ZONNEBRILLEN Kerkelijk Leven Wijziging kerkorde AUTOMOBIELEN WOENSDAG 25 JUNI 1958 Wijzigingen van kiveekschoolivet Kamer beslist over keuzevakken in derde leer kring kweekscholen Mogelijk hogere eisen voor staatsexamen (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteravond een wijziging van de kweekschoolwet behandeld. Minister Cals wil degenen, die met goed gevolg het eerste ge deelte van het Staatsexamen hebben afgelegd, toelaten tot de tweede leer- kring van de kweekschool. Daartegen hadden de heer Klejjwegt (PvdA) en mej. Ten Broecke Hoekstra (WD) be zwaar en ook de heer Roosjen (AR) voelde wel iets voor het amendement van de heer Kleijwegt om die over- stapmogelijkheid uit te sluiten. Daar entegen zei de heer Peters (KVP) aan het amendement geen behoefte te heb ben, indien de eisen van het eerste gedeelte van het Staatsexamen gelijk worden gesteld met die voor de eerste leerkring van de kweekschool. Deze toezegging deed minister Cals, mede om te gemoet te komen aan de bezwaren van de heer Kleijwegt, die had aangevoerd dat het eerste gedeelte van het Staatsexamen geen enkele waarborg biedt voor kennis van en geoefendheid in vakken als tekenen, muziek, handen arbeid. lichamelijke oefening en nuttige handwerken. Vandaag wordt over het amendement gestemd. KEUZEVAKKEN De heer Kleijwegt had voorts een amendement ingediend om leerlingen van de kweekschool, die keuze-vakken volgen in de tweede leerkring, in de ge legenheid te stellen deze voort te zetten in de derde leerkring. zodat de leraren voor het onderwijs in die vakken een vergoeding zullen krijgen. Dit amendement ondervond alleen be strijding van de heer Tilanus (CHU) die betoogde dat in de kweekschoolwet voor de derde leerkring uitsluitend de vak ken Nederlandse taal en opvoedkunde zijn vermeld, opdat de leerlingen rustig de gelegenheid hébben aan deze belang rijke vakken alle aandacht te besteden. Wanneer men de leerlingen in de ge legenheid gaat stellen in de derde leer kring een akte Frans. Duits. Engels of Spaans te halen en de leraren zullen dat animeren dan ontstaat weer de akte-jagerij. Dat is de bedoeling niet. maar het is wel de consequentie van het amendement. Minister Cals had tegen het amendement geen bezwaar, want in 1954 had hij hetzelfde voorgesteld, maar toen wilde de Kamer nog even afwach ten. Ook over dit amendement wordt van daag gestemd. NOG EEN KANS? Aan hen die bij het in 1957 gehouden Staatsexamen voor onderwijzer en bij het daarop gevolgde herexamen zijn af gewezen. wilde de heer Roosjen (AR) de gelegenheid geven in 1959 alsnog een volledig examen af te leggen. Zijn des betreffende amendement was mede on dertekend door de heren Peters (KVP), Tilanus (CHU), Kleijwegt (PvdA) en mej. Ten Broecke Hoekstra (WD). De overgrote meerderheid van de Kamer stond er dus achter. Maar minister Cals verzette zich er fel tegen. Dat Staatsexamen van 1957 was een zeldzaam gunstige regeling. Het betrof alleen vakken waarin de kandidaat een onvoldoende had ge haald. Degenen, die het diploma heb ben gehaald, hebben het eigenlijk niet verdiend, zei hij. Het percentage ge slaagden lag ver boven het gemiddelde van andere jaren. Voor de minister was het een troost dat nu een volledig examen werd gevraagd, maar voor de belanghebbenden zou het geen troost zijn. Bovendien zag hij aankomen dat men in 1959 ook weer een herexamen zou verlangen voor degenen die ook zouden worden afgewezen. Hij ont raadde ten sterkste het amendement, waarover vandaag wordt gestemd. