Meesterlijke aanval van Geminiani wierp Cliarly Gaul ver terug Overwinningen voor Bob Willems en Fritze in Olympiajollenklasse Kansen op eindzege voor Gaul tot vrijwel nihil gereduceerd Van Duyl won wéér hij Draken DINSDAG 15 JULI 1958 Drama voor kopman van Nelux-ploeg (Van onze speciale verslaggever) Charly Gaul heeft in de 18e etappe van de Ventoux de Tour de France gewonnen. Dat dachten wij zondag te kunnen schrijven. Gaul heeft in de 19e etappe van Carpentras naar Gap de Tour verloren, is de conclusie van nauwelijks 24 uur later. - Onverwacht, maar toch geheel in de lijn van deze van strijd bruisende en steeds verrassingen brengende Ronde van Frankrijk, heeft de etappe van maandag een grote slag toegebracht aan de man, die aan de start van deze 178 km. lange rit door de gloeiend hete Midi nog als de toekom stige triomfator werd gezien en zodanig door de duizenden, die bij het vertrek een plaatsje hadden weten te bemachtigen, ook werd begroet. Een meesterlijke aanval van Geminiani op het moment, dat Gaul met een gebroken blad van het voorste kamwiel moest afstappen om met Marcel Ernzer van fiets te verwisselen, was het begin van het drama. Doch het zou een te simpele redenatie zijn, wanneer wij het grote verlies van de favoriet in deze, tenslotte door Nencini gewonnen etappe, zouden toeschrijven aan het mechanische euvel aan de machine van de Luxemburger, al heeft deze dan ook als gevolg van het gebroken „plateau" 100 km. lang op de voor hem vreemde fiets van Ernzer moeten rijden. Het is niet overdreven te zeggen, dat de ma gistrale overwinning op de Ventoux, juist die zege die beslissend leek te zullen worden voor de eindoverwinning, een pyrrhus-overwinning is ge weest. Want Gaul is niet in staat geweest zijn kansen voor een tegenaanval te grijpen en dat moet toch, ondanks het vreemde materiaal waarop hij lange tijd heeft moeten rijden, als een bewijs worden beschouwd, dat Gaul op de moordende helling van de Ventoux te veel van zijn krachten heeft gegeven. Op Quatorze Juillet, de dag waarop Frankrijk de bestorming van de Bastille herdenkt, hebben Geminiani en Anquetil, de twee Fransen, die het hoogst in het algemene klassement waren geplaatst, met succes hun bestorming ingezet, de bestorming van de ongenaakbaar lijkende positie van de kopman van de Nelux- ploeg. De revolutie in de kopgroep was compleet. Gaul heeft zelf het tempo van het groepje, waarmee hy na ruim 60 km. met de moed der wanhoop de achter volging inzette, niet kunnen houden. En hij eindigde tenslotte op de 32e plaats als laatste van een peloton van 13 man, 10 min. en 59 sec. na Nencini en num mer twee Geminiani, op wie hy dus, de halve minuut bonificatie meegerekend, 11 min. en 29 sec. verloor. De ontwikkeling van de laatste dagen, de wisselvalligheid van deze Tour, waarin al grote klappen zyn gevallen en naar men mag aannemen ook nog zullen vallen is een waarschuwing om met stoutmoedige voorspellingen uiterst voor zichtig te zyn. Ook Geminiani die totaal leegge- reden in Gap arriveerde kan morgen of overmorgen een zware klap krygen, ook Anquetil kan door een inzinking of een valpartij ver teruggeworpen worden. Maar het is toch wel ten volle verant woord, wanneer wij nu, op het moment dat Gaul met nog drie bergetappes voor de boeg met 15 min. en 12 sec. achter stand op Geminiani, met bijna 15 min. op Favero en 7 min. en 15 sec. op An quetil op de achtste plaats staat, con stateren, dat de kansen voor Charly Gaul tot vrijwel nihil zijn gereduceerd. Met uitschakeling van alle ploeg-chau- vinisme mag daaraan worden toege voegd, dat de stryd er alleen maar inte ressanter