Agent-bezorger Mr. R. de Bruijn geïnstalleerd als kantonrechter in Leiden Ook een vliegdekschip voor de kust van Libanon, meldt AFP DINSDAG 15 JULI 1958 In de zittingzaal van het Leids Kan tongerecht is mr. R. de Bruün heden middag als opvolger van mr. F. Lig- tenberg geïnstalleerd tot kantonrech ter in het kanton Leiden. Onder hen, die deze buitengewone zit ting van het kantongerecht bijwoonden, waren o.m. de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, de oud-kantonrechter mr. F. Ligtenberg, de Commissaris van Politie, de heer J. Dreeuws, leden van de Haagse Balie, alle plaatsvervangende kantonrechters, notarissen, advocaten, leden van de Pachtkamer, deurwaarders en rechtskundige adviseurs. Nadat de griffier, mr. J. E. Conradi, het Koninklijk Besluit van de benoe ming van mr. De Bruün tot kantonrech ter had voorgelezen, ging mr. W. de Clercq, in zün kwaliteit van oudste plv. kantonrechter, over tot de installatie van de nieuwe kantonrechter. Spreker wees er hierbij o.m. op, dat mr. De Bruün talryke jaren een zeer gewaardeerd lid van de Haagse balie is geweest en dat hem ook de werkzaam heden als kantonrechter niet vreemd zyn; vele jaren vervulde hij in de Resi dentie de functie van plv. kantonrechter. Thans betreedt gy, aldus spreker, ech- OEGSTGEEST Zuster v. d. Burg jubileert Donderdag a.s. is zuster Chr. van der Burg een kwart eeuw aan de psychia trische inrichting „Endegeest" verbon den. Gedurende vyftien jaar heeft zy daar gewerkt als eerste verpleegster, de' laatste tien jaar als hoofdverpleegster. VOORSCHOTEN GESLAAGD TENNISTOERNOOI IN VOORSCHOTEN Het nog jonge tennisleven in Voor schoten heeft de afgelopen week onder ling zyn krachten beproefd in een ge slaagd toernooi. Hoewel veel aan jeugd- training wordt gedaan, konden de "coming men" het nog niet bolwerken tegen de oude rotten en zowel by de heren als bij de dames waren het de meer geroutineerde spelers, die aan het langste eind trokken. By het Heren enkelspel behield Rüttger zyn titel, zy het na een door de harde wind uiterst moeilyke finale tegen Schouten. Hy kwam als eerste met een nieuwe wissel- beker van de baan. By de dames won mevrouw Kooper het enkelspel en daar mee ook een fraaie wisselbeker. Zy ver sloeg mevrouw Van der Bunt in twee straight sets. Het Herendubbel werd gewonnen door Wolfe-Van der Bijl na een enerverende partij tegen de winnaars van vorig jaar Rüttger-Wilmink. By het damesdubbel versloegen de dames De Meyier-Hofman in de finale de dames Kooper-Ramacher in twee sets. Het heren-invitatie toernooi werd ge wonnen door Rynmenam, het dubbel door De Smit-Hu Yong. POSTDUIVENNIEUWS De Postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht op 13 juli vanaf Pt. St. Maxence, afstand ongeveer 340 km. Gelost 5.45 uur met z.w. wind. Aankomst le duif 8.56.19, snelheid 1774.98 meter per minuut. Aankomst laatste prysduif 9.13.59, snelheid 1624.60 meter per minuut. De heer Fr. Hendriks draaide er van de 10 ingekorfde duiven 5 bij de eerste tien. De prijzen werden als volgt behaald: J. P. v. d. Assem 1-9, Fr. Hendriks 2-3- 5-6-7, H. Schoo 4, P. N. van Wissen 8, M. Wolleswinkel 10. le kampioen le tour: Fr. Hendriks met 770.2 punten; 2e kampioen le tour: J. P. v. d. Assem met 768.7 punten; 3e kampi oen le tour: P. N. van Wissen met 