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Hanswe'ert (toez.) J. Bronsgeest, vicaris te Den Haag; Bedankt voor Slledrecht (3de pred. pl.) H. N. van Hensbergen te Renkum. GEREF. KERKEN Beroepen te Gorredijk en te Leeuwar den-West (3de pred. pl.) J. Ytsma, voor heen Vry Evang. predikant te Bussum te Wlerlngen W. A. Lenderink te Gees (Dr.). CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Bunschoten J. J. Rebel te Murmerwoude. GEREF. KERKEN (Onderh. art. 31 K.O.) Stolk, BAPTISTEN GEMEENTE Bedankt voor Musselkanaal Ph. Linde man te Sneek. GENERALE SYNODE GEREF. KERKEN De generale synode der Geref. Kerken komt morgen in de Westerkerk te Utrecht bijeen ter behandeling van één agendapunt, n.l. een voorstel van depu- taten voor de evangelisatie vanwege de synode in betrekking tot de benoeming van een tweede evangelisatiepredikant in algemene dienst. De synode zal slechts één dag duren. NIEUW GEDEELTE WEG HAAGSCHE SCHOUW—LEIDEN— BODEGRAVEN De directie van de Rijkswaterstaat te 's-Gravenhage heeft gistermorgen aan besteed het maken van een aardenbaan voor een nieuw gedeelte van de weg Haagsche SchouwLeidenBodegraven (weg nr. 11) in de gemeenten Zwam- merdam en Bodegraven met bijkomende werken. Er waren 15 inschrijvingen. De laagste was J. Boele Tzn., te Rotterdam voor f 1.040.700. De hoogste was de N.V. Aan nemingsmaatschappij v.h. Hillen en Roosen te Amsterdam voor f 1.296.000. Dr. M. H. Bolkestein benoemd aan Leidse Universiteit De generale synode der Ned. Herv. Kerk, die deze week ln Driebergen ver. gadert, heeft gisteren de voorstellen aanvaard tot wijziging der kerkorde, waardoor het mogelijk wordt, dat zij die het catechetendiploma hebben verwor ven, ook werkzaam kunnen zijn als pastoraal medewerker. Hierdoor wordt de mogelijkheid ge opend, dat zeer kleine gemeenten be werkt worden door een gemeentelid, dat hiervoor zijn vrije tijd ter beschikking wil stellen. De voorstellen tot geheimhouding van datgene wat uit hoofde van ambt, be diening of functie vertrouwelijk ter ken nis van betrokkene is gekomen, werden voorlopig aanvaard. Nadat een aantal voorstellen tot wij ziging van enkele ordinanties van de kerkorde waren aanvaard, vertelde dr. E. Emmen, scriba der synode, over zijn recent bezoek aan Warschau, waar hy de opening van een grote Lutherse kerk bijwoonde. De Synode benoemde dr. M. H. Bolke stein tot wetenschappelijk hoofdambte naar aan de Leidse Universiteit. Hem is opdracht gegeven te doceren in de praktische theologie. De synode benoemde tot lid van de raad voor kerk en ziekenzorg (vac. ds. J. C. van Dongen) de heer D. Rijnders, burgemeester van Nieuwer Amstel. Het voorstel om ds J. Colyn te Wol- dendorp te benoemen tot lid van de raad voor de zaken van kerk en samen leving, werd voor nadere afdoening ge- delegerd aan het moderamen der synode, eveneens het voorstel om mr. H. de Bie te benoemen tot lid van de gen. com missie voor de behandeling van bezwa ren en geschillen. Tot lid van de commissie voor de ar chieven werd benoemd mr. J. H. de Vey Mestdagh, tot lid van de generale financiële raad (sec. dr. P. J. van Leeuwen) ds F. Hoekstra, tot lid van de raad voor de zending ds. J. H. Cirkel te Huizen (N.