Leidse Reddingsbrigade 40 jaar School wedstrijden in Poelmeer Oranjefeesten in Zoeterwoude Spannende schoolwedstrijden in liet zwembad te Leiderdorp maandag 7 juli 1958 Bondsbestuur biedt jubilerende afdeling verkleinde uitgave van Bondsvlag aan Tijdens een zaterdagmiddag in „Het Gulden Vlies" gehouden en drukbezochte receptie zyn vele vriendelijke woorden gesproken aan het adres van de Leidse Reddingsbrigade, welke thans veertig jaar bestaat. Om uiting te geven aan deze waardering ontving het jubilerende afdelingsbestuur uit handen van de bonds voorzitter, de heer J. P. Wegberg, een verkleinde uitgave van de Bondsvlag. Bovendien deden vele sprekers hun woord van gelukwens gepaard gaan met de aanbieding van een bedrag onder couvert. Onder hen bevond zich o.a. de heer J. Verhoogt, die namens de propaganda- en lustrumcommissie een jublleumgave van f 180.overhandigde. Wederkerig zorgde het bestuur deze middag ook voor een verrassing: op grond van zün vele verdiensten werd aan de heer L. Plug, die reeds 17 jaar in het bestuur zitting heeft, het ere-lidmaatschap van de Brigade aangeboden. Onder de velen, die het bestuur deze middag kwamen complimenteren, be vonden zich o.m. wethouder S. Menken, die de felicitaties van het gemeentebe stuur aanbood, de heer J. C. F. Coers, voorzitter van de Leidse Sportstichting, mr. J. Drijber, secretaris van de 3 Octobervereeniging, de commissaris van politie, de heer J. Dreeuws, de comman dant van de Brandweer, de heer S. W. Hagedoorn, de hetr M. Weima, direc teur van Markt- en Havendienst, dokter J. G. Bazuin, directeur G.G. en G.D., vertegenwoordigers van de Leidse E.H. B.O.-Brigade en de Leidse Watervrien den, afgevaardigden van zustervererai- Slotavond L.J.A.-cursussen Zoals gebruikelijk sloot de Leidse Jeugd Actie ook dit jaar de onder haar supervisie gehouden cursussen .zaterdag in het Leidse Volkshuis, of met een avond voor alle cursisten met hun fami lieleden, vrienden en kennissen. De avond werd geopend door de voor zitter van de L.J.A., dr. P. L. Schoon- heim. Na deze opening ging wethouder J. C. van Schaik, hiertoe uitgenodigd door de heer G. Steinbach, secretaris van de L.J.A.. over tot de uitreiking van het landeljjk diploma Handenarbeid voor Jeugdleiders aan de 19 geslaagden, die voor dit diploma op 30 juni j.l. het examen met succes hadden afgelegd. De wethouder sprak o.m. de hoop uit, dat deze 19 jong-geslaagden ook in de vol gende jaren hun krachten aan het jeugdwerk zullen blijven wijden. Na het uitreiken van de diploma's ging men tot het eigenlijke programma over. De bedoeling van dit programma was. aan allen iets van het cursuswerk te laten zien. Begonnen werd met een maskerspel door een cursusgroep, welke onder lei ding van de heer J. Ch. Bartelsman in een beperkt aantal lessen de elemen taire beginselen van het vervaardigen van maskers en het gebruik ervan had verwerkt. In een geïmproviseerd toneel stukje werd duidelijk getoond wat er met een minimum aan materiaal bereikt kan worden. Vervolgens hield de heer J. P. Krop, medewerker van het Bur. voor Groeps- psyohologie te Amsterdam en leider van de cursus „Sociaal Groepswerk" een korte inleiding, waarin hij uiteenzette waarom jeugdwerk juist in deze tijd en in onze maatschappij noodzakelijk is. In de pauze