Zwarte kat kruiste het pad van Louison Bobet.... Maar theaterstuk van de twee vedettenvindt doorgang ZWEDEN TONEN EINDELIJK GROTE BELANGSTELLING Christine Mercelis schakelde geplaatste Dorothy Knode uit 97ste jaargang Donderdag 26 juni 1958 Vierde blad no. 29475 Ook gistermorgen is het bij de permanence in het Heyselstadion te Brussel nog een komen en gaan geweest van renners en volgers van de Tour de France. Terwijl de mecano's van de verschillende ploegen druk bezig waren de fietsen te monteren, de banden en versnellings apparaten te controleren, werden de laatsten van de 120 renners in het medisch hoofdkwartier een voor een aan het gebruikelijke uitge breide onderzoek van dokter Dumas onderworpen. De Nederlanders en de Luxemburgers werden allen fit bevonden en ook bij de andere ploegen bleken alle renners in goede lichamelijke conditie te verkeren. De man, voor wie het nog het meest dubieus was of hij mocht starten of niet was Louison Bobet. Voor zijn vertrek naar Brussel is de grote Louison, driemaal Tour winnaar, tijdens een oefenrit te Bourges gevallen over een zwarte kat. Het dier was de weg komen oversteken en een tel later smakte Bobet tegen het plaveisel. Een pijnlijke armverwonding was het gevolg. Bobet weigerde een anti tetanus injectie en met dikke zwachtels om zijn gezwollen elleboog heeft hij toen het vliegtuig naar Brussel genomen. Dokter Dumas achtte de blessure echter niet van die aard. dat hij genoodzaakt was Bobet van de deelnemerslijst te schrappen. Het theaterstuk met de twee „vedetten", Louison Bobet en Jacques Anquetil in één ploeg, waar heel wie- lerminnend Frankrijk een beetje huive rig, maar toch met zeer veel belangstel ling naar uitkijkt, kan dus in volledige rolbezetting doorgang vinden. EERSTE GELE TRUI. De eerste Gele Trui is inmiddels uit gereikt, gistermorgen. Het was een plech tig moment, al ontbrak de „Ronde Miss", die volgens protocol de drager van het ere-tricot voorzichtige kusjes op de wang moet drukken. De ceremonie be trof de oudste inwoner van Brussel, het Manneke, dat op de hoek van de rue de l,Etuve, wereldvermaardheid heeft ge kregen. De fontein was uitgeschakeld en daardoor was het mogelijk hem te transformeren in een echte wielrenner, compleet met trui, broek en zonnebril, de hilariteit was uiteraard groot, vooral toen een of andere grappenmaker hét apparatuur weer in werking stelde en het water met een forse boog over de vele toeschouwers vloog. RENNER-ZANGER. Het meest verheugde lid van de Nelux- équipe is op het ogenblik Wim van Est. Niet omdat hij een bijzondere wieler sportprestatie heeft geleverd; integen deel: „Wimme" had meer van zichzelf verwacht in de Ronde van Nederland. Het is een ander succesje, waarover de Brabander zich verheugde. Kort geleden debuteerde hij namelijk met Wout Wagt- mans en het echtpaar „Gerrit" Voorting als zanger. Zaterdag kwam het plaatje in de handel en maandag waren reeds meer dan2000 exemplaren verkocht. „Zelfs de plaatjes van Johnny Jordaan gingen in de eerste dagen niet zo goed weg" pocht Wimme nuen het gaat nog beter worden, want het is een sjiek liedje DEELNEMERS De ploegen die aan de Ronde van Frankrijk deelnemen zijn als volgt samengesteld: Frankrijk Anquetil, Bauvin, Ber- gaud, Louison Bobet, Darrigade, Fores- tier. Groussard. Mahé Pipelin, Privat, Stablinsky en Walkowiak. Italië