Laatste nieuws Internationale zivemwedslrijden van de LZC in Leiderdorp VAKANTIE HERINNERINGEN VASTLEGGEN JAN WOLFSLAG VRIJDAG 18 JULI 1958 Zuid-Afrikaans bezoek aan Leidse veemarkt Hedenochtend hebben de heren M. J. C. Jamneck en D. C. Maree uit Pre toria, vertegenwoordigers van de Zuid- Afrikaanse Vleesraad, een lichaam, dat de regering op het terrein van de vee- en vlecshandel steeds van advies dient, een bezoek aan de Leidse Vee markt gebracht. Nadat zij in de Waag een gebouw, dat reeds dadelijk hun grootste interesse had waren ontvangen, leidden de di recteur van Markt- en Havendienst, de heer M. Weima en de directeur van het Openbaar Slachthuis, dr. K. Reitsma, hen over het veemarktterrein, waar op dat moment hel loven en bieden druk aan de gang was. Over deze eenvoudige wijze van zaken doen in Zuid-Afrika wordt iederee koop door een kwitantie gedekt stonden zij zeer versteld. De Zuid-Afrikaners, die een goede indruk kregen van het aangevoerde vee. waar van zij de kwaliteit zeer prezen, toonden bijzondere belangstelling voor het rund vee en de varkens, terwijl ook de uit stekende conditie van het Texelse schaap niet aan hen aandacht ontglipte. Van zelfsprekend werd ook even een Blik ge slagen in de vele cafetjes rond het marktterrein, waar boeren en hande- ZWO subsidieert uitgave van Leids conservator De Nederlandse Organisatie voor Zui ver Wetenschappelijk Onderzoek heeft de „Stichting De Goeje", die Arabische en andere islamitische handschriften uitgeeft, een subsidie verleend voor de uitgave van een Berbertekst. Deze tekst, die „Bahr ed-Domou" is genaamd hetgeen „zee van tranen" betekent werd de stichting ter publikatie aange boden door dr. B. H. Strieker, conserva tor aan het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden. De tekst, die over de mo hammedaanse theologie gaat is van de hand van Mohammed El Awzali. De uit gave, aan welker voorbereiding dr. Strieker jarenlang heeft gearbeid, ge schiedt in Arabisch schrift, met aparte tekens voor de specifieke Berberklanken. Voorts zal zij een korte inleiding, een Franse vertaling en een tekstkritisch apparaat bevatten, daar de bewerker zijn editie op een tweetal handschriften heeft gebaseerd. Leidse Concourscommissie Wedvlucht met oude duiven vanaf Ruffec. Aantal vogels 639, gelost te 6.05 uur met z.w. wind. Nulpunt 750.70 km. Ie duif 18.20.29 uur. Zondag: J. Schouten 1; G. Oude Elfe rink 2-12-16; P. d'Haens 3-11-19; J. Schlimmer 4; J. Krekelaar 5-7; J. Tis- seur 6; R. P. -de Graaf 8; N. Oudshoorn 9; J .Staffeleu 10; Hoek-de Vries 13; H. Fasel 14; F. Hendriks 15; Dekker-Uljee 17; C. de Groot 18; K. Boekee 20; dr. Venker 21; J. Plug 22; C. v. d. Berg 23: J. Knijenburg 24; C. de Ridder 25. Maandag: R. Pet 34; H. Rotmensen 35: M. Noordervliet 36: J. Schlimmer 37 -40; G. van Albada 38-48. A. vaa der Slot 39; A. de la Rie 41; P. van Griens- ven 42; W. Siera 43; Dekker-Uljee 44- 54. J. Smeets 45; P. Warmerdam 46; A. Mooyekind 47; J. Beugelsdijk 49, Q Beugelsdijk 50; M. Jongeleen 51; C. v. d. Berg 52; P. Fasel 53; R. P. de Graaf 55; A. Dubbelaar 56: J. Passchier Zn 57; H. Moenen 58; G. Grebel 59: B. Geen jaar 60. BOUW NIEUW DIACONESSENHUIS In het voorstel van B. en W. van 28 oktober 1957 met betrekking tot de bouw van een nieuw Diaconesenhuis, deelden zij reeds o.m. mede, dat al de belanghebbende gemeenten op één na Ihun medewerking aan het garanderen van de betaling van rente en