mm Amerika op Europa's markt Noord-Celebes vrijwel gezuiverd van de opstandelingen Beul sloeg vrouwen „natuurlijk" net zo liard als de mannen Salan - De Gaulle Zelfs SS-bazen werd liet soms te bar Mei een enkel woord VADERDAG H. A ©LET Agenda VRIJDAG IS JUNI 1958 Vervolg van pag. 1 Ons land is een geboren blokkadebreker Mr. v. d. Mandele zei nog over het doordringen van Amerika op de Europese markt, dat men zich in Europa van de gemeenschappelijke markt een grote markt gedacht had, maar dat thans het gevaar dreigt, dat hierop de Amerikanen gaan mee concurreren. De fout die bjj dit alles en dus bü de gemeenschappelijke markt is gemaakt, aldus de heer v. d. Mandele, is, dat men politieke overwegingen tot de basis van economische banden heeft gemaakt. Spaak heeft vorig jaar al te veel haast gehad met het verdrag voor de Europese gemeenschappelijke markt en alleen uit politieke overwegingen. Wanneer dat zin had gehad, hadden de zes Europese landen een gemeenschappelUke buitenlandse politiek moeten hebben gevoerd. Hij wees voorts op de oude banden van Nederland met de Angel-Saksische landen, op de moeite die Engeland zich getroost bepaalde markten te heroveren en op de noodzaak, dat men de Euro pese gemeenschappelijke markt nu aan vaarden moet, omdat het verdrag ervoor er nu eenmaal is. Dat dit aanvaarden beschouwd moet worden als voorspel tot een voorbereidend werk voor de vrij handelszone. Nederland noemde mr. van der Mandele de natuurlijke en geboren blokkade-breker van de Euromarkt en de wegbereider voor een Atlantische economische gemeenschap. Tijdens de discussie deed de voorzitter van de Kamer, prof. dr. H. Gelissen, het voorstel aan de hand om te komen tot een Nederlands-Duitse studiecommissie, die het vraagstuk van de Duits-Neder landse economische samenwerking zal moeten onderzoeken. Haag en te Bonn, Nederlandse consuls en consuls-generaal en vertegenwoor digers van de Kamers van Koophandel te Rotterdam, Delft, Alkmaar, Zutfen, Roermond, Nijmegen en Hengelo. Advertentie PUDDING zonder koken! Kranslegging In het aan herinneringen aan het Huis van Oranje zo rijke Wiesbaden heeft het bestuur van de Nederlands- Duitse Kamer van Koophandel gister morgen een krans aan de voet van het standbeeld van Willem van Oranje gelegd. In de jaarvergadering zelf werd een nieuw bestuurslid gekozen, te weten de| heer J. Oerlemans, directeur van dei Steenkoolhandelsvereniging te Rotter dam. Besloten werd het volgend jaar de jaarvergadering in een stad in Twente, waarschijnlijk Enschede, te houden. Een reeks van autoriteiten heeft deze alles zins geslaagde jaarvergadering bijge woond, onder wie de Nederlandse am bassadeur te Bonn, de heer A. Th. Lam ping, de Westduitse ambassadeur in Den Haag, dr. J. Löns, vertegenwoordigers van het Bondsland Hessen, de stad Wiesbaden, van departementen in Den Voordracht dijkgraaf Delfland (Van onze Haagse redactie) De Hoofdingelanden van het Hoog- heevruraa.dssdh'ap Delfland hebben, ter voorziening in de "vacature van dijk graaf weflke zal ontstaan, daar mr. dr. Th. F. J. A. Dolik deze functie per 31 juli a.s. wegens het bereiilaen van de pensioengerechtigde leefitijld zal neer leggen de volgende voordracht op- geunaaikit: 1. mr. dr. J. Winsemius, raadsadviseur bij de afdeling Water staatsrecht van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, oud-secretaris- rentmeeater van het Hoogheemraad schap Delfland; 2. cör. J. W. Noteboom. burgemeester van Voorburg; 3. dr. A. H. Böhm, de tegenwoordige secretaris- rentmeester van het Hoogheemraad schap Delfland. Deze voordracht zal wonden toege zonden aan de Ged. Staten van Zuid- Holland De benoeming geschiedt, op voordracht van dit college, dtoor de Kroon. D« jaren drukken U minder dan die Bhenmatiaehe Pijner Drfji toch tenminste die pijnen alt Doe een bloedzuiverende knur 1 Iedere morgen de kleine dosis Kruschen en ge voelt U een heel ander mens. 