Eet nu bloemkool mei verse worst Laatste Berichten GEIDERBLOM'S vlees- en vieeswarenbedrijf MAANDAG 23 JUNI 1958 Kritiek Gomoelka op exeeutie-Nagy Engelse communist Horner „vervuld van afschuw" De secretaris-generaal van de Poolse communistische partij, Gomoelka, heeft vorige week een brief aan de Sovjetrus- sische premier Kroesjtsjef gezonden, waarin hü zich, mede namens de Poolse communistische partij, distancieert van de terechtstelling van Imre Nagy c.s. Gomoelka zou er zijn teleurstelling over uitgesproken hebben, dat hij en de Pool se communistische partij niet geraad pleegd zijn in verband met de zaak- Nagy. Omtrent de positie van Gomoelka doen tegenstrijdige berichten de ronde. Volgens sommige waarnemers zou er een zuivering van de Poolse communistische partij op komst zijn, waardoor de posi tie van Gomoelka verstrekt zou worden. Deze zuivering zou geschieden ten koste van de overgebleven Stalinisten in deze partij. Deze berichten zijn in lijnrechte tegenspraak met die, welke gewagen van Gomoelka's vervanging door een Sta linist, in welk verband de naam wordt genoemd van de huidige Poolse ambas sadeur in Praag, Mazur. Tegen deze laatste verwachting omtrent Gomoelka's vervanging pleit de brief, welke hij naar Moskou heeft gestuurd. Hieruit blijkt immers, dat hij zich sterk gevoelt tegen over het Kremlin. Premier Nehroe van India heeft het bericht van de Hongaarse executies en de mogelijke gevolgen van dit feit ..zeer zorgwekkend" genoemd. Onze Londense correspondent telefoneerde ons heden ochtend, dat Arthur Horner, de commu nistische leider van de Engelse mijn- werkersbond. tegenover de ..Daily Ex press" verklaard heeft, dat hij vol af schuw vervuld is over de ter dood bren- girg van Imre Nagy en zijn collega's. Deze moedige uitlating kan tot sensa tionele gevolgen leiden voor Horner en vele andere communisten, die jls hij voelen. Horner zei, dat de dood van een man niets oplost, omdat zijn denkbeel- zullen voortleven. Horner is nog steeds lid van de Britse communistische partij, maar hij weigert zich door wie ook de mond te laten snoeren, als hij dwaas heid en onrecht ziet. Hij is al 30 jaar de meest vooraanstaande vakbondsfi guur onder de Britse communisten en kan zich daardoor enige onafhankelijk heid veroorloven. Hij gaat volgend jaar met pensioen. In de afgelopen twee jaar heeft de toch al nietige Britse commu nistische partij ongeveer een kwart van haar leden verloren. Hoofdzakelijk we gens Kroesjtsjefs kritiek op Stalin en de Sovjet-onderdrukking van Hongarije. In i956 bedroeg het aantal leden 33.000. Het liep terug tot 25.000. Straatsburg kwam als eerste uit de bus Het Europese parlement is vanochtend onder grote belangstelling begonnen met de stemming over het advies aan de ministers inzake de zetel der Europese instellingen. Er zijn twee stemmings ronden met een ingewikkelde telling, zodat het wel geruime tijd zal duren, voor de uitslag bekend zal zijn. Volgens officieuze cijfers is bij de eer ste stemmingsronde in het Europese parlement Straatsburg als eerste uit de bus gekomen met 271 stemmen. Op Brussel werden 270 stemmen uitge bracht. Het Leidsch Dagblad De krant voor iedereen BEURSOVERZICHT Flinke belangstelling voor Ver. Deli Amsterdam, 23 juni. Het was opmerkelijk hoe vandaag de Indonesische sector van de markt in het middelpunt van de belangstelling stond. Zonder dat er speciale factoren waren, die hiertoe aanleiding gaven, was er kooplust voor Ver. Deli en Senembah. Deze beide fondsen waren de gehele middag de feature van de beurs en daarin werden dan ook de grootste om zetten gemaakt. De tegenstellingen wa ren nogal scherp, want in de overige hoeken was de animo tot zaken doen ver te zoeken. Veel hoorde men praten over de achtergronden van de opmerke lijke stijging in certificaten Ver. Deli. Men was het er over eens, dat er meer gang in de markt zit. Men over woog, dat bij de tabanksinschrij vingen zeer mooie prijzen zijn gemaakt en bo vendien maakte het een prettige indruk, dat Hatta het overnemen van de bedrij