DE DANSENDE NON Een verder onderzoel i l l m h i b t ZATERDAG 19 JULI 1958 HET is juist wanneer een „levende" kerk midden in de wereld staat. Dit ver stevigt het contact met de mensheid op ieder gebied. Een kerk, die zich distan- cieert van de werkelijke wereld, kan niet meeleven met haar vreugden en noden, haar lijden vooral. Dat is wel eens door de Kerken vergeten, maar gelukkig is er een keer ten goede gekomen, hetgeen intussen in vele geval len met een omschakeling van vorm en traditie gepaard moest gaan. De Kerk .,midden-in-het-leven" is niet zo maar een slagzin zonder inhoud, het is een on verbiddelijke eis van praktisch christendom en ik verheug me er over, dat velen, die de Ker ken in wélke functie dienen van hoog tot laag de nood zaak ervan inzien, om zodoende een brug van weerstand te vor men tegen de voortdurend om zich heen grijpende ontkerste ning. DAAROM deed dit opmer kelijke plaatje me be paald goed: het nonnetje Irene van het Doofstommen- instituut te St. Michielsgestel temidden van haar pupillen dansend in de Royal Albert Hall te Londen, tijdens het „Feest der psalmen". georganisee- door de katholieke jeugdorgan satie "The Grail". Zuster Irene traint niet alleen met de doofstomme meisjes, zij treedt zelfs tijdens voorstellin gen met haar op. zodoende een overbrekelijke band vormend, welke de Kerk eigenlijk op ieder levensterrein met de ge lovigen zou dienen te bezitten. Vermoedelijk is zuster Irene het enige nonnetje, dat diploma's voor gymnastiek, ballet en mo derne dansen de hare kan noe men en deze in de dienst van prachtig opvoedend werk stelt. WAT is vetwondelijke* dan dat meisjes, die ho ren noch spreken kun nen, tóch op muziek kunnen dansen en zodoende tot vrije levensontplooiing komen? Daar. in Sint Michielsgestel wordt het geleerd: de meisjes vangen de trillingen op en al mag het ontwikkelingsproces moeizaam zijn, zij leren er de blijheid door. waarvan zij eer tijds door een geisoleerd be staan verstoken bleven. Dit nu is als een symbolische vingerwijzing voor de Kerk in het algemeen: dat zij zich in waarheid verenigt met allen, die in deze stoffelijke wereld vereenzaamd staan en slechts in de geestelijke de hogere een heid vinden, waarvan de Kerk sinds eeuwen getuigt, doch die zij door een zekere apartheids politiek niet steeds kon verwe- 1 ij ken. WAT moet het heerlijk voor dit nonnetje zijn de meisjes op deze wij ze mee te voeren naar regionen, waarin het hogere wordt ge diend, haar het bewustzijn bij te brengen, dat zij. ondanks haar tekortkomingen, evenals de „volwaardigen" daadwerkelijk mee kunnen arbeiden aaa wat haar als hoogste ideaal voor ogen staat: een harmonischer wereld dan de verscheurde en geteisterde van nu Die harmonie vinden zij in mu ziek en dans, in de vloeiende beweging, de edele expressie, gans in overeenstemming m^t dl het verheffende en nobele, waarvan de Schrift getuigt. Het is juist, dat dit nonnetje haar schone opgaaf zó verstaat en in het centrum staat van al degenen, die aan haar zorg zijn toevertrouwd. En zó de wereld van het stof felijke en van het geestelijke tot ware eenheid samensmelt.. Dit is haar kleine taak. die de grote taak van de Kerk voor nü en in de toekomst zij FANTASIO Luchtvaartpionier Henry Farman overleden De Franse luchtvaartpionier Henry Farman is donderdagavond na een lange ziekte in zijn woning in Parijs overleden. Hij is 84 jaar geworden. Fannans naam is onverbrekelijk ver bonden met de heroische begintijd van de luchtvaart. Hij begon zijn carrière op de weg en wel in de wielersport. Samen met zijn broer Maurice brak hij in 1894 alle records voor tandem. Hierna begon nen Henry en Maurice te experimente ren met luchtballons en zweefvliegtui gen, doch aanvankelijk