Gevaarlijk rijden kost Leidse chauffeur honderd gulden boete Bijna blinde voetganger en diens invalide echtgenote door trouwauto aangereden Een Leidse chauffeur hoorde gisteren door de officier van Justitie by het Leidse kantongerecht, mr. Van der Schans, honderd gulden boete of 25 dagen tegen zich eisen en zich dienovereenkomstig door de plv. kantonrechter, mr. De Koning, veroordelen, omdat hy zich op 31 maart aan een ernstige verkeersover treding had schuldig gemaakt. Hy was op die datum met een trouwauto op de Nieuwe Rijn een links geparkeerde vrachtauto gepasseerd, hoewel er geen vol doende ruimte was. Hy reed met een snelheid van 35 km. Het gevolg was, dat hy een büna blinde voetganger en diens echtgenote, die niet kan lopen en in een invalidewagen werd vervoerd, aanreed. Een getuige (uit Zoeterwoude) ver klaarde, dat hu het ongeluk als het ware had zien aankomen en dat er aan de schuld van verdachte niet te twyfeien was. De officier van Justitie sprak van een zeer ernstige overtreding. De plv. kantonrechter wees bovendien een civiele vordering van f23.toe voor de schade, welke de aangeredenen in materiële zin hadden geleden. Negenjarige meest werken inplaats van naar school Geen voorrang verlenen ls een ver- keersfout, welke aan de orde van de dag is. Een inwoner van Woerden stond gisteren voor de kantonrechter, omdat hij op 29 mei, met zyn auto komende uit Amsterdam, by de Van Pallandtlaan te Sassenheim van richting wilde ver anderen. doch geen voorrang had ver leend. Een aanrüding was het gevolg, waardoor hy viermaal over de kop was geslagen. Eis f. 30 boete of tien dagen. Uitspraak f. 50 boete of twintig dagen. Op 22 april had een Haarlemse chauf feur met zijn vrachtauto met 60 km snelheid door Sassenheim gereden. Eis en uitspraak f. 25 boete of vyf dagen. Een Amsterdamse koopman werd, overeenkomstig de eis, tot f. 40 boete of tien dagen veroordeeld, omdat hy op 10 mei met zyn auto op Ryksweg no. 4 te Sassenheim onvoldoende afstand had bewaard. By het inhalen was hy op de linkerhelft van de weg gekomen, waar door hy een aanryding met een tegen ligger had veroorzaakt. Ook een aannemer uit Leiderdorp had onvoldoende afstand bewaard toen hy op 5 mei met zyn auto in de file te Sassenheim reed. Toen zyn voorganger moest stoppen was een botsing ont staan: f. 100 schadeEis f. 30 boete of tien dagen. Daar hy ook de schade van honderd gulden moest betalen luid de de uitspraak f. 20 boete of acht dagen. Wegens onvoorzichtig achteruit ryden op de Aalmarkt en een botsing met een daar geparkeerde auto. waardoor nogal wat schade was ontstaan werd een chauffeur uit Den Haag overeenkomstig de eis veroordeeld tot f- 25 boete of vijf dagen. Een chauffeur uit Leiden stond te recht, omdat hij op 22 maart op de Ryksweg no. 4 onder Oegstgeest met een vrachtauto gereden had zonder be- dryfsrem en zyn patroon moest zich verantwoorden, omdat hy de chauffeur met deze vrachtauto had laten ryden. Toen de chauffeur voor kinderen moest stoppen en bemerkte, dat de bedryfs- rem niet werkte, had hy door tydig uitwyken een .ernstig ongeluk kunnen voorkomen. De officier van Justitie eiste tegen de patroon f. 50 boete of 20 dagen en tegen de chauffeur f. 25 boete of 5 dagen. De patroon verklaarde niet ge weten te hebben, dat de bedrijfsrem ontbrak. Hy werd daarop van rechts vervolging ontslagen. De chauffeur werd veroordeeld tot f. 25 boete of 5 dagen. Een fabrieksarbeider uit Leiden stond terecht, omdat hy op 5 april als voet ganger op de Haarlemmerstraat zonder op het verkeer te letten was overgesto ken, waardoor hij door een motorryder was aangereden. Hy was zo ernstig ver wond, dat hy in veertien dagen niet had kunnen werken. Eis f. 25 boete of 10 dagen. Uitspraak conform. Een Leidenaar had op 26 mei, ryden- de met zyn auto op het Kort Rapen burg, geen voorrang verleend. Hy was tegen een andere auto opgereden, waar voor een civiele vordering van f. 70 werd ingediend! Eis f. 50 boete of 20 dagen. Uitspraak f. 40 boete of 20 dagen en toewyzing van de civiele vordering h f. 70. Een inwoner van Noordwyk stond te recht