ZONNEBRILLEN Café ACCURAAT PERSOON MANDA r O x> Kerkelijk Leven GAAT U hulp i.d. huishouding met vergunning SHULTON N.V. KOELKASTEN Fa. DE LANGE Tarief „SLEUTELTJES" MAANDAG 30 JUNI 19*8 Juristen vergaderden te Leeuwarden Droombeeld van prof. Van Bemmelen öp de jaarvergadering van de Neder landse juristen-vereniging te Leeuwar den is de vraag behandeld of het wen selijk is dat Nederland, met het oog op het toenemen van onze belangen in internationaal verband (NAVO-ver drag, Kolen- en Staalgemeenschap. Euromarkt en Euratom) voor haar be langen strafrechtelijk bescherming moet bieden. Beide preadviseurs, prof. J. M. van Bemmelen en mr. A. D. Belinfante be antwoorden deze vraag bevestigend. Wenste de laatste echter slechts gedeel telijke herziening van ons strafrecht om geval voor geval de belangen van onze bondgenoten te beschermen, de eerste zag liever een algemene aanpassing van ons huidige strafrecht aan de toekomsti ge wereldsituatie. De vergadering stemde met grote meerderheid voor de idee van mr. Belin fante. De professoren mr. Jonkers te Leiden en mevrouw mr. Hazewinkel-Su- ringa te Amsterdam meenden dat prof. van Bemmelens voorstel, gebaseerd op 'n toekomstige wereldvrede „een droom beeld was". Prof. Jonkers stelde dat ..zo'n wereldvrede zonder wereldveilig heidsorganen tot een vrede zou leiden, die erger was dan de meest bloedige oor log." Wel was de vergadering unaniem van oordeel, dat Nederland door middel van verdragen andere landen bij de bestraf fing van misdadigers zou moeten helpen. Wenste de vergadering geen uitleve ring van Nederlanders, de huidige be perkingen bij het uitleveren van vreem delingen achtte zij onjuist. De uitleve ring is tegenwoordig slechts in heel spe ciale gevallen toegelaten; prof. Van Bemmelen wilde in plaats daarvan uit levering van misdadigers tot regel ma ken. Hij wilde er daarbij geen onder scheid maken tussen „gewone" en poli tieke delinquenten. Dit laatste vond bij verschillende spreker geen waardering. Men was van oordeel dat het asielrecht teniet gedaan zou worden, en bovendien zou men. aldus deze mening, niet neu traal staan tegenover buitenlandse on lusten. maar door uitlevering van ge vluchte rebellen een der partijen steu nen. Ook voor uitlevering van vreemde lingen. die misdrijven tegen de zeden hebben gepleegd, voelde men weinig. Wel was men met een geringe meer derheid van oordeel, dat Nederland op basis van wederkerigheid zou moeten toelaten dat buitenlandse rechters in Nederland zouden kunnen rechtspreken. JAPANSE TENTOONSTELLINGEN IN MUSEUM VOOR VOLKENKUNDE Ter herdenking van het feit, dat hon derd jaar geleden een tractaat van vriendschap en koophandel werd geslo ten tussen Japan en de Westerse wereld zullen in een aantal Nederlandse musea, tentoonstellingen worden gehouden over Japanse kunstuitingen. De betrekkingen tussen Japan en Nederland zijn in 1858 met de sluiting van het tractaat op nieuwe leest geschoeid, niet alleen op het gebied van de handel, maar ook in cultureel opzicht. De exposities worden ingericht in de musea voor Volkenkunde te Leiden en Rotterdam, het Rijksmuseum te Amster dam en het Postmuseum te 's-Graven- hage. Koorvernieuwing in Maatschappij Toonkunst De Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst heeft in Utrecht de jaarver gadering gehouden, onder