755.2 punten. Tevens op 13 juli een wedvlucht met jonge duiven vanaf Essen, afstand onge veer 74.19 km. Gelost 9.25 uur met z.w. wind. Aankomst le pdjsduif 10.10.28, snelheid 1631.84 meter per minuut. Aan komst laatste prysduif 10.42.17, snelheid 959.70 m. per minuut. De pryzen werden als TOlgt behaald: Fr. Hendriks 1-7, C. Zwaan 2-10, P. N. van Wissen 3-5, J. P. v. d Assem 4-8, K. I. Waasdorp 6, M. Wolleswinkel 9. WASSENAAR De 19-jarige militair J. P. Dolmans verwondde zich in de ouderlyke woning zo ernstig met een mes aan zyn rech terhand. dat de ontboden geneesheer het nodig achtte hem per ziekenauto te doen vervoeren naar het militaire hospi taal te Den Haag. TEGEN BOOM GEREDEN Door het springen van de rechtervoor band reed de 25-jarige chauffeur H. van Reeuwijk uit Den Haag op de Ryks- straatweg met de door hem bestuurde auto tegen een boom, waarby hü ver wondingen opliep boven zyn linkeroog en aan zijn linkerbeen. Hij werd naar het gemeenteziekenhuis te Den Haag vervoerd. Op de Zydeweg reed de 47-jarige mej. F. M. de Bie uit Leidschendam met de door haar bestuurde personenauto tegen een boom, waardoor zij en de naast haar zittende G. J. Riem alhier diverse verwondingen opliepen. Mej. de Bie werd vervoerd naar St.-Antoniushove te Voorburg en de heer Riem naar het ge meenteziekenhuis te Den Haag. De griffier, mr. J. E. Conradi rechts) begroet de nieuwe kanton- rechter. (Foto L.D./Van Vliet) ter een geheel andere werkkring, welke veel zorg en aandacht van U zal vragen. Vervolgens wees mr. De Clercq erop, dat de gerechtigheid, zoals deze tot uiting komt in de vonnissen, een fundament van het Koninkryk is. Tenslotte legde spreker de verantwoordelijke taak van kantonrechter met vol vertrouwen in de handen van mr. De Bruijn. De Officier van Justitie, mr. W. v. d. Schans, die mede namens het hoofd en het personeel van het Haagse Arr. Par ket het woord voerde, wees er in zijn woord van welkom en gelukwens op, dat het ambt van kantonrechter zeer veel- zydig en afwisselend is. Vertoont het Leidse kanton enerzijds het karakter van een grote stad, anderzyds is het ook een landelyk kanton, hetgeen tot uiting komt in de te behandelen zaken. Het is deze verscheidenheid, die het ambt zo boeiend maakt. Tenslotte weidde spre ker uit over de grote ervaring, waarover mr. De Bruyn beschikt. Mr. J. E. Conradi, die in zijn kwali teit van griffier mede namens het per soneel van de griffie het woord voerde, riep de nieuwe kantonrechter in deze kring een hartelyk welkom toe en zeide reeds bü voorbaat aller medewerking toe. Nadat mr. Y. H. M. Nijgh namens de Haagse Balie, waartoe ook de Leidse advocaten behoren, een woord van ge lukwens en waardering voor het werk van mr. De Bruyn had gesproken, dank te de nieuwe kantonrechter voor deze vriendelyke ontvangst. Na afloop van deze speciale zitting was er voor de vele aanwezigen gelegenheid om met mr. De Bruyn nader kennis te maken. VAANDEL B.V.L. NAAR LEGERMUSEUM Het vaandel van de voormalige By- zondere Vrijwillige Landstorm, afdeling Leiden, is aan het Legermuseum Pest huislaan 7, afgestaan. Wanneer U al eens een reddings- haak van de L.R.B. gebruikt om Uw hoed uit het water te vissen, leg hem dan tenminste weer op z'n plaats! Internationale studieweek over stadsvernieuwing Van 22 tot