mm TV pUwio/tutui' Dagtochten per spoor Natu-raLax A.N.W.B. accepteert ongaarne en noodgedwongen de parkeermeters iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiuun Natuurlijke regelmaat Met een enkel woord Agenda DINSDAG IT JÜNI 1958 Opbrengst meters (tleels) bestemmen voor de verbetering der parkeermoeilijklieden (Speciale berichtgeving) Men ondervindt het dagelijks en van uur tot uur: het voortdurend toenemend aantal motorrijtuigen schept vooral in de steden grote verkeersproblemen. Eén van de grootste vormt het parkeerprobleem. In de centra der grote steden is de vraag naar parkeerruimte allengs zó groot geworden, dat de beschikbare moge lijkheden verre worden overtroffen. Wordt hierdoor enerzijds in vele straten de verkeerscapaciteit ernstig gedrukt door talloze geparkeerde voertuigen, anderzijds kunnen vele automobilisten geen parkeergelegenheid vinden, hetgeen resulteert in verlies aan tijd en voorts een extra verhoging van de verkeersintensiteit oplevert door de vele rondrijdende, naar een parkeerplaats zoekende auto mobilisten. Het voorstel is wel eens gedaan om al deze problemen radicaal op te lossen door de stadscentra geheel af te sluiten voor het gemotoriseerde verkeer. Deze radicale oplossing acht de ANWB zo als blijkt uit een door haar gepubliceer de studie over parkeermeters uit sociaal-economische overwegingen abso luut niet verantwoord, waarbij zij zich dus op één lijn stelt met de KNAC, welke op haar onlangs gehouden jaar vergadering fel van leer is getrokken tegen deze gedachten. Het gehele parkeervraagstuk in ogen schouw nemend, komt de ANWB, die met genoemde studie zeer dankbaar en zeer te waarderen werk heeft verricht, tot de volgende conclusies: 1. aard en aanvang van de parkeer- behoefte zullen, op vele groter schaal dan tot op heden gebruikelijk is, door middel van parkeeronderzoekingen moeten worden vastgesteld. 2. waar maar enigszins mogelijk is, zal de overheid moeten trachten de par- keermogelijkheden te vergroten en ruimten te reserveren voor parkeer accommodatie. 3. slechts indien Alle parkeermogelijk- heden zijn uitgeput, zullen parkeer- beperkingen moeten worden inge voerd. Pas dan is het juist te achten, dat de gemeentebesturen er naar streven het parkeren in de stads centra te rantsoeneren in die zin, dat iedere automobilist zijn voertuig slechts een beperkte tijd mag parke ren. De moeilijkheid, die zich hierbij voordoet, wordt echter gevormd door het feit, dat een effectieve controle nagenoeg onuitvoerbaar is. Na geconstateerd te hebben, dat de in Amerika reeds vele jaren geleden inge voerde parkeermeters er toe geleid heb ben dat aanzienlijk meer weggebruikers van de beschikbare parkeerplaatsen ge bruik kunnen maken, wordt erop gewe zen, dat het tot dusverre bekende alter natief de sedert november verleden jaar te Parijs ingevoerde parkeerschijf is. Is de controle bij het parkeermeter- svsteem zeer eenvoudig, de controle b(j het parkeerschijf-systeem vergt veel po litiepersoneel (400 man voor 6000 par keerplaatsen) en is uit dien hoofde voor ons land dus ongeschikt. Tot deze conclusie kwamen de chefs der verkeerspolitie te Amsterdam, Den Haag en Rotterdam, die begin dit jaar met ir. C. A. Kuysten, chef van de ver- keersafdeling van de ANWB, het Parijse systeem in de z.g. „blauwe zone", waar slechts geparkeerd mag worden met op de voorruit een parkeerschijf, waarop aangegeven staat tot welk tijdstip men mag blijven staan, bestudeerd hebben en daarvan thans in genoemde