Jonge acht van Njord op 1750 meter door ploeg van Triton acliterliaakl Skiffeur Redele won onbedreigd HVGB speelde liet beste polo en werd verdiend wimiaar MAANDAG 23 JUNI 1958 Roeiwedstrijden op de Bosbaan De vertegenwoordigende buitenland se ploegen hebben op de Bosbaan ty- dens de jaarlijkse wedstrijden van de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging dit weekeind minder succes gehad dan tijdens de jubileum-wedstrijden van De Hoop. De vier van Ruderverein Emscher kwam in de finale van het nummer jonge vier B beslist tempo tekort, zodat de kracht van de haal aan waarde verloor. Skadi kon door een hoger tempo en soepeler afwerking op 1250 meter de Duitse vier langzaam voorbij lopen. Voor de tribune verloor Emscher haar cadans, Skadi won deze race dan ook verdiend. De oude vier met stuurman, waarbij dezelfde ploeg van Emscher aan de start verscheen, werd in een noodweer geroeid De Duitsers kwamen kort na de start wel in de voorhoede, dooh spoedig daar op namen Njord en Nereus de leiding over. Tussen de 750 en 1000 meterlijn volbracht Nereus het huzarenstukje door een halve lengte achterstand in een volle lengte voorsprong om te zetten. Njord werd hierbij volkomen van de baan ge veegd. Emscher kon hier ook van profi teren en wist met 1,2 seconde verschil de Leidse studenten de 2e plaats af te snoepen. Hoofdnummer Het hoofdnummer jonge acht B van de Koninklijke vormde een zeer specta culaire race tussen de studentenclubs j Njord. Laga, Triton en Nereus. Nereus en Njord op de buitenboeien startten I gelijk. Laga op taf en Triton als vierde j eveneens op taflengte. Op 500 meter la- j gen de Leidse studenten nog aan de kop. i nu echter alleen, aangezien Nereus zyn I voorste positie had moeten prijsgeven. De strijd in de achterhoede was echter op de helft van de baan al beslecht in I het voordeel van Triton, dat langzamer- hand op kwam zetten en op de 1750 me- terljjn Njord op grandioze wijze terug- j wees. Het finishverschil was opgelopen 1 tot 3,8 seconden. B. C. Redele van de Kon. Dortsche I had beide dagen geen moeite om de j overwinning van de oude skif in de wacht te slepen. Piet Bakker van De Maas, die beter op dreef was dan enkele weken geleden, kon niet tippen aan de stijl waarin Redele zijn riemen over het water bewoog. Volkomen beheerst roeide hij zijn rivalen los en bemachtigde de Holland-beker in de uitstekende tijd van 7 minuten 22,4 seconden. Piet Bakker liet 7 minuten 27 4 seconden voor zich afdrukken, terwijl Goldstein van de Duisburger Ruderverein in dit veld niet mee kon komen. (7 minuten 39,4 sec.). reus 7.22.-; 2. Aegir 7.25.-; 3. Spaarne 7.38.8. Oude vier: 1. Nerus 6.50.7; 2. Em scher 7.09.5; 3. Njord 7.10.-; 4. Argo. Oude acht: 1. Nereus 6.22 7 Jonge twee A: 1. Nereus 8.02.3; 2. Skadi 8 05.4; 3. Poseidon 8.07.5; 4. Spaarne. Jonge skif A: 1. Willem III 7.36 3; 2. De Hoop; 3. Viking; 4. De Laak. Overnaadse vier: 1. Aegir 7.20.3; 2. DDS 7.22.4; 3. Skadi; 4. Njord; 5. Laga. Jonge vier A: 1. Njord 6.55.9; 2. Skadi 6.58.7; 3. De Hoop 7.09.4; 4. DDS. Overnaadse skiff: 1. Dordtsche; 2. Njord (Poortman). De finish van het nummer Jonge Acht, het hoofdnummer van de wedstrijden van de Koninklijke -op de Bosbaan: v.l.n.r.: het winnende Triton, Nereus, Njord en nog ge deeltelijk zichtbaar Laga. Dames, zondag: Oude skif: 1. Dordtsche 4.02.8; 2. Vil voorde 4.05.7; 3. Hoop 4 14.