erko wer Karavaan sukkelde vreedzaam over de stoffige wegen van de Jura Bahamontes kreeg zijn zin Coster prijzen kerko -overhemden 97ste jaargang Vrijdag 18 juli 1958 Derde blad no. 29494 I'avorieten vermeden extra krachtsinspanning Vijfde zege van André Darrigade, 3e plaats voor Gerrit Voorting (Van onze speciale verslaggever) Twee dagen slechts scheiden de Tour van Parijs, het einddoel, waarnaar alle renners echt wel verlangend uitkijken. Maar nog altijd is het niet duidelijk geworden, wie straks in het Pare des Princes de laatste gele trui, de enorme bloe menkrans, de ovatie van de 30.000 toeschouwers en de twee miljoen Franse franken in ontvangst zal mogen nemen. Vito Favero, de blonde Italiaan, onze Charly Gaul, Rafaël Geminiani of mogelijk zelfs outsider Jean Adriaenssens? Het is nog steeds een groot vraagteken, want ook deze 22e rit van Aix-les- Bains naar Besan9on heeft het raadsel niet dichter tot een oplossing gebracht. Met de wellicht beslissende tijdrit naar Dyon de voor-laatste etappe voor de boeg hebben de vier favorieten namelijk angstvallig iedere extra krachtinspanning vermeden. Voortdurend waren zij op kop van het peloton, omringd door hun ploeggenoten, die ijverig elke aanval-met- mogelijke-risico's afremden. Het peloton heeft dan ook tot 24 km. voor de finish vreedzaam over de stoffige wegen van de Jura gesukkeld. Pas toen kwam er enige opwinding, omdat Gastone Nen- cini en André Darrigade, begerig naar de etappe zege, een krachtige demarrage inzetten, die beslissend werd voor de verdeling van de dag prijzen. Darrigade het kon nauwelijks anders triomfeerde, want noch de Italiaan, noch Gerrit Voorting, die de beide vluchtelingen na een lange jacht had ingehaald, kon op het knusse wielerbaantje van Besan9on de scherpe eindrush van de Franse nationaal weerstaan. Het werd de vijfde overwinning van Darrigade, een nieuw na-oorlogs record. En overigens het enige feit, dat deze etappe in de herinnering zal houden. De karavaan heeft gisteren de bergen definitief de rug toegekeerd. Om precies te zijn: om half drie, toen de laatste van de twintig cols, de 990 meter hoge Col de Ia Savine, door de Deen Andresen was gepasseerd. De zucht van verlichting, die door de rennersrijen ging, moet kilometers ver in de omtrek op fün-gevoelige seismografen aantoonbaar zyn geweest. Tien dagen achtereen hebben de renners geworsteld op slopende hellingen en grillige afdalingen, in felle zonneschijn en onder enorme regenbuien. Nu is alles voorbij, nu wachten nog slechts 391 vlakke kilometers, die de kans bieden om in de wielen te blijven. Voor Frederico Bahamontes is daarmee in feite deze Tour afgelopen. De Spaanse kampioen had slechts één verlangen, toen hij nu al weer 24 dagen geleden in Brussel arriveerde: de bergprijs winnen. En dat verlangen is gisteren gerealiseerd. Aan de voet van de Col de la Fau- cille, met 1323 meter en berg van de tweede categorie, drong Bahamontes onweerstaanbaar naar voren om de zes punten te veroveren, die hy nog nodig had om de triomf definitief te maken. Het peloton liet hem glimlachend zijn gang gaan, men kent Frederico zo lang zamerhand. Twee uur later liet de Spanjaard zich weer voldaan terugval len. Het werk was verricht en men heeft verder geen last meer van hem gehad. Gaul ontsnapte En met deze ontsnapping van Baha