Three Castles Vijfde Rijnsburgse bloemencorso op 2 augustus rijdt ook 's avonds weer Leidse Ambachtsschool levert 188 werkkrachten aan bedrijfsleven af Tentoonstelling bloemsierkunst in Burgerzaal Leidse stadhuis School wordt in september met een metselloods uitgebreid 97ste jaargang Vrijdag 18 juli 1958 Tweede blad no. 29494 Leiden wordt weer bloemenstad Kindercorso, vuurwerk en turndeiuonstratie Vijf jaar geleden reed vanuit Rijnsburg een corso, dat bescheiden van omvang en bescheiden van kwaliteit was. Het tweede jaar was het al beter, het derde nog beter en het vierde vormde een hoogte punt in de rij van corso's, die „Flora" in Rijnsburg tot startpunt had. Dit jaar zoals gebruikelijk op de eerste zaterdag van augustus zal er weer een corso rijden en wanneer wij de organisatoren mogen geloven en er is geen enkele reden om dat niet te doen wordt het dit jaar nog mooier en grootser dan voorgaande jaren. Leiden zal in dit bloemenfeest in ruime mate worden betrokken, o.m. met een tentoonstelling van bloemsierkunst in de Burgerzaal van het stadhuis en enkele andere manifestaties. Leiden zal in de week van 28 juli tot 2 augustus weer echt bloemenstad zijn met het corso, dat tot titel „Bloemencocktail" heeft, op 2 augustus als hoogtepunt. Weer mooier dan voorgaande jaren Het corso is zeer bescheiden begonnen, maar in de loop der jaren kreeg het grote vermaardheid, niet alleen in ons land, maar ook in het buitenland. Dat er in februari en maart reeds aanvragen uit Frankryk en Zwitserland binnen kwamen om een opgave van de route zegt in dit verband genoeg. En het Rijns- burgs corso verdient die internationale bekendheid ook ten volle. De Rijnsbur gers, die met de opbouw van de wagens belast zijn, krijgen steeds meer ervaring en de arrangeur, George Kiersch uit Amsterdam, kan daardoor steeds hogere eisen stellen. Om dit corso een hoogte punt te doen worden heeft hij de ont werpen van de wagens grootser opgezet dan andere jaren. De bouwers en bin ders zullen dus voor een moeilijke taak staan. Corso-koorts Een corso bouwt men niet in een paar dagen op. Reeds in februari werd de eerste bijeenkomst gehouden met de toe komstige deelnemers, waar de tekenin gen getoond werden. En sinds die tijd heeft men niet stil gezeten. Geleidelijk aan zijn er verschillende voorbereidingen getroffen en sinds een paar weken be gint de „corso-koorts" al aardig op te lopen in Rtfnsburg. Dat zal naar mate de corso-datum nadert nog erger worden, om het hoog tepunt te bereiken in de nacht van 1 op 2 augustus wanneer ongeveer 500 binders en bindsters door zullen wer ken om op tijd gereed te zijn. Vijfhon derd binders die naar schatting een kwart miljoen bloemen zullen steken in 20 praalwagens en 30 personen auto's! Rijk aan kleuren De stoet, die een lengte van ongeveer 2Vz km. zal hebben, zal rijk aan kleuren zijn. De bloemen komen alle van Rijns- burgse bodem. Had men tot nu toe wel eens tekort aan anjers, dit bezwaar is opgeheven, daar het anjerareaal sterk uitgebreid is. Behalve de anjers zullen er dan nog verwerkt worden gladiolen in tal van kleuren, dahlia's, lelies en andere soorten, die er in die tyd van het jaar te vinden zijn. Het corso zal niet alleen een lust voor het oog zijn, maar ook een lust voor het oor, daar er steeds 5 muziekkorpsen in de stoet mee zullen lopen. Het gevolg is dat er minstens vijftien korpsen moeten zijn, aangezien het natuurlijk