FILMS Diploma-uitreiking van M.S.G. Leerlingen „Kennis is Macht" kwamen in he zit van diploma 97ste jaargang Zaterdag 12 juli 1958 Tweede blad no. 29489 Aan Kagerstraat komt nieuwe scliool In de foyer van de Stadsgehoorzaal vond gisteravond de uitreiking plaats van diploma's van het Kon. Genoot' schap „Mathesis Scientiarum Gene' trix. Alvorens de voorzitter van het bestuur van dit Genootschap, ir. M. C. de Jong, hiertoe overging, gaf hij een uitvoerig overzicht van de lotgevallen der school. Met dankbaarheid kon spreker gewag maken van het feit, dat ook in 1957 vor deringen zijn gemaakt met de plannen, welke moeten leiden tot de bouw van een nieuwe school aan de Kagerstraat. Het bestuur is vol vertrouwen, dat deze school binnen zo kort mogelijke tijd zal verrijzen. In tótaal wordt de school door ruim 700 leerlingen dag- en avond cursussen bezocht. Nadat ir. De Jong een overzicht had begeven van de (bevredigende) resulta ten van het onderwijs, hetgeen ook tot Uitdrukking komt in het groot aantal geslaagden, bracht hij de geëxamineer- üen onder het oog, dat een diploma nog riet het einde betekent van een studie- lijd. Hiertoe bieden de vervolgcursussen van M.S.G. voldoende gelegenheid. RESULTATEN VAN HET ONDERWIJS Vervolgens reikte ir. De Jong aan de volgende leerlingen het diploma uit: 5-jarige cursus afdeling werktuigbouw kunde: B. G. M. Aalders; A. Alewijk; C. P. Bakker, Warmond; A. Bastiaan; P H. M. van Berge Henegouwen, Lei derdorp; A. van Berk; R. J. Berkeljon, Den Haag; N. H. Breedijk. Sassenheim; J. D. Breetveld, Leidschendam; J. A. de Croon; J. ten Donkelaar, Rijnsburg; C. v. Driel, Hazerswoude; G. D. Fasseur; J. H. F. Grondel; W. de Groote, Bos koop; A. Hartman, Hazerswoude; G. N. Hermans, Noordwijk; A. v. Hofe; F. van Houten; B. Hurenkamp: A. J. M. v. d. Kaay; W. L. v. Kamp; H. J. Kerkvliet; J. P. Kortekaas. Sassenheim; P. E. Lam- bers. Wassenaar; A. v. Leeuwen; F. C. C. Maarseveen; G. C. Neuteboom; H. Petersen; K. H. v. d. Plas, Katwijk; L. v. d. Plas. Katwijk; J. Th. Reyngoud, Heiloo; C. de Ia Rie; P. G. J. Rietveld, Zoeterwoude; A. C. Ruygrok, Spaarn- dam; H. Ruytenbeek; H. J. M. Schoon- derwoerd. Hazerswoude; J. F. Snik; J. G. v. d. Spek, Oegstgeest; R. E. v. d. Spek, Oegstgeest; J. A. v. d. Steen: G. J. Stemmer; G. J. A. Takken, Den Hel der; J. v. Teylingen; T. Vaalberg, Nieuw Vennep; J. A. M. v. Velzen, Roelof- arendsveen; J. Verhoog; P. J. Voskuil, Oegstgeest; P. J. M. Vreeburg; J. v. d. Waals; H. v. d. Wagt, Sassenheim; M. Wassens, Wassenaar; J. Th. Welling; Th. H. v. d. Werff, Utrecht; J. v. West broek; I. Willemse, Delft. Herexamen 1. Afgewezen 32. Diploma 5-jarige cursus afdeling Bouw kunde: M. Barkema; A. v. Beelen; J. L. Beugelsdijk. Noordwijk; B. v. Buuren, Leidschendam; A. v. Doorn, Boskoop; N. v. Duyn, Noordwijk; Ch. v. d. Hart; lM. v. Hemert, Alphen a. d. Rijn; C. J. v. d. Kooy, Boskoop; G. F. v. d. Linden, [Lisse; J. S. v. d. Linden, Lisse; W. L. Iden Ouden, Oegstgeest; D. v. Rijn, Kat wijk aan Zee; M. H. Vermeulen, Bos koop; A. Vermond; A. Wendt; J. J. de iWitt, Leiderdorp; A. S. Zwetsloot, Sas- iBenheim. 1 herexamen. 