Baffi, Bottechia, Brenioli, Catalano. Dall'Agata, Fallarini, Favero, Ferlengihi, Nascimbene, Nencini Padovan en Pintarelli. Zwemcracks in De Zijl Zondag a.s. komen in De Zyl 60 van de Nederlandse top-zwemmers-(sters) hun krachten meten in de eerste van de vijf selectiewedstrijden, welke zullen be slissen over de aanwijzing van de kan didaten voor de Europese zwemkam- pioenschappen in Boedapest. Op de 100 meter vrije slag dames komen o.a. uit Cockie Gastelaars (Euro pees recordhoudster). Judith de Nys, Jopie Troost, Mary Kok, Astrid Ander son. Tine Tenkink en Greetje Kraan. De 200 meter schoolslag ziet de wereldrecordhoudster Ada de Haan en Rita Kroon aan de start verschijnen en op de 100 meter rugslag gaat Lenie de Nijs de strijd aanbinden met de snel op komende ster Ria van Velzen. Op de 400 meter vrije slag starten o.a. Jans Koster (wereldrecordhoudster 1500 meter), Corrie Schimmel en Mary Kok en ook het veld op de 100 meter vlinder slag telt een wereldrecordhoudster, Aty Voorbij. Ook bij de heren is er een zo sterk mogelijke bezetting. Op de vrije slag de Ned. recordhouder Theo Hoogveld, Her man Willemse, Leo Verburgt en Jan Osinga, op de schoolslag Wim Mensoni- des en Aat Kroonenburg, bij de vlinder slag Bert Sitters en Charles Ritton. De enige Leidse deelnemers, Gerrit Korteweg en Joop de Haas, nemen aan het nummer rugslag deel. Tot slot wordt er een waterpolowed- strijd gespeeld tussen het officieuze Nederlandse waterpoloteam De Kikvor sen tegen HZ en PC. In verband met de televisie-uitzendingen is het aanvangs- uur op 5 uur gesteld. HENGELSPORT. Hengelsportvereniging „D.V.G." hield voor haar jeugdleden een wedstrijd in de Vliét. De vangst was slecht, in totaal 614 gram. Uitslag: 1. H. Schuchhard; 2. A. Filippo, gr. voorn; 3. J. Brugman; 4. L. Vlasveld; 5. v. d. Linden; 6. C. Zand vliet; 7. H. W. Schuchhard; 8. M. J. Schuchhard. franken en verder zijn de prijzen in de eindrangschikking IV2 miljoen, 1 mil joen, 750.000, 500.000, 300.000, 200.000, 150000, 125.000, 100.000. 80.000. 70.000, 60.000, daarna tien prijzen van 50.000, tien van 40.000 en tien van 30.000 fran ken. in totaal ruim 8 miljoen franken. De winnende équipe van hetdagploe- genklassement krijgt 200.000 franken, voor de ploeg die in het eindklassement de eerste plaats bezet, bedraagt de prys 3 miljoen franken, voor de tweede ploeg IVz miljoen en voor de derde 500.000 franken. ATLETIEK Prima 10.000 meter van Wim Roovers De Roosendaalse atleet Wim Roovers heeft gisteravond een zeer goede presta tie geleverd op de 10.000 meter. Hij kwam op de Nenyto sintelbaan te Rot terdam tot 30 min. 13.2 sec., verbeterde hiermede zyn beste persoonlijke presta tie met 8.2 sec. en vestigde tevens een nieuw baanrecord. Zijn grootste tegen standers in deze race waren Frans Kunen en Henk Viset, die tot 7 km. om beurten de kop hadden genomen. Daar na verhoogde Roovers het tempo der mate, dat hij na twee ronden reeds een voorsprong van 200 meter had genomen. Kunen viel terug en Henk Viset moest zelfs de strijd staken. Het is dat Roovers niet vroeg genoeg tot de aanval was overgegaan en hij op het laatste stuk toen hij zeer sterk liep niet voldoende tegenstand had, anders had er een recordverbetering ingezeten. De uitslag luidt: 1. Roovers (Thor, Roosendaal) 30.13.2; 2. Kunen (Sprint, Breda) 30.41.-; 3. Smits (AAV -36, Alphen a. d. Rijn) 31.39.4; 4. Vergeer (AV '47, Boskoop) 32.06.