LI I Betekenis van liet Midden-Oosten opstellenwedstrijd voor de wereld-olievoorziening Kerkdiensten Leiden en omgeving Bier goed, al goed.. W esterse maatschappijen op den duur legen nog hogere eisen Aureool door gebeurtenissen verbleekt Zondag 20 juli Voorschoten begroet te 15000ste inwoon- stec, Le'dgeraad gaat een aantal nuttige voorstallen Ken ZATERDAG 19 JULI 195S A4T«rtnttf Gaat U daarheen waar ze bet lekkerste bier schenken, dat er sedert eeuwen gebrouwen wordt: Heineken's bier! Want bier goed, iL'goed:waar ze zulk bier serveren moet alles even prima zijn. Ook Uw vrouw wil er wel eens helemaal uit zijn - dus neem haar ééns gezellig mee uit. Naar dat café of dat cafeetje of dat restaurant met de onderscheiding op deur of raam: Heineken! (Van onze financiële medewerker) De beurzen hebben, terwijl wü dit schrijven, de militaire actie van Amerika blijkbaar als een moedgevend symptoom opgenomen, zodat de koersen der inter nationale fondsen, welke in het begin van de week scherp zijn gedaald, een bescheiden herstel hebhen te zien gegeven. De spanning is echter nog geenszins geweken. Economisch eitt materieel gezien speelt het Midden-Oosten ln de wereld een nauwelijks te overschatten rol omdat de toekomstige olievoorziening voor een goed deel van de da.tr Ilfpende landen afhankelijk Is en ondanks de snelle ontwikkeling van de atoomenergie de behoefte aan olie en oliederivaten in de wereld vooreerst nog zal blijven toenemen. Tot dusver ls de olieprodiaktle van het Midden-Oosten voor de wereld nog niet van dominerende betekenis. Van de to tale wereldproduktie, welke im 1957 913 miljoen ton bedroeg, was niet meer dan rond 180 miljoen ton uit het Midden- Oosten afkomstig, dat is nrlnder dan 19% en Irak heeft in dat jaar niet meer dan 2Vt tot de wereldproduktie bijge dragen. Nog altijd zijn Noord»- en Zuid- Amerika de grootste olieproducenten met een aandeel van resp. 46 en 18%, waarbij als bekend vooral Venezuela de laatste jaren op de voorgrond is getreden. Maar ook de V.S. hebben als gevoilg van het stijgend oliegebruik de laatste jaren olie uit het Midden-Oosten moeten invoeren, terwijl 75 80% van de Westeuropese oliebehoeften door de aanvoer uit het Midden-Oosten wordt gedekt. Nog belangrijker is echter dat de wereld-oliereserves zich voor het grootste deel, n.l. voor 75% in de lan den van het Midden-Oosten bevinden, zodat het alleszins begrijpelijk is dat de machtsstrijd tussen de V.S. en Rus land zich in de allereerste plaats om de landen in het Midden-Oosten con centreert. Het gaat hierbij niet alleen om de oliebronnen, maar tevens om de tran sportmogelijkheden naar de V.S. en Europa. Koeweit, Saoedi-Arabië, Irak, Iran en Quatar zyn de voornaamste olie- gebieden van het Midden-Oosten, Syrië, Libanon en Jordanië zijn aan olie be trekkelijk arm, maar alle pijpleidingen lopen door die landen naar de Middel landse Zee (Jaffa en Haifa) en sinds de nationalisatie van het Suezkanaal gaat vermoedelijk meer dan de helft van de olieproduktie in het Midden-Oosten via de pijpleidingen. Ook het bezit van deze pijpleidingen is derhalve voor de Arabische landen een machtig politiek en economisch wapen, dat, zo het in handen raakt van de Sovjetrepubliek, Amerika, doch vooral West-Europa van een van zijn voornaamste economische hulpbronnen kan worden afgesneden. Het is daarom geen wonder dat de effectenbeurzen, hier en