studie verslag doen. Opmerkelijk in dit ver band is overigens, dat een Engelse studiecommissie tot analoge gevolgtrek kingen is gekomen. De ANWB moet dan ook wel tot de conclusie komen, dat invoering van de parkeermeter niet te vermijden zal zyn, aangezien controle op de wacht- verboden noodzakelijk is. Deze con clusie heeft de ANWB echter on gaarne getrokken. Een zeer groot be zwaar acht zij het namelijk, dat de lasten op het wegverkeer hierdoor weer zullen worden vergroot. Dit be zwaar kan echter worden verminderd, Sneeuwman bestaat, liet zich niet zien Intelligenter dan gorilla zegt Amerikaans geleerde Een Amerikaanse expeditie onder lei ding van prof. Norman Dhyrenfurth is maandag in Katmandoe teruggekeerd van een jacht op de jeti, de „verschrik kelijke sneeuwman", die in het Hitna - laja-gebergte moet leven. Prof. Dhyren furth verklaarde by aankomst, dat een der Sjerpa-gidsen van de expeditie een jeti heeft gezien en dat de expeditie voorts in holen bewijzen heeft gevonden, dat de jeti werkelijk bestaat. De Sjerpa had met een paar anderen de jeti ontmoet in het dal van de Doedh Kosi. De verschrikkelijke sneeuwman zat kikkers te eten, toen de Sjerpa hem zag en met zijn lantaarn bescheen. De jeti was kennelijk zeer boos, dat hij ge stoord werd, want hij kwam dreigend op de Sjerpa's af, die daarop als hazen aan het lopen gingen. Prof. Dhyrenfurth zei voorts, dat de expeditie de gebruikelijke jetisporen had gevonden en in de holen die bezocht waren, overblijfselen van jetimaaltijden had aangetroffen. Volgens de professor is de jeti veel intelligenter dan een go rilla en daardoor zo moeilijk te betrap pen. Er blijken overigens twee soorten jeti's te bestaan, zo zei hij, een die een lengte van circa 1.20 meter bereikt en een die wel twee-en-een-halve meter groot wordt. Nederland nog voller volgens opgave van het CBS is het aantal huwelijken in ons land gedaald van 24.620 in de eerste 4 maanden van 1957 tot 24.180 in de eerste 4 maanden van dit jaar. Het aantal levendgebore nen gaf een stijging te zien van 77.437 in de eerste 4 maanden van 1957 tot 78.553 in de overeenkomstige periode van dit jaar, terwijl het aantal over ledenen steeg van 27.689 in de eerste 4 maanden van 1957 tot 31.567 in de eerste 4 maanden van dit Jaar. Voorts nam vooral onder invloed van de repatriëring van Nederlanders uit Indonesië het aantal immigran ten in ons land in de eerste 4 maan den van dit jaar zeer aanzienlijk toe in vergelijking met de overeenkomstige periode van 1957, n.l. tot 33.395 tegen slechts 14.056 in 1957. Anderzijds daalde het aantal emigranten van 24.595 in de eerste 4 maanden van 1957 tot 18.625 in de overeenkomstige periode van 1958. Het aantal inwoners van Nederland bedroeg op 1 mei 11.157.351. door het tarief laag te stellen terwijl bovendien de pil kan worden verguld door als leidraad te nemen, dat de opbrengst van de parkeermeters na aftrek van de kosten moet worden aangewend tot verbetering van het parkeerprobleem. Overigens dient zo zegt de ANWB met nadruk in elk concreet geval zorgvuldig te worden bekeken, of door de parkeermeters niet on aanvaardbaar grote aantallen parkeer plaatsen gedurende kortere of langere tijd open blijven, hetgeen allerminst op een efficient gebruik van de be schikbare oppervlakte zou wijzen. Een recente opname van prof. dr. F. de Vriesvoorzitter van de So ciaal Economische Raad. die zon>- dag in Amsterdam is overleden. Het stoffelijk overschot zal morgen op de begraafplaats We ster veld