-H.). Mr. M. Ch. de Jong heeft in de gister avond gehouden vergadering een beleids nota toegelicht van de algemene kerk- voogdijraad. Een der belangrijkste vra gen voor de kerkvoogdij is die van de aanpassing aan de nieuwe kerkorde. In 559 van de 1350 gemeenten is dit geschied. Mr. De Jong wees erop, dat de alge mene en plaatselijke financiën meer in de belangstelling der kerk moeten ko men. Men moet in de kerk begrijpen, dat er levend geld nodig is. De heer R. W. Starreveld, vice-voor. zitter van de Stichting mechanische registratie en administratie, bracht ver slag uit van de werkzaamheden van deze stichting. Het is gebleken, dat het goed in orde hebben van de administra tie van groot belang is bij het pastoraat en het apostolaat. Daarna sloot de praeses de vergadering. Dr. ir. R. Houwink directeur bij Euratom Naar wy vernemen zal dr. ir. R. Houwink, technisch directeur by het Reactorcentrum Nederland, worden benoemd tot directeur by Euratom. Zyn taak zal in het bijzonder omvat ten de vraagstukken verband houdende met de opleiding, de technische bericht geving en de documentatie. Luns en Von Brentano blijven „bliksemafleiders" De besprekingen over een akkoord tussen Nederland en de Duitse Bonds republiek tot regeling van problemen die zyn voortgevloeid uit de tweede we reldoorlog, zullen worden hervat, aldus is gisteren van gewoonlijk welingelichte zijde te Bonn vernomen. De Westduitse minister van Buiten landse Zaken, Von Brentano, bracht gisteren bij Bondskanselier Adenauer verslag uit over de besprekingen die hij maandag in Den Haag met de Neder landse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft gehad. De ministers van Buitenlandse Zaken zijn van plan zich weer met elkaar in verbinding te stellen als er zich nieuwe complicaties bij de besprekingen zullen voordoen. Versterking van zwakke plaatsen in de dijken Minister Algera heeft in antwoord op vragen van de Tweede Kamer een over zicht gegeven van de stand van zaken by de versterking van zwakke plaatsen in de dijken. De minister merkt op, dat onderscheid gemaakt moet worden tus sen zwakke plaatsen in dijken, die ten gevolge van de uitvoering van het delta plan in het algemeen geen verhoging en verzwaring meer zullen verhoeven en zwakke plaatsen in dijken, die ingevolge de deltawet zullen moeten verhoogd en verzwaard. In de eerste categorie zijn alle zwakke plaatsen in Zuid-Holland reeds verbeterd. Voor het overige zijn in Brabant en Zeeland nog plaatsen, waar men doende is of waar nog aan begon nen moet worden. Ook in de tweede ca tegorie komen nog zwakke plekken voor. Ten aanzien van de Lauwerszee wordt overwogen of de verbetering der dijken rondom deze inham kan worden ver vangen door een afsluitdijk, waardoor een aanmerkelijke verkorting der zeewe ring zou worden bereikt. Strijd tegen sleutelgeld Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft thans een commissie ingesteld, die indien er aanwijzingen zijn, dat er by toewijzing van een woning sleutelgeld is gevraagd na een onderzoek zal adviseren omtrent eventuele uitsluiting van de eigenaar of makelaar van het recht bij het C.B.H. een voordracht in te dienen voor een z.g. „keuzewoning" of een vrije woning. Het publiek wordt in eigen belang ver zocht gevallen waarin voor een woning sleutelgeld, in welke vorm ook, wordt gevraagd, aanhangig te maken. Tevens wordt het publiek geadviseerd niet in te gaan op advertenties waarin woningen tegen ongeoorloofde voorwaar den te huur worden aangeboden. Breuk in de Israëlische coalitieregering In Israëls coalitieregering is het dins dagavond tot een breuk gekomen: de Nationale godsdienstige partij heeft haar twee ministers teruggetrokken uit het kabinet van Ben Goerion, waarin vyf partyen vertegenwoordigd waren. De reden voor de maatregel van de Nationale godsdienstige partij is een instructie van de linkse minister van Binnenlandse Zaken aan de ambtena- I ren van de burgerlijke stand. Hy schrijft j voor dat op persoonsbewijzen godsdienst