FEL KANSHEBBERS MAAR GEEN UITGESPROKEN FAVORIETEN Son filtre est iigelaiid, Rusland, Brazilië en Oostenrijk in super-groep Prins Bernhard onthulde portret van de strijder Simon Bolivar Agfa Isolette 6x6 camera's te jaargang Woensdag 4 juni 1958 Derde blad no. 29456 Russen danken hun goede presta- an een perfecte lichaamsconditie, ind zal het eveneens wel erg _k krijgen", vervolgde de bonds- I, „de capaciteiten van de Engelsen en namelijk in Europa, en vooral in rland al jaren sterk overschat", fs de bijzonder sterke Zuidameri- se landen Brazilië, Argentinië en juay starten niet als favoriet, lis Schwartz. Ongetwijfeld zullen de imerikaanse spelers last van de ge lde klimatologische omstandigheden ;n. hi, werkelijk, er is geen favoriet dit eindtoernooi. Alleen de Zweden tennen er een: hun eigen team, dat de activiteiten van Holger Berge- de secretaris-generaal van de flse bond, met een klein legertje uit Italië is versterkt. Desondanks Zweden bij de Londens book its maar heel laag genoteerd. 25 i 1 luidde de „koers" in de Engelse istad. DE VIER GROEPEN n kan nu niet bepaald zeggen, dat J erring, de programmaleider van weedse omroep, die de loting voor pdronden mocht verrichten, een erg iige hand heeft gehad. Tot grote t van de Oostenrijkers deelde hy Engeland, Rusland en Brazilië, ken met Oostenrijk in groep 4 in. iu mag het voor de toeschouwers, baks de tribunes van het Nya Ul- itadion in Goeteborg zullen bevol- heel erg prettig zyn, om drie van iterkste ploegen aan het werk te voor de vier landen van deze groep it in het geheel niet plezierig. Im- slechts twee van de vier gaan over de tweede eindronde, naar de t-finales. De teams, die in deze -poule „afvallen", hadden in andere len zeker een goede kans gehad. IN HET ZUIDEN {entinië vormt met Wereldkam- i West-Duitsland, Tsjecho-Slowakye loord-Ierland groep I, waarvan de trijden in Zuid-Zweden worden ge el. Argentijnen zitten in grote moei- |den. Juist had Guillermo Stabile, liddenvoor van Argentinië, die in eerste toernooi in 1930 topscorer een sterk en hecht team opge ld. toen onverwacht het gehele intrio „emigreerde" naar Spanje en Een nationale ramp stond op het I zich te voltrekken. Stabile vond een oplossing. De Ar- ati.jnse bond, de Spaanse en Ita- »nse clubs, de spelers zelf, ja, ieder- l vond het goed dat de „vluchtelin- l" in de ploeg voor Zweden zouden rden opgenomen. Toen kwam de gentijnse Spelers-Unie, de vakbond n de profs, die tegen de plannen li veto uitsprak. Guillermo- Stabile test maar heel gauw zorgen voor I nieuwe aanvalslinie. Of hy daarin jlaagd is? Hij gelooft van wel, maar I in Zweden wordt dat bewezen. Ik de „Weltmeister 1954" heeft moei- fcden met de voorhoede. De defensie West-Duitsland is sterk en beproefd, dat Sepp Herberger opnieuw een |p moest doen op de 37-jarige Fritz Ier, ere-aanvoerder van het team, is wel een veeg teken, i Tsjechen hebben de laatste jaren opmerkelijke prestaties gezorgd, t, het verhaal dreigt eentonig te jen, ook hier is de voorhoede het |ke punt. De „punch" ontbreekt en poor missen de Tsjechische voor- •tsen vaak kansen, die zeker doel- len hadden moeten opleveren. lord-Ierland, met Danny Blanch- tr en doelman Harry Gregg als top- jrs is de gevaarlijke outsider in deze ZUID-SLAVIË EN PARAGUAY Uly Meisl ziet in Paraguay en Zuid- lë de kanshebbers van groep II. |-Slavië heeft onlangs nog bewezen iijzondere prestaties in staat te zijn, de 5—0 zege te Belgrado op Enge- i behaald, is weinig minder dan een fttie. lede prestaties kan men ook van het i van Paraguay verwachten. Het van de Paraguezen doet eerder Ipees dan Zuidamerikaans aan. In kstelling met de andere teams leg de Paraguezen het accent maar al laag op de aanval. Zo graag zelfs, het