GERRIT VOORTING VERSPEELT GELE TRUI AAN DARRIGADE Het werd een drama zonder dat de strijd zelf dramatisch was ^^V'llenave111kTTI~^ Ashley Cooper triomfeerde in finale lieren enkelspel Roodenburg - Archipel ZATERDAG 5 JULI 1958 Slag viel in simpele vlucht (Van een speciale verslaggever) De felle, keihard sprintende André Darrigade uit de rood-wit-blauwe ploeg van Marcel Bidot heeft in St.-Nazaire het ere-tricot op Gerrit Voor- ting heroverd. Hij won de sprint van een groepje van zeven man, dat al vroeg op de dag was ge vlucht en hij reed daarmee de ogenschijnlijk zo grote achterstand van 10 minuten en 9 seconden op Gerrit Voorting juichend aan flarden. Dat Voorting met zijn drie seconden voor sprong op Mahé, zijn 1.09 op Geminiani en zijn 2.26 op Gilbert Desmet niet zo erg stevig in zijn leidersschoenen stond, wisten we. Wij wisten ook, dat Voorting vroeg of laat zijn lucratieve eerste plaats in de algemene rangschikking zou moeten afstaan aan een sterker, meer compleet renner. Maar in het Nederlands-Luxemburgse kamp had men gehoopt, en zelfs erop gerekend, dat dit zou gebeuren in een normaal wielergevecht, waarin de aanval wat kracht en intellect betreft, zo hevig en onstuitbaar zou zijn, dat elke ver dediging kansloos was. De slag is nu gevallen in een simpele vlucht, waarin drie renners meetrokken, die als elf, twaalf en dertien in het algemeen klassement stonden met tenminste 9 min. en 55 sec. achter stand. Een vlucht, die van het peloton een mees muilende blik achterna kreeg, maar die al spoedig verre van onschuldig bleek te zijn. En ook toen die ernst vaststond, was er lange tijd niemand in het peloton, noch bij de oranjetruien, noch bij de anderen, die reageerden en steeds verder liep de kopgroep uit en steeds groter werd de bedreiging voor het gele tricot en de vette dagpremie van Voorting. De Tour in cijfers Het klassement van de 9e etappe QuimperSt.-Nazaire (206 km) luidt: 1. Darrigade (Fr. nat) 4.48.27 (met bon. 4.47.27); 2. Favero (It) 4.48.27 (met bon. 4.47.57); 3. Luyten (B) z.t.; 4. Bar- bosa (Int. ploeg) z.t. 5. Graczyk (Centr. Midden Fr.) z.t.; 6. Dotto (Centr. Mid den Fr.» 4.48.35; 7. Elliot (Int. ploeg) 4.48.47; 8. Manzaneque (Sp) 4.57.45; 9 V. d Borg'h (Nelux) 4 58.01; 10. Baffi (It) z.t.11. Le Menn (West ZW) 4.58.03; 12. Groussard (Fr. nat.) 4.58.14; 13. Chris tian (Int. ploeg) z.t.; 14. Gainche (WZW) z.t. Het grote peloton, waarin alle favorieten zaten, werd 15e ex aequo geplaatst, met de Nederlanders Damen. de Jongh, Kersten, Wim en Piet van Est Voorting, Bolzan, Emzer. Gaul en Schmitz allen in 4.58.14. La Haye kwam op de 108e plaats in 5 uur 0 min 30 sec. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Darigade (Fr) 40.49.15; 2. Favero (It) 40.4938 op 23 sec; 3. Voorting (Nelux) 40.49.53 op 38 sec; 4 Mahé (Fr) 40.49.56; 5. Graczyk (Centr. Z Fr) 40.50.01: 6 Geminiani (Centr. Z Fr) 40.51.02; 7. Desmet (B> 40.52.19; 8. Bau- vin (Fr) 40.55.38: 9. Botella (Sp) 40.55.48 10. Planckaert (B> 40.56.15; 11. Elliot (Int ploeg) 40.57.28); 12. Morvan (West ZW) 40.57.34 13. Anquetil (Fr) 40.59.21; 14. Barone (Parijs NO) 40.59.44; 15. Adriaenssens <B) 41.00.28; 16 Gaul (Nelux) 41.00.46; 17. Robinson (Int. ploeg) 41.01.06; 18 Bobet (Fr.) 41.01.27; 19. Brankart (B) 41.02.03 20. Nencini (It) 41.02.06; 25. V. d. Borg (Nelux) 41.04.36; 26. Ernzer (Nelux) 41.04.45: 31. Wim van Est (Nelux) 41.07.38; 43. De Jongh (Nelux) 41.13.48; 51. Piet van Est (Nelux) 41.15.56; 57. Bolzan (Nelux) 41.17.17; 59. Damen (Ne lux) 41.17.20; 69. Kersten (Nelux) 41.19.45; 74. Schmitz (Nelux) 41.22.04; 95. Lahaye (Nelux) 41.40.08. Het etappe-ploegenklassement: 1: Centr. Zuid-Frankrijk (Graczyk, Dotto, Anglade» 14.35.16; 2. Intern, ploeg 14.35.28; 3. Frankrijk 14.43.55; 4. Italië 14.44.12; 5. België 14.44.55; 6. Spanje 14.54.15; 7. Neluxploeg (V. d. Borg. Da men en de Jongh) 14.54.19; 8. West Zuid West 14.54.31; 9 en 10. Parijs Noordoost en Zwitsers/Duitse ploeg beide 14.54.42. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk (Darrigade. Mahe, Bau- vin> 122.34 49; 2 Centr. Zuid-Frankrijk 122.43 34; 3. België 122.49.02; 4. Nelux ploeg (Voorting. Gaul v. d. Borg'h) 122.55.15; 5. Italië 123.03.36 6. West Zuid West 123 05.31; 7. Int. ploeg 123 05.52; 8. Parijs Noordoost 123.23.44; 9. Spanje 123 27.39; 10. Zwitsers/Duitse ploeg 123.39.16. Het puntenklassement (groene trui): 1 Graczyk (Centr. Z Frankrijk) 85 pnt.; 2. Darrigade (Fr) 110 pnt.; 3. Plan ckaert 'Belg) 150 pnt.; 4. Baffi (Italië) 152 pot.; 5 Gainche (WZW) 169 pnt.; 6 Voorting '(Nelux) 170 pnt.; 7. Wim van Est (Nelux) 180 pnt.; 8. Bauvin (Fr.) 182 pnt.; 9. G. Desmet (Belg) 190 pnt.; 10. Barone (Parijs NO) 220 pnt. De prijs voor de meest strijdlustige renner kreeg de drager van de groene trui Graczyk. die van de grootste pech vogel was voor Elliott, de Ier die zeven km voor de finish een defect aan zyn versnellingsapparaat kreeg en zich dus niet m de sprint heeft kunnen mengen. Grote plannen De mam, die in de tydrit onverwacht 3 sec. had weten te behouden, kwam nu even onverwacht 38 sec. te kort. Het werd een drama, zonder dat de strijd zelf dramatisch was, ja eigenlijk zelfs zonder dat er van echte strijd sprake was ge weest. Want de tegenaanval, die tenslotte werd ingezet, kwam te Iaat, onbe nullig laat. Het verhaal van de 206 km lange rit van Quimper naar St. Nazaire door het prachtige Zuid Bretonse heuvelland langs de kust over de golvemde, slinge rende wegen door de kleine dorpjes met hun verschillende klederdrachten, is gauw verteld. Het begint met enkele on betekenende plaagstootjes gedurende de eerste kilometers. Catalano, Stablinski en Fore openden deze onschuldige vij andelijkheden. doch zij werden onmid dellijk op vriendelijke wijze tot de orde geroepen. Nenchini deed een aanval, waar Charlv Gaul geen genoegen mee kon nemen en Bottechia werd na 7 km van nog geen 100 meter voor de kop terug gehaald door Bergaud en Hoevenaers. Twee maal ging Varnajo naar voren en weer sprong de kleine Lily Bergaud naar hem toe en weer lag alles bijeen. Een groep van 15 man kreeg even een kleine voorsprong met Wim van Est er bij, maar het slot van alles was, dat bij c!e vliegende controle van Quimperle (53 5 km) de gehele troep weer aaneen gesloten voort peddelde. Voorin het peloton reden toen echter al enkele mannen, die grote plannen koesterden en nauwelijks was het grond gebied van de Morbihan bereikt (64 km) of de grote ontsnapping, die er ten slotte toe zou leiden, dat Voorting za terdag voor de étappe naar Rovan weer in de oranje kleuren zou starten, werd ingezet. De altijd weer actieve Graczyk flitste ineens naar