I „joods" wordt vermeld als de aanvrager daarom verzoekt. Hij behoeft het niet met bewijzen te staven. De Nationale godsdienstige party is daar tegen. Zij wil dat de aanvrager met bewijzen komt. De beide afgetreden ministers zijn dr. Josef Burg (Poste rijen) en Mosje Sjapira (Godsdienst en Sociale Zaken). De regeringsmeerderheid in het par lement is met elf zetels verminderd, maar er blijft een meerderheid. De coa litie heeft nog 64 van de 122 stemmen. Zuivelhandelaar Boot in Heilc heeft een originele manier bedac] om zijn klantjes te waarschuwei dat hij in aantocht is. In verban met vakantie moet hij in enkele wi ken waarnemen en voor huis-aai huis-bezorging is geen tijd. 's Moi gens blaast hij in de straten va zijn wijk op een trompet vrolijk deuntjes en spoedig daarna vei dringen de huismoeders zich roi dom zijn melkauto. El ,er»p 1 roi ijk i! 'ij ei. Kerkmeester veroordeeld wegens verduistering De rechtbank te Amsterdam hef li1) vanochtend de voormalige kerkmeesti, en secretaris-penningmeester van Amsterdams parochiaal school- en kei bestuur veroordeeld tot drie jaar vangenisstraf met aftrek van de circp maand preventieve hechtenis weg" verduistering, oplichting en valsheid geschrifte, alles meermalen gepleegd, was 4 jaar met aftrek tegen hem geëi De man heeft in enige jaren tyds dragen tot een totaal van ruim 40. gulden van het school- en kerkbestu op zyn eigen girorekening laten ovj eei schrijven. Bovendien was hem oplicrai" ting ten laste gelegd, gepleegd op eieri viertal mede-parochianen, die de mak^311 laar in goed vertrouwen hun geld handen gaven, opdat deze het voor h zou beleggen in bouwkredieten teg vijf procent rente. Hierbij heeft de m keiaar valse akten opgemaakt. Van h geld hadden de gedupeerden niets ter gezien. De makelaar had volgens e getuige-deskundige totaal bijna f200.0 verduisterd. Ook in dozen van 50 vóór "groot gezelschap" en in pakjes van 10. toasted american DAGMEISJE gevraagd in gezin met kleine kinderen. Meisjes buiten Lei den event, voor dag en nacht Const. Huygensl. 9, tel. 30915 GEBR. PAES BREESTRAAT 58 naast Stadsgehoorzaal Telefoon 23620 Aangeboden: GRASZODEN GROND en KOOLAS. G. A. DE GRAAF, Haarlemmertrekvaart 11, Oegstgeest - Tel. 30636 HET ADRES voor de beste les AUTORIJSCHOOL J. KANT HOGE RIJNDIJK 137 Telefoon 31304 TE KOOP GEVRAAGD gebruikte AUTOMOBIELEN (geen sloop). Ook taxatie. Aanbiedingen: v. d. BERG - Hoogl. Kerkgracfat 42 - Telefoon 30256 GEVRAAGD Inkoop goud, zilver en Ju welen tegen de hoogste waar de. Het adres waartoe U zich met het vol6te vertrouwen kunt wenden. Het Rlngenhuls. Morsstraat 9. Lelden. Voor Oegstgeest: Geversstraat 47. Gevraagd voor uitzending geroutineerde (steno) typistes, gehuwd geen bezwaar. Soil, type-, kopieer- en adresseer in richting v. d. Linden, Lam- menschansweg 53. Telef. 30065 Goudhamsters, popkanaries, parkieten en marmotten ge vraagd. Zendt briefkaart v. d. Wateringenlaan 154, Voorburg. Tel. K1700 - 725793. Bremmer vraagt te koop antieke meubelen, ronde ta fels, bronzen en koperen beel den. kristallen kronen, Sak sisch porselein, goud, zilver, dekenkisten, koperen voorwer pen, Perzen enz. enz. Brem mer, Goegerrtteteeg 1. Telef. 