PHILIPS PHILISHAVE CALV SLASAU Er komen bij Blauwpoortsbrug geen knipperbollen! Origineel afscheid bij S.L.F. K. G. speelt - met groot succes - op militair terrein Landsteinerpenning en plaquette DINSDAG 1 JULI 1958 GgGOLPog In de volledige serie Philips droogscheerap- paraten vindt u ook de bekende "Philishave" van f 39.75 (in Nederland al meer dan een miljoen verkocht!) en het apparaat van f41.75. de "Philishave" voor batterij en accu. vergroten Het scheeroppervlak met 4O°/0 Maak kennis met modern gemak, maak kennis met de Philips "Philishave 120*2 Gegolfde scheersleuven (nieuw!) vergroten het scheeroppervlak met 40°/o. Resultaat! beter scheren, sneller scheren, gemakkelijker scheren! Compleet in etui f 50 Leidse raad beslist Raad niet akkoord met geprojecteerde oversteekplaats voor voetgangers Op de Prinsessekade nabij de Blauwpoortsbrug komen geen knipper- bollen! Na ruim zes maanden doelloos te hebben gestaan zullen de hier geplaatste verkeerspalen, welke het nog steeds zonder een oranje knipperbol moeten stellen, worden verwijderd. Na een debat, dat bijkans een uur in beslag nam, heeft de Leidse raad gistermiddag unaniem besloten, dat een beschermde voetgangersoversteekplaats op deze plaats niet gewenst is. Zowel aan de zijde van de Turfmarkt als op de Prinsessekade komen er nu z.g. „zebra's", welke de voetgangers een mogelijkheid tot oversteken, doch dan niet „beschermd", zullen bieden. In het wegdek van de Prinsessekade zijn deze zebra's reeds aangebracht. Een en ander is een uitvloeisel van een het vorig jaar gehouden interpella- tie-Drijber, welke uitliep op een door de raadsleden Drijber, Meester, Woud- sira en Kortmann ingediende motie, waarin de Raad. gehoord de beraadsla gingen, het College van B. en W. uit nodigde de door dit College geprojec teerde beschermde oversteekplaats nabij de Blauwpoortsbrug te verleggen op on geveer het midden van de Prinsesse kade, dan wel op een andere plaats. Naar aanleiding van deze motie heeft het College aan de Koninklijke Neder- landsche Toeristenbond ANWB en de Koninklijke Nederlandsche Automobiel club KNAC met mededeling van de ter zake gedane suggesties, de vraag voor gelegd, of in de omgeving van de Blauw poortsbrug een beschermde voetgan gersoversteekplaats gewenst is en, zo ja. wat daarvoor de meest geëigende plaats is. Beide organisaties hebben, na een ter plaatse ingesteld onderzoek, in een ge zamenlijk schrijven als him oordeel te kennen gegeven, dat het noodzakelijk is het overstekende voetgangersverkeer op dit punt te beveiligen en dat dit voors hands het best kan geschieden door de huidige oversteekplaats op de Prinsesse kade als beschermde voetgangersover steekplaats aan te wijzen. Terwijl B. en W. met dit advies ak koord konden gaan en de motie van de heren Drijber c.s. als afgedaan wensen ten te beschouwen, was de raad gistéren van een ander gevoelen. HUIDIGE TOESTAND HANDHAVEN De heer Hagens (VVD), die bij af wezigheid van zijn fractiegenoot, de heer Drijber, de discussies opende, was van oordeel, dat deze zaak bezig is tot een ware lijdensgeschiedenis uit te groeien. Z.i. blijven er grote bezwaren kleven aan de geprojecteerde plaats, welke uit verkeerstechnisch oogpunt tal van moeilijkheden o.a. kettingbotsin gen in zich bergt. De heer Hagens, die het ons niet ter beschikking gestel de rapport onder de loep nam, zeide dat het hierin gegeven advies geen oplossing brengt. Nieuwe gezichtspunten worden daarin niet ter visie gelegd. Spreker voelt er dan ook niets voor om de mo- tie-Drijber c.s. als afgedaan te beschou wen en is van oordeel, dat de huidige toestand dan maar beter gehandhaafd kon worden. De heer Meester (PvdA), die de me ning van de heer Hagens kan onder schrijven wil er evenwel