Westduitse minister Erhard is vol vertrouwen in conjunctuur Een „bijzondere'" openingsvlucht van de K.L.M. over de Noordpool Minister over Woubrugge Met een enkel woord grenswijziging - Alkemade Agenda PRONONCE voor Uw LINNENUITZET ZATERDAG 5 JULI 1958 CONTRASTEN zijn er genoeg in de Sovjetrussische politiek, zodat het zeker niet behoeft te verwonderen, dat een zo gemakkelijke „prooi" als Fin land zich tot op zeer grote hoogte vry mag noemen. Dit land is dus niet, zo als men wel eens hoort zeggen, achter het „ijzeren gordijn" verdwenen, al houdt de regering in Helsinki uiteraard méér rekening met de wensen van Mos kou dan bijv. de onze. Maar dat is van wege de geografische nabijheid en de daarmee samenhangende verhoudingen op strategisch gebied onvermijdelijk. Suomi is derhalve een land van vrije mensen, met een vrij parlement en met een vrije pers, die geen van beide hun kritiek op de moeilijke buurman onder stoelen en banken plegen te steken. HET is dan ook niet vanwege angst voor de aanhangers van het Krem lin. dat de verkiezingen van zondag en maandag met bijzondere belangstel ling tegemoet gezien worden. In het par lement met zijn 200 zetels telt de com munistische partij 43 vertegenwoordigers, waarmee zij, na de socialisten met 54 en de Boerenpartij met 53 representanten, de derde plaats inneemt. Relatief is zij, in vergelijking met Westeuropese cijfers, wel sterk, maar rekent men met de lig ging van het land en de moeilijke econo mische omstandigheden van na de tweede wereldoorlog, dan is er geen re den voor ontevredenheid, vooral niet als men er ook de steun incalculeert, welke het Kremlin op velerlei wijze aan zijn Finse geestverwanten pleegt te verlenen. Toetst men de huidige binnen lands-politieke toestand in Finland aan zijn recente geschiedkundige verleden, dan is het niet moeilijk een duidelijk verband aan te wijzen voor de zwarigheden, waarmee het vormen van regeringen in de laatste tijd gepaard is gegaan. Want Suomi heeft sinds de vo rige verkiezingen in 1954 niet minder dan acht regeringen versleten, in de jongste twaalf maanden zelfs vier van die acht. En van die vier waren er dan nog twee zakenkabinetten, omdat de partijverhoudingen het totstandkomen van een coalitiekabinet onmogelijk maakten. Stelt men „links" tegenover „rechts", dan is de verhouding in de Kamer: 103 zetels voor de combinatie van Boerenpartij (53 conservatieven (24), Zweedse Volkspartij (13) en Finse Volkspartij (13), tegenover 97 aanhan gers van socialisten (54) en communis ten (43). DE onmogelijkheid van een coalitie regering hangt nauw samen met de tegenstelling tussen de agra riërs (Boerenpartij) en socialisten, van wie de eersten hogere prijzen voor de landbouwprodukten bepleiten, waarte gen laatstgenoemden zich verzetten, om- i dat zij stijging van de levensmiddelen- prijzen niet verantwoord achten. Dit be zwaar tegen hogere prijzen volgt weer uit de vrij grote werkloosheid, welke zich vooral in de afgelopen winter voelbaar maakte en deze op haar beurt is weer een gevolg van de moeilijkheden, die de Finnen ondervinden bij hun pogingen om afzet te vinden voor vele van hun produkten. Ook daarvoor is een duide lijk aanwijsbare oorzaak. Het land heeft namelijk lange tijd goederen moeten le veren aan de Russen als schadevergoe ding voor de verloren oorlog en het was derhalve niet in staat om tijdig export markten te vinden. Toen de schuld aan Moskou eenmaal voldaan was, kwamen de Finnen in tal van gevallen net even te laat: de export-koek was juist ver deeld IN het geval-Finland is de deugd, na melijk die van eerlijke schuldenaars, bijzonder slecht beloond! Maar de Finnen laten zich niet spoedig terneer slaan. Hun geheime wapen is „sisu", een specifiek-Fins begrip, dat men het oest kan omschrijven als een samengaan van energie, volharding en goede wil. In sep tember j.l. bleek het niet langer moge lijk aan devaluatie van de Finse mark te ontkomen en sindsdien is er een ont wikkeling op welvaartsgebied gaande, die de hoop wettigt, dat Suomi zyn moeilijk heden eindelijk te boven kan komen. De aderlating van de schuld aan de Sov jet-Unie is achter de rug, het land heeft