LCREE FILTRA Son filtre est si pur PADtö' dubbele BRYLCREEM Vreugde in harten van honderden polio-patiëntjes te Scheveningen flUwiüMMÏi Met een enkel woord Agenda DINSDAG 8 JULI 1958 Warm medeleven! Kroonprinses op bezoek in de vislial (Van onze Haagse redactie) Dat slachtoffertjes van de gevreesde polio eenmaal per jaar de gast zijn van de Haagse afdeling van het Prinses Beatrix Poliofonds, is al zo'n traditie geworden, dat er feitelijk geen melding van zou behoeven te worden gemaakt. Maar ieder jaar wordt dat uitstapje toch weer gekenmerkt door een bepaald hoogtepunt en groeit het uit tot een ontroerende manifestatie van daadwerkelijke naastenliefde. Geluk brengen in de harten van kinderen, die lichamelijk 10 achtergesteld zijn, doch daarnaast jongens en meisjes zijn en blijven, die voor elke ontspanning open staan, is bovendien een werk, dat alleen maar vreugde geeft! Dat heeft ook onze Kroonprinses be grepen. Daarin voorgegaan door haar grootmoeder en moeder, is Prinses Bea trix er zich terdege van bewust dat het toeven temidden van hen, die zo veel moeten missen, meer inhoudt dan het tonen, van officiële belangstelling alleen en wel dat haar aanwezigheid zó hart verwarmend kan werken. Er is een groep mensen, die op zo'n dag als vandaag nog meer zorgen heeft dan normaal. De doktoren, de verpleeg sters en verplegers. Dat zijn de mensen, die dag en nacht in ziekenhuizen en inrichtingen een taak hebben te ver richten, die meer vraagt dan hulpvaar digheid alleen. Het zijn voor de buiten staanders veelal de naamlozen, die. wan neer zy hun dagelijkse arbeid alleen maar zouden verrichten omdat het nu eenmaal hun vak is. nooit tot die im ponerende zelfopoffering zouden kunnen komen. Dat is werk, dat de mens alleen maar uit roeping kan doen Als dan zo'n uitstapje die vreugde heeft gebracht, welke de kinderschaar er van verwachtte, dan is de voldoening het grootst bij deze mensen, die weten wat het betekent de zon te doen schij nen in het leven van anderen. Het is overigens vroeg dag geweest in de Johannastichting „Loesje" in Am- hem, in het Goois kinderziekenhuis te Bussum, in de St.-Maartenskliniek in Nijmegen, de Adrianastichting in Rot terdam, het Zeehospitium te Katwijk aan Zee. het revalidatiecentrum in Oost- Kapelle en in al die andere inrichtingen, waar behalve polio-patiënten ook kinde ren met spastische verlammingen wor den verpleegd. Vroegtijdig immers moest men al in Scheveningen zijn. In warm meeleven laat Schevenin- Typerend was dan ook die uitspraak van een Scheveningse vrouw, welke zo recht uit het hart kwam: „Och erme, wat is ze toch lief, Prinses Beatrix, niet den....?" Weer moeilijkheden „Renate Leonhardt" Vier aandeelhouders van de Coöp. Bergingsvereniging „Renate Leonhardt" ite weten de heren G. H. Hassink te Lo- ohem, J Kuyl jr. te Gorinchem. C. Lof te Barnéveld en P. S. Peeman te Schie dam hebben aan de aandeelhouders, die deelnamen voor meer dan 200 gulden, een circulaire gezonden, waarin zy uit eenzetten dat zy de thans gevolgde gang van zaken niet juist achten. Zij zün van mening, dat de nieuwe voorzitter (de heer Schelvis) op 27 juni de schijn op zich heeft geladen de partij van de heer Visser te kiezen. In de circulaire wordt gezegd, dat de ndeuwe voorzitter het vertrouwen der aandeelhouders zal kunnen herwinnen els hij in het bestuur tenminste diege nen accepteert die met hem op 12 juni gekozen werden, en op een bestuurs functie prijs blijken te stellen. De ondertekenaars zeggen indien op deze voorstellen wordt ingegaan te kun nen overwegen of zij hun klacht, inge diend bij de officieren van Justitie te Haarlem en Alkmaar, zullen intrekken, en af te zien van „onthullingen over de geheime bronnen van de heer Visesr". Vergadering Clir. Nat. Vakverbond De lieer Ruppert over bevordering van de werkgelegenheid Het probleem van de bevordering der werkgelegenheid