Nieuwe Omo wast smetteloos wit lekker jruit-tella's TYPISTE alléén vrijdag en zaterdag: dusters katoenen jupon damespyjama's DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN Mmmm In het licht hagelwit U proeft het fruit er bovenuit! Ontdek zelf hoeveel beter nieuwe Omo wast! Geen sterker bewijs dan de „daglicht"- proef: wit, smetteloos wit is Uw goed. En wat is het wassen een genot met Omo! In 2 tellen opgelost, geeft Omo een frisgeurend, krachtig sop, met dik, stevig schuim. Schuim dat nog staat als U al met de bonte was aan de gang bent! Ja, dat is Omo: onverbiddelijk voor 't vuil, maar zacht en vriendelijk voor 't goed, wasketel en wasmachine! Dat is pas wassen naar Uw hart, dat geeft een lijn vol helder goed. Omo... dit wast pas smetteloos wit! Sn">fte/o, Het Uitgeversbedrijf van N. SAMSOM N.V. te Alphen aan den Rijn, zoekt voor de Corres- pondentie-afd. een JONGEDAME voor opleiding tot VEREISTEN: schoolopleiding u.l.o. grondige kennis van de Nederlandse taal. diploma typen. Ook zij, die dit jaar examen doen, kunnen solliciteren Eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken. de mooerne, 3/a lange wijde peignoir in imprimé katoen en satin feutre, normaal 19.75, alléén vrijdag en zaterdag die FRUIT-TELLA'S en zo lekker enkel ander snoepje ook maar in de verste verte aan tippen in uni katoenen popeline, revwvnodel, woSjk gegar neerd, normaal 10.90, alléén vrijdag en zaterdag Aan mijn requirante is bij beschikking van de Arrondis sementsrechtbank te 's-Gra- venhage, Eerste Kamer, ver gunning verleend om te dezer zake tegen verminderd tarief te procederen. Heden, de 21ste juni 1900 acht en vijftig; Ten verzoeke van MARIJTJE KUIJT, echtgenote van Hen drik Schaap, wonende te Katwijk aan Zee (gemeente Katwijk), te dezer zake do micilie kiezende te 's-Graven- hage aan het Stationsplein no. 7, ten kantore van de advocaat en procureur Mr. J. van der Plas, die door mijn requirante tot procureur wordt gesteld en als zodanig voor haar in na te melden geding zal occuperen, heb ik, Willem Gerhard Jan Janssen, deur waarder bij de Arrondisse- ments-Rechtbank te 's-Gra. venhage, wonende te 's-Gra- venhage en aldaar kantoor houdende aan de De Rie- merstraat no. 15. Aan: GERRIT KUIJT, laatst gewoond hebbende te Katwijk doch thans afwezig en zonder bekende woonplaats, mits dien mijn exploit doende door aanplakking van een afschrift dezes en van na te melden stukken aan de hoofddeur van de Gehoorzaal der Arron dissementsrechtbank te 's-Gravenhage en aan het Ge meentehuis te Katwijk, ter wijl gelijke afschriften door mij, deurwaarder, zijn overge geven aan de Edelachtbare Heer Officier van Jusitite bij gemelde Rechtbank, door wie het oorspronkelijk van dit exploit met „gezien" is gete kend, terwijl dit exploit zal worden geplaatst in het te Leiden verschijnende nieuws blad „Leidsch Dagblad"; le BETEKEND: de grosse van een vonnis van de Arrondissements. Recht bank te 's-GraVenhage de dato 28 mei 1958, Eerste Kamer, waarbij aan requirante verlof is verleend de gerequireerde Gerrit Kuijt ten tweede male bij openbare dagvaarding op te roepen op een termijn van drie maanden; 2e. de gerequireerde GEDAGVAARD: om op dinsdag de dertigste september 1900 acht en vijftig, des voormiddags om 10 uur, vertegenwoordigd door een procureur, te verschijnen ter terechtzitting van de Arron dissementsrechtbank te 's-Gravenhage, Enkelvoudige Kamer, daartoe zitting hou dende in het Gerechtsgebouw aan de Jan van Nassaustraat no. 112 te 's-Gravenhage; TENEINDE: Aangezien Gerit Kuijt, broe der van eiseres, destijds en laatstelijk wonende te Kat wijk, matroos was op de log ger „Arie", merk K.W. 148 van de Rederij en Haringhan- del N.V. v.h. A. den Duik te Katwijk, welke logger in de nacht van 9 oktober 1926 op de Doggersbank bij een storm met man en muis is vergaan, terwijl sindsdien ook gener lei berichten van of over haar bemanning zijn binnenge komen; Aangezien derhalve sinds dien ook geen bericht van Gerrit Kuijt is ingekomen, waaruit van zijn aanwezen of overlijden blijkt; Aangezien genoemde Gerrit Kuijt zijn woonplaats te Kat wijk in 1926 heeft verlaten, zonder orde op zijn zaken te hebben gesteld of volmacht tot het waarnemen daarvan te hebben gegeven; Aangezien uit de bij dh. ggk. het bij de Arrondisse mentsrechtbank ingediende verzoekschrift tot het beko men van verlof tot het doen uitbrengen van de eerste dag vaarding, welk verzoekschrift bij die dagvaarding d.d. 17 januari 1958 werd betekend aan Gerrit Kuijt, overgelegde verklaring van voornoemde N.V. Rederij den Duik blijkt, hetgeen eiseres omtrent de ramp van de logger „Arie" K.W. 148 heeft gesteld; Aangezien sindsdien meer dan één jaar is verlopen, zo dat er dus termijnen bestaan om ten aanzien van Gerrit Kuijt voornoemd rechtsver moeden van overlijden uit te spreken; Aangezien eiseres bij zoda nige uitspraak recht en be lang heeft, omdat zij is ge rechtigd in de nalatenschap en deze niet kan worden ge scheiden en gedeeld zolang geen rechtsvermoeden van overlijden ten aanzien van haar broeder Gerrit Kuijt is uitgesproken; Aangezien op de eerste dag vaarding noch de gedaagde, noch iemand van zijnentwege is verschenen, waarop bij het ten deze betekende von nis verlof is verleend tot het doen ener tweede oproeping op de voet en op de wijze als bij voormelde, betekende be schikking is bepaald; MITSDIEN: Ten aangewezen dage in per soon of door iemand van zij nentwege van zijn aanwezen te doen blijken, bij gebreke waarvan door de eiseres na het vervullen der in deze voorgeschreven formaliteiten zal worden geconcludeerd, dat er bij vonnis worde verklaard, dat er ten aanzien van de ge daagde sedert de negende oktober 1900 zes en twintig rechtsvermoeden van overlij den bestaat, kosten rechtens. De kosten dezes voor mij, deurwaarder, zijn f 21,45 en in debet f 7. Red. en sals f 3.20 Overh. afschrf 0.35 Orig. en copf 5.25 Corrf 0.65 Besognes f 0.65 Verschot f 1, Visa f 0.95 Aanplf 0.95 Plaats, dagblf 0.95 Zeg. en regf 7.50 f21.45

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 14