zijn voortreffelijke reputatie van dege lijkheid weten te bewaren en thans poogt men de achterstand zoveel mo gelijk in te lopen. De aanvankelijke vrees, dat de leveranties aan de Russi sche buurman een gezwollen produktie- apparaat zouden overlaten, is weliswaar niet ongewettigd geweest, maar het voor deel blijkt thans te zijn, dat er in het bijzonder voor de metaalindustrie wel degelijk afzet is te vinden. EEN geluk bij een ongeluk is, dat die belangstelling in het buitenland voor Finse metaalprodukten het land minder eenzijdig afhankelijk maakt van het hout, waaraa.n het een zeer groot deel van zijn inkomsten dankt. Dalen evenwel de houtprijzen, dan is een land als Finland het eerste, dat dit op gevoelige wijze ondervindt. Het ont dekken van waardevolle ijzer-, nikkel en kopervooraden in de bodem, gecom bineerd met een industrieel apparaat, dat de verwerking daarvan ogenblik kelijk kon opvangen, schept nu de moge lijkheid. dat de Finnen langs deze weg hun eenzij dig-gerichte economie een bredere basis kunnen geven. Uit politiek oogpunt is dat tegelijkertijd een waarde vol tegenwicht tegen de hulp, welke Moskou bereid bleek aan Helsinki te verschaffen in de vorm van een lening ten bedrage van 350 miljoen gulden te gen lage rente. Verbetering van de eco nomische verhoudingen kan nu door de communisten niet eenzijdig worden toe geschreven aan die broederlijke steun van het Kremlin; het land schept zijn eigen welvaart. MET die financiële hulp heeft de Sovjet-Unie trouwens toch niet de afschuwelijke indruk kunnen weg vagen. welke de executies in Hongarije op het vrijheidslievende Finse volk heb ben gemaakt. Bovendien heeft een vroe gere communist, Tuominen, onlangs in zijn memoires onthuld, dat het Rode Le ger de communisten te hulp zou snellen, indien laatstgenoemden kans zouden zien zich in het landsbestuur te neste len. Dit werd in februari 1957 door par tijsecretaris Sjepilof aan drie Finse com munisten toegezegd en nu moge die Sje pilof al weer van het politieke toneel in Moskou verdwenen zijn. in Finland weet men nu nog beter dan tevoren waaraan men eigenlijk toe is. Tuominen heeft nog meer onthuld: in 1948 stonden de com munisten gereed voor een staatsgreep, die ongetwijfeld geslaagd zou zijn. als de communistische minister van Binnen landse Zaken, Leino, de plannen niet „verraden" zou hebben aan de comman dant van het leger, die daarop tegen maatregelen kon nemen. ÜVERIG hebben de communisten met behulp van Moskou gepoogd de uitslag van de a s. verkiezingen te hunnen gunste te beinvloeden. Maar het ziet er niettemin naar uit, dat zij eerder achteruit dan vooruit zullen gaan. Reeds by de gemeenteraadsverkiezingen van Geen vrees voor grote teruggang in V.S. Wel hulp noodzakelijk aan grondstof fenproducen ten (Van onze correspondent in Bonn) In de Bondsdag te Bonn heeft de West duitse minister van Economische Zaken, prof. Erhard, verklaard, dat de polsslag van de conjunctuur inderdaad wat zwakker is geworden, maar dat daardoor juist de stabiliteit van het prijsniveau in West-Duitsland is bevestigd. De con junctuur voor investeringsgoederen is nog altijd zeer gunstig, die voor con sumptiegoederen neemt af, waar tegen over staat dat er meer gespaard wordt dan ooit. Erhard meent, dat met een werkloos heidspercentage van 2.4% de volle werk gelegenheid in zijn land volledig aan wezig is. Er is volgens de minister geen sprake van een soort inbreuk in de conjunc tuur, daarvoor is zij veel te gedifferen tieerd. Er zijn evenwel structurele wijzi gingsprocessen aan de gang, veroorzaakt door de grote welvaart in Duitsland zelf. Wat de invloed van de Amerikaanse teruggang op de Westduitse economie aangaat, zei Erhard dat bij een Duitse export ter waarde van 600.000.000 mark naar de Verenigde Staten en een import ter waarde van 1.200.000.000 uit de V.S. per jaar de band met Amerika niet zo strak is om ernstige gevolgen te vrezen. Het neuralgische punt in de gehele conjuncturele ontwikkeling in de wereld ligt volgens de Westduitse minister bij de baisse op de markten voor grond stoffen. De minister kondigde aan, dat er plannen gemaakt zullen worden van Duitse zijde om