omdat hy op 23 maart aldaar met een auto gereden had zonder rybewys. Verdachte, die nog geen rybewys heeft werd veroordeeld tot f. 30 boete of 10 dagen. Een schilder uit Leiden stond terecht, omdat hij op 26 mei zonder vergunning op een land te Leiderdorp gras gemaaid en zich dit toegeëindigd had. De officier van Justitie, mr. v. d. Schans, eiste f. 25 boete of 5 dagen. De plv. kantonrechter, M. de Koning, veroordeelde verdachte tot f. 15 boete of 5 dagen onder ver beurdverklaring van het in beslag geno men gras met teruggave van de inbeslag genomen zeis. Een kuiper uit Katwyk aan Zee moest zich verantwoorden, omdat zyn negen jarig zoontje in geen twee maanden de school had bezocht. De vader verklaar- OPROEP TOT OUD-LEERLINGEN VAN KONINGIN JULIANASCHOOL. Vyf jaar geleden verliet de heer Van Westering de Koningin Juliana school aan de Oosterstraat alhier, waar hy twintig jaar een geliefd onderwijzer was. Hy ging eveneens als onderwijzer, naar Brazilië. Kortgeleden bleek dathy ernstig ziek is. De Onderwyzersverem- glng PCOV te Den Haag (giro 41053) zamelt thans gelden in ten behoeve van de heer Van Westering teneinde de noodzakeiyke specialistenhulp te kun nen betalen. Deze inzameling wordt hartelijk aanbevolen door het perso neel van de Oosterstraatschool. Oud leerlingen kunnen hun bydrage ook be zorgen aan de school of bij twee leden van het personeel: mej. J. W. Boehmer, Doeza straat 13a en de heer J. W. van Dalen. Buys Ballotstraait 39. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd: voor het doet. ex. Ned. recht mej. M. A. Slagt te R'dam en mej. J. v. Lith te Schiedam; voor het kand. ex. op voedkunde mevr. W. Visser-Metzelaar te Leiden en de heer J. F. A. Verbraak te Leiden. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Menno, zn van L. C. Affourtlt en B. G. Schop. Ondertrouwd: P. Hoogendoorn. 28 Jaar. en A. L. Nagtegaal. Overleden: S. Willemse, 43 Jaar, echtge note van G. van Loon. Officiële publikaties GEMEENTEARCHIEF Burgemeester rn Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat de lees- zaal van het Gemeente-Archief met Ingang I Wilhelmlnafitr. 1,'Katw. a. Zee van heden weder voor het publiek ls vraagt hulp 1. d. huieh. voor opengesteld. dag en nacht. de, dat de Jongen in de kuipery had ge werkt. Wegens overtreding van de leer plichtwet werd de vader veroordeeld tot f. 35 boete met de waarschuwing, dat het kind de school geregeld zal dienen te bezoeken. DINSDAG 8 JULI 1958 LEIDERDORP Jongens en meisjes gingen naar Schiphol en Amsterdam Het ls in ons dorp traditie, dat die Jongens en meisjes, die de lagere school gaan verlaten, met het bestuur der Ohr. Oranjevereniging een uitstapje maken. Zo ook dit jaar. Met 4 autobussen en verschillende onderwyzersessen) ter assistentie werd gistermorgen vertrokken, met als eerste doel: Schiphol. Vervolgens ging de tocht raar Artis, waar de boteihammen ver orberd werden. Daarna werd nog een bezoek gebracht aan de speeltuin in Oud Valkenveen en om ongeveer 7 uur arriveerde men moe, maar voldaan weer in ons dorp. TENNISCLUB „DE MUNNIK" Uitslagen onderlinge wedstryden: Afd. A, heren-enkel: 1. F. Engelen burg; 2. L. Engelenburg; junior won van senior. Dames-enkel: 1. mevr. D. Boot-Lamers; 2. mej. H. v. d. Moortel. Dames-dubbel: 1. mej. T. Bouhuys en mevr. D. BootLamers; 2. mej. T. Kas ten en mej. H. v. d. Moortel. Heren- dubbel: 1. J. W. Boot en L. Engelen burg; 2. H. v. Zwieten en F. Engelen burg. Gemengd-dubbel1. mej. H. v. d. Moortel en F. Engelenburg; 2. mevr. D. Boot-Lamers en L. Engelenburg. Grondig aan de tand gevoeld Derdeklassers Chr. Kweekschool deden verkeersonder wijsexamen Diploma's uitgereikt in politiebureau De meeste leerlingen van de derdeklas van de Chr. Kweekschool te Leiden hebben er weer een diploma bij. Het is het bewijs, dat zij met goed gevolg het verkeersexamen hebben afgelegd en nu bevoegd zijn tot het geven van verkeersonderwijs op de scholen. Zij werden aan de tand ge voeld door een commissie, bestaande uit de heer J. Machielsen, inspecteur voor het lager onderwijs, de heer C. M. Langevéld, afgevaardigde van de