op korte en vooral op langere termijn is en blijft num mer een van de sociaal-economische opdracht van het Christelijk Natio naal Vakverbond. Dit zei de heer M. Ruppert, voor zitter van het CNV, vanmorgen ter inleiding van de algemene vergade ring van het CNV, die in Utrecht wordt gehouden. Uitvoerig stond de heer Ruppert stil bij het vraagstuk van de werkgelegen heid. Als de vakbeweging één ding van de twee achter ons liggende jaren heeft kunnen leren, aldus de CNV-voorzitter, dan is het wel dat de welvaart geen vanzelfsprekendheid is. en dat het spook van de massale werkloosheid elk ogen blik weer zijn kop kan opsteken. De grootste handicap bij de bestrij ding van de werkloosheid noemde de heer Ruppert het tekort aan kapitaal. Dit is. volgens hem. de tweede les die gen zich niet gemakkelijk overtroe- de vakbeweging moet leren: by alle ac- Ten De rulheid, die de bevolking van I ties die gevoerd worden, het vraagstuk van de werkgelegenheid op langere ter- Scheveningen ook vandaag weer aan myn niet tp vergeten althans wanneer de dag legde was fantastisch! Dat niet j het deze vakbeweging niet gaat om alleen omdat men ook de sprake is. Het euvel noemde de heer Ruppert hardnekkiger dan werd ver wacht. Hy wees in dit verband voorts op de toeneming van onze bevolking. De na tuurlijke toeneming van de beroepsbe volking wordt voor de periode medio 1957 tot medio 1962 geraamd op 300.000 personen. Daarnaast neemt de in de landbouw werkzame beroepsbevolking belangrijk af. Spreker concludeerde, dat de werk loosheid zich op ongeveer hetzelfde peil zal blijven bewegen. Het CNV stemt in met de nerleving van de investeringsaftrek voorzover deze was opgeschort, aldus de heer Ruppert, al bluft het een globale maat regel. De schorsing van deze investe ringsaftrek was destijds een onderdeel van het totale programma van beste dingsbeperking. Door wijziging in een belangrijk onderdeel van het pro gramma kan volgens de heer Ruppert, het gehele programma opnieuw in overweging worden genomen Hij acht de thans door de S.E.R. in gestelde commissie ontwikkeling natio- d e t VOOR HEDENAVOND Hilversum I (402 m.) AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 V. d. Jeugd. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Koorconc. 19.45 Toneelbeschouwing 20.00 Nws. 20.05 Muzikaal Journ. 21.45 Act. 22.00 Pianorecital. 22.25 Promenade- orkest, koor en sol. 23.00 Nws. 23.15 Koer sen v. New York. 23.16 New York calling 23.2124.00 Gram. Hilversum II (298 m.) KRO: 18.00 Llohte muz. 18.20 K.V.P.. pol. caus. 18.30 Sport. 18.35 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Tour de Prance 19.30 Liohte muz. 19.50 Gram. 20.30 Act. 20.45 Concertgebouwork. 21.55 Gram. 22.05 Tour de France 22.15 Holland Festival: Sopr. en plano. 22.45 Avondgebed en Ut. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14.00—14.30 Eurovisie: Tcmr de France. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Hiroshima. film. AVRO: 21.05—23.00 Quartet, film. VOOR WOENSDAG 9 JULI Hilversum I (402 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. i 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. v. d. vrouw 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: I 10.00 Boekbespr. 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Hammond orgelspel. 12.55 Sport. 13.00 Nws. 13.15 Dansmuz. 13.45 Gram. 14.00 Idem. 14.45 V. d. jeugd. 16.00 Volksmuz. (Tussen 16.00 en 18.00 Tour de France) 16.15 V. d. zie ken. 16.50 Hammondorgelspel. 17.10 Va- kantietlps. 17.45 Sport. 17.50 Regerlngs- uitz.: Rijksdelen Overzee: Jeugdultz. De brievenbus gaat open. Correspondentieclub o.l.v. Reglna Zwart. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 RVU: Het vrijheids-Ideaal in de letterkunde, door dr,. A Sa al born. 19.00 V. d. kind. 19.10 Klankb. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Metropole-ork. en soliste. 