mem/ WINNERSHAG gevecht tussen Mark en Spectaculair Drobny Excellent MAANDAG T JÜLI 1958 Wimbledon-cracks te Noordwijk (Van één onzer verslaggevers) i capituleren voor flitsende backhands De talrijke toeschouwers, die gister- Zelfverzekerd zoekt de middag, de donkere wolken trotserend, Australiër op zjn service direct het net de tribunes van het Noordwükse Ca- I om ervaren dat niet alleen hij kan sino bevolkten, om er de Wimbledon- Passeren. HU komt op 0—401 Een ace kampioen 1958. de 21-jarige Ashlev e?.n onhoudbare forehand geven hem Cooper, het racket te zien hanteren in 30-^?;fHet deïd« nMtchpunt voor Drob- het sterke gezelschap van Patty V.S.)"y, eenzelfde ldt beschoren als de Drobny (Eng.) en Mark (Austr.)zul- I deid* anderen .Een(lage diagonale back- len ongetwijfeld tevreden huiswaarts band brengt Mark m gunstige positie - - - aan het net. Hij wordt verslagen door een lob, die hij nog wel haalt, maar waar hij toch niet goed onder kan komen. De smash gaat wijd uit, 64 voor Drobny. De ontmoeting PattyCooper mist het element strijd, dat Drobny—Mark zo aantrekkelijk maakte. Natuurlek valt er voor de tennisliefhebbers veel te genie ten. Elk optreden van Patty is, of hjj nu al dan niet all-out gaat, door zijn artistieke manier van spelen een gang naar het tennisveld meer dan waard. -En Cooper is niet zomaar Wimbledon- kampioen geworden. Ztfn slagenbeheer- sing is fenomenaal. Het meest imponeert nog, net als bij Mark. de backhand. Ko gels slaat de Australiër daarmee over het net. Het is dan ook voornamelijk de backhand, die Patfcy tenslotte met 64, Vooral de Australische backhand was I hoofd doet buigen. Het dubbel- 1 spel tussen CooperMark en Patty Drobny is. zoals in voorgaande jqren, een mengeling van tennis en show. Pat ty toont zich in de periodes, dat er ge spééld wordt, de beste dubbelspeler met razendsnel ingrijpen aan het net. met zijn gekeerd. Zij hebben, niettegen staande deze cracks met het zware Wimbledon-toernooi in de benen, zeker de top van hun kunnen niet bereik ten, ook niet bereiken kónden, hoewel zij er enkele momenten bepaald niet ver af waren, toch een tennisgereclit geproefd van een kwaliteit, welke men in ons land te zelden geserveerd krijgt. Drobny en Mark openden de exhibitie met een enkelspel om twee gewonnen sets. En die openingspartij werd een ge vecht. een werkelijk gevecht, omdat de jonge, ambitieuze Mark na de eerste twee drie games de demonstratie liet voor wat het was en duidelyk speelde op een zege. Drobny's variatie werd in die eerste set door de vaart van Mark stukgespeeld Vooral de Austi onweerstaanbaar. De befaamde Drobny dropshots werden gehaald én afgemaakt. Met 63 gaat de eerste set naar Mark Dan komt Drobny los. Zijn serveren wordt scherper, zijn gesneden backhand brengt Mark telkens weer tot missers ',^"°sn5i/,iIJgriJ1pen aan net" en nu zijn de dropshots dodelijk, on- slimme, zachte slagen op de tenen van haalbaar. Eén service-doorbraak is voor de oplopende serveerder, met afgemeten gemaskerde lobs uit iedere hoek van het veld. Cooper en Mark doen beiden bril jante dingen, maar zij vormen geen slui tende combinatie en dat doen Patty en Drobny wel, 64, 9—11, 6—2 voor Patty en Drobny. Budge Pattyde tong tussen de lippen, in actie op Noordwijk tegen iaai uua "luuuj xaaib up UC ÖCI - -il. J Tweemaal moet hij aan het net Vv imbleaonkampioen L.ooper. „Old Drob" voldoende