de invoer van grond stoffen te vergroten: hij meende voorts dat hulp aan z.g. onderontwikkelde lan den, de producenten van deze grond stoffen, noodzakelijk is. Geen nieuwe impulsen Inmiddels heeft het bekende Duitse Welt-Wirtschafts Archiv te Hamburg opnieuw een overzicht gegeven over de conjuncturele situatie in de wereld. Uit dit overzicht blijkt, dat in de komende maanden nog geen principiële wijziging te verwachten is in de wereld-conjunc tuur. Ter andere zijde meent dit econo mische instituut, dat ook geen rekening behoeft te worden gehouden met een verdere verslechtering van de situatie in de Verenigde Staten of met een verdere Prinses Marijke behaalde zwemdiploma (Speciale berichtgeving) In het zwembad aan de Kapelstraat te Hilversum heeft prinses Marijke gis teren haar zwemdiploma behaald De Koningin volgde met belangstelling de verriohtingen van haar jongste dochter. Prinses Marijke heeft de afgelopen maanden geregeld in dit zwembad ge zwommen. Haar instruotdce was de oud- zwemkampioene mevrouw Dioky Kloek van Ekris. teruggang in West-Europa. Ook dit in stituut legt de nadruk op de moeilijke positie der grondstoffenleveranciers ten gevolge van de dalende prijzen. De baisse zou sedert mei niet versterkt zijn hoe wel de vraag naar grondstoffen uit de z.g. onderontwikkelde gebieden nog al tijd klein is. De industriële produktie van de ge hele Westelijke wereld bleef, aldus de Hamburgse conjunctuuronderzoekers in de eerste maanden van dit jaar 4% be neden het peil van 1957. De positie van West-Europa wordt gekenschetst als „stagnatie met een zekere tendens tot teruggang". De conclusie, waartoe dit alles leidt, is dat er nog altijd geen nieuwe impulsen zijn aan te wijzen voor de wereldcon junctuur. Bij de investeringen, waar eveneens stagnatie bestaat, noch bij de wereldhandel, noch bij de agrarische- en grondstoflanden is enige grote ople ving te constateren. De openingsvlucht van de KLM met een DC-7 C over de Noordpool van Amsterdam naar Tokio op 1 november a.s. zal een wel zeer speciaal karakter krijgen. Het ligt namelijk in de bedoe ling van de KLM om vertegenwoordi gers uit velerlei sectoren van de Europese landen uit te nodigen aan de eerste vlucht via Alaska naar Tokio deel te nemen en hen geduren de een week in contact te brengen met overeenkomstige exponenten in het land van de rijzende zon. Dit wel zeer merkwaardige plan bevindt zich thans, naar wij vernemen, in een ver gevorderd stadium van voorbereiding. Vooraanstaande figuren zijn uitgeno digd uit de volgende landen en op de volgende gebieden: Groot Brittannië sport. Oostenrijk muziek, Luxemburg toerisme, Nederland handel en verkeer, Noorwegen protestantse godsdienst. De nemarken landbouw, Zwitserland weten schap, België werknemer. Vaticaan radio, Duitsland pers, Frankrijk beel dende kunst, Italië film. Spanje folklore. Portugal regeringsautoriteit, Zweden li teratuur. Finland werkgever, San Marino verbindingen, Monaco politie, Ierland katholieke godsdienst, Andorra plaatse lijke overheid, Liechtenstein het rege ringshoofd. De sportfiguur, die voor Groot-Brit- tannië is uitgenodigd, is de overbekende voetballer Stanley Matthews, die in be ginsel reeds de invitatie heeft aanvaard. Voor Oostenrijk is gevraagd aan prof. Willy Boskofsky, de dirigent van de Staatsopera en het Weens Philharmo- nisch Orkest, of hij het Weense muziek leven wil vertegenwoordigen en ook hij heeft zich bereid verklaard aan de vlucht deel te nemen. Binnenkort zullen meer namen van deelnemers kunnen worden bekend gemaakt. Voor Neder land zullen enkele regeringsautoriteiten en leden van de KLM-directie op 1 november op Schiphol in de DC-7-C stappen. Het ziet er dus naar uit, dat in het gezelschap van ongeveer 40 personen I in ieder geval een befaamd kunstenaar, een bekende voetballer, een arbeider van het Brussels Atomium, een vooraan staande filmactrice, een beroemd diri- gent en een stierenvechter zullen wor- 1 den opgenomen. Verder zal de reis wor- den meegemaakt door een persvertegen- woordiger uit enkele der hier genoemde i landen, alsmede uit de Verenigde Staten. Het bezoek aan Japan zal ongeveer tien dagen duren. De