ter aarde worden besteldna aan komst van de trein van 15.04 uur. Omzetontwikkeling bij de detailhandel (Speciale berichtgeving) Voor een zevental detailhandelbran ches heeft de eerste maand van het tweede kwartaal 1958. vergeleken met de overeenkomstige periode van het voor afgaande jaar, een daling van de geldomzetten te zien gegeven, zoals blijkt uit door het Economisch Insti tuut voor de Middenstand gepubliceer de gegevens. In negen branches Dereik- ten de geldomzetten een hoger niveau, in twee branches bleven zij op gelijk niveau. Vergelijkt men de april '58-omzetten met die van maart '58. dan blijkt dat in zes branches de geldomzetten ste gen, terwijl zij in elf branches een daling te zien gaven. In één branche werd het niveau gehandhaafd. Analyseert men de bedrijfsresultaten nader, dan blijkt dat mede ongetwij feld in verband met het feit. dat pasen ait jaar op 21 en 22 april viel en verle den jaar reeds op 6 en 7 april, terwijl maart '58 26 verkoopdagen telde met vijf zaterdagen en april '58 25 verkoop dagen met 4 zaterdagen voor onge veer een tiental branches de ontwikke ling nog bevredigend kan worden ge noemd. 0 Vervolg van pag. 1 Leiders Hongaarse opstand vermoord In Boedapest, aldus een correspondent van Reuter, worden de terechtstellingen in verband gebracht met de huidige ideologische oorlog tussen het Sovjet- russische blok en Joego-Slavië. Sommige waarnemers opperen, dat verschil van mening met president Tito over be rechting van Nagy en de andere Honga ren de tegenstelling tussen de Sovjet- Unie en Joego-Slavië heeft verscherpt. Zoals bekend, heeft Tito indertijd ge protesteerd tegen de arrestatie van Nagy. Deze had de Joegoslavische am bassade te Boedapest na een door de Russen aangeboden vrijgeleide verlaten. Volgens de New York Times zijn waar nemers in Washington van mening, dat de executie van Nagy de „ernstigste ont wikkeling in de communistische wereld sinds de Hongaarse opstand" is. De voorspellingen over de gevolgen, aldus het blad, variëren van een groter Ame rikaans verzet tegen de topconferentie tot een intensivering van de Russische campagne tegen Joego-Slavië. De moge lijkheid wordt geopperd dat de terecht stelling een nieuw schrikbewind in de Sovjet-Unie zal inleiden. Het blad haalt een diplomatiek waarnemer aan, die zou hebben gezegd: „Ik geloof niet dat Dul les ooit bereid zal zijn de Russische lei ders te ontmoeten nu zij, evenals Stalin, hun handen met bloed hebben bevlekt". Rust in Beiroet is (tijdelijk?) hersteld Rebelien elders nog actief De rebellie in de Libanese hoofdstad Beiroet tijdens het afgelopen weekeinde is na zware gevechten de kop ingedrukt. De rebellenleiders zullen na hun ne derlaag voor het gerecht worden ge bracht, aldus een bekendmaking van de regering van de Libanon. De rebellie is in Beiroet definitief on derdrukt". zo zei de minister van Voor lichting, Khazen. doch hij waarschuwde tegen voorbarig gebruik van het woord overwinning". Kennelijk doelde hij daarmee op het voortduren van opstan dige activiteiten elders in het land. Vijf V.N.-functionarissen. die gister ochtend in Beiroet zijn aangekomen ter versterking van de groep van tien mili tairen. die reeds is gearriveerd om een V.N.