door is geworden. Hebben de Nederlanders en de andere Luxemburgers dan niets gedaan om het onheil, dat zich toch al zo vroeg op de dag begon af te tekenen, te voorkomen? Toen Ernzer na het verwisselen van fiets met Gaul, achterop raakte hebben enkele oranjemannen op hem moeten wachten en toen dezelfde Luxemburger, die Goldschmidt tot elke prijs in de nabijheid van Gaul wilde houden, later nog eens een lekke band opliep, zyn Kersten en enkele anderen wéér op Ernzer blijven wachten. Geminiani, die gisteren de aanval op Charly Gaul inleidde, gaat hier aan het hoofd van een kleine groep. Tegenaanval be enige uittil, uie aan de tegen aanval heeft deelgenomen, was VVim van Est. Toen Anquetil uit de hoofd macht wegsprong om de jacht op Geminiani in te zetten, heeft Van Est onmiddellijk met een demarrage ge reageerd. Hy nam Gaul aan het wiel mee en een tijd lang joeg hü in hoog tempo tussen het peloton en de vluch telingen, maar toen hü op een gege ven moment omkeek zat niet Gaul, maar de Belg Planckaert aan zyn wiel. Gaul had hem niet kunnen volgen. Het begon allemaal bij het lieflijke kleine plaatsje Vaison-la-Romaine, op 30 km. van de start, waar een prachtig bewaard gebleven Romeins amfitheater door donkere cypressen wordt overscha duwd en waar de bloeiende oleanders de geurende velden met lavendel afwisse len. Déar, op de weg van de Prinsen van Oranje naar de top van de eerste col van de etappe, de ruim 1300 meter hoge Perty, waar eens Hannibal met zijn leger overtrok, was een onschuldig mechanisch defect aan de fiets van Gaul de aanleiding van de grote tra gedie, zoals in de Ronde van Italië 1957 een nog onschuldiger voorval de aanlei ding was van Gauls nederlaag. Het grote kamwiel begaf het en Gaul moest afstappen om de fiets van Ernzer over te nemen. Het peloton had tot op dat ogenblik nog niet veel activiteit getoond. Het was warm en de weg over de drie bergtoppen was nog lang, maar nauwelijks stond Charly aan de kant van de weg of onmiddellijk werd het gebeurde naar voren geseind en de ervaren en gesle pen Rafaël Geminiani, die in deze ronde met groot zelfvertrouwen en door een uitstekende helpersschare omringd rijdt, flitste in zijn gele trui op hetzelfde moment weg. De slag vaardigheid werd beloond, al kreeg „Gem" natuurlijk gezelschap. Busto en Chaussabel volgden hun ploegbaas aan het wiel en ook Favero, die zijn kansen nog lang niet verkeken acht, Bergaud, Morvan en Adriaenssens gingen mee. Ieder moment werd de tegenaanval van Gaul verwacht. De karavaan zou echter nog 10 km. moeten wachten. Tien kilometers waarin de voorsprong tot ruim anderhalve minuut aangroeide. Dotto, nog een man uit de zuid-cen traal ploeg dus, en later Wim van Est met niet Gaul, maar Planckaert in zijn zuiging, slaagden erin zich bij de groep van Geminiani te voegen. Anquetil Nog een groepje maakte zich daarop los van het peloton, maar weer was Gaul er niet bij. Groussard, Hoevenaers, Ruiz, Colette, Stablinski, Nencini, Bo- tella, de groene truidrager Graczyk en natuurlijk ook Anquetil begonnen een tegenaanval en pas toen kwam Gaul. Samen met Bobet twee grote rivalen vonden elkaar in de stryd tegen de ge vaarlijke concurrentie begon de jacht en ook Graeser, Van Geneugden, Del- berghe en de op bergpremies en punten azende Bahamontes trokken mee. Geen enkele renner uit de Nederlands-Luxem burgse formatie steunde deze attaque. Het peloton was nu definitief uiteen getrokken en in de steile klim langs de zilvergroene olijfbomen naar de top van de Perty streden wel acht of tien groepjes. Maar het grote gevecht speel de zich af tussen de groep Gaul-Bobet en