8 afgewezen. Diploma vervolgcursus afdeling Bouw kunde: C. Anholts, Oegstgeest; M. v. Apeldoorn; G. A. Bouwmeester (met lof) (Noordwijkerhout; B. Kuyt. Valkenburg NZ-H); C. J. M. Mosseveld (met lof), Lisse; A. Nek. Oegstgeest; A. v. d. Put- Iten; P. M. Schelvis (met lof), Noord- fwijk; W. F. Taf fijn; J. Kop. Afgewezen 2. Diploma vervolgcursus afdeling Elek trotechniek: H. Aalbersberg; J. R. Ar- ikeveld; R. D. v. Bladeren, Haarlem; J. v Doorn, Wassenaar; C. v. Duin (met lofi, Noordwijk; J. A. M. Hakkaart: C. Hoogeboom, Leiderdorp; Th. H. H. Horz, lOegstgeest; H. Kindt; A. Naves; J. B. Stikvoort; W. M. de Vrindt; H. Wind horst. Alphen a. d. Rijn. Afgewezen 3. Teruggetrokken 3. Diploma vervolgcursus afdeling Werk tuigbouwkunde: H. v .d. Berg; F. H. ;Bouter (met lof). Zuidwolde; J. W. Car- pee (met lof); J. de Groot; R. D. Jan- |sen; B. L. A. van Kesteren: P. J. Kwestro; J. Langeveld (met lof): W. G. M. Mourits, Schiedam; W. J. den Ouden, Woubrugge; A. Ouwehand (met lof). Voorschoten: J. Pluimgraaf, Katwijk; A. 'Smit; H. Smit; H. Smit; P. C. van Teylingen; G. van Tol; J. Verlind; A. Vermeer. Afgewezen 1. Aan de volgende leerlingen van de Uitgebreid Technische School, die het praktijkjaar tot tevredenheid hebben vol- iracht is het diploma uitgereikt: Afdeling Werktuigbouwkunde: C. P. Bik; H. J. Bouwhuis, Noordwijk: J. W. pourguignon, Nieuwkoop; W. J. Karpes; F W. Luitwieler, Leiderdorp; W. v. Oosten; A. Ouwehand, Katwijk; F. Ros- dorff; J. W. Staden; P. Schendstok, Am sterdam; J. L. Persoon, Noordwtfker- hout. Afdeling Elektrotechniek: L. A. v. d. Steen, Wassenaar; A. C. M. IJ. Hooge- veen, Langeraar. De volgende leerlingen behaalden het diploma U.T.S. (theoretisch deel)Af deling Werktuigbouwkunde: Th. P. M. M. Alkemade. Noordwijk; J. v. Dam, Rijnsaterwoude; J. Duivesteyn; R. J. 't Hooft. Voorburg; B. Kelly, Den Haag; jJ. G. Ch. Kok. Gouda: H. C. M. Kraan, Koudekerk; J. W. Kriek, Noordwijk; ,J. Noorduin; N. Overbeke, Nieuw Ven- ;nep; H. P. C. Peeperkorn, Noordwijk; H. v .d. Plas, Katwijk; H. A. Sollewijn Gelpke. Oegstgeest; A. H. Tendeloo; R. v. d. Waard, Wassenaar; H. Chr. Weer- heyn, Boskoop. Afgewezen 7. Afdeling Elektrotechniek: F. J. Abs- poel; U. W. Bierhuys, Den Haag: C. Th. M. Cornelissen; J. C. v. Duyn. Katwijk; H M. van Gestel, Wassenaar; J. J. Th. v Groningen: J. N. J. Kettenis; P. J. Kleton. Noordwijk; Chr. Leander. Lisse; B. Mark; F. L. van Rooden, Wassenaar; A. A. Veerman. BEVORDERINGEN Bij de Avondnijverheidsschool vonden de volgende bevorderingen plaats: Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse: D. Aalders, Wassenaar; A Bou- man, Sassenheim: A. Boer. Zoeter woude: J. R. Davies: H. van Essen, Al phen a. d. Rijn; G. v. Eijck; J. C. J. Hoogkamer. Wassenaar; G. Kool. War mond; J. H. B. M. Koster; H. Oranje, Delft; M. L. Panders; G. Filippo; J. Pronk: H. J. SchoonderwoerdW. Stikkelorum. Bevorderd van de 2de naar de 3de k'asse: H. Aartse, Noordwijk; P. Altorf, Noordwijk: A. Beljaars; J. D. van Ber- kel: J. Biezen. Wassenaar; G. C. Boef. Voorschoten; J. Bronsgeest; G. Q. J. v. Cromvoirt. Zoeterwoude: P. J. Doe- ven; N. v. Duyvenbode. Katwijk: G. A. A. v. Egmond, Hazerswoude; J. van Es; M. p. M. Franken. Sassenheim; L. J. Haasnoot, Noordwijk; B. W. Heinen; J. H. F. Hillenaar: G. J. v. d. Hulst. Voor hout; P. v. d. Kamp. Oegstgeest: J. v. Kampen, Voorschoten: G. J. van Kam penhout, Oegstgeest; P. L. Keur; J. P. A. de Kier; J. v. Klink: G. Th. W. Lan sezaal; J. A. Koelewijn, Alphen a. d. Rijn; C. J. v. d. Kooy, Wassenaar; P. J. Koster, Noordwijkerhout; J. La- gas, Oegstgeest; F. de Leeuw. Alphen a. d. Rijn; M. G. J. v. Leeuwen. Zoeter - meer; K. v. Leeuwen. Zoeterwoude; H. Metselaar; J. Meyvogel, Katwijk; J. C. Noyen; W. Ouwerkerk; J. Parlevliet, Katwijk: A. M. Plasmeyer; G. J. v. d. Poel; L. Poldervaart, Oegstgeest; H. Pont; A. L. M. Remmerswaal, Wasse naar; J. G. Reijken; C. Roggeveen. Al phen a.d. Rijn; P. J. M. v. Ruiten, Roe- lofarendsveen; A. Rijken, Alphen a. d. Rijn; A. Rijswijk, Alphen a. d. Rijn; T. B. Schouten. Ter Aar; G. Schraa; J Siemonsma; H. J. Thomas, Alphen a. d. Rijn; M. J. Tijl, Oegstgeest; R. J. Veldhuyzen van Zanten, Hillegom; B. H. Venekamp, Katwijk; A. Vredenveldt; A. J. Vreeburg, Zilk; P. Vriesekoop; G. Waasdorp, Sassenheim; D. de Wagt, Oegstgeest; C. J. A. v. d. Wagt, Sassen heim; C. T. de Wit, Wassenaar. Afge wezen 21. Bevorderd van de 3de naar de 4de klasse afdeling Werktuigbouwkunde: J. J. Aben; J. L. Bakker; J. H. J. Ber ger, Boskoop; H. W. Beutick, Hillegom; M. Bouman, Den Haag; H. Bouthoorn, Alphen a. d. Rijn; H. Braggaar; W. H. Brouwer; W. Croese; J. Dekker, Am sterdam; A. v. Deursen; B. J. Erades; B. v. Gellicum; V. Gerritsma, Voor schoten; A. P. v. Ginkel; J. W. N. Hendriks; W. T. Hoogerdijk. Oegst geest; N. A. Huigsloot. Roelof arends veen; A. C. F. Kamp, Zaandam; P. v. Kampen, Voorschoten; J. Kesseboom; J. N. Ket; S. Kooistra, Wassenaar: Th. Kooien; W. Korner, Den Haag; C. de Lange Woubrugge; R. A. v. d. Land, Lisse: L. M. Links; A. J. Möhlmann, Sassenheim G. M. Mulders. Aarlander- veen; G. Th. J. v. Niekerk. Warmond; A. J. Noordermeer; G. A. Ofwegen, Al phen a. d. Rijn; L. v. Oosterom. Alphen a. d. Rijn; J. C. Pols. Alphen a. d. R.; P. Redegeld, Alphen a. d. Rijn; T. Riet veld. Leiderdorp; P. Rodenburg; J. D. Roest. Warmond: A. Schipper; H. W. Schouten; N. A. Schouten. Roelof- arendsveen: J. A. Ulfman; C. Veefkind: R. L. v. Veen. Wassenaar: H. J. A. van Veen, Zoeterwoude; H. Th. Veldkamp; J. Verhaar, Oegstgeest; H. Verschoor; S. F. M. F. Vlek. Oegstgeest; G. Vlet ter. Rijnsburg; H. A. v. d. Voort; P. C. Walraven. Nieuwveen; I. de Wolff; M. Zwaan, Katwijk. Afgewezen 8. Bevorderd van de 3de naar de 4de klasse (afdeling Bouwkunde): E. H. Al torf. Noordwijk: J. v. Ammers, Noord wijk; J. Batelaan, Hazerswoude; J. Bleyenberg. Alphen a. d. Rijn; J. D. Boesveld, Voorschoten: Ch. L. Bosman, Zoeterwoude; J. Budding; W. den Daas, Alphen a. d. Rijn; J. Dirkse; N. van Duin, Noordwijk; E. J. J. v. Duuren; N. v. Dijk, Valkenburg (Z.H.); L. J. Gijsman; C. Hakemulder; J. Heems kerk; P. J. J. de Jeu. Oude Wetering; G. W. v. d. Meer, Woubrugge; C. H. Middelkoop; A. v. d. Plas. Katwijk; A. M. Pont; J. C. Remmerswaal, Wasse naar: B. Remmerswaal, Leidschendam; J. v. Rooy; P. J. v. Rijn, Woubrugge; H. Schenk; C. A. W. v. d. Star, Oegstgeest; J. L. A. Steenvoorde, Noordwijk; G. Verdoes, Katwijk; A. v. d. Werf. Voor schoten; A. de Wolf; C. Wuyster; J. J. Zwetsloot. Abbenes. Afgewezen 10; 1. voorwaardelijk; 1 herexamen. Bevorderd van de 4de naar de 5de klasse afdeling Werktuigbouwkunde) A. Abspoel: J. C. Akerboom, Lisse; A. Barends; G. N. v. d. Berg. Voorschoten; J. Boers. Veenendaal; F. Dorlandt. Lei derdorp; M. T. Bos. Driebergen-Rij sen - burg; Th. A. v. d. Broek; N. Buist; F. D. Busser; R. du Clou, Zoetermeer; M. Cohen, Oegstgeest; W. C. Deegenaars; Ch. F. Diemei: B. J. Driessen; A. van Duyn; C. J. van Eek, Den Haag: P. v. Egeraat. Katwijk; C. v. d. Ent. Alphen a. d. Rijn; A. Fasseur; A. N. v. d. Geest, Sassenheim; P. Glasbergen. Oegstgeest; R. P. M. de Graaf; M. Groenwold: S. Hamminga, Amsterdam. C. Hartman, Bennekom; J. F. ten Have; K. Hollan