Reders uit zeven Europese landen bespreken IJslandse maatregelen PHILIPS „Photoflux" 1 Conferentie in Scheveniiigeii in een sfeer van geheimzinnigheid [sraël's president Ben Zwi kwam met vertraging op Schiphol aan Mei een enkel woord Altijd zonnige flits-fote's met Agenda s ll DINSDAG 15 JULI 1958 Territoriale ivateren tot 12 mijl (Van onze Haagse correspondent) In een sfeer van uiterst nadrukkelijke geheimhouding is gistermiddag in het Kurhaus te Scheveningen een inderhaast bijeengeroepen conferentie begonnen van rederverenigingen uit België, Denemarken, Frankrijk, West-Duitsland, Groot- Brlttanië, Spanje en Nederland. Zeven landen dus, die geheel buiten de respec tievelijke regeringen om, vertegenwoordigd waren, teneinde te beraadslagen over het besluit van de IJslandse regering om de territoriale wateren met de visserij zone per 1 september tot 12 mijl uit te breiden en de gevolgen, welke dit voor de West-Europese visserij kan hebben. vergaderd. Tot zover onze correspon dent. Voor 1 september weer bijeen Hoorwegen en Zweden, toch even eens naties met een belangrijke stem in dit internationale kapittel, schitterden in Scheveningen door aftvezigheid. hoewel ook zij waren uitgenodigd. En in het bijzonder het wegblijven van de Noren veroor zaakte aanvankelijk nogal wat ver warring. „De vergadering is op een te korte termijn (van een iveek) bijeengeroepen"hadden zij laten weten. Maar sommige zegslieden wilden dit slechte beschouwen als het „officiële" ex cuus. Want was er niet een bericht van Associated Press uit Oslo, dat de Noren helemaal geen uitnodiging hadden ge kregen en sprak een woordvoerder van het Verbond van reders van Noorse trei- lers en vissersschepen, daarin niet van een vrees, die andere belanghebbende landen zouden koesteren voor een eventuele Noorse deelneming aan de vergadering? (Een vrees, die zonder twij fel zou moeten stoelen op het feit, dat Noorwegen het wel eens vóór de IJslan- ders zou kunnen opnemen, hetgeen de eensgezindheid van de naar Schevenin gen geroepenen zeer grondige afbreuk zou kunnen doen Uit andere bron vernamen w|j boven dien, dat er in Noorse visserykringen geen eenstemmigheid zou bestaan om trent de houding, die ten aanzien van het IJlandse besluit moet worden aan genomen. Er zjjn voor- en tegenstanders en willicht hebben de Noren het in deze situatie verstandiger geoordeeld zich achter het al eerder tussen aanha lingstekens genoemde officiële excuus te verschuilen BEPROEFDE LEIDING In deze welhaast speculatieve stem ming, nam de conferentie een aanvang onder de beproefde leiding van de voor zitter van de Stichting van de Neder landse visserij, de heer R. Brands, dr. H. A. H. Kranenburg en de heer J. Floor, secretarissen van de stichting, de heer D. A. den Duik, voorzitter van de Re dersvereniging Scheveningen en de he ren. D. Gouda, N. Haasnoot, W. G. Meyboom en J. C. Pronk. Rond de tafel schaarden zich voorts drie Belgen, twee Denen, één Fransman, vfjf Duitsers, één Spanjaard en tien Britten. De geheimzinnigheid, wel-ke reeds on middellijk nadat West-Duitsland het initiatief tot de bijeenkomst had geno men. welhaast volmaakt werd betracht, vond een kenmerkend hoogtepunt in het gebaar, waarmede deuren en ramen van de Kurhauslobby tenslotte potdicht werden gesloten. Het verloop van de besprekingen van gistermiddag valt by dit alles slechte summier te schetsen. Grote verschillen van mening zyn er niet aan de dag ge treden en het was West-Duitsland, dat een ontwerp-resolutie ter tafel bracht, die aan de diverse regeringen zou moe ten worden voorgelegd en welke boven dien gezonden zou worden aan de Noorse en Zweedse regeringen. Van verschillende