20.40 Tour de France .20.50 Om de eer van de 1 Familie, hoorsp. met muz. 22 20 Opera- muz. 22.50 Medische kron. 23.00 Nws. 23.15 i Gram. 23.5024.00 Nws. In Esperanto. Hilversum II (298 m.) NCRV: 7 00 Nws. 7.10 Gewilde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Kortsluiting (Van onze t.v.-medewerker) Wy hebben de laatste weken geluk kig herhaaldelijk lovend over de KRO-prestaties kunnen schrijven. He laas, we moeten thans een ander geluid laten horen. De kortsluiting van gister avond bestond niet in technische, maar slechts in geestelijke zin. Aangekondigd was, dat het program ma met een film over Rome zou openen. Het werd een journaal van zuiver katholieke signatuur en een interview in de studio met de nieuwe bisschop. Men had beter gedaan dit laatste Mon seigneur en ook veel kijkers te besparen. Daarna kwam dus het eeuwige Rome. een produkt, dat waarschijnlijk door Lane Blackwell van de Amerikaanse National Broadcasting Company is ge sleten. Deze reiziger in T.V. is n.l. op tournee in West-Éuropa om het rende ment van zijn maatschappij te verhogen. Hebben wij het goed dan woont hij al jaren in Londen en wordt geacht dus wel op de hoogte te zijn met onze smaak. Gisteravond was het mis. Het kan best zijn, dat men in Amerika onder de charme van het vreemde komt. maar wij hier, die dichter bij de wieg van enze beschaving wonen, vonden het maar een rommelig geheel zonder uitschie ters. Als toeristische reclame zou deze film 't al niet halen, nog minder nu het Kroon- schijnsuccessen voor de arbeiders, maar I nale economie een geschikt orgaan voor I om hun werkelijk wel en wee en óm dat I dit nader overleg, prinses in haar midden mocht hebben, j van geheel het volk. Natuurlijk maakte dat de dag nog feestelijker, doch de veelheid aan gaven, waarmede men de kinderen heeft verblyd, en het werk, dat al dagen is verzet, dat alles spruit voort uit een warmkloppend hart voor allen, voor wie het leven zo hard kan zijn. Rijnland krijgt een jonge premier CDU stelt dr. Meyers voor (Van onze correspondent in Bonn) De 49-jarige vroegere minister van Binnenlandse Zaken van Noordrijn- Westfalen, dr. Franz Meyers, zal door de C.D.U. worden voorgesteld voor het ambt van minister-president van dit Westduitse land, waar zij zondag J.l. zo'n duidelijke verkiezingszege boekte. Meyers verkiezing staat uiteraard vast daar zijn partij 104 van de 200 landdag zetels te Düsseldorf bezit. Hij volgt de socialistische minister-president Stein- hoff op. Meyers is een advocaat uit München-Gladbach. Hij is sedert sep tember j.l. lid van de Bondsdag te Bonn en geldt als een trouwe aanhanger van Bondskanselier Adenauer, voor wie hij in september j.l. een bijzonder gewaar deerde kracht was bij de verkiezings strijd. Hy heeft enige tijd geleden enige naam gemaakt als „pistool- Meyers", toen hij als minister van Bin nenlandse Zaken van Noordrijn-West- falen opdracht gaf direct te schieten op de autobandieten, die toen de wegen van zijn land onveilig maakten. Een zeer goede naam heeft hij als bestuur der gekregen en als bestrijder in de Bondsdag van bureaucratische uitwas sen. Politieke handigheid en een gevoel voor verhoudingen zijn andere kenmer ken van de aanstaande mininster-pre- sident van Noordrijn-Westfalen, die zowel humor als een scherpe tong bezit en die thans op een van de belang rijkste politieke posten van de gehele Bondsrepubliek zal komen. Nieuwe Britse Zeta De Londense „News Chronicle" meldt, dat de Britse geleerden een goedkoper en beter type Zeta-apparaat voor het opwekken van kernfusie hebben ver vaardigd en dat zij geloven, dat zij bin nen vyf jaar in staat zullen zijn om een centrale te bouwen, die werkt op fusie van zwaar waterstof verkregen uit zee water. Daarna zou het wellicht nog vyf jaar duren voor de Britse deskundigen Zeta- centrales kunnen bouwen op dezelfde manier als nu