't Is of mèt de pUn ook de jaren van U afvallen, naarmate Kruschen's heilzame werking zich aan Uw organen mededeelt. Begin morgen met Kruschen en gij zult al gauw ervaren, hoe goed 't U doet. De „Oranje" te Amsterdam Vanochtend acht uur is het 3000ste schip van dit jaar de haven van Am sterdam binnengelopen. Het was dit maal de „Oranje" het vlaggeschip van de Stoomvaart Maatschappij Nederland, die het derde duizendtal vol maakte. Verleden jaar arriveerde het 3000ste schip enige dagen eerder, namelijk op 4 Juni. de tonnage van de binnengeko men schepen ligt dit jaar echter aan zienlijk hoger dan verleden jaar. Het gehele noorden van Celebes is thans vrijwel gezuiverd van opstandelingen. Er iUn alleen nog concentraties opstandelingen in de Minahassa en het gebied van Bolang Mogondow, het uiterste noorden van het eiland, zo heeft het Indo nesische persbureau Antara gisteravond gemeld. De leider van de volksbeweging voor verzet tegen de opstandelingen, Nani Wartabone, heeft volgens Antara verklaard, dat de opstandelingen op 5 juni het gebied van Gorontalo hebben verlaten. Wartabone ls daar, wegens zijn verdienste, tot resident benoemd. Vliegtuigen van de Centrale regering hebben opnieuw een aanval gedaan op Menado. Er werden bommen geworpen op de plaats zelf, op de haven en op het vliegveld. Ook plaatsen ten zuiden van Menado, Tondano en Tomohon, werden aangevallen. In een communiqué van de Indonesi sche luchtmacht wordt gezegd, dat vele militaire objecten in de haven van Me nado, waaronder opslagplaatsen voor munitie, zijn vernietigd. Ook is een aan tal vrachtauto's op de weg tussen Me nado en Bitung in brand geschoten. Vliegtuigen van de Indonesische lucht macht hebben voorts met boordwapens aanvallen gedaan op Kema, de haven ten zuidoosten van Menado. Hoewel de I vliegtuigen van de grond af werden be- schoten, zijn ze alle veilig op hun basis teruggekeerd, aldus het communiqué. Hatta uit de politiek? Diplomatieke waarnemers in Dja karta hebben verklaard, dat het hun opgevallen was dat de naam van oud- vice-president dr. Moh. Hatta niet is genoemd bij de discussies, die op het ogenblik onder de politici en in de pers worden gevoerd over de komende veranderingen in het kabinet-Djoe- Kreten van ontzetting in Bayreuth Vervolg van pag. 1 Een woordvoerder van het Comité van Algiers, Neuwirth, wiens persoonlijke trouw aan De Gaulle niet in twijfel wordt getrokken, heeft gisteren ver klaard, dat generaal Salan er niet over denkt de militairen te bevelen uit de comité's te treden. Wanneer De Gaulle inderdaad nu al een opdracht in die richting zou hebben gegeven, heeft Salan, die in naam zijn officiële vertegenwoor diger is in Algiers, zich dus opnieuw reeds aan insubordinatie schuldig ge maakt. In beginsel zou de machtover name van De Gaulle in Parijs dan dus maar weinig of niets in de werkelijke verhoudingen met Algerije gewijzigd hebben. Hoogstens zou De Gaulle van wege zijn prestige in en buiten het leger door Salan de eerste tijd ietwat zijn ont zien, maar aan het voornemen met alle resten van het oude parlementaire regime in Frankrijk af te