en met 29 augustus zal in het Institute of Social Studies in Den Haag de eerste internationale studie week over stadsvernieuwing worden ge houden. In deze studieweek, waarvoor 38 vooraanstaande stedebouwkundigen en regeringsfunctionarissen uit 25 landen zijn uitgenodigd, zullen vraagstukken betreffende de sanering van verouderde stadsgedeelten worden besproken, waar voor regeringen en gemeentebesturen over de gehele wereld zich in toenemen de mate zien geplaatst. Het initiatief tot deze byeenkomst is genomen door de International Federa tion for housing and townplanning in samenwerking met het Nederlands In stituut voor Volkshuisvesting en Stede- bouw. Zü werd mogelijk gemaakt door een gift van de Ford Foundation. Ere president is de minister van Volkshuis vesting en Bouwnyverheid, ir. H. B. J. Witte. Ontvangsten in Huis ten Bosch Koningin Juliana heeft vanmorgen in Huis ten Bosch een deputatie van de Internationale Orde van Goede Tem pelieren, die haar 54e internationale congres in Den Haag houdt, ontvangen. Hierna ontvingen de Koningin en Prins Bernhard eveneens in Huis ten Bosch de president van Israël Izhak Ben-Zwi en zyn echtgenote. HOGE MEXICAANSE ONDERSCHEIDING VOOR MINISTER ZIJLSTRA. Uit handen van de minister van Eco nomische Zaken van Mexico, dr. Gil- berto Loyo, heeft de minister van Eco nomische Zaken van ons land, prof. dr. J. Zylstra, het Grootkruis eerste klasse in de orde van de Azteekse Adelaar ont vangen. De uitreiking van deze onder scheiding geschiedde op een besloten by eenkomst in de ministerskamer op het departement. Opstandelingenleider in Algerije gedood Si Mohammed ben Salah, die na aan de züde van de Algerijnse opstandelin gen te hebben gevochten als generaal Bellounis een pro-Frans leger van drie duizend man leidde, is gisteren gesneu veld, terwül hü weer tegen Franse troe pen streed. Hü werd gevonden in een boerderü in de Djebei Zemra, een ge bergte langs de Sahara vanwaar men de wegen naar het zuidelyke oliegebied kan beheersen. Vorige zomer had Mohammed ben Sa lah met de opstandelingen gebroken, nadat volgelingen van het Algerünse Bevrüdingsfront de bewoners van een dorp, dat de zyde van de Algerünse na tionale beweging had gekozen, hadden uitgemoord. Vorige maand maakte hü echter bekend, dat hü alleen voor de on- afhankelükheid van Algerüe zou strü- den en zich niet bü de aanhangers van De Gaulle zou voegen, ongeveer 150 van rijn volgelingen sloten zich toch bü de Fransen aan. Volgens Franse kringen werden meer dan vierhonderd van zün aanhangers die hetzelfde willen, gedood en in massagraven bü gezet.. Van officiële Franse züde wordt mee gedeeld, dat in de afgelopen 48 uur bü verschillende operaties in het gebied van Constantine 86 opstandelingen zün gedood en 37 gevangen genomen. Premier Eyskens ziek De Belgische premier Eyskens heeft gisteren een ontvangst in het koninklük paleis voor de leden van de drie weken geleden gevormde regering wegens ziekte moeten verlaten. Op advies van zün artsen moet hü het bed houden. Donderdag staat de regering in de Kamer van Volksvertegenwoordigers een tweede vertrouwensstemming te wach ten. Ondanks het feit dat de homogeen R.