de kopgroep, die door de aansluiting van het peloton van Anquetil en Nen cini met dat van Geminiani en Favero uit 23 man was komen te bestaan. Het tempo van de achtervolgers, waar in noch Gaul, noch Bobet de kracht kon opbrengen veel werk aan kop te doen en die duidelyk werden afgestopt toen enkele leden van de ploeg van Geminiani zich lieten afzakken, was be duidend lager dan dat van de mannen aan kop en toen na ongeveer 77 km. bij Ruissas, een verschil van reeds 2\i> min. werd genoteerd, werd het duidelijk: Gaul zou er niet in slagen het contact tot stand te brengen, Gaul ging deze strijd verliezen en het hing alleen nog maar van de grootte van de achterstand in Gap af of het alleen deze stryd zou z(jn, die hij verloor. Hoe het groeide. Drie minuten en vijf seconden was het verschil op de top van de Perty, die het eerst door Dotto werd gepas seerd, bijna 5 minuten na 100 km. onderaan de afdaling. Gaul zat moei lijk op zijn fiets. Hij zat te stampen met een verwrongen gezicht en ang stig starende ogen. Hy ging niet. De volgers zagen het, Charly voelde het. Ook toen hy weer op zijn eigen fiets zat, ging het niet en de meedogenloze chronometers bleven na elke 5 km. de groei van het tijdverschil registreren. 16JUU-21eET2t9KM De Tour in cijfers De uitslag van de 19e etappe luidt: 1. Nencini (It) 4.53.18 (met bonificatie 4.52.18): 2. Geminiani (Centr. Z. Frank rijk) z.t. (met bonificatie 4.52.18); 3. Anquetil (Fr) z.t.; 4. Adriaenssens (Belg) z.t.; 5. Botella (Sp) 4.53.33; 6. Morvan (WZW) 4.54.02; 7. Favero (It) 5.54.04; 8. Bottechia (It) 4.5408; 9. Hoe venaers (Belg) 4.57.06; 10. Bergaud (Fr) z.t.; 11. Dotto (Centr. Z Fr) z.t.; 12. Bobet (Fr) 4.59.25; 13. Planckaert (Belg) 5.0.44; 14. Graczyk (Centr. Z. Fr.) 5.02.13; 15. Manzaneque (Sp) 5.02.14; 16. Busto (Centr. Z Fr) 5.02.49; 17. Ba hamontes (Sp) 5.03.27; 18. Groussard (Fr) 5.04.05; 19. Rolland (Centr. Z Fr) 5,04.16; 20. Dacquay (Parijs Noord Oost) 5.04.17; 32. Gaul (Nelux) z.t.; 36. Wim van Est (Nelux) 5.09.44; 48. Piet van Est 5.14.57; 49. Ernzer z.t.; 51. Damen 5.15.15; 52. Bolzan z.t.; 54. een peloton bij wie zich o.a. Kersten en Schmitz be vonden, allen in dezelfde tijd als Da- men 5.15.15; 82. De Jongh 5.17.05; 88. Voorting 5.23.13. Moucheraud (Parijs noordoost), Rou- daut (West zuidwest) en Gay (Centr. Z Fr) hebben de stryd in deze 19e etappe gestaakt. Van Nelle bestellen Advertentie NENCINI Het felle jagen van Geminiani en zijn medestrijders was een tiental mannen uit de oorspronkelijke kopgroep te veel geweest. Zij moesten zich laten afzak ken, maar het tempo vooraan werd er niet minder om. Ook Wim van Est viel terug op het groepje met Gaul. Op 3 km. van de Col de Foreyuasse, de eerste 1040 meter hoge Alpentop van deze Tour, was het verschil 7 min. 10 sec. Op de top, waar Nencini de premie won, op 7 sec. gevolgd door Geminiani, was het bijna 8V6 min. Die 3 km. had Gaul dus een extra verlies van bijna IVz minuut gebracht Nu moest de Sentinelle, op 6^2 km. voor de finish nog worden genomen. Gaul was in de afdalirif van de Forey- sasse met Rohrbach ten val gekomen en aan alle narigheid werd nog die van een pijnlijke knie toegevoegd. Het deed er niet meer toe. Wéér won Nencini de premie, nu gevolgd door de Het algemeen klassement luidt thans: 1. Geminiani (Centr. Z Fr) 85.58.24; 2. Favero (It) 86.01.41; 3. Anquetil (Fr) J Orange-wit Hl Charly Gaul zal er nog wel eens J B aan denken, aan deze weg, die voor B de Nelux-equipe zoveel historische B betekenis heeft: La route des Prin- ces d'Orange. Want het toeval wil- de. dat de Luxemburger juist op 5 deze weg van Orange, via de Col de Perty naar Gap, zyn grote ne- derlaag in deze ronde leed. In het aloude Prinsdom Orange was men overigens de verbondenheid met Nederland nog niet vergeten. q Een der plaatselijke VVV's had na- melyk op initiatief van de burge- meester van Le Buis-les-Baronnies H een fikse premie uitgeloofd voor 5 B het lid van de Oranje-ploeg dat J B als eerste de Col de Perty bereikte. B De premie ging naar Wim van Est. n orange-wit. - ia prachtig rydende Anquetil. 