-missie te vormen, vonden de stad vrijwel normaal. De winkels gingen weer open. ook al hoorde men vanuit weste lijke richting af en toe nog geweervuur en deed er zich nog een ontploffing voor bij het ministerie van financiën. Deze ontploffing richtte weinig scha de aan. Er is geen melding van slacht offers gemaakt. Premier Sami el Solh heeft gisteren voor Radio-Damascus nieuw-1 beschul digingen aan het adres van de Verenig de Arabische Republiek (Egypte en S.v rië) geuit. Hij zei. dat Radio-Cairo za terdag reeds 'meldde, dat zijn huis was afgebrand nog voor dit in feite wus ge beurd! Dit achtte hij een bewijs te meer dat de rebellen werken volgens een plan dat anderen voor hen hébben opgesteld. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft de Amerikanen aangeraden uit Libanon weg te blijven als zij geen dringende rederen hebben om daarheen te gaan. Dit betekent niet. zo werd hieraan toegevoegd, dat het rei zen naar dat land verboden is. In Liba non wonen naar schatting vijfduizend Amerikanen. De Amerikaanse ambtena ren en hun gezinnen vormen een groep van ongeveer 300 mensen. Twinlig miljoen gespaard Bij de spaarbanken: aangesloten bjj de Nederlandse Spaarbankbond, is in mei ingelegd f. 103.694.073 en terugbe taald f. 83.721.561. zodat een bedrag van f. 19.972.512 werd gespaard. in Nederland: Het boekje „Vakantie-dagtochten" is verschenen. Een keuze uit 20 prachtige uitstapjes, die altijd doorgaan! naar Expo '58 Brussel: Vanuit het westen van het land dagelijks. aio Folders en boekje aan de stations en de erkende reisbureaus d r l S l4 VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 R.V.U.: De wisselwerking tussen ster renkunde en wereldbeeld, door dr. H. Groot. Tweede lezing: Het Griekse we reldbeeld. (Pythagoras. Plato. Hlppar- chus en Ptolemeus). 19.00 Nws. 19.10 Comm. op het nws. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 20.15 Holland Festival: Fran cois Villon, opera. pl.m. 21.30 Gram 21.45 Act. 22.00 Radio Phllh. ork. en solist. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel 18.30 Amateursprogr. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Ronde van Nederland. 19.04 Licht, progr. 19 45 Filmpraatje. 20.00 Nws 20.05 Gram. 20.40 De man met de duizend ge zichten. hoorsp. 21.45 Mannenkoor. 22.15 Journ. 22.30 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Koer sen van New York. 23.16 New York call ing. 23.21-24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 19.3020.00 Internat, agrarisch nws. 20.00 Journ. en weeroverz 20.20 Vlie gen onder de Melkweg, film AVRO: 21.0523.00 Quartet, film. VOOR WOENSDAG 18 JUNI Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 Amus. muz. 9.00 Voor de zie ken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst 9.40 Radio Phllharm. ork. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Planorecital. 11.30 Gram 11.55 Örgelconc. J2.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 Amus. muz. 12 53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Metropole ork. en solist. J4.00 Gram. 15.30 Vocaal Dubbel kwart. 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 Interscholalr Jeugd tour nooi, 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Gram. 18.15 Spectrum v h. Chr. Organisatie- en Verenigingsleven 18.30 Mannenkoor. 18.55 Gram. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Bultenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Omr ork. en solist. 21.05 Muzikale luis terwedstrijd. 21.25 Vocaal kwart, en sol 21.55 Naar een rechtsorde van de arbeid: Intern, organisatie van de arbeid, caus 22.15 Lichte muz. 22.45 Avondoverdenking 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Sportuitsl 23.2024.00 Gram. over irTJUM -l- Wijziging T.V.