montes is eigenlijk alles over de eerste 120 km. van deze rit verteld. Want daarvoor waren beslist geen dingen ge beurd, waarover de volgers opgewonden konden geraken. Weliswaar gingen Sta- blinski, Darrigade, Moreno, Morvan, Ecuyer en Jempy Schmitz 12 km. bui ten Aix-les-Bains even speels op de vlucht, maar het zestal zag zelf enkele minuten later het nutteloze duidelijk in. Ernstiger leek het te worden, toen drie leden van de Nelux-equipe Piet de Jongh, Gerrit Voorting en Charly Gaul op kop zo hard trokken, dat zij zonder meer een honderdtal meters voorsprong kregen. Vijf renners, onder wie Walkowiak en Armand Desmet, voelden kennelijk iets voor een avon tuurtje, want zij sprongen onmiddellijk mee. Maar toen had inmiddels Vito Favero lont geroken en met een gewel dige rush sleurde hy het peloton naar de kopgroep. Sprong van Bahamontes Vervolgens hebben wij tot de Col de la Faucille met weemoed geluisterd naar een Zwitsers programma van zoete melodietjes, wat de langzamer hand irritante stemmen van de Tour radio uit de ether verdrong. Het kon, want de renners wensten kennelijk rust. En tenslotte sprong „Baha" weg, op de sterk beboste heuvels, die een prach tig uitzicht boden op het zacht in het zonlicht spiegelende meer van Genève. Frederico trapte vijf, zes honderd meter krachtig op de pedalen. Toen keek hij om en lachte tevreden: de hoofdmacht liet hem gaan. Byna juichend danste de Spanjaard verder en op de top had hy Van de Nederlanders heeft Piet van Est de meeste punten behaald in het bergklassement. Op deze foto zien we onze land genoot aan de kop van een groep renners bij de beklimming van een der cols. tenslotte een voorsprong van 4 min. op Dotto, die het compact gebleven pelo ton leidde. Dertig kilometer verder, op de top van de la Savine was het ver schil iets minder geworden (bijna 3 min.), maar daarover bekommerde Fre derico zich niet. Hy was definitief berg koning geworden. Bergprins Piet van Est Na de la Savine kon dus het eind- bergklassement worden opgemaakt. En als ge dat nauwkeurig bekijkt, zult ge een merkwaardige ontdekking doen: Piet van Est is in deze ronde gepromo veerd tot de Nederlandse bergprins, hy eindigde als zesde, zelfs voor Piet Da- men, de stoutmoedige bedwinger van de Aubisque. Het is beslist niet zo, dat Van Est jr. op de cols van de eerste categorie licht met de groten meegaat naar de top. Dat niet. Maar op de la gere cols komt de Brabander steeds goed mee en ziet hij zelfs kans om enkele winstpunten te maken. Dat gebeurde gisteren opnieuw. Gelyk met Dotto bereikte hij de top van de Faucille (2e categorie), en werd vijfde geklasseerd, en op de Savine kwam hy zelfs als tweede door met een achter stand van 2 min. 50 sec. op Bahamon tes. Vóór Dotto, Ferlenghi en Planc- kaert. En dat was toch beslist een voor treffelijke prestatie. Anquetil gesloopt Terwijl Piet van Est opgewekt over de grillige wegen naar beneden snor de, verloor achter hem een ster alle glans. De ster der sterren, die een jaar het middelpunt is geweest van het Franse wielersportheelal: Jacques Anquetil. Bon vivant Jacques was als een wrak in Aix-les-Bains gearriveerd, met een achterstand van 23 min. oj Gaul. En dat was zelfs voor Tourbaas Goddet aanleiding geworden om de in alle plaatsen nog bejubelde coureur in een vlammend en hardvochtig