„Ze maken er een rommel van Hevig verontwaardigde Pellenaars niet naar Tour de Franee STADSNIEUWS Ouden van dagen van Oegstgeest genoten van heerlijke autorit Het Leidsch Dagblad Beurs van Amsterdam tDdI"r 0bUsitf~ WOENSDAG 11 JUNI 1958 (Speciale berichtgeving) Een heftig verontwaardigde Kees Pel lenaars vertelde ons vanochtend, dat hij niet naar de Tour de France zal gaan als ploegleider van de door de sportcom missie van de KNWU samengestelde ploeg. „De heren van de sportcommissie hebben gemeend er een rommel van te moeten maken", zei de Pel. „Daar pas ik voor. daar hou ik niet van. Toen de Lu xemburgse bond op 9 april de KNWU een brief zond en ik enkele dagen daar na hier naar informeerde, werd mii ver teld, dat alles al akkoord was. Op 26 mei nas er bij de Luxemburgers echter nog geen bericht van de KNWU ontvangen. Kijk eens hier, dat is fout. Nu ze dit wisten en beseften dat het fout was. ver zochten zij mij om de zaken in Luxem burg te regelen. Dat had ik ook wel ge daan als de sportcommissie nu niet weer een grote fout had uitgehaald met de samenstelling van de ploeg". Pellenaars vertelde er nog bij, dat men niet meer kon spreken van een voorlopige terug trekking. „Ik ben niet van plan met deze heren verder in zee te gaan". Ook de vertrouwensman in de Tour de France, de Brabantse consul P. van Ierlandt, heeft zich teruggetrokken. Tevens heeft hij de KNWU maandag bericht, niet meer de functie van consul op zich te willen nemen. Wout Wagtmans, een van de acht aangewezen renners, zal in de Tour niet starten. Hij heeft reeds verscheidene contracten getekend voor stayerwedstrij den in die periode. „Ons Belang" „koninklijk" (Van onze Haagse redactie) Vanochtend is een deputatie van het hoofdbestuur van de 60-jarige onder officiersvereniging „Ons Belang" ont vangen door minister Staf. Tijdens deze audiëntie heeft de minister meegedeeld, dat het H. M. de Koningin had behaagd aan de vereniging het predikaat „Ko ninklijke" te verlenen. Naar wij vernemen heeft de sportcom missie van de KNWU zich telegrafisch tot Pellenaars gewend met het verzoek mee te delen of de berichten in de dag bladen al dan niet juist zijn. In het telegram wordt omgaand ant woord verzocht. Begrafenis H. W. de la Bije Onder vrij grote belangstelling vond vanmiddag op „Rhijnhof de begrafenis plaats van de heer H. W. de la Bye, in studentenkringen algemeen bekend als „Hendrik van Njord", die, zoals wij reeds eerder schreven, zaterdag j.I. op 79-jarige leeftijd is overleden. Nadat de rouwstoet zich van de aula naar het graf had begeven voerde al daar als eerste spreker de heer Crama, een schoonzoon van wijlen de heer De la Bije het woord. Namens alle kinderen en kleinkinderen getuigde hij van zijn respect, eerbied en liefde voor de over ledene, die een harde jeugd heeft ge had, doch bij de Studenten Roeivereni ging „Njord" een bijzonder plezierige werkkring heeft gevonden. Daarna sprak de praeses van „Oud-Njord", dr. Hey- mans van Anrooy enkele woorden van afscheid. Hij toonde zich dankbaar voor de vriendschap, welke hij van de over ledene, die met hart en ziel en onder behoud van een prettig humeur gedu rende een groot aantal jaren „Njord" heeft willen dienen, mocht ondervinden. De praeses van „Njord" de heer G. F. Boreel, sprak eveneens enkele woorden van waardering, waarbij hij wees op het feit, dat de overledene voortdurend be langstelling had, ook de laatste tijd, voor alles wat de roeivereniging aanging. In hem verliezen wij een trouwe mede werker, aldus spreker. Mej. A. Hiemstra sprak woorden van dank