kernsplitsing-energiecen trales worden gebouwd, aldus het blad. Het nieuwe Zeta-apparaat zou met veel kleinere buizen werken dan het apparaat, waarmee men vorig jaar dacht kernfusie tot stand gebracht te hebben. De buizen in het nieuwe appa raat zijn niet veel groter dan moderne verlichtingsbuizen. Sovjet-Unie laat de negen Amerikaanse vliegers vrij De Sovjet-Unie heeft gisteren de negen leden der bemanning van het Ameri kaanse vliegtuig, dat op 27 juni in het gebied van Jerevan in Sovjet-Armenië is geland, vrijgelaten. De betrokkenen werden te Astara aan de Russisch-Per- zische grens aan een vertegenwoordiger van het Amerikaanse leger overgeleverd. Volgens de Russen was het Amerikaanse toestel na de landing door brand ver woest. In een nota van 30 juni betuigde de Amerikaanse regering spijt over het in cident. Volgens haar was het toestel bij ongeluk over de grens geraakt. De Sov jet-Unie antwoordde hiero" dat zij ver wachtte dat de V. S. onmiddellijk doel treffende maatregelen zouden nemen ter voorkoming van dergelijke incidenten. Juist omdat het CNV ervan overtuigd I is dat het vraagstuk van de toekomstige Van eind april tot eind juni is de werkgelegenheid het centrale punt van werkloosheid wel is waar gedaald van i zijn sociaal-economisch beleid moet zijn, rond 100.000 tot 74.000. aldus de heer staat het achter maatregelen, die dë Ruppert, maar men mag hierbij nietinvesteringen op een breed gebied, vergeten, dat hier overwegend seizoen- I waaronder uiteraard ook dat van de invloeden in het geding zyn en dat1 woongelegenheid, kunnen bevorderen, van een belangrijke kentering nog geen aldus de heer Ruppert, die begrip zei te Advertentie Alleen gezond haar is mooi haarl heeft die werking! Ja. deze beroemde Engelse hairdressing verzorgt uw haar langs twéé wetenschappelijke wegent 1 Brylcreem bevat vele waardevolle haarvocdende stoffen en zuivere, natuurlijke oliën - rij houden haar en hoofdhuid gezond en fris. Massage met Brylcreem bestrijdt roosvorming en maakt droog haar weer vitaal. Brylcreem houdt uw haar gezond I Brylcreem is geëmulgeerd. Daar- door kan Brylcreem iedere haar apart soepel, glanzend en vrij van stof en vuil houden. Geen „geplakte" haren meer! Met Brylcreem valt uw haar los en natuurlijk, en blijft toch korrekt op zijn plaats. Heel de dag! j hebben voor het feit, dat die investe- ringstaak hoge eisen stelt aan de om- vang van de nationale besparingen. Dit wil. volgens hem, evenwel niet 1 zeggen, dat het CNV er alleen maar aandacht voor heeft, dat die rationale besparingen tot stand komen. Men wil ook wel eens weten tot wiens eigendom deze besparingen zullen gaan behoren en wie er de zeggenschap over zullen uitoefenen. Het C.N.V. voelt niets voor een ont wikkeling, die de eigendom van en de zeggenschap over een groot deel van ons produktieapparaat brengt, hetzij bij de staat, hetzij bij een beperkt aantal overigens nog zo integere industriëlen. Over deze problematiek zwijgen de in dustrialisatie-nota's echter, ook de zesde. Ook het huidige kabinet zwijgt er over. Sprekende over de sociale verzekerin gen zei de heer Ruppert, dat het CNV vóór alles de totstandkoming van een weduwen en wezenpensioenverzekering op basis van het in januari 1957 door de S.E.R. uitgebrachte advies wenst. Een eventuele algemene kinderbijslag regeling kan. volgens de heer Ruppert, in de rij der prioriteiten in elk geval niet boven of zelfs naast de weduwen- en wezenpensioenverzekering staan. Rapport over verkorting arbeidstijd De heer Ruppert deelde voorts mede, dat dezer dagen een door het CNV uitgegeven rapport zal verschijnen over de verkorting van de arbeidstijd. In dit rapport wordt de opvatting verdedigd, dat werkgelegenheid num mer 1 blijft. Dat voorts op het gebied van de sociale politiek de totstand koming van de weduwen- en wezen pensioenverzekering en van de inva liditeitsverzekering