zonder succes, zodat Henry weer van koers veranderde en motoren ging bouwen. Van motoren kwam hij op auto's, doch hij keerde toch weer terug naar de luchtvaart. Met toestemming van de Franse militaire autoriteiten bouwde hij een houten vliegtuigloods op een terrein te Issy- les- Moulineaux Daar vervaardigde hij een tweedekker, die 500 kg woog en waar mee hij op 7 oktober 1907 een sprong van dertig meter maakte. Dezelfde maand slaagde hij erin zijn toestel 52 seconden in de lucht te houden en een afstand van 771 meter af te leggen .In januari 1908 boekte hij een nieuw succes hij vloog met zijn toestel een kleine bocht om een paal. Na dit begin vestigde hij ln korte tijd een aantal records: de eerste vlucht met een passagier, een afstandsrecord van 1 241 meter, hoogterecords van tien me ter en later van 25 meter, de eerste vlucht tussen twee plaatsen (Bouy- Reims). Hij won de „Grand prix d'avia- tion" en in 1909 de Michelinbeker. Samen met zijn broer bouwde Henry Farman toen zijn eerste vliegtuigfabriek, waar hij o.a. de beroemde „Goliath" ver vaardigde, die in 1919 van Frankrijk naar Dakar vloog. In de eerste wereld oorlog vlogen verscheidene landen met Farmans, een naam die, evenöïS Fok ker in Nederland, een begrip was ge worden. Nog vier kunstmanen van Amerikaanse Marine De Amerikaanse marine heeft bekend gemaakt, dat zij zal trachten voor het einde van het jaar vier kunstmanen van 9.75 kilogram en één van 22,6 kilogram ln een baan rondom de aarde te bren gen. De satelliet van 2,6 kilogram zal worden gelanceerd met een drietraps raket van grotere volmaaktheid dan tot dusver gebruikt. De Eoka op Cyprus kondigt de regel „oog om oog" af De Grieks-Cyprische verzetsbeweging Eoka heeft in pamfletten, ondertekend door haar leider Dighenis, gewaar schuwd dat zij voortaan de regel „oog om oog", „tand om tand" zal toepassen. Als een Griek wordt gedood door een Brit zal de Eoka een Brit doden. Is een Turk de schuldige, dan zal er een lid van deze bevolkingsgroep worden ge dood. Bij beschadigingen van Griekse eigendommen zal dezelfde regel worden toegepast, aldus de verzeteorganisatie. Derde Russische kunstmaan Volgens mededelingen van de Utrechtse Sterrenwacht zal de derde Russische kunstmaan niet te zien zijn op maandag a.s. De raket is te zien om 3.12 uur v.m. in het noordoosten op een hoogte van 60 graden. Hy verplaatst zich van noord naar oost. Dinsdag a.s. is de kunstmaan te zien om 3.40 uur v.m. in het noordoosten op een hoogte van 80 graden. Zij verplaatst zich van noord naar post. De raket is te zien om 3.18 uur v.m. in het noordoosten op een hoogte van 80 graden en verplaatst zich eveneens naar het noordoosten. De raket is veel helderder dan de kunstmaan en zijn helderheid wisselt met een periode van enkele seconden als gevolg van draaiing waardoor de grootte van het oppervlak dat zonlicht naar de aarde terugkaatst periodiek groter en kleiner wordt. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Bedankt voor Vreeswijk G. van Estrik te Nieuwland (Z.H.). GEREF. KERKEN Beroepen te Nieuwerbrug a. d. Rijn D. Bremmer te Numansdorp. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Vlissingen W. Steenbergen, kand. te Zwolle. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Amsterdam-C, C. Hegeman te Genemuiden. Korte apevreugd. Een sinds enkele weken in dier gaarde Blijdorp geimporteerde aap sprong gistermiddag met een ele gante zwaai van de imitatierots, waarop hij zich een hele ochtend met allerlei zoetigheid uit kinder handen had moeten vergenoegen, op het hek dat de tuin omringt en zo de vrijheid in. Het dier vluchtte aanvankelijk in een consumptie- gelegenheid van de Volksbond te gen drankmisbruik, wat hem even min beviel. Bij zijn volgende be zoek kwam hij spoedig op zijn ge mak. Het was in een radiozaak. waar hij kalm onder een tafel bleef zitten. Midden onder de nieuwsbe richten werd hij echter gestoord door enige oppassers van „Blij dorp" die hem kwamen halen. De herhaling van het weerbericht heeft hij jammerlijk moeten missen. Geen Nederlandse musici «in Anne Frankfilm De Nederlandse Toonkunstcnaarsbond heeft alle Nederlandse musici opgeroe pen geen medewerking te verlenen aan de verfilming van „Het dagboek van Anne Frank" door de 20th Century Fox Filmmaatschappij. Het betreft hier het marcheren van een Duitse militaire kapel, die marsmuziek speelt. De Bond heeft dit besluit genomen in verband met de staking van de musi ci in de Amerkaanse filmindustrie. De organisatie van musici, aangesloten bij de Federation Internationale des musi- ciens hebben zich n.l. volledig solidair verklaard met de leden van de Ameri can Federation of Musiciens. hetgeen de reeds vermelde oproep aan de Neder landse musici ten gevolge had. Een zegsman van de 20th Centurv Fox Filmmaatschappij verklaarde desge vraagd dat er van de Nederlandse mu sici alleen een pantomime en geen mu ziek wordt verlangd. In de film komt nl. een groep Duitse militairen voor. di? door de Amsterdamse straten marcheert en marsmuziek speelt. (De Amsterdam- Minister Staf over verbod „Op de Uitkijk" Minister Staf stemt geheel in met de maatregelen die de chefs van Land-, Zee- en Luchtmacht hebben genomen tegen het maandblad ,.Op de uitkijk". In antwoord op schriftelijke vragen van het Eerste-Kamerlid de heer Polak deelt de ministei mee. dat door de be velhebber der zeestrijdkrachten werd be paald. dat de exemplaren van het juli- nummer van het maandblad, welke door bemiddeling van de dienst ontwikkeling, sport en ontspanning ter beschikking van de leestafel'- worden gesteld, dien den te word en ingenomen. Eenzelfde maatregel is getroffen door de chef van de Generale Staf en de chef van de luchtmachtstaf. De plaatsvervan gend hoofdlegerpredikant heeft bepaald, dat de exemplaren van het tijdschrift die voor rekening van de diensten van de geestelijke verzorging van de Land en de Luchtmacht ter beschikking wer den gesteld, aan hem dienden te worden teruggezonden. De minister is van mening, dat hij zonder meer gerechtigd is de door de Ministeries van Oorlog of Marine be kostigde publikaties al of niet ter lezing aan militairen te verstrekken. Met de ge nomen maatregelen stemt hij geheel in, aldus het antwoord. Een exemplaar van het tijdschrift is op de griffie van de Eerste Kamer neer gelegd ter inzage voor de leden. Hoge onderscheiding voor Mexicaanse minister De minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, heeft gisteren zijn Mexicaanse Collega, dr. G. Loyo, medegedeeld dat H. M. de Koningin hem heeft benoemd tot Groot kruis in de Orde van Oranje Nassau. Dr. G. Loyo is de voorzitter van de Mexicaanse handelsdelegatie. welke thans ons land bezoekt en vandaag weer terugkeert. se politiekapel die hiervoor was aange zocht heeft onlangs uit principiële rede nen geweigerd deze rol te vervullen). De Nederlandse muzikanten zullen om technische redenen voor de film echter alleen de bewegingen behoeven te ma ken. De muziek zal in Amerika worden gespeeld en in de film worden ingelast De Filmmaatschappij onderhandelt thans nog met de Nederlandse Toon kunsten aarsbond over het optreden van Nederlandse musici. Vele reacties op de ontwikkelingen in het Midden-Oosten Premier Nehroe van India heeft gisteren aan president Eisenhower een brief gezonden, waarin hij verklaart dat volgens India de Amerikaanse troepen uit Libanon moeten worden teruggetrokken, zo verluidt in Nieuw Delhi. Nehroe zou voorts verklaard hebben, dat de V.N.