bezichtigden de aanwe zigen een proeve van het werk, dat de cursisten van de cursus „Handenarbeid" onder leiding van de heer H. Kors had den verricht. Na de pauze kreeg de heer P. M. B. Bolwerk van het Nationaal Museum te Paramaribo het woord om in het kort een van de onderwerpen van de mu seumcursus de Afro Amerikaanse muziek, te behandelen. Hjj schetste de ontwikkeling van de muziek in Suriname en liet met behulp van de bandrecorder horen, hoe deze muziek vooral vanuit Afrika beïnvloed is. Met een paar Leid se jongens speelde hij vervolgens en kele typische Surinaamse volksliedjes. De behandeling van de Afrikaanse beïnvloeding van de Amerikaanse mu ziek met name van de jazz-muziek. nam de heer H. v. Dam voor zijn rekening. Ook hier. na een korte inleiding met de bandrecorder over de geschiedenis van de jazz. enkele nummers „echte" muziek. Het kwartet van de heer Van Dam. dat zich vooral op het moderne idioom de cooljazz specialiseert, gaf aan deze avond op deze manier een passend slot. De geslaagden waren: de heer J. v. Rossen, mevr. F M. CornelissenVan Ovost. mevr. T Kramer, de heer L. van Lunteren, mej. C. J. L. v. Egmond, de heren G. Schutte en C. W. Schutte en de dames L. Feijen, G. E. v. Beek. L. de Wolf, J. A. C. van Velzen. G. J. v. d. Vegte. J. Bouman, H. C. Th. Bergers. M Redel. I. A. G. Saveur. Th. H. C. v. Kleef. B. C. W. Sloos, G. J. Odijk. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Appelscha (toez.) J. Over- duin te Tjerkwerd (Fr.) te Arnhem Joh. Langstraat te Vorden te Eederveen A. Klein Kranenburg te Hilversum te Woudrichem E. Kempenaar te Nieuwleu- sen door de generale synode als pred. in buitengewone dienst ds. A Bongenaar te Groningen, G. N. Spelberg te Warga. dr. A Oberman te Holten en H. Zunneberg te Hengelo (O.). Aangenomen naar Stlts- vrerd en Kantens P.C. 't Hooft, vic. te Amersfoort. GEREF. KERKEN Bedankt voor Maassluis (vac. H. Vollen hoven) D. H. Borgers te Nleuwerkerk aan den IJs6el Bedankt voor Oenkerk H. R. Zijlstra te Koudekerk aan den Rijn. BAPT. GEMEENTEN Beroepen te Noordbergum H. van der Werf te Emmen. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Goudswaard J. B. Bel te KrabbendiJke en A. Hofman, kand. te Aalst te Nunspeet J. van Haaren, kand. tc Moercapelle en A. Hofman, ld. te Aalst, van wie laatstgenoemde is beroepen. BISSCHOP-COADJUTOR VAN HAARLEM BENOEMD Paus Pius XII heeft benoemd tot bisschop-coadjutor van Haarlem met recht van opvolging voor het bisdom Haarlem dr. J. A. E. van Dodewaard, hoogleraar in de bijbelwetenschappen aan het groot-seminarie te Warmond. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Johannes, zn van D. C. van Delft en J. van Steenbergen; Cornells, zn van H. Jan sen en J. Alleblas. Henrieke Wlllemijntje, dr van M. A. H. W. Schottelndrelër en E. II. Prillwitz, Johan Herman, zn van B. J. Krietemeijer en M. A. W. van den Eijkel. Pieter. zn van B. J. Krietemeijer en M. A. W. van den Eijkel, Aagje Elisabeth, dr van R. Schaap en E. Dljkdrenth. gingen uit Delft, Katwijk, Noordwijk, Gouda. Alphen aan den Rijn en Rotter dam, de heer W. F. v. d. Reijden, oud bestuurslid, mevr. Bavelaar namens de Speeltuinvereniging „Rondom de Mare- dijk" en voorts vele leden van de jubi lerende Brigade. Velen voerden ook het woord en wezen op