ook weer geen prestige-kwestie van maken. Hij be treurt het evenwel, dat in het rapport geen rekening is gehouden met de sug gesties uit de raad. Het aanbrengen van knipperbollen op deze z.i. onjuiste plaats zal het verkeer veel ongemak opleveren. De heer Woudstra (Prot. Chr.), die evenmin in het rapport iets positiefs kan ontdekken er is een zwakke con clusie aan verbonden wenst het ant woord van het College af te wachten alvorens zijn oordeel te bepalen. Ook de heer Kortmann (KCP), als mede-on dertekenaar van de motie, acht het rap port van de KNAC en de ANWB onbe- vredigertd. Met het plaatsen van de oversteekplaats nabij de Blauwpoorts brug roepen wij, aldus spreker, de ge varen naar ons toe. Z.i. kan men dan maar beter de huidige toestand hand haven. Bovendien is het spreker bekend, dat men in het algemeen niet enthou siast is over de oranje knipperlichten, welke bij zonneschijn praktisch geen ef fect opleveren. GEEN PRESTIGE KWESTIE In zijn antwoord maakt de voorzitter de raad duidelijk dat in het onderhavi ge geval van geen prestige-kwestie spra ke is. Inderdaad betreft het hier een moeilijk op te lossen probleem, waar voor wellicht nimmer een bevredigende oplossing is te vinden. Nu de om advies gevraagde verkeersorganen de suggestie aan de hand doen om met de geprojec teerde plaats een proef te nemen, is hij van mening om dit maar te doen. De raad is volkomen vrij om anders te beslissen. EN GEEN PROEF! Bij de replieken blijken zowel de he ren Hagens, Kortmann en Woudstra weinig voor het nemen van een proef te gevoelen. Allen blijven het advies onbevredigend noemen. Ook de heer Meester is van mening, dat bij het nemen van een proef, waarmede hij dan nog wel akkoord kan gaan, de zaak fout zal lopen. De heer Woud stra doet tenslotte de suggestie: geen proef, doch aan weerszijden van de brug in de richting Haarlemmer straat een zebra-oversteekplaats. De voorzitter wenst deze suggestie over te nemen, waarmede het verlos sende woord is gesproken. Unaniem besluit de raad nabij de Blauwpoorts brug geen beschermde voetgangers- oversteekplaats te projecteren, doch aan weerszijden van de brug z.g. ze bra's in het wegdek aan te brengen. TOEKENNING REMBRANDTPRUS Bij het voorstel van B. en W. om zich te verenigen met de procedure voor de toekenning van de Rembrandtprijs, zo als deze in 1957 is gevolgd, ontwikkelt de heer Woudstra (Prot. Chr.) nogmaals zijn bezwaren tegen de gevolgde proce dure. Z.i. ware het gewénst geweest, dat aan deze toekenning een expositie van ingezonden schilderwerken was vooraf gegaan. Wethouder Van Schaik daaren tegen zegt dat het College niet de min ste spijt heeft van de ook door de jury voorgestane eh gevolgde procedure. De jury heeft bij haar beslissing het ge hele oeuvre van de kunstenaars in aan merking genomen. Erkend dient te wor den, dat daarmede is afgeweken van de oorspronkelijke gedachte een tentoon stelling te houden. De heer Woudstra, die betreurt, dat de raad indertijd van dit laatste niet is ingelicht, gaat tenslotte akkoord, doch behoudt zich het recht voor hierop la ter nog eens terug te komen NIET GAAN ZITTEN OP STOEL VAN RAAD Hoewel men zich algemeen kon ver enigen met het voorstel een bedrag van f 6000.beschikbaar te stellen voor het inrichten van het voormalig fabrieks gebouw aan de Warmonderstraat 18 tot jeugdbank oordeelden de heer Piena (P. v. d. A.) en Questroo (Prot. Chr.) het niet juist, dat de directeur van Ge meentewerken in zijn advies aan B. en W. uitmaakt of deze uitgave in verband met de bestedingsbeperking wel verant woord is. Dit behoort tot de competentie van B. en W. en de raad. Een ambte naar, zo beweerden zij, moet niet gaan zitten op de stoel van de raad. Wethouder Jongeleen, die niet de in druk