-waarnemers wel kunnen verzekeren dat er geen infil traties in Libanon plaats hebben, die de regering in Beiroet zouden kunnen bedreigen. 4 De Indonesische regering heeft ver klaard. dat de buitenlandse troepen zich direct uit Libanon en Jordanië moeten terugtrekken om „een defini tieve oplossing van de crisis in het Mid den-Oosten te vergemakkelijken". In een verklaring van premier Djoeanda Kartawidjaja deed de rege ring ook een beroep ter voorkoming van „buitenlandse inmenging in de cri sis in Irak" en zei de regering, dat „de Verenigde Naties de beste instantie zijn om elke crisis in het Midden-Oosten op te lossen". De Britse Nationale Unie van Spoor wegpersoneel, die circa 400.000 leden telt. heeft op haar jaarlijkse congres te Exmouth eenstemmig een resolutie aan genomen waarin het Brits-Amerikaan se ingrijpen in het Midden-Oosten wordt veroordeeld. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken ver klaarde gisteren in Parijs, dat volgens de Franse regering de Libanezen zelf hun moeilijkheden moeten oplossen. Frankrijk zal zich niet in de Libanese aangelegenheden mengen zolang geen Franse onderdanen of Franse belangen indirect gevaar komen. De toestand is nu rustig als gevolg van de aanwezig heid der Amerikaanse mariniers, zo zei hij. Ook de Iraakse staatsgreep noemde hij een binnenlandse aangelegenheid". De Amerikaanse Democratische sena tor Mike Mansfield heeft gisteren in de Senaat in Washington gepleit voor een conferentie van neutrale landen die moeten proberen een regeling voor de crisis te vinden. De Republikeinse se nator Ralph Flanders kondigde aan, dat hij een resolutie zal indienen waar in wordt verklaard dat de onrust in de Arabische wereld „in de eerste plaats wordt veroorzaakt door de geweldda dige bezetting van Arabisch land door de regering van Israël". Libanese opstandelingen verhinderen olievervoer Anti-regeringstroepen in Libanon verhinderen, dat er olie van de raffi naderij te Tripoli naar Jordanië wordt vervoerd, zo heeft een woordvoerder van het ministerie van Defensie in Washington gisteren bekend gemaakt. De olie komt via een pijpleiding uit Irak naar Tripoli en wor Jt vandaar on der normale omstandigheden met tank auto's naar -Jordanië vervoerd. De we gen in dat gebied worden echter be heerst door opstandelingen. Amerika heeft echter toegezegd voor Jordanië's olievoorziening te zullen zorgen. Worsteling om levens Auto in Muidertrekvaart (Speciale berichtgeving) Aanvankelijk vijf en later nog drie mannen hebben vannacht ongeveer 20 minuten lang in het koude water van de Muidertrekvaart ter hoogte van het Naardense woonwagenkamp te Naarden geworsteld om het leven van de inzittenden van een personen auto die daar tegen half twaalf te water was geraakt. Voor een van de beide inzittenden zijn deze verbeten pogingen met succes bekroond: men had met vereende krachten de kap van de auto aan het oppervlak en het hoofd van de drenkeling door een raampje boven water kunnen houden. Zelf stonden de redders daarbij tot de nek in het water. Later bleek de andere inzittende, de 24-jarige G. Jansen uit de Eerste Nieuwstraat in Hilversum, reeds te zijn verdronken. Gered werd de 32-jarige B. v. d. Kooy uit de Merelstraat in Hilversum. Beiden waren gehuwd en werkten bij een auto sloperij in Soest. Het slachtoffer Jan sen had twee kinderen. Het ongeval werd ontdekt door een passerende buschauffeur van de N.B.M. die de auto in het water zag liggen en terstond alarm maakte. Door een raampje van een achter portier stak het hoofd van een man. Met vereende krachten hield men de auto aan het oppervlak, waardoor ook het hoofd van de man boven water ge houden kon worden. Met behulp van een touw slaagde