der. Oegstgeest; J. A. Jansen, Voorscho ten; J. Jansen; L. Kalsbeek. Katwijk; C. J. v. Klink. Zoeterwoude; M. J. Kol- lau. Oegstgeest; A. Kwestro, Wasse naar; C. Leijnse. Alphen a. d. Rijn; A. H. A. v. d. Meer. Rijpwetering: K. Ra- vesnberg. Hazerswoude; V. Rietkerk. A. A. Rodenburg. Leiderdorp; D. Roest; J. J. Rooy. Den Haag; P. K. Taverne; L. W. Telgen. Leiderdorp: A. J. Truyers; N. S. H. Uljé; J. J. Versluis, Alphen a. d. Rijn; J. A. M. Visser; L. J. de Vis ser, Alphen a. 1. Rijn; Th. v. Vliet, Voorschoten; L. H. v. d. Voet; D. R. Vroom; W. M. Walraven. Warmond; A. Weissenbach, Zwammerdam; S. Zeil- stra. Afgewezen 19. Voorwaardelijk 7. Bevorderd van de 4de naar de 5de klasse (afdeling Bouwkunde): J. J. van Atten; H. v. d. Berg; W. F. van Boste- len; D. Bijleveld, Koudekerk a. d. Rijn; A. Collee; B. J. Disseldorp, Hoogmade; R. Hoek, Leiden; H. Huisman; J. B. Knoop. Wassenaar; N. Kroon, Katwijk; P. Laras. Noordwijkerhout; A. Mas- mever, Katwijk; J. v. d. Oever, Kat wijk; C. T. T. Perdok, Oegstgeest; R. J. Preenen; G. P. v. d. Schrier, Oegst geest; F. Verbiest; M. J. Zaalberg. Voorwaardelijk 1; afgewezen 6. Vervolgcursus afdeling Bouwkunde: Bevorderd van de 1ste naar 2de klasse: D. Brouwer, Noordwijk-Binnen; A. I. Deutekom, Voorhout; W. Guijt, Katwyk; C. L. M. Klein. Zoeterwoude; P. Kra nenburg, Noordwijk; G. Kranenburg, Boskoop; L. Th. Meiman; J. Pannekoek. Afgewezen 1. Vervolgcursus afdeling Elektrotech niek: Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse: J. Aldenkamp; J. Bakker; P. Groenendijk; S. Kamerling; P. H. Hogewoning, Oegstgeest. J. Hollem; M. A. J. Huysson, Voorschoten; D. Mulder. Den Haag; A. J. Nachtegeller; R. F. Nieveen, Deventer; H. W. Riet bergen; P. J. Schmal, Wassenaar; J. Sinteur; J. V. Veen, Deventer; P. F. v. d. Zanden, Wassenaar; J. Zandhuis, Wilp. Afgewezen 3. Bevorderd van de 2de naar de 3de klasse: C. L. Alting; J. C. Bevelander; P. C. Bloot, Katwijk; J. G. A. v. Gent, Voorschoten; K. Kegel, Wageningen; D. A. Klarenberg, Schipluiden; C. R. v. d. Laan; J. Luyckx, Noordwijk; Th. v. Rijnsoever, Voorburg; Th. J. v. Rooyen; J. H. v. d. Vos; D. W. Wijkmans. Af gewezen 4. Vervolgcursus afdeling Werktuigbouw kunde: Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse: H. Braakhegge, Oegstgeest; H. J. M. Bouwhuis, Noordwijk; H. Bui tendijk; H. F. E. M. v. Gilse; J. G. de Graaf, Leiderdorp; A. de Heer; W. J. Karpes; N. J. Langezaal; W. v. Oosten; A. L. Rozier; A. N. Sijtsma; W. v. Tol; J. Vink, Noordwijk; N. v. d. Vlist; J. Wesselius; T. van Zijp; N. Zwanenburg, Katwijk. Afgewezen 1. Bevorderd van de 2de naar de 3de klasse: J. F. Baaten; A. Koek. Lisse; J. F. LandesbergenC. v. d. Lee, Al phen a. d. Rijn; W. A. Linschoten; W. de Vries. Alphen a. d. Rijn; W. J. Vier- telhauzen. Leiderdorp. Afgewezen 5. U.T.S. Bevorderd van 1ste naar 2de klasse Afd. Werktuigbouwkunde (UTS): C. J. van Brero; J. G. Boogmans; H. Crama; H. M. Franken. Sassenheim; O. J. Frenks Alphen a. d. Rijn; L. A. J. Grimbergen; G. P. Hoogeveen. Oegstgeest; J. J. de Jong. Katwijk;. F Irrgang, Den Haag; H. D. W. de Jong, Katwijk; R. W. Ki- I zitaff. Voorburg; B. J. Lambooy; Ch. v. d. Linden: J. v. d. Plas. Katwyk; H. J. Plet; A. J. van Spronsen, Wassenaar; J. F. Taberima. Woerden;: R. v. Woer- j kom, Luimuiden; J. M. Witte; J. v. d. j Zee, Sassenheim. Afgewezen 10. Bevorderd van 1ste naar 2de klasse Afd. Elektrotechniek (UTS)H. P. J. M. van