en waardering namens het bestuur van „Die Ley the". Zij gaf allen, die aan het graf bijeen waren gekomen, de ver zekering, dat deze roeivereniging niet ge worden zou zijn wat zij nu is als de hulp en toewijding van „Hendrik" had ontbroken. Een zoon van de overledene dankte tot slot voor de belangstelling. Onder de aanwezigen bevonden zich ook enkele afgevaardigden van de Leidsche Studentenweerbaarheidsvereniging „Pro Patria", waarvan de overledene ongeveer 50 jaar tamboer was. BEWONERS HERVORMD TEHUIS VOOR OUDEN VAN DAGEN Or STAP Dank zij de goede zorgen van het be stuur en de directie van het Hervormd Tehuis voor Ouden van Dagen (Geref. Minnehuis) aan de Kaarsenmakers straat hebben de bewoners van dit huis gisteren een kostelijke en zeer gewaar deerde dag gehad. In drie bussen ging ditmaal het jaarlijkse uitstapje via Rotterdam en door de altijd weer im posante Maastunnel naar Dubbeldam, waar de eerste koffiepauze was. Van hier ging het het Brabantse land in, waar plaatsen als Tilburg en Breda werden bezocht. Ook werd nog een be zoek gebracht aan het vliegveld Gilze- Rijen. Via Den Bosch, waar de St.-Jan aller aandacht had, volgde een prach tige rit naar Doorn, waar het diner werd geserveerd. Weer terug in de Sleu telstad volgde nog een korte samen komst in het Rusthuis, waarvan ds. J. Groot de leiding had. DUIVENSPORT Leidse Concourscommissie Wedvlucht met oude duiven vanaf Corbeil. Aantal vogels 1898, gelost te 6 uur met zuidoosten wind. Vrij warm. Nulpunt 420.01 km. Ie duif te 12.1.25 uur. Haak-Hoonaard 1-19-33-43; J. Wansink 2-10; S. Koster 3; P. d'Haens 4; C. Parlevliet 5; A. Mooyekind 6-31-42; W. Siera 7; D. v. d. Nieuwendijk 8; G. v. Albada 9-22; A. v. d Slot 11; P. v. Wissen 12-15-46; R. P. de Graaf 13-26-32; C. v. Cleef 14; L. Steenvoorden 16; M. v. d. Wiel 17; G. Oude Elferink 18-30-50; L. de Kleine 20, C. v. d. Berg 21; Dekker-Uljee 23; J. en H. v. Leeuwen 24; H. v. Alphen 25; A. Singeling 27; C. Bred erode 28; J. v. As sem 29-39-47; J. Roest 34; H. Schoo 35; Chr. v. d. Pluym 36; A. de la Rie 37; A. Stok 38; H. v. Riet 40; v. d. Niet-Van Rhijn 41; Hoek-De Vries 44; G. Grebel 45; Gebr. Barnhoorn 48. N. Oudshoorn 49. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" hield een wed vlucht met oude duiven vanaf Orleans. Afstand 508 km. In concours waren 141 duiven, welke om 5.45 uur werden gelost met kalme z.w. wind. De eerste duif bereikte haar hok om 11.52.19 uur, de laatste of 35e prijswinnaar was er om 12.29.04 uur. De uitslag luidt: 14 G. van Stein; 2. J. van Alphen; 3. T. Plat- teel 5. A. Siera; 6—8—9 S. Koster; 7 H. de Haas; 10 J. Wassink, Congres Ned. Bakkersbond Gezonde ontwikkeling wordt bedreigd Het by algemene maatregel van be stuur in werking stellen van de vesti- gingsbesluiten gebaseerd op de nieuwe vestigingswet bedrijven 1954, dreigt niet alleen een einde te maken aan de gezonde ontwikkeling van de bakkery, maar zal ook al het voor de bakkery en voor de gemeenschap bereikte, met één slag te niet doen". Dit zei de heer C. Koppert, voorzitter van de Ned. Bakkersbond, vanmiddag in de rede, die hy hield ter opening van het con gres van de Bond in Arnhem. Spr. acht het plotseling uitbreiden van het aantal verkoopplaatsen, het toelaten van een grote uitbreiding van het ge hele verkoopapparaat, zowel voor de bakkerij met zijn economische be drijf sinstelling (produk'tie zowel als dis tributie meest in één hand) als voor de gemeenschap een ramp. Hij noemde nog de stijgende kosten, die hiervan het gevolg zouden zijn en wees op het kunstmatig verstoren van de