de hoogste priori teit heeft en dat pas daarna het probleem van de arbeidstijdverkorting aan de orde is. Sprekende tenslotte over de bezits vorming zei de heer Ruppert, dat het CNV reeds ver gevorderd is met een poging daartoe, namelijk de bezitsvor ming door het verkrijgen van een eigen woning. Met een andere poging, de be zitsvorming door middel van het ver krijgen van aandelen, is men nog volop bezig, aldus de CNV voorzitter. "ïfie perfect hairdressing Beecham NederlandN.V. Voor engros: Jacq. Mol N. V. Amsterdam Sterke daling Indonesische export De uitvoerhandel van Indonesië is in het eerste half jaar van 1958 gedaald tot 60% van de export in dezelfde pe riode van verleden jaar en tot 50% van die gedurende het eerste half jaar van 1950, het eerste half jaar na de soevereiniteitsoverdracht. BINNENLAND in verband met schade aan ae voort- stuwingsinstallatle Is Hr. Ms. opnemings vaartuig Luymes op 7 Juli uit Gibraltar naar Nederland teruggekeerd. Het schip zal op de Rijkswerf in Den Helder worden gerepareerd. Uit een op de begroting 1958 van O. K. en W. voorgestelde wijziging blijkt, dat de propagandaactie voor het onder wijzers- en leraarsambt via de radio, door advertenties en brochures f 96.000 heeft gekost. Gistermiddag zijn op net Kruispunt bij sluis 2 te Someren een Duitse en een Nederlandse auto op elkaar ingereden Een inzittende van de Duitse auto, de 62-jarige heer Fritz Heine uit Bottrop, kwam daar bij om het leven. Hij overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Geldrop. Gistermiddag is op de onbewaakte overweg „De Konijnenbergen" onder Bles- se (F.) de 67-Jarlge ongehuwde J. van der Linden, uit Willemsoord door een trein uit de richting Zwolle gegerepen en op slag gedood. Het slachtoffer dat per rijwiel de overweg overstak, werd onherkenbaar ver minkt. zodat aanvankelijk de identiteit niet kon worden vastgeseld. De treinen loop ondervond ongeveer een uur vertra ging. Gedurende de maanden juli en au gustus zal de KLM zes speciale emlgran- tenvluchten uitvoeren van Schiphol naar Sydney. De eerste van deze vluchten met Nederlandse emigranten naar Australië ls vastgesteld op 18 Juli a.s. In de gistermiddag te Haarlem ge houden vergadering van de Katholieke Land- en Tulnbouwbond. ls de heer G. W. Kampschoer. die 29 Jaar het voorzit terschap heeft bekleed, afgetreden. Tot zijn opvolger werd gekozen de heer E. J. M. Kolfschoten, burgemeester van Alke made. Prinses Beatrix zal zaterdag a.s. op de Leusderhelde de nieuw gebouwde kennels van de Kon. Ned. Jachtvereniging opener.. BUITENLAND De Griekse bevolkingsgroep op Cy prus heeft gisteren gestaakt naar aanlei ding van het incident te Avgeroe, in Oost- Cyprus, waar Britse troepen zaterdag het vuur openden op een menigte die hen met stenen bekogelde. Twee Griekse Cyprioten werden hierbij gedood en dertien gewond. De Amerikaanse politie heeft maan dag in New Yersey de 61-jarige Victor Genovese aangehouden, die bekend staat als „koning van de benden" en die ervan verdacht wordt de leider te zijn van de gevreesde Mafia-organisatle. die de Ame rikaanse onderwereld beheerst. Gelijk met hem ls in Manhattan Vincent Gigante ge arresteerd, die onlangs ls vrijgesproken van medeplichtigheid aan de moord op de gangster Frank Costello. Genovese en Gi gante worden verdacht van handel in ver dovende middelen. Er zijn zondag zeven mensen omge komen en ongeveer dertig gewond doordat bij Tampico in Mexico een autobus in een rivier is gereden. Naar het schijnt is de chauffeur achter het stuur in slaap ge vallen. De man, die licht gewond werd, ls voortvluchtig. Uit gisteren te Wenen ontvangen be richten uit doorgaans welingelichte zijde te Sofia blijkt, dat er in Bulgarije een grootscheepse campagne tegen het „re visionisme" wordt gevoerd. Alle volgelin gen van de in 1949 wegens Titolsme op gehangen en in 1956 in zijn eer