hoofdartikel te verwijten, dat hij „door de kleine pleziertjes van het leven" bezig was zijn carrière te vernietigen. Welnu: gisteren ging het opnieuw niet met Anquetil. Reeds op de eerste heuvels van de Faucille verloor hij hul peloos kreunend en moeilijk rijdend het contact en ploegleider Marcel Bidot kon, omdat de positie van Anquetil nog altijd zijn waarde heeft voor het ploe- genklassement, eenvoudig niets anders doen dan de helft van zyn equipe op offeren. Bauvin werd naar achteren gestuurd en even later ook Groussard, Privat, Stablinski en de trouwe Rogier Walkowiak. Niet Anquetils beste vriend Darrigade, want die moest zijn krach ten sparen voor de verwachte massale eindsprint. Hoe ze het gepresteerd heb ben is nauwelijks te beschrijven. Maar de vyf nationalen kregen hun kopman over de beide cols en zelfs zagen ze nog kans om hem na een jacht over 90 km. weer naar het peloton te sleuren. Later, 30 km. voor de finish, geraakte Anquetil opnieuw los en opnieuw was een geza menlijke krachtinspanning nodig. De ijverige Walkowiak werd er tenslotte de dupe van, want hij bereikte Be- sanQon 3% min. na de hoofdmacht'. Dr. Dumas was heel hoffelijk voor Anquetil, toen wy hem na de rit zijn mening over de Fi-anse nationaal vroe gen. „Bronchitis" zei hij heel vriende lijk en draaide zich snel om voor er meer kon worden gevraagd. Slotfase De trage rit de renners hadden een achterstand van drie kwartier op het tijdschema kreeg tenslotte toch nog een enigszins enerverend slot. 23 km. voor Besan?on demaiTeerde Nencini verrassend en Darrigade rea geerde onmiddellijk. Gerrit Voorting sloot zich kort daarna bij het tweetal aan en toen begon de wilde vlucht naar het stadion, waar Darrigade tenslotte zijn vijfde bos bloemen kreeg. Nog enkele groepjes scheidden zich op de smalle wegen van het peloton af, maai de onderlinge verschillen waren vrijwel te verwaarlozen. Jaap Kersten en Piet de Jongh hadden de ontwikkeling goed doorzien, zy eindigden respectievelijk als zevende en vijftiende, op 1 min. van Darrigade. En als Voorting Nencini op de piste vóór was gebleven, had Nelux zelfs voor de vyfde keer in deze ronde het dagploegenklassement gewonnen. Nu triomfeerde Italië met een verschil van precies een halve minuut. 19jtfU-?4eET 320KM Merkwaardige beslissingen Wy zouden niet graag willen be weren, dat de heren commissarissen, die in de karavaan tot taak hebben inbreuken op reglementen op te sporen en te bestraffen, naar de mond van de grote baas Goddet praten. Maar zo af en toe komen wij 's avonds op de. officiële com- muniqué's beslissingen tegen, die op zijn zachtst uitgedrukt merkwaar dig zyn. Toen Charly Gaul enkele dagen geleden tussen Gap en Brian^on een kruik drinken aannam, welke door zijn ploegleider was klaar ge maakt, bestond de straf uit 2500 fr. boete en 30 strafseconden. In de rit van Aix-les-Bains naar Besan^on kreeg Jacques Anquetil een zware inzinking. Tijdens de be klimming van de Faucille werd hij door het peloton gelost en onmid dellijk zond Bidot vyf man naar achteren om de lieveling Jacques te steunen. Groussard, Privat, Sta- blinsky, Bauvin en Walkowiak na men hun ploeggenoot in hun mid den om te trachten hem weer op het peloton te trekken. Op deze steunverlening kon niets worden aangemerkt. Maar het ontging de commissarissen achter dit