UW KRANT NAAR UW VAKANTIEADRES Gaat U met vakantie? DINSDAG 1 JULI 1958 Voor de Leidse kantonrechter Baldadigheid van bromfietser» boulevard van Katwijk aan Zee Het speet plv. kantonrechter, dat hij Voorburgers niet strenger kon straffen Op 30 maart j.l. hadden twee bromfietsers, een monteur en een schilder uit Voorburg', zich op de boulevard te Katwijk aan Zee schuldig gemaakt aan erger lijke baldadigheid, 's Middags om drie uur hadden zij, komende uit de richting Wassenaarseslag, een automobilist, die uit tegenovergestelde richting naderde, zonder enige noodzaak aangevallen. De monteur, die eerst met zijn brom fiets op het trottoir had gereden en toen naar links had uitgehaald, dwong de automobilist om te stoppen, waarna de schilder, die er niet in slaagde het portier van de auto te openen, de pet van het hoofd van de autobestuurder had getrokken en hem daarmee in het gezicht had geslagen. Een getuige uit Katwijk verklaarde, dat bij de aanval, die meer dan ergeljjk was, woorden waren gebruikt, die beter niet herhaald konden worden. De officier van Justitie, mr. Van der Schans, sprak zijn verontwaardiging over het gedrag van de verdachten uit. Hij eiste tegen de monteur f30.— boete of vijftien dagen en tegen de schilder f25.— boete of een week tuchtschool (wegens minderjarigheid). Het speet de plv. kanton rechter mr. De Koning, dat hij verdachten niet zwaarder kon straffen en veroor deelde de Voorburgers conform de eis. mei geen register had en de inkoop niet was ingeschreven. Hier luidde de eis 2 maal f 75.boete of 2 maal 25 dagen. Uitspraak 2 maal f50.boete of twee maal 25 dagen. Een veehouder uit Oud-Ade stond terecht, omdat hij zijn woonschip, dat aldaar niet mocht liggen, verhuurd had. Eis f75.boete of 25 dagen. Uitspraak conform. Een arbeider uit Leiden stond terecht, omdat hü te Warmond op 21 april elf kalveren per auto in een ruimte voor zes kalveren had vervoerd, zodat de kal veren niet konden staan of zich bewe gen. Het was zo benauwd, dat een der kalveren was doodgetrapt. Eis f 50. boete of 20 dagen. Uitspraak f 40.boete of 20 dagen. Een inwoner uit Katwyk werd, wegens voortdurend schoolverzuim van zijn dochtertje, overeenkomstig de eis van de officier van Justitie veroordeeld tot f50.boete of 20 dagen. „Zorg maar dat je wegkomt" Een inwoner uit Valkenburg, die bij de politie bekend staat als een zeer wilde rijder, had op 7 april 'smiddags op de Rijksweg te Sassenheim een auto uit Voorburg ingehaald, ofschoon er geen voldoende ruimte was voor deze ma noeuvre. „Zorg maar dat je wegkomt", had hij geroepen. Tegelijkertijd had hij de Voorburgse auto aangereden, waar door grote schade was aangericht. Aan gezien verdachte geen voldoende afstand had bewaard, eiste de officier van Jus titie mr. Van der Schans f60.boete of twintig dagen. De plv. kantonrechter, mr. De Koning, was van mening, dat hier opzet in het spel was en bepaalde de straf op f 200.boete of zestig dagen. Een Leidenaar stond terecht, omdat een stadgenoot, die onder zijn toezicht op 20 april met een auto in de Kore- vaarstraat reed bij de Jan van Hout- kade de doorgang voor een bromfietser niet had vrijgelaten en onvoldoende af stand had bewaard. Hij gaf toe niet te hebben gezien, dat zijn leerling geen richtingwijzer had uitgestoken. De offi cier van Justitie eiste f 80.boete of 20 dagen. Uitspraak conform de eis. Een koopman uit Oegstgeest had op 20 april, komende met zijn auto van de Hoge