onmoge- lijk is de gehele route mee te lopen. Men heeft zich weten te verzekeren van de medewerking van korpsen uit Rijnsburg, Leiden, de Bollenstreek, het Westland en de Rijnstreek. Het reclame-element zal in dit corso slechts een bescheiden plaatsje innemen en wie reclame wil maken, moest eerst zijn ontwerp voorleggen aan de heer Kiersch, die moest bekijken of de wagen wel zou passen in het geheel. Routes De route die het corso zal volgen is met uitzondering van Oegstgeest, ge lijk aan die van vorig jaar. De tocht in Oegstgeest zal iets langer worden. De start is weer bjj „Flora" in Rijns- burg en is bepaald op 2 uur. Men volgt dan in Rijnsburg de vol gende route: Oegstgeesterweg, Brouwer straat, Burg. Meyboomstraat, Kanaal straat, Katwtfkerweg, Dubbele Buurt, Vliet N.Z., Oegstgeesterweg. Via Rijns- burgerweg en Rijnzichtweg bereikt men dan Oegstgeest bij de Leidse Buurt (3 uur). Vervolgens gaat de stoet dan door Rij ngeesterstraatwegWij ttenbachweg, L. de Colignylaan, Koninginnelaan, W. de Zwijgerlaan, Terweeweg, Burg. de Kempenaerstraat, Warmonderweg, Rijns- burgerweg, tot men om 3.45 uur op het Stationsplein te Leiden is. De route door Leiden is dan: Stationsweg, Rijnsbur ger-, Mare-, Heren- en Zijlsingel, Utrechtse Veer, Plantagelaan, Leven daal, Korevaarstraat, Breestraat (4.30 uur voor het Stadhuis), Noordeinde, Witte Singel, Koepoortsbrug, Jan van Houtkade. Avondcorso Op de Jan van Houtkade blijft het corso dan staan tot 9 uur nam., wan neer het verlichte avondcorso gaat rijden, een uniek gebeuren in de wereld. In deze pauze krijgen de deelnemers en figuranten een maaltijd aangeboden in Oud-Hortuszicht. De route van het avondcorso zal in Leiden iets korter zijn dan vorig jaar toen Rijnsburg zelf bijna niets te zien kreeg van dit avondsprookje en dat was toch niet helemaal billijk tegenover de mensen, die er zoveel voor gedaan hebben. De route is nu vanaf de Jan van Houtkade, Jan van Hout- brug, Zoeterwoudsesingel, Plantage, Utrechtse Veer, Zijl-, Heren-, Mare- en Rjjnsburgersingel, Stationsweg en dan rechtstreeks naar Rijnsburg via de Leidse Buurt. In Oegstgeest zal men dus slechts op een korte route dit corso kun nen bekijken. In Rijnsburg volgt men dan dezelfde weg als 's middags. Men denkt te omstreeks 10 uur bij de War monderweg op de grens van Oegstgeest en Leiden te zijn en de stoet te 11.30 uur te ontbinden bij „Flora". Tijdens het voorbijtrekken van het avondcorso zullen langs de Leidse sin gels staven Bengaals vuur worden ont stoken, hetgeen naar men verwacht prachtige effecten zal geven. De jury zal dit jaar bestaan uit een aantal bloemsierkunstenaars en enkele kunstzinnige personen uit andere bran ches, onder wie de heren Zaalberg uit Leiderdorp en Tweehuis uit Leiden. De corso-wagens zullen op 2 augustus te be zichtigen zijn in de hallen van „Flora" te Rijnsburg, 's morgens van 101 uur. T entoonstelling Burgerzaal Behalve het corso staan er nog andere activiteiten voor die week op het pro gramma en het voornaamste is wel de tentoonstelling van bloemsierkunst in de Burgerzaal van het Leidse stadhuis. Twee jaar geleden heeft men daar groot succes mee geboekt en ook dit jaar zal men zeker veel bezoekers trekken. De heer Kiersch, die ook daar de scepter zal zwaaien, wil ook op dit gebied iets moois brengen. De kunst van het bloemen schikken neemt in ons land nog geen belang rijke plaats in, maar hij wil laten zien, dat er heel veel te bereiken is. De prachtige Burgerzaal leent zich uitste kend voor dit doel. Het aantal soorten bloemen zal groter zijn dan twee jaar geleden. In een apart hoekje in het gedeelte van de zaal waar de huwelij ken gesloten worden zal een show van bruidsboeketten worden ingericht, hetgeen vooral de dames wel zal inte resseren. Het inrichten van een dergelijke ten toonstelling vraagt veel geld en men heeft dan ook een bedrag van f. 60.000.