Amersfoort. Noordwijkerhout; A. Biesheuvel, Middenmeer; B. C. v. Bladel, Sassenheim; D. J. v. Cuilenburg, Kat- wijk; R. R. B. Develing; H. Irrgang, Den lHaag; C. J. M. Koelewijn, Noordwijker hout; J. P. C. Smit, Leiderdorp; N. J. Smit; J. A. A. Straman, Leiderdorp; J. P. Versluys, Warmond; B. L. Vos, Oegst geest; P. A. N. v. d. Zwet, Hoofddorp. Afgewezen 5. Bevorderd van de Schakelklasse naar lste klasse (UTS): J. W. B. v ,d. Ben, Oegstgeest; P. Bladergroen, Oegstgeest; L. C. Bouhuys. Katwijk; R. v. Delft, Katwijk; D. Fabel; D. Harteveld, Kat wijk; A. M. Heruer; A. C. Jansen; L. B. Kretzschmar; J. A. Meerpoel; H. J. v. d. VAN DEZE WEEK: miHiim Sissi Begint als prinses Casino Tot de grootste filmische successtukken van de laatste jaren be horen ongetwijfeld de Sissi's. Men zou uitvoerig kunnen discussiëren over de waarde van deze ietwat zoetige ver haaltjes, maar het staat als een paal boven water, dat zij een enorme opgang hebben gemaakt. Niet voor niets hebben de filmmakers twee verlengstukken aan het eerste deel gevlochten. Voor hen, die nog geen kennis hebben gemaakt met Romyr Schneider als de Jieftallige prinses en later keizerin Sissi bestaat er in de komende weken volop gelegenheid in het Casino-theater dit verzuim in te halen, want achtereenvolgens zullen daar de drie delen van deze cyclus ver toond worden. En wij zijn er van over tuigd, dat er ook velen zullen zijn, die een vroegere kennismaking nog eens willen hernieuwen. Deze week van de eerste van de drie: Sissi, de romance van een prinses. De brug over de Kwai Thans vierde week Trianon De met zeven Oscars be laden „Bridge on the river Kwai" draait nu voor de vierde week in onze stad en onder vrijwel gelijke belangstelling als gedurende de eerste vertoning. In krin- Leny Quant uit Leiden zal als tul- penkoningin de Hollandse bloem bollen vertegenwoordigen op een reis door de Ver. Staten. Om van alle onderdelen van de bloembollenhandel op de hoogte te zijn leert Leng Quant het vak cp de bloembollenbeurs te Hillegom. Mid den september vertrekt Leny naar Amerika. Pol, Voorschoten; G. J. Schellingerhout, Benthuizen; S. Schuitema; E. Slappen- del, Boskoop; H. W. J. J. Spendel; P. K. Varkevisser. Hillegom; W. Th. P. M. Verbakei, Boskoop; P. J. G. Verhoeven, Noordwijk; J. N. M. v. Vliet, Voorscho ten; B. G. Vork; F. A. Wesseling, Sas senheim; Th. G. P. Wiering, Sassenheim F. J. Zwarts, Zwammerdam. Herxamen 5. Afgewezen 5. grootste belang is. In dezelfde geest sprak later op de avond ook de voorzit ter van het genootschap, mr. J. H. Valentgoed. De namen van de geslaagden zijn: Rijksdiploma 5 j. cursus: K. v. d. Berg. F. Ph. Durieux. W. Versteeg. W. J. A. Vintges. G. v. d. Waaij. Rijksdiploma 3 j. cursus: P. P. de Boer. J. P. M. Deen. M. S. van Duuren. C. v. d. Eykel (met lof). I. C. v. d. Hey- den. E. B. I. van Kampen. J. M. de Koning. 'D. J. de Leeuw. W. van Leeu wen, H. Lucas. G. van Mastrigt (met lof), P. H. Ossevoort (met lof). N. N. Ouwersloot. J F. Roefstra, J. de Roode, D. Rooza. C. C. van Santen. J. W. Slin gerland (met lof). G. L. Verkuil. A. M. Vletter, A. Zitman. Nederlandse Handelscorrespondentie: M. Chaudron, L. J. Deisting. A. M. de Graaf. L. F. A. J. Hoogeveen. A. J. Plaizier, G. G. Rozier (met lof), J. M. C. van Tol. Franse Handelscorrespondentie: W. Boudrij, P. Erades. L. F. A. J. Hooge veen. A. J. Plaizier. Duitse Handelscorrespondentie: L. F. A. J. Hoogeveen. P. Erades (met