rekenen, schijnt men in Algerije ook nu nog altijd on wrikbaar vast te willen houden. Deze halsstarrigheid, om geen zwaar der term te gebruiken, van Algiers wordt nog bedenkelijker, wanneer men weet, dat de Comité's van Waakzaamheid nu ook in Frankrijk zelf als paddestoelen uit de grond verrijzen. Gisteren heeft een andere generaal, Chassin geheten, in afgebeten bewoordingen tijdens een persconferentie een nationale organi satie op Algerijnse grondslag in Parijs ten doop gehouden, en zowel de Pouja- disten als de vroegere Gaullisten schij nen zich bij die beweging aan te willen sluiten. Het zijn vermoedelijk wel vooral dit soort dreigingen geweest, waardoor De Gaulle nu met zijn vroegere naaste me dewerker Jacques Soustelle dezer dagen wilde spreken, in de hoop alsnog een uit weg, of tenminste een schappelijk com promis, met de rechtse extremisten en het leger te kunnen vinden. Pierre Poujade keert zich openlijk tegen De Gaulle Onze Parijse correspondent telefo neerde hedenochtend: De Franse middenstander-dictator Pierre Poujade heeft in Angers gisteren een duizendtal volgelingen om zich ver enigd om met hen de politieke situatie in Frankrijk te onderzoeken. De „grote man" heeft in een rede van twee uur, waarbij hij zijn jasje weer uittrok en zijn mouwen opstroopte, al zijn bittere gramschap uitgesproken over de houding van De Gaulle en over zijn ongeveer dertig Kamerleden, die tegen zijn bevel in voor de investituur van de generaal hadden gestemd. De reden van zijn toorn school vooral wel in het feit, dat de ge neraal zyn belofte niet zou zijn nageko men om ook Pierre Poujade als minister in zjjn regering op te nemen. Poujade heeft nu al zün Kamerleden in de ban gedaan en op zün beurt geheel met het parlement gebroken. Ook hü stelt zich nu voor, het voorbeeld van Algerije te volgen en een actie met Co mité's voor Agemeen Welzün in het land te ontketenen om langs die weg een definitief eind te maken aan „het systeem", waarmee volgens Poujade De Gaulle nu een bedenkelük compromis gesloten zou hebben. Zelfverzekerde misdadiger van Buchemvald betvaarde in kamp lijken onder zijn bed... (Van onze correspondent te Bonn) De voorzitter van het gerechtshof te Bayreuth vroeg gisteren aan de 43-jarige Martin Sommer, bügenaamd de beul van het vroegere concentratiekamp Buchenwald: „Werden er in het kamp wel eens vrouwen geslagen?" Sommer: „Jazeker. Op een keer, zo herinner ik me, werd er door de Gestapo een vrouw gebracht, omdat zij met een Pool bevriend was en daarom werd zü geslagen". De voorzitter: „En werd er in zo'n geval net zo hard geslagen als in het geval van een man?" Sommer: „Maar natuurlijk!" Op dat moment ging er een storm van afgrüzen en protest door de overvolle gerechtszaal van Bayreuth. Er klonken kreten van ontzetting, vermoedelijk het meest veroorzaakt door de zelfverzekerd heid van Sommer, die dergelüke vragen pleegt te beantwoorden met een gezicht, alsof het de gewoonste zaak van de wereld is, ook thans nog, dertien jaar na Buchenwald Gisteren bleek, dat Sommer eerst niets meer moest hebben van een vroegere bekentenis, volgens welke hij 25 gevan genen met injecties heeft vermoord. De voorzitter van het gerecht had evenwel een oud S.S.