering van de samenwerking op economisch, sociaal en cultureel ter rein tussen België en Nederland begiftigd met de onderscheiding van Commandeur in de Orde van Leopold II. Een hevige brand heeft twee grote schuren van een kapitale boerderij te Be- dum (Gr.) in de as gelegd. Van de boer derij kon slechts het voorhuls, dat wordt bewoond door het echtpaar Oostinga, be houden blijven. Een personenwagen en een aantal landbouwwerktuigen gingen ver- I loren. De gisteren in Duitsland nabij Ober- klrchen met een straaljager omgekomen vlieger is de 23-jarige ongehuwde reserve tweede luitenant-vlieger J. M. Helsloot uit Amsterdam. Op de Bergse Laan te Rotterdam is gistermiddag de twee-Jarige Henriette van Nus uit deze laan, bij het oversteken aan gereden door een tram. ZIJ werd ernstig gewond overgebracht naar het ziekenhuis Bergweg, waar zij bij aankomst bleek te zijn overleden. BUITENLAND 48 mensen, van wie 42 vrouwen, zijn vermoedelijk verdronken doordat maandag een pont op een meer 65 km van Colmba- tore ln Madras omsloeg. 12 mensen werden gered. In de week van 14 tot 21 Juli zijn volgens een Franse bekendmaking ln Al- gerle 498 opstandelingen gedood en 181 gevangen genomen. Keizer Haile Selassie van Ethiopië beeft aangedrongen op de onmiddellijke vervanging van alle buitenlandse troepen in het Midden-Oosten door V.N.» troepen. Een telegrafisch overgebrachte foto van Koning Hoessein van Jor- danië tijdens de persconferentie waarin hij bekend maaktedat hij om Amerikaanse troepen zou vra gen ter ondersteuning van de reeds in Jordanië gelande Engelse militai ren. De gouverneur van Cyprus, Sir Hugh Foot, heeft gisteravond met het oog op de voortdurende ongeregeldheden met Ingang van dinsdag een uitgaansverbod uitge vaardigd, dat gedurende 48 uur op het gehele eiland van kracht zal zijn. Het weg verkeer op het gehele eiland ls hierdoor stilgelegd. Door overstromingen, welke New Delhi maandag na zware regenval troffen, zijn veertien mensen om het leven geko men, van wie de helft door net Instorten van hun huizen. Het verkeer werd onder broken en de meeste scholen werden geslo ten. (over de 4e l(Jn van 1820 uur Port au Prince, Orkest Helmut Zacharlas Paris Palace Hotel, Wie die Liebe will, All ee Babs: Dong dingel dang. Ice Princess, Orkest Helmut Zacharlas; The flying car pet, Calypso Italiano, Margot Eskens, Sil vio, Franscesco, Matilda, John Fonda, Se- renata d'amore. Orkest Helmut Zacharlas: A waltz for two, Jodel Joekel, Alice Babs; Ole dole dei, Dixie for violin, Orkest Hel mut Zacharlas; China boogie. Fascination Orkest Joe Loss; Goodnight, A nightingale 6ang in Berkeley Square, Orkest Philip Green; Accarezzame, Ugo Calise; Te voglio bene, l'Ammore mlo francese, A pretty girl ls like a melody, Orkest Joe Loss; Embraceable you, Love walked ln Bachelor's life, Lord Flea and his Ca- lypsonlans; I can't cross over Monkey, She's my lovely. Orkest Philip Green; So meday I'll find you, Love is the sweetest thing, Love is the tender trap, Frank Si natra; Alabamy bound. Les Paul en Mary Ford; Memories are made of this. Dean Martin; Llmehouse blues, Orkest Philip Green; We'll gather lilacs, Orkest Joe Loss Say It with music, How "ya gonna keep 'em down on the farm. Pee Wee Hunt en Joe Fingers Carr; Swingin* down the lane Last night on the back porch. How high the moon. Orkest Ray Anthony; Hard hearted Hannah, Pee Wee Hunt en Joe Fingers Carr, Charley my boy, Barney google. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeriber. KRO: 20.30 Vademe cum. 21.00 De schipper van de Maart je Jaooba, TV-spel. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Gram. 12.30 V. d. boeren. 