Bond voor Veilig Verkeer en inspecteur H. Oudman als afgevaardigde van de politie. De vragen waren samengesteld door de man, die ook de lessen had gegeven, hoofdagent R. F. S. Voerman, en dat hij ze niet eenvoudig had gemaakt, blijkt wel uit het feit, dat geen van de kandidaten erin slaagde foutloos werk te leveren. keerslessen. Men heeft op de kweek scholen waariyk geen gebrek aan examens, maar als men het aantal zou gaan verminderen, zou dit verkeersex- amen volgens hem het laatste in aan merking komen. Temeer, daar hy in deze lessen een algemeen vormende waarde zag. Immers, het gedrag in het verkeer is een afspiegeling van het ge drag in de maatschappy. Op concrete wyze leren de mensen zo rekening te houden met een ander. Belangrijke lessen Dit werd onthuld door de heer J. Machielsen bij de diploma-uitreiking, die gistermiddag in het verkeerslokaal van het politiebureau plaats had. Zelfs was niemand erin geslaagd het bij één fout te laten, maar deson danks is er weer een behoorlijk con tingent toekomstige onderwUzers en onderwijzeressen bijgekomen, die in staat is een goede verkeersles te geven. Hoe belangrijk dat is, blijkt nog iedere dag uit het verkeersonge- vallenstaatje! De heer Machielsen bond de geslaag den op het hart om zich in het hun nog resterende jaar by zonder toe te leggen op deze verkeerslessen. Wanneer deze binnen afzienbare tyd verplicht worden, zal men er vruchten van kun nen plukken. De heer Machielsen bracht ook dank aan de heer Voerman voor de prettige en duideiyke lessen. „Als er ooit een schoolmeester verloren is ge gaan, is dat in u geweest", aldus de heer Machielsen. De directeur van de Kweekschool, mr. dr. K. de Vries, deed er nog een schepje op. Hy noemde de heer Voerman een „gids", die de leer lingen op bekwame wyze langs de moei- ïykheden had geloodst. Namens het be stuur van de school, de jongens en de meisjes, bood de heer Voerman een kist sigaren aan. Een geste, die met een klaterend applaus duideiyk werd on derstreept. ALGEMEEN VORMEND. Tevoren had mr. dr. De Vries nog eens gewezen op het belang van de ver- Aan het slot van deze korte, maar zeker styivolle by eenkomst werden de diploma's uitgereikt aan Gerardina Anes, Maria Corts, Johan Dekker, Jacob Dompeling, Hendrik van Dykhuizen, An nie Harmsen, Antje Kooistra, Greta Kreft, Niesje Kuipers, Janna Lutgen- dorff, Arie van der Marei, Cornelia van Nood, Alida Reints, Frans Verhoef, Pieter Verwys, Hendrik Walvaart, Ger- ritje Bergshoeff, Hugo Boer, Clara van der Boon, Catharina Heiner, Jan Hu- bregtse, Johanna Lankhuyzen, Cornelia van Noort, Anneke Ooms, Johannes van Ommeren, Gerda Oudhof, Mark Ryns- burger, Gerardus Slootweg, Cornells Stroo, Lucas de Vos. Dionysius de Vroom, Tietje Vuyk, Tiny Westdyk, Jo hannes Willemsen, Lambertlne Bey, Henny van der Byi, Martje Datema, Pieter Hajer, Helena Hassefras, Jan Hazenberg, Gerard de Jong. Adam Koekkoek, Anneke de Koning, Gerardus Lambooy, Lydia Meyer, Simon Oppe, Engel Pauw, Christine Jonker, Maartle Postmus, Marinus van Santen, Gerard Spiering, Wilhelmina de Wolff en Kors Tolk. Zes kandidaten moesten worden afgewezen. Afd. B, dames-enkel: 1. mej. E. En denburg; 2. mej. W. Haarsma. Heren enkel: 1. A. Harteveld; 2. F. v. d. Reek. Jongens-enkel: 1. Koos Bavelaar; 2. Gé Bavelaar. P.V. „HET OOSTEN" De Postduivenver „Het Oosten" hield een wedvlucht vanaf St.-Denis op za terdag 5 juli. De duiven werden om 10 uur met westelyke wind gelost. De eerste duif bereikte haar hok om 4.2.57 uur en maakten een snelheid van 1074.40 m. per minuut; de laatste prijs- winnaar om 4.38.33 uur, met een snel heid van 982.70 m. per minuut. Uitsla gen: H. v. o. Vecht 1; B. Singeling 2, 3; A. de Haas 4; D. Sonnega 5. 6: A. ter Haar 7; D. Zwaan 8; S. Schoeman 9; L. Burgers 10. Kampioen midfond: 1. D. Sonnega, met 465.4 p.; 2. B. Sin geling met 646.8 p.; 3. H. v. d. Vecht, met 461.6 p. VOORSCHOTEN GESLAAGDEN Aan de Hogere Technische School te Den Haag slaagde voor het examen weg- en waterbouwkunde onze plaats genoot de heer W. J. Kamphorst. Aan het Rynlands Lyceum te Wasse naar slaagde alsnog voor het toelatings examen Marleen Pels, leerlinge van de Parkschool. Aan de Kon. Academie voor beelden de Kunsten te Den Haag slaagde voor de afdeling meubelconstructie en bin nenhuiskunst mej. G. E. Boom en de heer C. Grootveld voor de afdeling bouwkunde de heer H. L. A. Niersman. RAADSAGENDA De gemeenteraad vergadert a.s. vry- dagavond om 8 uur. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde raadsleden, voorstel tot ver strekken aanvullende voorschotten aan de Kleuterscholen, wijziging legesveror dening, beschikbaarstelling krediet voor aanschaffing meubilair en leer- en hulpmiddelen voor het 6e leerjaar van de Vlietschool, aanschaffing projectie- toestel R.K. Jongensschool, subsidiëring vorm- en ontwikkelingswerk onder loon trekkende meisjes, nota B. en W. over stichting regionaal woonwagenkamp te Lelden .verkoop bouwterrein, aankoop perceel grond, verbetering vloeren R.K. Jongensschool, herziening richtiynen voor de toekenning van tegemoetkomin gen in de kosten van vervoer ex. art. 13 L.O. wet, krediet voor aanleg parkeer havens, aanschaffing leer- en hulpmid delen voor de le en 4e klas van de Vlietschool, uitbreiding School met de By bel. bouw van een woning nabij het tennisbanencomplex, onderhandse gun ning bouw tweede kleedlokaal op het sportterreinencomplexvoorzieningen aan bovenwoning perceel Leidseweg 95. WARMOND Nieuwe bisschop-coadjutor hartelijk gehuldigd Zondagmiddag om 1 uur heeft de R.-K. Harmonie St.-Matthias een mu zikale hulde gebracht aan de nieuw benoemde bisschop-coadjutor dr. J. Dodewaard. Een luid gejuich ging op toen de nieuwe bisschop op het bordes van het seminarie verscheen. Burge meester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne hield een toespraak, waarin hy de eerste brief van Paulus aan Timoteus citeer de. Hierin wordt gesproken over kwali teiten welke een goede bisschop moet bezitten. Kwaliteiten, waarover mgr. Dodewaard zeer zeker beschikt. Nadat de harmonie het „Lang zal hy leven" had gespeeld en een driewerf hoera op de nieuwe bisschop was uitgebracht, dankte deze voor de woorden door de burgemeester tot hem gesproken. Hij zei wel even tegen deze moeilyke taak opgezien te hebben. Jammer vond hy het Warmond te moeten verlaten, om dat hy hier altijd onder zeer prettige omstandigheden had vertoefd. Na een driewerk hoera, door de nieuwe bisschop uitgebracht op Monseigneur Huibers, het Seminarie en op Warmond, speelde de harmonie nog een pittige mars en het „Aan U o Koning der eeuwen". <5 SLEUTELTJES GEVRAAGD n Jong echtp. (onderw.) zoekt per 1 aug. zlt-slaapk. of zlt- en slaapk. met kookgel. voor korte tijd. Llef6t gestoffeerd. Br. bur. v. d. blad no. 1784 k. Wij betalen veel geld voor gebruikte goederen zoal6 ra dio's, stofzuigers. plck-ups, gram .motoren elektr. moto ren, meubelen, fietsen, brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en verkoop. G. van Vliet, Janvossensteeg 34. Spoed! Jongeman zoekt on- gem. kamer, z. pension, In Lel den of omg. Brieven bur. van dit blad no. 1963 k. Gevr. een eenv. nette huis houdster, boven 40 J., bij be jaard echtp., waarv. de vrouw bedlegerig is. Br. met voll. inl. en opgaven: L. Kort, Dorpsstraat 46. Oegstgeest. Gevraagd nette werkster voor het schoonhouden van kantoren. Aanmelden woensdag 9/7/'58 tussen 9 en 10u. v.m. Firma K .T. Caron. Haag weg 15, Lelden. Werkster gevr. Fr. Hendrik laan 27, Oegstgeest (3 x b.) Gevr. een werkster voor de ochtenduren. Burggraven! aan 145, tel. 24379. Gevr. aquarium. Liefst met toebehoren. Aamb. met voll. omschrijving aan J. StLkkers, ark „Esprit Otweg, Boskoop. Sikkens vraagt een Jonge man voor licht administratief werk. Leeftyd 1518 Jaar. Aan melden bij: Sikkens Lakfabrie ken N.V.. Sassenheim, afd. Per soneelszaken. Werkster gevraagd voor dinsdag- en vrhdagmorgen. Mevr. Omtzlgt, Hogewoerd 158. Timmerwerk gevr., zowel voor verbouwing of moderni seren en reparatie®. Brieven bur. van dit blad no. 2043 k. Een aardig meisje voor halve dagen of een werkster voor 3 14 dagen ln de week. Mevr. Bakker, Joh. W. Friso- laan 19, Voorsohoten. Mevrouw Reynders, Kon. Nette vrouw zoekt bezig heden voor de middag. Brieven bur. v. d. blad no. 2054 k. 9 Dame, b. b. h. h., zoekt eest. t-el.k. met stookgel. en liefst aparte kookruimte. Brieven bur. van dit blad no. 2055 k. Slegtenhorst koopt con tant nieuwe en gedragen he ren- en Jongenskiedlng. Ook aan huis te ontbieden. Telef. 