22791. Grammofoonplaten gevraagd Oude platen 25 cent per kilo. Kopen ook langspeel, 45 toe ren en Llnguafooncursussen. Zendt briefkaart aan Postbox 4010, Rijswijk. In gezin met één kind (3 mnd.) een meisje gevraagd van half 9 tot 3 of 5 uur. Moet zelfst. kunnen werken, liefst Hulahschool. Boerhaavelaan 23 bovenste bel. Jongedame, b. b. h. h.. zoekt gem. z 11-sl aapkamertje met gas of gebruik keuken, liefst Lage Morsweg. Brieven bur. van dit blad no. 746 k. Spoed! Zlt-sl.k. gevr. met gebr. v. keuken, voor dame in Leiden of omg. Huur f 35 a f 40 p. mnd. Br. bur. van dit blad onder no. 678 k. Gezocht een schilder voor enige kleine werkzaamheden binnen en bulten. Event, in avonduren. Brieven bur. van dit blad no. 670 k. Gevraagd flinke werkster, 2 dagen per week. Lindelaan 6, Leiderdorp. Student, 3e Jaars in wis- en natuurkunde z. per 1 sept, of later kamer, liefst met 6 took- gel. Brieven bur. van dit blad onder no. 700 k. Te huur gevraagd voor augustus, gem. etage of huls. In Lelden of Oegstgeest. Brie ven bur. van dit blad onder no. 701 k. Man zoekt zit- en slaapka mer of kosthuis, voor direct. Br. bux. v. d. blad no. 687 k. Berlnl M 31 en Puch brom fiets te koop gevraagd. Tevens D.K.W. R.T. te koop met nieu we banden. Nieuwe Rijn 60. In jong gezin, 4 kl. k., w. f;evr. fl dagmeisje. Voor emand die niet op ziet tegen veel werk in druk gezin, pr. werkkr. Aanm. na 8 uur. Mevr. Pastma, Ketelboetersteeg 1 A. tel. 31530. Welke firma wil mij het radiovak goed leren? Geen Am bachtsschool gehad. Wel ga ik binnenkort naar de Avond school. Brieven bur, van dit blad onder no. 657 k. Flets te koop gevraagd voor Jongen 12 J. Oranje weg 22, Noord.wijk a. Zee Ter overn. gevr. strand- of gew. tent. Brieven m. prljsopg. our. van dit blad no. 740 k. Gevr. een 2e brood- en ban- ketbakkersbedJende of Iemand die het vak wil leren. Niet beneden de 16 Jr. W. J. Ouds hoorn. bakkerij. Dorpsstr. 67. Warmond. In onze nieuwe fabriek heb ben wij plaats voor enige jon gens en meisjes tot 16 Jaar. voor het vervaardigen van chocolade- en suikerwerkdozen. Kartonnage-lndustrle: Uiter stegracht 144. AANGEBODEN Behalve auto-, motor- scheeps- en verlichtingsbatte rij en leveren wij alle aanver wante artikelenged. water, poolklemmen, viltjes, vet, mas sastrips startkabel. Accuser- vioe Groenen, Nieuwe Rijn 106 Tel. 23140 Lelden. Gest. kamers aangeb. met kookgel. Liefst voor 2 vrien dinnen. Brieven bur. v. d. blad onder no. 641 k. Aangeboden net eenvoudig degelijk kosthuis voor Jonge man of 2 vrienden. Hoge woerd 154, Lelden. Anthraciet Is een vertrou- wensartikel. Bestel daarom bij Creyghtons Kolenhandel, Hooi gracht 46. Tgl. 20114. Te huur aangeb. twee ka mers. een grote en een kleine ges tof f., event, gem. voor rus tige dame of heer. Liefst week einden afw. Brieven bur. van dit blad onder no. 693 k. Radio en plck-up wegens omstandigheden te koop. In prima staat en redelijke prys. Rijn- en Sohlekade 58. Na 20.30 uur. Grote zlt-sl.k. aangeb. niet warme maaltijd voor 1 of 2 pers. of werkend eohtp. z. k. Br. bur. v. d. blad. no. 675 k. Aangeboden 2 stofzuigers, 1 oude en 1 z. g. a. n., 220 Volt. M. den Ouden, Javastraat 24, Oegstgeest. Te koop kleine 4-deurs Slmca automobiel, in goede staat, geen olleverbrulk, goede banden, nieuwe accu, bouwjaar 50, prijs f625.L. G. v. d. Akker. Welpoortseweg 34, Zoe ter woude. Aquarium met toebehoren en betonnen plaat, 110 lang. 35 breed, 40 diep met pracht meubel kast en verlichting. Te vens een Jobeton wisselaar met 50 platen. Bllitonstraat 21, De Kooi, Leiden. Aangeb. 1 vloerkleed 2| x 3J f 12. een houten kapstok met kleed f3.50, 2-pers. gest. de ken f7.50, rest. smyrna. en Soedan wol, 1.50 per knot. De Ridderstraat 6. Goedkope aanbieding. Koektrommels, hoog en laag model f 0.49. Ligstoelen vanaf f 9.50. Zwaar plastic tuinslang f 0.45 en f 0.55 p. m. Fa. de Lange. Hoge Rijndijk 74. telef. 23425. Hoofdstr. 