het prachtige menslievende werk, dat de Brigade, die mede in het leven is geroepen voor hen, „die him hoofd niet boven water kunnen houden, nu al zovele jaren verricht. De heer Coers, die namens de Sportstichting het woord voerde, achtte het werk van de Brigade, hoewel niet spectucalair, in een waterrijke stad als Leiden van bui tengewoon groot belang. Voorts schonk spreker aandacht aan de gedegen oplei ding van de Brigade voor het diploma zwemmend redden. In dit verband deed het spreker genoegen, dat sinds kort een regeling met „De Zijl" was getroffen, waardoor het mogelijk is, dat de Brigade thans één uur per week de beschikking over deze zweminrichting heeft. Menige spreker brak deze middag ook een lans voor de opvoering van het aantal donateurs, waardoor de Brigade ook financieel sterker komt te staan. De voorzitter van de jubilerende af deling, de heer A. Linschoten, die zeer getroffen was door al deze belangstelling en waardering voor het werk der Briga de. dankte alle sprekers in een afzon derlijk woord. Ter gelegenheid van dit 40-jarig be staan wordt as. zaterdagmiddag in de Nieuwe Vaart een prestatietocht gehou den en volgt in dit najaar nog een j feestelijke samenkomst. OEGSTGEEST Zestig jaar apotheker De 83-jarige apotheker, de heer J. W. Happé te Oegstgeest, viert vandaag een bijzonder beroepsjubileum. Hij is vandaag 60 jaar apotheker en is van de groep van 8 kandidaten, die in 1898 het apothekersbrevet te Amsterdam behaalde, de enig overgeblevene. „Dit was in hetzelfde jaar van Konin gin Wilhelmina's troonbestijging", ver telde de jubilaris vandaag opgewekt. Hij woont sedert 1937 in Oegstgeest. nadat hij zijn beroep in Kampen, Nijkerk en Leiden heeft uitgeoefend. De heer Happé is gehuwd en heeft 5 kinderen. Hij heeft felicitaties ontvangen van collega's van de Algemene Nederlandse Apothekersvereniging en uit officiële en andere bevriende kringen in Oegst geest en Leiden. Priesterwijding in de St.-Willibrorduskerk Gisteren werd een zoon der parochie, de Eerw. Heer Henk de Groot in zijn parochiekerk tot priester gewijd. Een gebeurtenis, die gewoonlijk geschiedt in de kathedralen der bisdommen. De wij deling die zijn theologische studie vol tooide aan het Seminarie te Bordeaux en zijn geestelijke functie gaat uitoefe nen in het bisdom Agen (Zuid-Frank rijk) had zijn Bisschop bereid gevonden de H. wijding te Oegstgeest toe te dienen. Bij de plechtigheid werd de bisschop mgr. R. Johan geassisteerd door mgr. Gallissaires Vicaris-Generaal van het bisdom Agen als presbyter-assistent. Troondiaken waren mgr. A. Sanders en prof. P. Mazars, kap. J. Eken en pater Kees van Beek fungeerden als diaken en subdiaken bij de H. Mis. Ceremoniaris was de Eerw. Heer E. Guljé, secretaris van het bisdom Rot terdam. Het zangkoor voerde onder leiding van mr. J. v. d. Poel de voorgeschreven gezangen uit. Des middags was er een zeer druk bezochte receptie en bij de vele parochianen, die de jonge priester kwamen gelukwensen, schaarden zich ook de Harmonie Triumph onder leiding van de heer T. Baart met een muzikale hulde. Ook burgemeester en mevr. du Boeuff gaven van hun belangstelling blijk. Na de receptie volgde een danklof. Voor het eindexamen constructeur slaagde aan de H.P.S. „Technicumte Rotterdam onze plaatsgenoot