concurrentieverhoudingen door het streven van enkele grootbedrijven om de nachtarbeid weer ingevoerd te krijgen. Tevens schept de deelneming van meel fabrieken in het kapitaal van bakkery - ondernemingen een ongelijke concurren tiestrijd tussen de aan een meelfabriek gebonden bakkerijen en de zg vrije bak kers, die voorheen elkaar uitsluitend op kwaliteit en service beconcurreerden te gen vaste scherpe prijzen. De heer Koppert deed een beroep op de overheid, de bevolking en de bakkerij om in haar parallellisatiedrang het ge specialiseerd bakkersbedrijf, dat voor 80% is ingesteld op brood, te ontzien. Tenslotte vroeg de heer Koppert aller steun voor het bij de Stichting voor Vakopleiding in uitvoering zijnde leer lingenstelsel, waarvoor thans reeds meer dan 300 aanmeldingen zijn. De aanwas van jeugdige arbeidskrachten voor het bakkersbedrijf was slecht. In 1947 werk ten er nog 7534 jongens in de bakkerij en in 1954 nog slechts de helft, nl. 3994, hetgeen wil zeggen één jongen op drie bedrijven. Legeroefening „Cross Country" Onderdelen van de parate 4e divisie zullen binnenkort in de samenstelling van een gevechtsgroep gedurende vyf dagen op verschillende wyzen worden geoefend in een gebied, dat zich uitstrekt van Oirschot over Arnhem tot Elspeet. Deze oefening - de omvangrijkste die in Nederland mogelijk is - heet „Cross Country". De oefening begint met een concen tratie in een verzamelgebied nabij Oir schot en enige bataljonsaanvallen over de Oirschotse heide. Daarna volgt de ge motoriseerde nachtelijke verplaatsing over Nijmegen naar en door Arnhem. Voorbij Arnhem doet de gevechtsgroep een aanval over het Harskampse zand. Na enkele bataljonsoefeningen op het Elspeter veld wordt de oefening besloten met een nachtelijke aanval van de ge vechtsgroep over de Elspeetse heide. De oefening zal tweemaal worden uit gevoerd, eerst van 23 tot en met 27 juni door de 11e gevechtsgroep, daarna van 7 tot en met 11 juli door de 42e ge vechtsgroep. Elke gevechtsgroep bevat drie bataljons infanterie en een aantal ondersteunende onderdelen. De totale sterkte van de deelnemende troepen is circa 5000 man. De oefeningen worden geleid door de commandant van de 4e divisie. Mgr. Niekel bij aanrijding zwaar gewond (Speciale berichtgeving) Vanmorgen is te Rotterdam de oud deken van de Rooms-Katholieke Kerk in de Maasstad, mgr. J. H. Niekel, terwyi hy in gedachten verzonken overstak, aangereden door een auto. Hy werd tegen de straat geworpen en is zeer zwaar gewond in het St.-Franciscusgast- huis opgenomen. Volgens de eerste be richten heeft de oud-deken een schedel- basisfractuur opgelopen. INTERPELLATIE ZEEUWSE VEREN. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft vanmiddag aan de heer Verkerk (A.-R.) verlof verleend de minister van Verkeer en Waterstaat te interpelleren over de nieuwe veerrech'ten voor de Wester- schelde. De interpellatie zal worden ge houden op een nader te bepalen dag en in ieder geval vóór het zomer-reces. VOORSCHOTEN POSTDUIVENNIEUWS. De postduivenvereniging „De Zwa luw" hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans. Afstand 504 km. In concours waren 168 duiven. Ze wer den gelost om 5.45 uur met z.z.w.-wind. Aankomst eerste prysduif 11.45.51, snelheid 1395.27 meter per min. Aan komst laatste prysduif 12.28.20, snel heid 1247.36 meter per min. De pryzen werden als volgt behaald: J. P. v. d. Assem 1, 10, H. Schoo 2, 6. J. v. Ewijk 3. P. N. van Wissen 4. 8. H. v. d. Wal 5. P. J. d'Haens 7. Fr. Hendriks 9. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornells G. M„ dr. van M. P. M. van Bohemen en M. E. van der Helm; Theodora J., dr van A. van Duijvenvoorde en H. M. van Berne; Marcus E M„ zn van J. C. J. M. v. d. Assem en M. H. v. d. Valk; Petrus A. M„ zn van A. P. A. Ver- boven en J. B. M. PelJReglna, dr van M. van der Hoeven en W. Grotendorst; An na C. J. M.. dr van V. A. M. Zeeuw van der Laan en J. M. M. Duljnstee; Anthonie T., zn van A. T. den Hollander en W. Ver hagen; Johannes C., dr van J. Reedijk en J. Korpelshoek; Friedrich F., zn van T. Graphorn en J. Bouw; Alexander A. M.. zn van H. Stlkvcort en G. J. van der Krogt Peter J., zn van L. van der Graaf en T. Gieseler; Jan W., zn van W. Hermans en H. J. Wtlnderlnk; Louise J., dr van A. Prins en H. D. Brownlee; Susanna C., dr W. van Kuyk en S. Fllppo; Johannes N. M. zn van T. L. Wassenaar en J. E. van Steyn. Ondertrouwd: A. J. D. van Haastrecht en L. J. C. Barbier; G. J. Schoondergang en L. P. M. van der Werf; J. S. Zwart en W. Teske. Getrouwd: J. C. Luynenburg en F. Riet bergen; F. Flllppo en M. Kessoler; J. van Berkel en A. L. M. Mathot; A. Noort en H. Besuljen; F. J. Brusche en F. H. Lan- geveld. Overleden: A. J. Rutgers, 78 Jaar, echt genote van W. H. Dlephuizen; C. A. Kihm 55 Jaar. VOETBAL. OM DE BISSCHOPSBEKER. Zondag wordt op het SVLV-terrein (Gemeentelyke Sportvelden) een aantal finales gespeeld om de Bisschopsbeker. Dit is een juniorentoernooi, waarvoor een beker beschikbaar is gesteld, die dooi de aartsbisschop zal worden uitgereikt. Zondag spelen de junioren van Volen- dam, R.K.AJF.C. (Alkmaar), Leonidas (Rotterdam) en Excelsior '20 (Schie dam). Als extra attractie wordt een wedstryd gespeeld tussen de eerste klas- ser D.C.G. en een met de beste spelers uit de bollenstreek versterkt V.V.S.B. uit Noordwykerhout. De wedstryden begin nen om 12 uur. WARMOND GROTE VISWEDSTRIJD VAN „DE LEEDE" De door de Hengelsportvereniging „De Leede" alhier gehouden viswedstrijd, waarvan de opbrengst ten bate komt van de uitgaanskas voor de ouden van dagen, is een zeer groot succes gewor den, want door deze wedstryd wérd de vereniging in staat gesteld een bedrag van niet minder dan f500,— voor dit mooie doel af te dragen. Aan dit grote visfestyn namen niet minder dan 278 personen deel. De prys voor de grootste vis was ook dit jaar weer beschikbaar gesteld door de burgemeester en werd gewonnen door de heer De Groot, die hierdoor in het bezit kwam van een prachtige beker. De eerste prys ging dit jaar naar de gemeente Vlaardingen en werd gewonnen door de heer G. Wijn aarts. Deze gemeente kwam ook in het NIEUWE UITGAVEN „Mare Chagal" (Grafiek) By uitgevery „Contact" te Amster dam verscheen het ryk geïllustreerde en fraai uitgevoerde boekwerk Chagall, de op 7 juli 1887 in Witebsk (Rusland) be roemde Franse schilder, die echter ook een omvangrijk grafisch oeuvre schiep. Aan diens grafiek is deze prachtige uit gave, met een inleiding van Franz Meyer en biografische gegevens en documen tatie van Hans Bollinger gewyd. Chagall's sprankelende fantasie deed een reeks kunstwerken geboren worden, die immer weer verbazen door hun ryke overvloed van thema's en details, weer galoos knap weergegeven, waarvan men hier. in al of niet gekleurde afbeeldin gen, een voortreffelijke indruk krygt. De inleider geeft een gedetailleerd beeld van de ontwikkeling van Chagall's grafische werken in de loop van de tijd. Verder wordt men geconfronteerd met tal van biografische en bibliografische gegevens en een gedetailleerde lyst van al het afgebeelde werk. Het boek vormt een waardevol bezit voor iedereen die