Morsweg, de doorgang naar het rijwielpad Rijksweg no. 4 niet vrijgela ten. Het gevolg was een aanrijding met een bromfiets, waardoor f 48.60 schade aan* de bromfiets was ontstaan, waar voor een civiele vordering was ingesteld. De officier van Justitie mr. v. d. Schans eiste f50.boete of 20 dagen. De plv kantonrechter veroordeelde verdachte tot f 40.boete of 20 dagen met toewijzing civiele vordering tot een bedrag van f 26.70. De houder van een geldschieterskan toor te Oegstgeest stond terecht, omdat hij op 13 maart geweigerd had inzage van zijn boekhouding te geven aan de directeur uit Katwijk. De officier van Justitie, die vond dat verdachte gesabo teerd had, eiste f 100.boete of 25 da gen. De plv. kantonrechter, mr. Goud smit, veroordeelde verdachte tot f75.- boete of 25 dagen. De knecht van een Leidse lompen handelaar had op 7 en 8 mei van kin deren lood, zink en metalen gekocht. De officier van Justitie mr. Van der Schans, eiste 2 maal f75— boete of 2 maal 25 dagen. De plv. kantom-echter mr. Goud smit, die van mening was dat zo de diefstal in de hand wordt gewerkt, ver oordeelde vex-dachte tot 2 maal f60. boete of 2 x 25 dagen. Daarna moest de patroon terecht staan, omdat hy 7 en 8 Nog geen „hoofdstad van Europa" Uit officiële bron in Erussel wordt vernomen, dat de minister van de zes EEG-landen vandaag in Brussel hebben besloten een beslissing over de Europese hoofdstad uit te stellen. Italië, waar na de algemene verkiezingen in mei nog geen nieuwe regering is gevormd, zou hierom hebben gevraagd. Waarschijnlijk zullen de ministers over veertien dagen weer bijeenkomen om een definitief be sluit te nemen. Het Europese parlement heeft de vori ge week als kandidaten Brussel, Straats burg en Milaan voorgedragen. Zilveren jubilarissen bij de Meelfabriek Vanochtend zijn drie personeelsleden van de Meelfabriek De Sleutels gehul digd in verband met hun zilveren dienst betrekking. Het waren de heren J. Beek man, Jac. Ouwersloot en Chr. van Trom. melen, eerstgenoemden thans onder molenaars en laatstgenoemde sinds 8 jaar chef-molenaar. In dedirctiekamer werden de jubilaris sen toegesproken door de directeur de heer H. J. Koster, die hun dank bracht voor hun toegewijde arbeid en een en veloppe met inhoud overhandigde. Na dien vond een ontvangst in de recreatie zaal van de fabriek plaats, waarbij de heer H. J. Koster het woord voerde na mens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Namens het gehele personeel sprak de produktieleider de heer F. San ders die een fruitmand en bloemen over handigde, en namens het fabrieksperso- neel de heer P. Veerman, die de heer Van Trommelen een TV-tafel en de andere jubilarissen een enveloppe met inhoud aanbood. De heer J. C. Mattaar voerde het woord uit naam van de personeelsver eniging M.D.S. Van die zijde ontvingen de heren Van Trommelen en Ouwer sloot sigarenaanstekers als berinnering aan deze feestdag en de heer Beekman een visnet. Namens de drie jubilarissen uitte de heer Van Trommelen 'n woord van har telijke dank voor de hulde en de ge schenken. Bijenkolonie streek in Sleutelstad neer MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Juli Leidse Coöp. Groente en Fruitveiling: Per 100 kg.: Aardbeien 4051; aardappelen 1622; andijvie 8 16; doperwten 60—66; peulen 45130; snijbonen 60-130; stambonen 140160; tuinbonen 1924; kroten 819; spitskool 510; postelein 2538; rabarber 514; spinazie 2331; tomaten A 4166, idem B 71; idem