11 min. voorsprong op Gaul gaf de Tourradio toen weer. Meer is het niet geworden 10 min. en 59 sec. aan de fipish wel ge teld. Het was genoeg. En de houding van Gaul aan de eindstreep liet aan duidelijkheid niets te wensen. Hy voelde zich verslagen Duitse kunstzwemsters in bad te Leiderdorp Donderdagavond a.s. zal een ploeg uit Osnabrück (Did) de gast van de LZC en de ZV De Does zijn. In het nieuwe zwembad te Leiderdorp zal om 7 uur een waterpolotoernooi beginnen, waar aan deelgenomen wordt door de Duitse ploeg Neptun, WZC uit Woerden, De Fuut uit Maarssen en de LZC. Tijdens deze wedstrijden zal door een groep van 17 dames onlangs waren zij te zien in een Eurovisie-programma een kunstzwemdemonstratie gegeven worden. Het programma zal gecomple teerd worden met enkele zwemnummers. Van Nelle bestellen Advertentie 86.06.21; 4. Botella (Sp) 86.08.33 5. Adriaenssens (Belg) 86.11.08 6. Nencini (It) 86.12.48; 7. Plankaert (Belg) 86.13.11 8. Gaul (Nelux) 86.13.36 op 15 min 12 sec; 9. Bobet (Fr) 86.15.19; 10. Gilbert Desmet (Belg) 86.16.01; 11. Vunckaert (Belg) 86.18.50; 12. Bauvin (Fr) 86.18.58; 13. Hoevenaers (Belg) 86.19.56: 14. Dot to (Centr. Z Fr) 86.20.33; 15. Bahamon tes (Sp) 86.22.54; 16. Bergaud (Fr) 86.26.11; 17. Darrigade (Fr) 86.27.16; 18. Delberghe (Parijs noordoost) 86.31.23; 19. Graczyk (Centr. Z Fr) 86.33.13; 20. Robinson (Intern, ploeg) 86.34.07; 21. Ernzer (Nelux) 86.40.48; 26. Damen (Nelux) 86 46.43; 28. Piet van Est (Ne lux) 86.49.12; 34. Voorting (Nelux) 86.57.49; 35. Schmitz (Nelux) 86.59.00; 39. Bolzan (Nelux) 87.05.45; 47. De Jongh 87.13.31; 51. Wim van Est 87.25.35; 62. Kersten 87.39.27. Van Nelle bestellen Advertentie Het dagploegenklassement luidt: 1. Italië (Nencini, Favero en Botte chia) 14.40.30; 2. Frankrijk 14.49.49; 3. België 14.51.08; 4. Centraal Zuid Frank rijk 14.52.07; 5. Spanje 14.59.14 6. West Zuid West 15.08.03; 7. Parijs Noord Oost 15.12.51; 8. Zwitserland/Duitsland 15.18.18; 9. Neluxploeg 15.28.58; 10. In tern. ploeg 15.46.16. Van Nelle bestellen 1 Advertentie Het algemeen ploegenklassement ziet er thans als volgt uit: 1. België (Adriaenssens, Planckaert en Gilbert Desmet) 258.40.20; 2. Frankrijk 258.40.38; 3. Centraal Zuid Frankrijk 258.52.10; 4. Italië 259.26.40; 5. Spanje 259.31.47; 6. Nelux (Gaul, Ernzer en Da men) 259.41.07; 7. Int. ploeg 260.35.25; 8. Parijs Noordoost 260.40.58; 9. West Zuid West 260.51.51; 10. Zwitserland/ Duitsland 260.58.40. Van Nelle bestellen Advertentie Het klassement voor de grote berg prijs luidt: 1. Baihamontes (Sp) 50 pnt; 2. Gaul (Nelux) 33 pnt; 3. Dotto (Centraal Zuid Frankrijk) 19 pnt; 4. Anquetil (Fr) 16 pnt; 5. Brankart (Belg) 14 pnt; 6. Ge miniani (Centr. Zuid Fr.) 13 pnt; 7. Damen (Nelux) 11 pnt. Van Nelle bestellen l Advertentie Na de 19e etappe ziet het puntenklas sement er als volgt uit: 1. Graczyk (Centr. Z Fr) 263 pnt; 2. Planckaert (B) 315 pnt; 3. Darrigade (Fr) 351 pnt; 4. Gilbert Desmet (B) 391 pnt; 5. Bauvin (Fr) 428 pnt; 6. Gainche (West Zuid West) 450 pnt; 7. Anquetil (Fr) 494 pnt; 8. Delberghe (Parijs Noord Oost) 503 pnt; 9. Robinson (Intern, ploeg) 515 pnt; 10. Wim van Est (Nelux) 536 pnt. Van Nelle bestellen