ven in Indonesië heeft veroordeeld en dit schadelijk heeft genoemd voor het land. Per saldo resulteerde voor Deli een koersstijging van bijna 10 punten. Het maximum van de koers was op 114. Daarna volgde een reactie tot 110%. Senembah volgde heel nauwgezet en liep tot 90 na vrijdag gedaan te zijn van 82 tot 85. Wel waren de overige Indo nesische fondsen goed gestemd, maar van een opmerkelijke stijging was hier geen sprake. HVA kwam op 109, Amster dam Rubber op 71. Alles bijeen een goede markt voor de Cultures, waarin stellig, evenals vrijdag, de grootste omzetten van de dag zijn behaald. Kon. Olie bleef beneden het niveau van vanochtend, maar profiteerde van het betere verloop van Wallstreet van vrijdag. Unilever had een vast verloop, deels door ruiltransacties. Het fonds klom zelfs op tot 355. Ook Philips lag niet ongunstig en kwam ver boven de 290. AKU daareptegen handhaafde zich na een hogere opening. Scheepvaart was verdeeld en rustig. Staatsfondsen ver toonden weinig beweging. Diverse -in dustriepapieren weerspiegelden de in vloed van jaarverslagen en jaarvergade ringen. Zo b.v. Nyma en Tricotbest. Kromhout, die vrijdag ongenoteerd bleef, trok aan op het jaarverslag. De markt sloot met onveranderd Deli en Senembah op de voorgrond. WISSELKOERSEN Amsterdam. 23 juni Londen 10.58% 10.58%. New York 3.78^—3.78fè, Mon treal 3.93Y4— 3.93%. Parijs 89.95—90.05, Brussel 7.59%7.59%. Frankfurt 90.51% —90.56%. Zürich 86.52%—86.57%. Zü- rich (vr. fr.) 88.3288.37%, Stockholm 73.15—73.20, Kopenhagen 54.71%-54.76% Oslo 52.87%—52.92%. Milaan 60.71%— 60.76%, Wenen 14.61%—14.62%. Treinramp in Mexico: veertig doden Een treinramp in Mexico heeft volgens de eerste berichten aan veertig mensen het leven gekost en er zijn zeker tachtig gewonden te betreuren. De sneltrein, die op weg was van de stad Mexico naar Vera Cruz is door nog onbekende oor zaak nabij het dorpje Maltrata, op de top van een berg, ontspoord. Met een snelheid van ongeveer 150 kilometer per uur stormde het gevaarte de berghel ling af en verwoeste het station van Maltrata. Verdere bijzonderheden ont breken nog. Bezwaarschrift afgewezen in zaak schroothandelaren (Van onze Haagse redactie) De raadkamer van de Haagse Recht bank heeft beslist dat er voldoende aan wijzingen van schuld bestaan om de vervolging van de beide directeuren van de N.V. „Zeeuwse Metaalmaat- schappü" voortgang te doen vinden. De raadkamer heeft hun bezwaarschriften tegen de dagvaarding ongegrond ver klaard en de zaak voor behandeling ver wezen naar de gewone strafzitting. De beide verdachten zijn van deze be slissing in hoger beroep gegaan. Eerst zal het Haagse Gerechtshof dus nog over de bezwaarschriften moeten oor delen. Indien het Hof tot een gelijklui dende conclusie komt als de raadkamer van de Haagse Rechtbank, zal de zaak op een nog nader te bepalen tijdstip, waarschijnlijk tegen het einde van dit jaar, door de rechtbank kunnen worden behandeld. Zoals bekend worden, de beide directeuren van de „Zeeuwse me taal Mij." vervolgd voor hun aandeel in de internationale „schroot-zwendelaf- faire". De zwendel met schroot, afkom stig vjtn oude schepen, heeft het ver eveningsfonds van de zes landen der Europese Kolen en Staal Gemeenschap meer dan twee en een half miljoen gul den schade bezorgd. De hoofddirecteur van de „Zeeuwse Metaal Mij" is destijds tot een jaar en een maand gevangenisstraf veroordeeld. De referendaris van het ministerie van Economische Zaken, die de valse pa pieren in handen had gespeeld, waar mee de zwendel mogelijk werd gemaakt, werd gestraft met een gevangenisstraf van een jaar en negen maanden. Canadezen nemen genoegen met minder oliewinst De eerste minister van Perzië, Eghbal, heeft gisteren bekend gemaakt, dat een nieuwe particuliere Perzisch-Canadese overeenkomst inzake de exploratie en produktie van olie is gesloten, waarbij waarbij Perzië 75% van de winst zal ont vangen. De overeenkomst, die de premier ter goedkeuring aan het Perzische par lement heeft voorgelegd, is door de Na tional Iranian