voorzitter schap van prof. E. Reeser. Deze werd bij acclamatie als zodanig herkozen. De jaarstukken en ook de voorstellen van het hoofdbestuur werden alle goedge keurd. Het belangrijkste hiervan was, volgens prof. Reeser in zijn openingswoord, het plan tot koorvernieuwing, dat naar zijn mening een keerpunt in de ontwikkei- keling van het koorwezen in de maat schappij betekent. Hij betoogde vooral dat door overvoe ring door middel van de radio en tele visie de muziek van divertissement tot evenement is geworden, waardoor eigenlijk de taak van de muziek in het sociale leven aan het veranderen is. Het improvisorische element in de muziek moet weer terugkomen en hierin ligt naar zijn mening een nieuwe taak voor de maatschappij. Het hoofdbestuur, voorgelicht door een commissie van voorbereiding, heeft een vernieuwingsplan voor het koorwezen dat volgens de maatschappij een van d© PÜlers van het Nederlandse muziekle ven is uitgewerkt tot het opvoeren van het muzikale peil van de koorleden. Dit wordt als doeltreffend middel gezien om de tanende belangstelling voor de koorzang tegen te gaan. Het is de be doeling om door het wegwerken van de muzikale achterstand, voorzover die in de oudere koren bestaat, een metho dische doorstroming van jeugdige koor zangers naar de bestaande koren mo gelijk te maken en dit tot startpunt te maken van waaruit geleidelijk het ge hele koorwezen in Nederland kan wor den vernieuwd. Nadat het plan in de afdelingen een positieve weerklank had gevonden, is het op de jaarvergadering als een bruik bare grondslag aanvaard. Er wordt naar gestreefd er in het maatschappelijk jaar 1958/1959 een begin van uitvoering aan te geven. Bestuur Ned. Opera vraagt ontslag Alle bestuursleden van de stichting „De Nederlandse Opera" te Amster dam hebben aan de minister van O. K. en W. en aan het college van B. en W. van de hoofdstad gevraagd, hen van hun functie te willen ontheffen. Dit wordt vermeld in een mededeling met betrekking tot het ballet, die de directie van de opera heeft gericht tot alle geëngageerden bij de opera. Het bestuur deelde zaterdagmiddag op vragen over deze kwestie mede, voorals nog niet bereid te zijn op de ontslag aanvrage enig commentaar te leveren. Naar verluidt, staat het ontslag in verband met de moeilijkheden die zich de laatste tijd bij de opera en het opera ballet hebben voorgedaan. De K.L.M.-dienst op Moskou De K.L.M. zal de nieuwe dienst van Amsterdam naar Moskou, die op 21 juli a.s. wordt geopend en die op 1 juli a.s. wordt voorafgegaan door een proef vlucht tot nader order zonder tus senlanding gaan uitvoeren. De totale reisduur per K.L.M. van New York via Amsterdam naar Moskou zal slechts 17% uur gaan bedragen. Van de westkust van de U.S.A. via New York en Amsterdam duurt de gehele reis naar Moskou niet meer dan 26 uur. 1 Mej STADSNIEUWS Grossiersmarkt verdwijnt van Boommarkt. NAAR OMGEVING 5 MEI-LAAN Naar wfj uit goede bron vernemen worden momenteél de mogelijkheden onderzocht om de grossiersmarkt voor groente en fruit, welke thans in het centrum van de stad de Boommarkt wordt gehouden, naar de buitenkant van de stad te verplaatsen. Gedacht wordt aan een plaats in de onmiddel lijke omgeving van de 5 Meilaan H. van der Vliet Gaat heen als directrice Meisjes H.B.S. Mej. H. van der Vliet, die in 1954 mej. J. van