- uitgetrokken voor bloemen en materiaal. De tentoonstelling zal op 29 juli 's mid dags om 4 uur worden geopend en duren tot zaterdag 2 augustus. Dagelijks van 10 uur v.m. tot 10 uur n.m. zal men er een kijkje kunnen gaan nemen. De voor gevel van het stadhuis zal eveneens ver sierd worden, wanneer althans het daar- toestrekkend verzoek, dat gedaan is door de Stichting Rijnsburgs Bloemencorso en de V.V.V. Leiden, wordt ingewilligd door B. en W. van Leiden. Op de avond van de 29ste juli zal er ook een bloemenvuurwerk worden ont stoken op het Schuttersveld; aanvang 10.30 uur. Verschillende bloemmotieven zullen op luidruchtige wyze worden ge toond. De duur van het vuurwerk is ongeveer eeii half uur. Kindercorso Voor de kinderen zal het kinder corso op donderdag 31 juli het hoog tepunt zijn. Ongeveer 1000 kinderen, die bereikt worden door de Leidse speeltuinen, het Leidse r.-k. comité vakantiebezigheden en het Leidse Volkshuis, zullen in groepen deelne men aan deze manifestatie. De kinde ren zelf zullen de voertuigen verzor gen onder leiding van hun leiders en leidsters, die daartoe instructie zullen krijgen van de heer Kiersch. De start is bepaald om 7 uur van de Kaasmarkt, waarna men de volgende route volgt: Pelikaanstraat, Haarlem merstraat, Prinsessekade, Kort Rapen burg, Breestraat, Gangetje, Botermarkt, Stadhuisplein, waar de stoet om 9 uur ontbonden zal worden. Het Jeugdorkest „De Burcht" en de twee korpsen van K. en G. zullen medewerking verlenen. Een jury zal prijzen toekennen. Individuele deelname is niet mogelijk, aangezien er dan moeilijkheden zouden komen met de toekenning van de prijzen. T urndemonstraties Op diezelfde avond worden er op het Stadhuisplein turndemonstraties gege ven, waar de keurturners en -turnsters van het K.N.G.V. zullen optreden. De damesgroep, bestaande uit de dames B. Trommel, T. Dam, R. de Wolf, M. Boon stra, D. Valkenburg en I. van Amers foort staan onder leiding van mej. A. Viseler. De herengroep onder leiding van de heer K. Boot, bestaande uit de heren J. Blits, H. van Zetten, N. Valkenburg, H. Kaaks, G. ten Bosch en T. Zoontjes. Deze demonstratie duurt van 7.30 tot 9 uur nam. Tenslotte is er dan nog de traditionele anjeruitreiking. Bij de verschillende evenementen, zoals de opening op dins dag, het kindercorso en het grote corso, zullen de toeschouwers een anjer ont vangen. Zaterdagmorgen zullen padvin ders anjers uitreiken aan allen, die het station verlaten. Zoals men ziet, er is heel wat te regelen geweest en zal er ook nog wel veel te regelen zijn. Voor zover het aan het V.V.V.