hun vaak doelpunten kost. In de Janeiro werd Paraguay daardoor niet minder dan 51 door Brazilië jagen, een nederlaag, die men echter ■al te dramatisch moet nemen, inkrijk, sterk gehandicapt door de it van de Noordafrikaanse spelers, weer een beroep moeten doen op ïiers als Remetter, Roger Marche Joiïand. dat in het kampioenschap I de „home-countries" met 40 van kland verloor, heeft te laat ingezien, :n gedegen voorbereiding zeker no- Bovendien mist de ploeg de steun manager Matt Busby, die by de imp van München zwaar gewond en de leiding van het team in •e handen moest overgeven. REGELMATIG Irschijnlijk vormen Zweden, Mexico, garije en Wales wel de „regelma te" groep. Mexico heeft zeer zeker aanzienlek sterker elftal dan in 1954. Doelman Antonio Carbajal, die voor de derde maal aan een toernooi om de Wereldbeker deelneemt, is een spe ler van grote klasse en ook rechts binnen Hector Hernandez is een sterke troef. Wales, dat via een loting en twee wedstrijden tegen het zwakke Israël zich toch nog plaatste bij de laatste 16, zal het wel heel moeilijk krijgen om een goed resultaat te behalen. Hongarije mist zyn sterren van 1954 bijna allen. Slechts Grosics, Bozsik en Hidegkuti zijn nog van het „oude" team over. Zoals bij byna alle ploegen ligt ook by de Hongaren ditmaal het accent op de verdediging. Manager Lajos Baroti heeft bij herhaling verklaard, dat zijn team kansloos is en dat hy bouwt aan een ploeg voor 1962. Maar dat is misleiding, want een ieder weet, dat Baroti alles doet wat in zijn vermogen ligt om zyn „New Look" klaar te sto men voor Zweden. En dan de gastheren, het -Zweedse team. De Italiaanse reis van Holger Belgerus heeft succes gehad. De secre taris-generaal van de Zweedse bond is er in geslaagd zes beroepsspelers, die voor Italiaanse clubs krygen. spelen, vrij te Zondag begint toernooi om ivereldkampioenschap unner Nordahl, de in Italië spelende Zweedse prof, houdt het op land of Zuid-Slavië; Sepp Herberger, de slimme Mannheimer, die st-Duitsland in 1954 naar de wereldtitel leidde, geeft de Argen- m de beste kansen, Willy Meisl, voor enkele Britse bladen de haljournalist bij uitstek, denkt aan een finale tussen Brazilië en Icho-Slowakije; Raymond Kopa, de Poolse Fransman die thans voor Spaanse club Real (Madrid) voetbalt, tipt Brazilië, elfs de experts kunnen het er dus niet over eens worden. De dusie ligt voor de hand: in dit zesde toernooi om het wereldkam- nschap, dat zondag a.s. in acht plaatsen in Zweden begint, zijn i uitgesproken favorieten. 'at is ook de mening van onze bondscoach Elek Schwartz, die ons mgs vertelde, dat er wél kanshebbers voor de titel zijn misschien acht of meer maar géén team, dat vóór het toernooi al bijna |r is van de titel. „Ook Rusland is dat niet", aldus Schwartz, „het vreemd klinken, maar uitzonderlijk goede voetballers zijn de sen niet. Zij hebben alleen in aanvoerder Igor Netto en keeper Lev hine spelers van grote klasse. DE SUPERGROEP Het valt niet te ontkennen: Rus land, Brazilië, Engeland en Oostenrijk vormen de sterkste groep. Ongetwij feld zullen hier de teams punten aan elkaar gaan verspelen. Dat maakt dat een verrassend resultaat van een outsider en de enige outsider is hier toch wel Oostenrijk dubbel telt. Daardoor is zelfs Oostenrijk niet kansloos. Rusland heeft zich terdege voorbe reid: begin mei werd de competitie stilgezet en de Olympische kampioe nen de Russen zijn nu eenmaal amateurs.van 1956 maakten een toer door China. Toch is al in de voorronden bewezen, toen Rusland zich pas kon plaatsen na een beslis singswedstrijd tegen Polen, dat het Russische elftal zeker niet onver slaanbaar is. Brazilië is een ernstige gegadigde voor de titel. In 1950 ontging de titel de Bra zilianen