Hoom als directrice van de Gem. H.B.S. voor Meisjes opvolgde, zal volgend jaar september de leiding van deze school neerleggen. Met ingang van 1 september 1959 is zjj n.l. benoemd tot inspectrice van het gymnasiaal en middelbaar onderwijs. Mej. Van der Vliet, die met ingang van die datum de tegenwoordige inspecteur, de heer A. Bartels, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal opvolgen, werd 2 juli 1914 te Sneek geboren. Na het behalen van haar doctoraal examen Engelse taal en letterkunde was zij vanaf 1940 tot 1942 achtereenvolgens lerares aan de gym nasia en lycea te Apeldoorn, Bussum, Utrecht en Tiel. Tot 1954 was zij lerares aan de Gemeentelijke H.B.S. voor Meis jes te Arnhem, in welk jaar zü in haar huidige functie werd benoemd. De vele leerlingen van deze H.B.S. zul len het ongetwijfeld betreuren, dat mej. Van der Vliet reeds weer zo spoedig na haar komst deze schoolgemeenschap gaat verlaten. MCaritas"-voetbalpool weer ontslagen van rechtsvervolging De directeur van de Caritas-vereni- ging te Heerlen, de heer M. G. Hermes, is vandaag conform de eis van de Offi cier van Justitie, mr. A. W. Rosingh, door de Maastrichtse rechtbank in ho ger beroep ontslagen van rechtsvervol ging. Het vonnis van de kantonrechter te Heerlen werd hiermede bevestigd. De heer Hermes had in hoger beroep terecht gestaan wegens het organiseren van Caritas-voetbalpools door de Natio nale Vereniging „Caritas waaraan al leen personen, die geballoteerd werden en de doelstellingen van de Caritas- vereniging onderschreven, konden deel nemen. Turks dreigement De Turkse ondergrondse organisatie op Cyprus, de T.M.T.. heeft pamfletten verspreid, waarin wordt gezegd, dat de Turken zich gereed moeten houden voor „een algemene strijd". Als Engeland zou trachten zijn nieuwe voorstellen door te zetten, zouden de Turken zich daar met kracht tegen verzetten. „Voor ons is er slechts deling van het eiland of de dood", aldus de vlugschrif ten, waarin tevens wordt verklaard, dat geen enkele Turk het eiland mag ver laten. Zij die zouden trachten wegens vakantie of iets dergelijks te vertrek ken. zouden streng' worden gestraft. Prins Philip van Engeland in ge- sprek met een paar deelnemers aan manoeuvres in het Engelse graaf schap Norfolk, welke hij bijwoonde als kolonel van het regiment High landers. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Dalfsen J. H. D. Lou- werse, vicaris aldiaar. Bedankt voor Ber- gum (Pr.) (toez.) B. J. Geerllng te Gla- nerbrug. GEREF. KERKEN Tweetal te Hoogeveen (4de pred.pl.) D. H. Borgers te Nieuwerkerk a. a. IJssel en W. P. H. Pouwels te Wommels (Fr.). CH*R. GEREF. KERKEN Beroepen te ErmeU» j. Keunlng te Ba- rendrecht; te Klundert Joh. de Waal te Smith vllle (Canada) (voorheen te Bun schoten Uitvaart mgr. dr. J. M. J. A. Hanssen Limburg heeft zaterdag zijn na een j kortstondige ziekte overleden bisschop, mgr. dr. J. M. J. A. Hanssen, te Roer mond ten grave gedragen. Na de mis werd het geestelijk testa- ment van mgr. Hanssen voorgelezen I door mr. W. Delhoofden, secretaris van het bisdom. Hierna volgde de vijfvoudige j absolute, verricht door de bisschoppen mgr. Lemmens, Huiberts, Mutsaerts, Bae- ten en aartsbisschop mgr. Alfrink. De stoet trok vervolgens naar het oude kerkhof, waar het stoffelijk overschot in de bisschopskapel werd