Braziliaanse goochelaars spéélden in halve finale met Frans elftal Luxemburgers gaven Buchly spons en zeiden„Was de wagen maar Kopa alléén kon het niet redden Zweden in eindstrijd door 3 1 overwinning op Duitsland (iiarlv Gaul verwacht veel van deze Ronde van Frankrijk Nederlandse dames werden zonder pardon uitgeschakeld WOENSDAG 25 JUNI 1958 Wereldkampioenschap voetbal Dramatisch, in één woord. Frankrijk werd niet alleen verslagen, de dartele Braziliaanse voetbal lers hebben met het team van Robert Jonquet gespééld. De Zuidamerikaanse atleten hebben het gisteren in de halve finales in het Solna-stadion te Stockholm opnieuw en nu wel overduidelijk aangetoond: in dit toernooi zonder favorieten zijn zij de grote kanshebbers. En nu kan men aanvoeren, dat Frankrijk in de tweede helft is verslagen, dat de blessure, die aan voerder Jonquet feitelijk heeft uitgeschakeld, de beslissing heeft gebracht. Men kan dat aanvoeren, zeker, maar deze Zuidamerikaanse ploeg die zich de weelde kon veroorloven vijf of meer goede kansen door slecht schieten teniet te doen om dan toch nog met 52 te winnen, had dit Franse team stellig ten alle tijde verslagen. Zij waren te snel, te beweeglijk, Garrincha, Didi, Vava, Pele en Zagallo. Het was om wanhopig van te worden voor de Franse verdedigers. Steeds weer zagen zij een Braziliaan vrij staan en steeds weer was het juist die ene speler, die de bal kreeg toege schoven. Neen, het zou onjuist zijn de nederlaag van Frankrijk alleen te wijten aan die verwonding van de Franse aanvoerder. Ook in de eerste helft speelden de Brazilianen als ploeg beter. Bij hen kon elke speler zorgen voor de opbouw van de aanval, van de Fransen was het echter eigenlijk in eerste instantie alleen Raymond Kopa, de kleine Poolse Fransman, die met zijn haarfijne passes Juste Fontaine, de topscorer van dit toernooi in de vrije ruimte kon lanceren. En Kopa mocht dan keer op keer verwarring stichten in het centrum van de Braziliaanse verdediging, zelfs een Kopa kan alleen geen wedstrijd winnen. Ongelukkig begin Jonquet is niet gelukkig geweest in deze wedstrijd. Het begon direct al. In de tweede minuut nadat de Franse aan voerder een Braziliaanse aanval goed had onderbroken. Tot ontzetting van het kleine Franse legioen plaatste Jonquet de bal naar Pele. die onmiddellijk met een dieptepass midvoor Vava voor de Franse doelman bracht. Wel probeerde Claude Abbe nog door tijdig uitlopen het trefvlak te verkleinen, maar het schot van Vava was van te dicht bij afgevuurd om de Fransman een kans te geven (1—0). De zestien reporters van radio Pan-Americano kenden hun vreugde niet. Alle mogelijkheden die de rijke Portugese taal hun bood om uiting te geven aan hun vreugde werden gretig gebruikt. Maar vreugde kan heel snel in ver driet veranderen, zeker bij de emotio nele Brazilianen. Amper vijf minuten later glinsterden er tranen in de ogen van de zo juist nog gelukkige reporters. Kopa. was daar de oorzaak van. De kleine Raymond had op links de bal vrijgemaakt en meteen volgde een pass naar Fontaine. In volle sprmt bracht de Franse rechtsbinnen het leer onder con trole en daarna vloog de bal hard en laag in de hoek (11). Het leek wel of het geluk de bruine bal-goochelaars ver laten had. Eerst kogelde Zagallo hard tegen de lat. Reeds juichte de Brazi liaanse reporters, want van de lat