-; 4. Brussel. Jonge skif: 1. DDS 4 14.6; 2. Dordtsche 4.20 3; 3. Maas 4.26.7 Jonge acht: 1. Vliet A 3.26 6; 2. DDS 3.29.7; 3 Nautilus 3.31.9; 4. Vliet B. IT esteinder zeilwedstrijden Kond en stormachtig besluit De „oudjes" deden het nog best Het huidige, zij het niet geheel complete, eerste elftal van UVS heeft zaterdagmidagter gelegenheid van het afscheid van Corrie Ver hoogt, de strijd aangebonden met het oude kampioenseltfal van de blauwwitten uit het jaar 1950. Jong UVS won met 10, zuinig dus en als Tony Kantebeen in de tweede helft die penalty niet had gemist, had er voor de jeugd helemaal geen winst ingezeten Ze deden het nog best, de „oud jes". Vooral Tony Kantebeen. nog altijd de tactische architect op het middenveld en verschrikkelijk snel. Hij was de ster van het veld en in het huidige eerste zou hij direct mee kunnen. Midvoor Tinus de Wolf was een beetje stram geworden, maar Koos Fasel daarentegen liet ons nog heel wat keren van zijn geraffineer de trekjes genieten. En dan die voor treffelijk getimede slidings van links half Jacques Sloos. Hennie Bekke ring en Verhoeks kunnen daarover meepraten. Stopper Joop Devilee stond als een rots in de branding en met de voortreffelijke assistentie van Ben van Duyl en Jan de Wolf was er voor Cor. v. d. Zeeuw c.s. haast geen doorkomen aan. Onder de lat stond Mart van Well. Hij stopte op zo'n voortreffelijke wijze een paar poeiers dat de handen van de toeschouwers enthousiast op elkaar gingen. Slechts éénmaal moest hij naar het net, na een schot van Freek Filippo. Na afloop van het treffen, waar voor Frans v. d. Zeeuw een wisselbe ker aanbod om het tot een jaarlijks terugkerend evenement te maken, werd de scheidende Cor Verhoogt door voorzitter Wondergem toege sproken en in de cadeaus gezet. Daarna ging de „oude" garde feest vieren en enorm sterke verhalen ver tellen Waterpolotoernooi Sleutelstad Zaterdagavond is te Leeuwarden de le partij van de tweede ronde gespeeld in de eindstrijd om het clubkamoiorr- schap van Nederland dammen tussen DCL (Leeuwarden) en RDG (Den Haag). De uitslag was 173 voor RDG. Uitslagen Heren, zaterdag: Oude skif: 1. Dordtsche 7.37.4; 2. Maas 7.44.2; 3. Duisburg 7.53.2. Oude twee zonder: 1. Aegir 7.33.-; 2. Spaarne 7.40.9. Oude vier: 1. Nereus 6.58.7; 2. Njord 7.053. Oude acht: 1. Ne reus 6.16.9; 2. Laga 6.19.-. Lichte skif: 1. Willem III; 2. Triton. Lichte vier: 1. Nereus 7.25.3; 2. Skadi 7.29.1; 3. Aegir 7.29.9; 4. Proteus; 5. Triton. Lichte acht: 1. Nereus 6.38 4; 2. Skadi. Jonge skif B: 1. Willem III 7 39.2; 2. De Hoop 7.40.-; 3. Proteus 8.02.3; 4. Nautilus. Jonge twee B: 1. Argo 8.08.7; 2. Triton 8.10.8; 3. Skadi 8.12.6; 4. Poseidon. Jonge vier B: 1. Skadi 707.3; 2. Emscher R.V. 7.12.2; 3. Laga 7.16.4; 4. Argo. Overnaadse twee 1. Willem m 8.22.7; 2. Cadetten A 8.27.3; 3. Njord 8.33.7; 4. Cadetten B. Dames zaterdag: Oude vier: 1. De Vliet. Jonge vier: 1. De Maas 4.05.-; 2. Com. Tromp 4.06.4; 3 Willem III; 4. R.I.C. Jonge dubbel vier: 1. Willem III 3 48.-; 2. Nautilus 3.49.7; 3. Viking 3.17.1. Jonge dubbel twee: 1. Willem IH 3.52.-; 2. De Hoop 4.00.4; 3. Het Spaarne. Heren, zondag: Oude skif: 1. Dordtsche 7.23.4; 2. Maas 7 27; 3. Duisburg 7.39.4; 4. Nautilus. Jonge acht B: 1. Triton 6.19.7; 2. Njord 6 23.5; 3. Nereus 6.28.3; 4. Laga. Oude twee met: 1. Hoop 8.06.1; 2. Argo 8.07.3; 3. Aegir 8.22.