aflossing van een door de Christelijke Vereniging voor Ziekenverpleging „Het Diacones- senhuis" ten behoeve van de bouw van een nieuw Diaconessenhuis te sluiten geldlening hadden toegezegd. Inmiddels is van de gemeente, welke terzake nog geen beslissing had genomen, nl. Alphen aan den Rijn, bericht ont vangen, dat zij eveneens bereid is haar medewerking te verlenen, zij het met een zeker voorbehoud. De raad van de gemeente Alphen aan den Rijn heeft nl. besloten de deelne ming van die gemeente op de voet van het bepaalde in het tweede lid van ar tikel 1 van de overeenkomst te doen plaats vinden tot 1 januari van het jaar, volgende op dat, waarin een ziekenhuis in die gemeente in gebruik zal worden genomen en met ingang van dit tijdstip die deelneming op enigszins andere basis te doen geschieden. Naar het oor deel van B. en W. van Leiden kan met deze wijziging worden ingestemd. Tijdens een gisteravond op het ONS-terrein aan de Haarlemmertrek vaart gespeelde voetbalwedstrijd tussen een elftal van spoorwegpersoneel uit Den Haag en Leiden, is de 33-jarige hoofd conducteur, de heer J. H. Nieuwenburg, uit Den Haag, bij een kopduel op zijn achterhoofd gevallen. De man liep een hersenschudding op. WARMOND KORTEBAANDRAVERIJ Aan de kortebaandravery die gehou den zal worden op de verlichte baan in het Oosteinde op dinsdag 22 juli 's avonds 6.45 uur zullen de volgende paar den aan de start verschijnen. Tourterel- la, Royal Heny, Thea Cornelia, Sandra, Torero. Titan Hanover, Uncle Sam. Rudi Trothan, Reine du Maire, Rita Bond. Oscar, Oviedo A, O. Brewer, Ria Kitty. Ronny Zora, Opvegcr, Quirinus, Ria BH, en Klingsor. Na afloop van de draverij, te 11 uur, zal er 'n groot vuur werk afgestoken worden tegenover de gemeentehaven. VOETBALWEDSTRIJDEN Het personeel van de Houthandel v. d. Wilk speelde deze week op het 't Overbos een tweetal vriendschappelij ke voetbalwedstrijden. De eerste wed strijd werd gespeeld tegen de 61agers- vereniging uit Leiden die word gewon nen door het personeel van V. d. Wilk met 52. De tweede wedstrijd werd ge wonnen met 111 tegen het personeel van een meubelfabriek uit Leiden. WASSENAAR BURGERLIJKE STAND Geboren: Marcella L. H.. cLr. van J. M. van de Vlekkert en A. L. Meijers; Jacobus J., zn. van J. J. Jansen en M. J. Brussee; Catharine A. F. M., dr. van B. J. Grun- deken en S. Ploegaert; Dirk J., zn. van M. A. J. Rochat en G. Prins; Johannes C., zn. van A. J. M. van Spronssen en A. C. Remmerswaal; Alice J., dr. van H. Bok- hout en E. C. Dekker. Ondertrouwd; C. G. A. van der Peet en E. van Dorp; W. H. M. van der Stap en E. Kerkkamp; W. J. van Veen en M. M. T. l'Aml; G. A. Henkes en J. Geers. Getrouwd: W. H. Raadsen en C. D. van Deinse. Overleden: F. A. Begeman. 70 Jr.: J. C Koopman. 75 jr.. echtg. van M. Verhagen; J. N. van Lookeren Campagne, 69 jr.; J. laren hun zaken en de afloop daar van druk bespraken. Na afloop van dit bezoek gaven ver tegenwoordigers van de Bond van Vee handelaren. de Amsterdamse Huiden club, de Bond van de Varkenshandel en een groothandelaar in Vlees in ,,'t Schuttershof" de heren Jamneck en Maree een uitvoerige explicatie over het werk van de door hen vertegenwoordi gende lichamen en de grossierderij in vee en vlees. Van zijn kant gaf de heer Jamneck het gezelschap een indruk vai de werkzaamheden van de Vleesraad, een organisatie, welke het beste te ver gelijken is met het Hollandse Produkt- schap voor Vee