om de tweede set met 64 op zijn naam te schrijven. In de beslissende set blijft hij sterk spelen. Bij 4—3 voor Drobny, komt Mark op zijn eigen service 3040. Een forehand-veeg langs de lijn, diep in de Drobny's back handhoek geeft hem aan het net een te korte lob voor het afmaken. De smash gaat echter meters uit, 53 voor Drob ny. Maar ook Drobny faalt op de ser vice. de nieuwe Amerikaanse shag van Douwe Egberts! in handige plastic tabakszak Ajax (L.) nog steeds ongeslagen Na gewonnen toss, fielden kiezende, opende Ajax 'ditmaal de aanval met Spiering en Campioni. Op accuraat bowlen kwamen de runs langzaam en vielen de wickets regelmatig. Goed fiel den en vangen, speciaal van E. Cam pioni (2) en Olthuis (1) steunden de vielen regelmatig, zodat Roggewoning voor 65 aan de kant zat. Zonder pauze voor thee ging Ajax in, en het eerste wicket viel voor 14. Het tweede wicket tuimelde pas by 53, zodat de levendige partnership P. BlonkW. Spiering 29 runs opleverde voordat P. Blonk ten prooi viel aan het bowlen van v. d. Molen, maar niet voordat hy 27 harde runs had gescoord. De volgende twee batsmen vertrokken vrij snel en met de stand op 64 voor 5 moest W. Spiering ook het loodje leggen na een bowlery dusdanig, dat Excelsior voor 64 'stijlvolle innings van 3i. Met de volgende «?nr!kan't.zat. G. Spiering nam 5 voor ^al werd het totaal van Roggewoning 24, E. Campioni 2 voor „0 en De Jongh gepasseerd en P. v. Amerom (12 not out) 2 V(ïï£A^et le*el5 aaI}vankelyk nog en G de Gr00t (33 notout. waarvan moeilyk dit lage totaal te passeren, de 3 zessen en twee vieren) hebben onver- onbetrouwbare pitch, die de Ajax-bow-sjagen ^ot halfzeven doorgebat toen Iers weinig geholpen had, bleek voor de Ajax sloot met een totaal van 113 voor Excelsior-bowlers een grote steun De 6. j. Heyligers met 4-29 was de enige eerste 3 wickets vielen voor 8 runs, doch bowler die de Leidse batsmen last be- E. Campioni (22) en G. Spiering (24) 1 ZOrgde zorgden met fraaie strokes voor herstel. Toen zij echter uit waren zag het er bij een score van 6 voor 59 nog even don- ker uit, doch captain Wempe. bijgestaan door Rietveld en De Goederen, hield j stand en kreeg tenslotte de kans de 1 winnende hit te slaan. Het totaal werd 75. Bowlingcijfers van Excelsior: J. Cricket-uitslagen le-klasse A: Hermes DVSRood en Wit, gew. door HDVS met 85 runs en 5 wickets (R. en W. 104 runs, HDVS 189 voor 5)ACCVOC, gew. door ACC met Kreischer 6 voor 31; C. Hermans 3 voor 1 97 runs (ACC 201 voor 6, VOC 104); 27. Een poging van Excelsior om met I HCC 1VRA, gew. door HCC 1 met 4 2 uur 59 minuten speeltijd het op de wickets (HCC 1 102 voor 6, VRA 101). tweede innings te proberen, werd bijeen le-klasse B:_HBS—PW^gew^ door PW stand van 5 voor 37 opgegeven, Ajax handhaafde hiermee zijn onge slagen record. ROGGEWONING—AJAX (L) Onder de voortreffelijke leiding van P. Spoor nam Ajax (L) j.l. zaterdag de wapens op tegen Roggewoning in Was senaar. Roggewoning won de toss en be sloot eerst te gaan batten in een druil- regen, zodat de Ajax-bowlers te kam- pen hadden met een natte bat. G. de Groot met 514 en P. Spoor met 210 lieten zich hierdoor echter niet uit het 1 veld slaan, en alleen L. Cremes (12) en v. d. Molen (26) boden enige weerstand van betekenis. Captain P. Spoor zorgde j voor geregelde verandering van bowlers LCC op de juiste ogenblikken, en de wickets met 80 runs (PW 173, HBS 93); Sparta —PW, draw (Sparta 246 voor 6, PW 131 voor 4), HaarlemExcelsior, gew. door Haarlem met 39 runs (Haarlem 136 voor 8. Excelsior 97); WV—Quick (H.). gew. door Quick met 4 wickets (VVV 84, Quick 85 voor 6). 