-programma ENGELAND—RUSLAND OP HET SCHERM De Ned. Televisie Stichting zal heden avond een extra voetbalwedstrijd uit zenden in het kader van de wereldkam pioenschappen voetbal 1958. Het is de wedstrijd EngelandRus land, die te Gothenburg van 18.45 tot ongeveer 20.45 uur zal worden gespeeld. Het gepubliceerde programma voor deze avond zal als volgt worden gewij zigd: Sir John Cockroft eredoctor te Delft In zijn gisteren gehouden vergadering heeft de Senaat der Technische Hoge school te Delft besloten, het doctoraat honoris causa toe te kennen aan Sir John Cockroft, directeur van het Atomic research and development establish ment in Harwell (Engeland). Sir John Cockroft is Nobelprijswin naar voor natuurkunde in 1951 en lei der van het „Zeta"-werk tot opwekking van gecontroleerde kernfusie. Advertentie Natu-ralax is géén gewoon laxeer middel. Het zorgt voor het herstel van de natuurlijke functie, maar bo vendien ook voor de natuurlijke regelmaat. Een uitkomst bij hard nekkige verstopping, ook voor hen die buitenshuis werken. voor de natuurlijke regelmaat FUcoa 60 tabletten versterkte werking) ll. 1.35 frisse adem een heerlijke smaak fris lekker gezond BINNENLAND In oktober zal de encyclopedie over Friesland van de pers komen. Dit werk verschijnt onder auspiciën van de Friese Akademie. De hoofdredactie van dit re- f ionale naslagwerk, dat uniek in zijn soort s, berustte bij prof. dr. J. H. Brouwer, één van de directeuren der Friese Aka demie. Het Christelijk Nationaal Vakverbond (CNV) dat op dinsdag 8 en woensdag 9 Juli a.s. zijn 29ste algemene vergadering houdt in „Esplanade" te Utrecht, heeft een 454 pagina's omvattend verslag over de Jaren 1956 en 1957 het licht doen zien. Op 1 Januari 1957 was 7 pet. van de on zelfstandige beroepsbevolking ln het CNV georganiseerd. 13 pet. ln de KAB en 15 procent ln het NW. Het ledental van het CNV bedroeg op 1 Jan. J.l. 218.658, aldus dit verslag. H.M. de Koningin zal op 5 septem ber een bezoek brengen aan het Industrie gebied van Dordrecht. Zij zal er de nieuwe Fndustriezeehavens met de bijbehorende Industrieterreinen in gebruik stellen. Prof. dr. F. Zernlke, die ln novem ber 1953 de Nobelprijs voor natuurkunde verwierf, heeft gistermiddag ln de aula van de Rijksuniversiteit te Groningen zijn afscheidscollege gehouden. Prof. Zernike wordt de volgende maand zeventig Jaar. De Jaarlijkse ..Bagatelle-prijs" van de stad Parijs voor de mooiste roos ter we reld is gewonnen door de heer G. Verbeek te Aalsmeer. H(j krijgt een grote gouden medaille. In een toelichting op het wetsont werp voor de dienstplicht heeft de Indo nesische minister-president DJoeanda. in het parlement verklaard, dat de kosten voor het oproepen van 50.000 rekruten per Jaar geschat worden op 500 miljoen roe- plah's. Hij voegde hieraan toe. dat ln dit bedrag niet is begrepen de kosten v5or de bouw van nieuwe kazernes. Op uitnodiging van de „Kulturde- zernat" van de stad Münster zal het „Bal let der Lage Landen" onder leiding van Mascha ter Weeme op zondag a.s. optre den in het stedelijk theater aldaar. BUITENLAND Een chemische fabriek in Keulen heeft een vaccin voor het inenten van vee tegen mond- en klauwzeer ontwik keld. Tot op heden was het alleen maar mogelijk ve ete behandelen dat reeds aan mond- en klauwzeer leed. De 55-Jarige Italiaanse amateur- boelenkoning Francesco Macca, heeft zon dag te Guastalla aan de Po de grootste prestatie van zijn loopbaan verricht. Hij liet zich aan handen en voeten gebonden ln een met stenen verzwaarde en dicht gebonden zak ln de rivier werpen. Binnen 15 seconden had hij zijn boeien verbroken en kwam hij. onder het gejubel van d6 duizenden toeschouwers, weer boven wa ter. waar- vrienden zich gereed hadden ge houden om hem na te duiken, als htf er niet ingesleagd zou zijn zich binnen een halve minuut te bevrijden. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, John Foster Dulles, die dit jaar 70 Jaar is geworden, heeft ln het afgelopen weekeinde in het Walter Reed Ziekenhuis in Washington een uitgebreid onderzoek ondergaan. Zijn ministerie maakte gisteren bekend, dat zijn gezond heidstoestand „uitstekend" is. Frankrijk zal straalbommenwerpers van het type ..Vautour" aan de Israëlische luchtmacht leveren, zo heeft een woord voerder van het ministerie van Defensie te Tel Avlv bekendgemaakt. De politie van Madras heeft gisteren van haar vuurwapens gebruik gemaakt toen een 5 000 stakende havenarbeiders probeerden te verhinderen dat nieuw aan geworven arbeiders aan het werk gingen. Drie mensen werden gedood. Bij verdere botsingen tussen politie en stakers wer den 115 mensen gewond. Ook in Calcutta. Bombay en Cochin staken de havenarbei ders. Zij eisen betere arbeidersvoorwaar- den. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. 9.15 Gram. VPRO; 10.00 Schoolradio. VARA 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12 38 Pianoduo. 13.00 Nws. 13.15 Orgel en zang. 13.50 Gram. 14.30 Voor de Jeugd. 16.00 VolkS' muz. 16.15 Voor de zieken. 17.00 Vakan- tietips. 17.50 Regeringsultz.: Emlgratie- rubr. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lich te muz. 18.40 Act 18.50 Gram. 19.00 V. d. Jeugd. 19.10 Joodse liederen. VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Lichte muz. 20.30 De klucht van de trom, hoor spel. 21.25 Gram. 21.55 Marimba. 22.35 Gitaarduo. 22.50 Medische kron. 23.00 Nws. 23.15 Gram. en lnterv. 23.5024.00 Soc nws. ln Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO; 17.00—17.45 Voor de Jeugd. NTS: 20.00 Weekjourn. AVRO: 20.30 Luipaard op schoot, doe. film. 21.0022.30 Misdaad ln Londen. TV-spel. De Amerikaanse luchtmacht heeft met de vliegtuigfabrieken „Martin" en Boeing" een contract getekend voor dê constructie van een ruimtevaartuig dat een mens zal kunnen vervoeren. Dit vaar tuig. dat de paam „Dyna-boar" krijgt, zal als een raket worden gelanceerd, als een kunstmaan om de aarde draaien en als vliegtuig op de aarde terugkeren. Het prototype zal ongeveer 150 miljoen dollar kosten. Naar van doorgaans welingelichte zijde te West-Berlljn verluidt, eisen de Oostduitsers een bedrag in dollars ter waarde van 13.000 Oostdultse marken voor de vrijlating van de Amerikanen en de teruggave van de helikopter, welke dezer dagen verdwaalde en ln Oost-Duitsland tot landen werd gedwongen. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ln het ongelijk ge steld, dat drie mannen, die geweigerd hadden een verklaring te tekenen dat zij nooit communist geweest zijn. paspoorten had geweigerd. De drie betrokkenen zfjn de 75-Jarige artiest Rockwell Kent. een psychiater uit Los Angeles, dr. Walter Brlehl, en de deskundige op het gebied van kosmische stralen Weldon Bruce. Kent en Brlehl hebben het ln deze kwes tie drie Jaar lang tegen het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken opge nomen. Het besluit ls genomen met vijf tegen vier stemmen. Het Westdultse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft tegenover de Griek se ambassadeur ln Bonn uitdrukking ge- geven aan zijn sppt over een in het West- historische Ver. naar "„De" Beer7M"uur duitse tijdschrift Revue gepubliceerde voorm. foto. die blijkens een protest van Grieken land. kwetsend voor het Griekse konings huis wordt geacht De foto toont de oud ste Griekse Koningsdochter. Sophie, in DINSDAG Levendaal 1. Demonstratie Hulsh. Gezinsvoorlichting. 