bijgezet. Mgr. Lemmens sprak daar de laatste gebeden en zegeningen uit. Soemoeal leidt opstandelingen „Soeloeh Indonesia" meldt, dat Ventje Soemoeal de strijdkrachten van de opstandelingen nabij het Ton- danomeer in Noord-Celebes leidt. Uit vandaag in Djakarta ontvangen berichten blijkt, dat de opstandelingen zich uit het gebied van Tondano en To- mohin hebben teruggetrokken, nadat de regeringstroepen Menado hadden be zet. Volgens Soeloeh Indonesia hebben zich tot zaterdag j.l. 550 opstandelingen in Nobrd-Celebes overgegeven. De waarnemend chef-staf. brigade generaal Djatikoesoemo, heeft in Me- dan bevestigd, dat „geen van de opstan delingenleiders gevangen is genomen". Nag zware taak De Indonesische minister-president, Djoeanda. heeft verklaard, dat de be zetting van Medano een „grote vorde ring" betekent, maar dat de militaire taak nog steeds zeer zwaar is". Dit was de eerste verklaring van Djoeanda na de val van Menado. Hij zeide na een vergadering met de lei ders van de Indonesische strijdkrach ten in Djakarta, dat te wensen is, dat de opstandelingen zouden inzien, dat een spoedige overgave het beste is. Gezant te Caracas Binnenkort is de benoeming te ver wachten van dr. H. N. Boon, thans Harer Majesteits buitengewoon gevolmachtigd ambassadeur te Rome tot Harer Ma jesteits buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te Caracas. Moskou protesteert tegen grensschending Amerikaans toestel moest in Armenië landen De Sovjet-Unie heeft geprotesteerd te gen een „grove schending" door een Amerikaans militair vliegtuig van het Russische luchtruim. Dit geschiedde vrijdagochtend om halfzeven (Moskouse tijd), ten zuiden van de Armeense stad Erevan. Volgens de Russische protest nota werd het toestel op een afstand van 106 mijl van de grens tot dalen ge dwongen door Russische jagers. Het vloog In brand; de negen leden van de bemanning werden in verzekerde bewa ring gesteld. De Russische nota stelt, dat deze grensschending met opzet ge schiedde, waartegenover van Ameri kaanse zijde gezegd wordt, dat dit onjuist ls en dat het een onopzettelijke schen ding betreft, welke het gevolg is van de bewolking, waardoor het toestel uit de koers was geraakt. Volgens de Russische nota zijn der gelijke schendingen „eerder voorgeko men ook al is dit door de Verenigde Staten ontkend", waaraan wordt toege voegd; „De Sovjet-regering meent, dat de Amerikaanse autoriteiten deze maal niet zullen ontkennen, dat de Russische grens daadwerkelijk door een Ameri kaans vliegtuig werd geschonden". De protestnota dringt er tenslotte op aan, dat de „Amerikaanse autoriteiten maatregelen zullen treffen om in de toe komst dergelijke schendingen van de Russische grens door Amerikaanse mi litaire vliegtuigen te voorkomen". Het Amerikaanse ministerie van De fensie verklaarde zondag, dat het een ongewapend transportvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht, een DC-6 be treft. Dit toestel wordt op een vlucht van West-Duitsland naar Teheran via Turkije vermist. Het vervoerde goederen voor Amerikaanse militaire en diploma tieke missies in Perzië en Pakistan. Der gelijke vluchten worden elke veertien dagen gemaakt. Toch nog Russen naar Geneefse conferentie De hoop is gestegen dat de Russen toch nog zullen deelnemen aan de con ferentie van deskundigen, die morgen in