men er in de wagen naar de kant te trekken, waarbij deze telkens kantelde, zodat het gevaar ontstond, dat de man die nog in leven was, ook zou verdrin ken. Aan de kant bleek de wagen een linnen kap te hebben, dus openge sneden kon worden. Achter het stuur zat de tweede inzittende, die terstond uit de wagen werd gehaald, maar reeds overleden bleek te zijn. De andere man, die zijn leven te danken heeft aan het verbeten volhouden van acht redders, werd eveneens uit het water gehaald en vermoedelijk met een shock naar het diakonessenhuis overgebracht. Omtrent de toedracht van het onge val kon hij nog niet gehoord worden. TEGEN „DUMPING" KOUSENINDUSTRIE In een telegram aan de minister van Economische Zaken heeft het bureau der Vereniging van tricot- en kousen fabrikanten „Vertico" te Utrecht ten be hoeve van de Nederlandse dameskou senindustrie gevraagd de invoer van ny lon dameskousen te deliberaliseren. Er dreigt een overstroming van de Neder landse markt met dit artikel, zo zegt het telegram, met aanzienlijke partijen uit Italië en West-Duitsland. welke geleverd worden tegen dumpprijzen. Zouden deze partijen zonder meer worden toegelaten, dan dreigt niet alleen de markt te wor den ontwricht, maar bovendien zal de werkgelegenheid in deze bedrijfstak ernstig worden aangetast. VOORSCHOTEN Zondagsdienst Gedurende dit weekeinde wordt de dienst der dokto ren voor spoedgevallen waargenomen door dokter Swen, Veurseweg 20, telef. no. 2356; voor wijkverpleegster: Ge zondheidscentrum, tel. 2177. CRICKET Cricket-programma Het programma voor morgen luidt: Eersteklasse A: Rood en WitHCC 2; VOC—HCC 1; VRA—ACC. Eersteklasse B: ExcelsiorHBS; Quick HgSparta; Quick NVVV. Tweedeklasse E: Groen Geel—CVHW; Ajax (L)HDVS 3 (19/8, 2 uur); Rood en Wit 4Haarlem 2. Nederlandse pl voor Nijmegen Voor de atletiekwedstrijden Nederland en Duitsland <dair« heren), welke zondag 27 juli te gen wordt gehouden, is de Nedei ploeg als volgt samengesteld: Dames: 100 meter: Hannie Blo (Palthene) en Ine Spijk (RKEAT meter: Hannie Bloemhof (Palthe Tia van Kuik (Olympia '48)400 Corrie Bekker (Sprint) en Sietski tra-Jeltema (Marathon, Leeuwo 800 meter: Marie Poissonnier thon, Vlissingen) en Gerda Kraa taven); 80 meter horden: Con den Bosch (Taxandria) en Wil I Cysouw (Marathon)verspringen: my Spierenburg-Scholtemeyer phis) en Mie Schenk (Olympia) springen: Nel Zwier (Olympia) i Hobers (DOL); speerwerpen: Gr< Zelm (ADA) en mej. Montfoort Volo); discuswerpen: Corrie (Hollandia) en Corrie van den (Taxandria); kogelstoten: Dini (DOL) en Corrie van den (Taxandria)4 x 100 meter esl Joke Bijleveld (Celebes), Nannie (LDA), Hannie Bloemhof (Pal Ine Spijk (RKEAV) en Ria vat (Olympia '48). De estafetteploeg kort voor de wedstrijd samengest Heren: 100 meter: Van Ha (V. en L.), Smit (V. en L.) en (AVON); 200 meter: Van Ha (V. en L.), Smit (V. en L.) en (AVON); 400 meter: Yska (AAC renbeld (Pegasus) en Moermat Patria); 800 meter: Haus (PSV), (AV '23) en Van Dorst (PSV) meter: Blankenstein (Trekvogels) sen (AAC) en Jansen (Thor); 50 ter: Cu jé (EMM), Delnoye (Ki en Viset (Cialfo); 110 meter 1 Kamerbeek (PSV), Nederhand en Boere (Minerva); verspringet ser (AAC), Hofstede (AAC) Weisscher (Estafette)hoogsp Nummerdor (Olympic), Van (DOS) en Van der Meer (Taxa polsstokhoogspringen: Wijsen (Ki Van Es (Holland) en Gelens (Kt Kracht); speerwerpen: Fikkert Van der Heyden (AAC) en Kan (PSV); discuswerpen: Koch (P tria), Fikkert (AAC) en Timme bria)kogelstoten: Koch (Pr tria), Van Wees (AAC) en Dooi (Haarlem); 4 x 100 meter es Van Hardeveld (V. en L.), Smit L.), Ruyters (AVON) en Otten 4 x 400 meter estafette: Yska Karenbeld (Pegasus), Moermanl Patria) en Haus (PSV). WIELRENNEN Als laatste rit van de voorjaarsJ titie rijden de A en B-klassers Leidse Ren- en Tourvereniging morgen 80 km. De afstanden voo' en D-klasse zijn resp. 60 km en 34 Start 10 uur te Oud-Ade. In het kader van de Oranjel te Zoeterwoude rijden woensdag 13 uur A en B-klasse een klass wedstrijd over 36 km met vier menten. De C en D-klasse rijden valwedstrijd. POSTDUIVEN COLUMBA Wedvlucht Pont St.