en Vlees, en voorts van de omvang van het slachtveebedrijf in Zuid-Afrika. Met vele indrukken verrijkt verlieten de Zuid-Afrikaanse vee- en vleesspecia listen in het middaguur de Sleutelstad. Jubileum B. v. d. Mark Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer B. v. d. Mark als diepdruk-vel- lendrukker bij de N.V. Ned. Rotogravure Mij. in dienst trad. Ter gelegenheid van dit feit werd de jubilaris met vrouw en kinderen ontvan gen in de recreatiezaal, waar directie, bedrijfsleiding en vele collega's aanwezig waren. De directeur, de heer J. C. Stafleu, be lichtte uitvoerig de goede kwaliteiten van de jubilaris en sprak zijn waarde ring uit voor de jubilaris als vakman en als NRM-er. Drukkers zoals jij, aldus spreker, waarderen wij, die hebben wij hier graag en die willen wij niet gaarne missen. Namens de N.V. bood hij de heer Van der Mark de gebruikelijke enveloppe met inhoud aan en het vererend getuig schrift van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Mevrouw v. d. Mark werd verrast met bloemen. Hierna sprak namens het personeel de heer W. Streefland de jubilaris op rijm toe. In een geestig betoog, liet hij het verleden van de jubilaris de revue pas seren. Naast een prima vakman is hij ook een uitstekend en sportief collega. Namens het personeel overhandigde ook hij een enveloppe met inhoud. Vervolgens sprak namens de afdeling drukkerij de heer C. Stokkermans woor- Deskundigen adviseren minister Staf INZAKE INKOOPBELEID De minister voor Defensie, ir. C. Staf, heeft de medewerking gekregen van prof. dr. P. P. van Berkum, hoogleraar aan de Katholieke Economische Hoge school te Tilburg en dr. G. van der Wal, oud-directeur-generaal van de N.V. de Bijenkorf, thans o.m. voorzit ter van de Raad van Beheer van de Kon. Ned. Jaarbeurs, om te komen tot de meest gewenste organisatievorm van de militaire aankoopdiensten, in het bijzonder van het directoraat ma terieel Landmacht. In het begin van dit jaar had de mi nister reeds het bureau Bakkenist, Spits en Co. te Amsterdam opgedragen te onderzoeken, welke organisatie voor dit dictoraat de meest doelmatige moest doelmatige moest worden geacht. Het door dit bureau uit te brengen advies zal nu worden opgesteld in overleg met prof. Van Berkum en dr. Van der Wal, die zich tevens bereid hebben verklaard geregeld met de minister overleg te ple gen over de richting waarin het onder zoek zich dient te bewegen en de om vang ervan. PANORAMA PAARDENSTEEG. In 1908 werd de Paardensteeg bij de Bostelbrug afgebroken. Enige jaren te voren heeft de Leidse schilder Jan van Dam een panorama geschilderd, dat een beeld geeft van de vroegere toestand. In 1909 heeft de schilder dit panorama aan „De Lakenhal" geschonken. In verband met het feit, dat het thans een halve eeuw geleden is, dat deze doorbraak tot stand kwam, is het panorama in een der benedenzalen van het museum opge steld. Als nadere toelichting worden foto's uit het Gemeente-archief geëxposeerd, die een indruk geven van de veranderin gen en de toestand voor en na de af braak. Gedurende de zomer zal deze expositie voor het publiek toegankelijk zijn. den van lof en waardering voor de pret tige samenwerking. Namens deze afde ling bood hij de'jubilaris een fotolicht meter aan, terwijl zijn echtgenote op nieuw met bloemen werd bedacht. Na een dankwoord van de jubilaris bleef men. zoals gebruikelijk, nog enige tijd gezellig bijeen. Prachtig kunstzwemmen