herstelde waarnemende minister-president Kostof, zijn weer uit de partij gestoten. Dit was ook reeds ten tijde van de berechting en terechtstelling van Kostof gebeurd. Later waren zij weer toegelaten. Bij overstromingen in Zuid-Korea zijn 60 mensen om het leven gekomen, 28 gewond en 6 verdwenen. Het Praagse blad „Veoerni Praha" meldt, dat een zekere Miroslav Brepta ver oordeeld is tot vier maanden gevangenis straf wegens anti-communistische „klets praatjes" in een tram. Brepta zou tegen een andere trampassagier hebben gezegd: „Is het nog wel de moeite waard om te werken als je niets voor Je geld kunt ko pen? Er zijn geen lakens, geen kaarsen, geen auto's, geen televisietoestellen en er zijn zelfs geen doodgewone lucifers maar het voornaamste is dat we het plan voor 140 procent uitvoeren" Sommige bommenwerpers, die de Sovjet-Unie thans heeft, kunnen niet door het huidige radarwaarschuwingsstel- sel in Noord-Amerika worden ontdekt. Dit heeft de minister van Defensie, George Pearkes, gisteren in antwoord op vragen in een commissie van het Canadese Lager huis meegedeeld. Hij zei. dat radar nlei verouderd is. maar niet de reikwijdte heefi om sommige thans bestaande bommen werpers te ontdekken. De kwestie van ver betering van het Noordamenkaanse ra darstelsel wordt ln verband daarmee ern stig bestudeerd. Gram. 8.35 Concertork. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Vernuft en techniek, caus. 9.35 Gram. 10.15 Idem. 10.35 Amus. muz. 11.00 WiJ- dings- en dankdienst t.g.v. het 50-jarlg bestaan v. d. C.H.U. 12.00 Cello en piano 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Amus. muz. 13.50 Gram. 15.35 Gamba's en kerkorgel. 16.00 V. d. Jeugd 7.20 Interscholalr Jeugdtoer- nooi Haarlem 1958. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Leger des Heilskwartler. 18.15 Spectrum v. h. chr. organisatie- en verenigingsleven. 18.30 Mannenkoor. 18.50 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Mid dagbijeenkomst C.H.U. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gees telijke liederen. 20.50 Jacob Cats, dichter en raadspensionaris, caus. 21.10 Gram. 21.35 Holland Festival: Internat, orgel concours. 2-2 45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Sportultsl. 23.40 24.00 Gram. eventueel vervolg Internat, orgelconcours. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (over de 4e l(jn van 1820 uur) Wlr machen Muslk Llebling, meln Herz l&szt dlch grüszen Wie eln Wun- der kam die Llebe Ich werde Jede Nacht von Ihnen traumen Man müsz- te Klavier spielen können Münchner G'schlchten Bel ami Des gibt's nur einmal Heute Nacht oder nie Don key serenade Sonny boy Broadway rhythm Sing mit mlr Ich brech die Herzen der stolzesten Frauen Haben Sie schon mal ln Dunkeln geküsst? Das Karussell. das dreht sich immer rund herum Sag beim Abschied leise Servus Greif nlch nach den Sternen Harry Lime Thema Winke. winke Reigen 'Walzer Egon I got rhythm 's Wonderful Optimisten boogie They say that falling ln love is wonder ful Fascinating rhythm Schau in melnen Augen Das machen nur die Belne von Dolores Ich zahl mlr's an den Knöpfen ab Sei lieb zu mlr Trumpet blues: Eddy Constantin. Angèle Durand, Paul Kuhn, Blbl Johns. Renato Rlva, Camlllo Felgen. Annie Cordy, Gun nar Winckler, Barbara Kist, Wolfgang Sauer, de Penny Pipers met Orkest olv. Horst Kudritzki; Blue moon, Gérard Po- chonet; Clarinet polka, Ensemble Law rence Welk; Toujours dans les nuages, Géard Pochonet; A la belle étoile Juliette Gréco met Orkest André Grass!; II y avait, l'Ombre, Paris Bohème, Orkest Franck Pourcel; Champagne polka. En semble Lawrence Welk; Les yeux d'Elsa, Orkest Franck Pourcel; Would you, Ball room Orchestra Victor Silvester; Chez mol. When I grow too old to dream. Sclu sclu. Quartetto Enzo Gallo; Guaglione, Ricordate Marcellino, Who's sorry now. Ballroom Orchestra olv. Victor Silvester; Just for a while Diana Paradise. The old pl-anna rag Sammy plays the blues for Mezz. Orkest Emmett Berry: The old spinning wheel. Orkest Bob Crosby. Honkey tonk train blues. South Rampart street parade. Swinging the ber ry's. Orkest Emmett Berry; Boogie woogie k la Parisienne, Orkest Emmett Berry. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 16.00—17.00 Eurovisie: Tour de France. AVRO: 17.00—17.40 y. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 2030 V. D. Kunst is geen heer, TV-spel. 21 50 Dagsluiting. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Gram. 12.30 V. d. boeren. 12.55 Weer ber,. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 13 40 Pianospel. 13.55 Cricketrep. 14.00 Caus. 14.15 Ork.conc. 15.00 Hoorspelen. 1600 Vespers. 16.45 Voor oudere mensen. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18 40 Sport. 18.45 Volks dansen. 19.00 Recital 19.30 Quizprogr.. 20.00 Ork.conc. 21.00 Nws. 21.15 Klankb. 22.00 Gram. 22.15 Wetensch. overz. 22 45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.06—23.11 Koer sen. Engeland. BBC Light Programme. 150ft en 247 m. 12.00 Dansork. 12 30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Dansmuz. 13.30 Nws. 13 45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw 14.30 Nws. 15.00 Verz. progr. 15.30 Nws. 15.45 Lichte muz. 16 30 Nws. en Mrs. Dale's dag boek 1645 Gevar. muz. 17.30 Nws. 18.00 Rep. Int. Musical E:stedddfod te Llan gollen. Wales 18.30 Nws. en gram. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.00 Lichte muz. 20.30 Nws. en gevar progr. 21.30 Nws. en verz.progr. 22.30 Nws. 22.40 Dansmuz. 23.30 Nws. en lichte muz. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 3ft9 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ope- rettemuz. 14.15 Operamuz. 16.00 Strljk- kwar.t 17.00 Nws. 17 35 Verz.progr. 1!) 00 Nws. 19 20 Dansmuz. 20.55 Jazzmuz. 21.45 Nws. 2(2.10 Ork.conc. 23.15 Muz nacht- progr. 24.00 Nws. 010 Dansmuz. 0.30 Lichte muz. Frankrijk, Programma 3 (280 en 235 m.) 12.00 Nws. 12 05 Symf.ork. 13 25 Gram. 14.20 Intern, solistenconc. 15.15 Symf.- conc 19.00 Gram. 23.10 Ork.conc. 23.33 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen) 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Idem. 15.00 Ork.conc. 15.50 Gram. 16.00 Koersen. (Tussen 16.00 en 17.00 Ronde v. Frankrijk) 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Zang en plano. (Inter mezzo: Gram.) 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Lekenmoraal en -filosofie. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereld tentoonstelling. 20.00 Gram. 20.30 Volks liederen. 20.45 Gram. 21.00 Idem. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelieden. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10, 14 00 en 14.15 Gram. 15.15 Koorzang. 15.30 Gram. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.35 en 18.30 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gram. 20.30 Hoorsp. I. d. pauzej Nws. 22.55 Nws. ging over een onderwerp, dat ver daar boven verheven is. Het bleek chronolo gisch en filmisch een amateuristisch ge val en wat erger is het. deed ens geestelijk niets. De eeuwigheid werd door de teleurstelling verdrongen. We hopen niemand hiermede te kwetsen, maar het is voor ons echt een moeilijk t.v.-half uurtje geweest. Wat hier aan technisch, muzikaal en artistiek ver nuft ongebruikt werd gelaten, is gespuid bij de vervaardiging in Beieren van Susanne's geheim, geestelijk gesproken een niemendalletje, maar met een vaart en vaardigheid over het voetlicht ge bracht om een voorbeeld aan te nemen, geïllustreerd met allercharmantste mu ziek. stijl 1910 of daaromtrent, niet diepzinnig, maar prettig voor het ge hoor. De cameravoering en de regie streden om de erepalm der bekwaam heid en goede smaak en, eerlijk gezegd, zouden wij het ereteken maar willen delen. Jammer was. dat er een ernstige belichtingsfout ingeslopen was en zelfs even een negatief beeld tevoorschijn kwam. waardoor veel kijkers de schrik kregen, omdat zè dachten, dat er kort sluiting was. Die zat dus niet in hun toestel en die andere, waarover wij het in het begin hadden, was toen allang vergeten. DINSDAG Warmond. Hotel „De Zon": Jaarver gadering St.