voren, Darrigade, Luyten en Barbosa met zich meetrek kend. De groene trui-drager van Poolse afkomst zette er een formidabel hoog tempo in alsof hij de finish in St. Na zaire al rook. Die felheid van de magere Jean was het peloton niet ontgaan. Ook Voorting niet. maar wat zou hij zich druk maken om een man. die bijna tien minuten achter hem stond? Even pro beerde hij mee te gaan, maar toen zijn ploeggenoten niet reageerden, bleef hij hangen, terwijl Elliott, Favero en Dotto de sprong waagden en ook zagen geluk ken. Taktiek Maar er gebeurde niets. Gerrit Voor ting zat veelvuldig voorin het peloton doch van hem moest de tegenaanval niet komen, dat zou alleen maar ris kante gevolgen kunnen hebben. De andere mannen uit de Nederlands Lu xemburgse ploeg zouden het peloton moeten gaan aanvoeren .Maar waar bleven Wim en Piet van Est. waar bleef de demarrage van Piet de Jongh. die anders altijd zo attent was in de hoek- Spi 6JULI-11eET 137KM Jaap Kersten. Morvan. Baffi en Ber- tolo hebben het toen nog een kilometer lang geprobeerd, maar ook zij zagen er geen heil in zich achter deze vluchte lingen te gaan uitsloven en de kopgroep bleef dus uit zeven man bestaan. Na 80 km was de voorsprong 1 min. en tien kilometer verder al bijna 2V2 min. In die tien kilometer was het ver schil dus l'/2 min. groter geworden. Overbodig te zeggen hoe hard het ging daar voorin. De volgerskaravaan voelde het. Met nog 120 km. voor de boeg be tekende deze sr.el groeiende voorsprong een ernstig gevaar voor Nederlands eer ste plaats en ieder moment verwachtten wij, dat er iets zou gebeuren. raakverwarrin g Max Bulla, de leider van de in ternationale ploeg heeft het niet gemakkelijk met zijn vreemdelin genlegioen. Het grootste probleem is vanzelfsprekend de taal, want niet alleen heeft Bulla Portugezen, Britten, Denen. Oostenrijkers en een Ier onder zijn hoede, hij „re geert" ook nog over een Franse chauffeur, een Luxemburgse ver zorger en een Zwitserse mecani cien. Hoe Bulla, zelf een Oostenrijker, alles oplost? Heel eenvoudig: de Oostenrijker spreekt Engels tegen de Britten en Duits tegen de Denen en als de Portugezen iets nodig hebben dan vragen ze het in het Frans aan de Ier Elliott. „En als Barbarosa nu iets tegen de Deen Olson wil zeggen", was de vraag van een stomverbaasde omstander, toen Bulla zijn pro bleem uiteenzette. „Tja. ant woordde de ploegleider, „dan wordt alles iets moeilijker, Barbarosa moet zich dan eerst in het Frans tot Elliott wenden, die het dan in het Engels doorgeeft aan Chris tian. Och en dan gaat het verder heel gemakkelijk, want Christian vertaald het weer in het Duits en zegt het tegen Olson KORFBAL KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND In Den Haag kan zondag de beslissing vallen. HKV komt op eigen veld uit te gen Rohda uit Amsterdam. By een zege of een gelijkspel is HKV landskampioen wint Rohda, dan eindigen beide teams gelijk en zal er nog een beslissingswed strijd op neutraal terrein volgen. WIELRENNEN Swift De uitslag van de recordrit luidt als volgt: A- en B-klasse: 34 km.: 1 H. v. d. Laan 52.04; 2. P. Otto 53.12; 3. H. Grim bergen 54.27. C- en D-klasse, 17 km.: 1. B. Zoet 25.58; 2. B. v. Kempen 26.29; 3. N. Koo ien 27.23. De vijfde rit voor de avondcompetitie gaf als uitslag: A- en B-klasse, 51 km.: H. v. Gent 1.15.47. 