In het voor dit soort wedstrijden bui tengewoon geschikte bad van Leider dorp heeft de L.Z.C. gisteravond in samenwerking met de Leiderdorpse Z.V. „De Does" het talrijke publiek een programmo vol afwisseling gebo den. Onbetwist vormde het kunstzwem men daarvan de hoofdschotel. De Duitse gasten (S.V. „Osnabriick") brachten een waterballet dat de ver gelijking met de beste Nederlandse ploegen glansrijk kan doorstaan. Deze meisjes zijn internationaal zeer in trek zij zwommen reeds in 8 Euro pese landen en traden onlangs in een Eurovisie-programma op en haar programma was ook in Leiderdorp van grote klasse. Tussen de polowedstrijden en de baan- nummers werden soli en oefeningen voor groepen meisjes uitgevoerd waarvan speciaal het laatste nummer van Inge Wessel (derde op de Duitse kampioen schappen) ons- het meeste, qua opzet, af werking en bewegingsritme, kon beko ren. Uitgevoerd werden: „Synchronised solo" van Inge Hobein, „Bacarole", een stukje met specifieke ritmiek, gebracht door 7 meisjes, „Bilderreigen" neigend naar het oudere figuurdrijven, „Artistic swimming", uitgevoerd door het Duitse kampioenskwartet en tenslotte de solo van Inge Wessel. Een kunstzwemprogramma van allure! Het waterpolotoernooi bracht de ploe gen van S.V. „Osnabrück", de Fuut, W.Z.C. en L.Z.C. in het water. Begonnen werd met de wedstrijd Fuut W.Z.C., waarin de ploeg uit Woerden het beste waterpolo demonstreerde en dat met een 30 overwinning bekroond zag. De „Leidsche Zwemclub", voor die ge legenheid 5 Leiderdorpers in het water brengend, bleek daarmede juist iets te veel aan het plaatselijk interesse geof ferd te hebben. Na een spannende strijd ging de S.V. „Osnabrück" met de over winning strijken (4—3), zodat in de ver liezersronde de L.Z.C. de ploeg uit Maars- sen ontmoette. Enige wijzigingen in de Leidse ploeg bleken verbeteringen, de overwinning ging met 31 naar onze stadgenoten. W.Z.C. uit Woerden versloeg tenslotte in de winnaarsronde, na een felle strijd, de S.V. .Osnabrück" met 20. De zwemwedstrijden, welke aan 't polo programma vooraf gingen, leverden het volgende resultaat op: 50 meter vrije slag adspiranten: 1. Hans Dieht 32.2, 2. Max du Prie 32.4, 3. G. Leenheer 35.2. 4x50 meter rugslag-estafette: 1. L.Z.C. 2.18.3, 2. S.V. Osnabrück 2.31.8. 4 x 50 meter schoolslag-estafette: 1. L.Z.C. 2.37.5, 2. S.V. Osnabrück 2.39.6. 4 x 50 meter wisselslag-estafette: 1. S.V. Osnabrück 2.18.2, 2. L.Z.C. 2.26.9. 4 x 50 meter vrye slag-estafette: 1. L.Z.C. 2.01.2, 2. S.V. Osnabrück 2.6.2. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Elisabeth, dr. van C. Steevens en C. van Esch; Eric, zn. van H. van Heuzen en S. Kroesemeyer; Wnnandus Josephus, zn. van W. Sloos en M. J. Hllbert; Maria Cornelia Elisabeth, dr. van H. C. J. Kozijn en C. P. van der Meer; Johanna Judlt, dr. van J. Kulk en C. ran der Leede. GETROUWD Ouwerkerk en W. R. Mulder; M. Over- M. Janzen, 88 jr.; J. A._M. van Kalken, 81 Jr., wed. van L. L. J. Jong, 88 Jr. dorp en A. Ruwaard; K. Ligtvoet en S. M. Hulsman; H. A. J. van der Meel en L. A. Brantjes; W. de J. van der Mee; W. A. Lentlng en A. C. J. van der Steen; J. Pomper en R. de Prins Bernhard heeft in Engeland het atoomcentrum te Harwell be zocht. De Prins bij het bezichtigen van de plutonium-reactor Boer; D. Bakker en J. C. van Klaveren; A. de Heer en W. Nieuwenburg; J. H. H. Bonarius en L J. van der Melde; G. de Romyn en A. Ravensbergen; W. C. Bitter