-; 5. Zwarte- poorte (Dynamo, Vlissingen) 32.07.4. België Adriaenssens, Brankart, Ce- rami, Armand Desmet, Gilbert Desmet, Foré," Hoevenaers, Janssens. Luyten, Planckaert, Van Geneugden en Vlayen. Spanje Bahamontes, Botella, Bover Galdeano, Manzaneque. Morales, Mo reno, Otano, Pacheco. 'Bernardo Ruiz, San Emetrio en Suarez. Nederland-Luxemburg Damen, De Jongh, Kersten. Lahaye, Wim van Est, Piet van Est. Gerrit Voorting, Van der Borgh, Bolzan, Ernzer, Gaul en Schmitz. Zwitserland-Duitsland Ecuyer. Fa- vre. Graeser, Gret, Hollenstein, Traxel, Debusmann, Friederich, Loeder, Pom mer, Reitz en Tueller. Internationale ploeg Christiaan (Oost.). Maresch (Oost.), Baptista (Port.), Barbosa (Port.). Elliott (Ierl.) Brittain (G.B.), Coe (G.B.), Robinson (G.B.), Andersen (Den.), Dalgaard (Den.). Olsen (Den.) en Ravn (Den.), Zuid-midden Frankrijk Anglade, Bcrtolo, Busto. Colette, Dotto, Gay, Gaminiani, Graczyk, Polo, Rohrbach, Rolland en Caussabel. West-zuid-west Frankrijk Bourles, Gainche, Lavigne. Le Menn, Letendre. Mallejac, Rondat. Morvan, Picot, Sab- badini, Thomin en Varnajo. Parys-noord-oost Annaert, Bar- mier, Barone, Bober, Dacquay, David. Delberghe, Dupre, Hoorelbecke, Lamy, Moucheraud en Quentin. eshtoVhrMoral PRIJZENPOT De prijzenlijst heeft dit jaar weer enkele wijzigingen ondergaan. Het to- taal generaal van de te winnen prijzen i 7 kan, met zeggen, dat de en premies bedraagt 49.065 000 franken Zweden niet hebben meegeleefd met dit of wel bijna 400.000 gulden. De étappe- kampioenschap -- zelfs mag men dat winnaars ontvangen 200.000 franken.met afleiden uit de omstandigheid, dat Nummer twee 100.000, nummer drie I fr..b«na altdd gemakkelijk kaarten te 75.000. nummer vier 50 000. nummer vijf kn^en ™or de wedstrijden, zelfs 40 000, nummer zes 30.000. nummer zeven ™°r de ontmoeting waarbij het Zweedse 25.000. nummer acht 20.000, dan volgen i 'ea:m. betrokken was. De Zweden hebben vier prijzen van 15.000 en vier vani,het toernooi thuis gevolgd. In de huis- 10 000 franken, per étappe in totaal kamers bij het televisietoestel. Waarom 640.000 franken De winnaar van het al- izpud®n wy die reis naar het Solna- gemeen klassement ontvangt 2 miljoen stadion ondernemen wanneer wy in Wereld kant pioensch a p voetba l Een droom is werkelijkheid geworden. De vurigste wens van Holger Bergerus, is vervuld. De secretaris van de Zweedse voetbalbond en lid van het organisatie comité, die in stilte altijd heeft gehoopt, dat „zijn" toernooi een eindstrijd zou krijgen waarin Zweden vertegenwoordigd zou zyn, heeft zyn zin gekregen. Het is dus gebeurd, tot ieders verrassing mogen we wel zeggen: Zweden, als organiserend land geplaatst in de eindronde, heeft de finale bereikt, die zondagmiddag in het Solna-stadion wordt gespeeld. De knappe voetbalvirtuosen uit Brazilië zullen dan de tegenstanders zijn van de Scandinaviërs. Het heeft lang geduurd, maar eindelijk zyn de Zweden zelf ervan overtuigd, dat zij die eindstrijd beter in het stadion kunnen gaan zien, dan thuis op het scherm van hun televisietoestel. Eindelyk is er dan een grote vraag naar kaartjes ontstaan. En woensdag was het stadion van Solna, waarin 52.400 toeschouwers de strijd kunnen volgen, uitverkocht. Dank zij de fantastische prestaties van de uitstekende voetballers van het nationale team wordt het organisatiecomité