net en met wat meer discipline had het elftal in 1954 in de kwart finales de Hongaren kunnen verslaan. De verdediging is sterk, maar de voor hoede heeft niet meer die klasse van 1950 en 1954. Na Belgrado waar met 50 van Zuid-Slavië werd verloren hebben de Engelsen begrepen, dat hun kansen op de titel zeker niet zo erg groot meer zijn. Vóór de vliegramp van München tipten velen de Engelsen als de favo rieten voor dit toernooi; na die 6e februari, toen het team Roger Byrne, Duncan Edwards en Tommy Taylor ver loor, lagen de papieren ineens geheel anders. Maar toch blijft dit Engelse team nog altijd een gevaarlijke tegen stander, zelfs voor Brazilië en zelfs voor Rusland. Tenslotte blijft Oostenryk over. De Oostenrijkers hebben de Weense School verlaten en zyn tot een directer spel type overgegaan. Ondanks de ongunstige loting, ondanks de omstandigheid dat Ernst Ocwirk, hun beste speler van na de oorlog, moeten missen, zouden zij in elke andere groep goede kansen hebben gehad voor een plaats in de kwart finales. Zelfs in deze super-groep kan Oostenryk voor verrassingen zorgen, daar de Brazilianen bijvoorbeeld tegen een hard-spelend Oostenrijks team be slist niet tot top-prestaties zullen kun nen komen. „Held, denker en ivetgever In aanwezigheid van o.m. Prins Bernhard en de minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, heeft de ambassadeur van Venezuela in Nederland, Z.E. Julio Alfredo de la Rosa, een in opdracht van de Venezolaanse regering door de Amsterdamse kunstschilder Theo Luns geschilderd portret van Simon Bolivar aangeboden aan het ontvangstcentrum van het Spaans, Portugees en Ibero- Amerikaans Instituut te Utrecht. Minister Algera: „Opwinding over nieuwe veertarieven onnodig In de Eerste Kamer heeft minister Algera verklaard, dat het grote emo tionele optreden inzake de verhoging der veertarieven in Zeeland niet juist is, al begrypt hy dat tarieven niet juist zyn. Naast vele miljoenen voor tal van Waterstaatswerken is ten behoeve van de verbindingen met Zeeuws-Vlaan- deren na de oorlog uitgegeven 28.2 miljoen aan kustwerken ter verbete ring en bouwen van aanlegplaatsen, toeleidingswegen, verkeerspleinen enz. voor de veren. Bovendien werd na de oorlog 24.8 miljoen aan tekorten op deze veren toegelegd, tezamen 53 mil joen. Zeeuws-Vlaanderen wordt dus beslist niet achtergesteld, aldus de minister. De minister hoopte op rustige over weging en inzicht en „verwijdering van de kleppen van te grote emotionaliteit en sentiment". Tijdens de replieken drong jhr. mr. T A. J. W. Schorer aan op opschorten van de nieuwe Zeeuwse veertarieven, om psychologische redenen, totdat nieuw materieel in de vaart komt. Bovendien wordt naar zyn mening in Zeeland, waar het verlangen naar vrije veren sterk leeft, de regeling als een tijdelijke ge voeld. Advertentie FILTRA 9 01 „Steun wettig gezag" wordt opgeheven Het nationaal instituut „Steun Wettig Gezag" zal per 30 juni worden opgehe ven. De voorzitter van het instituut, ir. J. B. G. M. Ridder de van der Schueren, zal in het laatste nummer van het offi ciële orgaan „De Vrijheid" persoonlijk namens de Nationale Raad en het natio naal bestuur afscheid nemen van de vrijwilligers. Het besluit tot opheffing is genomen, zo deelt de voorlichtingsdienst van het instituut mede, „aangezien de regering van oordeel is, dat er voor het instituut, om als bemiddelend en verbindend or gaan te fungeren tussen die Nederlan ders, die vrijwillig steun aan dat gezag willen verlenen enerzijds en de regering anderzijds, zowel ten aanzien van de Nationale Reserve nieuwe stijl als van de andere reservediensten geen taak meer overblijft". Impresario Ernst Krauss overleden Ook bekend als dichter Op 70-jarige leeftijd is