Oil Company afgesloten met de Saphire Petroleums, een Cana dese oliemaaatschappij. Eghbal deelde mede, dat een geza menlijke Perzisch-Canadese oliemaat schappij zal worden opgericht, die 50% van de winst aan Perzië zal afdragen, terwijl het land van het restant nog eens de helft zal ontvangen als aan deelhouder. (Deze overeenkomst is daarom van zo veel belang, omdat totnutoe een 5050 afspraak tussen de Westerse oliemaat schappijen en de olielanden placht te bestaan. Dezer dagen heeft de Sovjet- Unie aan olieproducerende landen een akkoord aangeboden, waarin zij genoe gen neemt met slechts tien procent van de winst. Dit aanbod wordt echter niet als ernstig opgevat, omdat het volgens bevoegde waarnemers slechts bedoeld zou zijn om de moeilijkheden van Westerse olieproducenten met de landen van het Midden-Oosten te vergroten. Niettemin is de Canadese stap van grote betekenis, daar aangeomen moet worden, dat de Westelijke landen nu van de fifty-fifty overeenkomsten zullen afstappen. - Red. „L. D.") STADSNIEUWS De toekomst van het valk Israël EVANGELISATIEWEEK GESLOTEN Gisteravond werd vanwege de contact commissie voor evangelisatiewerk, in het gebouw „Prediker", de laatste bijeen komst gehouden. Gelijk bekend, heeft men in de week van 1622 juni. iedere avond, samen komsten georganiseerd, waaraan op zondag 15 juni op het Stadhuisplein, een geloofsappel voorafging. Het motto voor deze week luidde: „De open poort". De belangstelling was bevredigend te noemen, al zijn de tentsamenkomsten méér in trek, wat de opkomst betreft. Op de laatste avond werd medewerking verleend door „Musica", onder leiding van de heer J. Arnoldus en het zang koor van de heer Dikkes. De avond werd geopend door de heer S. Stikkelorum. Als spreker voerde de heer Th. Dikkes van de Evangelische Christen Gemeen schap het woord. Aan de hand van Ezechiël 37 114 (de herrijzenis van Israël) wees spreker er o.m. op, dat de profeet door God in de geest naar buiten werd geleid en ge plaatst in een dal vol dorre doodsbeen deren. Op 25-jarige leeftijd, zo vervolgde spreker, werd de profeet naar Babel gedeporteerd om in ballingschap te ge tuigen van de heerlijkheid Gods. Voorts schonk de heer Dikkes ~.an- dacht aan de glorieuze toekomst van het volk Israël. Wat God eenmaal aan Ezechiël liet zien, is vandaag werkelijkheid geworden, getuige de huidige staat Israël. De wel vaart van Israël is een raadsel voor de gehele wereld. Er is een staat ontstaan, m.a.w. er is een huid over die dorre beenderen gekomen. De volkeren zullen, aldus spreker, aan het ontstaan van de staat Israël gewend moeten raken. Uit een verstrooide beenderenhoop, ontstond een volk. Nationaal is Israël herleefd, doch de geest is er nog niet in. Er moet op het geestelijk herstel van Israël wor den gewacht. God zal eens Zyn geest aan Israël geven De heer Stikkelorum sprak deze avond het slotwoord, waarmede deze evange- lisatieweek weer tot het verleden be hoorde. Kinderen met vakantie DANK ZIJ UITZENDCOMMISSIE DR. VAN VOORTHUYSENSCHOOL In het St.-Antonius Clubhuis orga niseerden twee Leidse verenigingen nl. „De Vriendenkring" en „De Mirt", zater dag een gezellige feestavond, waaraan vele artiesten geheel belangeloos hun medewerking verleenden. De baten van deze avond zijn bestemd voor de Uit- zendcommissie van de Dr. Van Voort- huysen school. Kinderen, die zowel lichamelijk als geestelijk gehandicapt zijn, kunnen nu dus van een heerlijke vakantie gaan genieten. Het koloniehuis „Zonneoord" in Ede staat zes weken lang voor hen open. Namens de twee organiserende ver enigingen heette de heer A. Barendrecht alle aanwezigen hartelijk welkom in het bijzonder het hoofd van de Dr. Van Voorthuysenschool, de heer M. G. H. Den Haan, de leden van de Uitzendcommissie en de vertegenwoordigers van de ouder- commisie. De heer Den Haan, die hier na het woord voerde, toonde zich ver heugd ov^r 'het feit. dat de opvatting „ieder voor zich en God voor ons allen" thans vrijwel geen opgeld meer doet en de geestelijk en lichamelijk gehandicap