12.55 Weer ber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progT. 13.40 Pianospel. 13/55 Sportuitsl. 14.00 Caus. 14.15 Gevar. muz. 15.00 Hoorsp. 16.00 Ves pers. 16.45 Voor oudere mensen. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.40 Sport. 18.50 Volks dansen. 19.00 Gram. 19.30 Quiz. 20.00 Symf.ork. 21.00 Nws. 21.15 Klankb. 22.15 Sport. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.06 23.11 Koersen. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Llohte muz. 12.30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Dansmuz. 13.30 Nws. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 14.30 Nws. 15.00 Ork.conc. 15.30 Nws. 15.45 Llohte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's Dagb. 16.45 Lichte muz. 17 30 Nws. 17.45 Sport. 18.00 Gram. 18.30 Nws. 18.45 Hoor spel. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.00 Rltm. muz. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.30 Nws. en sport. 21.40 Verz.progr. 22.30 Nws. 22.40 Sport. 22.50 Dansmuz. 23.30 Nws. en lichte muz. 23.5524.00 Nws. Nordwestdcutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Symf. ork. en sol. 14.15 Operettemuz. 16.00 Pia norecital. 17.00 Nws. 17.35 Operettemuz. 19.00 Nws. 19.20 Moderne muz. 19.50 Hoorsp. 20.50 Lichte muz. 21.45 Nws. 22.10 Viool en plano. 23.15 Symf.-ork. en solist. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. Frankrijk. Programma 3 (280 en 235 m.) 12.00 Nws. 12.05 Russisch conc. 13.25 Gram. 14.20 Internat, sol. 15.05 Symf.- conc. 19.00 Gram. 20.45 Progr. gewild aan Lourdes. 22.30 Gram. 23.5324.00 Nws. Brussel (324 en 484 m.) 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weeriber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Qrgelconc. 14.30 Koorconc. 15.00 Gram. 15.10 Omr.ork. en solisten. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Kamermuz. 17.50 Boekbespr. 18.00 Grrm. 18.30 V. d. sold 19.00 Nws. 19.30 Wereld- tentoonst. 20.00 Hoorspel. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelieden. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.00 Idem. f4.15 Belgische muz. 15.15 Koorzang. 15.30 Gram. 16.05 Dans muz. 16.15 Pianorecital. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.35 Musette-ens. 18.30 Gram. 19.30 Nws, 20.00 Hoorsp. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22/55 Idem. tegen zijn muizen en andere dieren heb ben, maar doodeenvoudig omdat het in dit programma niet paste. Wat ons zel den overkomt, vond gisteren plaats. We hebben ons toestel drie kwartier op een klein pitje laten doorsudderen en daar mee een gave avond ongerept kunnen houden. Boris Dolin heeft met een grote liefde voor de natuur in het algemeen en voor vogels, ooievaars en zwanen, in het bij zonder met eindeloos geduld en geraf fineerd vakmanschap een klein mees terwerkje tot stand gebracht over een drama in de dierenwereld. De dressuur, die hiervoor nodig was moet vol zacht heid zijn bedreven, anders was dit schil derij ontaard in een schutterige draak en nu werd het een serie 'kostelijke mi niatuurtjes, vol liefderijke humor. Na de rust, die we ons dus noodgedwongen gunden, hebben we even wantrouwend naar de grote actrice, die Enny Mols-de Leeuwe is, gekeken, want eerlijk gezegd dachten we, dat de drie verhaaltjes evengoed of eigenlijk beter voor de radio dan voor t.v. geschikt waren. De ongenoemde regisseur heeft het geluk kig beter geschoten dan wij, want dank zij uitstekend teamwork tussen leiding, speelster en deoor-ontwerper, werden drie juweeltjes van vertel- en voor drachtskunst ln dit middenluik voor ons neergezet. De espêranto-oefening van een Rot terdamse tramconducteur moest even opgang komen, maar