2e-klasse E: Rood en Wit 4BMHC, gew. door R. en W. 4 met 9 wickets (BMHC 62, R. en W. 64 voor 1); Groen GeelHaarlem 2, gew. door Haarlem 2 met 5 runs (G.G. 78, Haarlem 2 83) Excelsior 2Ajax (L.), gew. door Ajax met 11 runs (Excelsior 2 64, Ajax 75) LCC—CVHW, gew. door LCC met 35 runs (LCC 110. CVHW 75). Competitie CKB Over de C.K.B.-titel is nog niet be slist en de oorzaak hiervan is zonder meer de technische commissie. Deze verzuimde vóóaf een regeling te maken en in zekere zin heeft D.K.O.D. hier van geprofiteerd. De Heelsummers na men geen genoegen met een beslissing door doelcijfers en zo kwam men zater dag in een lastig probleem verzeild. Onbetwist toonde R'dam Zuid zich dc sterkste en bewees dat de vorige week geleden nederlaag (8-9) aan be paalde omstandigheden was te wijten. Mr-n stond toen nl. met 7-2 vóór! Zaterdag keek D.K.O.D. by rust tegen een 4-0 achterstand aan en dit maal bleven de Gelderlanders kansloos. Via 5-0 en 5-2 werd het 8-2 waarna D.K.O.D. nog éénmaal scoorde. Zo werden de totale doelcijfers 16 -11 in het voordeel van de westelijke kampi oenen. D.K.O.D. stemde wel toe in een verlenging van 2 x 7\z min.. Dat had 1-1 als resultaat. Nogmaals speelde men een kwartier en daarin werd niet gescoord. Het eind van het liedje was, dr.t met name R'dam Zuid hevig te leurgesteld moet afwachten wat de technische commissie zal besluiten. Wy stellen ons op het standpunt, dat de eerste verlenging in feite een beslis singswedstrijd was en de tweede een verlenging daarvan. Dan komen toch dc doelcijfers aan de beurt. Vermoe delijk zal de T.C. daartoe besluiten. Het denkbeeld van een nieuwe beslis singswedstrijd en wel aan het begin van de volgende competitie lykt ons wel erg ver gezocht. Er moet dus afgewacht worden, maar een beste beurt van de technische C K B.-leiding was het beslist niet! Wel werd duidelijk dat op grond van het vertoonde spel R'dam Zuid kam pioen van de C.K.B. zal worden, onge acht de beslissing die genomen zal worden. HKV LANDSKAMPIOEN Door ook de tweede ontmoeting van Rohda te winnen (62) werd HKV uit Den Haag gisteren korfbalkampioen van Nederland. Overigens is dit de eerste keer in de geschiedenis van de KNKB, dat de kam pioen in de Residentie zetelt. Bedrijfscompetitie Hiervoor werd gespeeld de wedstrijd Fluks-comb. Kon. Ned. Grofsmederij 54. Thans staat nog de ontmoeting tegen de Ned. Rotogravure Mij op het programma, die op een nader te bepalen datum in de maand augustus zal plaats vinden. KI.A VER JASSEN In de recreatiezaal van de PeVeWe zijn de klaverjaswedstryden gespeeld voor het kampioenschap van Zuid-Hol land. Deelnemende verenigingen waren: Nefka (R'dam), HPSV (Den Haag) en Groenoord (Leiden). De einduitslag werd: 1. Nefka (Rot terdam) 11264 pnt.; 2. Groenoord (Lei den) 10953 pnt.; 3. HPSV (Den Haag) 9285 pnt. Europees honkbaltoernooi Nederland boekte eerste winst door moeizame zege op Italië Westduitse ploeg vestigde sterke indruk wint met 40 CVHW Slecht batten van CVHW was de oor zaak, dat de Haarlemmers slechts 75 runs konden produceren op een aanval waarin N. den Hoed volkomen faalde. En het was maar goed, dat de andere bowlers Wondergem en