ten steeds meer in de zo noodzakelijke belangstelling komen te staan. Een zee van werk wordt door de Dr. Van Voort- huysen-gemeenschap verricht ten bate van de eenvoudigen van geest, aldus spreker. Hij uitte in dit verband zijn ge voelens van dank en waardering. Onder leiding van Paul Pabo werd vervolgens een gevarieerd programma afgewerkt. - Medewerking verleenden o.m. het Leidse Jeugdorkest, „The Two in Harmony", het Trio Jeanne (xylofo- nisten) Dolf del Prado. een accordeon duo en'de Chico's, het vermaarde radiotrio. Gé Heinen zorgde voor enkele grapjes terwijl Paul Pabo zelf het spel „Dit is uw leven" leidde. Een van de aan wezigen werd hierbij op het podium LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Johanna P., dr van J. F. S. Straman en E. E. Lub; Leonarda J. M., dr van M. Booms en G. E. van der Krogt; Cornells zn van L. G. de MooiJ en J. M. Rhijnsburger. Ondertrouwd: P. J. Groot, 29 Jaar en M. C. de Jong, 27 jaar. GetrouwdJ. Robertson, 29 Jaar en M. J. C. van Burlnk, 21 Jaar. VOORSCHOTEN KON. ONDERSCHEIDING Bij K.b. is verleend de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in zilver, aan P. Jager, te Voor schoten, hoofdcontroleur bij de N.V. Ge mengd Bedrijf Haagsche Tramweg Maat schappij. BURGERLIJKE STAND Geboren: Willem J„ zn van W. J. de Jong en C. G. van Leeuwen; Janke, dr van J van Egmond en B. van Zljll; Marianne, dr. van J. H. Kuiper en J. A. v. d. Berg; Elisabeth A. C., dr van J. C. Groenewegen en A. E. v. d. Linden. Ondertrouwd: H. P. van Wetten en L. J. Buitelaar. Getrouwd: H. van Tuljl en A. F. Buite laar; L. ter Haar en C. Bogerd; H. de Jong en M. Westdijk; D. den Hollander en A. M. Verrlps; C. van Laar en A. A. Schep. WARMOND P.V. „WARMOND" De Postduivenvereniging „Warmond" hield zaterdag een wedvlucht voor oude duiven vanaf Chateauroux. Afstand 633 km. De duiven werden gelost om 8 uur met een west-noordwesten wind. In het concours waren 43 duiven. De eerste prijsduif bereikte haar hok zaterdag om 18.00.30 uur; de laatste prijsduif zondag 5.15.40 uur. Uitslagen: H. Kortekaas 1, P. Vogelenzang 2, 4, J. Smeets 3, J. de Weerd 5, 7, 9, N. v. d. Horst 6, dr. J. Venker 8, 10. geroepen en zag achtereenvolgens fa^ milieleden, vrienden en bekenden één voor één door de deuropening verschij nen. Na afloop van het cabaret was er tot diep in de nacht een gezellig sa menzijn. PROF. CLEVERINGA ERE-LID PRINS BERNHARD-FONDS Onze stadgenoot prof. mr. R. P. Cle- veringa lid van het dagelijks bestuur en voorzitter van de vaste commissie voor de wetenschap van het Prins Bernhard- fonds is vandaag tot ere-lid van dit fonds benoemd. De 16-jarige J. Montfoort uit War mond is gistermiddag met zijn bromfiets geslipt op de Turfmarktbrug. De E.HJD. heeft de jongen, die een kaakfractuur opliep, naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. Gezwicht voor de televisie (Van onze correspondent) Een Ulo-school in Hilversum is ge zwicht voor de televisie. Men zal een jaarlang een proef nemen om alleen 's morgens les te geven en de middag alleen voor huiswerk vrij te laten. Want gebleken is dat vooral door de televisie, benevens enkele andere omstandigheden, de avondstudie onmogelijk is geworden. Overigens is het aantal lesuren gelijk gebleven, maar het rooster is dus nu zó, dat de avond geheel vrij is gewor den, desnoods ook voor televisie-kijken. Minister Algera ziek De minister van Verkeer en Water staat, mr. J. Algera, moet tengevolge van een lichte ongesteldheid het bed houden. Als gevolg daarvan zal de mor genavond in de Tweede Kamer der Staten-Generaal te houden interpellatie door de heer Verkerk (A.R.) over de veerrechten over de Westerschelde moe ten worden uitgesteld tot een nader te bepalen datum. De R.-K. Harmonie St.