in de V.S. door de uitbarsting van het met behulp van Rusland geforceerde nationalisme uit hun evenwicht zijn geraakt, nog afgezien van de materiële belangen van verschil lende oliemaatschappijen, welke daar door worden geschaad. Wat Irak betreft, geschiedt de olie winning voornamelijk door de Iraq Pe troleum Co., in welker kapitaal vitr grote concerns voor tezamen 95% parti culieren, n.l. de British Petroleum, de Compagnie Frangaise des Petroles, waar in de Franse regering een belang heeft, de Near East Development Corporation, in welke mij. de Standard Oil of N.J. en de Socony Mobil elk de helft bezitten en tenslotte de Koninklijke, welke laat ste dus voor ca. een kwart by de Iraq Petroleum Co. is betrokken. Blijkens het laatst verschenen ver slag van de Koninklijke was van de totale bruto-produktie van dit concern ad rond 115 miljoen ton (ca. 12Vi van de wereldproduktie), 11.47 miljoen ton uit het Midden-Oosten afkomstig, dat is omstreeks 10%, terwijl Irak niet meer dan 4.75 miljoen ton, dat is niet meer dan 4'/2 van de concernpro- duktie opbracht. Van overwegende'be tekenis kan Irak en zelfs het gehele Midden-Oosten voor de Koninklijke dus niet worden beschouwd, althans op het moment niet, maar, gelijk ge zegd, voor de naaste toekomst zal het Midden-Oosten in de wereld-olievoor ziening een steeds grotere rol spelen en in zoverre kunnen dus ook de be langen van de Koninklijke door een uitbreiding van de communistische in vloedssfeer in het Midden-Oosten ern stig worden geschaad. Nadat New-York in het begin van de week met name voor oliewaarden lagere koersen had geseind, is ook op de Am sterdamse beurs voor de aandelen Ko- ninkiyke een gevoelige daling ingetre den, n.l. van ca. f. 171 tot f. 155 voor een stuk van f.20.—, dat is een daling van 855 tot 775%, waarby zich de andere in ternationale aandelen aansloten. Ook wü hebben meer dan eens de lof van de internationale fondsen bezongen, omdat door de spreiding van de belan gen der betrokken concerns ook de risi co's van het kapitaal over heel de wereld zyn verdeeld en verliezen in het ene land door winsten in het andere kunnen worden goedgemaakt. De schaduwzyde hiervan is deze week echter weer geble ken en wordt uiteraard groter naarmate de politieke stabiliteit in de wereld af neemt en het nationalisme, in vele ge vallen de eufemistische naam voor com munisme, in Azië en Afrika zich aan de Westerse invloed tracht te onttrekken en de feodale verhoudingen in die lan den meer en meer verdwijnen. Een troost is het daarby dat genoem de werelddelen het Westerse kapitaal vooreerst niet kunnen missen en daarom de band met het Westen niet radicaal willen doorsnyden, zoals ook na de Suezkanaal-crisis gebleken is. De exploi tatie van de oliebronnen door het Wes terse kapitaal is in de landen van het Midden-Oosten tot voor kort voor een goed deel aan de vorsten van die landen ten goede gekomen, die hun aandeel in de winsten geleidelyk tot ca. 50% en meer hebben opgevoerd. Wat de olie inkomsten voor de landen van het Mid den-Oosten betekenen, blijkt uit het feit dat ze in 1953 ca. $500 miljoen bedroe gen, maar in 1956 reeds tot bijna het dubbele daarvan waren gestegen. De Westerse oliemaatschappijen zul len allengs andere partners tegenover zich vinden, die vermoedelijk nog ho gere eisen zullen stellen, maar dat zij geheel uit het Midden-Oosten zullen worden verdrongen