-rapport bij de hand, waar- anda Kartawid ja ja. ZU achten dit een mogelüke aanwijzing dat Hatta zich uit de politiek begint terug te trekken. Hatta, die door de opstandelingen van Midden-Sumarta als premier werd ver langd, heeft de laatste maanden slechts sporadisch zijn mening over de stand van zaken ln Indonesië kenbaar ge maakt. Soekarno ontving generaal Festing President Soekarno heeft gisteravond onverwacht generaal Sir Francis Fes ting, de aftredende opperbevelhebber van de Britse landstrijdkrachten in het Verre Oosten en toekomstige chef van de Engelse generale staf, in het Merde- kapaleis ontvangen. Deze ontvangst stond niet op het program van het be zoek van Festing, die drie dagen in Djakarta blijft. Festing was vergezeld van de Britse ambassadeur in Djakarta, Macdermot. Het is niet bekend, waarover zij met de president hebben gesproken. Nasoetion: geen politiek! „Antara" meldt dat generaal-ma- joor Nasoetion, chef van de generale staf van het Indonesische leger, heeft bepaald dat er voorshands in geheel Indonesië geen politiek mag worden bedreven. HU heeft echter de militaire autori teiten gemachtigd deze bepaling „soepel" toe te passen, zodat de politieke acti viteit niet geheel behoeft te worden stop gezet, behalve in gebieden waar mili taire operaties zijn begonnen, aan de gang zijn of juist werden beëindigd- Nasoetions order werd uitgevaardigd om „alle krachten des lands te richten op het verslaan der opstandelingen en het stabiliseren van de algemene toe stand". pUwiastvtui V (1 C J J3 t S VOOR HEDENAVOND Hilversum I (402 m.) KRO: 18.05 Lichte muz. 18.20 Caus. 18.30 Lichte muz. 18.50 Vakantierubriek 19.00 Nws. 19.10 Comm. op het nws. 19.15 tairen. 20.05 Pianospel. 20.30 Hoe moet er dan Vrede nederdalen, hoorsp. 21.45 Amus. muz. 22.10 Philh. ark. 22.50 Huwelijk en Jaloezie, caus. 23.00 Nws. 23.1524.00 Jazzmuz. Hilversum II (298 m.) VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1. caus. 19.00 V. d. kind. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 Leven in Nederland, caus. 19.45 10 Jaar VrJJz. Herv. Vrouwenfederatie ln Neder land, rep. 20.00 Nws. 20.05 De misdaad en de schoonheid, caus. 20.15 Literair progr. 20.30 Europa één. caus. 20.40 Het atoom, caus. VARA: 21.00 Gram. en voordr. 21.55 Buit-enl. weekoverz. 22.10 Jazzmuz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, causerieën. VARA: 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.40—24.00 Or gelspel. Advertentie I uit bleek, dat wat Sommer deed op een l gegeven ogenblik sommige S.S.-bazen men kan het zich nauwelijks voorstel- jlen! even te bar is geweest. Tenmin- jste. Sommer moest in 1943 voor S.S.- rechters verschijnen en daarbij bekende hij gevangenen op een uiterst onver schillig bevel van kampcommandant Koch vergif of lucht in de aderen te hebben gespoten. Koch schreef namelijk in zo'n geval op een klein papiertje de namen met de woorden „die moet weg" en dat was voor Sommer voldoende. De slachtoffers stierven na een afgrijselijk lijden. In een paar gevallen, zo bleek uit het S.S.-rapport, had Sommer de lijken der slachtoffers onder zijn eigen bed in het kampbureau een hele nacht be waard en er rustig boven geslapen, tot zij de volgende morgen werden afge haald. Sommer ontkende dat alles eerst, maar 21 van de honderd getuigen in dit proces konden deze gang van zaken bevestigen, zo bleek gi9tei'en. Woedend slingerde de voorzitter van de rechtbank Sommer toen deze tenslotte de injec tie-affaire toegaf, ze „executies" noem de en dergelijke methoden de voorkeur wilde geven boven ophangen, omdat bij dit laatste zoveel „theater" gebeurde in het gezicht: „Man. dat noem je een executie? Zo slaat men een konijn in de nek, wanneer men zondag wild op tafel wil hebben". Sommer: „Ik had toch van Koch het bevel gekregen en ook van de kamparts, die een academicus was". De voorzitter: „Kamparts dr. Ding-Schüler was geen academicus; hij was een beul". Advertentie +Ov JCA* BREESTRAAT 123 t.o. het Stadhuis HAARLEMMERSTR. 