lof), M. J. Kolderman (met lof). N. Oppe- laar. J. v. d. Walle. Engelse Handelscorrespondentie: L. J. Deisting, G. M. van Egmond, P. Erades, J Flippo, L. F. A. J. Hoogeveen (met lof). P. H. J. de Jager. A. J. Plaizier, G. G. Rozier, W. H. Stikkelorum, J. v. d. Walle. Spaanse Handelscorrespondentie: H. M .T. van Heel, A. C. Lodders-Staal (met lof). D. P. Overdijk. Boekhouden: W. A. H. Stigter (met lof). Schoonschrijven: D. J. v. d. Gugten, F. W. L. J. Turenhout, B. I Vos. Stenografie Nederlands: W. M. Ba- rendse. G. H. v .d. Belt, W. I. Bev. B. I. Bink. A. F. E. Blonk. M. Th. G Campfens, A. van Delft. J. den Edel, A. van Egmond. R. Hoek. H. H Hooge veen, J. van Iterson. S. F. v. d Keur. G. van Klaveren. M. J. v. d. Klugt, N. J. de Koning, A. E. v. d. Kwaak, G. van Mastrigt. J. de Mooy. D. P. Overdijk, M. Schoneveld. J. A. A. van Valderen. J. M. Verhaar. A. S. Verhoog. Maohineschrijven: J. Bakker. W. M. Een groot aantal leerlingen van de middelbare handelsavondschool „Ken nis is Macht" is gisteravond in het bezit gekomen van een diploma. De uitreiking van de zo fel begeerde pa pieren vond plaats gedurende een in de aula van het gymnasium gehouden bijeenkomst van cursisten, leraren en bestuursleden van het genootschap. Namens het departement Leiden van de Ned. Maatschappij van Nijverheid en Handel was aanwezig de heer J. G. J. Verhey van Wijk. Deze reikte een ere-penning met oorkonde uit aan de heer P. Erades, de leerling, die onder de moeilijkste omstandigheden het diploma heeft verworven. De heer Verhey van Wijk wenste ook de ove rige geslaagde leerlingen geluk met de behaalde successen. De directeur van de avondschool, de heer F. J. Makkelenberg. hield aan het begin van de avond een korte toe spraak. Hij wees er o.m. op, dat het zoveel mogelijk vergaren van kennis juist in deze tijd niet iedereen komt immers tegenwoordig even gemakkelijk aan een betrekking van het aller- De Sleutelstad blijkt in deze dagen een grote aantrekkingskracht op bij en uit te oefenen. Streek kortgele den een bijenkolonie neer in een boompje aan de Stationsweg, gis termiddag beleefde het Stadhuis een bijeninvasie. De honingleve- ranciers" hadden hier een plaatsje uitgezocht onder de vleugels van de vredesduif van het beeld, dat in dertijd door Prinses Wilhelmina aan Leiden was geschonken en ook door Haar op de binnenplaats van het Stadhuis is onthuld. Onze stad genote mevr. E. Ebbink-van Mens zorgde ervoor, dat de bijen weer in een korf kwamen. (Foto L.D./Van Vliet) Verkeersbrigadiertjes hadden feest Gistermiddag werd in de zaal van Den Burcht een festijn gegeven voor ongeveer 300 verkeersbrigadiertjes met één jaar „verkeerservaring" achter de rug van 10 verschillende Leidse lagere scholen en 127 jongens en meis jes. die het verkeersexamen hebben af gelegd en daarbij geen enkele fout maakten. De verkeersbrigadiertjes kre gen bij deze gelegenheid een keurig uit gevoerde oorkonde en het speldje van Veilig Verkeer aangeboden. De jeugdige verkeersspecialisten wer den allereerst verwelkomd door de rijksinspecteur voor het Onderwijs in de inspectie Leiden en tevens voorzitter van de Vereniging voor Veilig Verkeer te Leiden, de heer J. Machielsen. Direct daarop vielen de jongelui al meteen met „hun neus in de boter", want er werd een film gedraaid, weliswaar één met een opvoedkundig tintje, maar toch ook weer leuk genoeg om niets ervan te willen missen; de film heette „Caro- lientje" en leerde hoe je veilig en wel dank zij de knipperbollen aan de over kant kunt komen. De wethouder van onderwijs, de heer J. C. van Schaik reikte vervolgens de brigadiertjes de oorkonden uit. nadat hij de jongens en meisjes had geprezen om hun waardevol aandeel in de verkeers veiligheid. Hij had hen dikwijls aan het werk gezien en het ging altijd prima. De heer Machielsen zorgde ervoor, dat de scholiertjes allen een speldje kregen. Een frisse traktatie maakte de druk kende atmosfeer in de overvolle zaal wat draaglijker. Toen eenmaal de lich ten weer waren uitgegaan voor dé films van de middag Charley Chaplin in ..Een nachtje uit" en Stan Laurel en Olivier Hardy in „Een dagje uit" bestond er geen hitte meer. maar dreunde de zaal alleen nog maar van het gillen en lachen van de schooljeugd. WATERPOLO Opnieuw zware nederlaag voor De Sleutelstad Sleutelstad leed gisteravond voor de -e klasse C van de zomercompetitie KNZB te Rotterdam tegen de club van die naam opnieuw een zware nederlaag Onze stadgenoten verloren met 9—1. Barendse, J. F. J. Bizot, J. Dernee. C. van Egmond, P. Erades, J. J. E. File- mon, D. J. v. d. Gugten, P P van Iter son, P. H. J. de Jager, C W. J. Jasperse, G. van Klaveren, Th. M. Kret. H. Kui pers, J. A. van Kuyvenhoven, A G. Leeuwis, J. H. Moenen. J. R. E. Mon- fils. J. Regeer, M. M .A. Ruyter. J. C. E. Satumalav, M. Slierings, A. M. M. Terp stra. G. A. C. Timan. F. W. L. J. Tu renhout, J. A. A. v. Valderen, H. van Veldhuizen, F. J. Woudenberg. Bij tussentijdse examens in februari jl. slaagden voor: Stenografie: G. J. Langeraar. Machineschrijven: A de Best. A. van Delft. R. Dijkstra, H. B W, van Goor. G. v. d. Mey. A. v. d. Meijden. A. J. Plaizier. J. P. A. Prins, M. Ravensber- gen. A. C. J van Rijn. A. Rijnsburger. H. Smit. J. C. van Strater, M. van Ton geren, C. A. v. d. Vlis, P. v. d. Vlist. LEIDSCHE SPAARBANK In de maand juni werd er by de Leid- sche Spaarbank ingelegd f 1.368 691.37 en terugbetaald f 148.494.59. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 429 en het aan tal afbetaalde boekjes 217. Op 6 470 re keningen van deelnemers aan de Af- haaldienst werd f 136.729,25 bijgeschre ven. Er werden 597 spaarbusjes ter le diging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van f 17.513,16. Het tegoed der 41 092 inleggers bedroeg aan het einde der maand f28.811.176,91. gen van hen, die de kampterreur in het voormalige Nederlands-Indië mochten overleven, hoort men wel zeggen, dat de verbeten strijd tussen de Britse kolonel hoofd van de krijgsgevangenen en de Japanse kampcommandant, er in zoverre naast is, dat geen enkele inwo ner van Nippon zich in die oorlogstijd ooit door een blanke zou hebben laten tegenspreken. Het onverbiddelijk ant woord was dan de dood. Maar ook deze critici zijn vol bewondering voor de voortreffelijke uitbeelding van de harde werkelijkheid en de dramatische span ning, welke aan het slot een hoogtepunt bereikt. „Op naar Hollywood* Lachsucces Luxor De komieken Dean Martin en Jerry Lewis zorgen in „Op naar Holly wood" voor een anderalf uur zeer pret tige ontspanning. De met bijzonder veel vaart gebrachte komedie laat het duo in een prachtige, in een verloting gewonnen wagen en in gezelschap van een zeer intelligente Deense dog, waarbij zich later ook nog een lieftallige jongedame voegt, dwars over het Amerikaanse continent naar Hollywood rijden. En de regisseur heeft daarbij niet