IN VLIJMSCHERPE DEMARRAGE GREEP VOORTING ETAPPE-ZEGE Basis voor triomf werd pas in laatste kilometers gelegd Voorting had een „vrije Gerrit dag"" en benutte die prachtig s LOCOMOTIEF ZATERDAG 28 JUNI 1958 Nederlandse triomf in rit naar Duinkerken In het grauwe en kille Duinkerken werd de spanning opeens verbroken door een snerpend fluitsignaal. Zeventien, achttien renners zwaaiden met een wijde boog de Rue St.-Barbe in, fel over de sturen gebogen in een wilde sprint naar de finish, die tweehonderd meter verder lag. Opeens sprong uit de bont gekleurde stoet een oranjeman naar voren, helemaal aan de rechterkant van de weg. Het leek, alsof alles in een flits gebeurde, want de demarrage van Gerrit Voorting was met zoveel kracht en koele berekening ingezet, dat van de tegenstand der anderen eenvoudig niets meer overbleef. De laatste meters werden dan ook een triomf, een triomf, zoals de Nederlandse wieler sport in de laatste jaren niet meer heeft beleefd. Want niet alleen drukte veteraan Gerrit Voor ting zijn wiel met duidelijke voorsprong op de al even geraffineerde Italiaan Pierrino Baffi als eerste over de eindstreep, vlak achter hem, in dezelfde groep, zaten nog drie juichende leden van de Nelux-equipe, die het spelletje in de slot fase van deze drielandenetappe de vlakste in deze ronde op prachtige wijze hadden meege speeld: de gebroeders Van Est en de dappere Piet de Jongh, één der strijdvaardigste renners op deze dag. Vier Nederlanders onder de elf hoogstge- klaseerden, eerste plaatsen in het individueel en ploegenklassement en een derde plaats voor Voor ting in de algemene rangschikking. Het werd een apotheose, die de betekenis van de oranjeploeg in de combinatie van Jean Goldschmidt afdoende heeft aangetoond. De basis voor de triomf werd pas in de laatste kilometers gelegd, in de rit langs de duinenrij van de Belgisch-Franse grens naar het geschonden Duinkerken. Graczyk, die op de beruchte kasseien uit de hoofdmacht was weggesprongen, had juist voor de grens moeten buigen voor de overmacht. Hij wilde de strijd echter niet opgeven en ontvluchtte opnieuw. Ditmaal met meer steun: Piet van Est, Piet de Jongh, Francois Mahé, Rohrbach, Jos Hoevenaers op jacht naar de gele trui en de Italiaan Bottechia. Het zevental kwam los, maar het verschil was toch nog niet groot genoeg. Gerrit Voorting kreeg daardoor de kans op aan sluiting en even later wipte Wim van Est met Noel Foré, Pierrino Baffi en nog enkele renners aan zijn wiel over naar de kopgroep. En daarmee was de strijd beslist. Want de groep van achttien renners zette zo een hoog tempo in, dat een achtervolging door het peloton eenvoudig onmogelijk werd. Het verschil groeide tot ruim ander halve minuut en de Nederlanders be reidden de eindfase zo bekwaam voor, dat het de slimme Gerrit Voorting door zijn deelneming aan de Vierdaagse van Duinkerken bekend met het par koers de kans gaf op de beslissende coup. Achter hem in het peloton hadden in tussen de overige Nederlanders en de Luxemburgers in e^n voortreffelijke sa menwerking het tempo afgeremd. Enl dit laatste is misschien wel de belang- rijkste winst in deze rit geweest. De Tour in cijfers Het klassement van de tweede étappe van Gent naar Duinkerken over 198 km, luidt: I 1. Gerrit Voorting (Nelux) 5.12.02 j (met bonificatie 5.11.02); 2. Baffi (It.) z.t. (met bonificatie 5.11.32)3. Elliott (internationale ploeg) z.t.; 4. Van Ge- neugden (België) z.t.; 5. Graczyk (Centr. Zuid-Frankr.) z.t.; 6. Hoevenaers (Belg.) zt.; 7/18 ex aequo Bober (Parijs Nrd- Oost), Mahé (Frankr.) Piet van Est (Nelux), De Jongh (Nelux), Bottechia j (It.), Rohrbach (Centr. Midden Frank rijk), Vlayen (Belg.), Debusmann (Zwit- serl./Duitsl.), Morvan (West-Zuid-West), Wim van Est (Nelux), Annaert (Parijs Nrd-Oost)Adriaensens (Belg.), allen in dezelfde tijd als de winnaar; 19. Sabba- dini (West-Zd-West) 5.13.42. Als 20 tot en met 94e ex aequo werd een zeer grote groep renners geklasseerd bij wie Damen (Nelux), Kersten (Ne lux), La Haye (Nelux), Van den Borgh (Nelux) Bolzan (Nelux), Gaul (Nelux), Ernzer (Nelux), Anquetil (Fr.rijk) Bobet (Fr.rijk), Darrigade (Fr.rijk), allen in dezelfde tijd als Sabbadini (West-Zuid- West) 5.13.42 en vrijwel alle andere fa vorieten. ALG. KLASSEMENT. Het algemene klassement na de 2de étappe luidt als volgt: 1. Hoevenaers (Belg.) 9.44.44; 2. Darri gade (Fr.) 9.45.54; 3. Voorting (Nelux) 9.46.05 op 1.21.-; 4. Baffi (It.) 9.46.19; 5 Graczyk (Centr. Z.-Fr.) 9.46.29; 6. ex aequo Elliot (Int. ploeg), Debusmann (Zwits./Dld) en Rohrbach Centr. Z. Fr.) allen 9.46.49 9. Planckaert (Belg.) 9 46.57; 10. ex aequo Van Geneugden (Belg.), Wim van Est (Nelux), Bober (Parijs Noord-Oost), Mahé (Fr.), Mor van (West Z.W.) en Adriaenssens (Bel gië) allen 9.47.05 op 2.21.-; 16. exaequo Vlayen (Belg.) De Jongh (Nelux), Bot techia (It.) allen 9.47.20 op 2.36.-; 19- Brenioli (It.) 9.48.11; 20. Polo (Centr. Z-Fr9.48.14; 23. ex aequo 21 renners bij wie v. d. Borgh (Nelux). Anquetil (Fr.), Nencini (It.), Bobet (Fr.), Mal- lejac (West-Z.W), Ernzer (Nelux). Bover Sp.) allen in 9.48.45; 63. Piet v. Est (Nelux) 9.48.47; 64 ex aequo (Bol zan Nelux), La Haye (Nelux) 9.49.00; 82. ex aequo Damen (Nelux) en Ker sten (Nelux) ;x 92. Schmitz (Nelux) 9.56.28. Het ploegenklassement van de tweede étappe ziet er als volgt uit: 1. Neluxploeg (Voorting, P. van Est en De Jongh) 15.35.06; 2. België 15.36.06; 3. Italië 15.37.16; 4. ex aequo Centraal Zuid-Frankrijk), Parijs Noord-Oost, bei de.. 15.37.46; 6. ex aequo Int. ploeg, Fr.- rijk, Zwitserl./Duitsland _en West-Zuid- West, alle 15.3 10. Spanje 15.41.06. Het algemeen ploegenklassement luidt thans: 1. België 29.18.46; 2. Nelux-ploeg (Voorting, W. van Est en De Jongh) 29 20 30; 3. Centr. Zuid-Frankr. 29.21.32; 4. Frankrijk 29.21.44; 5. Italië 29.21.50; 6. ex aequo Int. ploeg, Zwitserl./Duits land en Parijs Noord-Oost, alle 29.24 19; 9. West-Zuid-West 29.24.35; 10. Spanje 29.26.30. Het puntenklassement ziet er na de tweede étappe als volgt uit: 1. Hoevenaers (Belg.) 8 pnt; 2. Grac zyk (Centr. Zuid-Frankrijk) 9 pnt; 3. ex aequo: Baffi (It.) en Elliot (Intern, ploeg) beiden 10 pnt; 5. Van Geneugden (Belg.) 18 pnt; 6. Debusmann (Zwits./ Did) 26 pnt; 7. ex aequo: W. van Est (Nelux-ploeg) en Rohrbach (Centraal Zuid-Frankrijk) beiden 27 pnt; 9. Voor ting (Neluxploeg) 29 pnt; 10. Darrigade (Frankrijk) 30 pnt. Chaotisch De tweede etappe van deze 45e tour is, uitgezonderd de slotfase, overigens weinig interessant geweest, vaak zelfs chaotisch. Het was koud in Gent en guur, toen het sein voor de start werd gegeven en er stond een stevige zuid westelijke wind. die de renners alle strijdlust ontnam. Alleen Groussard, de Duitser Debusmann en Noel Foré. die door zijn geboortestreek reed, wilden even buiten Gent een kans wagen en zij kregen daarbij nog steun van Wim van Est en de drager van de gele trui. André Darigade. die by alle demarrages fel reageerde. Maar het waren allemaal slechts speldenprikjes. Na 25 km. was de rust dan ook volkomen hersteld. En het bleef voorlopig rustig, want de ren ners hadden andere