-. Oude twee zonder: 1. Ne- HENGELSPORT Hengelaarsvereniging „D.V.V." hield haar eerste wedstrijd in het Aarkanaal. De vangst was slecht: 4093 gram. Uitslag: 1. W. C. v. Es. 773 gram, 7 stuks; 2. C. v. d. Burg, 538 gram, 6 stuks zw. bliek; 3. I. v. d. Reyden, 388 gram, 4 stuks; 4. A. v. Duuren, 333 gram, 5 stuks; 5. D. v. Houten sr. 315 gram, 3 stuks; 6. P. Neuteboom. 298 gram. 5 stuks; 7. H. Tegelaar, 255 gram, 1 stuks, zw. voorn; 8. H. v. Putten, 185 gram, 3 stuks; 9. P. J. Leuering, 176 gram. 3 stuks; 10. W. Hamerling, 163 gram, 3 st. De Brasem Openingswedstrijd in de Vliet. Uitslag: 1. J. de Wetering, 660 gr.; 2. G. Hundersmarck, 450 gr.; 3. H. Vos, 400 gr.; 4. J. Vos. 260 gr.; 5. I. Florijn 160 gr.; 6. S. Singeling, 155 gr.; 7. P. Eradus. 150 gr.; 8. J. W. Planjer 110 gr.; 9. J. Keizer, 95 gr.; 10. P. Hundersmarck 55 gram. Visvereniging P.B.O.V. Openings wedstrijd te Hoogmade. Uitslag: 1. P. Eradus, 595 gr., extra pr. gr. voorn; 2. A. v. Berkel, 410 gr., extra prijs gr. blei; 3. A. v. Eigen, 225 gr.; 4. F. Hoppen brouwer, 185 gr.; 5. J. Molenaar. 170 gr.: 6. W. Glasbergen. 165 gr.; 7. J. Kriek. 130 gr.; 8. P. v. d. Berg 50 gr.; 9. W. Nachtegaal. 45 gr.; 10. A. Hoppenbrou wer. 40 gr. (Van onze zeilmedewerker) Op de laatste dag van de Westein der zeilwedstrijden was het koud en de stevige wind heeft meerdere deelnemers parten gespeeld. Voor de specialisten en liefhebbers van dit zeilweer was het ech ter een verademing na de drijfpartij op de zondag van het vorige weekeinde en zaterdag, waarop men het met niet al te veel wind nioest stellen. Nadat de deelnemers zaterdag in de voorlaatste wedstrijden hun positie met het oog op het eindklassement nog zoveel mogelijk getracht hadden te verbeteren, konden in verschillende klassen enkele hunner zondag volstaan met het wat kalmer aan doen. Zo bijvoorbeeld de Valkenzeiler J. Prins, die zondag niet onder de prijs winnaars was, maar door drie eerdere overwinningen zich gemakkelijk als hoofdprijswinnaar wist te klasseren. W. P. van Duyll kon het zich veroorloven zaterdag verstek te laten gaan, want hij had toen reeds de drie voorafgaande wedstrijden bij de Draken gewonnen. Des zondags voegde hij daaraan opnieuw een zege toe. In de internationale Flying Dutch- manklasse moest de start van zaterdag worden overgedaan, doch zondag ging het beter. Deze laatste wedstrijd werd een fraaie overwinning voor B. Verha gen, op de voet gevolgd door Jac. Kraan. Tezamen bezetten zy in puntenaantal de eerste plaats, doch Verhagen had een iets beter prijzenresultaat en werd daar door Hoofdprijswinnaar in het eindklas sement. B. Kraan deed het weer zeer goed in de 12 M2-sharpies: hij wist driemaal eer ste en tweemaal tweede te worden en daarmede de overwinning in het eind klassement te veroveren. Zeer span nend was de Regenboogklasse, al was het tenslotte C. van Staveren, die zowel zaterdag als zondag wist te winnen, het geen de hoofdprijs betekende. Ook J. J. Huurman won zaterdag en zondag. In de Finnjollenklasse bleek dit echter niet voldoende, want H. Willems bleef door zijn overwinningen van vorige week hoger geklasseerd. Vooral zaterdag constateerden wij nog al eens overtredingen van het reglement, maar veel protesten lokten deze toch niet uit. Zondag hadden de deelnemers daarmee blijkbaar minder last, maar zij hadden dan ook de handen vol met het bij tijd en wijle, stormachtige weer, dat enkele hunner te veel werd. In de 12 voetsjollen B passeerde zondag maar één deelnemer, E. Cancrinus, de finish! De uitslagen zijn: Flying Dutchmanklasse zaterdag: 1. G A. S. Jongeneel, 2 Th. Gülcher: zondag: 1 B. Verhagen. 