Genève begint ter bestudering van de vraag of ontdekking van kernproeven altijd mogelijk is. j Prof. Fyod'orof' is gisteren, met zes leden van de Russisohe delegatie, uit j Moskou in Zwitserland aangekomen, j De Britse deskundigen, die aan de con- ferentie ziullen deelnemen, Sir William Penney en Sir John Cockcroft, arriveer den gisteren in Genève. Zij hebben nog dezelfde dag overleg gepleegd met de Amerikaanse geleerde dr. James Fisk, die tevoren had gesproken met de Franse prof. Yves Rocard. Het wachten is nog op de Canadese dr. Solandt, die vandaag werd verwacht. Men weet nog niet hoe lang de confe rentie, die geheim zal zijn. zal duren. De mogelijkheid bestaat evenwel dat er na een maand een interimrapport zal worden uitgebracht. MET VAKANTIE Dan is het nu tijd om Uw matrassen te laten her stellen en nieuw te laten overtrekken. In één dag gereed Maar dan bij BRIEËR'S BEDDENMAKERIJ HOOIGRACHT 4A Telefoon 31459 Gevraagd in Voorburg van 93 uur. Goed loon. Inl.: v. d. Sande Bakhuyzen- laan 6, telefoon 31664. GEBR. PAES BREESTRAAT 58 naast Stadsgehoorzaal 0 Telefoon 23620 (Volkszaak) TE HUUR AANGEBODEN. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 1339. f 89.- sportrijwielen Eng. model met terugtraprem en chroom velgen. Ook voorra dig lste-klas merkrywielen: Rudge, Joco, Burger, E.N.R. KINDERRIJWIELEN f 56.— contant of in overleg Nog enige beschadigde wasmachines f 155. FIRMA DUSOSWA, Turfmarkt 2 - Leiden Limonadesiroop in alle vruchtensmaken, gezond en voordelig, f 1.70 per 0.75 literfles. f 1.45 per 0,6 1. fles. OUDE SINGEL 250A, vraagt voor magazynwerkzaamheden. Enigszins administratief onderlegd. Sollicitaties te richten aan bovenstaand adres.^ Silo - Kelvinator en Delta van f375.— af. HOGE RIJNDIJK 74 Telefoon 23425 Hoofdstr. 26 - Leiderdorp 1—20 woorden f 1.— 1—30 woorden f 1.50 (een woord hoogstens 12 letters). Bewijsnummers f 0,10 extra Toezending nummerbrieven f 0.20 meer. „SLEUTELTJES" worden behoudens gebrek aan plaatsruimte dagelyks opgenomen. SLEUTELTJES Holl. gezin 111. 2 schoolg. k. zoekt per 1 sept. v. onbep. tijd in Leiden of dir. omg., gem. of gestoff. kamers m. eigen keu ken en d.cel. D. J. v. d. Vat, Malefijtstr. 42. Katwiik a. Zee Werkster gevr. Fr. Hendrik straat 27. Oegstgeest (3 x b.) Gevraagd een elektr. trein, compleet met rails en trans formator (220 V.). Brieven bur. van dit blad no. 1189 k. Gevr. In de 3e week van augustus een nette flinke werkster voor het schoonhou den van een kleuterschool voor enkele uren per dag. Aanm.: Zoeterwoudsesingel 22. Maan dag en dinsdag tussen 77.30 uur. Jongedame, b. b. h. li., zoekt per 1 augustus zit-slaapkamer met stook- en kookgelegen heid. Brieven, bur. van dit blad onder no. 1199 Voor een onzer employé's gevr. een net burger kosthuis. Garage Meester, Haven 3 a, Leiden. Hotel „Het Witte Huis" te Oegstgeest, vraagt voor zo spoe dig mogelijk 2 meisjes voor de hulshouding. Aanmelden tus sen 1920 uur. Te koop gevraagd oude me talen, lompen, oud papier, kel der- en zolderopruimingen. Wordt afgehaald. Tel. 26261. Goed tehuis gez. v. mooie gladh. hond, bast. Daim., teef en Jong Foxje. Brieven bur. v. d. blad onder no. 1275. Gevraagd een 2e bediende voor de banketbakkerij en een broodbezorger. A. Verhoog en Zonen, Treubstraat 15, Voor schoten. Tel. 2664. Uitzendbureau Samenwer king