C. H. M Pieck. Z^.erdagmiddag omstreeks half- drie vond op de Hoge Rijndijk ter hoogte van de Cobetstraat een ern stig auto-ongeluk plaats. Een 67- jarige bestuurder van een lesauto, welke uit de Cobetstraat de Hoge Aan de jaarlijkse schoolwedstrijd, wel ke zaterdagmiddag in de Zweminrich ting „Poelmeer" werd gehouden namen deel leerlingen van de Terweeweg- school, de Montessorischool, de Julia- naschool, de Willibrordschool en de 2e Openbare School en de Groen van Prinstererschool. Behalve vele ouders gaven ook de gemeentesecretaris, de heer Jac. de Visser en de wethouder van Onderwijs, dr. K. Simon Thomas, blijk van hun belangstelling. Er werd met animo gekampt om de Poelmeer- wisselbeker voor de beste prestaties WASSENAAR Enorme belangstelling voor sehoolzwemwedstrijden Op initiatief van de hoofden van scholen en met medewerking van zwem verenigingen hadden zaterdagavond in het Sportfondsenbad sehoolzwemwed strijden plaats voor leerlingen van de hoogste klassen. Hieraan werd deelge nomen door 200 kinderen van 14 scho len. Het aantal belangstellenden, waar onder de wethouder van onderwijs en mevr. Huibregtse, was zó groot, dat velen moesten worden teleurgesteld. Het eerste gedeelte van de wedstrijd, welke met een kort woord werd ge opend door de heer W. F. de Bree, be stond uit 25 meter schoolslag en vrije slag voor meisjes en jongens. De uit slagen hiervan waren: Meisjes: 1. chr. school Herenweg 81,7 sec.; 2. openbare lagere school v. Zuylen van Nijeveltstraat 84.8 sec.; 3. Kievietschool 85,9 sec.; 4. openb. lagere school Bloemcamplaan 87,7 sec. Jongens: 1 Pius X school 75.3 sec.; 2. chr. school Den Deyl 83 sec.; 3. St.-Jan Baptistschool 83,8 sec.; 4. openbare la gere school v. Zuylen van Nijeveltstraat 84,4 sec. In de pauze demonstreerden leden van de Wassenaarse Reddingsbrigade. Zij brachten eerst vrolijkheid door een num mer van twee clowns, die elkaar de vaste wal betwistten. Anderen haalden een een reeds van de oppervlakte verdwenen drenkeling op, zwommen 25 meter onder water en voerden de hurksprong uit, welke bij een reddingspoging tijd be spaart. Het tweede deel van de wedstrijd be stond uit estafettes 4 maal 25 meter schoolslag en vrije slag. De uitslagen hiervan waren: Meisjes: 1. o. 1. school Van Zuylen van Nijeveltstraat 174 sec.; 2. chc. school He renweg 174,7 sec.; 3. Kievietschool 176,6 sec.; 4. openb. lagere school Bloem camplaan 185,3 sec. Jongens: 1. o. 1. school Van Nijevelt straat 172 sec.; 2. Pius X-school 173,5 sec.; 3. r.-k. jongensschool v. Heeckeren- straat 180,9 sec.; 4. chr. school Den Deyl 184,1 sec. van de jongens, terwijl de Oranjever eniging-beker als inzet was aangewe zen voor de meisjes. Voor de jongens was de uitslag als volgt: 1. Terweewegschool 311,4 pnt; 2. Julianaschooi 362,3 pnt; 3. Willibrord school 391,4 pnt; 4. Montessorischool 410,5 pnt; 5. Groen v. Prinstererschool 469 pnt en 2e Openbare School 508,8 p. De door de meisjes behaalde resul taten waren: 1. Terweewegschool 370,5 pnt; 2. Wil librordschool 421,1 pnt; 3. Montessori school 428,6 pnt; 4. Julianaschooi 481,7 pnt; 5. 