directeur van het Holland Fes tival de heer P. Diamand (links) begroette gisteren op Schiphol de graaf van Harewood (rechts) en diens echtgenote bij hun aankomst in ons land. Achter de heer Dia mand mr. John Denison. directeur van de Music and arts Council of Londen. OEGSTGEEST Medische dienst De medische dienst wordt dit weekeinde waargeno men door de artsen F. W. N. en J. B. Hugenholtz. Befrokken gebied bleef achter in ontwikkeling I De minister van Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en Publiekrechtelijke Be- drijfsorganisatie deelde in een brief aan de Tweede Kamer mede, dat de raad der gemeente Woubrugge als een ernstig nadeel van de voorgestelde grenswijzi ging het verlies van rond 250 inwoners en de daarmede verband houdende fi nanciële gevolgen ziet. Burgemeester en j wethouders wezen er de raad op. dat de meerderheid (de bewoners, die' tot de gemeente zullen blijven behoren) zal moeten lijden voor de minderheid (zij, die bij Alkemade ingedeeld zullen wor den). Degenen, die volgens het voorstel, over eenkomstig hun verlangen, van Wou brugge naar Alkemade zullen overgaan, wyzen erop. dat de voorzieningen in het betreffende gebied ten achter zijn ge bleven. Het gemeentebestuur van Woubrugge, binnenland Op woensdag 9 juli as. zal. in tegen woordigheid van leden van de Zuiderzee raad en andere autoriteiten, in de polder Oostelijk Flevoland ten westen van de Veluwemeerdijk bij Kampen, de eerste Eaal voor de eerste in deze polder te ouwen boerderij in de bodem worden geheid. Aan de N.V. Vereenigdé Tabaksin dustrieën Mlgnot en de Block te Eind Een 28-Jarlge Haagse lijstenhande- laar is te Den Haag aangehouden op ver denking van flessentrekkerij tot een be drag van f 8.000. Het m.s. „Willem Ruys" onder com mando van kapitein Frits de Jonge, wordt in de vroege morgen van morgen van zijn tweede cruise van 22 dagen naar Bermuda, New York en de Azoren terug verwacht te Rotterdam. De ontscheping van de pas sagiers zal die ochtend tegen half negen aan de Lloydkade beginnen. twee jaar geleden bleek, dat de Boeren partij (vroeger geleid door de tegen woordige president Kekkonen) vooral in het noorden veel stemmen van de com munisten had gekregen. De agrariërs zouden dus als overwinnaars uit de strijd kunnen komen - waardoor de vor ming van een regering gemakkelijker zou kunnen worden - indien zij op hun beurt weer geen stemmen zouden verliezen aan de burgerlijke partijen, namelijk de conservatieven en de Zweedse en Finse volkspartijen. De uitslag blijft dus al bij al nog in nevelen gehuld. Des te groter is de belangstelling, waarmede het resul taat tegemoet gezien kan worden. BUITENLAND De Amerikaanse luchtmacht heeft I gisteren bekendgemaakt, dat een Globe- master met negen man aan boord wordt vermilst. Men vreest dat het toestel als ver loren moet worden beschouwd. Het toe stel verdween 300 km. ten noordoosten van het eiland Johnston in de Hawaii- archipel. Een Amerikaans marinehef- schroefvliegtuig heeft later drie overle venden opgepikt. Een plaatselijke rechter in de Mid- denitaliaanse plaats Roccastrada heeft een parochie-geestelijke vrijgesproken van de beschuldiging, dat hfj de goede naam van voor de wet getrouwde echtparen zou hebben geschonden door hen publiekelijk „openbare zondaren die in schandelijk concubinaat leven" te noemen omdat zij geen kerkelijk huwelijk hadden gesloten. De gesetelijke had namelijk geen namen genoemd. Eerst nu is bekend geworden, dat een maand geleden in Sjanghai twee Zwit- serse zakenlieden zjjn gearresteerd, een vroegere consul-generaal en een zaken man. die Chinese deskundigen op de hoogte bracht van de Zwitserse indus triële technieken. De reden van de arres taties is niet bekend. Functionarissen van de Zwitserse ambassade in Peking hebben de gearresteerden nog niet mogen bezoe ken. De oud-wereldkamploenbokser zwaar gewicht, Max Scheling en zijn vrouw, de vroegere bekende filmster Anny Ondra, vieren zondag hun zilveren bruiloft. Schmeling trouwde op 6 Juli 1933. een Jaar nadat hij zijn titel aan Jack Sharkey in New York had moeten afstaan Anny Ondra was toen een Europese filmbe- roemdheld. Thans ziet zij er