26, L'dorp. Hengelsport. Deze week 6plitcane-hengel met werp mo len en nylon f 25.75. Zie eta lage! Diverse werphengelcom binaties .uitgebreide sortering. Rieten- en bamiboehengels, schepnetten, leefnetten. Den Holder. Janvossenst. 75/77, bij de Hema. Te koop een twee-persoons opklap bed met ombouw, spi raal en 3-delig bed. Leuvenstraat 47. Plano's vanaf f 135, ook Steinbach plano's, twee club fauteuils met vier 6toelen f 95, dressoirs f 55. bankstel f 65, tweepers. ka-pokbedstellen f 35. eenpers. f 19. rijwielen. Nieu- wenburg. Hooigracht 55 (Geen winkelhuis). Te koop een goed onder houden kinderwagen. Te bevr.: BrandewijnsgTacht 4. Laat nu Uw vakantie-auto i voordelig spuiten, reeds vanaf i f 60.Brieven bur. van dit blad onder no. 735 k. Inboedel aangekocht, waar onder compleet slaapkamer ameublement, 2-pers. massief eiken, ronde noten tafel met 2 fauteuils. 2 rood pluche fau teuils. Singer trapnaalmach., prima lopende tafelklok, op- klapbedden, bureau-minlstre enz. Pluym, Morsstraat 54. telef. 30008. Tob niet langer. Neeni een woonboot! Wij hebben grote en kleine woonschepen. Alleen le klas materiaal, in lage prils. Kom even praten. Handelsbear. Zoeterw.weg 23, tel. 21830. Nog enige degelijke wagens, om te bouwen als permanente woning, vanaf f 1000. Kom even praten. Handelsbedrijf: Zoeterw.weg 23. tel. 21830. Spoed. Vertrek. Bico wasma chine. 125 V. f 85, Naumann handnaaimachine f 35. sleestof - zuiger 125 V. compleet f 30. Solex bromfiets f 90, heren fiets compleet met licht enz. f 27.50, Philips p.-up 3 snelhe den f 35. Alexanderstraat 7. Te koop een deegultrolma- chine met transportband, z. g. a. n. Brood- en banketbakker, j N. C. Voorma. Hoofdstraat 206. Leiderdorp. Spiralen, gasradiator, bad, brandkast, kasten, piano, or gel, Franse gestoffeerde bankjes fraaie secretaire en ladekast, ronde mahonie tafel. W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Ryn 9, t.o. V. en D., tel. 23261. Zangkast, 2 kanaries, losse kooien en glaasjes, f 25. Salo- monssteeg 6 b/d. Nieuwsteeg. Volkswagen de Luxe 1954 ln staat van nieuw. Event, flnanc. met W.A.-verzekering. Garage: Oosterstraat 2 c, tel. 31493, ach ter de Zijlsingel. Flat „1100" 1954, zeer snel en zuinig. Event, financ. met W.A.-verzekering. Garage: Oosterstraat 2 c. tel. 31493. Volkswagen de Luxe 1952 met roldak. Zeldzaam mooi. Event, financiering met W.A.- verzekering. GarageOoster straat 2 c. tel. 31493. Waterscooter, geheel van plastic met JL.O. motor. Spot prijs. Oosterstraat 2 c. Telef. 31493. Perzisch poesje. Lief lang harig Perzisch poesje, 7 weken oud, kleur blauwgrijs. Nieuwe Rijn 60. Bur., faut., gasf., dressoir enz. Küperbusch gasforn.. fraai dubbel gebogen noten dames- bureautje, tafels, antieke de kenkisten. mah. secretaire, weckflessen, elektr. wasmachi ne f 75, grote markies f 35 enz. Nieuwe Rijn 60. tel. 22150 bij hoek Hooigracht. Leer thuis voor het prak tij kdiploma typen, bespreek reeds nu een lesmachlne. aan vang 1 sept. Nadere inlichtin gen bur. van dit blad onder no. 740 k. Aangeb. tenthulsje te Kat wijk a. Zee. 6 slaapplaatsen, vrij na 16 aug. S. Llnting, Grijpesteinstr55, Alphen a. d. Rijn. Inboedel gekocht: pracht bankstel, ameublementen, kas ten. dressoirs, kloostertafels, boekenkasten, bureaus, gasfor nuis. div. tafels, divanbedden, opklapbedden, aardewerk en keukengerei, kleden. eiken ledikanten, spiralen, kinderwa gens. Pluym, Hogewoerd, koopt Inboedels, tel. 21266. Aangeb. gest. k. of net kosthuis. Tevens Jonge konij nen te koop. Hoogmadeseweg 19. Leiderdorp. Wasmachines f 155, zonder beschadiging. 2 Jaar garantie, inh. 55 1., gem. bet. Telef. 