belangstelling heeft voor grafisch werk uit onze huidige pe riode. Aan de hand van de fraaie repro- dukties biedt het voorts de mogelykheid diep door te dringen tot Chagall's won derlijke fantasiewereld, is verschenen no. 4 van de fiscale studie- Bij de uitgevery FEJD. te Amsterdam serie: Boekhoudinzicht voor aankomen de administrateurs en voor belasting- kundigen door J. Brautigam. By J. M. Meulenhoff te Amsterdam is verschenen „Het probleem der wer- kelykheid in de beeldende kunst der XXe eeuw" door dr. H. L. C. Jaffé. By de uitgevery v/h C. de Boer jr. te Amsterdam is een gebonden uitgave ver schenen van „Prauw aan boord", een novelle van Anthony van Kampen. By Van Gorcum Comp. N.V. te As sen is verschenen de eerste aflevering van de nieuwe jaargang van het tyd- schrift De navorscher, Nederlands ar chief voor genealogie en heraldiek. Heemkunde en geschiedenis. Ter gelegenheid van het 50-jarig jubi leum van de Centrale Verenicing voor Openbare Leeszalen en Bibliotheken is de brochure „Vijftig jaar kans om te lezen" uitgegeven. bezit van de mooie korps-wisselbeker. In totaal werden 151 vissen verschalkt. Voor de eerste maal werd de vis weer teruggezet, hetgeen volgens alle deel nemers de beste oplossing was. De con- troleurspryzen vielen dit jaar ten deel aan de heren De Water. Van Schaik en Kamphorst. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jan, zn van G. Kamsteeg en M. van Alphen; Tlenette W., dr van M. D. Bergman en W. C. Starrenburg. WASSENAAR DE GEVLEUGELDE VRIENDEN. De Wassenaarse Postduivenvereniging De Gevleugelde Vrienden" hield zon dag jl. een wedvlucht vanuit Orleans. Afstand plm. 505 km. In concours wa ren 115 oude duiven, die om 5.45 wer den gelost en waarvan de eerste thuis was om 11.44.10. De uitslag was: A. G. Visser 1, 2, J. M. de Wit 3, L. Farla 4, 7, 8; J. H. Groeneveld 5, P. G. van Leeuwen 6; W. v. d. Zwaan 9, J. Par levliet 10. Het Afri'ka-Instituut in Rotterdam heeft in een geïllustreerde brochure een overdruk gegeven van artikelen, welke dr. C. Nooteboom, directeur van het Museum voor Land- en Volkenkunde in de Maasstad, heeft geschreven in de Mededelingen van het Instituut. De titel van dit kleine, instructieve boekje luidt: Afrika en de sociale aspecten van de Euromarkt. Begunstigd door goed weer hebben gisteren 168 ouden van dagen in 65 auto s een heerlijke dag gehad, die besloten werd met een samenkomst in de bedryrskantine van het Marine Electronisch Bedrijf, waar het gezelschap tegen 7 uur arriveerde en de tafels gedekt stonden, voornamelyk dank zü de goede zorgen van tal van M.E.B.-personeelsleden. Snert bij de Marine Via Heemstede en Haarlem werd door de tunnel naar Beverwyk gereden en vervolgens naar wyk aan Zee, waar in hotel Sonnevanck pauze werd gehouden. Na aldaar geruime tyd te hebben ver toefd vertrok de lange autostoet huis waarts. In de bedryfskantine van de M.E.B. waar de Elektronesplitsers voor een gezellig muziekje zorgden, sprak kolonel B. Knopper een welkomstwoord. Elk compliment, die men aan myn adres zou willen maken, aldus de kolonel, wys ik by voorbaat af, want als er lof toe te zwaaien is, dan geldt deze uitsluitend en voor honderd procent het M.E.B.-perso- neel, voornameiyk de koks in de kom buis en de verzorgers van de tafels. ERWTENSOEP Volle gamellen met erwtensoep werden de zaal ingedragen en vele rappe han den zorgden ervoor, dat ieder, alle be jaarden, de automobilisten en verzor gers, ten naaste by 250 personen teza men, met een dampend bord snert voor zich zat. En waar eet men voortreffe- ïyker snert als by de Marine? Hierna werden heeriyk belegde broodjes ver strekt en kwam er als verrassine voor elk nog een portie ys met slagro~-v> Tydens de maaltyd las de heer M. Elshof. voorzitter van het rondrit-oom.