2. J. Riethoven; 3. A. v.d. Kaaij. C-klasse, 34 km.: 1. B. v.Kempen51.49; 2. W. Hilgersom; 3. J. v. Engelen. D-klasse, 34 km.: 1. N. Kooien 51.47; 2. M. v. Zeist; 3. F. Brittijn. Voor de voorjaarscompetitie ryden A- en B-klasse morgen 80 km. De afstan den voor de C- en D-klasse zyn resp. 60 km. en 34 km. Start 10 uur te Oud-Ade. Brussel 7JULI-12eET 161 KM. BORDEAUX ;i|/x ^LeBarp r.--r o 1 ffBeliet aBelin38kfT> -vV fUbouhevreTlkm DTartas127km i'Pj Y^YHinx B "fV ^^-^Montforl J DAX 0PÏ9 ravitaillering jes waar de slagen vielen? Was het i dan een voorop gezette tactiek om de gele trui. de gele trui te laten en met ingang van deze étappe alleen maar te „spelen" op C'harly Gaul. die op het circuit van Chateaulin zijn grote vorm had getoond? Het was onbegrijpelijk waar de reactie bleef van onze ploeg, die toch heus wel heeft kunnen weten, dat de vluchtelin gen er geen toeristische tocht door het mooie Bretagne van zouden maken. Men had er vrede mee kunnen hebben, wan neer het de taktiek van Goldscnmidt was geweest, die de ereplaats van Voor tong opofferde om zijn mensen te spa ren voor het zware werk, dat hun als helpers van Gaul straks in de bergen wacht. Maar dit bleek de opzet niet te zijn. Het was degelijk de bedoeling van de directeur technique, dat zijn jongens iedere plaats verdedigen zouden en later, op 30 km voor de finish, is dat ook wel gebleken. Op 30 km jawel, maar toen was de voorsprong van de kopgroep tot 12 minuten aangegroeid en alle be rouw kwam toen te laat. Na 125 km, al voor de ravitaillering bij Vannes. was het verschil 9 min. Zowc: Graczvk. Darrigade als Favero waren nu ineens grote kanshebbers geworden. Alleen De dappere Spanjaard Manzaneque was na ruim 90 km weggelopen uit het peloton en ook daarop had geen van de Neluxploeg gereageerd. Manzaneque heeft de strijd verder alleen gestreden. Hij kwam tot op 4 min. van de vluch telingen, doch bleef verder zwemmen tussen de kopgroep en het peloton. Er werd niet gereden in de hoofdmacht. Van den Borgh probeerde het tempo wel te verhogen door na 145 km. met Bertolo. Le Menn en Baffi mee te gaan. Het peloton liet ze gaan en fietste rus tig verder met de Nederlanders en Lu xemburgers over de gehele groep ver deeld. Bij Herbignac (30 km. voor de finish) werd eindelijk ingezien, dat het fout zou lopen. Wim van Est, Piet Damen en Marcel Ernzer kropen naar voren en begonnen te trekken: met St. Na zaire in zicht wilde het peloton wel meedoen en nu zat er ineens een ra zende vaart in de grote groep. Voor ting zelf nam de leiding over en se conde na seconde werd van het ver schil in tijd afgeknabbeld. Zou het dan toch Het werd minder dan twaalf minuten, minder dan elf minu ten. minder dan tien minuten en 20 seconden. Het verschil werd in de bre de lanen van het geheel herbouwde St. Nazaire zelfs minder dan de voor sprong van Voorting in het klasse ment. maar met Darrigade Favero en Graczyk in de kopgroep waren er drie kansen, dat de bonificatie van één mi nuut de doorslag zou geven. En zo is het ook gegaan. De onweerstaanbare sprint van Darrigade bracht de nek slag en Nederland was zijn hoofdrol in het grote stuk dat Tour de France heet. kwijtgeraakt. Geheel onnodig, door eigen schuld. Lahaye naar huis Met Sjef Lahaye ging het weer slecht. Voortdurend had hij moeite om