C 3359; idem CC 2140; uien 1718; waspeen 2036. Per 100 6tuks perziken 1041; pruimen 45115; bloem kool A 10—38, idem B 11—13; komkom mers A 20—31, idem B 11—21, idem C 916; sla 35,20; per 100 bos: bospeen 1332; radijs 7,407,70; seldery 22,10. LEIDEN, 1 Juli Vette varkensmarkt: Notering: zware 1.67 tot 1.71; lichte 1.72 tot 1.75; slagersvarkens 1.75 tot 1.78; zeu gen 1.50 tot 1.55. Handel 6troef. BODEGRAVEN, 1 Juli Aangevoerd 97 partijen. Eerste soort 1,92 tot 2,02; twee de soort 1,80 tot 1.91, extra 2.03 tot 2,20. KATWIJK AAN RIJN, 30 Juni Groen teveiling: sla I (per 100 3,805,10, idem II (per 100 st.) 3,403,50: gloemkool I (per 100 st.) 2130. idem II 1019; was peen export (per kist) 9.9013,30, idem binnenland 3,70—5,10. idem fijn 2,20— 3; bospeen 21—35; rabarber 15; sjalotten 1113; tuinbonen 2125; andijvie 12 15; postelein 2426; aardbeien (per doos- Je 200 gr.) 4750; kroten (per 100 bs) 47: selderie (per 100 bos) 6,10; peter selie (per 100 bos) 5; bonekruid 6; uien 19; aardappelen (per kist) eerstelingen 4,307,10, dTielingen 3,504,10, kriel 1.60—2,90. ROTTERDAM. 1 juli Veemarkt: Aan voer in totaal 2811; weektotaal 4584. Vette koeien en ossen 245; gebr(uiksvee 610; vette kalveren 235; graskalveren 186; nuchtere kalveren 551; varkens 87; biggen 50; paarden 119; veulens 20; schapen of lammeren 691; bokken en geiten 17. No tering: Vette Koeien le kw. 295325, 2e kw. 290285, 3e kw. 250260; vette kal veren 290310, 260290, 220260 per kg. Graskalveren 500. 450, 300; nuchtere kal veren 78, 68, 58; biggen 60. 42, 38 per stuk. Slachtpaarden 220, 200, 180 per kg. Veu lens 350, 300, 250; schapen 90. 80, 70; lam meren 95, 80, 70; kalfkoeien 1175, 975. 850; melkkoeien 1175, 975, 850; vare koeien 850, 750, 680; vaarzen 900, 800, 600; pinken 625, 500, 400 per stuk. BURGERLIJKE STAND VAM LEIDEN GEBOREN Johanna Maria Hubertina, dr. van G. J. van Galen en T. J. P. Theunissen; Ger- rit Lubertus, zn. van J. G. van den Ende en J. Gerritsen; Erick, zn. van D. van der Weijden en C. H. van den Broek; Robert zn. van F. Bleijenberg en H. J .Ciere; Hendrika Cornelia, dr. van J. Kukler en C. Lunenburg; Hermanus Jacobus, zn. van H. J. Tuinhof de Moed en K. P. Ju. Jo hanna Susanna Geertruida Petronella, dr. van J. J. Belj en S. Kokkedee; Anthonle, zn. van C. Abspoel en H. Dorrepaal; Jo hannes Petrus Maria, zn. van J. C. Hooij- mans en M. J. van Werkhoven; Reinardus Nicolaas Maria, zn. van W. P. M. Goddijn en H. M. Juffermans; Goosen Hendrikus, zn. van G. van Kalkeren en E. M. Smits; Wllhelmina Margaretha, dr. van I. van der Linden en H. van Leeuwen; Yvonne Eli sabeth Maria, dr. van J. D. Smit en E. M. Swaan; Frederlcus Johannes Franclscus, zn. van J. C. van Duljn en M. K. Gubbl; BernArd Martin, zn. van J. H. Douglas en J. W. Battey. OVERLEDEN J. van Helden, 61 Jr. vrouw; J. G. Piet- iens, 77 jr. vrouw; J. E. den Hollander, 79 Jr. vrouw; G. F. Vogelaar, 25 Jr. vrouw; A. M. Vermeulen, 30 jr. vrouw; D. J. M. Wortman, 4 Jr. doohter; G. Jager, 19 jr. doch/ter. Gisteren ontving de Sleutelstad een niet alledaags bezoek binnen haar veste. Rond het middaguur streek een bijenkolonie in één der boompjes aan de Stationsweg neer. ter hoogte van het gebouw van de Kamer van Koophandel en Fabrie- ken voor Rijnland. Honderden bij' en vergezelden deze middag hun koningin op haar tocht naar Leiden Als een kolossale tros druiven hing de bijenzwerm in het boompje. Personeel van het Architecten' bureau Pino kreeg deze