vraagt voor direct, een geroutineerd typiste. Salaris f250 p. mud. plus reiskosten vergoeding. Tel. 32680. AANGEBODEN Behangen, verven, witten? Alle materialen. Goede voor lichting 't halve werk. Zitten zelfstandig 30 jaar in 't vak. (Ons parool: eerlijk zaken doen). Rich. J. Blok. Hoge- woerd 62. Tel. 23123. Erkend schl lder -behanger Een horloge kopen Is een zaak van vertrouwen. Wij re pareren zelf, dus bij ons 100% service. Uurwerkkliniek: Lage Rijndijk 8. B Autotaxaties en expertises, gen plaatwerkerij. Blonk's Autom.bedrijf, Nleuwstraat 33- 41. Tel. 30600. Iedereen ls enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf 19.50, tweepers. f 26.50. Smit's bedden-tapijtenmagazijn Mare 98, Vrouwensteeg 9, tel. 23913. Luxe autoverhuur. WU ver huren o.a. Mercedes-diesel, Simca en Volkswagen. Uitslui tend nieuw materiaal. Garage Bierman, Voorhout. Tel. 02532 - 7433. Te koop nieuwe leren dames- jas, kort. Na 7 uur. Leliestraat 56. 'n Horloge?? Koop bU vak mensen dan ls teleurstelling uitgesloten. Ruime keuze Inde mooiste modellen. Mldza bon nen. Uurwerkkliniek Lage Rijn dijk 8. Overgangsleeftijd? Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpuist jes? Verstopping? Vetzucht? Natterman's Bloedzuiverende thee nr. 8 helpt! Groot pak f 1.85 bij elke drogist. Kopen zonder betalen kunt U geen enkel artikel. Nagenoeg alles kunt U kopen en gemakkelijk betalen als U schrijft aan Postbus 168, Lel den. B Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f89.50, was- maohines f 125.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoog Spul 214. Den Haag, telef. K 1700 11.34.91 I b. g. g. 11.53.96. Bromfietsverhuur. De nieuwste Berlni M21 de luxe 1958 te huur, per uur, per dag of langer. Tevens verhuur van nieuwe 4-, 5- en 6-pers. auto's J. de Jong, Varkevisserstr. 66, Katwijk aan Zee. Tel. 2795. Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.50. Solex de Luxe f 399.50, p. m. f 20.25, Inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Huisman, Ho- gewoerd 6668. telef. 31292. Uw adres voor rotan meube len, mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24. Reparatie-inrlohtlng. Tel. 30534. Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekikelaan 223, Den Haag, tele foon 11.45.01. Bi Tropisch aquarium, 45 cm. lang, 28 cm. breed 28 cm. hoog, plus bij behoren voor f 30. Temmlnckstraat 10. Te koop Westbend buiten boordmotor, 2 p k., 1957. Dorpsstraat 22, Oegstgeest. R| Te koop een damesfiets met verlichting voor f 25. Leliestraat 3, Leiden. Meisjesfiets, 612 jaar met orig. Torpedonaaf f 25, au toste p op luchtbanden f 7.50, poppe- wagen f 3.50. Ketelboetersteeg 7 a, tot 20 uur. Herensport rij wiel, nieuw, te vens Standard cabriolet. 4- f>ers., prima in lak en goed opende motor. Eventueel ge negen scooter in te ruilen. Nieuwe Rijn 60. Linnenk., ameubl., faut. enz. Zwaar eiken gotische stoelen, ladekasten, antieke dekenkisten, Empire boeken kasten, eiken kabinet, mahonie Bledemeier stoelen, groot dres soir, tafels, gasstellen, gasfor nuizen. Nieuwe Rijn 60, hij hoek Hooigr. Tel. 22150. B Te koop liawallan gitaar, z. g. a. n. f 75. J. v. Leeuwen, Roodborststraat 39, Leiden. B - in aanbouw zijnde woon huizen te Katwijk aan Zee te koop aangeb., ruime hypotheek aanwezig. Te bevr.: W. Ouwe hand, Kamperfoelieplein 1 Kat wijk aan Zee, tel. 01718 - 3139 B Prima motor te koop. voor- en achtervering, B.S.A., 500 cc., tevens te rullen voor een lichte motor. Lammenschans- weg 179. B Aangeboden Stelb zijspan, t. e. a. b. Te bevr.: Heren gracht 134. Na 7 uur. 2 x bel len. B Per 1 juli plaatsing aange boden In garage voor kleine auto a f 11.25 per maand of voor enige scooters a, f 5.50 p. mnd. Moddermanstraat. Tel. 33304. B Te koop raszuivere zwarte Poedel pups. Te bevr.: v. d. Velden, Nwe Voordorpstr. 