nog even Jong uit als op de dag van haar huwelijk. Schmeling is iets zwaarder geworden en zijn zwart golvend haar begint te grijzen, maar zijn borstelige zwarte werkbrauwen en zijn gespierde armen, waarmee hij zich een weg naar de roem sloeg, zijn nog de zelfde. Het echtpaar drijft een boerderij waar zij Amerikaanse wezels (voor het nertefoont) en kippen fokken. dat dit feit toegeeft, is van oordeel, dat niet uit dien hoofde tot grenswijziging behoeft te worden overgegaan. Het ge meentebestuur ziet evenwel voorbij, dat het voor overdracht voorgestelde ge bied. één geheel vormt het het grond gebied der gemeente Alkemade en dat bepaaldelijk deze omstandigheid oorzaak is van de ter plaatse bestaande achter stand. ZATERDAG Sted. Gymnasium: Afscheid dr. W. Wiersma 56 uur nam. Valkshuls: Slotavond cursuswerk Leldse Jeugdactle. 8 uur nam. Speeltuin Oosterkwartier: Tulnkermls. Breestraat 19 (Jeugdhuis). Spr. zende ling I. Samuels uit Oran. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's Getuigen. 5.30 uur nam. dinsdag In den Vergulden Turk: Aandeelhou dersvergadering N.V. E. J. Brill. 11 uur voorm. Hoogl. Kerkgracht 17; Excursie Ver. „Oud-Leiden". uur nam. Warmond. Hotel „De Zon": Jaarver gadering „St.-Matthias". 8 uur nam. woensdag TrompstraatOosterstraatOpenlucht- de Baptisten Prediker: ds. J. A. Smink. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte. 7.308 uur nam. donderdag Den Burcht: Gew. Arbeidsbureau. Be roepen-voorlichting leerlingen Openbare- en Chr. VGLO-sohool. 8 uur nam. Zoeterwoudse Singel 15: Receptie dok ter mej. G. J. Verbrugge i.v.m. zilveren jubileum. 46 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concours Ring Lelden van de chr. zangverenigingen. 5.30 uur nam. Gerecht 10: Pac. Soc. Part Spr. A. A. Redeker over de last der bestedingsbe perking. 8 uur nam. Clubhuls Oosterkwartier: Ouderavond openbare school Drlftschaat A 77. 8.30 u. nam. Stadhuisplein: K. en O.-excursie naar Expo te Brussel. 7 uur voorm tentoonstellingen De Lakenhal: Tentoonstelling A. H. Bakker Korff (t.e.m. 15 september). Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling Japanse penseeltekeningen (t.e.m. 11 oktober). VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 14.00 Amateur Harmonle-ork. 14.25 Gronings progr. 14.50 Lichte muz. 15.15 Boekenwijsheid. 15.35 Omr. ork. 16.10 Van de wieg tot het graf. 16.25 Nieu we gram. 16.55 Vakantietips. 17.30 Week- Journ. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ham mondtrio. 18.35 Surinaams progr. 19.00 Ar tistieke staalkaart. VPRO; 19 30 Passepar tout, caus. 19.40 Gesproken portret. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Metropole-ork. en soliste. 20.35 Vlieg er eens uit. 21.15 Dossier Interpol, document talre. 21.50 Soc. comm. 22.05 Trombone ens. 22.30 Waar blijft de tijd? 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. Hilversum II, 298 m. KRO: 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Gram. 14.40 Kron. van letteren en kunsten. 15.15 Gregoriaanse zang. (Tussen 15.45 en 17.30 Rep .Tour de France). 15.45 Voor de jeugd 16.35 Amateursprogr. 17.10 Boekbespreking 17.20 Ballroomork. 17.45 Gram. 17.55 Eu ropees Honkbalkampioenschap. 18.00 Jour nalistiek weekoverz. 18.10 Gram. 18.15 Parlementair overz. 18.25 Gram. 18.30 Tour de France. 18.45 Regeringsuitz.At lantisch allerlei. Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Nws. 19.10 Rep. 45-jarig be staan Kon. Luchtmacht. 19.20 Brabants ork. 20.15 Lichtbaken, caus. 20.30 Act. 20.45 Gram. 21.10 Tour de France. 21.20 Gram. 22.00 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Daarna: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA KRO; 17.00—17.45 Voor de kind. NTS: 17.30—18.30 Eurovisie: Int. Ten- niskamp. te Wimbledon. AVRO: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Gevar. progr. 21.15 Filmprogr. 21.45 Quiz. NTS: 22.30—23.10 Eurovisie; Staats- operaballet v. Wenen in Nervi. VOOR ZONDAG 6 JULI Hilversum I (402 m.) VARA: 8.00 Nws. en postduivenber. 8.18 Weer of geen weer. 9.45 Geestelijk leven, caus. VPRO: 10.00 V. d. jeugd. IKOR: 10.30 Kerkdienst. 11.30 Vragenbeantw. AVRO: 12.00 Gram. 12.30 Sportsplegel; 12.35 Orgelspel. 