verzuimd enkele impossante Amerikaanse landschappen en bouw werken op het celluloid vast te leggen. De grappige avonturen, die het tweetal onderweg beleeft in het bijzonder de „creatie" als toreador van Dean Martin, die een stier wil gaan melken, is koste lijk worden door een gezellig verhaal aaneengeregen. De Zweedse filmster Anita Ekberg vertolkt in deze wonder lijke geschiedenis een gastrol In het voorprogramma wordt een prachtige film over Hawai vertoond. and abends in die Scala" Voortreffelijke show Lido De makers van deze uitstekende showfilm hebben de geschiedenis een tikkeltje geweld aangedaan, want men is nog steeds niet met de herbouw van de Scala te Berlijn begonnen, laat staan, dat men aan een opening toe is. En juist om deze opening draait het hele verhaaltje. Een verhaaltje overi gens, dat zoals te doen gebruikelijk geen enkele pretentie heeft, maar het is aardig, vlot en vrolijk en als zodanig een alleszins acceptabele entourage voor Caterina Valente, waar de gehele film om draait. Hetgeen men zeker niet be hoeft te betreuren, want dit veelzijdige talent laat ons anderhalf uur lang ge nieten van gave en knappe show. Zij begint in deze film in een cabaret ergens in Parijs, waar zij ons vergast op kostelijke imitaties van Elvis Prest- ley, Maurice Chevalier en Charlie Chaplin. Dit alleen reeds is een gang naar het Lidotheater waard. Maar dan wordt zij uit de Lichtstad weggehaald om in te vallen voor een beroemde ster, die de opening van de Scala luister bij zou zetten. Deze zangeres heeft zich echter altijd in de nevelen der geheim zinnigheid gehuld, daar zij als echtge note van een minister moeilijk in het openbaar kon optreden. Een dreigende breuk in haar huwelijk deed haar echter besluiten voor het eerst haar gezicht als zangeres te tonen, maar te elfder ure zegt zU toch af. Caterina moet haar vervangen, zonder dat de showmensen het mogen weten. Wanneer dan echter de liefde haar intrede doet, dreigen er spaken gestoken te worden in het goed draaiende wieltje. Natuurlijk komt alles op zijn pootjes terecht, maar voor deze gelukkige punt achter het verhaaltje gezet wordt, heeft Caterina zich reeds menig keer doen horen in prettige lied jes en heeft zij een bijzonder pittig staaltje gegeven van haar danskunst. En daarnaast heeft men de beroemde Tiller Girls aan het werk gezien en het orkest van Kurt Edelhagen met veel plezier beluisterd. Men begrijpt het inmiddels wel. het is een showfilm van het zuiver ste water. Een kleurrijke rolprent, die de liefhebbers van deze luchtige en aantrekkelijke ontspanning, een aan genaam uurtje zal bezorgen. A. en C. bij de kannibalen Bekende humor Rex In het theater aan de Haar lemmerstraat zijn deze week weer twee oude bekende op bezoek: Bud Abbott en Lou Costello. Twee komieken, wier op vattingen omtrent humor genoegzaam bekend kunnen worden geacht. Het is een soort ongecompliceerde dwaasdoe- nerij, die altijd aftrek zal blijven vinden. Ditmaal gaat dit onafscheidelijke duo op stap in de donkere oerwouden van Afrika, waarbij ze niet alleen vreemde dieren, maar ook voor hen vreemdsoor tige mensen tegenkomen. Zij duikelen ook nu weer van de ene dolle situatie in de andere, de lach is niet van de lucht en alle opvattingen van moderne en be schaafder humor ten spijt, men wordt meegesleurd in de aanstekelijke dwaas heid van dit bekende tweetal.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3