Laman er het oog in hadden. De hele innings van CVHW draaide om captain Kuenen, die 44 runs scoorde voordat Klinkhamer i hem op fantastische wijze wist in te rekenen. De bowlingcijfers van LCC wa ren: G. Wondergem 432 en H. Laman 4—20. Daarna leek alles van een leien dakje te gaan, maar al gauw gingen de wickets vallen. N. den Hoed verdween voor 0 en de LCC-mensen begonnen het somberin te zien. Maar gelukkig hielden de gebr. Kantebeen het hoofd koel en heel lang zaam werd het totaal overschreden. A. J. Kantebeen werd even daarvoor ingerekend door Arends, die hem op de boundery ving en P. Kantebeen ver dween op 75. maar Vermeer 10 en Cra- ma 17 brachten het totaal op 115. Zodoende werd het een overwinning van 40 runs die echter veel hoger had kunnen zijn. Derde testmatch tussen Engeland en Nieuw Zeeland Op de derde dag van de derde test match Engeland—Nieuw Zeeland (de eerste twee dagen werd wegens de hevige regenval niet gespeeld), welke te Leeds wordt gehouden, hebben de Nieuwzee- Na een bijzonder stijlvolle en groots opgezette opening wierp de loco-bur gemeester van Amsterdam, mr. A. de Roos zaterdagmiddag de eerste bal voor de wedstrijd SpanjeFrankrijk: het toernooi om het Europese honk balkampioenschap was officieel be gonnen. De Spanjaarden toonden zich veel sterker dan de vertegenwoordigers van het land van Marianne en drukten dat in duidelijke cijfers uit: 29-4. Italië won met 3—1 van België. Verreweg het grootste aandeel in deze knappe zege had de werper Glorioso, die niet alleen de Belgische slagformatie volkomen in bedwang hield, maar met een gemid delde van 0.667 tevens de best slagman van deze ontmoeting was. De derde wedstrijd ging tussen West-Duitsland en Spanje. De Spaanse ploeg, die tevoren een kat en muis spelletje met Frankrijk had gespeeld, moest nu het hoofd bui gen voor een Duitse ploeg, die een zeer sterke indruk achter liet. De Duitser Philipp sloeg in de tweede innings de bal ver over de omheining en liep op zijn gemakje de eerste home-run van dit toernooi, tevens de enige van het weekeinde, zoals later zou blijken. De waarlijk niét slecht spelende Spanjaar den kwamen er niet aan te pas. Zuidelijke taferelen Zelfs de Italianen, die met de helden verering voor hun voormalige wieler- Een beeld uit de wedstrijd Neder- land-I talie. Ben Tromp gooit zich in een sliding naar het derde honk. maar de bal is sneller en de Ita liaanse derde honkman Luzi tikt onze landgenoot uit. goden als Coppi en Bartali toch wel iets gewend zijn, stonden gistermiddag ver baasd te kijken, 'toen Henk Keulemans in de twaalfde(!) innings de eerste Ne derlandse zege van dit Europees toernooi uit het vuur sleepte en de menigte op de tribunes in een zuidelijk aandoend enthousiasme uitbarstte. Volkomen on bekenden omhelsden elkaar, stonden broederlijk zij aan zij op de bijna be zwijkende tribunes te dansen en te springen, smeten kussentjes, petten, hoe den en sjaals omhoog, kortom, het leek een heksenketel en het middelpunt van die heksenketel vormde een overgeluk kige Nederlandse ploeg, die vier uur lang verbeten had gevochten om de eerste winst op de Azurri's te behalen. Vier lange en zenuwslopende uren, waarin de eer van de Europese titelhouders op het spel stond. Bijna had men die eer in de eerste reglementaire negen innings verspeeld. Want eerst in de voorlaatste slagbeurt van Nederland konden de Oranjehemden