groepje niet, dat het vyftal Anquetil om beurten duwde. Eerst werd volstaan met enkele waarschuwingen, maar toen Groussard en de anderen voortgingen met duwen, werden de opschrijfboekjes tevoorschijn ge haald. „Dat gaat Anquetil een minuut kosten", was de mening van de vol gers, doch de beslissing luidde: 2500 fr. boete en 15 strafseconden De Tour in cijfers De uitslag van de 22e etappe luidt: 1. Darrigade (Fr.) 7.15.01 (met bonifi catie 7.14.01); 2. Nencini (Italië) 7.15.01 (met bonificatie 7.14.31); 3. Voorting (Nelux) z.t.; 4. Baffi (It.) 7.16.06; 5. Graczyk (Centr. Zuid Fr.) z.t.; 6. Kers ten (Nelux) z.t.; 7. Andresen (Intern, ploeg); 8. Annaert (Parys Noord Oost) z.t.; 9. Nascimbene (It.) z.t.; 10. Fried- rich (Zwits./Dld.) z.t.; 11. ex aequo Ota- no (Sp.), Suarez (Sp.), De Jongh (Nel.), Le Menn (West Zd. West)Hoevenaers (Belg.) en Luyten (Belg.) allen z.t. als Baffi; 17. David (Parys Noord Oost) 7.16.52; 18. Morvan (West Zuid West) z.t.; 19. Favre (Zwits./Dld.) z.t.; 20. Groussard (Fr.) 7.17.12; 33. Piet van Est (Nelux) 7.18.44; 34. ex aequo een grote groep, bij wie zich Damen, Wim van Est, Bolzan, Ernzer, Gaul en Schmitz van de Neluxploeg bevonden, allen in dezelfde tijd als Piet van Est. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Favero (Italië) 105.52.45; 2. Gemi niani (Centr. Zuid Fr.) 105.53.24 op 39 sec.; 3. Gaul (Nelux) 105.53.52 op 1 min. 7 sec.; 4. Adriaenssens (Belg.) 105.58.49; 5. Nencini (It.) 106.06.07; 6. Anquetil (Fr.) 106.09.55; 7. Bobet (Fr.) 106.18.05; 8. Planckaert (Belg.) 106.18.36; 9. Dotto (Centr. Zd. Fr.) 106.18.59; 10. Bahamon tes (Sp.) 106.28.18; 11. Bergaud (Fr.) 106.32.48; 12. Hoevenaers (B.) 106.45.01; 13. Damen (Nelux) 106.47.05; 14. Delber- ghe (Parijs Noord Oost) 106.48.46; 15. Friedrich (Zw./Dld.) 106.49.11; 16. Grac zyk (Centr. Zd. Fr.) 106.52.30. 17. Bau vin (Fr.) 106.56.43; 18. Ernzer (Nelux) 107.02.06; 19. Thomin (WZW) 107.10.04; 20. Anglade (Centr. Zd. Fr.) 107.11.29; 23. Piet van Est (Nelux) 107.22.32; 34. Bolzan (Nelux) 107.42.28; 41. Schmitz (Nelux) 107.57.14; 45. Kersten (Nelux) 108.02.58; 47. De Jongh (Nelux) 108.04.38, 50. Voorting (Nelux) 108.07.16; 51. Wim van Est (Nelux) 108.10.26. Het ploegenklassement van de 22ste etappe luidt: 1. Italië (Nencini, Baffi en Nascimbe ne) 21.46.43; 2. Nelux-ploeg (Voorting, Kersten, De Jongh) 21.47.13; 3. Frank rijk 21.49.57; 4. Parijs Noord Oost 21.50.10 5. ex aequo: Spanje en België beide 21.50.56; 7. Zwits./Duitsland 21.51.18; 8. West Zuid West 21.51.42; 9. ex aequo: Centraal Zuid Frankrijk en Int. ploeg beide 21.53.34. Het algemeen ploegenklassement ziet er nu als volgt uit: 1. Frankrijk (Anquetil, Bobet en Ber gaud) 319.01.03; 2. België 319.02.26; 3. Centraal Zuid Frankrijk 319.04.53; 4. Italië 319.12.42; 5. Nelux-ploeg (Gaul, Damen en Ernzer) 319.43.03; 6. Spanje 322.08.50; 7. Parijs Noord Oost 322.11.43; 8 Zwitserland Did. 322.14.00; 9. West Zuid West 322.36.43; 10. Intern, ploeg 323.57.56. Het eindklassement voor de grote bergprijs ziet er als volgt uit: 1. Bahamontes (Spanje) 78 punten; 2. Gaul (Nelux) 64 punten; 3. Dotto (Centraal Zuid Fr.) 34 pnt.; 4. Ferlenghi (Italië) 33 pnt.; 5. Adriaenssens (Belg.) 23 pnt.; 6. ex aequo: Catalano (Italië) en Piet van Est (Nelux) beiden 19 pnt.; 8. ex aequo: Geminiani (Centr. Zd. Fr Anquetil (Fr.); Nencini (Italië) en Da men (Nelux) allen 18 punten. Na de '22ste etappe ziet het punten klassement er als volgt uit: 1. Graczyk (Centraal Zuid Fr.) 326 pnt.; 2. Planckaert (België) 374 pnt.; 3. Darrigade (Fr.) 494 pnt.: 5. Gainche (West Zuid West) 540 pnt.; 5. Delberghe (Parijs Noord Oost) 574 pnt.; 6. An quetil (Fr.) 575 pnt.; 7. Bauvin (Fr.) 588 pnt. 8. Hoevenaers (Belg.) 627 pnt.; 9. Nencini (Italië) 677 pnt.; 10. Piet van Est (Nelux) 677 pnt.; 11. Wim van Est (Nelux) 697 punten. De prijs voor de meest strijdlustige renner ging naar de Franse nationaal Darrigade. De Portugees Barbosa, die is ingedeeld in de internationale ploeg, kreeg de pre mie voor de grootste pechvogel. Anquetil uitgevallen Op advies van Tour-arts Dumas zal Jacques Anquetil, die gisteren bij de aankomst te Bcsau^on 40.6 gr. koorts had, vandaag niet in een tijdrit starten. Zijn uitvallen geeft de Franse natio nale ploeg uiteraard een geduchte klap In het algemeen ploegenklassement. Holland verbeterde twee Leidse records Wy berichtten gisteren reeds, dat een estafette-ploeg van de A.V. „Holland" twee eerste plaatsen behaalde tijdens estafettewedstrijden op de sintelbaan Nenyto te Rotterdam. Later bleek, dat de tijden, die in beide races gemaakt waren, de 4 x 200 m. ging in 1.31.6 en de Zweedse estafette (400, 300, 200 en 100 m.) in 2.01.8, Leidse records beteken den! De oude records stonden op resp. 1.33.9 en 2.02.5.... De opstelling van de Holland-ploeg was beide keren: Van Venetiën, v. d. Berg, Selier en Smit. De slechte conditie van de baan en de gestadige regenval in aanmerking genomen, waren deze prestaties prima en nog sterk voor ver betering vatbaar. Portugezen willen Arend van der Wel (Speciale berichtgeving) Arend van der Wel van Sportclub En schede heeft een aanbieding gekregen voor een contract met de beroepsvoet balclub „Belenensis" uit Portugal. Dat contract houdt een verbintenis van drie jaar in met de Portugese club. Van der Wel heeft er wel oren naar. te meer omdat de voorwaarden zeer aantrekkelijk zijn. Het contact is al gelegd in Orense in Spanje, waar de Sportclub Enschede on langs tegen ..Belenensis" speelde en de „Corpus Christi Trofee" won. Direct na de wedstrijd is Van der Wel reeds benaderd door de manager van de Portugese vereniging. Een brief uit Portugal aan Sportclub Enschede heeft de zaak verder aan het rollen ge bracht. Van der Wel kan een aantrekkelijk maandsalaris plus premie krijgen en bovendien een vrij aanzienlijke extra som in de drie jaren, die hij voor „Be lenensis" zou gaan spelen. Het hangt nu maar af van de trans fersom, welke Sportclub Enschede zal vragen. „Ik voel er veel voor om te gaan", ver telde Van der Wel. „Want dat geld daar. lokt me erg aan". „Ik zie kans. om in die drie jaar een bedrag van f 100.000 over te houden. En wie zou dat niet graag willen?" TENNIS Jeugd kansloos tegen I.C. Gistermiddag werden te Noordwijk als oefening voor de wedstrijden om de Ga- lea-bekér enkele partijen gespeeld tus sen de „Galea"-ploeg en de I. C. van Nederland. Voor de I.C. kwamen uit Ka- ramoy. Van Eijsden en Kloezen. De „Galea"-ploeg bestond uit Maris. Bies heuvel en Kuypers. Het resultaat van de oefenwedstrijd was voor de tennisjeugd bepaald geen vertrouwenwekkende basis voor de ko mende internationale ontmoetingen. De jongeren wisten geen enkel winst punt te boeken. Karamov was met zijn variatie gedecideerd sterker dan Maris, 64, 6—1, 64. Van Eijsden had aan Biesheuvel, wiens spel van manoeuvreren tegen de hinder lijk, dwars over de baan staande wind niet bestand bleek, geen kind. 6—2, 62. 