zorgen. Jempie Schmitz, die evenals Gerrit Voorting vandaag van Jeng Goldschmidt voor eigen kansen mocht rijden had last van zijn maag. Hij riep zijn ploegleider voort durend ter assistentie. De Luxemburger verloor tenslotte acht minuten En „caudillo" Frederico Bahamontes, in het voorseizoen gestreeld door de warme Spaanse zon, nu gegeseld door het Ne derlandse zomerklimaat, kermde al even luid om dokter Dumas, die dan ook re gelmatig naar het peloton werd geroe pen. De tourdokter diende tenslotte Ba hamontes een injectie toe en dat was voor de overige Spanjaarden voldoende om geen al te grote activiteit te ont wikkelen. 30JUNI-5eET. 232KM 29JUNI-Aetl.2UbKM tscBr T\ TÖCjRaritfN EULE TREPOR1 fj K MERg-LES BAINS ^NeufrK"'-' FöraeslesEaurik 62km Gisors107kmi Magny123kmj Mantes 145km Limay PAP.'JS (Dravitafllerinq! VtKSAILLtS LeTrèoort M Versailles die volgde, namelijk een lekke band en Roger Walkowiak moest zijn fiets aan de kopman afstaan. Ploegleider I Marcel Bidot, stuurde Pipelin, Sta- i belinski en René Privat naar achte- j ren om de onfortuinlijke Walko te gaan assisteren, kennelijk met de overtuiging, dat het viertal het verschil weer snel zou wegwerken. Maar Walkowiak kreeg twee lekke banden en sleurde daardoor zyn ploeggenoten in zijn val mee. Tegenaanval De zes vluchtelingen handhaafden zich lange tijd en het verschil liep zelfs op tot bijna drie minuten, ondanks het feit, dat André Darrigade geen meter kop deed. Op de stotende kasseien in de buurt van Dixmuiden (165 km.) wer den zij echter ingehaald door een groep van elf renners, bij wie zich Rohrbach. Graczijk, Mallejac, Francois Mahé en de fel strijdende Martin van den Borgh bevonden. De nieuwe kopgroep vermeed r- -Kanaal-f È2 Sag^^, ISOkm Livarol 1 Broglic139ki\|telM;fln!W Brussel Ivryeokü^^ Parijs Seótml 39k"^TQb Q VERSAÏÖ.ES 1 (D Ravitaillering Rit door Nederland Nederland was dus ook door Jacques Goddet ih het routeschema opgenomen. Weliswaar ging de rit slechts tien en een halve kilometer over ons grondgebied van Eede via Sluis naar St. Anne, maar dat was voor de opgetogen bewoners van Zeeuws-Vlaanderen voldoende aanlei ding om een fikse premie beschikbaar te stellen voor de renner, die als eerste de grens passeerde. Deze renner was. Piet van Est, die daarmee dus het eerste geld voor de Nelux équipe verdiende. Het peloton „wandelde" daarna tot Brugge (75 km.) in een traag tempo voort. Af en toe klonk een noodkreet, by een lek bandje of een onschuldige val- party, maar steeds opnieuw kregen de pechvogels de kans om zich bij de lus teloze hoofdmacht aan te sluiten. Belgische aanval Totdat tenslotte de Belgen in de straten van Brugge hun aanval inzet ten. Jos Hoevenaers spurtte weg in gezelschap van nog vijf Belgen, Mar tin van den Borgh, André Darrigade (opnieuw attent), de Ier Elliott van de internationale ploeg en enkele Ita lianen en Franse regionalen. Opeens was alle rust verdwenen Het peloton spurtte voluit, stond de vluchtelingen slechts een voorsprong van 150 meter toe en toen deze de nutteloosheid van de poging inzagen, lieten zij zich weer snel terugvallen. Elliott, een der vrijbuiters in deze ronde, gaf de moed echter niet op. By Izegem, na 121 km., trok hy er opnieuw tussen uit. nu met de Belgen Plancaert, Jean Adriaenssens, de geletruidrager André Darrigade. Quentin en de Itali aan Fallarini. Deze sprong werd nood lottig voor de Franse nationalen. Louison Bobet kreeg tydens de felle demarrage, GERRIT VOORTING etappezege in Duinkerken „Nu profiteren", dacht Gerrit Toen behulpzame handen