-K. regering in de Kamer een min derheid van twee zetels heeft, won zü de eerste stemming door de onverwachte steun van twee liberalen. Het is echter mogelük, dat deze afgevaardigden dit donderdag niet zullen doen, waardoor de regering ten val zou komen. Wij vragen voor ons AGENTSCHAP VOORSCHOTEN met volwassen helper. Moet in Voorschoten wonen. Sollicitaties met opgave van referenties aan bureau LEIDSCH DAGBLAD Witte Singel 1, Leiden. Loyale troepen zouden in Irak naar de hoofdstad Bagdad opmarcheren Russische nota aan Westelijke landen De Libanese regering heeft be sloten, de Veiligheidsraad te vra gen, internationale politietroepen naar Libanon te zenden, aldus heeft een officiële woordvoerder vandaag na afloop van een kabi netsvergadering in Beiroet ver klaard. Het Amerikaanse persbureau United Press meldt nog (zie het bericht op pag. 1), dat er voor de kust van de Libanon bij Beiroet in „ORANJE" EN „JOHAN VAN OLDEN- BARNEVELT" NAAR AUSTRALIË EN NIEUW-ZEELAND Met ingang van 5 november a.s. zal de route van het m.s. „Oranje" van de Stoomvaartmaatschappij „Nederland" worden doorgetrokken naar Australië De route wordt dan als volgt: Amster dam, Southampton, Genua, Suezkanaal, Colombo, Penang, Singapore, Djakarta, Fremantle, Melbourne, Sydney, Bris bane, Djakarta en verder terug langs de oude route, inclusief Penang en Ge nua. De reis duurt in totaal 69 dagen. Het schip dat tot dusver le, 2e en 3e klasse passagiers vervoerde, zal voor de Australië-dienst accomodatie voor eer ste- en toeristenklasse krügen. Hiertoe zullen enkele verbouwingen worden aangebracht. De „Johan van Oldenbarnevelt" waarvan in januari a.s. de charter overeenkomst met de Nederlandse rege ring afloopt zal weer voor rekening van de Maatschappü „Nederland" in ex ploitatie komen en gaat rond de wereld varen in passagiersdiensten op Austra lië en Nieuw-Zeeland. De route wordt: Amsterdam Southampton, Suezkanaal, Aden, Fremantle, Melbourne, Sydney, Wellington en terug via Papeete, Pa- namakanaal^ Miami, Bermuda naar Southampton en Amsterdam, deze rondreizen duren 80 dagen. De eerste begint 15 januari a.s. De nieuwe diensten zullen, evenals dit in de passagiersvaart naar Indone sië het geval was, t.z.t. in gemeenschap- pehjk overleg met de Koninklüke Rot terdamse Lloyd worden uitgevoerd. Vermoeide winkelende hoofdste delingen en toeristen kunnen voort aan op de Dam wat uitrusten. De gemeente heeft er twaalf banken totaal zes schepen zijn gesigna leerd. Het betreft hier twee grote torpedobootjagers, een kleinere, voorts een escorteur en enige escorteschepen. Het schip, dat aan vankelijk voor een kruiser werd aangezien, is een torpedoboot- jager. Volgens het Franse pers bureau AFP is er ook een vlieg dekschip waargenomen. Reuter meldt uit Beiroet, dat de havenarbeiders aldaar volgens overigens onbevestigde berichten door militairen vervangen worden. Dit bericht zou erop wijzen, dat de Libanese regering met het oog op eventuele landingen geen risico willen nemen. De gezinnen van Amerikanen in Libanon hebben intussen dringend de raad gekregen het land onmid dellijk te verlaten. Ongeveer de helft van de gezinnen van Ameri kaans regeringspersoneel in Liba non is reeds vertrokken. Volgens een gisteravond door Radio- Jordanië omgeroepen bericht zouden volkstroepen in Irak zich aangesloten hebben by de troepen, die trouw aan de Koning zyn gebleven en oprukken naar Bagdad. Deze