2e Openbare School 545,2 pnt en Groen van Prinstererschool 565,5 pnt. Tijdens het berekenen van deze uit slagen werd het komisch nummer aan gekondigd, waarvan badmeester J. Leget zoals elk jaar, iets bijzonder weet te maken. Hij werd daarbij terzijde gestaan j door mevr. Dofferhöff en de heren Schellingerhout, Snieder en Ouwerkerk. De heer R. Hillebrands overhandigde de Poelmeerbeker aan een der jongens van de Terweewegschool, terwijl de heer N. v. Weizen, voorzitter der Oranjever eniging de door de Oranjevereniging be schikbaar gestelde beker overreikte aan een der meisjes dier school. De indivi duele prijswinnaars waren: Jongens, 25 meter schoolslag: 1. W. Veen; 2. Frits Schepen; 3. Jaap Tim mermans. 25 meter rugslag: 1. Dolf Ver voort; 2. Dirk v. Driesten; 3. Klaas v. d. Kwaak. 25 meter vrije slag: 1. Jaap Timmer mans; 2. W. v. Veen; 3. Max Hartelo. Estafette: 1. Terweewegschool: 2. Julianaschooi; 3. Willibrordschool; 4. Montessorischool. WARMOND SPOORBOMEN NIET GESLOTEN Toen gistermiddag de trein Leiden Amsterdam omstreeks 1.30 uur de over weg te Warmond zou passeren vergat de overwegwachter de spoorbomen te slui ten. Gelukkig werd dit opgemerkt door de wagenbestuurder van de trein, die onmiddellijk luide signalen gaf. Een vrouw, die juist de overweg passeerde kon nog op het nippertje ontsnappen. Gezien de grote drukte op deze overweg mag men van geluk spreken, dat er geen verdere ongelukken plaats vonden. WASSENAAR Demonstratie Chr. Gymnastiekvereniging Zaterdagavond 7 uur vertrok vanaf het Molenplein de Chr. Gymnastiekver eniging Irene voor een korte mars door het dorp. voorop de eigen drumband, welke onlangs op het concours te Woer den een eerste prijs behaalde. Terug op het Molenplein, waar zich intussen een carré van belangstellenden had gevormd, werd gedemonstreerd. Met vrije oefeningen, brug, lange mat en paardspringen leverden de gymnasten het bewijs van hun (haar) vaardigheid. Een bijzonderheid van Irene is. dot ook jiu-jitsu op haar programma werd ge plaatst, toen bij een oproep voor deel neming de belangstelling daarvoor groot bleek. Meegedeeld werd, dat het in het voor nemen ligt om in september a.s. ook met judo een aanvang te maken. Alle nummers van het programma, waartoe ook een optreden van de band behoorde, hadden de volle waardering van het publiek, wat uit het applaus duidelijk bleek. Meisjes: 25 meter schoolslag: 1. Astrid Hoeksema; 2. Willy Weber; 3. Yvonne v. Griethuizen. 25 meter rugslag: 1. Ellen Begemann; 2. Yvonne v. Griethuizen; 3. Ivonne v. Hartevelt. 25 m. vrije slag: 1. Ellen Begemann; 2. Christien Diepeveen: 3. Franka Krantz. Estafette: 1. Terweewegschool; 2. Wil librcrdschool3. Montessorischool; 4. Julianaschooi. De heer Van Ingen Schenau dankte tenslotte alle medewerkers aan deze goed geslaagde schoolwedstrijden. Vrijdagavond werden de oranje feesten te Zoeterwoude begonnen met een rondgang langs de Hoge Rijndijk. Fris en lenig marcheerde de vele nog jonge leden van de Meerburgse gym nastiekvereniging naar het feestter rein, waarmede het eerste sein voor het avondfeest werd gegeven. Zaterdagmorgen verzamelden de kin deren zich op het terrein van de Jongs machinefabrieken. De firma presen teerde aan alle kinderen een zakje snoep. Nadat de jury onder leiding van de heer Zaalberg haar moeilijke taak had vervuld, volgde de opstelling van de feestelijke stoet voor de optocht langs de Hoge Rijndijk naar het feestterrein. Daar waren de leden van het feest comité met