toch nog de schande van een eindstrijd om de wereldbeker in een niet uitverkocht stadion bespaard. eigen omeeving, in een gemakkelijke stoel nog wel, toch ook alles zouden kunnen zien? Daarbij komt dan nog, dat de organisatoren de toegangsprijzen wel wat erg aan de hoge kant hebben ge houden. Want zelfs voor de „rijke" Zweden al wordt men ook hier wat voorzichtiger met het geld is 40 kro nen (bijna dertig gulden» voor een zit plaats bij de kwartfinales beslist niet goedkoop. Temeer daar een voetballief hebber zich moeilijk tevreden kan stel len met het bijwonen van een of twee wedstrijden. Tekenend is ook, dat bij de laatste wedstrijden in Stockholm de goedkope plaatsen achter de doelen vrijwel waren uitverkocht, doch dat de tribunes langs de zijlijnen nog niet voor de helft waren bezet. DE ARBITER De FIFA heeft de Fransman Guigue aangewezen als scheidsrechter voor de finale. Hij zal worden geassisteerd door de grensrechters Dusch <West-Dld> en Gardeazabal (Spanje). De ontmoeting voor de derde en vierde plaats, op zater dag, tussen West-Duitsland en Frank rijk wordt geleid door de Argentijn Brozzi. Grensrechters zijn de Engelsman Ellis en de Zweed Lundell. De Belgische Christine Mercelis zorgde gisteren voor de verrassing van de dag. Zij versloeg met 63 7—5 de I Amerikaanse Dorothy Knode, die door I de organisatoren op de lijst van ge plaatste speelsters was gezet. Voor j beide speelsters waren de omstandig heden, waaronder moest worden ge speeld, niet bepaald gunstig. Er stond een harde wind over de baan. De ge routineerde speelster uit New York kon de controle op haar slagen maar niet te pakken krijgen, terwijl haar rivale van de soms stormachtige wind minder hinder ondervond. Vooral in de tweede set steeg het spel peil van de Belgische. Een matchpoint bij 54 ging voor haar verloren, doch opnieuw verkreeg zij een voorsprong (65). Toen Dorothy Knode in de twaalfde game met 4015 de leiding had. scheerden de returns van haar tegen standster over het net. Het werd deuce en driemaal achtereen kwam Christine Mercelis op matchpoint te staan. Zij won de set met 75 en had tevens een ge plaatste speelster uitgeschakeld. Op het centre court was inmiddels een van de favorieten voor de damestitel, de Braziliaanse Maria Esther Bueno ver schenen. Het was voor haar de eerste maal. dat zy op deze ere-baan mocht spelen, maar nerveus was zy er kennelijk niet door. Met haar enorm agressief spel zegevierde zij over de Zuidafrikaanse Renée Schuurman (60 62). De belangrijkste uitslagen luiden: Heren enkelspel: Pimental (Venezuela) versl. Kumar (India) 7—9, 8—6, 10—8, 63. Ulf Schmidt (Zweden) versl. Sirola (It.) 11—9, 6—3. 1—6, 2—6, 7—5, Ander son (Austr versl. A. Gimeno <Sp 6— r ouwelijke heelal? Dat is op zijn zachtst uit ge- 6—41 i4 Brichant (Belg.) versl. ruimtevaarders zich zullen steken.* drukt twijfelachtig 1 Davidson' (Zwetei^ver*6' Contrei Op Asser circuit ronken motoren al Het legertje in leer geklede nomaden, dat zes maanden per jaar langs de Euro pese racecircuits trekt, heeft gisteren weer voor enkele dagen bezit genomen van de stille Drentse heide, die davert van motorengeronk van de deelnemers aan de T.T. Gistermorgen begon de grote intocht in Assen. De belangstelling van de cou reurs is aanmerkelijk groter dan in vo rige jaren. Begrijpelijk, want zy hebben na de Engelse TT op het