-Leiden en de Stichting Rijnsburgs Corso ligt, zal alles in orde zijn. Het weer heeft men echter niet in de hand. Laten we hopen op een week met prachtig zomerweer, want het zou jammer zijn als er iets letter lijk in het water viel. Mulo-examens Geslaagd voor het A-diploma de da mes: M. van Luinen, Bodegraven; G. A. v. d. Mey, Rijnsburg; W. R. Docter, Rijnsburg; T. W. v. d. Boon, Bodegra ven; M. J.i Broker, Bodegraven; L. M. Heidema, wassenaar; E. Helder*, Lei den; A. M. van Z wieten*, Leiden; J. C. Arnoldus*, Leiden; J. A. Stolp*, Leiden; J. L. Hellendoorn», Alphen aan den Rijn; C. W. Nieboer*, Leiden; en de heren: J. L. van Leeuwen, Bodegraven; H. G. H. Scheeres, Wassenaar; D. P. H. Timmermans, Oegstgeest; F. R. J. Knetsch, Katwijk aan den Rijn; C. Ouwehand, Katwijk; W. Ouwehand, Katwijk; J. v. d. Plas, Katwijk; R. B. Chaudron, Leiden; B. van Wezel, Lei den; J. van Wezel*, Leiden; H. Schoo- neveld*, Voorschoten; W. Spiering, Oegstgeest. De met aangegeven kandidaten be haalden tevens het middenstandsdi ploma. Afgewezen: 3 kandidaten. Afscheid D. van der Kwaak A.S. MAANDAG VAN GEMEENTERAAD De heer D. van der Kwaak, die inver- band met zijn benoeming tot lid van Ged. Staten van Zuid-Holland en het direct daarop gevolgde aftreden van wethouder van Financiën, geen afscheid kon nemen van de leden van de raad, zal dit nu maandagmiddag a.s. na af loop van de gemeenteraad doen. De heer Van der Kwaak heeft ruim twaalf jaar de functie van wethouder van financiën en Bedrijven vervuld. BEËDIGING MARINE-OFFICIEREN De commandant van het Marine Op leidingskamp Hilversum, de kapitein ter zee, J. N. J. van der Mey, zal woensdag middag de luit. ter zee van vakdiensten der tweede klasse L. T M. de Rooy en de luitenants ter zee van speciale dien sten der derde klasse K.M.R. J. Ver meer en mr. H. j. du Marohie Sarvaas, allen te Leiden en de luit. ter zee arts der tweede klasse K.M.R. A. H. van Bol huis te Warmond tot officier beëdigen. de traditionele echte Virginia NU voor de populaire prijs van EEN GULDEN per pakje Diploma - uitreiking De Leidse Ambachtsschool heeft gisteren weer 188 werkkrachten aan het bedrijfsleven afgeleverd. Het waren leerlingen, die met gunstig resultaat het eindexamen van de school aflegden en nu in het bezit werden gesteld van hun diploma. Alvorens de voorzitter van de Vereni ging De Ambachtsschool, ir. J. J. G. van Hoek, hiertoe overging, herinnerde hij met een enkel woord aan het onlangs mét zoveel enthousiasme gevierde 75- jarig bestaan van de school, waaraan ook de leerlingen zo dapper medewerk ten. Na aandacht geschonken te hebben aan het buitenschoolse werk excur sies voor de leerlingen en regionale en/of vakantieleergangen voor de leraren gaf hij als zijn mening te kennen, dat er in het afgelopen jaar minder vraag was naar jeugdige werknemers dan enige jaren geleden. Hij twijfelde er echter niet aan, of hét Gew. Ai-beidsbureau zal ook dit jaar wel weer een plaats voor de gediplomeerde leerlingen weten te vinden. De samenwerking tussen de openbare en bijzondere school voor V.G.L.O. en de Ambachtsschool was ook in het afgelo pen cursusjaar weer voortreffelijk. Steeds meer komen wij, aldus spreker, tot de overtuiging, dat deze samenwerking een belangrijke bijdrage levert voor de toe komst van vele leerlingen, die aan deze symbiose deelnemen. Ook nu weer was het aantal gegadig den voor de voorbereidende klassen aan de school veel groter dan de opname capaciteit. Vele leerlingen konden niet in de selectie-klassen geplaatst worden. Voor hen, die echter de leeftijd van 12 jaar en 8 maanden op 1 augustus a.s. hebben bereikt, is nog de gelegenheid opengesteld om door middel van een toelatingsexamen een plaats te veroveren in de eerste klas van de 2-jarige cur sus, voorzover deze aan de school