13.00 Nws. en SOS-ber. 13.07 Buitenl. overz. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Even bijdraaien. 14.00 Boekbespr. 14.20 Holland Festival: Strijkkwart. (In de pauze: plm. 15.2015.35 De Goddelijke vrouwe, caus.) 16.10 Gram. (Tussen 16.10 en 17.00 Tour de France). 16.30 Sportre- vue. VARA: 17.00 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sportultsl. en sportjourn. 1830 Cabaret. 19.00 Discussie. 19.30 Zlgeunerork. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Amus.muz. 20.40 Reginald Carpentre, de Solitaire van Chicago, hoor spel. 21.20 Strijkork. 21.40 Act. 21.50 Tour de Franc. 22.00 Lichte muz. 22.30 Gram. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. Hilversum II (298 m.) NCRV: 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Ge wijde muz. IKOR: 8.30 Kerkdienst. 11.30 Vragenbeantw. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. I 9.55 Pontificale Hoogmis. 11.30 Muz. 1135 i Gram. 12.20 Apologie. 12.40 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nws. en kath. nws. 13.10 Gram. 13.45 Boekbespr. 14.00 Piano- recital. 14.20 Brabants ork.. koor en sol. 15.36 Metropole-ork. en solist. 16.10 Sport, j 16.30 Vespers. Convent van kerken. 17.00 I Geref. kerkdienst. NCRV: 18.30 Gram. j 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Meisjes- j koor. 19.25 Gram. 19 30 De mens en ik. Adam-Apokriefen. caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Gram. 20.30 Act. 20 45 De gewone man. 20.50 Lichte muz. 21.10 Gram. 21.20 U bent toch ook van de partij?, caus. I 21.30 M.S. Twee Gebroeders, hoorsp. 22.15 Liohte muz. 22.35 Uit het Boek der Boe- l ken. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Gelders ark. en soliste. 23.50 24.00 Gram. Radio Bloemendaal 10 uur ds. Okke Jager van Almelo (bandopname van de dienst gehouden op zondagg 23 maart 1958 om 3.46 uur nam.); 11.15 u. ds. G. Toorn vliet van Bloemendaal (bandopname van de dienst voor belangstellenden gehou den op zondag 29 juni 1958 om 7.30 uur n m.. waarin medewerking verlenen- „De Zingende Zusjes": 3.45 uur ds. D. Ring- nalda van Overveen (reohtstreekse uit zending). TELEVISIEPROGRAMMA Gez. pr,ogr. AVRO. KRO VARA en VPRO: 15.0017.30 Europese honkbal kampioenschappen buitenlandse radioprograimma's Engeland. BBC Home Service. 330 m. 12.10 Kritieken. 12 55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Coast and Country, gesprek. 13.40 Gr,am. 14.00 Wenken v. d. tuin. 14.30 Gram. 15.45 Klankb. 16.15 Caus. over die ren. 16.30 Muzikale caus. 17.00 V. d. kind 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Journ 18.45 Gevar. muz. 19.30 Amerikaanse nieuwsbrief. 19.45 Godsd. klankb. 20.15 Llefdadigh.opr. 20.30 Hoorsn. 21.00 Nws. 21.15 Interviews. 21.45 Ork.conc. 22.30 Onbekend. 22.50 Epiloog. 23.00—23.06 Nws. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 274 m. 12.00 Verz.progr. 13.15 Ge var. progr. 13.45 Hoorsp. 14.15 Gevar. progr.. 14.45 Filmprogr. 15.30 Gevar. muz. 16 30 Hoorsp. 17.00 Gram. 18.00 Gevar. muz. 18.30 Verz.progr. 19.00 Hersengym. 19.30 Nws. 19.35 Lichte muz. 20.30 Samen zang. 21.00 Onbekend. 22.00 Gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.15 Lichte muz. 23.50 Godsd. progr. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Amus.muz. 15.00 Operettemuz. 17.00 Lichte muz. 18.15 Svmf.ork. en soliste. 19.00 Nws. 20.00 Symf ork. 21.00 Lichte muz. 21.45 Nws. 22.15 Amus.muz. 24.00 Nws. 0.05 Lichtemuz. 1.154.30 Gevar. muziek. Advertentie Breestraat 65 LEIDEN Telefoon 21800 Geversstraat 41 OEGSTGEEST Telefoon 23917 Frankrijk, Programma 3 (280 en 235 m.) 12.00 Nws. 12.05 Symf.ork. 13.30 Hoor spel. 15.40 Les Brigands, opera-buff a. 17.26 Gram. 18.00 Cone. 19.40 Lichte muz. 20.10 Gram. 20.15 Franse muz. 21.15 Ge var. pragr. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.35 Gram. 23.5324.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 321 m.: 11.30 Feestzitting. 12.30 Weerber. 12.34 Amus.ork. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 V. d. sold. 14.00 Helbleke, landelijk zangspel. 15.00 Instr. muz. 15.30 Open luchtfeest. (Tussen 16.00 en 17.00 Ronde v. Frankryk), 17.00 Sportultsl. 