-Matthias is zondag uitgekomen op het concours te Roelofarendsveen in de ere-afdeling harmoniekorpsen Het resultaat van deze deelname is voor de vereniging meer dan fastastisch te noemen. Het korps wist n.l. de eerste prijs te behalen met 337 punten en met de lof der jury. Het promoveerde hier mede naar de superieure afdeling. Door het hoogste aantal punten behaalde dit korps tevens de dagprijs en kwam hier mede in het bezit van de Burg. Keyzer- beker. PERSONEEL PADOX-PANAGRO GING EEN DAGJE UIT Zaterdagmorgen omstreeks half acht vertrokken vanaf de Beestenmarkt te Leiden, vier bussen met personeel van Padox-Panagro te Warmond. De rit ging via Aalsmeer naar de Pyramide van Austerlitz. Nadat men hier een uur van de mooie omgeving had genoten, ging de reis verder naar de Westerbouwing bij Arnhem. Vele maakten hier een boot tocht over de Rijn naar Arnhem en te rug. Omstreeks half vier vertrokken de bussen naar Zeist, waar een diner werd aangeboden. Een collecte voor de polio patiëntjes bracht f. 39.70 op. Ongeveer half elf arriveerde het gezelschap weer in Leiden. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 23 Juni. Veemarkt Aanvoer in totaal 1826. Vette koeien en ossen 1138; varkens 688. Prijs in cents per kg.: vette koeien le kw. 295—325; 2e kw. 270—290; 3e kw. 250 265; varkens (lev. gew.) 176 173 170. Verongelukte man geïdentificeerd Oude bekende van politie Een onbekende man, die in de nachi van woensdag op donderdag op di rijksweg AmersfoortApeldoorn dom een bromfietser ernstig gewond werf gevonden en die later in het zieken, huis „D, Lichtenberg" te Amersfoort overleed, blijkt te zijn een 52-jarip ontsnapte uit de Rekkense Inrichtin gen. De man was een goede bekendi van de politie en had reeds vele ver. oordelingen achter de rug. Men heeft duizenden vingerafdrukken moetei nagaan om de identiteit van de te kunnen vaststellen. Het slachtoffer werd gevonden tusse de rijbaan en het rijwielpad door ee: bromfietser 's nachts omstreeks half één Een militaire arts van het nabijgelege kamp „De Wittenberg" verleende de eer ste hulp en liet de man, nadat enkele woorden had gesproken, over brengen naar het ziekenhuis. De man was veertien dagen gelede ontsnapt uit de Rekkense Inrichtinge en heeft al die tijd zwervend doorge bracht. Aanvankelijk dacht men, dr hem een verkeersongeluk was overkc men, doch de lijkschouwing van dokte Zeldenrust wees uit dat hij een natuu: lijke dood is gestorven. Ontevredenheid over de C.A.O. in de bouwvakker Op de verscheidene bouwprojecten Utrecht zijn de bouwvakarbeiders vat ochtend wel verschenen, maar circa dri kwart naar schatting 5000 man niet aan het werk gegaan uit protes tegen de zaterdag ontvangen verlaagd lonen als gevolg van de nieuwe C.A.C voor de bouwvakken. De situatie op de werken is vrij rus.1, tig. Verder in de provincie wordt over gewerkt. Ook in Den Haag rijden grote groepe bouwvakarbeiders op fietsen door de sta teneinde collega's op bouwwerken t<°' staken aan te sporen. Een vierhonder^ man had zich vanmorgen omstreelF half acht in het Zuiderpark verzamel Twaalf doden bij aanslagei1" in Algerije Jj In het afgelopen weekeinde zjjn in Al gerije bjj aanslagen zes Mohammedanebr en zes Fransen om het leven gekome ee Het aantal gewonden bedroeg zeventiei De activiteit van de opstandelingen istye: laatste tjjd toegenomen. Volgens het blad „Echo d'Alger" zijjaa bij een gevecht in het gebied van Akbobr ten oosten van Algiers, elf opstandelii jj. gen gedood, onder wie een zekere Ka m: zouaghi, bekend als „de grote keelal ef snijder" die de dood van ruim tweehor derd personen op zjjn geweten zou heli. ben. Beurs van Amsterdam Maandag 23 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers Ned. '53 3% Grootboek obl. 3% Ned. '47 3% (3) Ned. '51 3% Ned. '53 (3%) Ned '56 3% Ned '48 3% Ned. '54 3% Ned. '55 I 3% Ned. '55 II 3% Ned. "37 3 Dollarlng '47 3 Investeringscert. 3 Ned. 62-64 3 Cert. NWS Indië '37 A 3 Grootboek '46 3 Ned W B e%>. koers v heden 94% 94% 81% 9312 90ft 95 95 94 93% 93% 93% 83 %B 88% 90 89% 89 H 891* 91% 91% 89% 89% 94 93% 95A 95% 94% 94A 91 91 73 B 110 110 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. Nat. Handelsbank Ned. Handelmij Amst. Rubber Deli Mij .en (Ver.) H.V-A Java Cult Senembah Vorstenlanden A.K.U Berkel's Patent (v.) Calvé Delft cert. gew. Kon. Pap. v Gelder Hoogovens cert Müller en Co. NJ. Ned. Kabelfabr Philips Philips pref Unilever Wilton Feyenoord Biliton 2de r Dordtse Olie gew. Kon Petr (f. 20.