Gerrit Voorting het zweet en het stof van het gelaat hadden gesponsd en ploegbaas Goldschmidt van de ge legenheid gebruik had gemaakt om nog vóór een Duinkerkse schoon heid de kans kreeg, zijn Gerrit een overwinningskus op de wangen te drukken (dat is de eerste, die ik van een ploegleider kreeg) gaf Voorting verslag van zijn sprong naar de zege. „Ik wist precies hoe die finish hier was. Dus wat dat betreft zat ik lekker. Ik zat te denken, die Hoevenaers moet natuurlijk in de gele trui en Vlayen gaat dan het sprintje aan trekken. Daar moest ik van profiteren. En toen Piet van Est demarreerde ben ik met hem meegegaan. Nog een geluk, dat op dat laatste stuk zo'n sterke wind stond, want anders had ik het tegen die Baffi nog niet geweten. i zorgvuldig de lastige wegen, reed vrij- wel voortdurend op het smalle fietspad, waarop de cadans niet werd gebroken, i En leek tenslotteeen veilige marge te hebben. Een gesloten spoorwegovergang I even buiten het Westvlaamse stadje Veurne (170 km.) verstoorde echter de pret. De kopgroep verspeelde vele kost- bare seconden en werd snel ingehaald. Graczyk en Mallejac. die juist voor de spoorbomen waren weggewipt, staakten daarna ook de aanval, maar Graczyk wist vandaag niet van ophouden. Even 1 voor de Franse grens demarreerde hij weer en daardoor luidde hij de boeiende slotfase in. die uiteindelijk leidde tot de Nederlandse triomf. Opstelling Roodenburg Roodenburg komt morgenavond in de promotiewedstryd tegen Archipel als volgt uit: Keereweer, Hensen, Bonnet. I. Weerlee, Van Polanen, Logeman. J. Weerlee. Van Heek, Ouwerkerk, Gulde- mond, Ohoufour. TENNIS Studenten streden om teimistitels Gisteren werden op de banen van het Noordwykse Casino de laatste partyen gespeeld in het toernooi om de nationale studententennistitels. De bezetting van het toernooi was niet zo sterk als dat in vorige jaren het geval is geweest. Spelers als Maris en v. d. Weg, Karamoy en de kampioen herenenkelspel 1957 ontbraken op het appèl. Toch gaven de finales over het algemeen tennis te zien, dat het aankijken alleszins waard was. In het herenenkelspel A zijn Kloesen en zijn dubbelpartner Frederikse (Delft) de dominerende figuren geweest. Beiden bereikten dan ook de eindstrijd. Een eindstryd. die Kloesen enkel en alleen door grotere vaart met 64 62 in zyn voordeel wist te beslechten. Het dames enkelspel A bracht een Leidse zege. Mej. Thoman was mej. De Greve (A'dam) in het duel, dat voor negentig procent van uit het achterveld werd gevoerd, gede cideerd de baas, zowel in vastheid als in spreiding, 63 63 voor mej. Tho- Zweedse voetballers op de vlucht Het Zweedse elftal is gevlucht. Ge vlucht voor zyn te geestdriftige sup porters Het was niet om uit te houden in het anders toch zo rustige Lillsved. dat op enkele kilometers van Stockholm is gelegen. De mannen van Gunnar Gren, die morgenmiddag in het Solna-slitdion in de eindstrijd van het zesde toernooi om het we reldkampioenschap zullen aantreden tegen Brazilië, krijgen geen ogenblikje rust. De journalisten Stockholm herbergt alleen al zo'n tweeduizend buitenlandse verslaggevers hadden Lillsved bijna tot permanente verblijf plaats gekozen, de autogrammenjagers en de supporters van het team waren bijna niet uit deze landelyke omgeving weg te slaan. De telefoniste van het hotel werd er wanhopig van. geen mo ment was er een lyn vrjj om een uit gaande verbinding tot stand te bren gen. Zo kon het niet langer. De Zweedse bond heeft toen de hulp van de radio maar ingeroepen om aan deze ,.tele- terreur". zoals