23348, Doelensteeg 9 a/h. Ra penburg. Goed tehuis gezocht voor Jonge hond, 1 Jaar oud. Ge wend aan kinderen. Wasse- naarseweg 58. leiden. Telef. 30541. 5 Echtpaar z. k. zoekt gest. gem. k. of zlt-sJ.k. met keu ken of gebr. v. keuken. Brieven bur. van dit blad no. 343 k. Jongem., 21 Jr.. zoekt m. 1. v. 1 of 15 aug. kamer tegen vr. prijs. Liefst met warme maal tijden. Brieven bur. van dit blad onder no. 2064 k. Gem. zlt-sl.kamer gevr. met stromend water en stookgel. met pension of alleen warme maaltijd door heer alleen, b. b. h. h. Brieven bur. van dit blad onder no. 348 k. AANGEBODEN Kopen zonder betalen kunt u geen enkel artikel. Nagenoeg alles kunt U kopen en gemakkelijk betalen als U sohryft aan Postbus 168, Lei den. aBromfletsverhuur. De euwste Berlnl M 21 de luxe 1958 te huur, per uur, per dag of langer. Tevens verhuur van nieuwe 4-, 5- en 6-pers auto's J. de Jong, Varkevlsserstr. 66, KatwUk aan Zee. Tel. 2795. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 125.—. Beide met schoonheidsfoutjes; volledige F;arantie. Eventueel gemakke- IJke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spul 214, Den Haag, telef. K 1700 11.34.91 I b. g. g. 11.63.96. Luxe autoverhuur, wy ver huren o.a. Mercedes-diesel, Slmca en Volkswagen. Uitslui tend nieuw materiaal. Garage Bierman, Voorhout. Tel. 02532 7433. 'n Horloge? Koop dan bU vakmensen. Herenhorloge, an- cre, 21 steens uurwerk, water proof en schokvrij, grote secon dewijzer f 39.75. WIJ repareren zelf dus100% garantie. Uurwerkkllniek Lage Ryndyk 8. Mldza bonnen voor onze cliënten. Byicesen. Student heeft ln e vak. tyd beechlkbaar voor het geven van bijlessen b.v. aan hen, die taak of her examen hebben, ln modeme en klassieke talen. Brieven bur. van dit blad no. 345 k. Divan te koop aangeboden. Steenbakkerelaan 22, Leider dorp (by de Spanjaards brug) Dubbel geslaagd Is U een horloge van de Uurwerk- kliniek. Lage Rijndijk 8. 100% service en.... Mldzabormen. Solex Standaard f 349.50. F. m. f 17.60, Solex de Luxe 399.50, p. m. f 20.25, Inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Huisman. Ho gewoerd 6668, telef. 31292. SUw adres voor rotan meube- n, mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24. Reparatie-Inrichting. met Jongeman b. z. a. als prlvé- chauffer- Tel. 30534. Nieuwe t.v.- geb. met 20% ïpparaten aam korting. Zeer Den Haag, tele- gemakkelhke betaling. Tevens occasion 53 cm. compleet f 600. Volle garantie. Inlichtingen br. bur. v. d. blad no. 1970 k. Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, HekJcel aan 223, foon 11.45.01, Tc koop aangeboden een pri ma lnzlnkbare trapnaalmachi- ne f 75.tevens een Berin! (eitje), goed lopend f25. Rijn dijk 208, Voorschoten. Na 6 u. RB. z. a. Jongeman als chauf- ur-instructeur. Brieven bur. bur. van dit blad no. 1978 k. Net echtpaar biedt zich nan om tydens Uw vakantie als hulsbewaarder in Uw huis op te treden. Vergoeding nader overeen te komen. Brieven bur. van dit blad no. 1994 k. Net persoon biedt zich aan voor reolame-verspreiding of andere werkzaamheden. Geen hoog loon. Brieven bur. van dit Dlad onder no. 1999 k. Te koop aangeboden zeil boot, 16 m2. tuig f 625. Stalen roeiboot 6 m. 1. en 1.85 m. br. f250, 14-voete zeiljol f250. Jaagpad 35, Leiderdorp. Goed tehuis gezocht voor twee Jonge katjes en vier hondjes, gewend aan Fellx.. Trompstraat 13, Rijnsburg. RVoor Jong katje, dol op lix, goed tehuis gezocht. Beatrixstraat 28. M Wegens teleurstelling aan geboden damessportflets met handremmen, nog niet bere den. Tevens een Arlël, 350 c.c. Ook genegen te ruilen voor bromfiets. Ulterstegraoht 10. Wegens vertrek: Erres radio van '55 f75, sleestofzuiger 125 V. prima f 25, half Engelse kinderwagen, opvouwbaar f 00. herensportflets f 45, dames fiets f 40, Fridor gram. 3 snel