17.15 Amus. muz. 18.00 Gram. 18.30 Godsd. halfuur. 19 00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 De Schelde, oratorium. 22.00 Nws. 22.15 Accord.muz. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.35—24.00 Idem. 484 m.: 12.15 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Atomium-Cocktail. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 18 45 Godsdienstig halfuur. 19.15 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. en lichte muz. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Festival te Brussel. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nieuws. VOOR MAANDAG 7 JULI Hilversum I (402 ni.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding 10.00 Gram. 11.00 Idem. 11.45 Voordr. 12.00 Mil. kapel. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 V. h. platteland. 12.43 Gram. 12.55 Sport. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Amus. muz. 13.55 Beursber. 14.00 Amus. muz. 14.30 Moderne levens- roblemen, caus. 14.45 Pianorecital. 15.15 umanistische téndenzen, caus. 15.30 Lichte muz. en sport. 17.50 Voor burger en militair, klankb. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Regerings uitzending: Mag ik U even voorgaan?: Petra Clarijs nodigt U uit voor enkele bezoekjes aan belangwekkende gebouwen en verzamelingen .in de noordelijke pro vincies van ons land. 18.25 Gram. 19.00 Operamuz. 19.45 Cabaret. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Act. 21.30 Alt en piano 22.00 Tour de France. 22.10 Gram. 22.30 Liohte muz. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.1624.00 Gram. Hilversum II (298 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Sportuitsl. 8.25 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voordr. 10.00 Gram; 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Gram. 11.15 Spoorzoeken door Europa. 12.25 V. boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Amus. muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Blaasork. 13.40 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Gram. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Lichte muz. 15.35 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Planorecital. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. Jeugd. 17.30 j Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee. Tien Jaar volkshuis- I vesting in Suriname, door mr. M. de Groot. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Sport 18.40 Kamermuz. 19.00 Nws. en weerber. 19,10 Gram. 19.15 Muz. In huiselijke kring. 19.35 Volk en Staat, caus. 19.50 Gram. 20.00 Ra diokrant. 20.20 Internat, jeugdconc. 21.00 Jacht naar roem en fortuin, hoorsp. 22.00 Boekbespr. 22.10 Strijkkwartet. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS- ber. 23.15 Gram. 23.4024.00 Het Evan gelie in Esperanto. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (over de 4e l(jn van 1820 uur) 1. Franz Liszt Faust Symphonie Faust Gretchen Mephistopheles l'Orchestre de la Société des Concerts du Conservatoire de Paris olv. Ataulfo Argenta. 2. Béla Bartök 1Dans Suite Moderato, Allegro mol to. Al- j legro vivace. Molto tranquillo, Comodo, I Finale: Allegro. Rias Symphonie Orkest, I Berlijn olv. Ferenc Fricsay; 2. Concert voor viool en orkest, Allegro non tropo. An dante tranquillo. Allegro molto. Tibor Var- ga. viool. Philharmonisch Orkest van Ber- lijn olv. Ferenc Fricsay. TELEVISIEPROGRAMMA i NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Het eeuwige Rome, TV-film (deel 1) 20.50 Susannens Geheimnis, opera (film) 21.40 Epiloog. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 13.40 Caus. 13.55 Cricketuit- slagen. 14.00 Gram. 14.15 Pianomuz. 15.00 Hoorsp. 16.30 Gevar. muz. 17.00 V. d. kind. I 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.40 Sporitber. 18.45 Mil. ork. 19.00 Ork.conc. 20.00 Discussie 20.30 Twintig I vragen. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.45 Pari. i overz. 23.00 Nws. 23.06—23.11 Koersen. Engeland, BBC Light Programme. 1500 1 en 247 m. 12.00 Gram. 12.30 Nws. en i gevar. muz. 13.00 Sport. 13.35 Gram. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 14.30 Nws. 15.00 Ork.conc. 15.30 Nws. 16.