was zo dachten zij althans de bal ver achter de doellijn op de grond gestoten. Maar de vlag van grensrechter Leafe bleef in rust en arbiter Griffiths liet doorspelen. Vanaf dat moment was Leafe echt niet meer populair bij het Braziliaanse verslaggeverslegioen. Het zou echter nog erger worden. JONQUET GEBLESSEERD Op het moment, waarop Jonquet zich wegens een verwonding onder behande ling van Hainaud, de Franse verzorger had gesteld, begon het drama zich dui delijk af te tekenen. Zes minuten voor de rust kogelde Didi. de technicus num mer één van dit toernooi, plotseling ontstellend hard in. Hoog, bijna bij de kruising van lat en paal, sloeg de vol treffer in. Opnieuw bleek Claude Abbe kansloos (21). En kort voor het einde van de eerste helft beging Leafe dan zijn tweede „misdaad". Opnieuw koste dat de Bra zilianen een doelpunt. Want toen rechts buiten Garrincha onverwacht met een hard en laag schot voor het derde Bra ziliaanse doelpunt zorgde, deed Leafe juist wat hy kort tevoren, tot grote ver ontwaardiging van de Brazilianen, nage laten had. Nu ging de oranje vlag van de Brit wel omhoo? een van de Zuidameri kaanse voorwaartsen stond buitenspel en dat was Leafe niet ontgaan. Aan de klanken uit zes Braziliaanse radio cabines te oordelen zouden die zestien Zaterdagelftal tegen Arn'iems KNVB-team Het zaterdagelftal zal zaterdag a.s. het seizoen besluiten met een wedstrijd tegen het Arnhems KNVB-elftal, samen gesteld uit spelers van Vitesse, Wage- ningen en Rheden. De wedstrijd vindt plaats op het terrein van „Ede" en vangt om 18.30 uur aan. De opstelling van het bondselftal is: Woudsma (DES) doel: Nijmeier (Sparta E.» en Kriek (Huizen» achter; Aandewiel (Quick Boys', v d. Schee (Spijkenisse) en v. Duijn (Quick Boys) midden; Berg werf (Zwaluwen), Nieuwstraten (Zwart wit *28). Harm. v. Dalfzen (Sportcl. Genemuiden), Henk v. Dalfzen (Sportcl. Genemuiden) en v. Hal (DOVO) voor. (Sportkr.) commentatoren daarna gezamenlijk nog even persoonlijk met Leafe „gesproken" willen hebben OP DE VLEUGEL Jonquet, die kort voor het einde van de eerste speeltijd de kleedkamer maar had opgezocht, kwam na de hervatting terug. Hij ging het daarna maar op de linksbuitenplaats proberen. En linkshalf Marcel werd stopper. Met een van pijn vertrokken gelaat heeft de Franse cap tain de tweede helft uitgespeeld. Doch van werkelijke waarde is de dappere Jonquet eigenlijk niet meer geweest. Het ging steeds beter bij de Brazilianen. Het leek wel of de Zuidamerikanen iedere keer met grotere snelheid de Franse ver dedigingslinies doorsneden Het was dui delijk, doelpunten konden eenvoudig niet uitblijven. Toch was die eerste treffer na rust geen gevolg van een De Franse doelman Abbes valt op de grond, terwijl Vava (Bra zilië) het eerste doelpunt voor zijn land scoort. (Telefoto) geschenk van Abbe, die over een voorzet van links heendook waarop Pele alleen maar de bal behoefde aan te raken om zijn landgenoten wederom in extase te brengen (31). Het duel was beslist. De Fransen werden overspeeld. En zelfs de meest verstokte Franse supporter be greep na die negentiende minuut, nadat Pele uit een pass van Vava voor het vierde Braziliaanse doelpunt had ge zorgd <4—1), dat de strijd eigenlijk al gestreden was. Juist was de rust wedergekeerd, en net waren de amper 27.000 Zweden die met draagbare radio's op de