de 42 achterstand, die zij hadden opgelopen, goed maken. Na negen innings luidde oe score dug 4—4. Verlenging En omdat er in dit toernooi, waarin ploegen, die 'twee wedstrijden hebben verloren, afvallen, geen gelijke spelen kunnen voorkomen, moest er verlengd worden. Steeds een volle innings. Geen van de 8000 toeschouwers in het stadion dacht aan vertrekken, men wilde dit duel tot de laatste beweging zien. Het was de moeite waard. De tiende innings geen score. In de elfde leek de strijd gestre den, toen de Italiaan Luzi binnenkwam en door zijn ploeggenoten bijna werd doodgedrukt. Maar aangemoedigd dooi de gescandeerde aanmoedigingen van de 'tribune kwamen de Nederlanders terug en Houtkamp zorgde zowaar voor de gelijkmaker. De twaalfde innings Na de eerste nul van Nederland was Henk Keulemans de volgende Neder landse slagman. Hij kreeg 4-wijd en stal even later op onnavolgbare wijze het tweede honk. Op de volgende tik van Herre Kok twee fouten in het Italiaanse veld en dit was voldoende voor Keule mans om in écn snelle run de thuis plaats te bereiken. Hu was zelf zó beduusd van dit on verwachte succes, dat hij daarna stok stijf bleef staan, tot juichende Neder landse spelers en officials hem weer tot de realiteit brachten: Nederland had de zege uit het vuur gesleept. Tenminste, voorlopig, want de Ita lianen dienden enige protesten in tegen beslissingen van de scheidsrechters. Het was de laatste strohalm, waaraan de Italianen zich na afloop konden vastklemmen. Inderdaad een stro halm. want zij brak toen de in de loop van de avond de ingediende protesten werden afgewezen. De uitslag bleef 6-5 voor Nederland. landers een pover eerste inningstotaal van 67 all out behaald. Toen de stumps werden getrokken stond Engeland op 14 voor het verlies van 1 wicket. Op de doorweekte pitch startten de Nieuwzeelander met een openingsstand van 37 en daarna haalden de Engelsen drie wickets neer zonder dat de tegen standers gelegenheid kregen een run te maken. Jim Laker was de beste bowler. Hy nam 5 wickets voor 17 runs en Tony Lock liet vier wickets neergaan voor 14 runs. ROEIEN Henley Royal Regatta Mackenzie wint Diamond Scnlls De Australiër Stewart Mackenzie heeft, evenals in 1957, de finale van de Diamond Sculls van de Henley Royal Regatta gewonnen. Hjj versloeg de Rus Ivanov, Olympisch kampioen van 1956, met groot verschil. Mackenzie maakte een tijd van 8 min. 6 sec. De Rus had aanvankelijk de leiding, doch in de tweede helft van de race kon Ivanov de vele aanvallen van de Australiër niet weerstaan. De Russische roeiers hebben overigens op twee titels beslag gelegd. De Grand Challenge, een nummer voor Achten, werd gewonnen door de „Trud Club" uit Leningrad en de finale van de Double Sculls eindigde eveneens in een Russi sche zege. In 6 min. 40 sec., met 2Vz lengte voor sprong ging de „Trud Club" in de eind strijd voor Achten als eerste over de finish voor de Australische ploeg „Lei- chardt Rowing Club". De Olympische kampioen Alexandre Berkutov en Yuri Tukalov zegevierden met ruim verschil op de „Marlowe Ro wing Club" in de Double Scull. De tijd van de Russen bedroeg 7 min. 21 sec. hetgeen tevens een evenaring van het record van dit nummer betekende. De Thames Challenge Cup (voor Ach ten) werd gewonnen door de Harvard University. De Amerikanen versloegen de „Thames Rowing Club" met lengte en lieten een tijd van 6 min. 57 