60. Alleen Ku.vper kon verbeten veentend één set op een zeer onzekere Kloezen behalen. Bij 8—6. 7—5. 6—8 voor Kloe zen werd de partij in verband met de tijd. gestaakt. Jammer voor Kuypers. want er zat winst voor hem in. Het dubbelspel tussen Breukink/Var. Eijsden en Maris/Biesheuvel werd voor laatstgenoemden een fiasco. Tegen de zeker niet briljante I.C.-dubbel gingen zij kansloos ten onder. 63. 60. 61. GOLF C. Cramer (Twente) heeft de beslis singswedstrijd over 36 holes (stroke play) om het nationaal open golfkampioen- schap van Nederland, gisteren op de links van Kennemer Golfclub te Zand- voort gehouden, gewonnen. Daar het resultaat na 36 holes een „tie" was, (144144) moest er worden doorgespeeld. De beslissing volgde op het 19e hole. waar Cramer een vier maakte en De Wit een vijf. F tegen 10 500 prachtige originele K E R K O - overhemden in onze daverende seizoenopruiming! Natuurlijk kunt U goedkopere overhemden krijgen, maar een KERKO-overhemd, het allerbeste dat er bestaat, van f. 22.50 voor f. 9.75 laat U geen keus Morgen begint Coster's grootste surprise aller tijden, want dan koopt U originele in no-iron en Kerko-popeline, voor Coster-pri jzen Kerko "Cable" 775 prijs 13.50, nd voor Kerko "Catalina" prijs 15.90, nd vc - ff 72 Kerko "Dakota" /T/T prijs 22.50, nd voor %f LEIDEN: Haarl.straat 25, tel. 25317 Rotterdam, Korte Hoogstr. 11 Meent hk. GoudsesingelKa- tendr. Lagedijk hk. Dorps weg; W. Kruiskade 35. Minister Staf in Leidse Hout Bos en Klaassen verbeterden nationale militaire records Op de sintelbaan in de Leidse Hout werden gistermiddag de na tionale militaire atletiekkampioen- schappen verwerkt. Vele hoogge plaatste militaire autoriteiten gaven blijk van belangstelling voor deze wedstrijden en o.m. hadden op de tribune plaats genomen de minister van Defensie, ir. C. Staf, luitenant- generaal Lefèvre de Montigny, generaal-majoor Van den Berge en de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot. De wedstrijd stond op een vrij hoog peil. Er werden niet minder dan twee nationale militaire records verbroken! Marius Bos (V en L) stelde het record op de 110 m horden één tiende seconde scherper en bracht het op 15.2. Het tweede record was voor Nol Klaassen (Quick-Nijmegen), die voor het eerst in zyn leven de 7m-grens bij het versprin gen overbrugde: 7.15 m! Het oude record stond op 7.05 m. Anne de Jong (Olympia '47-Bergen op Zoom) brak ook een recordHij won nl. voor de negende maal in suc cessie het nummer hink-6tap-sprong (14.11 m)! Otten (AAC) nam zowel de 100 m (10.8!) als de 200 m (22.3) voor zyn re kening. Alhoewel soldaat Kalkman (Trekvo gels) speciaal gecharterd was om zijn clubgenoot, de sergeant-majoor Mein- dert Blankenstein de eerste ronde van de 800 m te trekken, kwam deze toch niet verder dan 1.56 Vierdaagse: meerdan 14.000 wandelaars! Voor het eerst in de geschiedenis van de Vierdaagse van Nijmegen hebben zich meer dan 14.000 wandelaars aangemeld voor deze internationale afstandsmarsen, die van dinsdag tot en met vrijdag a.s. zullen worden gehouden. Majoor b.d. J. N. Breunese, leider