heden f37.50. Marestngel 3. Spoed. Herensportflets met haaidremmen en 3 versnellin gen van f 295 voor f 175. Da- meesportflets met torpedonaaf i ter. 15 dessins. Golfplaten 1.83 x 68 per stuk f 6, tulnnetten, tuinbanken, kippegaas, harm .gaas, zeefgaas, nertzgaas, horregaas, prikkel draad, harken, schoffels, spa den. rieken enz. A. J. Hart- wllk, Nwe. Beestenmarkt 7-9-4, Lelden. Tel. 26627. Volkswagen bestel 1957. Ford Taunus-bestel 1954, Opel Re- kord 1953, Austin England 1953 aangeboden. Alle auto's als nieuw en financiering moge- UJk. Bernhardkade 23. Lelden. Degelijke woonboot, 3 ver trekken, in prima staat, f 2000 Zoeterw.weg 23, tel. 21830. Iedereen Ls enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpere. vanaf f 19.50, tweepers. f26.50. Smit's bedden-tapytenmagazyn Mare 98, Vrouwensteeg 9, tel. 23913. Schoorsteenklokken. Enor me keuze met elektrische of mechanische uurwerken. Klei ne pendules met bim-bam of Westminster slagwerk. Ziet on ze etalages. Uurwerkkllniek, Lage Ryndyk 8. Mldzabonnen voor onze cliënten. Inboedel gekocht. Dames- en herenrijwiel f 10, eiken cll.- bureau, dekens, matrassen, eiken litsjumeaux compleet, babycommode, divans, stapel led., dressoirs, ameublemen ten, nieuwe burstoelen, kloos tertafels, ovale tafels enz. Pluym, Hogewoerd. Tel. 21266 ■l Overcompleet aangeboden: platenwlsselaar ln salonkast, 3-dellg bedstel (spiraalveren), nieuw, aquarium. Geheel com pleet, metalen verstelb. teken tafel, 80 x 100 cm. Elektro motor 1/3 p.k., 120220 V., 1400 tr. Oosterdwarsstraat 19, Lelden. Te huur Volkswagen niet schuif dak. tel. 26260. Te koop aangeb. IJzeren motorbootje, t.e. a. b., tevens trouwjapon f 40, olievat met kraan en standaard f 18, kul- kenren f 5. Te bevx.Lange Mare 69. Aangeboden Solex met ge garandeerde goede motor en nieuwe banden. Prijs plm. f115.Te bevr.: Lorentz- kade 81. Aangeb. vergrote B.M. zeil klaar. Dek. bulskap en touw werk z. g. a. n.. met volledige uitrusting. Prijs f 650. Te bevr. Feitkamp, Rynsb.weg 52, Lel den, tel. 22098. DIVERSEN Gratis. Jabotapyt, vastge stelde verkoopspr. f 5.95 p. me- van f 255 voor f 145. belde nog niet bereden. Burg. Vernède- park 12, Voorschoten. Bloemkoolpldnten te koop. J. de MoolJ Dzn. en Zn., Vliet N.Z. 57, Ryneburg. Bloembol- Gratis plaat- Hoge Rijn- sen. Klinkhamer, dyk 41. Wie brengt my niyn rode step terug, die 28 Juni uit de school Roodenburgerstraat is verdwenen. Maria v. Thiel, FranohdmontL 26, Leiden. De heer M. Melker, commies ter ge- meenteseertarie alhier, is met ingang van 1 september a.s. benoemd op de griffie te Utrecht Jubileumconcert van de R.K. Harmonie St. Matthias Onder geweldige belangstelling hield de R.-K. Harmonie St.-Matthias dezer dagen een jubileumconcert in de ge meentelijke muziektent. Na de openings mars B B. en C.F. werden de werken uitgevoerd, waarmede de harmonie zulke grote successen boekte! Harlem Sha dows en Drie Dansen. Ook deze keer werden de werken weer voortreffeiyk gespeeld. Hierna bracht Warmonds Fanfare een serenade aan de Harmonie. Het woord werd gevoerd door de voorzitter der Fanfare, de heer J. Ouwehand, die de harmonie complimenteerde met haar jubileum en met de op het concours behaalde successen. Nadat de heer Th. R. de Vroomen de heer Ouwehand had bedankt, werd het woord gevoerd door de burgemeester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne. die eveneens zyn gelukwensen uitsprak. De heer De Vroomen sprak vervol gens zyn vreugde uit over de belangryke financiële steun, die de vereniging mocht ontvangen door een gift van f 1000 uit het Anjerfonds. Tydens de pauze hielden enkele Jon geren uit de drumband een collecte. Na verdere afwerking van het programma, dat dusdanig werd uitgevoerd, dat het een waardig Jubileumconcert werd, hield de drumband een taptoe, waarmee deze mooie muziekavond werd besloten. ZOETERWOUDE St. Jansparochie bestaat driehonderd jaar Zaterdagavond en zondag was het groot feest ln de parochie St. Jan's Ont hoofding, Zuidbuurt alhier. Men vierde het 300-jarig bestaan van de parochie. Aan dit feest werd nog grotere luister bijgezet door de aanwezigheid van mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam. Zaterdagavond werd de bisschop ont vangen aan de Vrouwenweg door deken P. J. A. Juffermans en burgemeester H. J. J. A. Smeets. Voorafgegaan door het trommelkorps en de St. Jansfanfa res. verschillende verenigingen en de ruiters te paard, reed de stoet via de Vrouwenweg, Europaweg Miening, Nrd.