^ een boodschap voor van burgemeester H. L. du Boeuff, die door verbiyf buiten de gemeente dit keer niet aanwezig kon zyn. Deze wenste mooi weer een gezel lige dag en een gul onthaal by de Marine. Drie wensen die zeker in ver vulling zyn gegaan! JUBILBUMTOCHT De heer Elshof deelde mede, dat vol gend jaar de 25e rit gehouden zal wor den. De bedoeling is om dan een hele dag te gaan. Er is voor gespaard en de Oegstgeester burgery is mild in zyn by dragen voor deze autotocht. Auto's zyn ruim beschik baar. Dit keer was het aanbod zelfs groter dan benodigd was. Bovendien wordt er hedenavond een voetbalwed- stryd gespeeld om 7 uur op het sport terrein aan de L. van Oud-Poelgeest tussen de veteranen van Oegstgeest en U.D.O. De opbrengst komt ten goede aan het rondritcomité. Na dank te hebben gebracht aan de automobilisten kwam namens alle ouden van dagen, die deze tocht hadden meegemaakt, de heer M. Döfferhoff voor de microfoon cm ieder te danken die voor deze kostelyke mid dag en avond hadden gezorgd. De 97- jarige mevrouw Verloop gaf het sein voor vertrek en zo werd ieder tegen 9 uur huiswaarts gebracht. Tydens de rit heeft zich geen enkel ongeluk voorge daan en de Rode Kruishelpsters konden de verbandtassen dus dicht laten. Gistermiddag is een sport vliegtuig- ongelukt. tlei toestelletje trachtte het zwaar beschadigd werd. De pi- je van de Rijksluchtvaartschool bij, te landen op ten verkeersweg, doch loot werd licht gewond, een noodlanding in Harderwijk ver- schoot door in een plantsoen, waar BEURSOVERZICHT Vaste markt Amsterdam, 11 juni. De mededelingen van de minister van Economische Zaken prof. Zylstra t.a.v. de betalingsbalans etc., waren -een sti mulans voor de Beurs. Men trok zich op het Damrak niets aan van de iets lager afkomende koersen uit Wallstreet. Het publiek gaf in ruime mate blijk van be langstelling, terwyl ook de beroepshan- del van zich deed spreken en tot aanko pen overging. De plotselinge vraag over heerste hier en daar in belangryke mate het aanbod met als gevolg, dat zich flin ke koersstijgingen voordeden. Unilevers byv. zetten de koersstijging van de vo rige dag voort en liepen op van 350% tot 355 tegen gisteren als slotkoers 349 In de Philipshoek bleef het wat rustiger doch op een prijs van 285werd een koerswinst genoteerd van 1 punt. Aku's lieten zich eveneens gelden door een winst van 1% pet. in de wacht te slepen. Voor KLM bestond goede vraag en het fonds werd circa f. 1.30 hoger op f. 101.50 vernomen. Kon. Olies bleven vrywel on- De krant voor iedereen Koningin Elizabeth van Engeland wijdde dezer dagen de nieuwe stad Crawley in Sussex in door het planten van een appelboompje. Kort tevoren had zij het nabijgelegen nieuwe Londense vliegveld Gat- wiek Airport geopend. veranderd bij gisteren doch lagen een paar dubbeltjes boven pariteit New York. In de scheepvaarthoek was weer le vendige belangstelling. Deze lange tijd verlaten groep zette de hausse van giste ren voort en de koerswinsten bedroegen door elkaar 2 tot 4 punten. Een en an der speciaal tengevolge van publieke aankopen. De Indonesische sector wilde niet ach- terblyven en onder grote belangstelling liepen de koersen hier op. Aandelen Se- nembah werden vlot in een open hoek verhandeld en stegen van 66 tot 71 tegen gisteren als slotprijs 64 3/4. Er gingen geruchten ter beurze over te ver wachten mededelingen