troepen, die uit verschil lende richtingen naar de Iraakse hoofd stad opmarcheerden, versloegen opstan dige elementen. In een eerdere uitzending meldde de Jordaanse radio, dat het hoofd van de Arabische federatie. Koning Hoessein, doeltreffende en opbouwende maatrege len neemt om de orde en veiligheid in Irak te herstellen. In Nairobi (Kenia) doen hardnekkige ','eruchten de ronde, dat belangryke be wegingen van Britse troepen uit Kenia worden voorbereid. Er zouden aanwyzin- gen zyn, dat spoedig een „luchtbrug" zou worden ingesteld. In een telegram, dat in het ministerie van Buitenlandse Zaken werd ontvan gen van het Nederlandse gezantschap te Irak, wordt megedeeld, dat voor zover bekend, onder de Nederlandse kolonie in Irak tijdens de omwenteling aldaar geen slaohtoffers zijn gevallen. Een bericht van de stationschef van de K.L.M. in Bagdad maakte vandaag melding van het feit, dat de leden van de K.L.M.-staf in Bagdad zowel als in Basra zich in goede welstand bevinden. De K.L.M.-kantoren in de stad en op het vliegveld van Bagdad hebben de normale personeelsbezetting. Bij de K.L.M. is nog geen bericht binnengeko- j men van haar vertegenwoordiger in Irak betreffende een eventueel weder- l openstellen van de vliegvelden in dat land. De vliegtuigen van de K.L.M. van de lündienst van Schiphol vertrekken normaal, evenwel met eindbestemming I het voorlaatste station van deze route, Ankara, inplaats van Bagdad. Het Russische ministerie van Buiten- j landse Zaken heeft vandaag een nieuwe nota overhandigd aan de d'plomatieke vertegenwoordigers van Groot - Rrittan - i laten nlaatsen die al direct arnte de V'S' en andere Westelüke lan- piaatsen cue at au eet grote den De inhoud van de nota is nog niet bekendgemaakt. Naar verluidt zou de nota niet handelen over de topconfe- I rentie en de daarmee verband hou dend vraagstukken. NOORDWIJKERHOUT DOOR AUTO MET CARAVAN AANGEREDEN Maandagmiddag omstreeks 2.30 uur is de 12-jarige John van Aken op de He renweg door een personenauto met ca ravan geschept en tegen de grond ge slingerd. De jongen die op de fiets in de rich ting Noordwükerhout reed, is vermoede- lük door een windstoot van de rechter kant van de weg gedrukt en toen door de hem achterop rüdende auto aangere den. Dokter A. G. Th. van der Lugt ver leende eerste hulp en op diens advies werd de jongen met zware hoofdwonden naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. ONVERWACHTS DE WEG OVERGESTOKEN Woensdagmiddag stak het jongetje H. van Bohemen uit de Kortenbachstraat vanachter een draaiorgel onverwachts de Dorpsstraat over. Een kleine bestel wagen uit de richting Noordwük ko mende, greep de jongen en wierp hem tegen de grond. Voor de chauffeur uit de wagen was gekomen, was de jongen opgesprongen en naar huis gerend. Hü had echter zodanige hoofdwonden, dat de Rükspolitie hem per motor naar dokter Van der Lugt bracht, die hem verder ter behandeling naar het zieken huis zond. Hooiberg door brand vernield Midden in het dorp, aan de Haven straat, is gistermiddag een kortgeleden volgestouwde hooiberg door brand ver nield. Het bedrüf met de hooiberg was sinds enkele uren in handen van de nieuwe eigenaar, de heer A. Duiven voorden overgegaan, zodat de beste wensen, die gewoonlük een eiegendoms- overdracht vergezellen, nu