eiland Man ongeveer drie weken in ledigheid door gebracht. En deze knapen hunkeren er naar om weer aan het werk te kunnen gaan. Zelfs de hele dure jongens als Surtees, Ubbiali, Provini, Libanori, Dicky Dale en Geoff Duke, lopen rusteloos rond voor dat de eerste training begon. Van hen kwamen deze eerste dag de MV-rijders echter nog niet in de baan. De Italiaan se machientjes waren namelijk niet op tijd in Assen en dus kortte Surtees de tyd met het geven van nuttige wenken aan minder bekende collega's en zaten Provini, Ubbiala en Libanori elkaar ach ter de pits met brede gebaren grote ver halen te vertellen. Maar niettemin werd er druk getraind. Voor één rijder kreeg de TT nauwelijks tien minuten nadat de baan vrij gegeven was al een einde. De 125 cc Ducati van de Rotterdammer G. van Bockel liep in zijn derde trainingsronde in de knie bocht, waar vorig jaar Dicky Dale tij dens de race zo'n ernstige schuiver maakte, vast, en Van Bockel vloog met machine en al enkele malen over de kop. Het zag er ernstig uit maar het viel nogal mee. Een uur later was v. Bockel al weer terug uit het ziekenhuis met een opgebonden arm: een gebroken sleutel been. De gashandels werden overigens op de eerste dag nog lang niet volop openge draaid. Duke bijvoorbeeld maakte in de 500 cc-klasse op BMW een snelste ron de van 3 min. 50.3 sec., dat is bijna 14 seconden langzamer dan de snelste Nor ton van de Engelsman Shephard. In de meeste klassen bleven de snelste trai- ningstijden ongeveer twintig seconden boven de bestaande rondenrecords. De snelste trainingstijden waren: 125 cc: Ferry (Italië) op Ducati 4.05.2, 113.115 km/u.; Taverni (Zwitserland) op Ducati 4.06.1 112.702 km/u. 250 cc.: Valk (Did.) op Adler 3.53.5, 118.783 km/u.; Hailwood (GB) op NSU 4.03.0 114.139 km/u. 350 cc.: Duke (GB) op Norton 3 43 6, 124.042 km/u.; Anderson (GB) Norton 3.48.0 121.648 km/u 500 cc.: Shephard (GB) op Norton 3.35.8 128.526 km u.; Locking (Rhode sia) Norton 3.36.6, 128.051 km./u. Zijspannen: Schneider-Strauss (Did.) op BMW 3.55.8 117.624 kmu; Fath- Fritz (Did.) op BMW 4.01.0 115.086 km/u. Water po lo - nieuws Een gelijkspel, 2—2, was het resultaat van de gisteravond gespeelde wedstrijd tussen de eerste zeventallen van de Leidse Watervrienden en de Rijswijkse Poloclub. Een verdienstelijk resultaat van onze stadgenoten, die door hun enthou siasme en zwoegen de Rijswijkse ploeg volkomen gelijkwaardig partij gaven. Zij gaven hun tegenstanders geen ruimte en tijd om een bal af te spelen en een maal het leer veroverd hebbend, werd met aardige combinaties gepoogd de Rijswijkse verdediging uit elkaar te spe len. De eerste helft bleef tot kort voor het einde doelpuntloos. Na een wat aarzelend begin draaiden beide ploegen weldra op volle toeren, maar voorlopig trof geen der schoten doel. RPC was er nog het dichtste bij met een schot, dat via de lat en het hoofd van de keeper op de doellijn bleef dobberen. De Rijs wijkse keeper bleek weer bijzonder moei lijk te passeren. Kort voor de rust nam RPC door een omhaal van de midvoor een 10 voorsprong. Kort na de rust werd deze tot 2—0 vergroot, toen een speler zich een vrije kans verwierf. On vermoeibaar gingen de Watervrienden door, maar schoten van Cor van der Wilk en Piet Dool belandden op lat en paal. RPC was dicht bij 30, maar geheel vrij liggend schoot een speler op de paal. Hierop