hun dames, de jury, burge meester en mevr. Smeets, pastoor Kou- wenhoven, ds. Honnef en ds. Dijk, reeds aanwezig. Zaterdagmiddag werden in het zwem bad schoolwedstrijden gehouden voor de jeugd van de vijf lagere scholen. Het gemeentebestuur had een wissel- beker beschikbaar gesteld voor de school met de beste prestaties, als mede tweede en derde prijs medailles. De voorzitter van de Zwemvereniging „De Does" heette alle aanwezigen harte lijk welkom, in het bijzonder wethouder Boon, daar burgemeester Van Diepenin- gen verhinderd was. De voorzitter dankte vooral de heren Van Dalen en d. Reijden voor de organisatie van deze middag. De verschillende jongens en meisjes zwommen schoolslag, rugslag, vrije slag, terwijl heel goed was de estafette, eerst van jongens en meisjes apart, later ge combineerd. De uitslag was als volgt: Herv. school, Kastanjeplein 982.1; MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 7 Juli. Veemarkt. Aanvoer ln totaal 1902; vette koelen en ossen 1109; varkens 793. Prijs ln cents per kg.; vette koelen le kw. 295—320. 2e kw. 270—285; 3e kw. 250 —260; varkens (lev. gew.) 176 173 170. OLS 1940; Chr. Nat. School 1047.1; R.-K. School 1075.2; Herv. School Zijl 1217, zodat wethouder Boon de beker uit reikte aan de Herv. School aan de Zijl laan. Ook overhandigde hij een medaille, daar de beker uiteraard volgend jaar weer ter beschikking wordt gesteld. De heer v. d. Horst deelde nog mede, dat het in de bedoeling van het bestuur der zwemvereniging ligt om nog een keer zwemwedstrijden te houden, waar bij dan ook de leerlingen der ULO ge legenheid krijgen hun beste zwemmers (sters) naar voren te brengen. In de pauze werd een demonstratie schoonspringen gegeven door Ruur v. d. Reijden. Nagekomen uitslag zwemdiploma B: Cock Dorlandt, Willie Wittebol, Truus Evers, Els Broxterman, Hannie Dirkse, Willie Polderman. Charri Kenter; Nelly Kleiss, Rita Kleinbussink, Truus de Jong, Saskia v. Veen, Ineke Nieuwland, Luke Schmidt, Thea Rotmensen, Sonja Jonker, Nellie den Hollander, Louise Finson, Suus Klein, Geeske Groen, Pim Nagtegaal, Tonny Huigen, Gerrit J. de Wijn, Jan Zitman, Hans de Jong, Koos Waal. Bart Hoff, Ben Kiers, Onno Schwithal, Arie Meerburg. Jaap Ver hoog, Jan Nagtegaal, Rol Oechies, Harm v. d. Berg, Driek Rietveld. Afgewezen 3. De voorzitter, de heer v. d. Krol, riep allen een welkom toe. Hij bracht dank aan allen voor hun steun en medewer king. Burgemeester Smeets verheugde zich over de grote medewerking, die hier steeds bij het organiseren wordt verleend en wees op de liefde voor het Koninklijke huis, die hierdoor bij de kinderen wordt aangekweekt. Na ook de steun van het gemeentebestuur te hebben toegezegd besloot hij met een driewerf „Leve de Koningin". De heer Zaalberg maakte de prijswin naars bekend. Versierde fietsen: Twee eerste prijzen Cok van Diemen en Marijke Nijhuis, drie 2e prijzen Janny v. d. Broek, Lies Koster en Jaap van Zaal, drie 3e prijzen Gonny van Diest, Joke van Leeuwen en André v. d. Hoeven, twee 4e prijzen Nelleke jr. d. Valk en Wilbert Tijssen en twee 5e prijzen Maartje Marcelis en Rudi v. d. Wijngaard. Versierde steps: 1. Loes v. d. Valk en Vera van Klaveren; 2 Toosje Zwetsloot en Teun Hoeks; 3 Margriet v. Vliet en 4 Ineke Turk. Versierde wagens en groepen: le