niet direct in vervulling zijn gegaan. Omtrent de oorzaak van de brand is nog niets met zekerheid bekend. De rijkspolitie stelt daarnaar in samenwer king met de commandant der vrijwil lige brandweer een onderzoek in. Zeker is, dat hooibroei uitgeslotenmoet wor den geacht. De direct aan de hooiberg grenzende gebouwen konden behouden blijven. Het bedrüf was verzekerd. Het Leidsch Dagblad De krant voor iedereen Export siergewassen bedroeg in 1957 f276.900.000 Het Produktschap voor Siergewassen heeft het jaarverslag over 1957 het licht doen zien. Hierin valt o.m. te lezen, dat het teeltrecht voor hyacinten het afge lopen jaar 587 ha. bedroeg, voor tulpen 3421 ha. en voor narcissen 1141 ha. By de boomkwekerijen bedroeg dit teelt- recht in totaal bijna 3100 ha. Het teelt- recht voor bloemkwekerüprodukten om gerekend in m2 open grond jaarteelt bedroeg 73.700.000 tegen 66.200.000 m2 in 1947. Het aantal bloembollenkwekers bedroeg vorig jaar 9718, boomkwekers 2752 en bloemkwekers 9803. De uitvoer van sierteeltgewassen beliep in 1957 to taal f. 276.900.000. Aan bloembollen werd 64.000.000 kg. geëxporteerd. De voor naamste afnemers van siergewassen waren Duitsland, Engeland, Ver. Staten en Zweden. De reclame vergt enorme bedragen. Op de begroting voor 1958 is voor de bloembollen uitgetrokken f. 3.400.000, voor boomkwekerijprodukten f. 155.000 en voor bloemkwekerüprodukten een bedrag van f. 350.000. BEURSOVERZICHT Wederom zeer flauw voor aandelen Kon. Olie Aandelen Koninklijke Olie lagen vanmidd?.? wederom zeer flauw in de markt, hoofdzakelijk ten gevolge van verkopen voor Zwitserse en later ook voor Paryse rekening. De markt bood weinig weerstand, doordat slechts wei nigen de moed hadden tot aankopen van aandelen over te gaan. Na het verlies van gisteren werd vandaag in de aandelen opnieuw een verlies ge leden van ca. f 11. (55 punten op oude basis). Gehandeld werd bij de opening op f 155.10 tegen gisteren f 166.50 als slotprijs. De aandelen lagen ca. f8 (40 punten) onder pariteit Amerika. Wall- street had niet alleen de flauwe stem ming van Amsterdam van de vorige dag overgenomen, maar was zelfs nog een streepje verder gegaan. Van die zyde kwam dus geen enkele steun. De overige internationale waarden gingen hand in hand met de flauwe tendentie van de oliewaarden en leden niet onbelangrijke verliezen. Hiervan moeten direct AKU's genoemd worden, mede in verband met de gepubilceerde tweede kwartaalcüfers van dit concern, die door de beurs met lagere koersen werden ontvangen. De openingsprijs voor de rayonaandelen was 180 tegen 189% de vorige dag. De handel bleef uiterst kalm. Unilevers waren gevoelig lager op 353 en verloren 8 punten. Aandelen Phi lips. die zich gisteren nog goed staande konden houden, leden bü de opening een verlies van 11 punten. De KLM werd f 1 lager vernomen. In certificaten DeU werd bü opening op f 118,50 gehandeld tegen f 119.50 als slotkoers van de vo rige dag. Ter beurze werd bekend dat de maatschappü een interimdividend van 6% over het boekjaar 1958 uitkeert In 1957 werd geen dividend betaald HVA's en Amstredam Rubbers min drie pro cent. De scheepvaarthoek bleek aan de rus tige kant: aandelen K.P.M. een pun tie hoger, Scheepvaartunies een puntie lager. Staatsfondsen aangeboden voor de staffellening