scoorde LWV tegen door Piet Dool, die na een vrije worp zwaar gehinderd inschoot. Direct hierop werd het gelijk, toen de Rijswijkse keeper blunderde door een schot van Barend Jonker door z'n handen te laten glip pen. RPC zette nog een slotoffensief in, maar dit leverde geen succes op. Het tweede zevental van de LWV leed een forse nederlaag tegen het nog zon der verliespunt zijnde eerste zevental van de Bodegraafse Zwem- en Polo club. Op alle fronten sterker en beter nam BZPC in de eerste helft reeds een 30 voorsprong. Na rust werd die regel matig tot 70 opgevoerd. Verder dan een afgekeurd 2 meter doelpunt kwamen de Watervrienden niet. Advertentie TTïmbledon kampioenschappen De charmante Juliette Vilénot toont hier het pakje, waarin vol gens de modeontwerper Jacques Estere'l de toekomstige Of het praktisch is? Misschien wel voor de show in Parijs, waarop het getoond werd maar ook in het (Mex.) 6—2, 10—8. 8—6. Mackay (V.S.) versl. Bulmer (G.B6—1, 9—7, 6—2. Rose (Austr.) versl. Frost (VS) 64, 108. 64. Candy (Austr.) versl. Fox (VS) 64. 108. 64;. Darmon (Fr.) versl. R. Garrido (Cuba) 3—6, 6—2, 6— 1. 6—2. T. Ulbrich (Den.) versl. Wood cock (Austr.) 64, 6—1, 6—2. Nielsen (Den.) versl. Ward (GB) 6—8, 64. 8— 10, 6—2. Cooper (Austr.) versl. Saiki (Oostenr.) 6—3, 6—4, 6—1. Pietrangeli (It.) versl. Paish (GB) 62, 60. 46, 46, 63. Ayala (Chili) versl. Bucholz (VS) 6—4, 8—6, 8—6. Dames enkelspel: Maria Ester Bueno (Braz.) versl. mevr. Schuurman (Z.- Afr.) 60. 62. Edda Buding (staten- loos) versl. mej. Cox (GB) 6—4, 1—6, 62. Maria Reyes (Mex.) versl. mej. Leather (GB) 6—1, 10—8. Angela Mor timer <GB) versl. mej. Reynolds (Z.- Afr.) 6—8, 6—2, 6—0. Ann Haydon (GB) versl. mej. Varner (VS) 6—3, 1—6, 6—2 Christine Mercelis (Belg.) versl. Doro thy Knode (VS) 6—3, 7—5. KORFBAL. Christelijke Korfbolbond De gisteravond te Voorburg gespeelde beslissingswedstrijd tussen DES 2 en Warmond, met als inzet het behoud van het eerste-klasseschap, is door DES 2 volkomen verdiend en mét onverwacht grote cyfers (6—1) gewonnen. Eerst bij de stand 60 wist Warmond een tegen- punt te maken. Voor Warmond, dat nu met VEO 2 naar de 2de-klasse degra deert, ongetwijfeld een grote teleurstel ling. De voor de Hoofdklasse West gespeelde wedstrijd DES—DVO is in een gelijk spel (2—2) geëindigd. Een dagelijkse puzzle: wat eten we vandaag? Natuurlijk Een kaasgerecht! (een originele en zo lekkere oplossing van Uw probleem 50 gr. geraspte kaas, 4 eieren, 4 lepels melk, 40 gr. roomboter, 1 kg. spinazie, peper, zoutpaneermeel. Spinazierolletjes De spinazie wassen en kort met aanhangend water en iets zout koken. Wat paneermeel erdoor mengen, zodat de spinazie niet uitloopt. Van de eieren, melk, peper en iets zout 4 omeletjes bakken in de koekepan in hete roomboter. Iedere omelet be strooien met kaas, de spinazie in reepjes erop leggen, de omelet dichtvouwen en in een vuurvaste schotel leggen. De rest van de kaas erover strooien en in de oven goudgeel laten worden. Doe nóg meer met kaas Van Wijk blijft winnen in Kiel Onze landgenoot Van Wyk maakt eesa bijzonder goede indruk bij de Kieler Woche. Ook gisteren zegevierde hij in de sharpieklasse aan het roer van „Rakker". En deze prestatie leverde hy bij ongunstige weersomstandigheden. De Duitsers Doering met „Capriccio" en Schaper met „Zephir 2" werden respec tievelijk tweede en derde in deze