Advertentie De premie voor de meest strijdlustige renner ging naar Geminiani. De premie voor de grootste pechvogel werd toege wezen aan Gay van Centraal Zuid Frankrijk. Hij kwam 23 km voor Gap ten val en moest naar een ziekenhuis worden vervoerd. Men vermoedt dat hij een bekkenbreuk heeft opgelopen. Jubileum Braassem Week (Van onze zeilmedewerker) Door een voorbarige inlichting van een medewerker van de informatiepost had de eerste wedstrijd van de Olympiajollen om de Gouden Olympiajol op de derde zeildag van de Jubileum Braassemweek een rommelig verloop. Afgaande op de inlichting keken een aantal buitenlandse zeilers niet naar de signalen op het startschip en kwamen te laat tot de ontdekking dat in hun klasse normaal ge varen werd. En zeer terecht, want hoewel de wind nog vrij hard was, de Olympia jollen waren goed te hanteren. De koplopers waren Bob Willems en C. A. A. Visser, waarbij zich later nog de Duitser O. Ehrhardt voegde. Toen Ehrhardt zyn schip uit het roer liet lopen vóór het ronden van het merkteken by de jacht havens, wist Haaksma zyn derde positie over te nemen. Bob Willems zeilde in de 2e ronde even voor het eerste merkteken onzeker en hiervan profiteerde Visser, maar Willems herstelde zich spoedig en planeerde later weer naar de eerste plaats die hy wist te behouden. Haaksma verspeelde zyn zekere derde plaats door te kapseizen. Achter Bob Willems finishten achtereenvolgens Visser, Hans Wil lems, Ehrhardt en ir. W. van Noordt. In de 2e wedstrijd voor de Olympia jollen domineerde de Duitser H. S. Frit ze, die voor het eerst op het water was. door een te late aankomst. Hij leverde wel een uitstekende prestatie, door na een zware strijd eerst met Haaksma en later met Visser een fraaie zege in de wacht te slepen Bob Willems werd 2e voor Visser. S. Timm (Did.), Ir. van Noordt, O. Ehrhardt (Did.) en Haaksma. In de andere klassen, die dinsdag de uitgestelde wedstrijden van zondag zul len inhalen, werd een stevige zeilpartij weggegeven, waarin vooral de zwaar- weerspecialisten in hun element waren. Dit bewees Jacq Kraan, die zijn Flying Dutchman ..Mustang" tot fantas tische planeersnelheden wist aan te zet ten. Met een grote voorsprong op D. de Kat en de rest van het vrij kleine veld, ging hij triomferend door de finish. Jan van Staveren beheerste na een goede start het veld van de 12 m2 Sharpies, met op de 2e plaats W. Gulde- 'mond. Bart Kraan werkte zich, na als laatste gestart te zijn, moeizaam op tot de derde plaats. Een bijzonder aantrek kelijke strijd zagen wij weer van de al tijd spectaculaire Regenbogen. In de eerste ronde ging de pechvogel van de vorige dag, Cor Kist .aan de kop. maar achter hem zette ir. G. A. Bakker alle krachten bij en slaagde erin zijn ach terstand om te zetten in een kleine voorsprong. Steeds bleef Kist, ir. Bakker die zijn averij van de vorige dag her steld had, bedreigen en even kwam hij nog voor. In de 2e ronde was de „Ca dans" van Bakker niet meer te houden, terwijl J. C. v. d. Velde het nog pres teerde Kist naar de derde piaats te ver wijzen. Voor de 3e maal zegevierde Wim van Duyl in de Drakenklasse, nadat hij in de eerste ronde veel aanvallen van F. J. Buys en W. Klomp had moeten op vangen. Wim Klomp finishte als tweede voor G. van Wijk en Buys. Een zeer benauwde zege bevocht Hans Sleeswijk in het kleine Finnjollenveld. Gedurende de gehele wedstrijd had Leo Gerhards, gebruik makend van zijn grotere gewicht, de leiding vast in han den gehad. In het laatste rak naar de finish was Sleeswijk echter zeer dicht bij hem gekomen .Gebruikmakend van een aarzeling van Gerhards. die dacht de winlijn