tribunes meteen maar de wedstrijd Zweden West-Duitsland volgden, het er over eens. dat hun ploeg een goede kans had tegenstander van de Brazilianen te wor den, toen Pele in de dertigste minuut de bal ineens op de schoen nam. en de stand op 5—1 bracht. Het werd nog 5—2, dank zij Piantoni. de beste bij de Fran sen. die van ver laag inschoot. Maar dat kon' niemand meer tot groot enthou siasme brengen. Of het moest dat kleine groepje Fransen zijn geweest, dat. zij het wat schuchter, het doek met de leus goede combinatie. Het was louter een „Allez France" weer tevoorschijn bra- Juskowiak uit het veld gezonden In de 13e minuut van de tweede helft van het treffen ZwedenDuitsland stuurde scheidsrechter Zsolt de Duitse back Juskowiak van het veld. De straf was gerechtvaardigd, want Juskowiak had de kleine Zweedse rechtsbuiten Hamrin op veel te ruwe wijze ten val gebracht en zich ook nog aan natrappen schuldig gemaakt. De Duitser wilde of kon de straf niet begrijpen, maar Fritz Walter en Schaefer spraken hem troostend toe en leidden hem buiten het veld. In dit ogenblik viel de beslissing, want de Duitse ploeg, hoe verwoed ze zich ook verweerde, kon het tegen de snelle, geestdriftige en door hun publiek moreel gesteunde Zweden, met één man minder natuurlijk niet bolwerken. En de uitslag 3i mag ten slotte nog een zeer goede prestatie heten, te meer wanneer men weet dat de Duitsers nog bijna vijf minuten met negen man hebben gespeeld. Spoedig bleek, dat de vleugelspelers Hamrin en Skoglund de Duitse achter hoede zwaar op de proef zouden stellen. Het spel was snel en fors aan weers zijden, met de Zweden het meest in de aanval onder de stuwende aanmoedi gingen van de 50.000 toeschouwers. De druk nam steeds toe. maar in de Duitse tegenaanvallen school altyd gevaar. In de 14e minuut liep Rahn door de hele verdediging heen, doch stuitte op de spil Gustafsson op het moment dat hij zijn solo-actie met een hard schot wilde be kronen. Eén minuut later schoot Ham rin juist over het doel van Herkenrath uit een verre voorzet van Skoglund. Daarna was het Gren die doorbrak, maar zijn scherpe voorzet vond niemand van de Zweden op de juiste plaats nadat Herkenrath was uitgelopen. (Advertentie) vakantie is te kort om er zelfs één dag of uur van te missen. Daarom waarheen U ook gaat neem ASPRO' mee' Geen hoofdpijn, opkomende kou of lusteloosheid zal dan Uw vakantievreugde bederven ASPRO helpt snel en zeker èn doet meer dan dat' Door zijn onschadelijke samenstelling geeft 'ASPRO' U Uw opgewektheid en levensvreugde terug '/l u blijft Uw gehele vakantie in vakantiestemming 2 'aspro'5 ,-eo. Itóerttioeek f#! programma ..HERHALING OP VERZOEK" over Radio luiemburg (208 m.) iedere tondagmorgtn 10.44 u Tour de France (Van onze speciale verslaggever) Op het terrein van de wereldtentoonstelling te Brussel, beheerst door het alles overschaduwende Atomium, is maandag plaats inge ruimd voor een nieuwe staat. Het is de staat van Jacques Goddet, die met zijn vijfhonderd inwoners volkomen past in de internationale sfeer, welke in deze maanden in de Belgische hoofdstad heerst. Goddet en zijn medewerkers hebben ook de 45e Tour de France weer voor treffelijk voorbereid. Maandag werd het geweldige werk dat gedu rende tien maanden achter de schermen werd verricht, zichtbaar. Het met straffe hand geleide apparaat trad