zijden kwamen op deze resolutie nog amendementen. Tegen zes uur kon een commissie beginnen met het opstellen van de officiële redac tie. Daarover is nog de gehele avond COMMUNIQUE In een communique dat gisteravond Iaat is uitgegeven werd medegedeeld dat de afgevaardigden hebben besloten „na dere wegen en middelen te bespreken om hun bedryven te beschermen tegen de uitwerking van de eenzijdige maatrege len van IJsland, als tevoren geen be vredigende oplossing wordt gevonden". Over „nadere wegen en middelen" zal worden beraadslaagd voor 1 september van dit jaar, indien voor die tjjd dan nog geen oplossing is gevonden. ECONOMISCHE SANCTIES Westeuropese visseryianden zullen misschien overwegen gemeenschappeiyke economische sancties tegen IJsland te nemen, indien dit land niets doet tot verzachting van de gevolgen van zijn besluit tot uitbreiding van zijn visserij - grenzen van 4 tot 12 mijl, aldus is gis teren in Scheveningen vernomen. Toen enkele jaren geleden IJsland zyn terri toriale wateren uitbreidde van 3 tot 4 mijl zijn er geen officiële maatregelen genomen, doch de Britse vakbonden weigerden toen IJslandse vis te lossen. Britse viskooplieden sloten zich by deze actie aan. Geen enkel ander land in West-Europa nam in die tyd maatrege len tegen IJsland. Rutland kocht grote hoeveelheden IJslandse vis, die door de boycot niet aan Engeland konden wor den geleverd. Bij de Hawkerfabrieken in Enge land wordt momenteel deze twee persoons straaljager in serie ver vaardigd als lestoestel voor de Ne derlandse luchtmacht. Over enkele weken zullen de eerste toestellen van dit type in ons land arriveren. Was Joseph Schmidt, de zanger, gehuwd Zestien jaar na zijn dood duikt een „echtgenote" op (Van onze correspondent in Bonn) In 1942 overleed ln bepaald niet roos kleurige omstandigheden de voor de oor log beroemde Duits-Roemeense tenor Joseph Schmidt, naar men meende on gehuwd en met slechts een paar familie leden in Roemenië. Dezer dagen meldde zich bij de burgerlijke stand te Ham burg een vrouw, die zich Lotte Ernst- Kohn, afkomstig uit Antwerpen noemt en die beweert de echtgenote van de be roemde joodse zanger te zijn geweest. Joseph Schmidt genoot voor de oor log door zijn optreden voor de VARA ook in Nederland zeer grote bekendheid. Eeroemd werd hij niet slechts door zijn zang („Ik hou van Holland"), maar ook door hoofdrollen in films als „Ein lied geht um die Welt" en ..Ein Stern fall: vom Himmel". De in 1904 in Roemenie geboren zanger werd door de nazi's vlak voor en tijdens de oorlog door half Eu ropa gejaagd en kwam in 1942 in Zwit serland, waar hij enkele maanden later overleed. Er werd juist de laatste tijd veel gesproken over deze tenor, wiens stem ook thans nog via grammofoon platen kan worden gehoord. Lotte Kohn, thans opnieuw gehuwd met een zekere Ernst, beweert dat zij op 13 januari 1942 te Nice in Zuid-Frank rijk met Joseph Schmidt is getrouwd. Als bewijsstuk heeft zij in Hamburg een in het hebreeuws opgestelde docu ment overlegd, dat door twee getuigen van het huwelijk is ondertekend. De na zi's hadden tijdens hun regime huwelij- ken van joden verboden; vele joodse huwelijken werden destijds door rabby- nen desondanks gesloten, waarbij het volgens Israëlitisch kerkelijk recht vol doende was. dat een huwelijksoorKonde werd ondertekend door twee getuigen en eventueel door een rabbijn. Op de oor konde van Lotte Kohn ontbreekt de handtekening van een rabbijn. Wordt de oorkonde en daarmee het huwelijk van Joseph Schmidt met Lotte Kohn erkend, dan kan laatstgenoemde aanspraken doen gelden op de erfenis van de zan ger alsmede op vele rechten van gram mofoonplaten cn toekomstige