102 naast Bata BINNENLAND In de ouderdom van 83 jaar is van nacht in Bronovo te 's-Gravenhage over leden de heer A. de Jong Ezn oud-direc teur van het Bureau der Vereniging van christelijke onderwijzers en onderwijzeres sen ln Nederland. Hiertoe ln staat gesteld dóór de op brengst van de I.laprooscollecte zal het Nederlands Oorlogsgraven Comité de ko mende v/eek weer aan bijna 90 Britse na bestaanden van ln de oorlog in Nederland gesneuvelde militairen gastvri|held ver lenen. De minister van Maatschappelijk Werk heeft ln een circulaire de aandacht van de gemeentebesturen gevestigd op het feit, dat het ongewenst is, dat aan Teem- dellngen vergunning tot ingebruikneming van woongelegenheid wordt gegeven, voordat deze vreemdelingen van de Mi nister van Justitie toestemming hebben ontvangen tot langdurig verhiyf hier te lande. Mr. J. M. A. H. Luns, minister van Buitenlandse Zaken, ls benoemd tot Grootkruis ln de Nicaraguaanse orde van Ruben Dario. De versierselen, behorende bij deze hoogste Nicaraguaanse onder- schelding. zullen hem op 20 Juni tijdens een te zijner ere gegeven ontvangst wor den uitgereikt door de ambassadeur van Nicaragua, dr. Jose Sanson-reran. De onderscheiding, genoemd naar de Nicaraguaanse dichter Ruben Dario. is nu mr. Luns verleend voor het geen hij als afgevaardigde van Nederland bij de V.N. en als minister van Buitenlandse Zaken gedaan heeft om de betrekkingen tussen beide landen te verstevigen. De Nederlandse Vereniging voor de Volkszang die met haar 25 afdelingen en 2500 leden hoe langer hoe meer een sprei ding over het gehele land verkrijgt, houdt dit Jaar haar toogdag te Velp op woens dag 25 Juni. Er worden een kleine dui zend liefhebbers van het volkslied ver wacht. Gisterochtend is te Amsterdam de 45-Jarige mevrouw Snoek-Emoust, toen zij op de eerste verdieping van haar woning ln de Pleter Vlamingstraat de ramen lap te. naar beneden gevallen. Ernstig gewond werd zü naar het O.L.V.-gasthuls ver voerd, waar zij ln de loop van de avond ls overleden. Vanmiddag heeft de Staatssecretaris van Economische Zaken, dr G. M. J. Veldkamp het bestuur van het bijzonder waarborgfonds voor de detailhandel ge ïnstalleerd. De voornaamste taak van het nieuwe fonds, zal zijn het verlenen van kredieten voor het oprichten van detail handelszaken vooral in nieuwe woon wijken en overneming van bestaande be drijven. De „Prinses Beatrix", de nieuwe veer boot, bestemd voor het veer Vllssingen- Breskens. die dinsdag door het provinciaal bestuur van de werf J. en K. Smit ls over genomen. heeft gistermiddag op de rede van Vllssingen een aanvaring gehad. De „Prinses Beatrix" was bezig met manoeu vreren op de Westerschelde en ls hierbij in aanraking gekomen met de steven van de Noorse tanker „Freddy". De „Prinses Beatrix" werd aan stuurboordzijde boven het berghout Ingedrukt. BUITENLAND De Japanse liberaal-democratische partijleider, Kl6jl. is donderdag door het Japanse Lagerhuis als premier herkozen. Dit geschiedde ln de recordtijd van 3 uur. In het nieuwe kabinet is FoeJijama mi nister van Buitenlandse Zaken gebleven en ls daarmee de enige aangebleven be windsman uit het vorige kabinet. KlsJi's broer. Eisakoe Sato, werd minister van Fi nanciën. Eenheden van de Portugese nationale garde hebben donderdag zes kurkfabrle- ken in het dorp Cova da Pledade