in werking. Overal in Brussel verschenen richtingsborden die volgers en renners naar het hoofd kwartier in het Heyselstadion dirigeren. En aldaar werden alle forma liteiten op snelle zakelijke wijze afgewerkt, verschenen de eerste bulletins voor de pers en werden de laatste schikkingen getroffen. Het is duidelijk: niets werd aan het toéval overgelaten, de Tour kan vertrekken. De Nederlands-Luxemburgse ploeg is ondergebracht in het gebouw Prokopief (van het Expo-hotel). De renners slapen in tweepersoonskamers, waarin radio en telefoon zijn aangebracht en de stem ming is dan ook opperbest. Gistermiddag hebben de Nederlandse renners kennis gemaakt met hun nieuwe baas, Jean Goldschmidt, de beminnelijke Luxemburger, en hun ploeggenoten. De begroeting was uiterst prettig. Gold schmidt, die een aardig woordje Neder lands spreekt, vond onmiddellijk de woorden, die over en weer vertrouwen inboezemden. Charlie Gaul staat uiter- By deze superioriteit van de Zweden kwam het doelpunt van Schaefer, die na 23 minuten de score opende met een geweldig hoog schot uit een pass van Seeler, als een ijskoude douche voor het publiek. Het zag er ook even naar uit dat de Duitsers dit succes zouden kunnen uitbuiten want hun voorhoede combineerde nu prachtig en zij hadden beslist geen geluk toen de Zweedse spil Gustafsson enkele minu ten later de bal nog net van de doel lijn kon trappen, met keeper Svensson volkomen uit positie. Maar de Zweden kwamen terug, Skog lund schoot ietwat onbesuisd van dicht bij over de lat maar maakte dit goed door na ruim een half uur de roos te treffen met een hard. laag schot, uit een pass van Liedholm. Dit doelpunt bracht de Zweedse toeschouwers in een staat van welhaast Zuidamerikaanse vervoe ring. De Duitse „Schlachtenbummler" waren minder tevreden want zij beweer den dat Liedholm de bal in het midden terrein met de arm had meegenomen. Zsolt liet echter doorspelen en kende het doelpunt toe. ZWAAR OFFENSIEF De Duitsers begonnen de tweede helft met een zwaar offensief dat de Zweden geheel op hun eigen helft terugdrong. Gustafsson kon eenmaal Walter slechts met een uiterste krachtsinspanning de bal ontnemen, vlak voor het doel, en een schot van Seeler miste slechts met cen timeters. Maar de Zweden lieten ook twee goede kansen ongebruikt. Toen geschiedde het incident-Jusko- wiak. De scheidsrechter deed wat juist was, maar toch hadden de Duitsers, die niet protesteerden, geen ongelyk toen ze na afloop opmerkten dat Zsolt voorrust veel minder streng was opgetreden te gen Gustafsson, die Rahn op ongeoor loofde wijze in het strafschopgebied ten val had gebracht. De Duitsers trokken Cielarczyk terug in de verdediging en speelden verder met vier man in de voorhoede. Ze handhaaf den zich, verbeten spelend, in weerwil van de numerieke minderheid, en zelfs in de vier of vyf minuten, dat Walter uit het strijdperk verdween nadat hij op het middenveld, ook op ongeoorloofde wijze, door Parling ten val was gebracht. Walter was nauwelijks terug of de ge vaarlijke Hamrin, die naar links ge zwenkt was, schoot van dichtbij tegen de paal. Doch twee minuten later ge beurde het onvermydelijke: by een nieu we Zweedse aanval kwam de bal ten slotte bij Gren die van 12 meter afstand met zyn rechtervoet knalhard inschoot, juist onder de lat. Zo werd het 21 voor Zweden, onder uitbarstingen