sec. af drukken. De Engelsen David Leadley en Chris Davidge. die uitkwamen in een twee zonder stuurman voor de „Leander Club" zegevierden over de Zwitsers Streuli Kottman met een voorsprong van 3*2 lengte en in de tyd van 8 min. 4 sec. Nederlandse successen bij roeiwedstrijden te Essen By de internationale roeiwedstrijden in het afgelopen weekeinde te Essen zijn de resultaten van wedstrijden, waar in Nederlanders uitkwamen: Jonge Vier zonder stuurman: 1. Skadi (Rotterdam) 7,02,0. Oude Twee zonder stuurman: 1. Han nover, 2. Neusser, 3. Groningse Studen ten. WIELRENNEN Jan Derksen bij valpartij gewond De internationale baanwedstryden voor profs, die zaterdag In Bielefeld zijn gehouden, hebben een minder ge lukkig verloop gehad. In de laatste wedstrijd van een sprintomnium kwa men onze landgenoot Jan Derksen en de Duitse kampioen ten val. Hierbij liep Derksen een lichte hersenschud ding en schaafwonden op. Hij werd in een ziekenhuis opgenomen, maar zal dit waarschijnlijk binnen 48 uur kun nen verlaten. In de tweede manche van een stayer- wedstrijd gebeurde ook een ongeluk, Wout Wagtmans zette een aanval op zijn tegenstander, de Duitser Otte, in. Deze kwam in aanraking met de gang maker van de Nederlander. Hij viel en sloeg tegen het cement. Ook Otte werd in een ziekenhuis opgenomen. Zijn toe stand was ernstig. Hij leed aan een vrij zware herenschudding en had een sleu telbeenbreuk, kneuzingen en schaafwon den opgelopen. De Zwitser Flückiger was zo geschrokken, dat hij een shock op liep. René Lotz wint Ronde van Midden-Nederland De 20-jarige Limburger René Lotz kwam zondagmiddag door een sterke eindspurt als winnaar van de Ronde van Midden-Nederland te voorschijn. Na 186 km kon hij nog juist de Heemsteden-aar Piet Steenvoorden als gevaarlijks te con current uit een kopgroep van vijftien man achter zich houden. Steenvoorden had kort voor het sta dion op een zanderig stukje weg uit angst de remmen ingeknepen en was toen midden in de naar de Utrechtse wielerbaan jagende groep terechtgeko men. Nu moest Steenvoorden op de baan j buitenom naar voren komen, toen Lotz I al op de finish afstoof. Lotz heeft overigens zeer sterk gere den. Hij was in de voorhoede, toen na 100 km in de buurt van Loenen de be slissende slag viel. Die was ingeluid door Leen van der Meulen, Enthoven, Jonker en Hendriks. Lotz was present en met zestien andere formeerde hij een kop groep, die niet meer ingehaald kon wor den, ook niet door de sterke Rijswijker Harrie Scholten. die even tevoren zijn derde lekke band had gekregen. Nadat Leen van der Meulen door kuit kramp en Le Grand door een inzinking waren teruggevallen, bevochten de overi gen de volgende uitslag: 1. Lotz (Stein) 186 km in 4 uur 36 min.; 2. Steen voorden (Heemstede); 3. Van der Bussche (België)4. Jonker (Amsterdam); 4. Van Smirren (Amster dam); 6. Hendriks (Heerlen); 7. Van Houtven (België)8. Jongejan (Rotter dam); 9. Van Dienst (Oud-Beijerland) 10. Enthoven (Amsterdam). Allen in dezelfde tijd als Lotz. Lichte Jonge Acht: 1. Skadi (Rotter- .SllfiTlif* Y47YV11 in Ir dam) 6,47,8. 2. Westfalen (Munster). 0|JcllIJC nUH 111 iVKCll Oude Vier met stuurman: 1. Angaria (Keulen). 