—) idem (50 A f 20.— Holl Amer lijn Java China Paket KLM Ned. Stoomv Mij Kon Paket Mij Stoomvaart Mij Ned Nievelt Goudr cert v Ommeren cert. Kon Rott Lloyd Ned Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 94 94 Den Haag 1937 1 3.. 87% Leiden 1947 92 %e R'dam -37 I-m 3% 93% 94% 34% 34 88 87 169 169% 69A 70% 105% 110% 107 109% 33% 34% 83% 88 12 12% 187% 187% 194% 192% 302 305 175 178 303 304 299 299 258L 260 289% 292% 158% 159% 350% 353% 190'i. 191 194% 194% 705 714 168.80 169.60 167.90 169.10 143% 142% 135 137 104 101.80 141% 141% 114% 113 147% 146 129% 131 231% 231% 119 122 127% 126% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 97 96y4 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 2% A'dam '56 I 2% A'dam '56 II 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% Idem n 2% 103B R'dam '52 I 2% Idem n 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl 1957 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen 102% 102 91% 92 100 101% 85% 86 85 86 87% 97%L 103B 102% 95 95% 95% 95 %B 102 99 99% Amst. Bank 222 220 H.B.U eert 194% 194% Rott Bams 181% 180 Twentsche Bank 167 167 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 248 Borneo Sum HMij 45 45% Ned. G. en Sp. fabr 196 197 Kon. Ned. Grofsm 101 107 Internatio 74 75% Rott. Droogdok My. 509% 507 Tieleman en Dros 8% 8% Ned. My. Walv.vrt 73% 75 Spoorwegen Deli Spoorweg My. 8% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 27% 21H Intern. Nickel 79 79y8 Anaconda 47-B 47fg Bethlehem Steel.... 41% 41% Cities Service 55 56exd. General Motors 40 39%exd. Kennecott91 90y8 Republic Steel 46% 47% Shell Oil 72% 73% Union Pacific 30 29% Un. States Steel 64% 64y4 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen Vit 20/6 Edelmet Kon. AA 44% 45 Pref w.a Idem 51 51 Electrolas B 405GB 400GL Holl Constructie 430B 420GB Ing dut v Bouwnyv 124 Int Kunststof! Ind 43% 44GB Leidsche Wolspinn 156 152 Sikkens Lakfab '53 415 Ver Touwfabrleken 171 127% Wernlnk's Betonm 86% 87 Van WUk Textiel 61% Zaalberg 119 110L SLEUTELTJES GEVRAAGD 31 Heer, 33 j.. ongeh., zoekt te Leiden ruime gemeub. zlt- slaapkamer, met geh. of ged. pension, op goede stand, rus tige omgeving. Brieven met prijsopg. bur. v. d. blad onder no. 403 k. Geroutineerde typiste 1. b. v. goede schrijfmaoh. zoekt thuiswerk. Brieven bur. van dit blad no. 456 k. Juffrouw zag zich gaarne geplaatst in gezellig gezin. In tern. Liefst geen kleine kinde ren. Brieven bur. v. d. blad onder no. 4*55 k. Assistent Universiteit, afge studeerd, z. ruime zonn. ka mer. Liefst in centrum. Br. bur. van dit blad no. 466 k. Gevr. net dagmeisje, van 8.305 uur. Middelweg 31, tel. K 1751 - 2815, Wassenaar. H.H. werkgevers. Wy heb ben een paar honderd thuis werkers en werksters beschik baar. Hebt U werk voor hen? Bur. Media, Postbus 6058, Am sterdam. Te huur gevraagd tent huisje op het kampeerterrein Katwijk, 28 Juli t/m. 4 aug. Spieghelstraat 14, Leiden. Tel. 32839. Steno-typiste Ned. voor hal ve dagen,'direct voor tijd. ge vraagd. Gehuwd geen bezwaar. Soil. tel. 30225. Steno-typebureau „Samen werking" vraagt voor 4 mnd. een geroutineerde typiste met adm. kennis. Gehuwd geen bezwaar. Tel. 32680. Woonark te koop gevr. met slaapkamers. Lengte plm. 13 mtr. Brieven bur. van dit blad onder no. 504 k. fS Nette vrouw zoekt werk zaamheden voor de middag. Tevens tafelstoel te koop aan geboden. Brieven bur. v. d. blad onder no. 613 k. WO vragen leerling verkoop ster en aankomend verkoop ster. Persoonl. aanm. N.V. Hema, Haar 1.straat, Lelden. Voor zaterdag of zaterdag middag hebben wij plaats voor enkele hulpverkoopsters Persoonlijk aanmeld. N.V. Hema, Haarlstraat. Leiden. Woonruimte. Door alleen staand echtpaar, boven 65 J., twee ongem. kamers te huur gevraagd, b. of ben. Br. bur. van dit blad no. 515 k. Nette slagersbedlende of halfwas, zo spoedig mogelijk. A. v. Klaveren. Hoofdstr. 