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en mr s Dale's dagboek. 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. 18.00 Sport 18.35 Gram. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. Daarna Hoorsp. 20.00 Gevar. progr. 20.30 Nws. en gevar. muz. 21.30 Nws. en hoorspel. 22.00 Gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Sport. 22.45 Gevar. muz. 23.30 Nws. en liohte muz. 23.55— 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Symf. ork. en solist. 14.15 FiLmmuz. 14.45 Dans- muz. 16.00 Operaconc. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.50 Strijkkwint. 20.35 Symf.ork. 21.45 Nws. 22.10 Jazzmuz. 23.10 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Ope rettemuz. 1.154.30 Gevar. muz. Frankrijk, Programma 3 (280 en 235 m.) 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.30 Gram. 13.50 Idem. 14.30 Klankb. 17.35 Kamer muz. 19.45 Gram. 20.00 Nationaal ork. en soliste. 23.20 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 V. d. landb. 12.42 Gram. (Om 12.53 Koersen) 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Gram. 15.00 Ork.conc. (Om 16.00 Koersen) Tussen 16.00 en 17.00 Ronde v. Frankrijk) 16.11 Gram. 16.30 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Meisjeskoor. 18.00 Franse les. 13.15 Kinderlied. 18.20 Prot. caus. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoon- Nws. en weerber. 22.15 Amus.ork. 22.55 stelling. 20.00 Gram. 20.30 Kamerork. 22.00 Nws. 23.00 V. d. zeelieden. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.00 Idem. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.35 en 18.32 Gram. 19.00 Nws. 20.03 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Gram. 22.55 Nws. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werfpark l Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur BIOSCOPEN Trianon „De brug over de rivier de Kwal" 14 Jr. Werkdagen: 2 en 8 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Luxor „Vergiss mlch nicht". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Place Pigalle" (Plein der zonde). 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. R«x „Even afrekenen heren!" A.l. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Don derdagcyclus: „Gitarren der Llebe". Casino Alec Guinness In „Konvooi naar Malta" (vrijdag, zaterdag en zondag), „To Paris with love" (maandag en dins dag) en „Morgen ben ik rijk" (woensdag en donderdag). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. artsen wordt van hedenmiddag 2 uur tot maandagochtend 8 uur waargenomen door de doktoren Jansen. Stoffers, Wydicks, Van Alphen en Roodenburg Vermaat. Te Oegst- -eest door dokter F. W. N. en J. B. Hugen- .oltz, resp. tel. 20390 en 32277. De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken te Lelden wordt waargeno men door: Apotheek Doeza, Doezastraat 3'1. tel. 21313, bovendien geopend tot za terdagmiddag 6 uur Apotheek Haven, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door Apotheek Oegstgeest, Wllhelmlnapark 8. tel. 26274. Bft geen gehooi r>U On halsarts ot specialist, bel op doktersteleioon 22222. WARMOND CORRESPONDENTIE A. E„ te W. Inderdaad vaart er van Amsterdam een boot naar Lem mer. Vertrek De Ruyterkade (steiger no. 4) alle werkdagen 9 uur voorm. en 11 uur nam. Zondag alleen om 11 uur nam. Rijwielen kunnen worden meege nomen. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) lelslnkl Stockholm Oslo Copenhagen Aberdeen '..on den Amsterdam 3russel Luxemburg Parijs Bordeaux 3re noble NTlce Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Madrid Mallorca Algiers geh. bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. zwaar bew. zwaar bew. lloht bew. zwaar bew. geli. bew. licht bew. licht bew. regen zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt a a Sa CS I O x' S 55 iï g a 6-g C«N no 6 24 4 n 4 28 0 n 2 29 0 n 4 27 0 nnw 6 21 0.2 nno 3 22 0 windstil 18 0.1 windstil 21 0 w 2 20 8 0 2 20 1 wzw 3 20 4 windstil 20 4 ruw 3 26 0 niw 2 20 22 zw 3 21 16 wzw 5 18 0 wnw 12 3 w 1 3 O 4 27 0 windstil 26 0 windstil 26 0 windstil 30 0 windstil 27 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2