films. De in Roemenië levende broer en zuster van Schmidt hebben thans in Wenen een advocaat in de arm genomen om deze zaak te onderzoeken. Jongeren zongen hem in het Hebreeuws toe De „Bristol Brittannia" van de Israë lische luchtvaartmaatschappij „Elal", aan boord waarvan zich de president van Israël Jitschak Ben Zwi bevond, zweefde gisteren reeds bijna een uur boven ons land, alvorens gezag voerder Zvi Tohar toestemming kreeg van de verkeerstoren om te landen. Het toestel was namelijk op de af stand tussen Tel Aviv en Amsterdam over 3700 km aanzienlijk op het tijd schema ingelopen. Aangezien men de speciale ontvangst, welke de Nederlandse autoriteiten de Is raëlische president en diens echtgenote alsmede de directeur-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken van Israël dr. Walter Eytam zou bereiden, zoveel mogelijk zonder storingen wilde laten verlopen, moest de „fluisterende reus" bijna een uur cirkelen, alvorens de landingsmanoeuvre uit te voeren. De hoge Israëlische gasten werden op het platform begroet door de opperceremo- niemeester van het Koninklijk Huis vice admiraal b.d. N. A. Rost van Tonningen, door minister-president dr. W. Drees en door jhr. mr. W E. van Panhuvs. chef der directie kabinet en protocol van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Een eantal manschappen van de Koninklijke Marechaussee, die gewoonlijk op de luchthaven dienst doen. was in groot tenue aangetreden. Na de begroeting door de Nederlandse autoriteiten wan delde de 73-jarige president naar een groep van 60 joodse Jongeren van Ne derland. die met de rood-wit-blauwe vlag en de Israëlische vlag voor de ont vangst stonden opgesteld. Na gezang werd in het Heoreeuws een lofzegging gedaan voor de president door een der meisjes namens de joodse jeugd van Nederland. Aan mevrouw Rachel Ben Zwi werden bloemen aangeboden. In de ICA-hal werden vervolgens tal rijke vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap en organisaties aan het presidentiele gezelschap voorgesteld. President Ben Zwi verklaarde verheugd te zijn het gastvrye Nederland te bezoe ken, waarmede de vriendschapsbanden zo hartelijk zijn. De korte reis in het vliegtuig van „Elal" heeft bewezen, al dus president Ben Zwi. dat er geen wer kelijke scheiding bestaat in de lucht en overzee tussen Israel en Nederland. Hij sprak het vertrouwen uit. dat het korte verblijf in Nederland ertoe zou bijdragen de gevoelens van vriendschap en goede verstandhouding tussen de bei de volkeren te verstevigen. Voorafgegaan door de ambassadeur van Israel in Nederland, de heer H. A. Csidor, begaf het gezelschap zich ver volgens naar de gereedstaande auto's om naar Den Haag te reizen. De „Brittan nia" zette na een uur de reis naar Lon den (Amsterdam was een extra stop ge weest) voort en vandaar naar New York. Er zaten meer dan 60 passagiers in het toestel. De bemanning bestond uit ne gen personen. Gezagvoerder Zvi Tohar is chef-vlieger van de maatschappij en heeft het record New York Tel Aviv op zijn naam staan. Vervolg van pag. 1 Franse schepen kiezen zee Onze Paryse correspondente elefoneer- de ons hedenochtend: In Parys brengen de voorstanders in en buiten de regering van de Frans- Britse aanval op het Suezkanaal inder tijd, die door tussenkomst van Washing ton moest worden stopgezet, hun waar schuwingen van weleer opnieuw in her innering. Wanneer toen Nasser, zo hoort men in deze kringen, van zijn troon was gestoten, zou het nu zo ver niet zyn ge komen. Gedane zaken nemen intussen geen keer. maar generaal De Gaulle is er misschien niet de man naar de verdere ontwikkeling der gebeurtenissen nu maar met gekruiste armen de vrije loop te