race. Door deze overwinning heeft de Neder lander met 209 punten de leiding in het algemeen klassement. Ook Warburg (Ned.) met „Fik-Fak" heeft een goed resultaat behaald. Hij bezette in de race van de Finnjollen de tweede plaats achter de Italiaan Pellar- schir met „Adria". Onze landgenoot De Jong werd met „Zomerweelde" derde. .Prins te Paerdt", een boot van de Koninklijke Marine, passeerde in de Drakenklasse als vyfde de finish. Win naar in deze wedstrijd werd de Duitser Spangenberg met „Bajazzo 7". Koersen te Nootdorp De uitslagen van gisteren te Nootdorp gehouden draverijen luiden: Europa-prijs: 1. Victor van Oranje (P. J. Verhoeve): 2. Woelewaal S (K. Woudstra) 3. Wilma Zora (J. Wagenaar Jr.) Toto wl: f 12.20; pi. I 2.20; t 1.40; f 1 30; gek. t 18 cov. t 4.60. België-prljs: Serie-prijzendraverij interna tionaal le serie; 1. Morning Star (M. Ver gay); 2. Ronny Zora (J. Wagenaar Jr.); 3. Rol d'Or (K. Woudstra); Toto wi.: f3.50; pl. f 1.40; f 1.30; gek. f4.80; cov f4.80. 2e serie.: 1. Rita Bond (A. J. Bakker); 2. Terero (T. J. de Graaf); 3. Ria Kitty (J. Wagenaar Jr.). Toto wl.: f6.90; pl, f2.60; f 2.20; gek. f 14.00, cov. f 4.10. Finale; 1. Ronny Zora (J. Wagenaar Jr) 2. Terero (J. T. de Graaf); 3. Ria Kitty. (J. Wagenaar). Toto wi.: f 2 .5Ó pl. f2.50; f2.20; f2.40; gek. f21.10; cov.'f 5.60 Brussel-prijs: 1. Victor Hanover (W. H. Geersen); 2. Vanity Hanover (M. Vergay); 3. Vite Hollandla (J. M. Lugies) Toto. wl.: f 1.80; pl. fl.70; f 1.50; f2.20; gek. f5.60; cov. f6.10. Expo-prys; 1. Sador B (J. Vóórhaar); 2. Tombola (C. van Duyvenbode); 3. Quick P (J. van Yperen). Toto wl. f3.50; pl. f2.20; f 1.50, gek. f 10.30, cov. f4.10. Totallsatoromzet f 57.939. DUIVENSPORT. Wedvlucht Chateauroux Wedvlucht met oude duiven vanaf Chateauroux. De duiven werden gelost te 8 uur met n. tot z.w.wind. Nulpunt 628.57 km. L.P.C. In concours 90 duiven. 1ste duif te 17.29.35 uur, H. Fasel 1; H. van Alphen 2; A. Fasel 3; D. v. Mosseveld 4; J. Schouten 5; C. de Groot 6; J. Filippo 7; W. Teske 8; T. v. As 9; B. Geenjaar 10. De Blauwkras In concours 68 vo gels. 1ste duiif te 17.28.17 uur Gebr. Gijsman 1. 6, 9; J. Rozier 2; H. Moe- nen 3, 7; G. Grebel 4; A. v. Royen 5; W. Ravensbergen 8; J. Noordermeer 10. De Vriendenclub In concours 162 vogels. 1ste duif te 17.43.26 uur. J. Selier 1; G. v. d. Reyden 2; Chr. Braun 3, 4; A. v. Noord 5; J. Mulder 6; P. War merdam 7; L. Gysman 8; J. Staffelen 9; C. Vlaardingerbroek 10. De Bonte Duif In concours 65 vo gels. léte duif te 17.40.32 uur. H. Sterk 1, 6; P. J. Fasel 2. 10; G A. v Albada 3, 7. 9; N. Oudshoorn 4; W. Siera 5- J. Wolters 8. Columba In concours 40 vogels, lste duif te 17.95 uur. G. Oude Elferink 1, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10; R. P. de Graaf 2,5. Leidse Schaakbond De beide derde klassekampioenen Lei- then 1 en Philidor 3, speelden gister avond een vriendschappelijke wedstrijd. Philidor 3 won deze ontmoeting met 4-5, terwyl twee spelers, aan beide zijden één, verstak liéten gaan. De gedetailleerde uitslag luidt: Leithen 1—Philidor 3: P. J. PlanjerJ. Koet jr y,- w ?eSrB.' F' de 11111 1_A- Monté'ba-^ J. Piket 01; L. Batenburg—J. de Roov 10: 7 Fase]J. G. Bethe 01- J Neuteboom jr—S. Web m de Bock—L Kok 1—0; P. Stikkeiórum—J P. Sluyts 0-1; J. LigtvoetG Teeuw 0—1. Totaali 4—».

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 11