bijenmassa het eerst in het oog en deed van dit niet aangekondigde bezoek me dedeling aan de politie. Een Leidse temker uit de Van der Spiegel- straat werd gewaarschuwd en bracht de bijenzwerm weer veilig „onder dak", in dit geval in een bijenkast, waarover zich later een dame ontfermde. Vanzelfsprekend trok een en ander grote belangstel ling van het publiek, dat zich eer biedig op een afstand hield. Een aantal bijen scheen de Leidse lucht zo te bevallen, dat het bezoek werd geprolongeerd. Hedenochtend zwermden nog vele diertjes rond het boompje, waarin zich inmiddels al weer een trosje van deze honingzuigers had gevormd. (Foto L.D./Van Vliet) VARIA „The defiant ones" op het Berlijnse filmfestival Stanley Kramer heeft een uitnodiging ontvangen om zijn nieuwste film „The defiant ones" officieel te vertonen op het achtste internationale filmfestival van Berlijn, dat wordt gehouden van 27 juni tot 8 juli. De uitnodiging was afkomstig van dr. Alfred Bauer, directeur van het festival. Kramer, die zowel als producent en als regisseur voor de film tekende, heeft inmiddels geaccepteerd. „The defiant ones" heeft als or^r- werp de ontvluchting van een blanke en een neger, die aan elkaar geketend zijn en elkaar haten. De hoofdrollen worden vertolkt door Tuny Curtis en Sidney Poitier. Het oor spronkelijke scenario werd geschreven door Nathan E. Douglas en Harotó J. Smith NOORDWIJKERHOUT Meisje aangereden De 16-jarige Hanny Hekker, uit Voor hout, werd gistermiddag op de 's-Gra- vendamseweg nabij de Vlashoven toen, zij zonder voldoende op het ver keer te letten, de rijbaan overstak naar de Kerkstraat gegrepen door een uit de richting Voorhout komende zware vrachtauto. De bestuurder van de vrachtauto remde uit alle macht, maar kon een botsing niet voorkomen. Het meisje kwam op de motorkap van de vrachtauto terech, doch gleed daar gelukkig eerst vanaf, toen de wagen tot stilstand was gekomen. De toestand van het meisje liet zich aanvankelijk zeer ernstig aanzien en dokter Bots achtte onmiddellijke overbrenging naar het ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Naderhand kwam echter het bericht, dat de gevolgen voor Hanny waar schijnlijk nog wel zullen meevallen. Het rijwiel werd totaal vernield. De bestuurder van de vrachtauto treft geen enkele blaam. NOCRDWIJK Botsing op de Gooweg Zondagavond laat heeft een inwoner van Katwijk met zijn kleine vracht auto op de Gooweg in de bocht bij het oafé „De Nachtegaal" een bromfietser aangereden. De bestuurder van de vrachtauto reed in de bocht een voor hem rijdende pex-sonenauto voorbij en zag te laat, dat een bromfietser hem te gemoet reed. Hij raakte met zijn wagen de bromfietser, de heer J. S. R. uit Lis- se tegen de schouder. Deze werd daar door van zijn rijwiel geslingerd en kwam langs de weg terecht. Ook zijn duopassa- giere, mej. E. H. uit Sassenheim, viel langs de weg. R. moest met hoofdwon den en een ontwrichte schouder op ad vies van dokter K. A van Praag naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden worden vervoerd. Mej. H. had een lichte hersen schudding en enkele kneuzingen, maar kon naar huis worden gebracht. Uw krant wordt zonder berekening van portokosten aan Uw vakantieadres in Nederland toegezonden. Voor vakantieadressen in het buitenland wordt slechts het verschil in portokosten tussen binnen- en buitenland in rekening gebracht. Denkt U echter om 4 belangrijke punten: 1. Opgaven van vakantieadressen moeten volledig zijn anders kunnen wij ze niet uitvoeren. Dus tevens Uw huis adres vermelden. 