de fijnzinnige amateur-journalist Cocheret raakte di rect de roos ln zijn Justitia en Annie Schmidt mag zichzelf gelukwensen met een zo begaafde vertolkster van haar telefoongesprek in de vogelwereld (wat een vondst, dit gegeven, en wat een ar- tiestenmoed om een spreeuw te durven spelen). Ds. Van den Bosch gaf tot slot een verslag van een bezoek aan de Expo en deed dit met verve. Vooral zijn interpre tatie van de schepping van Le Corbusier voor Philips kan voor velen een steun voor beter begrip zijn. De breuklijnen van de verscheurde wereld, gevormd in het politieke vlak door een gordijn in het geestelijke door een doublure in' de vorm van twee kerkelijke paviljoens, doorsneden elkaar en leken tot oplos sing te komen in een Spaans beeld houwwerk, voorstellende de Aankondi ging. Het vormde een stijlvolle afslui ting, dit derde paneel. WOENSDAG Pieterskerk- Avondgebed. 7$ uur nam. Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van bezinning. 12.50 uur nam. Prediker: Voorganger ds. J. A. Smink. 8 uur nam. Wassenaar (Maaldrift): K. en O.- excursle Verificatie Rijk6zee- en Lucht vaartinstrumenten. uur nam. DONDERDAG Oegstgeest: Aandeelhoudersverga dering N.V. Kamsteeg's Automobielbedrijf. 2 uur nam. ZATERDAG Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Reis- ver. naar de Leersumse Plassen. 2 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A. H. Bakker Korff (t.e.m. 15 september). Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling Japanse penseeltekeningen (t.e.m. 11 oktober). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werf park 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederlanu. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur DE BIOSCOPEN Trianon „De brug over de rivier de Kwal" (14 Jr.). Werkd.: 2 en 8 uur; zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex „Westward Ho the Wagons" (alle leeft.). Werkd.: 2i, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2|, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Don- derdagcyolus: The Benny Goodman „story". Casino „Sissi, de Jonge Keizerin" (alle leeft.). Werkd.: 2i, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2$, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Hartstocht ln de tropen" (14 Jr). Werkd.: 2i, 7 en 9.15 uur; zondag: 2J, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Het Joohle" (allé leeft.). Werk dagen: 2i, 7 en 9.15 uur; zondag: 2i, 4.45, 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst der apotheken te Lelden wordt waargenomen door: Apo theek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136 en te Oegstgeest door apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Rij geen gehooi bi) Uw huisarts ot specialist hel od dobterstelet'oon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) i a f3 to 3 als' Helsinki regen o 2 19 0 Stockholm zwaar bew. ozo 3 20 9 Oslo zwaar bew. 0 4 23 0 Kopenhagen regen wzw 7 16 23 Aberdeen half bew. wnw 5 14 21 Londen regen w 4 21 1 Amsterdam half bew. z 8 19 0.1 Brussel zwaar bew. zw 4 20 3 Luxemburg zwaar bew. zw 6 17 4 Parijs zwaar bew. zw 8 21 0 Bordeaux zwaar bew. wzw 3 22 1 Grenoble regen wnw 4 23 1 Nice zwaar bew. windstil 25 0 Berlijn geh. bew. zzw 4 20 2 Frankfort regen zzw 4 21 2 München geh. bew. ozo 2 22 0 Garmisch P. regenbul winds t/il 22 0 Zürlch regen w 2 23 0.4 Genève zwaar bew. z 4 24 3 Locarno regen windstil 28 5 Wenen zwaar bew. ozo 4 25 5 Innsbruck geh. bew. w 2 26 0 Rome licht bew. w 1 28 0 Ajaccio lldht bew. no 1 24 0 Madrid zwaar bew. windstil 35 0 Mallorca zwaar bew. windstil 26 0 Algiers onbewolkt WIZW 1 29 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2