in het peloton te blijven en toen de hoofdmacht onder impuls van de oranjehemden in de slotfase het tempo verhoogde, werd hij eenvoudig losgereden. De Limburger was erg gedeprimeerd, nadat hij, met de bezemwagen op zijn hielen, als laatste was gearriveerd. „Ik rijd morgen niet meer", zei hij ontmoedigd. „Het gaat eenvoudig niet meer met die knie". Sjef heeft dat al reeds eens eerder gezegd, maar desondanks hervatte hij iedere dag weer opnieuw de strijd. Zo als het nu gaat, kan het echter niet blijven voortduren. Hij is van geen enkele betekenis meer voor de ploeg, in tegendeel, er moet verhoudingsgewijs teveel zorg aan hem worden besteed! We weten het, het klinkt hard. maar het wielermetier is nu eenmaal een hard beroep Wimbledon kampioenschappen De 21-jarige Australiër Ashley Cooper heeft gisteren op het zonovergoten centre court van Wimbledon bewezen de beste amateurspeler van de wereld te ztfn. Twaalf maanden geleden stond de kleine breed geschouderde Australiër nog onder de indruk van de nederlaag toe te zien, dat de Hertog van Edinburgh de challenge cup aan zijn landgenoot Lewis Hoad overhandigde. Nu was hy het zelf, die deze grote eer te beurt viel en onder het applaus van de 15.000 toe schouwers ontving de donkere Australiër de zilveren trophy uit handen van de Hertogin van Kent. Vóór deze ceremonie heeft de nieuwe Wimbledonkampioen twee uur met zyn landgenoot Neal Fraser geduelleerd. HU won met 36, 6—3, 6—4, 13—11. Cooper heeft enige tijd voor de war ming up nodig gehad. Hij was evenwel de baan opgekomen met de wetenschap, dat hij Neal Fraser in de laatste maan den zeven maal in successie had versla gen, zodat een opgelopen achterstand hem geen vrees aanjoeg. De lange blon- hem geen vrees aanjoeg. De lange blonde Fraser oefen de onmiddellijk een grote pressie op zijn tegenstander uit en binnen zeer korte tijd leidde hij met 31. Langzaam ontworstelde Cooper zich aan deze druk en hij werkte de achterstand weg. Toch verloor Cooper de eerste set, maar hij was nog geenszins verontrust. En dat was heel goed aan zijn spel te merken. Met 63, 64 bracht hij de setstand vervolgens op 21 in zijn voordeel en toen volgde een set, die de toeschou wers in de ban hield. Fraser had een psychologische voorsprong omdat hij het eerst mocht serveren. Hij bleef voort durend een game voor, zodat alleen een servicedoorbraak de doorslag zou kunnen geven. In de 23ste game beging Fraser en kele fouten. Hij deponeerde een stop volley in het net. Cooper leidde met 30love. Het werd zelfs 4015. Met een prachtige passeer bal won Cooper de game en hij had op dat moment een 1211 voorsprong. Met zijn scherpe ser vices bereikte Cooper snel 40love. Fraser redde weliswaar één matchpoint met een fraaie backhanddrive en Cooper maakte nogmaals deuce door een double fault, maar opnieuw kwam de donkere Australiër op matchpoint te staan. Met een sublieme volley maakte hij de partij daarna uit en in zijn vreugde knalde hij een bal hoog in de tribune. Het applaus, dat van de tribunes weerklonk gold ech ter niet alleen Cooper, want men had ook bijzonder veel sympathie voor Fraser, die zich een sportieve verliezer had ge toond. De uitslagen luiden verder: Heren dubbelspel, halve finales: Davidson en Schmidt (Zweden) versl. Pietrangeli en Sirola (It.) 86, 36, 63, 75; Cooper en Fraser (Austr.) versl. Mackay en Rose (V. S./Austr.) 