2. Jac. Kraan. Hoofdprijs: B. Verhagen iW.V. Aegir). Drakenklasse: zaterdag: 1. J. van den Berg, 2. G. van Wijk; zondag: 1. W. P. van Duyll. 2. C Groot. Hoofdprijs: W. P. van Duyll (KNZ en RV». Valkenklasse: zaterdag: 1. J. Prins, 2. ir. H. F. Zuidervan; zondag: 1. J. P. J. Bakker, 2. E. Rolf v. d. Baumen. Hoofd- i prijs: J. Prins (WV Het Witte Huis). 12 M2-klasse: zaterdag: 1. B. Kraan, 2. J. van Staveren; zondag: 1. B. Kraan, I 2. T. Vlek. Hoofdprijs: 1. B. Kraan (WV I Braassemermeer) I Regenboogklassezaterdag 1 C. v. Sta- I veren, 2. J. H. C. Sieverts; zondag: 1. C. van Staveren, 2. ir. G. A. Bakker; I Hoofdprijs: C. van Staveren (WV Braas- i semermeer). Finnjollenklasse: zaterdag: 1. J. J. I Huurman, 2. R. Elfring; zondag: 1. J. J. i Huurman, 2. H. Willems. Hoofdprijs: H. j Willems (WV de Schinkel). Olympiajollenklasse: zaterdag: 1. J. F. Stap, 2. H. Prins; zondag: 1. C. A. A. Visser, 2. W. H. Stellingwerf. Hoofd prijs: J. F. Stap (WV Amsterdam). 16 M2-streepklasse A: zaterdag: afd. I. 1. J. N. Bodegraven, 2. J. Blok; afd. II 1. J. Bol, 2. W. Spaargaren; zondag: afd. I 1. A. A. Taselaar, 2. A. W. End stra; afd. II 1. J. Bol. 2. P. Verhoeven. Hoofdprijs: J. Bol (WV Aalsmeer). Vrijheidsklasse A: zaterdag: 1. L. Amons, 2. C. de Haas; zondag: 1. C. de Haas, 2. P. Hellema. Hoofdprijs: C. de Haas (WV Het Witte Huis). Pampusklasse: zaterdag: 1. L. A. L. v. Dijken, 2. M. J. Kingma; zondag: 1. H. J. de Ruiter, 2. W. Zegers. Hoofdprijs: L. A. L. van Dijken (Alkmaarse R. en ZV) Sternklasse: zaterdag: 1. mej. K. v. d. Stadt, 2. T. Amons; zondag: 1. T. Amons, 2. mej. K. v. d. Stadt. Hoofd prijs: mej. K. van der Stadt (Zaanland- se ZV). 12-voetsjollenkla§se A: zaterdag: 1. J. J v. 't Hoogerhuis, 2. mej. H. Krebbers; zondag: 1. mej. B. A. C. Smeenk, 2. H. M Reyen. Hoofdprijs: mej. H. Krebbers (WZV Aalsmeer). Jeugdklasse A: zaterdag: 1. T. F. van Weel, 2. B. Sauer; zondag: 1. Gebr. Nefkens, 2. J. van Maanen. 16 M2-streepklasse B: zaterdag: 1. A. Zegwaard, 2. H. Felix; zondag: 1. R. Pitlo, 2. A. Zegwaard. Vrijheidsklasse B: zaterdag: 1 P. Sam son, 2. T. Barendsen; zondag: 1. P. Samson, 2. H. v. Gaasteren. 12-voetsjollen B: zaterdag: 1. E. Cor- nelissen, 2. mej. C. Flick; zondag: 1. E. Cancrinus. Jeugdklasse B: zaterdag: A. Kerkho ven; zondag: J. van Reewijk. Russische invitatie voor Nederland Rusland heeft Nederland uitgenodigd met het nationale waterpolozevental en een jeugdploeg een tournee door de Sovjet-Unie te komen maken. Wanneer de in Gent aanwezige leiders van Neder land en Rusland tot overeenstemming kunnen komen omtrent de financiële en rels-technische problemen, zal deze tien- daagse tournee einde juli, begin augustus worden gemaakt. Er zullen dan in totaal I vijf wedstrijden worden gespeeld in 'Moskou, Leningrad en Kiew. De Westeinder Zeilwedstrijden kregen gisteren een koud slot. Op de foto ziet men een omgeslagen Flying Dutchman. (Van onze