van de marsen, kon op een te Nijmegen ge houden persconferentie trots medede len, dat er 14.109 inschrijvingen waren binnengekomen, t.w. 12.042 uit Neder land en 2.067 uit het buitenland. Die ruim tweeduizend buitenlandse wandelaars komen uit maar liefst elf landen, n.l. uit België, Duitsland. Enge land, Frankrijk, Zwitserland, Luxem burg. Amerika, Noorwegen, Canada, Italië en uit Israël. De Engelsen komen met het grootste contingent, met 1422 militairen en 65 burgers. Het Italiaanse „contingent" is maar heel klein, het bestaat evenals verle den jaar trouwens uit slechts éé- enkele wandelaar. Zo zal dus maandag avond in het Goffertstadion bij de vlag genparade het Italiaanse vlokslied klin ken en de groen-wit-rode vlag worden gehesen voor een enkele man. Voor een Italiaan die bovendien nog in Nijmegen woont.... Frans Künen lapte op de 5000 meter alle deelnemers op drie naZonder strijd kwam hij toch nog op 14.50.8. Za terdag a.s. te Amsterdam zal het even wel aanmerkelijk sneller moeten gaan, wil hij nog een kans maken zich in de Nederlandse afvaardiging naar Stock holm (Europese Atletiekkampioenschap- pen) te lopen. Dan krijgt hij nl. met Roovers, Viset en De Ruyter de laatste kans onder een bepaalde, nog onbekende limiettijd op de 5000 meter te komen. Nog enkele uitslagen: Polshoog: 1. v. Bakel 3.30 m; 2. Heath 3.30 m. Hoog: 1. Knol 1.75 m; 2. Eykeboom 1.70 m. 400 meter: 1. V. d. Knaap 50.5: 2. Groothuis 51.3. 1500 meter: 1. Jonkers 4.08; 2. Bemer 4.09.3. WIELRENNEN Gaul niet naar Amsterdam Charly Gaul zal maandag a s. tijdens de huldigingsavond in het Olympisch Stadion in Amsterdam niet aan de start verschijnen. De directeur van de Tour de France, Jacques Goddet heeft Gaul aan andere verplichtingen herinnerd. „Het spijt mij", zei Charly donderdag tegen Klaas Buchly met wie hij al ge heel tot overeenstemming was gekomen voor de wedstrijden in Amsterdam, „er zijn al afspraken voor mij gemaakt, die ik niet meer kan annuleren Pas 24 juli ben ik vrij en dan zou ik graag in Hol land rijden". TENNIS Te Manchester is een begin gemaakt met de Davis Cupwedstrijd Engeland Frankrijk (halve finales, Europese zone). Na de eerste enkelspelen heeft Engeland met 20 de leiding. Mike Davies (GB) versloeg Remy 46, 46, 6—3,64,6—1. Wilson (GB) versloeg Darmon61,97, 6—3. VOETBAL De Haagse ere-divisieclub ADO heeft de 18-jarige Maarten Trommel, binnen- speler van de derdeklasser VIOS, gecon tracteerd. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" hield een wed vlucht met oude duiven vanaf Ruffec. Afstand plm. 750 km. De duiven werden gelost om 6.05 uur zondag. De eerste duif bereikte zijn hok maandag om 8.28.32. de laatste of 11e prijswinnaar was er dins dag om 18.15.53 uur. In concours 46 dui ven. De uitslag luidt als volgt: 1-4-5-10 S. Koster, 2 J. en H. van Leeu wen, 3-7-11 A. Siera, 6 F. Bouwman, 8 Singeling, 9 Chr. de Roode. Tevens werd een wedvlucht gehouden naf Pont St.-Maxence. Afstand plm. km In concours 106 duiven, welke i 5.45 uur werden gelost met sterke -w. wind. De eerste duif bereikte zijn nok om 8.56.53, de laatste of 21e prijs winnaar was er om 9.21,58 uur. De uitslag luidt: 1-3-9 A. Singeling, 2 G. van Stein, 4 S. Koster, 5-8 J. van Alphen, 6-7 F. Bouwman, 10 J. v. d. Kaay.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5