2. Njord (Leiden). Oude Twee met stuurman: 1. Triton (Utrecht) 8,18,9, 2. Skadi (Rotterdam) 8,30.1. Lichte Jonge Vier met stuurman: 1. Nereus (Rotterdam) 7,21,3; 2. Skadi (Rotterdam) 7.27,6. Jonge Dubbel Vier Dames: 1. Bremen, 2. Willem 3 (Amsterdam). Jonge Acht: 1. Aegir (Groningen) 6,26,8; 2. Alemannia (Hamburg) 6,27,6. Twee met stuurman: 1. Marl (Huels) 8,05,1; 2. Germania (Düsseldorf) 8,07,4; 3. Argo (Wageningen) 8,45,6; 4. De Hoop (Amsterdam) 8,46,4; 5. Triton (Utrecht) 8,57.7. Jonge Vier met stuurman: 1. Skadi (Rotterdam) 7,32,4: Lichte Vier met stuurman: 1. Düsseldorf 7,44,5; 2. Nereus (Rotterdam) 7,46,5. Jonge Dubbel Scull dames: 1. Mül- heim 4,47,6; 2. De Hoop (Amsterdam) 4,55,6. Jonge Skiff: 1. Willem II 9,04,1. Jonge Vier met stuurman: 1. Düssel dorf 7,41,2; 2. Bremen 7,45,2; 3. Njord (Leiden) 7,49.-. Lichte Achten: 1. Hannover 6,59,8; 2. Skadi (Rotterdam) 8,43,2. Jonge Twee met stuurman: 1. Skadi (Rotterdam) 8,43,2; 2. Nereus (Rotter dam) 8,45,0. Zwemwedstrijden over twee kilometer in de Bosbaan In de Bosbaan zyn zaterdagmiddag lange afstandszwemwedstrijden gehou den. De uitslagen waren: 2 km vrije slag heren: 1. Hermsen (Robben) 27,17,4; 2. Van der Linden (Zwemlust) 27,28,3; 3. Dreijer (HPC) 28,08,7. 2 km vrije slag dames: 1. Corrie Schimmel (Gooi) 27,37,0; 2. Jans Koster (Gooi) 27,54,6; 3. Judith de Nys (Rob ben) 28,25.6. 2 km schoolslag heren: 1. Lust (Gooi) 33,50,3; 2. Bos (Dolfijn) 34,26,0; 3. Wou- da (Meeuwen) 34,27,0. 2 km schoolslag dames: 1. Rita Kroon (Robben) 33,49,0; 2. Loes de Jonge (ADZ) 34,40,6" 3. Nel Wiegers (Robben) 35,10,0. 2 km vrije slag veteranen: 1. Schop- man (IJ) 33,43,0; 2. Scheffer (DJK) 34,07,0. „Prijs der Naties" Zo'n 45.000 toeschouwers hebben in Aken gezien, hoe in de landenwed- strijd drie équipes in de barrage moes ten uitmaken wie winnaar werd van de „Preis der Nationen", een op de CHIO's maar zelden voorkomende ge beurtenis. Na de eerste ronde over het 800 m. lange parkoers waarin 14 hindernissen met 17 sprongen over hindemissen tot 1.60 m. waren opgenomen, bleven van het recordaantal van twaalf deelnemen de landen Amerika, Duitsland en Spanje foutloos over. In de barrage over zes hindemissen begon de zegetocht van de Spanjaarden. Figueroa op „Brule Tout" en Goyoaga met „Toscanella" wierpen ieder één hin dernis af, wat de Spanjaarden dus op acht punten kwam te staan, maar de stormachtig toegejuichte Espinosa de los Monteros stuurde zowel „Mister B" als „Frantillack" foutloos rond. In totaal dus slechts 8 fouten. Duitsland stelde teleur: Winkler en Thiedemann zorgden elk voor 12 fouten en daardoor kon de Amerikaanse équipe nog op de tweede plaats beslag leggen. Italië, waarvan men nog het meeste verwachtte, ein digde als vierde, vóór de Nederlandse ploeg die de vijfde plaats bezette. Enge land werd zesde. HENGELSPORT VISCLUB „ONDER ONS" (KOOIKWARTIER) Na twee competitiewedstrijden is de stand als volgt: 1. H. Helversteyn 850 gr.: 2. E. Broekhof 735 gram; 3. B. Schouten 590 gram; 4. H. Dongelmans 550 gram; 5. J. Rietkerk 455 gram; 6. J. Bos 425 gram; 7. J. de Gunst 280 gram: 8. H. Beekman 220 gram; 9. H. de Bruin 200 gram; 10. T. de Roode 90 gram. Op 3 augustus heeft de derde wed strijd plaats. Visvereniging R.M.M. hield een wed strijd in De Leede. Na tweemaal 1 uur vissen was de uitslag: 1. M. Filippo 2210 gr., 2. W. v. Weeren 610 gr., 3. J. Bey 485 gr.. 4. B. v. d. Burg 465 gr., 5. J. Petiet 460 gr., 6. M. Boelee 440 gr., 7. B. Sierat 250 gr., 8. B. Faas 245 gr., 9 J. J. Laterveer 240 gr., 10. J. v. Deyl 215 gn

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6