van geest drift by het publiek In de resterende negen minuten stre den de Duitsers vertwijfeld tegen een verzwaring van de score. Ze hielden stand tot twee minuten voor het einde, toen dribbelde Hamrin achtereenvolgens Schaefer en Erhardt voorby en schoot de bal onde- de vallende Herkenrath door in het net. Het laatste fluitje van Zsolt ging te loor in de oorverdovende jubelkreten van het Zweedse publiek. WATERPOLO De Zijl won ook van RZPC: 10-1 De enige tegenstander in de competi tie, die de Zyl nog niet ontmoet had, was RZPC. Was, want gisteravond togen onze stadgenoten naar Rotter dam. En zy kwamen, zagen en over wonnen. De Rotterdamse ploeg had niets in te brengen en werd met 101 verpletterd. De Leidse ploeg kon zich uitleven in allerlei kunstjes en com binaties. Mislukte iets, dan was de bal weer zeer snel veroverd en begon het spelletje opnieuw. Na het aanvangssignaal van de scheidsrechter verkenden de ploegen voorzichtig eikaars kracht. De Leidse ploeg zag nogal op tegen deze wedstryd, omdat nog geen twee weken geleden van dezelfde tegenstander in een toernooi I slechts met 31 was gewonnen. Maar weldra veroverden onze stadgenoten een overwicht. Het duurde echter geruime tijd voor het eerste doelpunt er kwam. Joop de Haas was er de maker van. Toen was het eerste schaap over de dam 1 en de andere volgden vlot. Twee maal Wim Bergman, twee maal Leo Stok- huyzen en Loek Leune brachten de rust- stand op 6—0. Direct na de hervatting 70 door Leo Stokhuyzen. Nummer acht was een solo-nummertje van Wim Bergman, die by keeper Ton Plezier de bal in ontvangst nam, het hele veld overzwom en met een pracht drukbal de Rotterdamse keeper kansloos sloeg. Hierna Loek Leune, invaller voor Hen- nie Hensing. 90. De Zijl was steeds ver opgedrongen en dit kostte een tegenpuntje toen een Rotterdammer vrij kwam en een geheel vrij veld voor zich had. Met een boogbal redde hij de eer voor z'n ploeg. Loek Leune zorgde voor de dubbele cijfers, waarna men het wat kalmer aan ging doen. Zo kon RZPC nog komen opzetten, maar gescoord werd er niet meer. Met deze overwinning heeft de Zijl nu de helft van de com petitie zonder een verliespunt achter de rug en staat de ploeg dus op de eerste plaats met vier punter! voorsprong op VZC en Vitesse, die nog tegen elkaar moeten spelen om ook de halve compe titie achter de rug te hebben. De dames-ploeg van de Zijl speelde in eigen huis gelijk met HVGB uit Haar lem. De Haarlemse ploeg nam al gauw een 10 voorsprong met een mooie boogbal. Verder werd het een gelijk opgaande strijd met voor de Zijl iets betere kansen. Het goede schot ontbrak echter. In de tweede helft hetzelfde beeld, totdat een HVGB speelster het water moest verlaten. Het lukte de Haarlemse ploeg enige tijd een doelpunt te voorkomen door met vier speelsters de weg naar het doel af te sluiten. Maar tenslotte scoorde Willy Teyn de gelijk maker: 11. Het vierde van de Zyl won met 42 van AZC III. KORFBAL De laatste beslissing inzake de degra datie (2e-klasse A) is nu ook gevallen. Doordat OSCR zijn laatste wedstrijd tegen Rozenburg met 5—3 gewonnen heeft, is Sperwers het kind van de rekening geworden en degradeert deze club samen met BI. Wit '51 naar de 3e-klasse. Bedrijf swedstryden Voor dit toer nooi werd gespeeld de wedstrijd Fluks- combinatieRykszuivelstation: 5—3. Deze serie wordt