en L. van de Wijngaard. OVERLEDEN P. M. T. Tettero, 5 dagen, dochter; M. F. Visser, 69 Jr., echtgenote van P. Col- lard; H. Rijnsburger, 67 Jr.. man; J. Haas broek, 59 Jr., man; A. M. Smits, 53 Jr., vrouw; B. C. Branse, 70 Jr., man; J. An- neeze, 63 Jr., man. Nasser had onderhoud niet Kroesjtsjef Radio-Damascus meldde vandaag, dat president Nasser van de Verenigde Arabische Republiek in Damascus is aangekomen na in Moskou besprekin gen te hebben gevoerd met premier Kroesjtsjef. Volgens Radio-Cairo heeft Nasser gisteren met Kroesjtsjef ge sproken. Radio-Cairo meldt voorts, dat presi dent Nasser met Kroesjtsjef gesproken heeft over de internationale toestand en „de middelen om de vrede te bewa ren". Nasser verliet maandag met zjjn jacht Hoeria Joego-SIavië, waar hij bespre kingen had gevoerd met president Tito. Vanmorgen meldden bladen in Cairo, dat Nasser morgen in Alexandrië ver wacht werd. Woensdag werd in Cairo in een ver klaring gezegd, dat een aanval op Irak beschouwd zou worden als een aan aan val op de Verenigde Arabische Repu bliek. Het hoofd van de orthodox-moham medaanse gemeenschap in Libanon, Moefti Mohammed Alaja, en de leider van een deel der Libanese Druzen, sjeik Mohammed Aboe Sjakra, hebben telegrammen aan Eisenhower en Ham- marskjöld gezonden, waarin zij protes teren tegen de landing van de Ameri kanen in Libanon. Het derde bataljon Amerikaanse ma riniers is vandaag 6 km. ten noorden van Beiroet aan land gegaan. De sterkte van de Amerikaanse troepen In Libanon is thans ongeveer 5300 man. Volgens een woordvoerder van de Amerikaanse zesde vloot zijn er onge veer 70 schepen van de vloot in de Liba nese wateren. A.F.P. meldt, dat vyf Franse oorlogs schepen, waaronder de kruiser de Grassa, zojuist het anker hebben uit geworpen op de rede van Beiroet. Van officiële Franse zijde is gezegd, dat voor het ogenblik geen landingen van Franse mariniers in het voornemen liggen, daar de toestand nu een derge lijke operatie niet rechtvaardigt. Radio-Bagdad heeft vandaag bekend gemaakt, dat het nieuwe bewind in Irak zijn verplichtingen tegenover de buitenlandse oliebelangen zal nakomen. De regering heeft de nodige maatrege len genomen om de olie-installaties in Irak te beschermen. In Beiroet heeft een woordvoerder van de Iraakse Petroleummaatschappij gezegd, dat de olie normaal doorge- pompt wordt naar de raffinaderij te Tripoli in Noord-Libanon. Tweepersoons Hunter naar Nederland De eerste tweepersoons Hawker Hun- ter straalvliegtuigen, bestemd voor de Nederlandse luchtmacht, zullen dezer dagen uit Engeland in on? land aanko men. Dit toestel, de Hunter T-7, is bestemd voor opleiding van jachtvliegers, die in gedeeld zullen worden bij de Hawker Hunter straaljagersquadrons van het commando luchtverdediging. Het zal worden gestationneerd op de basis Leeu warden. De tweepersoons Hunter is een toestel, waarin instructeur en leerling naast elkaar zitten. Japanse ambassadeur in Indonesië De eerste Japanse ambassadeur in In donesië, Takio Oda, is vanmorgen in Djakarta aangekomen. Ambassadeur Oda, die vergezeld was van zijn echtgenote, werd op het vlieg veld verwelkomd door ambtenaren van het ministerie van Buitenlandse Zaken, de staf van de Japanse ambassade en le den der Japanse zakenwereld in Dja karta. Tijdens een korte persconferentie zei hy met grote voldoening zijn nieuwe post te aanvaarden en zijn best te zul len doen tot bevordering van de reeds tussen de beide landen bestaande goede betrekkingen. Na stabilisatie van de toestand zullen meer Japanse investeringen in Indone sië plaatshebben, terwijl zich tevens meer Japanse zakenlieden in dit land zullen vestigen. 