de Zweden het noemen een einde te maken. De radio heeft daar na enkele malen de mededeling de aether ingezonden dat het toch echt geen I zin had om nog te telefoneren met Lillsved. Maar dat was nog niet genoeg. Trainer George Raynor, die binnenkort Zweden gaat verlaten om terug te keren naar Londen, heeft rust nodig voor zijn man nen. Vrijdagmorgen heeft het team uiteraard nog steeds onder een grote, maar ditmaal weinig gewaardeerde pu blieke belangstelling, getraind. Nu is het team vertrokken, met onbekende be stemming. naar een rustig plekje. ..er gens in Zweden" heet dat in de commu- niouees van het pershoofdkwartier. De Brazilianen hebben het beter ge troffen Zy zyn teruggereisd naar het idyllische Hindas. Daar in de bossen tussen Goeteborg en Boras is het heel rustig. De Braziliaanse journalisten zyn on gerust. Niet over de uitslag van de fi nale. want als wij de Braziliaanse ver slaggevers mogen geloven, dan is het spelen van die eindstryd weinig meer dan een formaliteit. Neen de oorzaak van die onrust ligt ln de activiteiten van de Italiaanse en Spaanse scouts. Volgens de laatste berichten hebben maar liefst zes Bra ziliaanse voeballers een profaanbieding gekreeen uit deze Zuideuropese lan den En dat zijn juist de sterren van dit wunderteam. dat zijn de vijf voor hoedespelers Didi. Garrincha. Pele, Mazzola en Fafa, alsmede aanvoerder Bellini. Het zou dus best kunnen zijn dat de feestende menigte in Rio de Janeiro en in Sao Paulo alleen keeper Gillmar, de backs en de kanthalves van hun ploeg zouden kunnen bejubelen bij hun terugkeer. En dat durven de Braziliaanse re porters, in grote getale naar Zweden gekomen, hun emotionele lezers nau welijks te melden De Braziliaanse voetballers zullen vors- teiyk worden beloond, indien zy ervoor zorgen dat hun land voor het eerst in de geschiedenis van het toernooi om het wereldkampioenschap de titel behaalt. Behalve de cadeaus, die een aantal in dustriële ondernemingen reeds hebben toegezegd, zal de Braziliaanse bond, wanneer Zweden wordt verslagen, aan iedere speler een bedrag van meer dan tienduizend gulden uitkeren. Advertentie ^fcR RIJWIELEN VOOR SPORT „Mooi gespeeldzei Goldschmidt (Van onze speciale verslaggever) Waar zij vandaan kwamen begreep niemand en we hebben het ze ook niet ge vraagd, maar nauwelijks had Gerrit Voorting met zijn 35 jaren één der oudste der gehele coureurskaravaan, zyn juichende en triomfale sprong gemaakt, of hij werd omringd door zeker twintig Nederlandse supporters. Het was een klein legioen, dat naar de Noordfranse badplaats was gekomen en dat zo gelukkig was een Nederlander als eerste over de finish te zien gaan. En midden in de kring naast de breed-grijnzende Gerrit stonden twee ploeg leiders, Jeng Goldschmidt en Klaas Buclily en zij keken zo mogelijk nog gelukkiger dan de winnaar van de tweede etappe. Goldschmidt was vooral in zyn schik omdat hij Voorting voor deze etappe niet aan een opdracht had gebonden. De Roosen daler had een „vrije" dag gekregen van zyn baas in de ronde. Hij had verlof ge kregen te gaan vrijbuiteren zonder gebonden te zijn aan de normale verplichtingen in de ploeg zoals het helpen van teamgenoten, die om een of andere reden in moeilijkheden kwamen te verkeren. Gerrit had van deze vrijheid op uit stekende wyze gebruik gemaakt. Het was begrypelyk, dat Goldschmidt deze rit- zege dan ook een beetje als een persoon- lyke triomf beschouwde. „Hebben we het mooi gespeeld of niet"? klonk het in het mengelmoesje van Duits en Nederlands. „Man wat is het een prachtig