3—6, 8—6, 7—5, 7—5. iWÊrA ASHLEY COOPER André Darrigade wint de sprint I Nazaire. De minuut bonificatieI zorgde hem tevens de gele trui. van het groepje vluchtelingen in St. welke hem deze zege opleverde, be-(Telefoto) Advertentie ZONDAG A.S. 7 UUR N.M. de promotiewedstrijd Vóórverkoop G. K. Martijn, Kooilaan 21, Leiden. Sportagenda Noordwyk Exhibitie Wimbledon- I spelers. Zandvoort (circuit) Nationale sport wagenraces. Rotterdam Nationale atletiekkam- pioenschappen. Den Haag (Zuiderpark) Selectie wedstrijden nationale zwemploeg. Leidse Hout (7 uur) Roodenburg Archipel. Amsterdam (OVVO-terrein) Euro pese honkbalkampioenschappen. Voetbal-overzicht Roodenburg kan morgenavond weer een flinke stap in de richting van de tweede klasse zetten. In de promotie competitie ontvangen de Leidse Hout bewoners het Haagse Archipel, waar van vorige week op overtuigende wijze werd gewonnen. De blauw-zwarten komen als volgt uit: Keereweer. Bonnet. Henzen, Van Ginkel. Van Polanen, I. Weerlee, Chou- four. Van Heek, Ouwerkerk, Gulde- mond, J. Weerlee. Voetbal-programma Kampioenschap v. Nederland: Quick (N.)Alliance. Promotie naar 2e klasse: OVVSlik kerveer; RoodenburgArchipel. Promotie naar 3e klasse: Concor dia (H.)Olympia; Vredenburch Oudewater. Cricket-programma Eerste klasse A: ACC—VOC; HCC 1 VRA; HDVS—Rood en Wit. Eerste klasse B: HBS—PW (5/7); HaarlemExcelsior; SpartaPW; VVV —Quick <H.). Tweede klasse E: Groen GeelHaar lem 2; LCCCVHWExcelsior 2— Ajax (L.)| Rood en Wit 4—BMHC. Dames dubbelspel, halve finales: Maria Bueno en Althéa Gibson (Braz./ V.S.) versl. Mary Hawton en Thelma Long (Austr.) 63, 62; Margaret Du- pont en mej. M. Varner (V.S.) versl. Yolande Ramirez en Maria Reyes (Mex.) 6—2, 6—3. Gemengd dubbelspel, halve finales: Althéa Gibson en Nielsen (V.S./Den.) versl. Shirley Bloomer en Knight (G.B.) 75, 63; mej. L. Coghlan en Howe (Austr.) versl. Maria Reyes en Contreras (Mex.) 6—4, 6—4. Waterpolonieuws Toen de tegenstanders van L.Z.C. gisteravond in Leiden arriveerden von den zij een militair, die zij in de trein ontmoetten en die zich ontpopte als een Leis waterpolospeler, bereid het zeven tal naar het zwembad waar de „Leid- sche Zwemclub" haar wedstrijden speelt, te brengen. Deze behuplzame figuur bracht de Bilthovenaren echter naar „de Zijl", terwijl de L.Z.C. sinds jaren in „Poel meer" speelt. Een ieder die de afstand en de vervoersmogelijkheden tussen de zwembaden „De Zijl" en „Poelmeer" kent, zal begrijpen dat de Brandenburg spelers toen niet meer op tijd in Oegst- geest aankwamen. Zodat het nu van de interpretatie van de spelregels door de competitie leider afhangt, de scheidsrechter had inmiddels „Brandenburg niet opgeko men" op het formulier ingevuld, of „Brandenburg" de vergeefse reis met een reglementaire 50 nederlaag geho noreerd ziet, dan wel met overspelen. L.Z.C. 2D.Z.V. 3 1—4 Een volko men verdiende nederlaag van onze stadgenoten die in alle onderdelen van het spel tegen de Delftenaren juist iets te kort schoten. Reeds vrij snel wist de midvoor uit een vrije worp het eerste doelpunt te scoren 0-1. waarop L.Z.C. fel terugsloeg. Te fel volgens de scheidsrechter, zodat Jan Krijgsman eruit moest. Dat werd met 6 tegen 7 een tweede doelpunt en met die stand werd ook de rust bereikt (02). Na rust even een gelijkopgaande strijd, in welke periode Henk Versluis de achterstand verkleinde 12. Direct daarop moest dezelfde speler echter het water verlaten en al duurde het lang D.Z.V. maakte wederom uit 7 tegen 6 geen fout en dus 13. Toen Gerrit Kramer zijn snelle tegen stander niet kon bijbenen was de strijd beslist: 14. Sportsplinters De Nederlanders Oerlemans en Boesschoten, die met „Glider" deel nemen aan de internationale zeilwed strijden (F.D.