en 1/4% lager. H.V.A.'s ble ven circa 104, Amsterdam Rubbers circa 68 en Senembahs circa 86. Aandelen Billiton werden op 185 (185%) vernomen op het gepubliceerde Jaarverslag. WISSELKOERSEN Amsterdam, 15 juli. Londen 10.56—10.56%; New York 3.78%—3.78%: Montreal 3.94%—3.94%; Parijs 90.00—90.10; Brussel 7.59%—7.60; Frankfurt 90.45%—90.50%; Zürich 86.57%—86.62%; Zürich (vr. fr.) 88.34% —88.39%; Stockholm 73.24%—'73.29% Kopenhagen 54.62—54.67; Oslo 52.80— 52.85: Milaan 60.78%—60.83%Wenen 14.61%14.62%Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.26%—13.28. Beurs van Amsterdam Dinsdag 15 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 94% 94% Grootboek obl. 3% 80 Ned. '47 3% (3) 90 89% 94% 94ft Ned. '53 (3%) 93% 93% 92% 92% 87% 87% 88% 88% 88% 88A Ned. '55 II 3% 90% Ned. "37 3 96 89% 91% 91% Investeringscert. 3 95 94% Ned. 62-64 3 93*1 93ft Cert. NWS 61% L Indië '37 A 3 91% 91% Grootboek '46 3 89A Ned. W3. lening 6% 109% 109% ACTIEVE AANDELEN aantrekkingsklacht bleken uit te oefenen» Clt. Handl. en Ind. B. Nat. Handelsbank Ned. Handelmü Amst. Rubber Deli Mü-en (Ver.) H.VA Java Cult Senembah Vorstenlanden A.K.U Berkel's Patent (v.) Calvé Delft eert. gew. Kon. Pap. v. Gelder Hoogovens eert Müller en Co. NF. Ned. Kabelfabr Philips Philips pref Unilever Wilton Feyenoord Biliton 2de r Dordtse Olie gew Kon Petr. (f.20.—) idem (50 k f.20.—) Holl. Amer. lijn Java China Paket KLM Ned. Stoomv. Mü. Kon. Paket Mü Stoomvaart Mü- Ned Nievelt Goudr eert v. Ommeren eert. Kon. Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 94 93% Den Haag 1937 I 3 38% 37% 88 86y4B 171% 168% 71% 69% 116% 106% 105% 35% 35 87% 86% 17 16% 189% 181% 192% 190 302 302 180 174 302 298% 307 302 257 257 294% 286 157 154% 361 355% 188 184% 185% 185 696 643 172 157.60 166.70 157.25 137% 129 130 106 105 137% 136% 118% 120% 140 139 128% 127% 231% 230% 121 120 122 123% Leiden 1947 R'dam -37 I-Hl 3% 87% 93% B 94% Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 96% 96% Premieleningen A'dam '53 3 101 100L A'dam '51 2% 94 94 A'dam '56 I 2% 84% 84% A'dam *56 II 2% 100% 100% Eindhoven '54 2% 84% 84L Enschede '54 2% 84% 84 Den Haag '52 I 2% 93% 93 92% 93L R'dam '52 I 2% 93% 93% 95 94L Utrecht '52 2% 95 Z.-Holl 1957 2% 99% 99% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 299 223 HB.U eert197% 197% Root Bank 192% 187 Twentsche Bank 173% 171% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 243 240 Borneo Sum. HMü- 48 46L Ned. G en Sp. fabr 194% 192'i Kon Ned. Grofsm 106 105 Internatio'81 79% Rott. Droogdok Mü 509% 509 Tieleman en Dros 9% 9% Ned. Mü- Walv.vrt 79 79 Spoorwegen Deli Spoorweg Mü- 9 8% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 27% 27Vi Intern. Nickel 75% 75% Anaconda 47 45% Bethlehem Steel41 40% Cities Service 57 56 General Motors 39fJ 39% Kennecott87% 88% Republic Steel 47% 47tf Shell Oil 74% 75 Union Pacific 29 28% Un. States Steel 65y4 64% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK 14/7 Edelmet. Kon. AA 45% Pref w.a idem 54% 55 Electrolas B 394 Holl Constructie 108 lng our v Bouwnyv 126% r- Int Kunststofi Ind 44 43 Leidsche Wolspmn 134 134 Sikkens Lakfab '53 428 430 Ver Touwfabrieken 172% 173 Wernlnk's Betonm. 90% 90 Van Wük Textiel 61 61G 97% 98G

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5