van deze maat schappij t.a.v. een overname van de aandelen of een terugbetaling hierop. Ver. Deli's voegden 2 punten aan de winst van gisteren toe en kwamen op 92. Amsterdam Rubbers deden het wat kalmer aan doch monteerden 1% punt op 68. HVA's fractioneel hoger. Van de staatsfondsen was het kortlo pende papier beter, het langlopende nauwelyks pryshoudend. De markt sloot in haar geheel vry wel op het hoogste punt van de dag. Prolongatie 4 WISSELKOERSEN. Amsterdam, 11 juni. - Londen 10.58— 10.58%New York 3.793.79 1/4; Mon treal 3 9315/16—3.94 3/16; Parys 89.80— 89.90; Brussel 7.59 1/6—7.59 5/8; Frank furt 90.39%90.44)4ZUrich 86.54-86 59; Zürich (vr. franken) 88.45%—88.50' s Stockholm 73.1573.20; Kopenhagen 54.69%—54.74%; Oslo 52.86%—62,91%; Milaan 60.71%—60.76%Wenen 14.60 3, 4 —14.61 3/4. Philips Dollarlng "51 98% 98 Woensdag 11 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers Ned. '53 3% Grootboek obl. 3% Ned. '47 3% (3) Ned. '51 3% Ned. '53 (3%) Ned '56 3% Ned '48 3% Ned. '54 3% Ned. '55 I 3% Ned. '55 H 3% Ned. *37 3 Ned. WE. lening 6% Dollarlng '47 3 Investeringscert 3 Ned. 62-64 3 Cert. NWS Indië '37 A 3 Grootboek '46 3 koers v. heden 94iT« 94% 80% 91% 91% 94 84y4b. 93i7« 93% 93% 93A 88% 88% 89% 89% 89% 89% 90% 90% 89% 89% 109% 107% 93% 95% 95f* 94% 94 ft 60% 91 91% 73B ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl.enlnd B Nat. Handelsbank Ned. Handelmy Amst. Rubber Deli My.en (Ver.) H.V.A Java Cult Senembah Vorstenlanden A.K.U Berkel's Patent (v.) Calvé Delft cert. Kon. Pap v Gelder Hoogovens cert Miiller en Co. NE Ned. Kabelfabr Philips Philips pref Unilever Wilton Feyenoord Biliton 2de r Dordtse Olie gew Kon Petr (f 20.—) idem (50 a f 20.—) Holl Amer lyn Java China Paket KLM Ned. Stoomv. My Kon Paket My Stoomvaart My Ned Nievelt Goudr cert v. Ommeren cert. Kon Rott Lloyd Ned Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 93 Den Haag 1937 1 3.. 86B Leiden 1947 92 %B R'dam 37 I-m 3% 94 93 32% 33% 83% 85 162% 165 66% 67% 90% 90% 104% 104% 34% 34% 64% 69% 13% 13% 179% 179% 183 183 290% 294 172% 298 300 281% 288 240 248 284% 285 153% 153% 349% 353% 179% 183 177 181 731% 726% 174.30 17370 173.25 144% 147% 121ex.d. 123 100.20 101.50 135% 137% 110 113% 143 145 126% 129 220 223 110% 113 113 114% Premieleningen A'dam '53 3 99 A'dam '51 2% 87 87% A'dam '56 I 2% 81% 81% A'dam '56 II 2% 98 97% Eindhoven '54 2% 81% 81% Enschede '54 2% 81 81 Den Haag '52 I 2% 92 91% Idem II 2% 96 97 b R'dam '52 I 2% 92% 92% Idem II 2% 92 92% Utrecht '52 2% 92 92 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 224 223% HJB.U eert192 192% Roftt Ba/nik 179% 179% Twentsche Bank 161 164 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 240 b Borneo Sum. HMy 44% 44 Ned G en Sp. fabr 195 200 Kon Ned Grofsm 95 95 Internatio 76% 75 Rott. Droogdok My 480 486b. Tieleman en Dros 8% 8% Ned My. Walv.vrt. 70 74% Spoorwegen Dell Spoorweg My 7% Amerik fondsen Canadian Pacific R 27% 27^ Intern Niekel 77% 79 Anaconda 47% 4911 Bethlehem Steel.... 42% 43 Cities Service 55% 54 y4 General Motors 38% 39 Kennecott 90 93% Republic Stee) 47% 46% Shell Oi) 72% 72% Union Pacific 29% Un States Steel 65r* 65% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen Edelmet Kon AA Pref wa idem Electrolas B Hol) Constructie Ing oui v Buuwnyv Int Kunststof! Ind Leidsche Wolspinn Sikkens Lakfab '53 Ver Touwfabrieken Wernlnk's Betonm Van wyk Textiel Zaalberg VK 10/6 43% 43% 52 375 374 400 405 J4 40L 40 146 148% 399 400 163 78% 78% 61% 61% 117% 117%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5