39, Voorschoten. B 16 m2. zeilboot met buis- kap, dektent. 4^ p.k. Seagull b.b. en radio, uiterste prijs f 1100. Te bevragen: Z. de Jong Leldsestraat 198, Hlllegom. Aangeb. Lambretta, 125 cc. defect. Tesselsohadestraat 11a, Lelden. Na 7 uur. K Wegens vertrek kleine Phi- >s radio f 35. Herensportfiets, merk Simplex, nog niet bere den, van f285 voor f150. Slee- s tof zuiger, 125 V., compleet f 30. Damesfiets f 20. Middel weg 16. B Door emigratie aangeboden splinternieuwe damessportflets van f 265 voor f 150. Spoed. Burgem. Vernèdepark 12, Voor schoten. B Rokershoest en ochtend- hoest geneest U spoedig met Domproost. 40 tabletten f 1.45. Bij apoth. en drogist. Prima bureau-mlnlstre, or gel, bad, gasradiators als nieuw spiralen, springbakken, opklap bare slaapbank, gootsteen, vaste wastafel, iets bescha digd, clubs, bankjes, grote kloostertafel. W. F. Kooreman. 9 Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D., tel. 23261. B Aangeb. V.W. bestel met ramen, i. z. g. st. f 1475. H. Ramp, K 1727 - 2660. Barendstraat 16, Boskoop. Poedels. Roetzwarte Poedels, 8 weken oud, met volle garan tie en attest van dierenarts naai- eigen keuze. Karei, Steen- straat 21. t.el. 20629. Aangeboden Vlietweg 12 D, bij Lammenbrug, moderne ge meubileerde kamer, met alle comfort, zonder pension voor persoon, b. b. h. h. Telefoon 20041. Toestel 83. B Te koop een ncgendellge broedkool voor kanaries. Rhilngeesterstr.weg 50. Oegst geest, tussen 6.30 en 7.30 uur Autoverhuur. Grote 5-pers. wagen met radio f 25 p. dag, onbep. rijden, f 125 p. w. Be spreek vroegtijdig. Heren gracht 3. 2 x bellen. Aangeb. Flat 500, Station car. 3-deurs met open dak, bouwj. '51/'52. I. z. g. s. Lam- menschansweg 169, Leiden. Nè. 7 uur. Tel. 33160. Aangeb. geni. zit- en sl.kam. op goede stand. Brieven bur. van dit blad no. 161 k. 2-plts gaskomfoor f 5, heg- gensnoelsohaar f3, kinderwa gen-wandelwagen f 12.50, haard f 15, roodkoperen waterstoof f 5, ijzeren gootsteen f 5. Staartbankschroefje f25, 1- plts gaskomfoor f2.50, 3-pits petroleumstel fl, kacheltje f 5, 6 meter gordijnrails f 1. Spoorstraat 5. DIVERSEN B Jongeman, 23 zoekt langs deze weg kennismaking met een net meisje, 20—22 jaar, N.h. Brieven met foto's op ere woord terug, bur. van dit dit blad onder no. 1171 k. B Woningrull. Aangeb. vrije bovenetage, f 35 p. mnd., geen onderhuur, bev. 2 grote. 1 kl. k„ balkon, w.c., keuken', g. st. Gevr. heel huls of ben.huls m. tuin. Brieven bur. van dit blad onder no. 1279 k. B Ruiling. Heel huis nette stand voor klein huisje of be- nedenhiuisje op nette stand. Br. bur. v. d. blad no. 1282 k. B Woningrull. Aangeb. een arbeiderswoning, bev. een ka mer, kamerkeuken, 2 slaapka mers, grote zolder en plaats, voor een arbeiderswoning ln Lelden. Brieven bur. van dit blad onder no. 1273 k.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4