is vooreerst niet waarschijnlijk. Dat het aureool, dat de internationale fondsen zo lange tijd omkleedde, ook door de jongste gebeur tenissen in Irak en Libanon wat is verbleekt, is begrüpelijk. En ook dat de andere factoren, welke de beurzen de laatste tijd beheersten conjunctuurontwikkeling en rente stand deze week zowel in New-York als in Amsterdam en de andere Euro pese beurzen op de achtergrond raak ten. 24.000 leerlingen van middelbare scholen en kweekscholen in Nederland hebben meegedaan aan een Europese tekeningen- en opstellenwedstryd die was georganiseerd door het Nederlands comité „Europese schooldag". Er zyn nu vijf pryswinnaars aangewezen in de groep 12 tot 14 jaar, waarin de eerste prijs voor Marian Haselhoff uit Wolf- heze was. De eerste prys in de groep 14 tot 16 jaar (ook vyf prijzen in totaal) behaalde Rudolphus Smit uit Nieuw Ginniken. In de categorie op stellen voor jongelui van 16 tot 18 jaar en ouder behaalde Jan Budding uit Beverwijk de eerste prys, een reis, aan geboden door de E.G.K.S. In deze cate gorie hebben nog 8 andere jongelui een reis als bekroning toegekend gekregen. BOND VAN PLANTENHANDELAREN VIERT 40-JARIG BESTAAN (Van onze Haagse correspondent) Het 40-jarig bestaan van de Bond van Plantenhandelaren zal tydens een vierdaagse viering van 16 t.m. 19 sep tember a.s. worden herdacht. Het pro gramma vermeldt o.a. een feestavond in hotel Florida, te Boskoop, op 16 sep tember, terwijl op 18 september de bui tenlandse gasten zullen worden rond geleid over enige kwekerijen te Bos koop en het Proefstation voor de Boomkwekerij aldaar. De laatste dag van de viring zal worden besteed aan een bezoek aan het Arboretum te Wa- geningen. Lelden Hervormde Gemeente Pieters kerk: 10 uur ds. D. Bouman te Katwyk aan Zee. Hooglandse Kerk: 8.30 uur dr. P. L. Sohoonhelm; 10.30 uur prof. dr. J. Scho ne veld te Den Haag. Oosterkerk: 10 uur. dr. P. L. Sohoon helm; 7 uur dhr. J. Kooy. Marekerk- 10.30 uur ds. P. Kloek; 7 uur vie. D. J. Wulster. Kooikapel: 10 uun vic. F. A. Pannekoek Maranathakerk; 9.30 uur ds. H. J. v. Achterberg. Herv. sohool Boshuizerkade11 uur ds. H. J. v. Achterberg. Herv. Mulosohool Asserstraat: 10 uur Vic. D. J. Wuister. Ver. Vrljz. Herv. (Leldse Volkshuls): 10.30 uur ds. W. J. H. Hubeek. (m.m.v. het Vrljz. Her.v. Zangkoor). Egllse Wallonne: Geen dienst. Academisch Ziekenhuis: 10 uur dr. W. F. C. van Helsdingen te Voorschoten. Diaconessenhuis: 10.30 uur dhr. F. Knetsch. kand. t.d. H.D. Jeugdkerkdienst (Noordelnde 40)Spre ker dhr. J. W. v. Daalen. Geref. Kerk, Zuiderkerk: 10 uur dr. Westerink: 5 uur ds. A. Vos, van Londen. School Timorstraat: 10 uur ds. G. van Andel, van Rotterdam-Charlois; 5 uur dr. Westerink. Oude Vest: 10 uur ds. A. W. T. Nyenhuls, legerpredikant; 5 uur dr. Dronkert; 7 uur dr. Westerink. Maranathakerk: 11 uur ds. A. Vos; 5 uur ds. G. van Andel. Sohool Telderskade: 10 uur dr. Dron kert: 5 uur ds. A. W. T. Nyenhuls. Ohr. Geref. Kerk: 10 uur (ond.: Waar om ls vlijmscherpe prediking nodig") en 6 uur (ond.: De melaatse om niet ge nezen) ds. C. v. d. Weele. Geref. Kerk (art. 31): 10 en 5 uur ds. K. Brüning te Rijnsburg. Geref. Gemeente: 10 en 5 uur ds. Mo lenaar. Evang. Luth. Gemeente: 10.30 uur ds. W. J Manger te Bussum. Rem. Gemeente: 10.30 uur da. E. B. A. Poortman te Lochem. Doopsgez. Gem.; 10.30 uur ds. J. Maarse te Krommenie. Oud-Kath Kerk (Zw. Singel 50): 9.45 uur Hoogmis. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat 19): 10.30 uur gezongen H. Mis. Christian Science (Steenschuur 4): 10.30 uur dienst. Baptisten gemeente: 10 ep 5.30 uur dhr. H. Schouten Jr. (vrijdag 8 uur bidstond). Leger des Heils: 10 uur helllgingssamen- komst: 6.45 uur straatpredlking Gangetje; 7.30 uur opwekkingssamenkomst o.l.v. kap. en mevr. Schurink. Aar landen een Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. E. G. Boesenkool. Geref. Kerk: 10 uur ds. W. J. van Hoek; 6.30 uur ds. W. Tom uit Oudshoorn. Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur leesdienst; 2.15 uur ds. C. v. d. Weele uit Lelden. Abbenes Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. P. E. C. Eerhard te Hlllegom; 7 uur ds. H. J. v. Achterberg te Lelden (Jeugd dienst). Alphen aan den U()n Herv. Gem.: Ju- lianastraat: 9 uur ds. J. P. Honnef uit Leiderdorp: 10.30 uur vicaris J. Zagema; 6.30 uur ds. J. B. Cats uit Beuslchem. Kapel Gouwsluis: 10 uur ds. M. Hane- maaijer. Gebouw Jonathan: 6.30 uur ds. M. Hanemaaijer. Kapel Hooftstraat: 9.30 en 6.30 uur ds. G. H. van Kooten uit Ge- nemuiden. Oudshoornseweg: 10 uur Wika Boon uit Alphen. Martha-Stlchtlng: 10.30 uur mej. J. Oh. ten Have; 9 uur nam. ds. J. Th. Mel,jer (H.A.). Geref. Kerk. Zuider kerk: 10 uur ds. D. H. Borgers uit Nleu- werkerk aan de Ussel; 6.30 uur ds. M. Kamper uit Wierden. Noorderkerk: 10 uur ds. M. Kamper; 6.30 uur ds. D. H. Borgers. Hooftstraat 10 uur ds. W. Tom; 6.30 uur ds. W. J. van Hoek uit Aarlanderveen. Ge ref. Kerk (art. 31) Hotel Centraal: 10.45 en 4.45 uur ds. R. Koolstra te Rotterdam (H.A.). Chr. Geref Kerk van Reedestraa/t: 10 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem. van Mandeloostraat9.30 en 4 uur lees dienst. Rem. Gereformeerde Gemeenten van Mandersloostraat: Geen dienst. Evan gelisatie IJsbaangebouw: 10 uur H.A.; 6.30 uur de heer Theo Dlkkens uit Leiden. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 en 6 u. ds. A. van Eijk. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Bodegraven Herv. Gem.: 10.30 uur ds. C. v. d. Bosch; 6.30 uur ds. J. C. Ter louw; (Nleuwerbrug)6.30 uur ds. C. v. d. Bosch. Herv. Evang.: 4.30 en 7 uur ds. J. Kroon van Haarlem. Ger. Kerk: 9 en 4.30 uur ds. A. C. Kersten: (Nleuwer brug) 9.30 en 6.30 uur ds. J. D. Koers van Den Haag. Ger. Kerk (art. 31): 9 en 6 30 uur ds. R. Koolstra van Rotterdam. Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. Luth. Gem.: 10 uur ds. W. F. ten Rouwelaax. Evang. Kring: 10 uur Eredienst; 7 uur dhr. Jb. Klein Haneveld. Boakoop Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur. ds. J. Pronk: 6.30 uur ds. A. de Leeuw. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. Gijsb. Lsene. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4 uur as. P. J. de Bruin. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Hazerswoude Herv. Gem.: 9 30 en 6.30 uur ds. Ohr. v. d. Leeden. Geref. Kerk 9.30 en 6.30 uut ds. A. w. Bol van Fra- neker. Hlllegom Herv. Gem.: 10 uur ds. F. Brouwer: 7 uur ds. W. H. Walvaart. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. A. H. Schip pers. Hoogmade Herv. Gem.: 10 uur ds. A. Makkenze te Katwyk aan den Rijn. Het hervormde kerkje van Kaag. klein en intiem (Foto L.D./Van Vliet) Kaag Herv. Gem.: 10 uur vic. SnU- ders te Lisse; 5 uur ds. Brouwer te Hille- gom. Katwyk aan den Rl|n Herv. Gem.: 9.30 uur ds. N. van Egmond te Muider- berg; 6 uur ds. A. Makkenze: 10.30 uur (gymnastieklokaal Narcisstraat) kand. D. Driebergen. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. A. W. Meeder te Den Haag. Katwyk aan Zee Herv. Gem.: Nieuwe Kerk: 8.30 uur ds. Mackaay, Oegstgeest; 10 uur ds. Boerlijst, Den Haag; 6 uur ds. Moerenhout. Oude Kerk: 8 uur pastor Kaetzke. Den Haag: 10 uur ds. Kret, Krimpen a. d. Lek; 6 uur ds. Bouman. Kapel: 10 uur ds. Mackaay; 5 uur ds. Pet- tinga, Lisse. Geref. Kerk: 8 en 9.15 uur ds. Nawyn; 10.30. 4.30 en 6.30 uur ds. Wil schut. Zeehospitium: 6.45 uur ds. Nawyn. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. De Jong. Geref. Gem.: 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10 en 5 uur leesdienst. Ge ref. Kerk (art. 31): 9.30 en 5 uur ds. Br een. Koudekerk Herv. Gem.: 10 uur ds. v. Ernbden legerpredikant; 7 uur prof. Van Rüler, Utrecht. Geref. Kerk: 10 uur ds. Zijlstra; 7 uur ds. Bouma te Noordwyk aan Zee. Van Voorst Vader te Uithoorn. (Kerk- zaal) 6.30 uur ds. J. P. Honnef (geen klnderkerk ln gebouw). Geref. Kerk: 10 uur ds. P. R. Evenaars van Middelstum; 6.30 uur ds. Dyk. (Kerkzaal): 10.30 uur ds. Dyk: 5 uur ds. P. R. Everaars. Vryz. Herv.: 10.30 uur dhr. P. J. van Ouwerkerk te Boskoop. Lelmuiden Herv. Gem.: 9.30 uur vi caris S. Brandsma uit Uithoorn; 7 uur (Pniël) ds. A. M. Knobtnerus uit Oude Wetering. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur dr. J. G. Aalders uit Leeuwarden. Lisse Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. Pettlnga; 5 uur vicaris Snyders (gezins- dlenst). Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. W. Seinen van Strijen. Chr. Geref. Kerk: 10 en 4.30 uur ds. G. de Vries van Zeist. Ge ref. Gem.: 10 en 4 uur leesdienst. Geref. Kerk (art. 31); 10 uur leesdienst: 3.30 u. ds. C. P. Plooy te Heemstede. Oud-Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10 uur geen dienst. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. Stehouwer: 6.30 uur ds H. Verwey. Rem. Kerk: 10 uur ds. A. W. Cramer. Ge ref. Kerk; 9.30 en 6.30 uur ds. J. D. Speel man. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Prins Bernhard bezocht Engelse atoomcentra Met een bezoek aan het Dounreay Station voor experimenteel onder zoek te Wick in Schotland, heeft Prins Bernhard gisteren zijn drie daagse reis langs Britse atoomkracht- werken beëindigd. Woensdag heeft de Prins het onder zoeksinstituut te Harwell (Berkshire) bezichtigd en donderdag, het atoom krachtstation Calder Hall. Gisteren werd Prins Bernhard rond geleid door Sir William Cook, lid van de Britse autoriteit voor atoomenergie en dr. Robert Hurst, directeur van het Dounreaystation. Na afloop van het bezoek zei dr. Hurst dat de Prins „zeer veel vragen heeft gesteld en goed blijkt te zijn in gelicht over de technische zijde van het atoomonderzoek". De Prins, die de lunch gebruikte met de staf van Dounreay, heeft gedurende het bezoek de meeste tijd doorgebracht bij de snelle reactor. Gekleed "in witte stofjas en linnen overschoenen maakte hij later een rondgang door de chemi sche afdeling. De Prins reed per auto naar het vliegveld van Wiek. vanwaar hy per vliegtuig naar Northolt. Londen ging. Vier kinderen verdronken De 8-jarige L. Kersten is gistermor gen in het gemeentelyke Rielerbad te Deventer door verdrinking om het leven gekomen. De 7-jarige Henk van den Berg uit Rotterdam, die met