-Maxenc( In concours 33 vogels, le duif ti uur. R. P. de Graaf 1-2-3-5; G. Elferink 4-7; H. Flippo 6; K. A. DE VRIENDENCLUB In concours 160 vogels, le duif te C. van Cleef 1; A. Dijsselbloem Warmerdam 3-4; N. Bemelman van Seggelen 7; Chr. Braun 8; H ten 9-10. Onze schaakrubriek De vreemd uitziende zet 4. Dd4 in het Boedapestergambiet (zie de partijbespreking van veertien da gen geleden), is deze week aan een verder onderzoek onderworpen. Er kwamen een aantal zeer gecompli ceerde en aantrekkelijke varianten te voorschijn, doch alle bleken in wits nadeel uit te lopen. Welis waar dreigt de witt edame in het zwarte kamp verwarring te stich ten, doch zwarts voorsprong in ontwikkeling schijnt van zo'n door slaggevende betekenis te zijn, dat onze slotconclusie moet luiden: 4. Dd4 is voor wit niet aan te be velen! Om verwoede aanvalsspelers te behoe den voor een snelle ondergang, geven wij een drietal varianten, die duidelijk de gevaren laten zien wanneer wit on danks alles tracht een beslissing te for ceren. De voorsprong van twee pionnen, die wit in dit gambiet behaalt, kan zelfs geen compensatie voor zwarts positionele voorsprong vormen en dat wil heel wat zeggen! Voor zover bekend is er aan 4. Dd4 in geen enkel schaakwerk een uitvoerige analyse gewijd, vandaar dat wij !het be langrijk vonden er wat dieper op in te gaan. Na 1. d4 Pf6; 2. c4 e5; 3. dxe5 Pg4; 4. Dd4 schijnt 4d6! zwarts beste antwoord te zijn. voortzetting verlegen zit. Op 8. Lf 8Lb4+ en op 8. Pc3 Lc5 g door 900. III. 5. Pf3 Pc6; 6. De4 dxe5; 7. Pgxeö; 8. f4 f5; 9. De3 Dd4! II Dxe3; 11. Lxe3 Pxe5 met voordei zwart. Uit deze varianten blijkt, dat beste op d6 kan inslaan. De oe leerstelling, dat het te vroeg nat ten brengen van de dame risico zich meebrengt, wordt in dit gi wel overtuigend bevestigd! Wij zo het vermoeden, dat het laatste omtrent 4. Dd4 nog lang niet is ken en daarom zien wij de ontwil van deze damezet met belang! tegemoet. Het is niet uitgeslotei deze variant in een meestertoera eens wordt toegepast en dan sta meer gegevens ter beschikking. Tot zolang moeten wij het gord de (ondoorgrondelijke) theorie zakken Stelling na 4. Dd4 I 4 - 1 1 /e 1 1 1 O •O te tt i 18 e I gf J; 1 s t - 3 3 Het verwekt tegenwoordig enig wondering, wanneer men partije recente datum tegenkomt, waar Koningsgambiet wordt toegepast. Hoe anders was dit een goede i geleden! Onderstaand partijtje la delijk de gevolgen zien, wanneer n zwartspeler tracht het Koningsg te ontlopen of er angstig teg staatt Wit, P. Barkema. Zw. Th. P. v. KONINGSGAMBIET 1. e2-e4 e7-e5: 2. f2-f4 e5xf4; 3. Pb8-c6; 4. d2-d4 d7-d6; 5. Lclxf4 6. Pbl-c3 Lc8-d77. Lfl-c4 (De opstelling voor wit!) 7h7- 0—0 Ld7-g4; 9. Ddl-d2 Lf8-e7; II el Dd8-d7; 11. e4-e5! Pf6-h5; 12. c7xd613. d4-d5 Dd7-f5? 14. Ta8-d8: 15. d5xc6 0—0; 16. Telxe f6; 17. Te7-d7! (Een uitstekende sing! Er is geen verdediging me Lg4xd7; 18. Pf3-e5 en zwart Hij heeft geen voldoende houi om een versperring op te bouwen SLOTSTELLING: bed* t eb Het spel kan nu verschillende kanten uit. De belangrijkste zijn: I. 5. exd6 Pc6! 6. Dc3 Lxd6; 7. Dxg7? Le5; 8. Dg5 Dxg5; 9. Lxg5 Lxb2 en zwart wint. II. 5. exd6 Pc6; 6. De4+ Le6; 7. dxc7 Dxc7 en zwarts stelling verdient de voor keur, omdat wit in feite om een goede I 1 1 ;e §j 1 1 e a e te ft I S 3 1 4 e b o 4 e f Jeri

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 8