laten. In Toulon heeft de generaal gisteren na zijn aankomst aldaar in ver band met de 14e juli-manoeuvres ter stond een aantal Franse oorlogsbodems bevel gegeven zee te kiezen. Vandaag staat er een bijzondere zitting van de re gering op het programma om de toe stand in het Midden-Oosten verder te bestuderen. Er bevinden zich nog altijd tienduizenden Fransen in Irak, dat voor de oorlog, zoals men weet, tot Frankrijks protectoraten behoorde. In regerings kringen werd vannacht niettemin ver zekerd dat Parijs geen enkele beslissing zal nemen zonder overleg met en voor kennis van de Amerikaanse en Britse bondgenoten. Onduidelijk beeld Zweedse romance Het zijn niet alleen de Engelse bladen geweest, die zich boos hebben ge maakt over de wijze, waarop de ro mance tussen Prinses Margaretha van Zweden en de Engelsman Robin Dou- glas-Home ls behandeld, ook de Zweedse pers heeft zich de laatste da gen duchtig geroerd. Met grote kop pen werden de berichten over de voorlopige stranding gemeld en de commentaren waren vaak ongezouten. Het veelgelezen liberale Stockholmse blad „Expressen" plaatste een hoofd artikel onder de welsprekende titel „Cir cus Bernadotte". En veelal werd verband gelegd tussen de ziekte van de Prinses en de verklaring van Douglas-Home. waarin hij de voorgenomen reis naar Zweden annuleerde. De kamerheer Gösta Löwenhaupt heeft getracht olie op de golven te gooien ty dens een persconferentie, die door tal rijke journalisten werd bezocht. Maar zijn verklaringen waren weinig overtui gend. Hij wist niet of de Prinses een aanval van niersteen had of iets anders; hij wist niet of zij ziek geworden was vóór of na het telefoongesprek met Dou- glas-Home, op vrijdagavond. Het gesprek had tien minuten geduurd. De Prinses was wél die dag ziek geworden. Zij moet enige dagen rust houden. De kamerheer weigerde echter antwoord te geven op jie vraag of de romance nu als definitief beëindigd moet worden beschouwd. „U kunt de verklaringen van de par ty en net zo uitleggen als u wilt", zo gaf hij te kennen, maar de journalisten kre gen sterk de indruk, dat het Robin Dou- glas-Home is geweest, die de reis naar Zweden heeft afgezegd. Hij vreesde een nieuw débacle. ondanks het feit, dat de koninklijke familie de Prinses ditmaal geheel vrU had gelaten. Drama te Paramaribo Gisterochtend heeft een 56-jarige Surinamer zijn 24-jarige Nederlandse echtgenote met enkele bijlslagen ver moord. De dader pleegde daarna zelf moord door middel van ophanging. Het echtpaar, dat vier kinderen van resp. 5, 4, 2 en 1 jaar nalaat, kwam in oktober 1957 uit Amsterdam te Suri name aan, doch geraakte daar geheel aan lager wal. De man, van beroep mu sicus, was invalide en kon mede daar door niet aan werk komen. De Suri naamse regering had juist het besluit genomen, het gezin op kosten van de Surinaamse overheid, naar Nederland terug te zenden. De man, die te Paramaribo was ge boren, heeft 37 jaar te Amsterdam ge woond, alwaar hij een populaire figuur was onder de daar woonachtige Suri- names. Zyn echtgenote was te Amster dam geboren. Advertentie y fJ C i fi t S t' VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Amateursprogr. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voordr. en lichte muz. 19.45 Film praatje. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 Hol land Festival: II Barblere dl Slvlglla, ope ra. (In de pauze: pl.m. 21.5022.15 Act.). 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 New York Calling .23.2124.00 Gram. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Gram. 18.20 Lichte muz. 18.45 Tour de France. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Lichte muz. 19.35 Tour de France. 