2. Zend Uw opdracht schriftelijk aan onze Abonnementen afdeling. Voor telefonische opdrachten en opdrachten aan bezor gers kunnen wij geen verantwoording nemen. 3. Gebruik voor Uw opgave het formulier dat iedere week in de krant staat. 4. Weekabonnees betalen na hun terugkomst van vakantie het verschuldigde abonnementsgeld tegen afgifte van een kwitantie die wij hen aan zullen bieden. (Dus niet aan de bezorger). Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon ingevuld aan ons toezendt. Naam: BEURSOVERZICHT Betere stemming Amsterdam 1 juli. Voornamelijk onder invloed van het gunstiger verloop van Wallstreet legde het Damrak vandaag een betere hou ding aan de dag. De ondertoon van de beurs was opmerkelijk goed en naar mate het marktverloop vorderde, kwam dit steeds krachtiger tot uiting. In hoofdzaak waren het de grote in ternationale fondsen, die de toon aan gaven. in de eerste plaats Kon. Olie, die krachtig gesteund werden door de betere stemming in Amerika voor de petroleumw aard en Dientengevolge steeg Koninklijke tot boven f. 171, een verbetering van meer LEIDERDORP FOTOGRAFEN BIJEEN De amateurfotografenclub „Daguerre" hield gisteravond in het Dorpshuis de laatste bijeenkomst in het seizoen. Het was tevens de laatste competitieavond van de onderlinge wedstrijd 1957'58. Voor elke deelnemer aan deze compe titie gold, dat hy, verdeeld over het ge hele seizoen, tien foto's moest inlevren, waardoor een grote verscheidenheid van opnamen ingezonden kon worden. Het merendeel der leden heeft aan deze competitie deelgenomen, hoewel niet allen het vereiste aantal kon behalen. Onder grote spanning werd aan het einde van de avond de uitslag bekend gemaakt. De hoogstgeplaatsten waren de heren Zuidervaart, v .d. Sterre, Gold berg en mevrouw Goldberg. OEGSTGEEST Toelatingsexamens Rijnlands Lyceum LIJST VAN GESLAAGDE KANDIDATEN Hans Adrian!, Leiden; Tine Beumer, Warmond; Jaap Blommers, Oegstgeest; Michel Bodt, Oegstgeest; Geert Bomhoff Leiden; Wim Bovendeert, Katwyk/Zee; Imogeen Braat, Oegstgeest; Herman Colenbrander, Leiden; Frits Demenint, Oegstgeest; Jan René Drygers, Katwyk a. d. Ryrx; Eep Duindam, Noordwyk; Jan Dykstra, Oegstgeest; Frits Eggink, Oegstgeest; Marianne van Gent, Nieuw- Vennep; Fred Gerlach, Oegstgeest; Piet van Groeningen, Katwyk/Zee; Maria Hartenhof, Noordwyk; Joleen Heringa, Leiden; Frits Hesselink, Oegstgeest; Kees den Holder, Leiden; Lies Huizlnga, Leiden; Yvonne Jungslager, Leiden; Herman Kleibrink, Leiden; Margo Klerk Oegstgeest; Paul Kleyngeld, Leiden; Clariet, Leiden; Nancy Kool, Oegstgeest; Franka Krantz, Oegstgeest; Jan van Krieken, Oegstgeest; Max Kuppel, Sas senheim; Unita Ligteringen, Katwyk/ Zee; Piet van der Luyt, Oegstgeest; Joost Mulder, Oegstgeest; Hein Muller, Leir/en; Hans Nortier, Leiden; Cor Pel, Leiden; Wim van der Pompe, Leiden; Eric van Praag, Noordwykerhout; Jan de Pree, Oegstgeest; André Raven. Lei den; Marion Rodrigo, Oegstgeest; Gert Röhner, Oegstgeest; Riel van Ry, Lei den; Dineke Soheltes, Oegstgeest; Hans Schippers, Warmond; Aernout de Sitter, Leiden; Tjada de Sitter, Leiden; Erik Smuling, Leiden; Eddy Szirmai, Leiden; Aleid van Tilbxirg, Noordwyk; Rainer Tonkes, Rypwetering; Casper Trouw borst, Katwyk/Zee; Jan Ufkes, Noord wyk; Pim de Vroom, Leiden; Conny Wassenaar, Noordwyk; Astrid Wennink Oegstgeest; Willem Jan Wennink, Oegstgeest; Hannes