20, Leiderdorp Te koop gevr. rotan stoel tjes met tafeltje. Oude Singel 12, tel. 30172,k. AANGEBODEN H Te koop aangeb. Citroen, Normale 1949. Lorentzkade 65, telef. 33368. Ter overn. aangeb. een opv. wandelwagentje f 13.50, hou ten kinder ledikant f 30. baby- kroon f 5, tel. 3503, Wassenaar. H Berinl M 31, 3 versnellingen, voor- en aoht.telescoop D.K.W. motor. H.M.W. 2 versn., voor- achtertelescoop, zeer mooi. Ge negen sportfiets met versnel lingen in te ruilen met bijbe taling. Nieuwe Rijn 60. H Fraaie kastjes, gasradiator, bad, Meohels leeuwekopdressolr dito tafel, pracht modern dres soir, Duitse kruissnarige piano, orgel, clubspiralen, 2-pers. rub bervulling matras. W. F. Koo- reman, 9 Nieuwe Rijn 9, t/o. V. en D. tel. 23261. WEGENS ENORM SUCCES 1 kilo VERSE WORST halen, 1V2 pond betalen. 500 gram f 1.— Dinsdag extra voordeel SLAVINKEN, 3 stuks 0.90 Gehakte BIEFSTUK, 3 st. 1.28 500 gram SPEKLAPPEN 0.70 Per kilo 1.05. 150 gram Gelderse ham 0.59 Woensdag gehaktdag 500 gram puur VLEESGEHAKT met zakje zout en kruiden 1.19 750 gram gerookte KINNEBAK 1.05 VETSPEK, 1 pond 1.— 3 pak MARGARINE 0.85 150 gram GELDERSE HAM 0.59 NOORDEINDE 37 n Ongebr. passerdoos, reken- liniaal, Trictrac platenspeler, t. e. a. b., tevens Solex gere viseerd motortje. Na 7 uw. Akkerhof 36. Lelden. Ervaren instrument- en hor- lotrem&ker repareert alle in strumenten. uurwerken, scheer- en foto-app. enz. Zeer lage kosten. Brieven met prijsopg. vooraf, bur. van dit blad onder no. 510 k. Lambretta scooter aangeb. in prima staat. Kerksteeg 11, b. d. Herengracht. Na 8 uur. Tuinbanken, tuinnetten, zeisen, zichten, sikkels, haar- hamers, -spitten, hooiharken, hooivorken, strekels, wetste nen .grasmachines, gras- en hegacharen en alles voor Uw tuin. A. J. Hart wijk, Nwe Bees tenmarkt 7-9-4, Lelden, telef. 26627. Te koop Morris Minor 1955, i. pr. st., met garantie f 2500. Firma A. en J. Blankespoor, Oostdorper weg 29 a en b, Was senaar tel. K1751 - 2405. Naaimachine Singer t. e. a. b. J. Rijnsburger, Evertsenstr. 48 a, Leiden. Citroen '49, meeh. pr. In orde. Te zien 's avonds na 7 uur. Hooigracht 4 a, hoek Nieuwstraat. IR Iedereen ls enthous' ïst als wy Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf 19.50, tweepers. f 26.50. Smlt's bedden-tapijtenmagazijn Mare 98. Vrouwensteeg 9, tel. 23913 Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.50. Solex de Luxe f 399.50, p. m. f 20.25, Inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Huisman, Ho- gewoerd 6668. telef. 31292. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 125.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spul 214, Den Haag, telef. K 1700: 11.34.91 b. g. g. 11.53.96. Uw adres voor rotan meube len, mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24. Reparatie-inrichting. Tel. 30534. fl| Kopen zonder betalen kunt U geen enkel artikel. Nagenoeg alles kunt U kopen en gemakkelijk betalen als U schrijft aan Postbus 168, Lei den. Overgangsleeftyd? Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpuist jes? Verstopping? Vetzucht? Nattermann's Bloedzuiverende thee nr. 8 helpt! Groot pak f 1.85 bil elke drogist. Vrouwen die de Knlttax kennen breien nooit meer op de penn n. Knlttax breima chines met 198 naalden en draadgeleider, 't Breimachine- huls. Haarl.straat 196 A, Lei den. Vraagt en demonstratie! Woonboot 1. pr. st., kam., keuk. en si .kamer, prijs f2500, event, ged. in huurkoop. Zoeterw.weg 23, tel. 21830. Q| Rokershoest en ochtend- hoest geneest U spoedig met Domproost. 40 tabletten f 1.45 Bij apoth. en drogist. S| Luxe autoverhuur. Wij ver- uren o.a. Mercedes-diesel, Simca en Volkswagen. Uitslui tend nieuw materiaal. Garage Bierman, Vooriiout. Tel. 02532 - 7433. BBromfietsverhuur. De euwste Berinl M 21 de luxe 1957 te huur, per uur, per dag of langer. Tevens verhuur van nieuwe 4-, 5- en 6-pers auto's J. de Jong. Varkevisserstr. 66, Katwijk aan Zee. Tel. 2795. Wasmachines f 155, zonder beschadiging, 2 jaar garantie, infa. 55 1., gem. bet. Telef. 