- buurt, Dorpsstraat, en de dokter Kort- mannstraat naar de Schenkehveg. Mgr. Jansen, deken Juffermans en de burge meester hadden plaats genomen in een MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 Juli. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg.: aardbeien 2152; andijvie 511; augurken 1137- doperwten 6690; peu len 35180: snijbonen 30180; stambo- nen 116160; tuinbonen 12—25; kroten 414; spitskool 610; postelein 2129; rabarber 1420; spinazie 1022; tomaten A 40—87; B 48—87; C 30—68; CO 25—49; uien 16—20: waspeen 2232; per 100 st.: perziken 634; pruimen 95135; bloem kool A 1050; Bil; komkommers A 18 37; B 9—19; sla A 3—460; per 100 bos: bospeen 1124; peterselie 1.802.50; sel derie 2.60—4.50. LEIDEN, 8 Juli. Vette varkensmarkt. Aantal stuks 112. Notering: zwaar f 1,69 tot f 1.72 licht f 1.74 1 1.77; slagersvar kens f 1.76 f 1.79; zeugen f 1.48 f 1.54. BODEGRAVEN. 8 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 160 partyen. Notering: eerste soort: f 1.922.02; tweede 60ort f 1,82 f 1.91; extra f2.03 f2,26. Handel kalm. ROTTERDAM, 8 Juli. Veemarkt. Aanvoer ln totaal 2575; weektotaal 4477; vette koelen en ossen 264; gebruiksvee 697; vette kalveren 30; graskalveren 192; nuch tere kalveren 408; varkens 42: biggen 49; paarden 60; veulens 20; schapen of lam meren 521; bokken of gelten 16. Prijs in cents per kg vette koeien le kw. 295320; 2e kw. 270285; 3e kw. 250 160; vette kalveren 295320; 265295; 220265; slachtpaarden 225 200 180. Prys in guldens per stuk; graskalveren le kw. 500, 2e kw. 450, 3e kw. 300; nuch tere kalveren 80 70 60; biggen 60 42 88, veulens 370 300 250; schapen 100 80 70; lammeren 105 85 70; kalfkoelen 1175 975 850; melkkoeien 1175 975 850; vare koeien 850 750 680- vaarzen 900 800 600; pinken 625 500 400.' open calèche. Op de Sdhenkelweg defi leerde de hele stoet voor de bisschop Daarna ging de tocht naar de kerk ÖJ de Zuidbuurt. waar de bisschop een Pontificaat Lof celebreerde. Zondag de eigenlijke feestdag, werd begonnen' meteen Pontificale Hoogmis, gecelebreerd door mgr. Jansen. 's Middags werd nog een plechtig Lof gecelebreerd. Om drie uur werd een voetbalwedstryd gespeeld tussen het eerste elftal van SJZ en het eerste elftal van Stomp- wykse Boys. De uitslag was 51 in het voordeel van Stompw. Boys De op brengst van deze wedstryd, ad. f 445. werd ter hand gesteld aan mgr. Jansen ten bate van het Seminariefonds. Koningin Elizabeth in Schotland ziek geworden Koningin Elizabeth is in de konink lijke trein, waarmee zij in gezelschap van de Hertog van Edinburgh een tocht door Schotland maakte, ziek geworden en moet nu het bed houden. Het be zoek dat zy vandaag aan Carlisle zou brengen is afgezegd. Prins Philip gaat wel naar Carlisle. BEURSOVERZICHT H.V.A. en Amsterdam Rubber willig AMSTERDAM, 8 juli Er bestond vanmiddag een ongewone belangstelling ter beurze voor aande len HVA en Amsterdam Rubber. Direot bU de opening werd er in deze hoeken druk gehandeld tegen sterk verhoogde pryzen t.a.v. de slotkoersen van de vorige dag. HVA's openden op 113 Mi en waren circa 8 punten hoger. Amsterdam Rubber opende 5 punten boven gisteren op 75. Deze vaste tendentie was het gevolg van een bericht uit Djakarta, dat Indo nesische zakenlieden er by de regering aldaar op aangedrongen hebben, een zo goed mogeiyk gebruik te maken van het nog steeds bestaande Nederlandse export apparaat met haar kennis van zaken, haar kapitaal en goodwill men zie pag. 1). Zowel HVA's als Amsterdam Rubbers waren de laatste ttfd achterge bleven by de overige cultuurfondsen als Deli etc. Winstnemingen waren .oorzaak, dat certificaten Dell vandaag circa f. 2 lager waren op f. 125. Ook Senembah lag ruim een punt beneden de vorige