Willighagen, Voor schoten; Henriëtte Winsemius, Leiden; Pier Winsemixxs, Leiden. Afgewezen 13 kandidaten. VOORSCHOTEN BAZAAR NIEUW-VOORDORP Vrydag en zaterdag a.s. zal er in de kerkzaal en tuin van het kinderhuis „Nieuw-Voordorp" een bazaar worden gehouden. Deze bazaar is georganiseerd om de kinderen een prettige vakantie te bezorgen. WARMOND BURGERLIJKE STAND Geboren: Alexandra W. N., dn. van O. A. H. Sprüben en E. A. Str&verj RIINSBURG Speeltuin bijna gereed De speeltuin aan de Korte Vaart is byna gereed en mag zich nu al in een grote belangstelling van de jeugd ver heugen. Wel een bewijs, dat hiermede in een grote behoefte wordt voorzien. Het bestuur van het voorlopig comité hoopt, dat de speeltuin zaterdag 5 jxxli des middags om 2 uur geopend kan worden. Er zal vooraf op woensdag avond 2 jxxli een ledenvergadering ge houden worden in het Jeugdhuis aan het Rapenbxirg. Straat: Woonplaats: No. Kwartaal abonnee Maand Week H Post doorhalen wat niet van toepassing is VAKANTIEADRES P-a Straat: Te: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending No. ALLE gegevens invullen. dan f. 3.— t.o.v. gisteren. De meeste be langstelling ging echter uit naar Aku, op de gisteren vermelde verwachtingen inzake Ver. Glanzstoff. Het rayonfonds steeg tot 193, maar ook Philips was zeer vast (plus 5), evenals Unilever (plus 4). K.LM. volgde slechts aarzelend, zulks in verband met de bekende moeilijk heden. Scheepvaart was licht verdeeld en kalm. K.P.M. ging weer in opwaartse richting. Daarentegen konden Nievelt zich moeilyk handhaven. Scheepvaart Unie steeg tot 126. Onder de cultures was de glans van Deli vandaag ietwat verbleekt. De animo was minder dan op de vorige dagen. Senembah deed het weer vry goed en liep op tot 89. HVA kwam juist boven de 100 uit. De con verteerbare obligaties Krasnapolsky, uitgegeven k pari. werden vernomen op circa 109. In Jongeneel was geen vraag en geen aanbod in verband met de brand; er werd geen notering in opge maakt. Excelsior lag wederom iets be ter. Kromhout kwam op lager niveau wegens het sombere nieuws uit de jaar vergadering. Kaiser Frazer werd hoger gewaardeerd ln verband met de terug betaling. Ned. Staatsfondsen weinig veranderd. De obligaties van de 4% Bank van Ned. Gemeenten kwamen nog niet in de notering. WI85ELKOERSEN Amsterdam, 1 Juli Londen 10.56% —10.57%, N. York 3.78%—3.78%, Mon treal 3.94%—3.94%; Parys 89.92%— 90.02%; Brussel 7.58%—7.59%; Frank furt 90.49%—90.45%; Zürich 86.55— 86.60; Zürich (vr. fr.) 88.25%—«8.30%; Stockholm 73.07%—73.12%; Kopenha gen 54.65%—54.70%; Oslo 52.81%— 52.86%; Milaan 60.78%—60.83%; Wenen 14.61%—14.62%. haak van de L.R.B. gebruikt om Uw hoed uit het water te vissen, leg hem dan tenminste weei op z'n plaats! Margaretha M. Th., dr. van A. A. J, van Tongeren en M. C. Tuijnman; Victor Y., zn. van V. C. Groenendyk en O. I. Monders. WASSENAAR Afscheid J. Tuit Wegens zyn benoeming tot hoofd van een school te Enter, bij Almelo, werd gisteren met een feest in het Dey- lerhuis afscheid genomen vaix de heer J. Txxit, ondex-wijzer aan de Christe- ïyke Lagere School Den Deyl. De heer H. Grypma, hoofd van de school, sprak een persoonlyk woord, waarna door kinderen uit alle klassen een program ma van schetsjes, voordrachten en zang werd afgewerkt. Namens alle andere meisjes en jon gens bood een vyftal leerlingen de heer Tuit een fraai fototoestel met tas aan. Mevr. Tuit kreeg bloemen. De heer H. Hilgeman, die