had, dat dit van de directeur een suggestie was, zeide, dat dit advies meer gegeven was met het oog op de toe- Van de heer F. A. Strijk Gisteren nam de heer F. A. Strijk, na een diensttijd van bijna 30 jaar bij de Sted. Lichtfabrieken, in verband met het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd afscheid van directie, chefs en collega's. Bij verhindering van de directeur der fabrieken, ir. Y. Ykema, nam ir. H. J. G. Klinkert, hoofdingenieur aan de S.L.F., in de directiekamer de honneurs waar. Ir. Klinkert wees erop, dat het bedrijf personeelsleden als de heer Strijk on gaarne ziet vertrekken. Immers, deze stond bekend als iemand met een groot verantwoordelijkheidsgevoel, liefde voor zijn werk en een grote mate van plichts vervulling. Mede namens het gemeentebestuur dankte ir. Klinkert de heer Strijk voor zijn aan het bedrijf bewezen diensten en sprak tevens de beste wensen uit voor de verdere toekomst. In gelijke geest sprak ook de bedrijfschef van de Cen trale, de heer H. F. Barg, die steeds op Bij het verlaten van het bedrijf kreeg de heer F. A. Strijk een „poot" van het „paard" aangename wijze met de heer Strijk heeft samengewerkt. Spreker roemde het vakmansschap van de heer Strijk, een man op wie men steeds kon rekenen. Namens het personeel boden vertegen woordigers van de Personeelsvereniging een herinnering aan de bij het bedrijf doorgebrachte diensttijd aan. De vertrekkende functionaris dankte allen voor de sympathieke woorden en geschenken. Aangezien de heer Strijk een groot paardevriend is, goot het Centrale- personeel zijn afscheid in originele vorm. Bij het verlaten van het bedrijf maakte een „paard" zijn opwachting en gaf de scheidende functionaris een „poot". Een onverwachte attentie, die de nodige hilariteit bracht en waarvoor de heer Strijk zich zeer erkentelijk toonde. Achtjarig bestaan van Leidse Koksschool „Op de plaats.... Rust!!...." Luid schalde dit commando gisteravond over het exercitieterrein van de Doelenkazerne. Hoewel deze bevelen nu eenmaal heel gewoon zjjn op militair grondgebied, werd er gisteravond wel een zeer bijzonder tintje aangegeven, omdat de bevelen niet uit de mond kwamen van de exercitie officier, maar van de tambour-maitre van het Chr. Tamboer- en Pijperkorps „Kunst en Genoegen". Men had namelijk aan de vooravond van de achtste verjaardag van de Koks- school K. en G. uitgenodigd om op stijl volle wijze deze avond te verzorgen. Gezien de resultaten en het enthou siasme van de aanwezigen heeft dit korps het gestelde doel bereikt en kan men zelfs spreken van voorbijgestreefd. Toen om acht uur de vele aanwezigen hun plaats rond de binnenplaats van de Doelenkazerne hadden ingenomen, sprak adjudant J. Nieuwensteyn een kort woord van welkom, speciaal tot luite nant-kolonel De Leeuw. K. EN G. PRESENTEERT ZICH Hierna werden de poorten van de Doe lenkazerne wijd geopend, om K. en G. de gelegenheid te geven om de Doelen kazerne binnen te marcheren. Dit de den zij op voortreffelijke wijze en dit kan ook gezgd worden van de hierop volgende show-demonstratie. De blauw geüniformeerde jongens hebben begre pen, dat de uitnodiging om op deze avond te spelen en te demonstreren een grote eer was voor hun muziekkorps. Een gebeurtenis, die met gouden letters in de geschiedenis van dit bloeiend gezelschap geschreven mag worden. Begunstigd door een prachtige zomer avond werden enkele aardige exercitie- vormen gedemonstreerd, die natuurlijk vooral bij het militaire publiek veel be wondering opwekten. Na een hartelijk applaus namen de pijpers op een geïmproviseerd podium plaats, waar zij aan weerskanten door de hoornblazers en tamboers geflankeerd werden. Het nu volgend concert, dat on geveer een half uur duurde, werd ge opend