slotkoers. In het verdere beursverloop liepen HVA's op tot 116 en Amsterdam Rubbers tot 76 op welke pryzen onge veer werd afgesloten. Er deden nog geruchten ter beurze de ronde dat Nederlands personeel naar Indonesië zou terugkeren. Alle han delsgenootschappen met haar werk terrein ln Indonesië werden 3 tot 6 punten hoger geadviseerd. Op de markt voor de internationale waarden viel bitter weinig te beleven. Aandelen Philips bleven in de belang stelling door geringe vraag voor buiten landse rekening, doch dit kon niet ver hinderen, dat deze aandelen ruim een punt lager noteerden. Dit. was ook het geval voor Aku's en Unilevers. KLM werd vrywel onveranderd geadviseerd. Aandelen Kon. Olie onveranderd op f. 172.60. De arbitrage bleef hier in actie. De Scheepvaartfondsen waren vrien- deiyk van toon en vrywel over de gehele linie 1 tot 2 punten hoger dan gisteren. In de Staatsfondsen viel al heel weinig te beleven. De nieuwe leningen van de laatste tyd deden ruilingen ontstaan en oefenden zodoende een druk uit op de staatsobligaties die over het algemeen een 1/8 tot 1/4 lager noteerden. Ren- tespaarbrieven werden op 110 onver anderd vernomen. WISSELKOERSEN Amsterdam, 8 juli Londen 10.56% —10.57%. N. York 3.78%—3.78%, Mon treal 3.93%—3.94. Parijs 90.10—90.20, Brussel 7.59—7.59%, Frankfurt 90.43— 90.48. Zürich 86.50—86.55. Zürich vr fr.) 88.24%88.29%, Stockholm 73.05% 73.10%. Kopenhagen 54.61%54.66%, Oslo 52.80%—52.85%, Milaan 60.69%— 60.74%, Wenen 14.61%—14.62%. Praag 52.84—52.94, Lissabon 13.25%—13.27. Beurs van Amsterdam Dinsdag 8 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% Grootboek obl. 3M Ned. '47 3V4 (3) 83 Ned. '51 314 3*« 93ir Ned. '53 (3(4) 03 Ned. '56 3Ml ït Ned '48 3M 88 88 Ned '54 344 88jj Ned '55 I 344 88$ 521? Ned '55 II 344 22* Ned. '37 3 8044 80% Dollarlng '47 3 91 Investeringscert. 3 Ned. 62-64 3 84A 94 Cert. NWS 611, 61„ Indië '37 A 3 81% 81% Grootboek '46 3 89,4, - Ned. Wi lening 67. 10914 10911 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 37 40 Nat. Handelsbank ..85 90 Ned. HandelmU169% 170 Amst. Rubber 70% 79V4 Deli My .en (Ver.) 111% 116 H.VA105% 118% Java Cult35 Senembah 92fg 91% Vorstenlanden14 16% A.K.U 199% 197% Berkel's Patent (v.) 193 1941^ Calvé Delft cert. 304% 304% Kon Pap v Gelder 18qi/2 igo Hoogovens cert 304 305 Müller en Co. N.B 397 310 Ned Kabelfabr 260 261 Philips 299 y4 298% Philips pref 158% 158% Unilever359% 357% Wilton Feyenoord 187 189 Biliton 2de r 187B 193 Dordtse Olie gew 721 725 Kon Petr <1.20.—172.30 idem (50 A f 20.— 172.55 172 70 Holl Amer iyn 138 1397^ Java China Paket 131 135 klm 107 108 Ned Stoomv My I3gy4 14014 Kon Paket My 119% 123V, Stoomvaart My Ned 143 144 Nievelt Goudr cert 130i4 131% v. Ommeren cert. ooqa/ oon Kon Rott. Lloyd f*3 124 Ned Scheepv Unie ^51^ 126% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam 47 <3%i 3 Q* 94 Den Haag 1937 1 3.. 87% Leiden 1947 93% B R'dam '37 I-III 3% 94% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 2% A'dam '56 I 2% A'dam -56 II 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% Idem II 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen 102% 101 93 94 86 85% 100% 100% 85 85% 85% 84% 94% 94 93% 93% 96 96 95% 95L 97 96 99% 99% Amst. Bank 225% 227% H3.U cert 197 197% Rott. Bamk 189 190 Twentsche Bank 170 171 Industrie Ondernemingen 240B Borneo Sum. HJMy 43% 47 Ned. G. en Sp. fabr. Kon. Ned. Grofsm 197% 195 105 Va 105% Internatio 86 91 Rott. Droogdok My 507 501 Tieleman en Dros 7% 7% Ned. My Walv.vrt. 84% 83%L Spoorwegen Dell Spoorweg My. Amerik. fondsen Canadian Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 7% 8% 28% 28% 78% 47% 4C'iexd. 42% 42A 56 56 40 40% 88% 88% 47H 47% 76% 75% 29 exd. 65% 65% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V K 7/7 Edelmet Kon. AA 45% Pref w.a Idem 54% 54% Electrolas B 375 394 Holl Constructie 409 Ing *iur v Bouwnyv 126 127 Int Kunststof! Ind 43 44% Leidsche Wolsplnn I32%GL 132% Sikkens Lakfab '53 415G 425B Ver Touwfabrieken 175 Wernlnk's Betonm 89 89 Van wyk Textiel 67 98L

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4