19.45 Gram. 20.30 Act. 20.45 Hol land Festival: Le Roi Davld, svmf. psalm. 22.05 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avond gebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.3020.00 Internat, agrarisch nws. 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Het Eeuwige Rome. TV-film. 20.50 Der Richter und sein Henker, TV- fllm. BINNENLAND Gisteravond ls ln de Koningstraat te Appingedam een verkeersongeval met dodelijke afloop gebeurd. De bijna 57- Jarlge wlelrydster mevrouw E. Sterenborg- Pleks, viel, waarschijniyk doordat de pe dalen van haar flets en die van haar man's rijwiel in elkaar raakten, vlak voor een haar achterop komende vrachtauto uit Zuldlaren. zij werd door het rechter achterwiel van de auto overreden en over leed ter plaatse. Gisteravond heeft een bus van de Haagse Tramweg Maatschappij in de Alex- anderstraat te Den Haag een 24-Jarlge wlelrijdster uit de Assendelftatraat aan gereden. waardoor zij kwam te vallen en door het rechter achterwiel werd over reden. Met ernstig inwendig letsel ls zy naar het ziekenhuis Westelnde overge bracht, waar zij 's avonds ls overleden. Gistermiddag is de 32-Jarige mevr. Van Duinen uit Steenwljk, die met haar echtgenoot een zeiltocht maakte, ver dronken. Zij wilde een bij van zich af slaan. verloor hierbij het evenwicht en raakte te water. De man sprong haar na. maar slaagde er niet in haar weer aan boord te brengen. Een boot uit Steenwljk heeft het stoffelijk overschot later aan boord genomen; het ls naar het Diacones sen-ziekenhuis te Meppel overgebracht. Op de Baarsjes te Amsterdam is gis teravond de 20-Jarlge F. van Dee uit de Slatulnenweg met zijn bromfiets tegen een bestelauto opgereden en tien meter verder op straat neergevallen. Hij werd met zware hoofdwonden naar het Wll- helminagasthuis vervoerd, waar hij bleek te zijn overleden. Het 11-Jarige dochtertje Nellie van de familie Stegehuis te Almelo ls gistermid dag ln de GTOtestraat op slag gedood by een verkeersongeluk. Zij fietste naast haar vriendin op bet ogenblik dat etf werd In gehaald door een Duitse wagen met aan hangwagen. Zij werd geraakt en viel on der een der achterwielen. BUITENLAND „Het is ondragelyk, dat het volk dat kathedralen bouwde, een van de slechts behuisde ln Europa blijft en dat onze ar chitecten, die de nieuwe hoofdstad van India en enige van de grootste bouwwer ken ln Zuid-Amerlka bouwen, niet kun nen wedyveren met de nieuwe steden van Nederland, dat evenals wy door de oorlog is getroffen", aldus André Malraüx ln een rede waarin hy het bouwen van woningen ln Frankrijk de eerste taak van de Staat noemde Engeland heeft een Russisch verzoek afgewezen om uitlevering van de Est- landse zeeman Erich Teayn, die ln Schot land politiek asiel heeft gevraagd, nadat hy van een Russische vissersboot was ontsnapt. De Britse minister van Staat voor Buitenlandse Zaken. Noble, heeft dit gisteren ln het Lagerhuis meegedeeld toen vragen over de Est werden gesteld. De vlucht van de Estlandse zeeman heeft Indertijd veel opzien gebaard, omdat hij door dentlg man van de vloot werd ach tervolgd tot op Brits gebied. De Amerikaanse vice-president. Ri chard Nixon, zal in november een offi cieel bezoek aan Londen brengen. Hy zal vergezeld worden door zijn vrouw. Nlxon zal de Inwijding van de Amerikaanse her denkingskapel ln de kathedraal van St. Paul op 26 november bijwonen als ver tegenwoordiger van president Eisenhower, doch zyn bezoek is niet bedoeld als ant woord op het officiële bezoek, dat Ko ningin Elizabeth vorig Jaar aan Amerika heeft gebracht. De Amerikaanse geleerde Samuel Benesoh heeft medegedeeld, dat de Rus sen 30 vergeefse pogingen