zijn ouders bij zyn grootouders te Bruinisse logeerde, is gistermidag op nog onverklaarbare wyze in de Spuikom aldaar verdronken. Gister is uit een sloot by de Pyls- laan te Haarlem het lijkje opgehaald van de 214-jarige Anne Bezu, wonende in de van Oosten de Bruijnstraat. Het kind was 's middags met haar autoped van huis gegaan en daar niet teruggekeerd. Terwijl hy op bezoek was by zijn oom aan boord van het m.s. „Nooitgedacht", dat aan de Feyenoordkade te Rotter dam ligt, is de 9-jarige Jan Schouten van het ni.s. „Morgenster" over boord gevallen en verdronken. Enorm caisson-karwei geslaagd De Nederlandse zeelui hebben het caisson-karwei geklaard: de enorme caisson, die zy voor de Engelse kust op zyn fundamenten moesten slepen en daar laten zinken, rust thans veilig en wel op die fundamenten. Sleepboten van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst en bergingsvaartuigen van Van der Tak hebben gistermiddag on der ideale weers- en gety -omstandig heden de caisson op zyn plaats ge bracht. MAARTEN LUTHERFILM IN KENYA VERBODEN De Censuurcommissie van de rege ring van Kenya heeft de vertoning van de film Maarten Luther verboden, om dat zy onder de primitieve bezoekers ernstige verwarring teweeg zou kunnen brengen, die de vrede zou kunnen ver storen en de goede verhoudingen tussen de christengemeenschappen, die in Kenya en Uganda werken, teniet doen. Nieuwveen Herv. Gem.: 9.30 uur de heer J. v. d. Hoek; 3.15 uur ds. Smit van Zeist; 6.30 uur de heer J. v .d. Hoek. Ger. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. C. van Reenen van Hilversum. Nleuw-Vennep Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. J. A. v. Boven; (Bethelkapel) 10 uur dhr. D. Eveleens van Epe; 7 uur ds. W. A. Smit, van A'dam. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. H. N. Mooy, van Oldeloorn. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. L. Floor. Noordwyk Binnen Herv. Gem.: 10 uur ds. Van Dok; 7 uur ds. Veenendaal van van Aalsmeer. Berghstichting)11 uur ds. Van Houten van Aalsmeer. Ned. Prot. Bond (lokaal Llndenplein)10.30 uur geen dienst. Noordwyk aan Zee Herv. Gem.: 9 u. Duitse dienst pfr. Moes van Munster en 10.30 uur ds. Cupédo; 7 uur ds. Van Gin- kel van Amsterdam (jeugd.); 9 uur Evan- gelisatiedienst in het Lldo-theater door ds. Van der Vloed. Sole Mio: 10 uur ds. Saraber van Voorschoten (H.A.). Geref. Kerk: 8.30 en 10.30 uur ds. Bouma; 5 uur ds. Zljlstra van Koudekerk aan den Rijn. Herv. Geref. Evangelisatie (lokaal School straat) 10 uur dhr. De Bruin van Bode graven. 3.30 uur d6. Van den Bosch van Bodegraven. Noordwykerhout Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. A. H. Smits; 3.30 uur (Dijk en Burg) ds. A. H. Smits. Oegstgeest Herv. Gem. (Groene Kerk) 10.30 uur dr. K. J. Brouwer, uit Oegst geest: (Pauluskerk) 10 uur ds. B. C. Vis ser; 7 uur dr. H. Schrooten. van Charlois. (Hoge Mors) 10 uur dhr. J. F. G. Sierat. Kerkzaal Endegeest: 8.30 uur mej. Th. Barnard. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. G. Th. Rothuizen te Leiden. Oude Wetering Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. M. Knottnerus. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Iz. Mever uit WesterJee. Rem. Geref. Gem.: 10.15 uur kand. Schneider. Rynsaterwoude Herv. Gem.: 10.30 u. dhr. Z. H. de Groot uit Amsterdam: 7 uur ds. T. D. van Soest. Rijnsburg Herv. Gem. (Grote Kerk) 10 uur ds. H. van Gosliga (H.D.); 5 uur ds. W. A. B. Hagen, pred. te Katwijk a. Zee. (Kleine Kerk) 10 uur ds. W. A. B. Hagen; 5 uur ds. G. van Gosliga. Geref. Kerk (Rapenburg) 9.30 uur ds. J. Bijle- veld; 5 uur ds. J G. Feenstra, pred. te 's-Gravenhage. (Voonhouterweg) 9.30 uur ds. J. G. Feenstra: 5 uur ds. H. R. Grce- nevelt, pred. te Urk. (Maranathakerk) 9.30 uur ds. H. R. Groenevelt; 5 uur ds. H. v. d. Berg. pr,ed. te Sassenhelm. Geref. Kerk (art. 31): 10 en 5 uur ds. K. Brü ning. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. Kampman. Sassenhelm Herv. Gem.: 10 uur H.A. en 5 uur ds. Walvaart. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. v. d. Berg: 5 uur ds. Byieveld uit Rynsburg. Chr. Geref. Kerk: 10 uur lees dienst: 3 uur ds. Van Leeuwen uit Arn hem. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur de heer Hulsbos. Ter Aar Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. Van Amstel. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. C. Brussaard uit Oegst geest. Valkenburg Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. D. Lekkerkerker. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Langeler. Geref. Kerk (art. 31): 10.15 en 5 uur ds. K. Brüning. Voorhout Herv. Gem.: 10 uur (H.A.) en Dankz. ds. Veenendaal van Hillegom. Voorschoten Herv. Gem. (Dorp) 10.30 uur ds. Van Soest van Rljnsaterwoude; 7 uur ds. Beker van Wassenaar. (Rijn- dilk)10 uur ds. W. G. Meijerlng (H A.). (Hulp en Heil): 10.30 uur ds. Hoekert van Voorburg. (Nieuw Voordorp) Jeugdkaoel: 10 uur de hepr Oerlemans. Geref. Kerk (in de Herv. Kerk)9 en 5 uur ds. Ves- seur van Rockanje. Geref. Kerk (art. 31): 10 en 5 uur ds. M. A. J van Putten van De Bilt. Waddlnxveen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. van den Haar (H.A.); 6.30 uur dhr. D. G. van Hoeven, Benthuizen. (Wijkge- bouw) 9.30 uur geen dienst; 6.30 uur ds. J. van der Haar. Groep Wet en Evan gelie: 9.30 uur ds E. H. Kalkman. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. W. J Smidt. Naaldwijk. Remon. Ger. Kerk: geen dienst. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 5 uur lees dienst. deze week H&cNen stoomachtig beqm en stond vevde»» un het teken van de ajt wkocp (wét koopjes) i cle kappevs ln Lei den gaan wetvakan- tie (in 2 groepen) Warmond Herv. Gem.: 10 uur ds. Offeringa, Katwijk a. Zee; 7 uur ds. J. de Vos. Katwyk a. Zee; 10 uur Jeugdkerk ln 't Trefpunt, voorganger dhr. J. Vink. Wassenaar Herv. Gem. (Dorpskerk) 10 uur prof. dr. A. A. Ruler. Utrecht; 7 uur ds. G. Meijerlng, Voorschoten; (Zui derkerk) 10 uur ds. J. F. Wlersma; (Dey- lerhuls)10.15 uur ds. H. Beker. Geref. Kerk (Zijllaan): 10 en 5 uur ds. M P. Feringa; (Bloemcamplaan)10 en 5 uur ds. G. van Duinen. Ned. Prot. Bond: 10.35 uur dr. H. Faber. Johannahuis: onbekend. Woubrugge Herv. Gem.: 9 30 en 6.30 uur ds. G. F. Overgaauw. Ger. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. Hengeveld. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Joh. Stehouwer uit Alphen. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. P. de Ruig uit Haarlem. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 uur dhr. L Schipper uit Alphen. Zwammerdam Herv. Gem.: 10 uur ds. W. VerwelJ uit Zevenhoven: 6.30 uur j ds. M. Ottevanger uit Leiden. Geref Kerk: I 10 en 6.30 uur ds. J. Wagenaar. Rem. Ge- 1 ref. Gem.: Geen dienst.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4