voortgezet met de ontmoeting Fluks-comb.Holl. Con structiewerkplaatsen op vrijdagavond a.s. om 7 uur, terrein Zoeterwoudse Singel. GEWICHTHEFFEN Tijdens een demonstratie bracht S. Stokkel (L.K.V.) zijn totaal van 337% op 340 kg. Zijn drukrecord van 107% bracht hy op 110 kg. aard in het middelpunt van de belang stelling. De Luxemburger wordt voort durend omringd door fotografen en in het restaurant verstomde het geroeze moes, toen hij omstreeks het middaguur met zyn ploeggenoten binnentrad om te gaan eten. Charlie verwacht veel van deze ronde. „We moeten natuurlijk alles nog af wachten", zei hij, „maar we hebben een sterke ploeg. Het belangrijkste is, dat wij tot een goede samenwerking tent" van ploegleider Goldschmidt by de permanence. Na de Ronde van Ne derland had de lange Hagenaar slechts één dag de tyd gehad om zijn tour voor te bereiden. Maar ondanks dat was hij er toch in geslaagd 160 bandjes op de kop te tikken „Die douaniers stonden naar die banden te kijken alsof ze van plan waren de hele zaak in te pikken, maar "toen zy hoorden, dat het voor de Ronde van Frankrijk was, kon ik dade lijk doorrijden. Dat „Tour de France" is voor de Belgen al net zo'n toverwoord als voor de Fransen". Het is overigens nog steeds niet dui delijk hoe Goldschmidt en Buchly hun gecombineerde taak zullen verdelen. Gistermiddag stonden zy het ene ogen blik elkaar als oude bekenden op de schouders te slaan en een minuut later weer van opzij te bekijken, als taxeerde de een de ander op zijn waarde. Er zal nog het een en ander bepraat moeten worden en daartoe zijn dan ook twee leden van de sportcommissie van de K.N.W.U., de heren Max Koot en John Stol, naar Brussel gekomen. Vandaag zal met de heren van de Luxemburgse bond en met Goldschmidt en Buchly een bespreking worden gehouden om, wat de leiding van de gemengde equipe betreft, de puntjes op de ,4" te zetten. „Wy zyn akkoord gegaan met Gold schmidt als directeur techniek en met Buchly als zyn assistent, aldus de heer Koot, maar toen Buchly hier vanmiddag kwam, hebben zij hem een spons en een zeem in de hand gedrukt en ze hebben gezegd alsjeblieft, zorg jy maar voor de wagen. Kyk, zo moet het natuurlijk niet gaan. En daarom zullen we nog eens een hartig woordje moeten praten met de heren". komen". Zelfs Tourbaas Jacques God det vond nog even tyd om met de „kroonprins" te spreken. „Hoe gaat het er mee. Charlie?, spreek je al een beetje Nederlands?" Gaul lachte be minnelijk terug, zoals hij reeds zovele keren beminnelijk heeft gelachen.... De ploeg rijdt in de oranje-shirt met rood-wit-blauwe band, dezelfde shirt, die de Nederlandse ploeg vorig jaar droeg. Het enige onderscheid tussen de Nederlanders en de Luxemburgers is, dat de laatsten een rood-wit-blauwe badge om hun trui bevestigd kregen. Wim van Est en Charlie Gaul ryden overigens in hun ere-tricot van natio naal kampioen. ER MOET NOG GEPRAAT WORDEN In de loop van de middag verscheen Klaas Buchlyn, de Nederlandse „assis- Abe Lenstra op de transferlijst (Speciale berichtgeving) Er lopen geruchten, dat Abe Lenstra op zyn eigen verzoek op de transferlyst zal worden gezet. Naar wij vernemen heeft het bestuur van Sportclub Ensche de van Lenstra echter nog niets ge hoord. Enige tyd geleden is hier a> terloops wel eens over gesproken en toen heeft het Sportolub-bestuur Len stra