30372. Oude Singel 206, Leiden Televisie, radio's, bandre corder, bromfietsen, wasmachi nes, rijwielen en stofzuigers, reeds vanaf f 2.50 per week. Br.: Kersenstraat 22, Leiden. Hypotheken beschikbaar. Lage rente. Gunstige voorwaar den. Brieven bur. van dit blad onder no. 453 k. Aangeboden Duitse Herder, i jaar oud, teef, tevens fiets mandje f 3. Middelstegracht 149. Vauxhall f 325, banden 550 x 16, banden 590 x 14, 2-per- soons ledikant met Auping en dek, magneet 4-cil.', z.w. links en rechts, waterpompje. Koningsstraat 35, Leiden. Kinderwagen te koop aan geb., half Engels, z. g. a. n. Te bevr.: Sumatrastraat 167, Lei den. Zeilboot te huur met b.b.- motor, per dag of langer, bil lijk tarief. Boot is ingericht voor weekeinden. Druivenstr. 38. Stipdonk. Fraai bewerkte old-finlsh staande soheemrlamp f 35, old- finish tafeltje met rieten on derblad f 20, gotieke radiota fel met lectuurbak f 30, radio toestel van f 325 voor f 150. A. 1. pr. st. B. G. Cortslaan 24, Leiderdorp, 's Avonds na 7.30 uur. Te huur voor dame een zon nige zit-sl.kamer met kook- en stookgelegenh. en balkon. Brie ven bur. v. d. blad no. 422 k Net flink meisje b. z. a. als hulp i. d. huish., voor d. en n., weekeinden vrij, in Leiden of omg. MeJ. Stegeman, Heren straat 130, Leiden. Stofzuiger. Prima sleestof zuiger, geheel compleet, wegens omstandigheden, 127 Volt, f 25. P. Vermond, Middelste- gracht 64 B, Leiden. M Financiering van auto's, scooters. motorrijwielen en bromfietsen. (Ook 2de hands) Br. bur. v. d. blad no. 452 k. Aang. knopaccordeon l.s.v.n. Macheou Frerres, 3-4-korig met 7 reg. en 4 basreg. Klasse-in strument. P. Smit, Haarl.trek- vaart 4, Oegstgeest. Wegens vertrek herenfiets met licht f 27.50, kleine Phi lips radio van 1956 f 45, slee stofzuiger, 125 V., merk Wal dorp f 30, Solex bromfiets pri ma f 100. Witte Rozenstr. 54 A Volledig pension, dicht bos en heide, f 5.50 p. d.. V lit 19 t/m. 26 juli bezet. Mei Voskuil, Spaaraestraat 122, Amersfoort. Jong zwart katje, gewetei aan Felix, zoekt goed telui /a Da Costastraa/t 45. Biedt zich aan net nieis iC] N.h., voor dag en nacht, klein rustig gezin. Omgevi Haarlem. AdresHere weg 4 'JJ Rijnsaterwoude. j" 1 2 Angora poesjes wege vertrek ter overname, blau 01 grijs, kater en poesje, 8-£ en '8 mnd., geen stamboom, sam ev f 30. Mevr. v. d. Horst, Zoetei singel 108, Leiden, ïa 060 rói i cl Te koop salon- en huls ta meubelen, huish. art., we< fa ketel, potten enz. Geen opli pers. Toorenveltstr. geest. H Tandem in pr. st., nwe bajü[ den, spotprijs, kampeertei 1 abs. w.d. met nw. houten vlop; der, 4-pers. met toebeh. een primus. Parkstraat Leiden. Aangeb. inzinkbare Sinrfer trapnaalmaohine in zeer de staat met garantie. Bilfil prijs. Singer handnaaimaohi in prima staat met garant prijs f 45. Herenstr. 23. Leidi tel. 32027. B9 Te koop 2 uitneembare lm ten sohuurtjes, afm. plm. 3 4 m., zijn in prima staat. 7 vens olietank, inhoud 5500 Lijsterstraat 15, tel. 25962. Kampeerparadys v. Delft. Zuiver wollen kampeerdeke f 6.90. Steenstraat 45. 8 mtr. 70 cm. br. koki loper, de beste kwal. van 4 p. mtr. voor 13.Woll Holtap karpet 190 x 285 ci als nieuw f 10. Ver to karpi mat prima 140 x 180 cm. f Slegtenhorst, Doelensteeg Aangeb. 2 snelbrommf Union en Berinl M21, allet i. st. v. n„ plm. 8 mnd. oi T. e. a. b., wegens aanscl auto. Uiterstegracht 10. DIVERSEN f 12.50 f 12.50 f 12. De nieuwste permanent (douc Modern en vochtbestendig Lucien, Haarlemmerstraat 2! tel. 20714. Gevr. een leuke vriend uit middenst.mllleu, leeft! plm. 15 j„ flink v. postuur liefst stud, op openb. school i. d. Brieven bur. van blad onder no. 430 k. Verloren gebundeld Deutsc Med. Woohenschrift. Korevaarstraat 3. Leiden. Wil mijnheer W. H. M. nit we afspraak maken, daar niet op tijd Witte S. kon zij Wc "'i 'ei Els Jongeman zoekt tochtgeno voor a.s. vakantie. 26 juli t 9 augustus en evt. voor wee einden. Brieven bur. van <U/f blad onder no. 458 k. B Woningruil. Duple.wvonli te ruilen voor grotere wonin omg. Haagweg. Brieven bur. d. blad no. 464 k. <i

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 8