nog aanwezig is. Met grote voldoening maakte spreker gewag van het feit, dat met de bouw van een metselloods is begonnen en de a.s. metselaars met ingang van 1 sep tember hun opleiding aan de school krjjgen Tenslotte gaf ir. Van Hoek enkele cijfers over de schoolbezetting. Werd de dagschool op 1 augustus 1957 bezocht door 742 leerlingen, aan de symbiose- cursus namen 132 jongens deel. Boven dien werd de Vakavondschool op 1 okto ber j.l. bezocht door 732 leerlingen, de landmachinistencursus door 76, de cur sus scheepswerktuigkundige door 46 en de Textiel-avondschool door 36 leer lingen. In totaal maakt dit een aantal van 1764 jongens en mannen, die aan de school onderricht ontvangen. Hierna ging ir. Van Hoek over tot het uitreiken van de diploma's aan onderstaande leer lingen: Timmeren: M. Ammeraal, W. Bave- laar (met lof), H. G. F. Bartels (met buitengewone lof), J. Blansjaar, R. J. Borsboom, H. J W. Bosman, W. J. Brug- mans. W. C. Duynisveld, W. van Elk, J. Heins, P. N. Korswagen, M. C. Laman, C. v. d. Niet, W. F. Rijnsburger, A. J. w de hallen van ..Flora" wordt De heren M. v. d. Heul. N. van hard gewerkt aan de corso-wagens, der Meij en G. Kralt (van links J naar rechts) bezig aan Lustrum- Schreuder, Th. J. Schrijvers, W. Segaar, C. Spaanderman, R. van Zijp, L. v. d. Zwart, B. W. van Buuren, J. J. Deur man, J. van Egmond, P. van Egmond, J. G. van Evert (met lof), W. Hollem, F. Th. Hooites, J. IJzerman, G. Kijk in de Vegte, G. W. Kromhout, J. Panne- koek, H. Schouten, C. Snaterse, T. Spek, A. van Sprang, H. W. Steenbergen, E. R. v. d. Steur, H. Tuinhof de Moed, S. K. van Westbroek, C. Cornet E. Th. L. Hal verhout (met lof), W. Hanno, G. F. de Horn, A. E. Kiderlen, J. S. Kolderman, N. v. d. Linden, A. P. v. d. Mark, S. den Os, A. Plug, A. de Roode, P. van Ros- sum, J. J. Schmal, P. P. Speel, J. Sprin ger, L. de Vreede, R. v. d. Zeeuw, H. Zuidema. Meubelmaken: F. G. v. d. Broek, J. G. Frankhuizen, J. Haasnoot, L. v. d. Hoek, P. A. Plezier, J. C. Rietkerk, H. Verhage. Schilderen: Th. J. C. Bader, B. Berk huizen P. G. C. Bervoets, J. M. van Eg mond, J. Heynes, J. C. P. v. d. Hoorn, P. D. Stikkelorum, M. J. de Vries, H. M. J. Griffioen. Algemene metaalbewerking: G J. Belksma, A. Beumer, T. C. van Beveren, J. Bijsterbosch, Joh. Bijsterbosch, J. Bloemendaal, R. Blosma, H. Boeff, J. A. W. Bonte, J. A. van Breugel, J. Brittijn, C. M. Brouwer G. L. Brussee, J. P. A. Dibbets, C. H. Koelewijn, M. R. Ouwer- ling, J. A. L. Rozenhart, J. P. Smits, J. W. P. Stavleu, H. van Strater, R. G. Verdonk (met lof), J. H. van Gent, J. Haasnoot, R. Hellendoorn, A. A. van He- mert, G. P. van Heuven, P. C. J. Hij man. S. J. Hoogervorst, S. Janse, J. P. Kagenaar, H. H. J. Kampinga, W. L. van Katwijk, W. van den Linden, D. W. Wansink, L. van Rhijn, M. v. d. Werff, J. J. G. Wijnsouw (met lof),, E. Th. A. de Wit, L. J. de Wit, T. Raatsie, C. Penseel, W. F. Brugman R. G. Huisman, J. Kers, B. Keyzer, K. Klijn, G. Kralt, P. Kruik, W. A. Kukler, C. J. H. Kwik, W. Lagefhan, A. G. van Leeuwen, H. J. van Lienen, J. O. Matahelemual (met lof), S. J. van Meygaarden, J. A. Moo- ten, H. J. de Mooy, W. de Mooy, H. v. d. Niet, A. A. v. d. Ster, J. v. d. Zeeuw, Th. N. van Griensven, D. K.H. Kienje'c, H. van Leeuwen, H. v. d. Luit, P. J. Madern, L. K. Oudshoorn, M. A. Paauw, C. Passchier, J. H. Peter, Th. E. Pati- wael, M. Polak, J. A. v. d. Pool, J. Preyers, J. du