waterpolo-medewerker) De reeks van toernooien van het af gelopen weekeinde werd zondagmiddag besloten met een door Sleutelstad ge organiseerd toernooi. Er werd gespeeld In twee poules met in de eerste- de eersteklassers HVGB,, Rotterdam en Sleutelstad. In de tweede bekampten LWV 1. Zijl 2 en Sleutelstad 2 elkaar. I Van de drie wedstrijden, die door de I eersteklassers gespeeld werden, gaf die tussen HVGB en Rotterdam het beste I spel te zien. De Haarlemse ploeg speelde met het vrijwel volledig eerste zevental, Rotterdam daarentegen met een combi- j natie van eerste en tweede. HVGB had I dan ook veruit het beste van het spel en j won met 94. I In de wedstrijd SleutelstadRotter- j dam was het Wim van Rooyen die als j midachter de Rotterdamse midvoor keu rig in bedwang hield, waardoor de Rot- terdamse aanval veel van haar kracht verloor. Tenslotte ging de midvoor het i met verre schoten proberen, maar tegen j het keeper-duo van Wim van Rooyen met daarachter gast-keeper Ton Plezier leverde dit niets op. Aan de andere kant werd Wim van Zijl een strafworp ont houden, toen hem een scoringskans werd ontnomen. Toch werd het 10, toen Wim van Zijl met een mooie boog- bal de keeper het nakijken gaf. Verder gevaar wist deze keeper in de eerste helft te bezweren. Na rust ervoer Rot terdam. dat Ton Plezier een bal weet tegen te houden. Dat lukte de Rotter damse keeper niet met een sohot van Wim van Zijl, na goed aangeven van Nico van Berkel (20). Ton 'Plezier deed nog meer goed werk, maar moest tenslotte toch een tegenpunt toestaan: 2—1. SleutelstadHVGB moest in poule I dus de beslissing brengen. Doordat de Leidse verdediging bij de eerste Haar lemse aanval een speler vrij liet liggen werd het zeer snel 01. Sleutelstad gaf goed partij en met een doortikbal van Piet Erades uit een door Aat Kapaan genomen vrije worp werd het gelijk: 11. Een onverwacht ver schot ver werkte Ton Plezier goed tot corner. HVGB was iets sterker en het werd verdiend 12. Vrij spoedig hierna werd de Haarlemse voorsprong met een zui ver, hard schot tot 31 opgevoerd. Er werd in de tweede helft weinig gezwom men, men vond. dat de midvoors verder maar voor de doelpunten moesten zor gen. Dat dit de Haarlemse midvoor niet gelukte kwam door Wim van Rooyen, die steeds weer een overtreding tegen hem beging en de scheidsrechter, die hem er daarvoor maar niet uit wilde sturen. Zo bleef het 3—1 voor HVGB, dat daardoor eerste werd, Sleutelstad tweede j en Rotterdam derde. In de tweede poule bleven de reserves 1 van Sleutelstad, de baas over de idems van de Zijl en de ploeg van de Leidse Watervrienden. In de wedstrijd Sleutel- stad 2LWV deed men alles heel rustig i en kalm zonder enige haast. Sleutelstad I was duidelijk sterker en een vrijgezwom- men Johny Bekkering scoorde 10. Voor het tweede doelpunt zorgde Jan j Dool en uit een strafworp scoorde Hen nie Doove 3—0. In de tweede helft nog steeds van kalm aan, dan breekt het j lijntje niet en nog een doelpunt van Jan Dool, zodat het 40 werd. Bij de Zijl 2LWV 2 zat er meer be weging in, waarbij de acties van de Zijl veel doeltreffender waren dan die der i LWV. Frans Snik zorgde voor 10 en met zijn specialiteit, een achterwaarts schot, Louk Leune voor 20. De Water- I vrienden gaven zich echter niet zo maar I gewonnen en door Joop van der Hulst werd het gelijk (22). In de tweede helft liet de Zijl er geen twijfel over bestaan wie sterker was en Hans van der Molen, twee keer, Joop de Haas en Louk Leune (weer achterwaarts) brach ten de eindstand op 62. Bij Sleutelstad 2Zijl 2 ontliepen de krachten elkaar niet veel. De Zijl-aan vallers waren echter ongevaarlijk. Aan de andere kant zwom Frans Thyssen zich bij een vrije worp goed vrij en had I toen geen moeite 10 te scoren. In de tweede helft scoorde Sleutelstad nog maals, nu door Hans Bouwmeester. Het I bleef 20 en zo kreeg Sleutelstad 2 de j eerste plaats met de Zijl 2 op de tweede en LWV op de derde. De damesploegen van Sleutelstad en De Zijl bleken onmachtig tot scoren. Het bleef 00 en strafworpen moesten de beslissing brengen. Sleutelstad won. Watérpolo-overzicht Sleutelstad en Merwede nemen in de (eerste klasse afd. C resp. de voorlaatste en de laatste plaats in met Sleutelstad 1 punt en Merwede nog 0. De resultaten van de ontmoetingen tussen beide ploe gen zullen dus bepalen wie van de twee zal degraderen. Donderdagavond komt Merwede naar Leiden. De nederlagen van de Dordrechtse ploeg waren groter dan die van Sleutelstad tegen dezelfde tegenstanders. Bovendien speelde Sleu telstad gelijk tegen PSV en verloor Merwede van deze ploeg. Men zou dus zeggen, dat Sleutelstad de beste kansen heeft. De Zijl gaat in de tweede klasse afd. E. met twee punten voorsprong op Vitesse en VZC op kop. De Leidse ploeg verloor nog geen wedstrijd en hoeft dat ook niet te doen tegen RZPC, dat zonder een punt de laatste plaats inneemt. Van LZC moet gezegd worden, dat de tot nu toe behaalde resultaten teleurstellend zijn. De ploeg speelt zeer wisselvallig en juist in de competitiewedstrijden lukt het niet. Vrijdagavond komt het punt loze HZC in Poelmeer op bezoek en ho pende op een hersteld LZC houden we het op onze stadgenoten. De ploeg van de Leidse Watervrienden heeft alle com petitie-tegenstanders, behalve RPC, nu ontmoet. Woensdag komt de Rijswijkse ploeg naar Leiden en afgaande op de resultaten zijn de Rijswijkers zwakker dan vorig jaar. Kansloos zijn onze stad genoten daardoor zeker niet. Programma voor komende week: Hedenavond 7 uur: LGB—LZC jon gens; LGB 1—Boskoop 1; LGB 1— HPC I dames. Dinsdag 7 uur: De Zijl—AZC jongens, De Zijl 4—AZC 3; De Zijl 1—HVGB 1 dames. Woensdag 7.45 uur: LWV 2—BZPC 1; LWV 1—RPC 1. Donderdag 7 uur: Sleutelstad—LZC jongens; Sleutelstad 2—LZC 1 dames; Sleutelstad 2—GZC 5; Sleutelstad 1— Merwede 1. Vrijdag 8 uur: Poelmeer: LZC 2—Rot terdam 2; LZCa 1—HZC 1. Dr Nagy degenkampioen van Nederland Ontroerd liet dr. Nagy, een in Rotter dam woonachtige ex-Hongaar hij raakte zijn Hongaarse nationaliteit kwijt en is thans statenloos zioh de rood- witblauwe Brassard om de arm doen. Enkele minuten tevoren was hij win naar geworden van het degen kampioen schap van Nederland na een uiterst spannende barrage partij tegen de jeugdige Amsterdammer Mandl. Dat deze party in zijn voordeel zou eindigen stond geenszins vast. Hij was immers in de finale-poule met 53 door Mandl verslagen. Doch de Hongaar, die enkele jaren geleden in zijn land de •kampioens titel heeft gedragen, spreidde zijn tech nische capaciteiten ten toon en op de meest geraffineerde wijze slaagde hij erin keer op keer Mandl te treffen. De toeschouwers die uiteraard het liefst za gen dat