20 jaar voor Ambonees wegens moord De rechtbank te Assen heeft vanmor gen vonnis gewezen tegen een Ambonees uit het woonoord Schattenberg, tegen wie verleden week 18 jaar gevangenis straf was geëist wegens de moord, die hy op zijn vrouw heeft gepleegd door haar een tablet sublimaat te laten in slikken. De uitspraak luidde 20 jaar gevange nisstraf. De rechtbank overwoog in zijn vonnis, dat niet overgegaan was tot een levenslange gevangenisstraf, omdat men in beginsel niet wilde uitsluiten, dat de man, in de verre toekomst alsnog in de maatschappij terugkeert. Treinongeluk in België Vanmiddag te omstreeks 1 uur is een trein van het traject AntwerpenBrus sel in het station Vilvoorde ontspoord. Volgens de eerste berichten zyn er vijf doden en talrijke gewonden. SPAANSE ONDERSCHEIDING VOOR MINISTER LUNS Ter gelegenheid van de Spaanse na tionale feestdag, die vandaag gevierd wordt, is de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, benoemd tot Grootkruis in de Spaanse Orde van Isabella de Katho lieke. VOORSCHOTEN Geslaagd Voor het vakdiploma ban ketbakker (theoretisch gedeelte) slaag de onze plaatsgenoot de heer J. C. H. Robbertsen, die bovendien het bedryfs- diploma behaalde CRICKET Standen in competitie van Kon. Ned. Cricket Bond Na de wedstrijden van zondag JJ. is de stand van de competitie als volgt: le klas A gsp. verr. gw. gel. vrl. P- gem. HCC I 8 - 6 2 - 20 2.50 HCC II 8 - 5 2 1 17 2.13 ACC 8 - 3 2 3 11 1.38 Herm. DVS 8 - 3 - 5 9 1.13 VOC 7 - 2 1 4 7 1.— Rood en Wit 8 - 2 1 5 7 0.88 VRA 7 - 2 - 5 6 0.86 le klas B Quick Hg. 8 6 - 2 18 2.25 PW 9 5 2 2 17 1.89 Sparta 6 - 2 4 - 10 1.67 Excelsior 7 - 3 2 2 11 1.57 HBS 6 1 2 1 3 7 1.17 vw 7 1 2 1 4 7 1.— Quick N. 7 - 2 - 5 6 0.86 Haarlem 8 - 2 - 6 6 0.75 2e klas E Ajax L. 7 6 - 1 12 1.71 BMHC 7 - 5 1 1 11 1.57 Groen Geel 7 - 5 - 2 10 1.43 HDVS 3 5 - 3 - 2 6 1.20 LCC 8 - 4 - 4 8 1.— Haarlem 2 6 1 2 - 4 4 0.67 R. en W. 4 6 1 1 2 3 4 0.67 CVHW 7 1 1 5 3 0.43 Excelsior 2 7 1 - 6 2 0.29 MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 Juli Kaasmarkt: Aan voer 43 partijen Goudse en 5 partijen Leidse kaas. Notering: Goudse extra kwa liteit tot f2.19; Goudse eerste kwaliteit f 1,922,02; Goudse tweede kwaliteit 11,851,91; Leidse eerste kwaliteit tot f2,08. Handel lui LEIDEN. 19 Juli Veemarkt: Aanvoer: 8 stieren, 55 melkkoeien, 390 vette koelen, 95 vare koelen. 10 pinken, 103 vette kal veren. 74 nuchtere kalveren, 70 vette schapen, 359 vette lammeren, 886 zuig en weldelammeren, 42 varkens (zeugen), 197 schrammen. 608 biggen, 1 paara, 31 gelten. Totaal 2.929. Notering: stieren f33,20 per kg. schoon gewicht; melk koeien g8O01.100; vette koelen f2.80 3,20 per kg. schoon gewicht; vare koelen f600—875; pinken f350—550; vette kal veren f 1.80—2,80 per kg. levend gewicht; nuchtere kalveren f 1,401.65 per kg. le vend gewicht; nuchtere kalveren per stuk f4075. vette schapen en vette lamme ren f 65—87,50; zulglammeren f 60 82,50; draohtige zeugen f 275350; schrammen f70110; biggen f4555. Handel: voor stieren kalm; melkkoeien lui, duur; vette koelen flauw; vare koelen stil; pinken kalm; vette kalveren kalm; nuchtere kalveren matig; vette schapen en vette lammeren