met de pittige mars „Moedig Voorwaarts". Fyntjes klonk een verzameling van ngelse volksliedjes, die door de pijpers op uitstekende wijze voorgedragen werd. De bekende „Boerinneke dans" en de „Schotse mars" - ongetwijfeld het beste nummer van de tamboers - ontlokte eeiï stevig applaus. Besloten werd met de Agnes Polka, een werkje dat zich uitstekend leent voor de combinatie van hoornblazers en pijpers. Mulo-examens Gisteren is hier ter stede een aanvang gemaakt met het afnemen van het Mulo-examen. Voor het diploma A slaagden de volgende meisjes: M. W. Gerdes Oosterbeek, Wassenaar; A. Smuling t, Leiden; A. L. v. Leeuwen, Leiden; W. den Duikt, Katwijk; F. Blansjaart, Oegstgeest en jongens: D. C. J. v. Barneveld t, Voorschoten; P. J. Buitenhuis t, Leiden; G. T. Koops t. Leiden; C. Plompt, Wassenaar; M. J. v. Eysdent, Wassenaar; E. v. d. Hart, Leiden; H. Metselaar, Wassenaar. Voor diploma B: mej. E. v. d. Zaal, Voorschoten en de jongens: H. D. A. Hakst, Wassenaar; A. den Hollander t, Wassenaar; J. J. M. Hubscher t, Wasse naar; P. Tavenier, Katwijk aan Zee; C. J. Hagenbeek, Leiden; Z. v. Ginkel, Wassenaar; L. B. Loohuizen, Rotterdam; A. P. Anneeze, Leiden. Totaal afgewe zen: 7. De kandidaten achter wier naam een kruisje staat, behaalden tevens het middenstandsdiploma. Precies om vijf minuten voor negen marcheerden enige militairen het terrein op, om onder het gebruikelijke ceremo nieel met „Geef acht!, vlag strijken" de driekleur naar beneden te halen. De hierna volgende taptoe werd ook door K. en G. verzorgd. Het slotstuk van de taptoe was een daverend succes- Adjudant J. Nieuwensteyn sprak in enkele woorden zijn dank uit aan alle medewerkenden, waarna staande het Wilhelmus aangehoord werd. Het achtjarig bestaan van de Koks- school wordt vandaag gevierd met o.a. sportwedstrijden in de Leidse Hout en een grote feestavond met bekende ar tiesten in de Stadsgehoorzaal. stand, waarin het gebouw verkeerde. Ook de burgemeester zag hierin geen kwestie van „stemming maken". Boven dien is door het college aan alle ambte naren opdracht gegeven medewerking te verlenen aan de bestedingsbeperking en bij het geven van een advies hiermede rekening te houden. Conform wordt dan besloten. Ook alle overige door ons reeds gepu bliceerde voorstlelen werden deze mid dag z.h.s. aangenomen. Na de theepauze volgde nog een zit ting achter gesloten deuren. Boekhouding in de war TOCH SUBSIDIES VOOR RESIDENTIE-ORKEST De leden van de Haagse gemeenteraad waren gistermiddag in het geheel niet te spreken over een voorstel van het college van B. en W. om aan de ver eniging „Het Residentie-orkest" over het seizoen 19551956 een aanvullen de subsidie van f 108.986.98 te verle nen en ter dekking van de te ver wachten nadelige exploitatie-saldi over de seizoenen 19561957 en 1957 1958 aanvullingssubsidie van ten hóógstee onderscheidenlijk f 100.000, en f 162.000,in totaal dus ruim f 370.000,—. De Raad meende het Residentie-or kest nu niet in de steek te kunnen la ten, want dat zou de hele zaak maar erger maken, maar hij voelde zich voor een voldongen feit gesteld. Algemeen had men bewondering voor de artistieke prestaties van het orkest, maar over de financiële gang van zaken wilde men wel meer weten. De raad meende dat hem gegevens over de financien van het orkest waren onthouden en vond het vreemd dat men eerst nu iets over de tekorten van enige jaren geleden moest horen. De wethouder van Onderwijs en Kunstzaken, de heer J. van Zwijndregt, Verklaarde slechts een niet geheel be vredigende verklaring te kunnen geven. De boekhouding van het orkest was geheel in de war, aldus de wethouder, cmdat de boekhouder de zaak had ver waarloosd. Deze was begin van dit jaar op staande voet ontslagen. De wethou