bezet, nadat tweehonderd arbeiders het werk hadden neergelegd. In Portugal zijn sta kingen verboden. Waarom de arbeiders staken ls niet bekend. Bij Huntington in Oost-Engeland zijn hedenochtend vroeg drie straalvliegtuigen neergestort Hierbij kwamen vijf mensen om het leven. Een Canberrabommenwer- per van de Britse luchtmacht kwam ln botsing met een opleldlngstoestel van de Amerikaanse luchtmacht. De twee be manningsleden van het opleidingstoestel en twee Inzittenden van de Canberra vonden hierbij de dood. Enige minuten later stortte een Amerikaans toestel neer op de grote spoorlijn, die Noord-Engeland met Londen verbindt. De enige Inzittende werd gedood. Het aantal daklozen tengevolge van de zware brand, die woensdag ln een krot tenwijk van Casablanca heeft gewoed, ls tot twaalfduizend gestegen l Er zijn geen doden te betreuren en slechts een vijftal lichtgewonden. Dr. W. A. Visser 't Hooft, de (Neder landse) Becretarls-generaal van de We reldraad van Kerken, heeft gisteren een eredoctoraat ontvangen van de Harvard universiteit te Cambridge (V.S.). Gelijk met hem ontvingen de Franse Journalist Raymond Aron, de Franse componiste mej. Nadla Boulanger en de Britse beeld houwer Henry Moore een eredoctoraat. Ook de Westduitse regering heeft ge protesteerd tegen het besluit van de IJs landse regering om de territoriale wateren tot 12 mijl uit te breiden. De Bondsrepu bliek stelt ln de nota voor dat een con ferentie van alle belanghebbende landen wordt belegd om de kwestie te bespreken. In Bonn vreest men, dat Denemarken en Noorwegen wellicht het IJslandse voor beeld zullen willen volgen. Een passagiersvliegtuig van het type Bristol dat ln februari J.l, bij Bolton, In Lancashire, tegen een heuvel vloog waar door een gezelschap van 35 zakenlieden om het leven kwam, had zijn apparatuur voor automatische richtingbepaling inge steld op een verkeerd baken, zo Is by een openbaar onderzoek te Londen bekendge maakt. Het toestel was van het eiland Man op weg naar Manchester. Oostdultse oudheidkundigen nebben bij Kaltensundhelm ln Thurlngen het skelet van een mastodont gevonden, die een miljoen Jaar geleden moet hebben ge leefd. De leiders der Schotse Labourparty hebben zich uitgesproken voor een zo groot mogeiyke mate van zelfbestuur voor Schotland, met vertegenwoordiging ln het Britse parlement, zy menen echter, dat Schotland economisch niet van de rest van het Verenigd Konlnkryk gescheiden mag worden. Premier De Gaulle heeft het plan de Raad van de Republiek (Fenaat) een andere samenstelling te geven Deze zou dan voortaan bestaan uit: 1. leden geko zen door gemeente- en departementale ra den. zoals thans het geval ls; 2 een groep die economische, culturele en vakbonds- belangen vertegenwoordigt; S. een groep, die de overzeese gebieden vertegenwoor digt. Het aantal slachtoffers van de hitte golf ln het noorden van India nadert de 300. Blhar ls het zwaarstgetroffen gebied met 250 doden. Hier en daar zyn tempe raturen van 49 graden celslus (dl 120 fehrenhelt) gemeten. Er wordt melding gemaakt van gebrek aan voedsel en drinkwater. ZONDAG 15 JUNI Koop voor HEM een LEUK GESCHENK! OVERHEMDEN WEEKENDSHIRTS DASSEN ZAKDOEKEN MANCHETKNOPEN FALCON REGENJASSEN enz. HAARLEMMERSTRAAT 206 BOTERMARKT 8 en 9 Brussel, 324 en 484 m. 324 ni. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Caus. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Muz. kaleidoscoop. 14.30 Gram. 15.05 ld. 15.15 Dansmuz. 15.45 Operettemuz. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper. 17.20 Liturg, gezangen. 