stug; zulglammeren stug; weldelammeren stil; zeugen, schram men en biggen redeiyk. Wanneer U al eens een reddings- haak van de L.R.B. gebruikt om Uw hoed uit het water te vissen, leg hem dan tenminste weer op z'n plaats! DUIVENSPORT Wedvlucht Pt. St. Maxence Wedvlucht met oude duiven vanaf Pont St. Maxence. Gelost te 5.45 uur met zuidwesten wind. Nulpunt 344.20 km. L.P.C. In concours 106 vogels. Ie duif te 9.0.34 uur. H. v. Alphen 1-2; J. Kukler 3-5-10: M. Nijssen 4-6; D. v. d. Nieuwendijk 7; J. Schouten 8; W. Stou ten 9. Attractievlucht met jonge duiven van af Essen, gelost te 9.30 uur. Ie duif te 10.24.14 uur. P. Groenendijk 1; J. Knijnenburg 2; A. v. As 3; D. v. d. Nieuwendijk 4; H. Fasel 5; J. Filippo 6; H. v. Alphen 7; W. Stouten 8; J. de Wit 9; A. Krol 10. De Bonte Duif In concours 72 vo gels. Ie duif te 9.0.12 uur. N. Oudshoorn 1-3, G. v. Albada 2; W. Wolters 4-6-7-8; H. Sterk 5; W. Siera 9; M. Noordervliet 10 De Blauwkras In concours 53 vo gels, le duif te 9.7.25 uur. G. Grebel 1-3, H. Moenen 2-4-8; Gebr. Gijsman 5; H. le Feber 6-7; A. v. Royen 9; W. Ravens bergen 10. Advertentie TOESTEL FILMS TOEBEHOREN èn een goed advies... bij FOTO-CINÉ BREESTRAAT 123 t.o. Stadhuis TELEFOON 21851 HAARLEMMERSTRAAT 102 naast „BATA" - TEL. 32778 BEURSOVERZICHT Flink herstel onder leiding van Kon. Olie Amsterdam, 18 Juli. Vandaag was het de laatste beurs- dag van een week, die geladen was met emoties in verband met de poli tieke situatie in het Midden-Oosten, waardoor de koersvorming van de aandelen nogal heeft gefluctueerd. Er viel een duidelijk herstel waar te nemen. De maatstaf hiervoor was de houding van de beurs in Wallstreet, die hogere koersen te zien gaf en maling had aan de flauwe tendentie die de Europese beurzen gisteren te zien hadden gegeven. Aandelen Kon. Olie, waarin de han del zeer levendig was, waren op f 161,50 bij de opening, 5.— in herstel en lagen bovendien f 1.50 boven pariteit Ame rika. De handel liet zich aanvankelijk kalm aanzien, doch plotseling ontplooide de arbitrage een grote activiteit in de oliehoek op berichten uit Londen, dat de oliepijpleidingen in Irak door de re gering aldaar zouden worden beschermd. De koersen van de aandelen Kon. Olie liepen door aankopen voor Londense en later ook voor Parijse rekening op tot f163.'s Morgens werd voor deze aan delen f 160.30 tot f 160.90 betaald. In die tijd keek de arbitrage werkeloos toe in verband met het naderende lange week einde. Aandelen Philips hadden een koers winst van 5 punten. Unilevers waren ruim 6 punten hoger, terwijl Aku's zich verder niets aantrokken van de pro- duktiebeperking van de technische ga rens. De kunstzijdeaandelen waren op 180 5 punten boven de vorige slotprys. KLM lag tegen de marktverhouding in een fractie lager. Voor de scheepvaarten bleef de goede belangstelling aanhouden. Vooral voor aandelen Scheepvaartunie, die ruim 3 punten hoger waren. De overige aan delen in deze sector boekten 2 tot 3 punten winst. Van de cultures onder gingen certificaten Deli een belangrijk herstel en waren circa f5.hoger ver geleken bij gisteren. Amsterdam Rub bers trokken goede belangstelling en avanceerden ruim 5 punten. Senembahs 3 punten hoger. De handel was, behou dens die in aandelen Kon. Olie, matig. Ook voor de Staatsfondsen bestond goede vraag waardoor de koersen zich behoorlijk herstelden. WISSELKOERSEN Amsterdam, 18 Juli Londen 10.56—10.56%; New York 