-klasse), welke ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van de Kon. Noorse Zeilbond bij Oslo worden gehouden, hebben op de eerste dag goede prestaties geleverd. In de eerste race eindigden onze land genoten op de eerste plaats vóór de Zweed Helpmann en in de tweede race, die des middags werd gehouden, bezet ten zij de tweede plaats achter de Zweed Barschot. Aan het internationale concours hippique, dat van woensdag 9 t/m zon dag 13 juli in Hamburg gehouden wordt, nemen twee Nederlanders deel. Het zijn Irene Jansen uit Ubbergen en Harry Wouters van den Oudenweyer (Eist). Zij komen uit met de paarden „Adelboom" en „Rebel" en „Lieutnant". De Fransman Maurice Trintiganfc heeft een goede beschermengel. Tijdens de training voor de Grote Prijs van Frankrijk die morgen wordt gehouden, kreeg zijn wagen een defect aan de ben zineleiding en vloog in brand. Met een grote tegenwoordigheid van geest gespte hij zich los en sprong uit de brandende wagen op de baan. De bolide raasde door, ploegde zich in een akker en explodeerde. In verband met de thans ontstane procedures tussen enkele rywielfabri- kanten enerzijds en wielrenners ander zijds heeft de KNWU thans de amateur wielrenners verboden overeenkomsten te sluiten met fabrikanten en/of firma's. Tegen de overtreders van dit verbod zal de KNWU streng optreden. Naast de straf, die hierop volgt (dit kan een schorsing dan wel een geldboete zijn), zal de amateur geplaatst worden in de professional-klasse. Eerste appel in Kapelle geveild opbrengst f 246.— Uit kas van de heer Kroese te Warmond Op de veiling in Kapelle-Biezelinge is gistermiddag de eerste appel van het fruitseizoen 1958 geveild. Deze appel was afkomstig uit de plastiek- kassen van de heer N. Kroese te War mond en het was er een van het ras „Scarlet pimpernel". De heer Kroese oogstte vorige week reeds drie appels van dit ras, welke toen werden aange boden aan H.M. de Koningin. De vier de appel werd geveild ten bate van het Koningin Wilhelminafonds. De op brengst was f.246.De koper was de heer J. Hoogstrate de Bad te Kapelle. De Scarlet pimpernel is een nieuw vroeg appelras dat enkele jaren geleden is ontdekt door de fruitkwekers de gebr. Lindenbergh te Wemeldinge. Deze heb ben reeds een grote oppervlakte met dit ras beplant. Verwacht wordt dat er dit jaar reeds grote hoeveelheden van deze, vroegrijpe zomerappel op de veiling in Kapelle aangevoerd zullen worden. De heren Lindenbergh hadden enkele boompjes van dit ras ter beschikking gesteld aan de heer Kroese om te plan ten in zijn „wonderkas" waar vele bo men en planten groeien en ook daar deed de „Scarlet pimpernel" het zeer goed. Verwacht wordt dat de oogst van deze nieuwe vroege appel in de boomgaarden over ongeveer drie weken zal beginnen.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4