reeds gepasseerd te zijn. kon Sleeswijk op de eindstreep nog zijn winst incasseren. Jan Bol had in de wedstrijd van de 16 M2 streepklasse al direct de protest- vlag in het want, in derde positie lig gend achter J. N. Bodegraven en A. A. Taselaar, die hun posities wisten te be houden. Trouwens, protesten waren deze zeildag wel aan de orde. Zo ook in de Valken, waar Egon Rolf van der Bau- men weer een goed staaltje hardweerzei- len te beste gat. H. Kirkenier werd een goede tweede, maar om de andere plaat sen ontwikkelde zich een felle strijd. Ed. Hoppe veroverde de derde plaats, maar had een protest wegens te dicht bij een andere jacht overstag gaan te gen zich. Vierde werd J. M. Snijders en vijfde ir. H. F. Zuiderbaan, die het pro test tegen Hoppe indiende. Tussen de rivalen in de Pampusklasse. Henk de Ruyter en G. Biesot. kon met dit weertype een duel niet uitblijven. Ver voor de rest van het veld wero deze strijd tot het bittere einde gestre den. maar ondanks de afzwakkende wind kon De Ruyter Biesot baas blij ven. Wederom zegevierde Ton Amons in het veld der goed bezette Sternklasse. Weer ging J. van der Waal als 2e over de lijn voor P. v. d. Winden en F. Loo- zer. Bij de jeugdklasse ging de zege naar J. C. de Winkel. Tweede werd J van Maanen voor B Saur en M Kempkes. C. de Haas jr. zette na een moeilijke strijd in het Vrijheidsklasseveld een gro te achterstand cm in een zege op J. R Tepe, J. W. van Beuningen én J Kors wagen. In het grote 12 voetsjollenveld over won J. M. de Jong. met achter zich J. W. van Weel. Mej. M. Holtrop en Mevr. J. ae Vries Lentsch-van Staveren. Kaagweek boekt record aantal deelnemers Het grootste aantal deelnemers, ooit! in een zeilwedstrijd in Nederland ge start. zal tijdens de Kaagweek, welke van zaterdag tot en met woensdag a.s. gehouden wordt, elkaar op de Kager- plassen ontmoeten. In de open wedstrijden starten 428 deelnemers (389 in 1957), in de team wedstrijden, éénmans-, onderlinge da meszeilwedstrijden. toerjachten, motor bootwedstrijden en waterskiers starten 352 schepen (344 in 1957). Totaal schre ven voor deze Kaagweek 780 deelnemers in, vorig jaar waren er dat 735. Dit houdt in. dat in de komende 5 dagen ruim 2000 jachten gestart moeten wor den. In de Vliegende Hollander klasse start oe Hamburger E Mulka, de wereldkam pioen in deze klasse. Hij zal 12 van de beste Nederlandse F.D. zeilers als zijn tegenstanders aantreffen, o.w. de ge broeders Kraan. Als nieuwe klasse is toegevoegd ds Noord-Nederlandse 22 M2 klasse, waar in mr. H. F. Linthorst Homan, de Com missaris van de Koningin in de provincie Friesland zelf de helmstok van zijn jacht Duco zal hanteren. Als gebruike lijk staan ook weer de bekende team wedstrijden. waarvan de Holland-Fries landwedstrijd in de' Regenbogen de meest interessante is, op het program ma. De Tandjong Priok-de Kaagwed- strijd in de Valkenklasse wordt voor de laatste maal gehouden. VOETBAL Het bestuur van Roodenburg deelt ons mede, dat het thans officieel is, dat de nog resterende, niet meer van belang zijnde promotiewedstrijd Roodenburg OVV niet meer wordt gespeeld. Van Nelle bestellen Advertentie Waterpolo - overzicht De vorige week die, zoals wij reeds aankondigen, met flink puntenverlies voor drie Leidse verenigingen zou eindi gen, blijkt voor nog een Leidse vereni ging, namelijk „De Zijl", een ongeluks- week te zijn geweest. Het Bondsbureau had namelijk, op het laatste moment, een wedstrijd vervroegd en zo moest „de Zijl" vrijdagavond naar „Vitesse", een ploeg waarvan in de thuiswedstrijd vrij gemakkelijk werd gewonnen (31). Maar de uitwedstrijd bleek, vooral