3.79ft—3.79ftMontreal 3.95%—3.95%; Parijs 89.92%—90.02%; Brussel 7.59%— 7.60%; Frankfort 90.46—90.50; Stock holm 73.30%—73.35%; Zürich 86.67%— 86.72%; Zürich (vr. fr.) 88.47%—88.52%; Milaan 60.80%60.85%; Kopenhagen 54.61%—54.66%; Oslo 52.81%—52.86% Wenen 14.60%—14.61%; Ankara 3.79ft 3.79H: Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.26%13.28. WASSENAAR De alhier gehouden Rode Kruis- campagne heeft f. 4611.58 opgebracht. Voor zaterdagavond 2 augustus or ganiseert de buurtvereniging Oostdorp en Omgeving weer wielerwedstrijden, waaraan ook amateurs boven 14 jaar en veteranen kunnen deelnemen. Beurs van Amsterdam Vrydag 18 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 94 93% Grootboek obl. 3% 80 Ned. '47 3% (3) 89% 89% Ned '51 3% 94fj 95 Ned '53 (3%) 93% 93%B Ned. '56 3% 91% 92% Ned '48 3% 87 86L Ned. '54 3% 88V8 88%B Ned '55 I 3% 8888% Ned '55 II 3% 90L 90L Ned. '37 3 89% 89% Dollarlng '47 3 91A 91% Investeringscert. 3 94ft 94% Ned 62-64 3 93A 93% Cert. NWS 60 %L 60ft Indië '37 A 3 90% 91 Grootboek '46 3 88ft 88% Ned. W.B lening 6% 109% 109% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 35% 38% Nat. Handelsbank 84% 84 Ned. Handelmij165 165 Amst. Rubber 64% 70 Deli Mij .en (Ver.) 108.25 f. 113.— H.V.A100 106% Java Cult30 32 Senembah 85% 37% Vorstenlanden14% 15% A.K.U175% 180 Berkel's Patent (v.) 190L 190 Calvé Delft cert. gew. 295 300 Kon Pap v Gelder 171 175 Hoogovens cert 295% 303 MUller en Co. N B 250 300 Ned Kabelfabr252 255 Philips 280% 286% Philips pref 151% 153% Unilever 344% 350% Wilton Feyenoord 188 188 Biliton 2de r 181 183 Dordtse Olie gew. 647 678 Kon Petr (f20.—) 157 163.70 idem (50 f.20.—156.20 163.20 Holl Amer iyn 136% 138 Java China Paket 128 132 K.L.M105.50 105.60 Ned. Stoomv. My 134 137 Kon. Paket My 123% 125 Stoomvaart My. Ned 133^4 141 Niévelt Goudr cert 126% 129% v. Ommeren cert. 230 230 Kon Rott. Lloyd ng 122 Ned Scheepv Unie 122% 125% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem. leningen A'dam 47 (3%) 3 93% 93 Den Haag 1937 1 3.. 87% 87L Leiden 1947 93 B R'dam '37 I-m 3% 94% 94L Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 96% 96% Premieleningen 95 97 93 93% A'dam '56 I 2% 84 83% A'dam '56 n 2% 100 Eindhoven '54 2% 83 Enschede '54 2% 82 82% Den Haag '52 I 2% 93L 91L 91L 91 R'dam '52 I 2% 93 93 Idem H 2% 91 92 Utrecht "52 2% 94 Z.-HoU 1957 2% 99% 99% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 222% 223 H.B.U eert 194% 194% Rolt Bank 190% 192% Twentsche Bank 169% 170% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 242 243 Borneo Sum H.My 43% 43% Ned. G. en Sp fabr 190% 191 Kon Ned. Grofsm 103 102% Internatio 75% 79 Rott Droogdok My 499% 500B Tieleman en Dros 9 8% Ned. My Walv.vrt 77% 78% Spoorwegen Dell Spoorweg My. 8% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 27 V4 Intern Nickel 77% Anaconda 46% Bethlehem Steel 41 Cities Service 58% Genera] Motors 39% Kennecott 90% Republic Steel 48% Shell Oil 77% Union Pacific 29 Un States Steel 65% 8% 27H 79% 48% 43% 59% 40% 92% 50 79% 29% 68% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen VK 17/7 Edelmet. Kon. AA 44 42% Pref w.a idem 55 51 Electrolas B 394 Holl Constructie 410 Ing our v Bouwnyv 126GB Int Kunststof! Ind 41 41% Leidsche Wolspmn 135 130% Sikkens Lakfab '53 427 422L Ver Touwfabrleken 174% Wernlnk's Betonm 89 L 89 L Van Wyk Textiel 62 61% Zaalberg 98 98

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7