Prie, J. P. Rol, W. F. Ro- mjjn, P. Siere, H J. J. Sloos, A. Zierik- zee. Elektrotechnisch instrumentmaken: J. S. Bartels. Instrumentmaken: J. D. van Berkel, M. J. Buwalda, J. G. Duivesteyn, A. van den Heyden, Th. Kooien, J. H. Lut, G. Oskam, H. Schreuder, W. Star, G. Vletter, J. W. v. d. Wel. Auto- en motorherstellenA. Baars, H. C. Botermans, J. Bouwmeester, F. H. Calsijn, G. F. van Diemen, K. H. Eirei- ner, J. F. Spierenburg, W. Haneveld, H. A. A. van Heek, J. B. van Heek, P. Hij- zelendoorn. P. v. d. Kwaak, P. Labrujère, D. Noort, J. J. v. d. Poll P. C. Roman, T. D. Stok, J. Tukker, H. Verbeek, J. Verhaar. H. de Vroede. J. B. Zwart, W. J. Hijman. EXTRA PRIJS Voor zes gediplomeerden had ir. Van Hoek nog een verrassing in petto. Op grond van hun cijferlijst werden de leerlingen W. Bavelaar, J. G. van Evert, E. Th. L. Halverhout, R. G. Verdonk! J. J. G. Wijnsouw en J. G. Matahele mual met een extra prijs, t.w. een rekenliniaal. ratelboor, schuifmaat of draadmeter beloond. Naast een woord van gelukwens, bracht ir. Van Hoek alle geslaagden onder het oog, dat zij er met het be halen van dit diploma nog niet zijn. Er moet nog verder worden gestudeerd, waarbij het van belang is, dat men iets meer doet dan gevraagd wordt. BESTE PRESTATIE De aanmoedigingsprijs van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland viel ditmaal in handen van de leerling H. G. F. Bartels. die de beste prestatie bij het examen leverde en de aantekening .niet buitengewone lof" verwierf. Het lid van de K. van K., de heer C. Sweris. reikte deze prijs een polshorloge met inscriptie uit. De heer J. van Vliet, die de geslaag den namens de Vola geluk wenste, ver bond daaraan de opwekking om lid van deze vereniging te worden. De directeur, de heer C. Brilman, die dit jaar voor het laatst in functie is -• I hedenmiddag nam men afscheid van wagen van de personeelsverent- hem hield de gediplomeerden even- ging „Flora's eens voor ogen. dat zij op deze dag het (Foto LD/Van Vliet) eindstation van hun studie nog niet I hebben bereikt. Zij staan pas op de eer ste sport van de maatschappelijke lad der. In dit verband bracht hij de mo gelijkheden van een verdere studie: vakavondschool en leerlingopleiding in het bedrijf, onder de aandaoht van de geslaagden. Aan het einde van al deze woorden van gelukwens en aansporing tot een voortgezette studie, dankte H. C. Bo termans namens de gediplomeerden voor het onderwijs aan de school ge noten. BEVORDERINGEN Bevorderd van klasse I naar klasse II, afdeling timmeren: G. Adema, J. A. Ar noldus, J. Broekhof, B. Cramer, H. J. Dreef, M. Duyndam J. G. Duynisveld, M. A. v. d. Haak, A. A. Harkes A. Har- sta, H. Hogewoning, P. Kapaan. A. A. M. Lepelaar, E. v. d. Mark, A. Nell. R. Noort, G. C. v. d. Plas, W. v. d. Post, H .Ramak, C. Vletter. T. D. Stok. D. van Berk, D. K. W. Blansjaar. A. Boe- zaard, J. Borst. J. ten Donkelaar, H. J. L. Duyzend. C. A. Eschler, W. M. Fla- man, A. Hazenoot, H. H. Heller, C. S. den Hertog, J. F. J. Hoebert, J. Kok, J. W. van Laar, J. A. Lamboo, J. de Lange, W. Leupe, C. Marijt, C. Martijn, S. Kijk i. d. Vegte. M. M. Boers, H. S. van Dam, F. Boot, D. Florijn, J. M. Nie boer, G. de Nijs, F. J. C. Pet, J. Pret, H. Roest, J. Sinteur, A. Sirre, H. Sleg- tenhorst, M. J. van Soest, A. van Til burg, J. Verhoeks, N. L. Visser. J. H. de Vos, D. W. Wansink, J. de Wit. P. Zaalberg, A. Zeilstra, C. Plug. Afdeling meubelmaken: J. W. Alblas, A. Hagenaars, J. K. W. v. d. Heiden, T. v. d. Knijff, H. A. M. Peeters, M. Pulleman, Th. A. J. Vulto, W. de Vreede, P. van Wijk, N. Weesjes, J. B. van Hemert. Afdeling schilderen: G. W. v. d. Gug- ten, D. Hofman, W. R. Hoogstraten, H. A. Huntelman, N. J. van Keppel, G. de Mare, J. H. Pen, A. L. Plug, W. van Straten, B. J. Tebrugge, E. A. v. d. Voort, J. Hollebeek. Afd. alg. metaalbewerken: J. V. An- gevaare, A. F. Beekman, H. J. van Dijk, D. J. Falentijn, A. Groeneweg, G. v. d. Heuvel, W. D. N. Honders, L. de Joode, W. Kamerling, A. E. van Kesteren, H. W. Meppelink, W. Monfils, P. J. van Oosten, J. W. Ruben, W. v. Volleniho- ven, H. Collé, G. J. Stoute, R. Ware- man, J. v. d. Zeeuw, A. van Polanen, H. J. D. Prins, J. Bekooy, J. Fuchs, C. Heemrood, H. Kamerling. H. A. Knaap, J. A. Koeman, H. Kroon, A. Laterveer, L. v. d. Luit, J. v. d. Mey, H. J. de Nie, A. C. Nieuwenlburg, H. J. Ooyendijk, G. J. Oudshoorn, A. W. Schippers, A. Visser, F. R. Voerman, H. G. Holtman, P. W. van Staden, J. Rem, E. Bol, M. C. W. van Doorn, A. van Duyvenbode, J. A. Freeke, M. Fuchs, J. J. van Ginkel, P. van Hemert. J. Plug, P. Reedijk, C. Remmelzwaal, T. van Rossen, P. H. van Ro.ven, J. P. Schaap, E. A. Th. Sliggers, B. Swets, P. Vermond. L. J. Vernet, S. Tj. de Vries, F. v. d. Wilk, H. Zirkzee, N. Bosch, B. Buitendijk, J. Riethoven, H. J. de Feiter, G. C. v. d. Bent, W. J. Boekwijt, M. L. Douwes, C. P. Eradus, H. J. B. Geenjaar, B. Hanegraaff. J. H. Hensing, D. Horsman. D. P. de Kooker, Th. v. d. Krogt, R. Ladan, C. v. d. Leek, A. Leget, K. Noort. F. A. M. Rahms, R. Regeer, C Rhijnsburger, J. Rietkerken, N. van Rijn, H. J. Smittenaar, W. v. d. Staay, A. H. Tisseur, G. Verdoes, E. Coster. H. Hoogeboom, F. Jansen, B. de Jongh, N. Koppert, J. Korendijk. A. J. Kranenburg, A. J. Krosse, D. Me- chelse Jzn., D. Mechelse Czn., J. C. den Ouden. N. Polane, L. de Prud'Homme, E. J. Ruwaard, G. S. Scheepmaker. G. Schellingerhout. L. Toet, B. H. L. v. d. Tuin, C J. de Vos. D de Vries, M. G. Wijnia, L. Bekkering, H. G. Bink. J. Bonnet, S. H. Bousie, C. J. den Dopper, W. F. Eibers, M. Heymans, D. Ketting, G. v. d. Nagel, C. J. Onderwater, M. Paats, H. J. Polane. J. Post, F. A. Rob bers. G .H. Scheepstra, J. van Valde- ren, P. J. Vonk, A. Wassenburg, P. van Wensveen, B. P. Wijnands, M. C. Zon neveld, W. C. Michon. Bevorderd van klasse II naar klasse III, afdeling auto- en motorherstellen: H. P. A. Bouter, Th. van Gent, G. J. Groen, M. Groeneveld, A. Laros A. v. d. Mey, G. Mulder. D. Onderwater, P. A. van Oorschot, F. B. J. Plasmever. I. Raaphorst, C. van Santen, C. Tukker, C. Wassenaar. Afdeling elektriciens: D. v. d. Bent, T. F. C. Biesaart, C. Blansjaar, P. Bo termans, H. Dekker. W. M. P. Groen- hart, P Guyt, W. K. van Huis, J. de Jong. A. C. de Joode, J. Koet. D. A. Kriek. J. A. Ligthart, D. v. d. Linden, S. Nauta, A. v. d. Niet, J. Opgelder, P Parlevliet, D. J. Polane. C. Th. Rozier, H. J. Schoonheim, J. M. Stemmer, H Tegelaar, J. v. d. Wal, C H. Houwaart. Afdeling fijnmetaalbewerken: J. Ane- ma, W. A. v. d. Graaf, W. Haasebroek, G. N. de Jong, M. Kaptein, G. A. Kik kert. E. A. Krul, G. de Leeuw, C. H. v. d. Linden, w. A. Mugge, W. A. A. Re geer. N. Riethoven, A. van Rijn, J. H Robbers, L. C. Smit, J. Stam, J K Venetiën. A. v. d. Waals. A. N. Eradus' M. N. J. Dofferhof, L. A. del Prado! J. A. v. d. Spek.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3