gistermiddag in zón woning te Amsterdam overleden de bekende impresario Karl Ernst Krauss. Ernst Krauss kwam in 1915 naar ons land en vestigde hier een concertdirectie. Hij leefde dus 43 jaar in ons land. Vorig jaar vierde hij zijn 40-jarig jubileum als organisator van kunstmanifestaties en zijn gouden jubileum als letterkundige. In 1917 heeft hij samen met de toen malige burgemeester van Egmond a. d. Hoef, mr. Paul van Sonsbeeek. de „Eg- mondse Kunstkring" opgericht en tot 1920 geleid. Gedurende deze jaren heeft hij een honderdtal concerten, toneel voorstellingen en dansavonden georgani seerd: te Egmord aan de Hoef. Egmond aan Zee. Bergen-Binnen, Bergen aan Zee. Maar ook in de grote kerken te Alkmaar en Haarlem en in de Kurzaai te Scheveningen. Daarnaast verzorgde hij in eigen onderneming toernee's door geheel Nederland. In het najaar van 1927 bracht hij zijn inmiddels interna tionaal geworden en tot grote omvang gegroeide concertdirectie onder in de N.V. Internationale Concertdirectie Ernst Krauss. Gedurende het 40-jarig bestaan daarvan heeft hij om en nabij 15.000 voorstellingen van een duizendtal bekende solisten en ensembles in onge veer 50 landen georganiseerd. Hieronder waren duizenden ballet- en dans-uitvoe ringen. Daarnaast schreef hij boeken, vooral gedichten. Zyn eerste boek behaalde binnen twee jaar vier, zyn boekje „Holland" drie herdrukken. Meer dan een dozyn werken verschenen van zijn hand, waarvan zeven verzenbundels, een bloemlezing, in de Meulenhoff- editie met een oplage van 25.000 exem plaren, een populair-wetenschappelijk werk in een oplage van 15.000 exem plaren, en een biografie van Anna Pavlona, wier manager hij was, ook voor het buitenland. Zijn geschriften zyn in ongeveer een kwart miljoen exemplaren over de gehele wereld ver spreid. Advertentie Het portret werd door Prins Bernhard onthuld. De Prins wees erop, dat hij een groot bewonderaar van de figuur van Simon Bolivar is en gaarne uitdrukking wilde geven aan zijn gevoelens van sympathie voor deze belangrijke zoon van Caracas. De Prins zei het te waarderen, dat het Spaans, Portugees en Ibero- Amerikaans instituut een tentoonstel ling heeft georganiseerd van publikaties, foto's en andere documenten die be trekking hebben op Bolivar en waarvan, naar de mening van Prins Bernhard, de Nederlanders veel kunnen leren over een historische figuur waaraan men, volgens hem, in Europa veel meer aan dacht zal moeten schenken. Prins Bernhard sprak er zyn vreugde over uit dat zowel Spanje en de Spaans sprekende republieken van Amerika als Portugal en Brazilië zich oprecht inte resseren voor de Spaans- en Portugees sprekenden in Nederland. De directeur van het Instituut, prof. dr. C. F. A. van Dam, wees erop, dat in het gebouw, gewijd aan de studie van de taal en c Ituur van de Spaanssprekende volkeren, het beeld niet mocht ontbre ken van wat hij noemde de geniale ver tegenwoordiger van die cultuur en taal op Amerikaanse bodem. Simon Bolivar, zo zei prof. Van Dam, was niet alleen krijgsman, maar ook de vurige beschrij ver van die strijd in redevoeringen, brie ven en proclamaties en zelfs zo nu en dan in geschriften van literair karakter. Het portret noemde prof. Van Dam tegelijk van een held en van een den ker, alsmede die van een wetgever. Hy zei het van grote waarde te vinden, dat juist een Nederlandse schilder werd belast met het maken Gistermiddag bood de Venezo laanse ambassadeur D. Julio Alfre do de la Rosa een geschilderd por tret aan van Simon Bolivar aan het ontvangstcentrum van het Spaans-Portugees en Ibero-Ameri kaans Instituut te Utrecht. Prins Bernhard onthulde het door Theo Luns (een broer van minister Luns) geschilderde portret. Van inks naar rechts mevr. De la Rosaambassa