meegedeeld, dat, indien hy op de transferlyst geplaatst wilde worden, hy daarvan per aangetekende brief kennis moest geven. Tot vanmorgen had het bestuur echter nog niets ontvangen. Is er voor 1 juli geen brief dan gaat de plaatsing op de transferlyst niet door. Wimbledon kampioenschappen Zoals de traditie voorschryft was het gisteren „Ladies Day" op Wim bledon. De 30-jarige Althéa Gibson, die tot taak heeft de titel te verdedigen, heeft de toeschouwers laten zien, dat haar spel beslist niet is achteruit gegaan. Binnen een half uur verpletterde zij de jonge Australische Margaret Hel- lyer met 60, 62. Niet alleen zy, doch ook de Engelse Christine Truman en het opkomende sterretje Maria Esther Bueno uit Bra zilië, die haar felste rivalen zijn, be schikken over een uitstekende vorm. De 17-jarige Christine Truman had slechts 23 minuten nodig om haar landgenote Rosemary Deloford in twee sets (60, 6—1) te verslaan en Maria Bueno won gemakkelijk van de Engelse Hazel Cheadle, ondanks een schouderblessure. In de partij tegen de Australische Mary Hawton heeft de Nederlandse mevr. Roos geen voet aan de grond ge kregen: 6—2. 60. Het lange blonde Haagse meisje Fredy Marinkelle is in het duel met de Zuid- afrikaanse kampioene Bernice Carr pas in de tweede set op dreef geraakt. De eerste set verloor zy met 62. Met lange lange returns en goed netspel heeft Fredy het haar tegenstandster in de tweede set (97) niet gemakkelijk gemaakt. Maar de Zuidafrikaanse beschikte over een betere controle en dit bezorgde haar de overwinning. Wim Maris en Hans van de Weg, die voor de eerste maal kennis met Wim bledon hebben gemaakt, waren in de eerste ronde van het heren dubbelspel niet tegen de DaviS Cupspelers van India, Kumar en Krishman opgewassen. De cijfers waarmede onze landgenoten ten onder gingen waren: 6—1, 62, 63. Meer dan een oefenpartytje is het voor Kumar en Krishnan niet geweest. UITSLAGEN De belangrykste resultaten van de tweede dag luiden: Dames enkelspel: Maria Bueno (Braz.) versl. mevr. M. Cheadle (G.-B.) 6—1, 6—2; Pat Ward (G.-B.) versl. Pat Hird (G.-B.) 63, 62; Karol Fageros (V.S.) versl. mej. Moore (V.S.) 6—3, 7—5; Edda Buding (statenloos) versl. mej. Hoahing (G.-B.) 69, 61; Thelma Long (Austr.) versl. Ann Shilcock (G.-B.) 61, 57, 62; mej. Varner (V.S.) versl. Ilse Buding (statenloos) 75, 64; Dorothy Knode CVS.) versl. mevr. Ro berts (G.-B.) 7—5, 6—2; Zusy Kor- moczy (Hong.) versl. mej. de La Courtie (Fr.) 64, 62; Shirly Bloomer (G.-B.) versl. mej. Guri (Sp.) 6—1, 6—2; Althéa Gibson (V.S.) versl. mej. Helleyer (Austr.) 60, 6—2. Heren enkelspel, eerste ronde: Mervyn Rose (Austr.) versl. Skonecki (Polen) 63, 60, 63; Pimental (Venezuela) versl. Stewart (Austr.) 75, 64, 62. Heren dubbelspel, eerste ronde: Perry en Woodcock (Austr.) versl. Keretic en Nikolic (Z.-Sl.) 6—2, 6—3, 6—3; Grinda en Molinari (Fr.) versl. Destremau en Hailler (Fr.) 9—7, 6—3, 64; Pietran- geli en Sirola (It.) versl. Laver en Mark (Austr.) 6—2, 3—6, 16—8, 6—3; Cooper en Fraser (Austr.) versl. Collar en Col lins (G.-B.) 63, 62, 64; Ayala en Candy (Chili/Austr.) versl. Arilla en Gimeno (Sp.) 86, 62, 8—6; Darmon en Rery (Fr.) versl Lazzarino en Maggi (It.) 6—2, 6—3, 4—6, 6—4; Petrovic en Skonecki (statenl./Polen) versl. Balestra en Murphy (Zwits./Z.-Afr.) 64, 64, 6—2.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4