ook door de akelige ligging van het poloveld in het Zuiderpark (men speelt daar op vrijdagavonden in de breedte en dus op een zeer smal. klein veld) moeilijkheden op te leveren. De tot dan toe ongeslagen Kooiploeg verloor met 4—3! En daar door is alles in deze afdeling weer mo gelijk, want nu staan „VZC" en „de Zijl" in punten gelijk, met ieder nog twee wedstrijden te spelen. „Wilskracht" ont moeten beiden, maar de andere wed strijd is voor „de Zijl" gemakkelijker („RZPC" vorige keer 101) dan voor „VZC" („Vitesse" namelijk). De span ning blijft er dus in tot de laatste week van juli! Deze week is er niet zoveel te beleven. Woensdag speelt de „LWV" tegen „AZC" en zal daar van waarschijnlijk winnen, vooral omdat laatstgenoemde ploeg met een invaller te water moet, terwijl vrijdag in „Poelmeer" ..LZC" we derom de ploeg gaat ontvangen die vori ge keer door een „behulpzame" gids ver dwaalde en daardoor niet opkwam, na melijk „Brandenburg". Zoal? enkele we ken geleden reeds gezegd, de kansen liggen in deze ontmoeting volkomen open. LGB 2 LZC 2—8 Voor de rust een gelijk opgaande strijd (11) na de rust een domineren van de gasten. Door dit resultaat is het derde zeven tal der „Leidsche Zwemclub" het eerste kringzevental dat zich kampioen mag noemen. In Duitsland brak de vakantie uit Vooral Westberlijners thans lijdende aan reiskoorts (Van onze correspondent in Bonn) Nog nimmer tevoren is West-Duits- land op een dergelyke wyze door de reiskoorts bezeten geweest als thans. Sinds zaterdag j.l. de dag waarop in zes van de elf Bondslanden de kinderen grote vakantie kregen lykt het of half Duitsland uitgebroken is in reis woede. Alleen al van de 2.4 miljoen Westberlyners trokken er het afgelopen weekeinde per trein, auto of vliegtuig niet minder dan 400.000, ofwel het zesde deel van de bevolking, op uit.... naar West-Duitsland Aan de grenzen van West-Berhjn met Oost-Duitsland gingen zaterdag en zon dag ieder uur honderden auto's west waarts. Op een gegeven ogenblik stond by een van de grensposten een slang auto's van zes kilometer lengte!! Van Oostduitse zijde werden de Westber- lynse nomaden, die kennelyk genoeg hadden van het wonen op hun „eiland" temidden van het communistische oos ten, geen hindernissen in de weg gelegd: iedere auto werd in vijf seconden ge controleerd. Maar de Oostduitse spoor wegen vertikten het om extra-treinen in te leggen naar West-Duitsland. In West-Duitsland zelf brak zaterdag een ware jacht uit om zo snel als mo gelijk in het zuiden te komen. Meer dan ooit namelijk is Italië dit jaar by de Duitse toeristen het doel van de reis. Tenslotte lykt het of hier jan en al leman een auto heeft, waarmee hy de zon tegemoet wil rydenMaar ook de treinen naar Italië, Oostenryk en Joego-Slavië waren dit weekeinde over vol. Bij de grensposten aan de Duits- Zwitserse en Duits-Oostenrijkse grens waar de temperatuur zaterdag en zon dag was opgelopen tot boven dertig graden, was er geen doorkomen aan en moesten de automobilisten onder wie vele Nederlanders, Belgen, Britten en Scandinaviërs, vaak een uur wachten. Ook voor vele Nederlanders en Belgen, zo meent men in West-Duitsland, is het thans meer dan ooit geworden om naar Italië te ryden. Dat kan men gemak- kelyk waarnemen aan het grote aantal Nederlandse auto's, dat via de Auto bahn, aan de rechter Rijnoever of via de rustiger en veel mooiere weg aan de linker Rijnoever zich zuidwaartn spoedt. Er zyn kleine stadjes en dorpei langs de Ryn, waar men zich in deze dagen eerder in Nederland of België kan wanen dan in de Bondsrepubliek.^,

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4