gedaan hebben voordat zy hun drie kunstmanen met 6ucces konden lanceren. Benesch zei, dat dit nieuws afkomstig was uit kringen van Dit Jaar zal een der beroemdste Amerikaanse automerken, de Packard, van de markt verdwijnen. De producent van deze auto. de Studebaker-Packard Corpo ration, heeft bekend gemaakt dat de pro- duktle zal worden stopgezet en dat de onderneming zal overschakelen op een kleiner model auto. Met het verdwijnen van de Packard zullen op de gehele Ame rikaanse automarkt nog slechts 160 mer ken zijn overgebleven van de meer dan 2700 merken die zyn versohenen sinds het begin der automobielindustrie in 1895. Vorig Jaar zijn reeds twee andere bekende Amerikaanse merken, de Hudson en de Nash, uit de produktle genomen. Amerikaanse sterrenkundigen te Chicago hebben medegedeeld dat op de planeet Jupiter die meer dan vyfhon- derd miljoen kilometer van de aarde ls verwyderd, vulkaanachtige uitbarstingen zyn waargenomen. Premier De Gaulle heeft maandag, de Franse nationale feestdag, by Toulon de grootste vlootsohouw van de Franse marine sinds de tweede wereldoorlog gadegeslagen. Ruim veertig schepen, van net 35.000 ton metende slagschip „Jean Bart" tot en met bevoorradingsschepen, met ln totaal tienduizend man aan boord, namen aan deze eerste vlootsohouw op Bastllledag deel Franse Marine-autoriteiten te Royal (West-Frankrijk) hebben bekendgemaakt, dat acht Franse vakantiegangers, die zondag met een gehuurd Jacht de zee op waren gegaan, allen om het leven zijn ge komen toen het Jacht zonk. Een opvarende van een Poolse treiler heeft maandag tevergeefs getracht ter hoogte van de Schotse haven Montrose naar een Sohotse vissersboot te zwemmen. Het Schotse vaartuig kon hem echter niet op tijd bereiken, doordat het gehinderd werd door de uitstaande netten. De op varenden van het Poolse schip trokken de vluchteling met bootshaken weer aan boor/d, waarop het vaartuig 6nel ln zui delijke richting verdween. De feillo29 flUslsmpje v» 25 ct In hut bekende rode doosja VOOR WOENSDAG 16 JULI Hilversum I, 102 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de kind. 9.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. (9.35 9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Boekbespre king. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. Vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tulnbjneded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Pianoduo. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 13.46 De vermetele ont dekkingsreizen naar het Noordpool- en het Zuidpoolgebied, caus. 14.00 Gram. 14.45 V. d. Jeugd. 16.00 Volksliedjes en -dansen. (Tussen 15.00 en 17.00 Rep. Tour de Fran ce). 16.15 V. d. zieken. 17.00 Vakantletips. 17.50 Regeringsultz.Emigratierubriek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Rep. Tour de France. 18.30 RVU: Het Vrijheids ideaal ln de letterkunde, door dr. A. Sa^l- born. Derde lezing; De moderne vryhelds- gcdachte: De Vier Doden van A. H. Nlj- hoffDe Vliegen (Les mouches) van Sar tre; De Pest van Camus. 19.00 Voor de Jeugd. 19.10 Joods progr. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door! caus. 20.15 Amus. muz. 20.30 Buren, hoorsp. 21.40 Rep. Tour de France. 21,50 Marinierskapel. 22.15 Marimba. 22.50 Medische kron. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30 Hammondorgelspel. 23.5024.00 So cialistisch nws. in Esperanto. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewyde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 Lichte muz. 9.00 Voor de zie ken. 9.30 Vernuft en techniek. 9.35 Gram. 10.00 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ra dio Phllharm. ork. 12.00 Bariton en plano. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Nieuwe muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Metropole-ork. en klein koor. 14.00 L'Arlesiana, opera (gr.). 15.40 Lichte muz. 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 Interscholair Jeugdtournooi. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV; 18.00 Leger der Hellskwartier. 18.15 Spectrum h. Chr. organisatie- en verenigingsleven. 18.30 Kamerkoor. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Ra diokrant. 20.20 Holland Festival: Radio Philharm. ork. en solist. 21.20 Gram. 21.25 Muz. luisterwedstryd. 21.50 Gram. 22.00 Hugo de Groot en de contra-remonstran ten, caus. 22.15 Vocaal kwartet en klave cimbel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.1524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 Voor de kind. NTS: 20.00 Weekjourn. AVRO; 20.30 Luipaard op schoot, docu mentaire film. 21.00-22.30 Het witte schaap van de familie, blijspel. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP over de 4e lUn van 1820 uur You're driving me crazy, Orkest Tommy Kinsman; Pink elephants Bye bye blackbird Someboly stole my gal Say It with music Mountain greenery You were meant for me Some of these days Chinatown, my Chinatown Puttin' on the Ritz Me and my shadow Old piano rag; This love of mine; Bing Crosby met Orkest Jack Pleis; Thanks for the memory; When my baby smiles at me; Let's face the music and dance. Orkest Nelson Riddle; You are my lucky star; You and the night and the music; Apil ln Paris. The Modernaires; Put some money In the Juke box; Mood indigo; Younger than springtime. Orkest Nelson Kiddle; You leave me breathless, You're an old smoothie, Ballgefliister, Or kest Cedric Dumont; April in Portugal, Orkest Norrie Paramor; The song from Moulin Rouge. Amoureux de toi, Eddie Constantine met Orkest Robert Chauvig- ny; Tout simplement Je t'alme. Eddie Constantine met Orkest Daniel White; Dans tes yeux. Eddie Constantine met Or kest. Robert Chauvigny; Guitar serenade. Orkest Cedric Dumont; Sarie Marel. Am- bosz polka. Bonjour Paris. Les Bass Har- monistes met Orkest Michel Defaye; Pour un dollar. Marcel Amont met Orkest, Ar- mand Migiani; Black blue6. Lea Bass Har- monister met Orkest Michel Defaye; Spa- nisches Feuer, Orkest Cedric Dumont; Penny whistle song. Orkest Norrie Para mor; Callahan's monkey. 920 Special, Woody Herman and the Las Vegas Herd; Broadway, Flyin" home. Orkest Ray An thony; The boot, Woody Herman and the Las Vegas Herd: Junior. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Voor de boeren. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 13.40 Pianospel. 13.55 Sportuitsl. 14.00 Caus. 14.15 Ork. conc. 15.00 Hoorsp. 15.45 Sport. 16.00 Vespers. 16.45 Voor oudere mensen. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.40 Sport 18.45 Le Comte Ory, opera. 20.00 Quiz. 20.30 Onbekend. 21.00 Nws. 21.15 Le Comte Ory, opera, (verv 22.30 Voordr. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.0623.11 Koersen. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Dansmuz. 12.30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Dansmuz. (Om 13.30 Nws.). 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw (Om 14.30 Nws.). 15.00 Ork. conc. (Om 15.30 Nws.)16.45 Lichte muz. 16.30 Nws en mrs. Dale's Dagboek. 16.45 Lichte muz. (Om 17.30 Nws.). 18.00 Gram. (Om 18.30 Nws.). 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.00 Rltrn. muz. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.30 Nws. en verz. programma 22.30 Nws. 22.40 Dansmuz. 