slot ge worden vandaag, behalve Voorting heb ben alle anderen uitstekend gereden. Vooral Piet en Wim van Est, waar of niet Klaas"? die laatste woorden gingen met een ferme klap op de schouders van de lange Buchly vergezeld. De Hagenaar was het roerend met de Luxemburger eens. „Toen wy zagen dat Gerrit daar zo lekker voorin die kopgroep kroop, zei ik nog tegen Goldschmidt: „dat zou Ger rit best eens kunnen winnen, hy kent die arrivee hier van de Vierdaagse. Ja jongens, dat is een mooi besluit van een anders maar verduiveld vervelende etap pe". Vreugde Wy hebben donderdag André Darri gade zien winnen in Gent. Enkele van zyn ploeggenoten staken als „geluk wens" en uiting van „vreugde" even een hand naar hem op. De rest van de trico lores reed zonder meer door naar het ho tel. Dergeiyke koele toneeltjes zyn heel gewoon in de Ronde van Frankrijk, waai de eerzucht en de onderlinge rivaliteit sterker is dan de sportiviteit. Het kan zyn, dat de leden van de ploegen waar in grote favorieten rijden, het vanzelf sprekend vinden, dat één van hen de rit wint. maar hoe het ook zy, de vreugde in de Nederlands-Luxemburgse ploeg over de zege van Gerrit Voorting, na de over winning in 1953 in Dieppe zyn tweede zege in de Tour de France, was groots en algemeen. Wim van Est, die in de kop groep onmiddellyk na zyn broer Piet als negende over de witte lijn was geflitst, smeet zijn fiets tegen een hek en rende op Voorting toe. „Hy is gebakken Ger rit, mooi zo, zo moeten we het hebben. Je ziet wel hè, die ouwe knarren als wy kunnen nog wel meekomen". Piet de Jongh liep over zijn gehele olyke snuit te stralen van blydschap. Toen even later het grote peloton bin nen kwam met Lahaye, Van den Borgh. Damen en Kersten riep hij zyn landge noten nog voor zij waren afgestapt reeds toe: „Jongens, Gerrit heeft gewonnen" en de reactie van het viertal was al even spontaan. Jaap Kersten vond het eigenlyk nog niet mooi genoeg. „Als het even had mee gezeten, hadden Charlie en ik er ook bij gezeten. Ik was van achteren en toen ik langs Gaul reed, riep ik Allez! Maar hij bleef er tussen zitten. „Jammer". Wim van Est hoorde wat Kersten zei: „Zo, vind jy dat zo jammer, had jy dan zo graag gewild, dat Charlie Gaul de hele boel met zich mee had getrokken? Dan had Darrigade misschien weer de ere- ronde mogen ryden". En daarmee had Kersten een lesje wielertactiek van een oude rot in het vak gekregen. O G. VOORTING S de winnende fiets! -J üf GEMONTEERD MET 5 (g; VREDESTEIN BANDEN *31HDI1 IdOCn dailOWOO0^ Sportagenda Den Haag (Laakkw. terrein 7 uur) Promotiewedstryd Archipel-Roodenburg. De Zijl (5 uur) Nationale selectie- zwem weds trij den Duindigt (1.30 uur) Grote Prys der Lage Landen (paardesport). Amsterdam (Bosbaan) Nationale roeikampioenschappen. Stockholm (2.45 uur)Finale wereld kampioenschap voetbal: ZwedenBra zilië. Leidse Hout (1 uur) Atletiekwed- stryden Afd. Leiden KNAU. Voetbal-programma Kamp. van Nederland (amateurs) AllianceVelox. Promotie naar 2de-klasse Slikker veer—OVV; Archipel-Roodenburg (ter rein Laakkw. 