17.30 Schlager. 18.00 Caus. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Gram. 21.05 Idem. 21.15 Amus. ork. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.45—24.00 Idem. 484 m. 12.15 Lichte muz. 12.54 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Atomium-cocktail. 16.00 Gram. 17.00 Nws. 18.42 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Lichte muz. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. Philishave scheerapparaten A. DE WITS HANDELSHUIS Oude Vest 111 - Telef. 25328 VOOR ZATERDAG 14 JUNI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. (9.35 9.40 Water6t.). 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.25 Harmonle-ork. KRO: 14.00 Voor de Jeugd. 14.20 Gram. 14.40 Kron. v. Letteren en Kunsten. 15.05 Gram. 15.10 Fanfare-ork. 15.30 Gemengd koor. 15.50 Boekbespr. 16.00 Voor de Jeugd. 16.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.20 Sportpraatje. 17.30 De springplank. 17.50 Gram. 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 Gram. 18.16 Pari. overz. 18.25 Strijk- ork. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Comm. op het nws. 19.15 Omr. ork. en so list. 20.10 Lichtbaken, caus. 20.25 Act. 20.40 De gewone man. 20.45 De zingende mynwerker. 21.45 Het zou zo mooi kunnen zijn caus. 21.55 Amus. muz. 22.35 wy lulden de Zondag in. Aansluitend: Avondgebed en liturg, kal 23.00 Nws. 23.15 Nws. ln Esperanto. 23.2224.00 Gram. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Tijdeiyk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Ham mondorgel en zang. 11.25 Bultenl. week overz. 11.40 Omr. koor. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varla. 13.20 Dans- praatje. ,chte muz. 14.25 Voor de jeugd. 15.00 Gemengd koor. 15.15 Boeken- wysheld. 15.35 Radio Phllharm. ork. en sol. 16.20 Wetteiyke voorzieningen noodzake lijk voor het volkstulnwezen, caus. 16.35 Hammondorgelspel. 16.55 Vakantletlps. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lich te muz. 18.45 Regeringsultz.: Atlantisch allerlei. Een en ander over de 15 landen, aangesloten by het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Passe partout, caus. 19.40 Gesproken portret. 19.55 Deze week, caus. VARA; 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Promenade-ork. en solist. 21.15 De straat ln de mist, hoor spel. 21.50 Soc, comm. 22.05 Cabaretprogr. 22.36 Opsporing verzocht. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.3024.00 Dansmuz. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 17.00—17.45 Voor de kind. KRO: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Vragenspel. 20.50 Fllmrep. 21.20 Een We reld als Wiever, TV-spel. BUITENLANDSE RADIOSTATIONS Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Lichte muz. 12.25 Soundtrack se renade. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. muz. 14.00 Gram. 14.30 Hoorspel 15.30 Ork. conc. 16.30 Sport. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.45 Gevar. muz. 19.16 Pari. over zicht. 19.30 Lichte muz. 20.15 Gevar. pro gramma. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.45 Avondgebeden. 23.0023.06 Nws. Engeland, BBC Light Programma, 1500 en 247 m. 12.00 Lichte muz. (Om 12.30 Nws). 13.00 Sport. 13.35 Gram. 13.45 Sport 13.50 Lichte muz 14.20 Gram en sport. 18.35 Jazzmuz. 19.00 Journ. 19.30 Nws en film, 20.15 Gram. (Om 20.30 Nws.). 20.45 Gevar. muz. 