8 uur nam. Pieterskerk. Holland Festival. Gemengd Toonkunstkoor. 7.45 uur nam. Prediker. Tentweek Contactcommissie Evang. Werk. 7.45 uur nam. Schuttersveld. IJsballet te 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.30 uur nam. StationspleinStrandwandeling Ned. Ohr. Reis ver. 7 uur nam. WOENSDAG Wassenaar (Maaldrift) Excursie K. en O. Verificatiebureau van Rijkszee- instrumenten. 2.30 uur nam. Pieterskerk. Avondgebed te 7.30 u. nam. Prediker. Tentweek Contactcommissie Evang. Werk. 7.45 uur nam. Lakenhal. K. en O. Voorbereiding be zoek Expo te Brussel. 8 uur nam. Schuttersveld. IJsballet te 3 en 8 uur nam. DONDERDAG Gulden Vlies. Slultlngsmlddag Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2.30 uur nam. Prediker. Tentweek Contactcommissie Evang. Werk. 7.45 uur nam. Rehoboth. Jaarvergadering Oranje-Groe ne Kruis. 8 uur nam. Stadhuisplein. K. en O.-excursle naar „De Beer" en Den Brlel. 7.45 uur voorm. Gulden Vlies. Slultlngsbljeenkomst Ned. Ver. van Hulsvrouwen afd. Lelden. 2.30 uur nam. Rehoboth: Jaar verg. Oranje Groene Kruis. 8 uur nam. VRIJDAG Prediker. Tentweek Contactcommissie Evang. Werk. 7.45 uur nam. ZATERDAG Lakenhal: Holland Festival, Bachccm- cert door Henrl Honneger. 5 en 8i u. nam. Viaduct Pesthuislaan: Excursie Ver. van oud-leerlingen Ambachtsschool naar Ned. Legermuseum. 2 uur nam. Prediker: Tentweek Contactcommissie Werk. 7.45 uur nam. StationspleinExcursie Ned. Chr. Rels- ver. naar de Blesbosch. 1.30 uur nam. ZONDAG Prediker; Tentweek Contactcommissie Evang. Werk. 7.45 uur nam. Station NS: Excursie Kon. Ned. Natuur- gezelschap van een jonge Athener, maar het zou een montagefoto zijn. Dit ls het tweede geval van een publlkatie. waar een buitenlands vorstenhuis zich door bele digd voelt. De eerste keer betrof het het Perzische vorstenhuis. I j Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho- vah's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Pieterskerk: Holland Festival. Concert jebouworkest o.l.v. Eduard van Belnum. 11/4 uur nam. Tltus Brandsmastraat 174: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7J uur nam. 18.45—20.45 uur: Eurovisie - Wereld kampioenschap voetbal 1958 rechtstreek se reportage uit Gothenburg van de wed strijd EngelandRusland. Commentaar Ir. A. van Emmenes. 20.45—21.05: NTS-journaal. 21.0521.35 uur: Internationaal agra risch nieuws. 21.3522.20 uur: „Vliegen onder de Melkweg". 4e aflevering van de filmse rie „Streven naar vrede door veiligheid". De voor deze dinsdagavond aangekon digde hoofdfilm zal over veertien dagen worden uitgezonden. BUITENLANDSE RADIOSTATIONS Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Gram. 12,30 Voor de boeren. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 13.40 Recital. 13.55 Sport. 14.00 Voor de scholen. 15.00 en 15.30 Hoorso. 16.00 Ves pers. 16.45 Progr. voor oudere mensen. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.40 Sport. 18.45 Schotse dansmuz. 19.00 Muz. caus. 19.30 Quiz. 20.00 Orkestconc. 21.00 Nws. 21.15 Klankb. 22.00 Gram. 22.15 Discussie. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.0623.11 Koer sen. Engeland, BBC. Light Progr. 1500 en 247 m. 12.00 Salonork. 