23.30 Nws. en lichte muz. 23.65—24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ope- rettecono, 1446 Symf. conc, 16DO Solisten- conc. 17.00 Nws. 17.35 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.35 De Schwatzerln von Saragossa, opera. 21.15 Lichte mruz. 21.45 Nws. 22.10 Gram. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12 05 Romantisch conc. 14.20 Kamermuz. 16.05 Franse muz. 19.00 Gram. 20.45 Hoorsp. 22.18 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 824 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 13.30 Clavecimbelrecltal. 15.00 Omr. ork. 15.50 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Gram 17.00 Nws. 17.10 Zang en plano. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Hoorsp. 20.45 Bariton en plano. 22.00 Nws. 22.15 Bariton en plano. 22.45 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Voor de zeelleden. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 en 14.00 Gram. 14.15 Ork. conc. 15.15 Koor zang. 15.30 Gram. 16.05 Idem. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 18.30 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp, 22.00 Nws. 22.55 Idem. WOENSDAG Tr omps tr aa t-Oosterstr aa tOpeni uuu c- samenkomst uitgaande van de Baptisten- gemeente. 8 uur nam. Pieterskerk. Avondstilte. 7.308.00 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 176: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. VRIJDAG Ambachtsschool. Afscheid van de direc teur, de heer C. Brilman. 3 uur nam. ZATERDAG Don Boscosohool (Boerhaavelaan)Di ploma-uitreiking. 3 uur nm. Ned. Chr. Relsver.: Wandeling Maal drift en duinen. Vertrek per H.T.M. (Sta tion) 1.50 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A. H. Bakker Korff (t.e.m. 15 september). Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling Japanse penseeltekeningen (t.ejxi. 11 oktober). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur. BIOSCOPEN Rex: „A en C bh de kannibalen". (Afri ca Screans). A.I. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.16 en 9.15 uur. l'rlanon: „De brug over de Kwal". 14 Jaar. Werkdagen: 2 en 8 uur; zondag: 2, 5 en 8 uur. Luxor: „Op naar Hollywood". A l. Werk dagen; 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: und abends ln die Scala". A.I. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag; 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Slssl, de romance van een prin ses". A.I. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.16 uur; zondag. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „So lange du da bist.' De avond- en nachtdienst te Leiden wordt waargenomen door; Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooigracht 48. tel. 21.060. Te Oeestgeest door Apotheek Oegst- geest. Wilhelminapark 8. tel. 26274. Bil geen gehoor Dij Uw bulsarts ot specialist bel od dokterstelefoon 22222, WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) sl iï a ji V 3 5 s 6 83 Helsinki regen zw 6 20 10 Stockholm goh. bew. w 8 22 4 Oslo zwaar bew. no 5 19 4 Kopenhagen onbewolkt wzw 10 18 0 Aberdeen half bew. windstil 18 0 Londen zwaar bew. zo 2 20 0 Amsterdam half bew. zo 2 19 0 Brussel zwaar bew. O 3 21 0 Luxemburg hall bew. no 5 20 0 Parijs zwaar bew. ono 2 23 1 Bordeaux zwaar bew. nno 1 25 0 Grenoble onbewolkt windstil 27 0 Nice onbewolkt z 3 25 0 Berlijn licht bew. windstil 23 0 Frankfort zwaar bew. ono 2 24 0 Münohen lloht bew. windstil 24 0.1 Zürich lioht bew. wlnd6tll 25 3 Genéve onbewolkt windstil 25 0 Locarno half bew. ono 2 28 0 Wenen onbewolkt nw 1 29 0 Innsbruck onbewolkt windstil 28 7 Rome onbewolkt no 2 31 0 Ajacclo onbewolkt windstil 28 0 Madrid onbewolkt ver and. 30 0 Mallorca onbewolkt windstil 35 0 Algiers geh, bew. WWW 6 as 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2