der betreurde de gang van zaken en deelde mede dat er maatregelen getrof fen zullen worden, zoals een ander sub sidiesysteem, om deze toestand in de toekomst te voorkomen. Tenslotte ging de raad akkoord met het voorstel; alleen de heer J. Bastet (VVD) wilde geacht worden te hebben tegengestemd. Jhr. D. C. Röell eredoctor De Senaat der Gem. Universiteit van Amsterdam heeft in zijn op gisteren ge houden zitting besloten het eredoctoraat in de letteren en wijsbegeerte te verle nen aan jhr. D. C. Röell, hoofddirecteur van het Rijksmuseum. De erepromotie is vastgesteld op 15 september 1958 bij de opening van het nieuwe studiejaar. GOUDEN DOCTORAAL Donderdag is het vijftig jaar geleden, dat dr. G. Fabius, geboren te Velp en thans wonende te De Bilt, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Geneeskunde. Zondag zal het een halve eeuw geleden zijn, dat mr. J. J. van Bolhuis, geboren te Groningen en thans wonende te Den Haag, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap, terwijl mr. C. T. H. Hierneiss, geboren te Hee renveen en thans wonende te Leiden, op deze dag eveneens vijftig jaar geleden aan deze Universiteit in de Rechts wetenschap promoveerde. CHRISTELIJK LYCEUM LEIDEN Voor het eindexamen afd. gymnasium A van het Christelijk Lyceum te Leiden zijn geslaagd: G. J. v. Middelkoop en W. Moerenhout. Met 4 kandidaten wordt het examen voortgezet. COLLECTE ANJERFONDS. De vrijdagavond en zaterdagmiddag alhier gehouden straatcollecte ten bate van het Anjerfonds Zuid-Holland heeft ruim f736 opgebracht. EXAMEN KINDERVERZORGSTER Voor het examen kinderverzorgster in koloniehuizen, uitgaande van de Cen trale Raad voor Kinderuitzending, zijn de volgende leerlingen van de Vakschool voor Meisjes aan het Rapenburg ge slaagd: A. de Best, Oegstgeest; C. M. van Kampen, LeidschendamC. A. Wille, Hazerswoude. CORRESPONDENTIE H. A. W. te L. Leiden, Utrecht, Ede, Arnhem, Rheden (De Steeg) 133 km. N. V. te L. Leiden (langs de Rijn), Harmeien, Utrecht, Amersfoort, Voort huizen, Apeldoorn, Deventer, Holten, Goor, Delden, Hengelo, Oldenzaal 186 km. Dode en zwaargewonde bij ontploffing Bij een ontploffing tengevolge van kortsluiting in een kerosinetank op de vliegbasis Deelen is gisteren een arbeider om het leven gekomen en een andere zwaar gewond. (Advertentie) Aan 108 donors uitgereikt In de aula van het Acad. Ziekenhuis zijn gisteravond aan 108 donors, die resp. vijf of vijftien maal hun bloed voor hun medemens afstonden, de Landsteiner penning, dan wel -plaquette uitgereikt. Dokter M. W. Jongsma, directeur van het A.Z. en bestuurslid van de afd. Lei den van het Ned. Roode Kruis, sprak een kort inleidend woord en dankte alle donors voor hun daad van menslievend heid. Hierna ging hij tot de uitreiking over. De penning werd deze avond aan de volgende personen ter hand gesteld: E. Waltuch, Ter Aar; mevr. G. J. v. d. Vate-Laanen, Alphen aan den Rijn; H.' J. van Gemeren. Boskoop; J. W. Berg man, R. van Delft, J. Th. v. d. Horst. A. Kuyt, A. van Rijn, D. Stavleu te Kat wijk aan Zee; I. Baart, R. Bakker. A. Bekooy. G. J. v. d. Berg, L. Bon, J. Cas- fcel, J. j. Cramer, A. J. Ouelenaere P. J. v. Duuren, A. v. Duijl, H. C. de Goey, J. W. A. v. Hees, I. J. Lolkes de Beer, W. A. A. v. d. Meer, mevr. M. A. Molenaar - de Wildt, mevr. J. W. v. d. Pluym-v. d. Linden, I. Selier, H. Stol. W. J. v. Treu ren. H. Verver jr., G. J. Visser, M. Vrees wijk, K. S. Wiarda, J. M. v. Wieringen te Leiden; G. H. Oostergo, mevr. B. v. d. Vecht-Vervark, mej J. M. Vinkenstijn, C. F. W. Wernecke te Leiderdorp; A. J. Veldhoven te Lisse; W. C. v. Graas. mej. W. C. Kooimans. J. C. Krug, mevr. 