12.30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Dansmuz. (Om 13.30 Nws.). 13.45 Voor de kleuters. 14.00 Voor de vrouw. (Om 14.30 Nws.). 15.00 Orkest conc. 15.30 Nws. en sport. 15.55 Varlété- ork. 16.30 Nws. en mrs. Dale's Dagb. 16.45 Gevar. muz. (Om 17.30 Nws.). 18.00 Lich te muz. (Om 18.30 Nws.). 18.45 Hoorspel. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorspel, met muz. 20.00 Gpvar. progr. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.30 Nws. en verz. progr. 22.30 Nws. 22.40 Dansmuz. 23 30 Nws. en lichte muz. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Lich te muz. 16.00 Symf. ork. 17.00 Nws. 17.35 Lichte muz. 19.00 Nws. 20.05 Symf. ork. en solist. 21.45 Nws. 22.10 Dansmuz. 23.15 Muz. nachtprogr. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. Frankrijk, Progr. 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Symf. ork. 13.26 Gram. 14,20 Kamermuz. 15.05 Franse muz. 19.00 Gram. 20.45 Hoorsp. 23.10 Gram. 23.53— 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Kamerkoor en sol. 14.00 Wereldtentoonstelling. 16.00 Koersen. 16 02 Gram. 16.15 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.30 Idem. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Caus. 18.30 Voor de sold. 19 00 Nws. 19.30 Wereldten toonstelling. 20.00 Hoorsp. 21.15 Gram. 21.30 Idem. 21.40 Planorecital. 22.00 Nws. 22.15 Caus. 22.25 Pianorecital. 22.55 Nws. 23.00 Voor de zeelieden. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.10 en 14.15 Gram. 15.15 Koor zang. 15.30 Gram. 16.05 Dansmuz. 16.15 Zang en piano. 16.35 Gram. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 18.30 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie logle I01O- Werfpark 1 Tentoonstelling geolc gle van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25) Tentoonstelling van etsen van A. J Veld hoen. Werkdagen 25 uur nam. (t/m 5 Juli). Lakenhal: Tentoonstelling Tlnua van Doorn (tot 30 Juni). BIOSCOPEN Trianon: „Paris Holiday". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15 4.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „Malgret zet een val". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „De slag om Arnhem'. 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De halfbloed van Sai gon". Luxor: „De ontembaren". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Itex: „Op het spoor der verdwenen vrou wen". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken wordt waargenomen teLeiden door Apotheek Kok. Rapenburg 9, tel. 24807 en te Oegstgeest door Apotheek Oegstgeest. Wilhelmlnapark 8, tel. 26274. Bij geen gehoor bij flw huisarts ot specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Helsinki onbewolkt windstil 17 0.5 Stockholm half bew. windstil 16 0 Oslo zwaar bew. ozo 2 21 0 Kopenhagen zwaar bew. zo 6 19 0 Aberdeen zwaar bew. nw 4 18 5 Londen geh. bew. n 6 25 0 Amsterdam zwaar bew. z 1 26 0 Brussel zwaar bew. windstil 26 0 Luxemburg onbewolkt ozo 2 25 0 Parijs zwaar bew. nno 1 27 0 Bordeaux zwaar bew. wzw 3 30 0 Grenoble zwaar bew. windstil 26 0 Nice licht bew. nnw 3 23 0 Berlijn licht bew. ozo 4 24 0 Frankfort onbewolkt o 1 27 0 München onbewolkt zo 2 23 0 Zurich licht bew. windstil 26 0 Genève onbewolkt windstil 25 0 Locarno zwaar bew. windstil 25 0 Wenen onbewolkt zo 7 23 0 Innsbruck lloht bew. windstil 28 0 Rome licht bew. windstil 27 0 AJacclo lloht bew. no 1 23 0 Madrid zwaar bew. n 1 32 0 Algiers zwaar bew. windstil 24 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2