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Gram. (Om 23.30 Nws.) 23.55—24.00 Nws. Nordwestdeutsoher Rundrunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Lich te muz. 15.30 Gevar. muz. 16.30 Lichte muz. 18.45 Nws. 18.55 Figaros Hochzeit. opera. 23.00 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.05 Lichte muz. 1.00 Dansmuz. 2.15—5.30 Ge var. muz. Frankryk, Progr. 3, 280 en 235 m. 12.05 Ork. conc. 13.35 Gram. 15.05 Symf muz. 16.00 Gram. 17.3t Ork. conc. io.Oi Moderne muz. 19.30 Kamermuz. 20.30 Gram. 20.35 Hoorsp. 22.00 Gram. 22 50 ld 23.53—24.00 Nws. VRIJDAG Schuttersveld: Grootse ysshow. 8 uur nam. ZATERDAG Schuttersveld: IJsshow. 8 uur nam. ZONDAG Schuttersveld. IJsshow te 3 en 8 uur nam. Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Gulden Vlies. Receptie 25-Jarlg bestaan N.V. El tax. 2.305 uur nam. Schuttersveld: IJsballet. 8 uur nam. Tltus Brandsmastraat 174. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. Steen6Chuur 6. Ledenvergadering „De Natuurvriend. 8 uur nam. DINSDAG Pieterskerk. Holland Festival. Gemengd Toonkunstkoor. 7.46 uur nam. Schuttersveld. IJsballet te 8 uur nam. WOENSDAG Wassenaar (Maaldrift) Excursie K. en O. Verificatiebureau van Rykszee- lnstrumenten. 2.30 uur nam. Pieterskerk. Avondgebed te 7.30 u. nam. Lakenhal. K. en O. Voorbereiding be zoek Expo te Brussel. 8 uur nam. Schuttersveld. IJsballet te 3 en 8 uur nam. DONDERDAG Gulden Vlies. Slultlngsmiddag Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2.30 uur nam. Stadhuisplein. K. en O.-excursie naar „De Beer" en Den Briel. 7.45 uur voorm. Gulden Vlies. Slultlngsbyeenkomst Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Lelden. 2.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN V d. Werfpark 1 Tentoonstelling geolc gle van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Ryksprentenkablnet (Kloksteeg 25) Tentoonstelling van etsen van A. J. Veld hoen. Werkdagen 25 uur nam. (t/m 6 Juli). Lakenhal: Tentoonsitelllng Tinus van Doorn (tot 30 Juni). BIOSCOPEN Trianon: „Paris Holiday". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15 4.30, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Maigret zet een val". 18 Jaar. Werkdagen; 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „De slag om Arnhem'. 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De halfbloed van Sai gon". Luxor: „De ontembaren". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Kex: „Op het 6poor der verdwenen vrou wen". 14 Jaar. Werkdagen: 2 30. 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken te Lelden wordt waarge nomen door de Apotheek Boekwyt, Bree- straat 74, tel. 20552 en de Haven-Apotheek Haven 18, tel. 20085; te Oegstgeest door Apotheek Oegstgee6t Wllhelmlnapark 8, tel. 26274! Bij geen gehoor bij Uw halsarts ot specialist, bel op dobterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parhs Bordeaux Grenoble Nice BerlUn Frankfurt München Zlirloh Genève Looarno Wenen Innsbruck Rome Ajacclo Madrid Algiers 1= 5 ■i* 40 x* !2 3 a 8'Ef h onbewolkt wnw 3 16 0 half bew. windstil 18 5 onbewolkt n 3 20 0 onbewolkt w 6 15 0 zwaar bew. windstil 13 0 half bew. windstil 15 1 zwaar bew. nnw 2 13 0 half bew. no 3 14 0 zwaar bew. nno 6 14 0.2 onbewolkt nno 5 19 8 onbewolkt nnw 2 20 0 geh. bew. nw 5 22 0 regen nnw 4 21 4 half bew. O 3 16 0.1 zwaar bew. no 4 15 0 zwaar bew. ono 2 15 0 onbewolkt w 1 17 0 licht bew. O 8 19 0 licht bew. ozo 2 25 0 geh. bew. nnw 6 16 0.1 zwaar bew. windstil 15 0 half bew. ono 4 24 2 zwaar bew. windstil 24 0.2 onbewolkt n 5 onbewolkt windstil 25

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2