'M. J. J. v. d. Putten-Boogaarts, mevr. S. H Sistermans-Verdegaal, M. Veldman, M! H. v. d. Weijden. mevr. A. C. Wijnands- Burgmeyer te Noordwijk; H. j. Muse- gaas, L. J. C. Vervaet te Noordwijker- hout; F. A. M. v. d. Brink, C. M. Juf fermans, C. A. Rol te Oegstgeest; mevr. M. J. v. d. Ploeg-Baak, Oud-Ade; mej. J. C. Zwetsloot Rijpwetering; J. H. Ha gen, G. Hogewoning. J. Hoogeboom, H. C. M. Hoogervorst, P. J. Kaptijn, mevr. C. A. M, v. d. Lans- v. d. Weijden, J. P. van Rijn. J. Wijntjes te Sassenheim; P. v. Leeuwen te Uithoorn (Post Kwakel) J. v. d. Burg, Th. C. M. Kraakman, G. C. Roest, N. Slobbe. A. Th. Turk te Voor hout; J Carton, mevr. G. C, Gnodde- Heymans. mej. C. J. v. Veen te Voor schoten; mej. M. G. Hekker, A. A Wil- lemsen te Warmond; E. J. Schipper, P. J. A. Witteman te Wassenaar; A. den Hertog te Woubrugge; P. van Bemme- len, G. W. P. de Boer, en C. J. Overde- vest te Zoeterwoude. Een Landsteinerplaquette werd uitge reikt aan: W. J. H. Breedevelt. C. H. Carton, J. Crama, L. Erades, A. J. van Espen, C. Fasel. H. Filbry, M J. Gies- bert W. L. Giesbert, C. P. dé Heiden, 'J. J.'N. Huter, J. C. Jollie, W. Koning, P. B. Labruyere. mej. E. C. Nix, H. J. v. d. Pluijm, W. F. v. d. Reijden, J. G. le Rütte, T. L. Schrama, A. Serdijn. mej. S. E. F. Volbeda, M. Vreeswijk, M.'J. de Vrind te Leiden; A. Pison te Leiderdorp; G. Duindam te Noordwijk; G. T. M. Matze te Oegstgeest; A. P. v. d. Hulst, Voorschoten; A. H. Borst. Woubrugge; H. A. J. Paardekooper te Zoeterwoude; J. S. de With, Noordwijk aan Zee. Na afloop van deze uitreiking werd de film „Uw reddend bloed" vertoond. Bo vendien kregen de aanwezigen nog een filmische indruk van een boottocht met invaliden. Griffier krijgt boete De Arnhemse rechtbank heeft van morgen een 54-jarige substituut griffier van het Gerechtshof te Amsterdam ver oordeeld tot een boete van f. 50 subs. 10 dagen hechtenis. De griffier was ten laste gelegd, dat hij zich in geschrift beledigend had uitgelaten over het open bare gezag door een publikatie in een dagblad. Hij heeft zich, aldus het von nis, in het gewraakte artikel in nodeloos onterende termen uitgedrukt in zijn kritiek op de manier van huiszoeking door de Haagse politie in 1954 bij de van Majesteitsschennis beschuldigde heer Fabius, alsmede op de recente ge vangenhouding van majoor Koopman. Hij had o.m. in zijn geschrift meerma len de term „Gestapomethodes" gebe zigd en is in verband met zijn publikatie uit zijn functie geschorst. De officier van Justitie te Arnhem had tegen hem f. 100 of 30 dagen hechtenis geëist. Belgische bankbiljetten uitgevoerd in 22 kleuren (Van onze Brusselse correspondent) België krijgt de mooiste bankbiljetten ter wereld, aldus vernamen wij dezer dagen in kringen van de Nationale Bank van België. De tekeningen van de nieuwe honderd frank (f. 7.60), 500 Ir. (f.38.en 1000 frank-biljetten (f.76), werden door een Italiaanse graveur ver vaardigd in vier grondkleuren en acht tien bijkomende kleuren. De biljetten van 100 frank stellen de Luikenaar Lombard, een schilder en architect uit de vorige eeuw, voor. De keerzijde toont het bisschoppelijk paleis te Luik. Het 500 frank-biljet krijgt de kop van Bernardus van Orley, de schilder van Margareta van Oostenrijk en op de keerzijde komt het door hem geschil derd portret van deze landvoogdes der Nederlanden. Het 1000 frank-biljet toont Mercator, de Oostvlaamse geo graaf en geleerde uit het stadje Rupel- monde. Zo krijgen Luik, Brussel en Oost-Vlaanderen hun beurt, waarmee gehoopt wordt, dat hierdoor een ruzie tussen Vlamingen en Walen over de bankbiljetten zal worden vermeden! Het. filigram van de biljetten zal de beeldenaar krijgen van Koning Boude- wijn, waar totnutoe sedert het ont staan van België steeds de beeldenaar van Koning Leopold de Eerste werd gedrukt.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4