30372, Oude Singel 206, Leiden Te huur zomerhuisje te Noordwijik, 4-pers. butagas, f 50 p. w., vanaf 28/6>12/7. Hof- laan 239, tel. 30472. Aangeb. van part. Berlnl M 21 in z. g. st., geen hande laren. Na 6 uur. Pr. Frederiikstraat 15. Wegens plaatsgebr. aangeb. blank eiken 3-deurs linnen kast. Morslaan 59. Leiden. Ilooijackers en naaimachines een begrip. Prima kwaliteit, voordelige vlotte serviceVraagt vrijblijvend bezoek aan huis en ook U zult overtuigd zijn. Naaimachinehandel RoolJackers Leemansstraat 31, Leiden. Tel. 31324. Rooijaokers en naaimachines een begrip. Wilt U verzekerd zyn van prima kwaliteit, en-a ren vakmanschap en vlotte service? Dan Uw adres: Naaimachinehandel Rooijackers Leemansstraat 31, Lelden. Tel. 31324. BBromfletsverhuur. De euwste Berinl M 21 de luxe 1958 te huur, per uur, per dag of langer. Tevens verbuur van nieuwe 4-, 5- en 6-pers auto's J. de Jong, Varkevisserstr. 66, Katwijk aan Zee. Tel. 2795. Knittax de koning der brel- maohines. Met 198 naalden, draadgeleider, kluwenhouder, toerenteller en verende tong naalden, prijs f 360.Model 164 naalden, de breimachine voor iedereen f 270. 't Breima chinehuis, Haarlemmerstraat 196 a. Leiden. Telef. 23214. Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.50. Solex de Luxe f 399.50, p. m. f 20.25, Inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Huisman. Ho gewoerd 6668. telef. 31292. Uw adres voor rotan meube len. mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart. Lange Pieterskerkkoor- steeg 24. Reparatie-inrichting. Tel. 30534. Overgangsleeftyd? Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpuist jes? Verstopping? Vetzucht? Nattermann's Bloedzuiverende thee nr. 8 helpt! Groot pak f 1.85 by elke drogist. Alle motoronderdelen heeft Oor Bolman, 13. Den Haag. tele foon 11.45.01. Televisie, radio's, bandre corder, bromfietsen, wasmachi nes. rywielen en stofzuigers, reeds vanaf f 2.50 per week. Br.: Kersenstraat 22. Lelden. Naaimachine Singer t. e. a. b. J. Rynsburger, Evertsenstr. 48 a. Leiden. Verhuur zonder chauffeur, 4-, 5- en 6-pers. all risk ver zekerd. De zaak met de grootst mogeiyke service. Bil lijke tarieven. Werkhoven's luxe autoverhuur. Van 't Hoff- straat 11. Telef. 22300. Aangeboden comb, boeken- k ast-schrijf bureau (Dlco-set). Hoge Ryndijk 200, drukbel. Het juiste adres voor auto plaatwerk is: Middelweg 11. Tel. 30600. Financiering van Uw auto, bromfiets, scooter en motorrij wiel. Alle verzekeringen. Ass.- kantoor C. W. Betcke, Kanaal- weg 11. Leiden. Telef. 26785. Bromfletsverhuur. De nieuwste Berinl M21 de luxe 1958 te huur, per uur, per dag of langer. Tevens verhuur van nieuwe 4-, 5- en 6-pers. auto's J. de Jong. VarkëVlsserstr. 66, Katwijk aan Zee. Tel. 2795. „Roslne" geeft, de hoogste prijs voor goud, zilver en Ju welen. Grote keuze in verlo vingsringen, gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16, te lefoon 26854. Stipdonk autoverhuur. Het nieuwste materiaal met radio, Ford Consul, Opel Rekord, Morris 1000. Billijk tarief. Hoogl. Kerkgracht 30. Telef. 31608. Pracht woonark. 3 sl.kaniers. Ook ruilen wij Uw te kleine ark tegen grotere, bij woonark „De Ijsvogel", Maasstraat ach ter no. 8, Dordrecht of telef. K 5980 - 2359. na werktijd 2558 Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 125.