twintig jaar geleden leerling was van de schei dende en thans diens collega, schonk hem met een hartelijk afscheidswoord, mede namens het overige personeel, een koffer. Ds. H. J. Honders, voorzitter van het schoolbestuur, haalde enkele herinne ringen op ixit de tyd gedurende welke de heer Tuin aan de school was ver bonden, waarna hij hem namens het bestuur dankte voor wat hy voor de vorming van de jeugd in dienst van Christus deed. Namens het schoolbe- stuxxr bood hij een geschenk onder cou vert aan. De heer Txxit betuigde allen dank, waarna dr. Honders de byeenkomst sloot Aan de Vx-ye Universiteit te Am sterdam is geslaagd voor het kandidaats, examen rechten onze plaatsgenoot J. A. E. Koning. Beurs van Amsterdam Dinsdag 1 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% Grootboek obl. 3% Ned. '47 3% (3) Ned. '51 3% Ned. '53 (3%) '56 3% '48 3% '54 3% •55 I 3% Ned. '55 II 3% Ned. '37 3 Dollarlng '47 3 Investeringscert. 3 Ned. 62-64 3 Cert. NWS Indië '37 A 3 Grootboek '46 3 Ned. WJB. lening 6% Ned. Ned. Ned. Ned. 94% 81% eoA 95 93A 93A 88% 89% 89% 91% 89H 92 95A 94% 62A 91% 89A 109H 94% 81%L 90A 93fè 93% 88% 88% 88% 91A 90% 91% 95A 94A 62y4L 91% 109H ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. Nat. Handelsbank Ned. Handelmy Amst. Rubber Deli My .en (Ver.) H.VA Java Cult Senembah Vorstenlanden A.K.U Berkel's Patent (v.) Calvé Delft cert. Kon. Pap. v. Gelder Hoogovens cert Müller en Co. N.B. Ned. Kabelfabr Philips Philips pref Unilever Wilton Feyenoord Biliton 2de r Dordtse Olie gew Kon. Petr (f. 20.—) idem (50 a f.20.— Holl Amer. hjn Java China Paket K.L.M Ned. Stoomv My. Kon. Paket My Stoomvaart My Ned Nievelt Goudr cert v. Ommeren cert. Kon. Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%> 3 94% 94% Den Haag 1937 I 3 87% Leiden 1947 93% B R'dam *37 I-m 3% 94% 34% 36% 82 84 166% 169 68% 68% 111% 99H 101% 33 86% 87% 13 12% 185% 193% 190 190 296% 301 178 179 300 302 301% 304% 253 258 292 358% 157 158 353% 358 190 194% 191 709 723% 168.60 172.20 168.— 171.75 139 139% 131 131 101.50 102.50 139% 140% 117% 118% 144% 145% 128 126% 230 233 121% 123 124% 126% Industr. Obligatie* Philips Dollarlng *51 96% 96% Premieleningen 104% 104 91% 91% A'dam '56 I 2% 85 85 A'dam '56 H 2% 100% 100% Eindhoven '54 2% 85% 85% Enschede *54 2% 85% 84% Den Haag '52 I 2% 95 94% Idem n 2% 100 99 L R'dam '52 I 2% 94% 95L Idem n 2% 95% 95% Utrecht '52 2% 98 97% Z.-Holl. 1957 2% 99% 99 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Amst. Bank 220% 220 H.B.U eert195% 195% Rot* Bank 183% 184% Twentsche Bank 169% 169% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 232 232% Borneo Sum. HMy 45 45 Ned. G. en Sp. fabr 190% 190% Kon. Ned. Grofsm 106% 106% Internatlo 75 75 Rott. Droogdok My 498 500 Tieleman en Dros 7% 7% Ned. My. Walv.vrt 80 80% Spoorwegen Deli Spoorweg My. 7 7% Amerik. fondsen Canadian Pacific R 28 28A Intern. Nickel 79% 79Aexd. 47% 47A E thlehem Steel 41% 41 Cities Service 56% 56% General Motors 39% 39% 90% 89exd. Republic 8teel 47% 47% Shell Oil 74% 76%exd. 29% 29^ Un. States Steel 64% 64% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK 30/6 Edelmet Kon AA 43 44% Pref wii idem 53 54 375 Holl Constructie 410 Ing our v Bouwnyv 124 Int Kunststof! Ind 41 42 Leidsche Wolspinn 143 135 %GL Sik kens Lakfab '53 370 405 Ver Touwf abrieken 167 175G Wernink's Betonm 79 86 Van wyk Textiel 60 66% 118 99%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5