prijzen, Annelies v. d. Hoeven, Bertha de Graaf en Ansje van Diest; 2e prij zen, kinderen de Rooij en kinderen de Graaf; 3e prijzen, kinderen Zwetsloot- Belt en Tiny Nievaart; 4e prijzen, kin deren v. d. Voort en kinderen de Groot. In de namiddag volgden de kinder spelen: Meisjes 67 jaar lepelrace: 1. Truusje v. Rijn, 2. Marijke v. Diemen, 3. Margriet v. Vliet, 4. Maria van Galen. Meisjes 89 jaar. zaklopen: 1. Tineke v. d. Hoeven, 2. Willy van Galen, 3. Veronica Pieterse, 4. Ineke Turk en 5. Elleke Hendriks. Meisjes 1011 jaar. „Op zoek naar geluk" 1. Jeanny de Groot, 2. Ineke Rijsdijk, 3. Corry van Rij, 4. Elly Bruines en 5. Tiny van der Hulst. Meisjes 1213 en 14 jaar ringsteken: 1. Bertha de Graaf. 2. Truus Vink, 3. Lineke v. d. Broek, 4. Nelly Ver kerk en 5. Garry de Vogel. Jongens 6—7 jaar behendigheidsrace: 1. Co Belt, 2 Jan van Galen, 3. Pim van Mil, 4. Rudy v. Harteveld en 5. Kees Ver meulen. Jongens 89 jaar zaklopen: 1. Dik v. Galen, 2. Gerrit Kransen, 3. Ton v. d. Werf, 4. Ambroos Reys en 5. Kees de Rooij. Jongens 10—11 jaar hardlopen met hindernissen: 1. Kees Wondergem, 2 Ton de Rooij, 3. Chris van Mil, 4. Jac. Turk en 5. Hans van der Hoeven. Jon gens 1213 en 14 jaar ringsteken: 1. Ge rard Verhoorn, 2. Jaap van Zaal, 3. Gerard Koning, 4. Jan Freeke en 5. Joop Roest. Het avondfeest werd besloten met een schitterend vuurwerk. Rijndijk opreed en op dat moment een tram uit de richting stad zag naderen, vergiste zich bij het min deren van vaart in de pedalen, ln plaats van het rem- gebruikte hij het gaspedaalmet als gevolg, dat de auto met grote vaart te{ tram opvloog. Tengevolge va aanrijding liep de bestuurd hersenschudding en een link fractuur op. De naast hem zi instructeur kwam met de scht De auto werd zwaar beschadi BEURSOVERZICHT Indonesische fondsen prominent Amsterdam, 7 juli. Terwijl de markt vandaag de koersen van New York moest missen wegens het lange weekeinde aldaar, ging de belang stelling in de eerste plaats uit naar certificaten Deli en zelfs naar een aan tal fondsen met Indonesische belangen. Deli opende f. 3.- hoger op f. 127,50 en trok aan tot f. 128.50. Er werd een leven dige handel in gedreven en ook in Se- nembah was de belangstelling weer groot. Deze was eveneens vast gestemd op 94%maar ook H.V.A., die de laatste tijd ten achter is gebleven was goed ge stemd en liep op tot 105. Hierin was de handel echter gering, maar niet temin viel het op, dat de gehele markt markt vriendelijk gestemd was en dg't de ondertoon goed was. Nergens even wel, behalve in Deli, kwam de handel tot uitgebreidheid. Dit was ook niet het geval voor de Scheepvaartaandelen, die OEGSTGEEST DS. VISSER BEDANKT VOOR BEROEP Ds P. Visser te Tilburg heeft bedankt voor het beroep van de Geref. Kerk alhier. over de gehele linie gunstig gedisi waren. Vooral trok de aandacht hogere koers van de Maatschap] •hoger gewaardeed, evenals Nievel derland. Voorts waren Scheepvaa driaan. K.P.M. was goed prijshot De internationale sector van de verkeerde in afwachting van c ningskoersen van New York. Het was, dat de hoek van Kon. Olie een verlaten aanblik had. In werd slechts een adviesprijs vei van f.106,50. Unilever bewoog ziel om de 360, na vamnorgen hogei teerd te hebben. Philips lag vla! de driemaal parikoers aan en AKI juist boven de tweemaal parikoe Hoezeer Deli's de markt bel blijkt wel uit de omzetten van jl„ toen op een totale aandele van f. 2.380.000, Deli f. 560.000 vc rekening nam. Nederlandse Staatsfondsen pr dend en iets beter voor de Staffe' WISSELKOERSEN Amsterdam. 