het kampioenschap in het bezit kwam van een landgenoot, brachten dr. Nagy na afloop van dit zenuwslopende duel een ovatie. De uitslag luidde: 1. Na barrage dr. Nagy (Cyrano/ R'dam) resp. 4 gew part; 2. Na barrage Mandl (zaal v. d. Berg. A'dam) 4; 3. Godhelp (zaal v. d. Berg, A'dam) 3; 4. Van der Vuurst (DOS, A'dam) 2; 5. Kardolus Jr. (Vrije Wapen Broeders. Den Haag) 1. ATLETIEK. Duitsers wonnen op twee fronten De jeugdlandenontmoeting Neder landWest-Duitsland, die gisteren te Hilversum werd gehouden, is zowel bij de meisjes als bij de jongens door de Duitsers gewonnen, doch niet met zo'n groot verschil als algemeen was verwacht. De Nederlandse meisjes stonden zelfs na het voorlaatste num mer met 6 punten vóór, zodat het laatste onderdeel, discuswerpen, de beslissing moest brengen. Wat nie mand nog voor mogelijk had gehou den, gebeurde echter toch, want juist op dit technische nummer waren de Duitse atleten oppermachtig en ver overden de eerste drie plaatsen! Hier door sloeg de balans nog net door ten gunste van onze Oosterburen: 84—80! Bij de jongens lagen de verhoudingen verder uit elkaar: 9364! Ondanks deze beide nederlagen waren de Nederlandse atletiekofficiala beslist niet ontevreden, integendeel: Fanny i Blankers liep zelfs glunderend rond, toen Irene Roeken de beste meisjes- prestatie van de dag leverde! De Roo- sendaalse won nl. het kogelstoten met een prachtige stoot van 12,93 m. Voor deze verrichting ontving zij dan ook later een eervolle onderscheiding. Bij de Jongens kwam deze óók bij een kogelstoter terecht en wel bij de jeugdige Duitser Soelch, die het 725 kg wegende gevaarte 15..51 m. van zich af stootte, waarmee hij het uit 1939(1) da- terende Nederlandse seniorenrecord zou hebben geëvenaard! Even voor de aanvang van de wed strijd zette een hevige wolkbreuk de baan volkomen onder water, waardoor er aan snelle tijden niet te denken viel. Dat bleek wel aan de tijd, waarmee de Nederlander Bos de 110 m. horden won: 16.—Verrassend was, dat het Ne derlandse meisje Bolijn op de 100 m I zegevierde vóór de Duitse Collin. Voor I beiden evenwel: 12,6! Rob Pommée van het Leidse .Holland" zorgde eveneens voor een overwinning. Hij schijnt zijn oude vorm hervonden te hebben, gezien zyn keurige hoogte- sprong van 1,80 m. Een mooi nummer was ook de 4 maal 400 m., welke on- De 110 meter horden van de jeugdinterland Nederland-Duits- land te Hilversum. Winnaar werd M. Bos (links) voor H. Joachim, eveneens van de Nederlandse ploeg De Duitser Vietmeier maakte een duik in de sintels. verwacht door onze Jongens gewonnen werd in 3.28.5, wat vooral te danken was aan de goede race van de PSV'er Hendriks. Onze landgenoot Knol zorgde ervoor dat wij' het discuswerpen voor onze rekening namen en hij deed dat met een worp van 40.03.5 m. Joke Bijleveld behaalde een eerste plaats bij het verspringen en had tevens een groot aandeel in de zege van de meisjesestafetteploeg op de 4 x 100 m.! Behalve Pommée waren, er nog twee Leidenaren in Hilversum: Kees Smit, die deel uitmaakte van de 4 maal 100 m.-ploeg en Frans Beker, die op de 200 m. inviel voor de geblesseerde Jaap Noordenbos. Hij behaalde een eervolle 3de plaats en eindigde zelfs vóór de Ne derlander Bos die toch werkelijk niet de eerste de beste ls!

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5