7 uur). Promotie naar 3de-klasse Olympia Concordia H. (zaterdagavond 7 uur); OudewaterVredenburch. CRICKET NED. CRICKETBOND In vert>and met de jubileumwedstry- den ter gelegenheid van het 75-jarig •bestaan van de Ned. Cricketbond, is het competitieprogramma morgen uiter mate beperkt. Het bepaalt zich tot een drietal wedstryden in de tweede-klasse, waaronder in de afd. E: Excelsior II HDVS III. De jubileumwedstryden, welke mor genochtend om halfelf beginnen, zyn de volgende: Terrein HCC: Elftal A—Elftal B. Terrein HBS: Elftal C—Elftal D. Terrein Klein Zwitserland: Common Wealth CCGentlemen of Belgium (2de dag). Terrein VCC: 2de-klas ARest van de 2de-klas. Terrein Quick Hg: Zuidelyk XI—2de- klas D. Terrein Krekels: 2de-klasB/C2de- Terrein VUC: 3de-klas A3de-klas C. Terrein Roggewcning: 3de-klas B/E— 3de-klas D. Terrein Kieviten: Dameswedstryd A B. man. De Leidse studentes schreven nog een nummer op hun naam. Het dames enkelspel B was een complete Leidse aangelegenheid tussen mej. Grossens en mej. Deutman. Mej. Deutman had de zenuwen het best in bedwang en won met 6—3 6—2. Het damesdubbelspel zou zeker een derde Leidse overwinning hebben gegeven, want de combinaties, die elkaar in dit nummer de eer be twistten waren mej. v. Herwaarden (Leiden)—mej. Thoman (Leiden) en mej Stark (Leiden) mej. Teppema (Leiden). Door een enkelblessure van mej. Sark kon deze finale niet worden gespeeld. Hevig was de stryd in het herendub belspel tussen Kloesen (A'dam)—Frede rikse (Delft) en Rens (Leiden)— Kalff Leiden i Rens excelleerde met uitste kend volleren en smashen. De Amster- dams-Delftse dubbel combineerde echter beter en toen vooral Kloesen zyn eerste service „in" ging slaan was het pleit toch nog vry vlug beslecht, 64 64 voor Kloesen—Frederikse. Kloesen en Frederikse verschenen ook in de finale gemengd-dubbel. Kloesen met mej. De Rooy als partner, Frede rikse met mej. De Greve. Het betere manoeuvreren van Frederikse legde in dit nummer méér gewicht in de schaal dan de vaart van Kloesen, 75 63 voor mej. De Greve—Frederikse. Wimbledon: regen! In vroeger jaren heeft Wimbledon altijd mooi weer gekend. Heel anders is het dit jaar. Van maandag af - de ope ningsdag - hebben deelnemers, organisa toren en toeschouwers slechts zelden van zonneschyn kunnen genieten en gisteren was het helemaal mis. Een gryze wol kenlucht, een koude wind en ettelijke regenbuien maakten het verblijf onaan genaam op de tribunes, waar de kleu mende belangstellenden zich tegen het slechte weer beschermden met paraplu's, regenjassen of warme kleding. Het geduld van het publiek by baan drie, waar men op de komst van de fa voriet in het heren enkelspel, de Austra liër Cooper, zat te wachten, werd niet beloond. Cooper en nog velen met hem weigerden onder deze omstandigheden te spelen en men verzocht om een be slissing van hoofdscheidsrechter kol. John Legg. Sponsen en zaagsel moesten er komen ter herstel van de banen, was het besluit van John Legg, doch voor dat deze attributen waren aangerukt, ontlaadden de gryze wolken zich. Zelfs het centre court, bedekt met matten, vertoonde op de base-line twee grote plassen. Slechts één partij in het heren en kelspel is afgewerkt. Het was die tussen de Australiër Fraser en de Italiaan Mag gi. Eerstgenoemde won met 6-0, 6-4, 6-3. De geplaatste Amerikaan Mackay, die samen met Bob Vark (Australië) op het centre court verscheen, kon zich byna niet staande houden. In de eerste set maakte hij zes tuimelingen. Hy verloor deze met 6-4. Bij de stand 8-8 in de tweede set werd de party afgebroken en weer wegens.regen. Gardnar Mulloy, de 44-jarige Ameri kaan, heeft ook een deel van zijn partij tegen zyn landgenoot Mike Green ge speeld. Green won de eerste set met 6-3 en voordat de spelers de tweede set be gonnen trok Mulloy zyn schoenen en sokken uit. Blootsvoets won hy deze set met 6-4. Opnieuw maakte de regen een einde aan een party en zo snel zy kon den vluchtten Mulloy en Green naar de kleedkamers

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5