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke- lyke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spul 2)14. Den Haag, telef. K1700: 11.34.91! b. g. g. 11.53.96. Kopen zonder betalen kunt U geen enkel artikel. Nagenoeg alles kunt U kopen en gemakkelijk betalen als U schrijft aan Postbus 168. Lel den. M Iedereen Is enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf 19.50, tweepers. f 26.50. Smit's bedden-tapijtenmagazijn Mare 98. Vrouwensteeg 9. tel. 23913. Luxe autoverhuur. Wij ver huren o.a. Mercedes-diesel. Simca en Volkswagen. Uitslui tend nieuw materiaal. Garage Bierman, Voorhout. Tel. 02532 7433. Aangeboden boot motor, 1- cil., direct ln te bouwen. J. Keiler. Van der Tasstr. 8, Lelden. Aangeboden 1000 bloemkool- planten, soort late Lombok- kers. Tevens 5 Jonge konijnen, Leidseweg 94 F. Voorschoten. Colberts en pantalons voor het werk reeds vanaf f 2. Slegtenhorst, Doelensteeg 9. Te koop groot massief eiken bureau-minlstre, bladmaat 140 x 78, met mooi paneelwerk, 2 zij kasten met 6 laden, uiterste prys f52. Witte Singel 102. Na 5 uur. Te koop Skoda 1200, van dec. 1952, ln goede staat, kleur lichtblauw, prys f 1600. Voor inlichtingen Garage V. A. Reys Hoge Rijndijk 55. (Leiden, tel. 01710 - 22381) Voor lassen van alumlniun aluminlum-legerlng. zinkleg ring, gietijzer, brons, geel rood koper. Lasbedrljf C. R. Mul, Lange Scheistr. 9A, I den. Attentie. Karpet tenvoorrai 500 stuks, meubelen, beddeg, ledikanten, dekens, rookstoe kussens, vloerbedekking, ove gordijnen, vitrage, grote sort ring. Betaling kunt U zelf r gelen. Vraagt vrijblijvend re eer zigersbezoek. Geheimhoudt ;ebi verzekerd. Brieven bur. v. blad onder no. 647 k. on Aangeboden Philips platei eet speler in goede staat, 3 snel luis met 23 platen, klassiek popi |jg f 65, wegens aanschaf bancln >mi. Na 6 uur. Rijn- en Schieka 141, Leiden. E ,ort£re< 1 r iaa DIVERSEN U bent het toch niet ve geten? Glas-in-lood in iede •pri' „1 Dpei G' H. »rijs. Geslepen glas. v. Buurt >emibastraat 63. Telef. 315' Verhuur kano's 1- en rs. kano's. Jachthaven ■ekvaart". H. Geijsman, Maéind „1 loels „I Wie wil ruilen. Aangeb. lm a/d. L. Ryndijk. Gevr. and huls. Brieven bur. van blad onder no. 742 k. Jonge wed., 30 Jaar, N.h.1 'e/ïa 2 kind. zoekt langs deze w kennis met wedn. t 35 J., kind geen bezwaar. Brieven l f«3. foto's, op erewoord retour, b'. van dit blad no. 753 k. dijk 149 a. Tel. 21144. Rondvaart over Kagerplassj Vertrek dagelijks 2 uur van peg' de Beestenmarkt. 's Zondt iei- Havenbrug. Geregelde sta< Je rondvaarten. Red. Gebr. H« a.,r land, tel. 23633. Ml Engels. Grondige evanieno laar leiding handelscorrespondent 'ave spreekvaardigheid Cambrid Spoedopleiding Emigranten. Dageiyks Inschrijving. Vertall gen. W. Verboog, Leraar E gels, beëedigd Tolk/Vertal Prof. Cert. Cambridge Unive sity. Steenschuur 18. Leide Telefoon 25335. Zwervend aangetroffen w kater. Tel. 21722, tussen 7- uur. De Vrienden van U.V.S. ga vissen, zaterdag as. in Vliet. Iedereen kan meedoet Inlichtingen: Apothekersdijk en Bloemstraat 22. Arbeiderswoning ruil aan? boden, bev. 1 kamer, kam< keuken en 2 slaapkamers, gn zolder, huur f 8.75 per we< Gevraagd woning in omgevt Haagweg of Lage Mors. Br ven bur. van dit Blad on< no. 677 k. Aangeb. Den Haag. wedestraat 25, 2e portleketa 5 kamers, hal. keuken, balki of Sumatrastraat Leiden, dut bov.huis, 6 kamers. Gevraa 5 kamers. Leiden of omgevii Brieven: Mer wedestraat Den Haag. Nette man zoekt kennism king met wed. of gescheió vrouw. Brieven bur. v, d. bl onder no. 646 k. Dame, 57 J. z. k. m. beslij O nette heer, wedn. of gesch., 65 J. Brieven bur. v. d. bl Unc onder no. 645 k. A. Spreen lielderzien geeft vry dag 27 Juni seance ..t café-rest. Royal. Doezastr. te Leiden. Prlvéconsult van tot 6.30 uur. M miji M

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 8