7 juli Londen —10.57. New York 3.78%—3.78%, treal 3.93%—3.94. Parijs 90.12%— Brussel 7.597.59%., Frankfort —90.51%, Zürich 86.50%—86.55% rich vr. fr.) 88.24%—88.29%, Sto< 73.06%73.11%. Kopenhagen 54 54.67%. Oslo 52.81%—52.86%. 60.71 >/2—60.76%. wenen 14.61%- Praag 52.8452.94, Lissabon 13 13.22%. Beurs van Amsterdam Maandag 7 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Ned. '53 3% Grootboek obl. 3% Ned. '47 3% (3) Ned. '51 3% Ned. '53 (3%) Ned '56 3% Ned '48 3V4 '54 3% '55 I 3% '55 II 3% Dollarlng '47 3 Investeringscert. 3 Ned. 62-64 3 Cert. NWS Indië '37 A 3 Grootboek '46 3 Ned W.B lening 6% Ned Ned Ned Ned. koers v. heden 94 94 81% 80%L 90A 9oy4 94% 94% 93% 93% 93T"B 93 y8 88Vs 88 OOI! 89 ÖÖTS 88H 91% 91 y4 91 90% 91% 91 95% 95% 94% 94-^ 62L 61L 91A 91% 89 A 110 109H Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 2% A'dam '56 12% A'dam '56 II 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 i 2% Idem H 2% R'dam '52 I 2% Idem II 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% 103% 1 94 86 100% 1 85% 85% 94% 94% 95% 95% 96 99H actieve aandelen Clt. Handl. en Ind. B. Nat. Handelsbank Ned. Handelmij Amst. Rubber Deli Mij .en (Ver.) H.V.A Java Cult Senembah Vorstenlanden A.K.U Berkel's Patent (v.) Calvé Delft cert. Kon. Pap. v. Gelder Hoogovens cert Müller en Co. NB Ned. Kabelfabr Philips Philips pref Unilever Wilton Feyenoord Biliton 2de r Dordtse Olie gew Kon Petr (f. 20.— idem (50 A f 20.— Holl. Amer lijn Java China Paket K.LM Ned. Stoomv Mij Kon Paket Mij Stoomvaart Mij Ned Nievelt Goudr cert v. Ommeren cert. Kon Rott. Lloyd Ned Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 94 Den Haag 1937 1 3.. 87% 87% Leiden 1947 93% B R'dam '37 i-hl 3% 94% 94% 35% 37 83% 85 167% 169% 69% 70% 111% 100 105% 33 35 93% 92H 13% 14 199% 199% 191 193 304% 304% 179 180% 303% 304 305 307 259% 260 298% 299% 159% 158% 360% 359% 184% 187 182 187B 726 721 174 20 172.30 172.55 172.55 137% 138 130 131 106.80 107 137% 139% 116 119% 140% 143 127% 130% 229 229% 118 123 122% 125% NIET-ACTIEVE AANDELE! Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 224 2 H.B.U eert196% 1 Rott Barak 185% 1 Twentsche Bank 170 1 Industrie Ondernemingen Albert Heyn240 2 Borneo Sum. H-Mij. 43% Ned. G. en Sp. fabr. 193 1 Kon. Ned. Grofsm. 105% 1 Internatio 80 Rott. Droogdok Mij. 507 Tieleman en Dros 8 Ned. Mij. Walv.vrt. 84% Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. 7% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 28% Intern. Nickel 78% Anaconda 47^ Bethlehem Steel.... 42% Cities Service 56 General Motors 40 Kennecott88% Republic Steel 47% Shell Oil 76% Union Pacific 29% Un. States Steel 65 y4 Nog enkele fondsen uit Leidt en omgeving Aandelen Edelmet Kon. AA Pref w.a idem Electrolas B 375 V K 45% 54% Holl Constructie Ing our v Bouwnijv Int Kunststof! Ind Leidsche Wolspinn Sikkens Lakfab '53 Ver Touwfabrieken Wernink's Betonm Van Wijk Textiel Zaalberg 409 126 44 133% 413 175% 88 67 100 13! 41 1'

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 8