-Matthias". 8 uur nam. WOENSDAG Tr ompstr a atOos t erstraatOpen lu cht- samenkomst uitgaande van de Baptisten Gemeente. 8 uur nam. Prediker: ds. J. A. Smlnk. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte. 7.308 uur nam. DONDERDAG Den Burcht: Gew. Arbeidsbureau. Be- roepenvoorlichting leerlingen Openbare- en Chr. VGLO-school. 8 uur nam. Zoeterwoudse Singel 15: Receptie dok ter mej. G. J. Verbrugge l.vm. zilveren Jubileum. 46 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concours Ring Leiden van de chr. zangverenigingen. 5.30 uur nam. Gereoht 10: Pac. Soc. Part Spr. A. A. Redeker over de last der bestedingsbe perking. 8 uur nam. Clubhuis Oosterkwartier: Ouderavond openbare school Driftschaat A 77. 8.30 u. nam. Stadhuisplein: K. en O.-excursie naar Expo te Brussel. 7 uur voorin Hogewoerd 175. Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. Grote Vink Vespaclub Leiden. 8 uur nam. VRIJDAG Foyer Stadsgehoorzaal. Diploma-uitrei king Kon. Genootschap M.S.G. 8 uur nam. Den Burcht. Verbond voor Veilig Ver keer. Feestmiddag verkeersbrigadiertjes. 2 uur nam. i Gymnasium. Diploma-uitreiking „Ken- nis ls Macht". 7.30 uur nam. Rijn- en Schiekade. Prestatietocht ge kleed zwemmen Leldse Reddingsbrigade. 3.30 uur nam. Gulden Vlies. Aandeelhoudersvergade ring. Riedel Limonadefabrieken N.V. 4 uur nam. ZONDAG Hogewoerd. Wachttorenstudie Jehova's Getuigen. 5.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A. H. Bakker Korff (t.e.m. 15 september). Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling Japanse penseeltekeningen (t.e.m. 11 oktober). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werf park 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur BIOSCOPEN Trianon „De brug over de rivier de Kwai" 14 jr. Werkdagen: 2 en 8 uur. Zondag: 2. 5 en 8 uur. Luxor „Vergiss mich nicht". A.l. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Place Plgalle" (Plein der zonde). 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2 30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rev „Even afrekenen heren!" A.l. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Don derdagcyclus: „Gitarren der Llebe". Casino Alec Guinness in „Konvooi naar Malta" (vrijdag, zaterdag en zondag), „To Paris with love" (maandag en dins dag) en „Morgen ben lk rijk" woensdag en donderdag). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst wordt waar genomen te Leiden door: Apotheek Doeza, Doezastraat 31. telef. 21313. Te Oegstgeest door: Apotheek Oegstgeest Wilhelminapark E. telef. 26274. Bil «een «ehooi bÖ Uw huisarts of specialist bel op doktersteletooD 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) y. 00 1 ci 5^ 2 S fcx Helsinki zwaar bew. n 3 16 0.1 Stockholm onbewolkt n 3 20 0.1 Oslo half bew. O 1 25 0 Kopenhagen zwaar bew. wnw 6 22 0 Aberdeen zwaar bew. windstil 19 0 Londen onbewolkt wnw 2 24 0 Amsterdam motregen w 2 16 0 Brussel mist windstil 16 0 Luxemburg onbewolkt nno 3 22 0 Parijs zwaar bew. nno 1 22 0 Bordeaux zwaar bew. wnw 1 22 0 Grenoble geh. bew. windstil 19 6 Nice onbewolkt nnw 5 22 0 Berlijn motregen wnw 5 21 0.2 Frankfort geh. bew. wnw 2 20 0 München onbewolkt w 1 23 0 Zürich licht bew. windstil 24 0 Genéve zwaar bew; n 4 21 3.1 Locarno onbewolkt O 2 24 2 Wenen onbewolkt nw 5 24 9 Innsbruck zwaar bew. w 2 27 0 Rome licht bew. O 3 30 0 Alacclo onbewolkt windstil 29 0 Madrid onbewolkt nino 2 28 0 Algiers geh. bew. ono 5 27 0 Mallorca licht bew. rmw 4 80 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2