deur De la Rosa, Prins Bernhard en minister Luns. van een portret van Bolivar voor het ontvangstcentrum, daar op deze ma nier Bolivar hulde kan worden ge bracht en tegelyk nog eens het ver langen kan worden getoond de banden met Spaans-Amerika aan te halen. De ambassadeur van Venezuela, Julio Alfredo de la Rosa, noemde enkele bij zonderheden over het portret, dat Bo livar voorstelt in het jaar 1825, na de grootste onafhankelijkheidsstrijd. Bolivar werd geboren in het jaar 1783 te Caracas uit Venezolaanse ouders van Spaanse afkomst. Hij ging naar Span ie. waar hij in 1802 in het huwelijk trad. Vrij kort na zijn terugkeer naar Vene zuela stierf zijn vrouw en eind 1803 ging Bolivar weer naar Europa. Hij bezocht in 1806 o.a. Nederland op doorreis naar Duitsland en was toen ook in Utrecht. De Venezolaanse ambassadeur schetste tenslotte de belangrijke punten uit het leven van Bolivar, zijn strijd, teleurstel lingen en uiteindelijke overwinning in 1824. Na dank te hebben gebracht aan Prins Bernhard en prof. Van Dam voor alles wat zy doen om het begrip tussen Nederland en Venezuela te bevorderen, droeg de ambassadeur het portret over aan de Stichting „Het Spaans, Portu gees en Ibero-Amerikaans Instituut" als een symbool van de oprechte vriend schap van de regering en het volk van Venezuela. WIELRENNEN. Dauphine Liberé De tweede etappe van de zevendaagse wegwedstrijd Dauphine Liberé is gewon nen door de Fransman Le Menn. Hij won de eindsprint van een kopgroep van zeven renners. De rit ging van Valence naar Avignon, over een afstand van 211 km. Van de Nederlanders verrichtte Jo de Roo de beste prestatie; hij klasseerde zich als tiende met een achterstand van IVa minuut. De uitslag was: 1. Le Menn (Fr.) 5.11.08; 2. Milesi (Fr), z.t.; 3. Chaussabel (Fr.) z.t.; 4. Pavard (Fr.) z.t.; 5. Polo (It.) z.t.; 6. Pauwels (Belg.) z.t.; 7. Schmitz (Lux.) z.t.; 8. Graczyk (Fr.) 5.18.34; 9. Mou- cheraud (Fr.) z.t.; 10. De Roo (Ned.) 5.18.46. Klassement 1. Pipelin (Fr.) 11.09.05; 2. Mertens (Belg.) 11.09.20; 3. Mastrotto (Fr.) 11.09.354. Sabbadini (Fr.) 11.09.42; 5. Bianchi (Fr.) z.t. 71. Jo de Roo 11.40.26; 74. Bergmans 11.41.45; 82. Piet van Est 12.05.06 86. Van Putten 12.05.25; 86. Nolten 12.27.32. Promotieprogramma Roodenburg De besturen van Roodenburg, OVV, Archipel en Slikkerveer hebben gister avond te Rotterdam het programma voor de promotiecompetitie samenge steld. Besloten werd alle wedstrijden in de avonduren te spelen (7 uur) en zo mogelijk bij voorkeur op zaterdagavond. Dit laatste te regelen in onderling over leg. De vereniging OVV speelt eenter in elk geval haar wedstrijden op zondag. Archipel speelt op het Laakkwartier-ter rein. Het voorlopige programma ziet er als volgt uit: Zondag a.s..: OVV Roodenburg en Slikkerveer—Archipel. 14 juni (zaterdag): Roodenburg—Slik kerveer. 15 juni: ArchipelOVV. 22 juni: rust. 29 juni: Archipel—Roodenburg en Slik kerveerOVV. 6 juli: Roodenburg—Archipel en OVV— Slikkerveer. 13 juli: OVV—Archipel en Slikkerveer— Roodenburg. 20 juli: Roodenburg—OVV en Archipel- Slikkerveer. KORFBAL. Nederlands twaalftal Het Nederlandse korfbaltwaalftal, dat op zaterdag 21 juni 'te Brussel tegen België uitkomt, is als volgt samenge steld: aanval: dames: Ida van Loenen en Lenie Venekamp (beiden Westerkwar tier), heren: Rinus Munnikes (Luto, aanvoerder) en Nico Janssens (Wester kwartier) midden: dames: Lenie de Waal (De- tos) en Mary Weel (Swift), heren: Kees van Lunteren (Rohda) en Anton Zwaans- wyk HKV verdediging: dames: Henriette Mark Ct Zuiden» en Annie Zwaanswijk (HKV), heren: Gerard Bos (HKV) en Henk Buurman (Ons Eibernest). JEUGDTEAM. Het Nederlandse korfbalteam (junio ren» dat op zondag 22 juni te Dordrecht tegen het Belgische jeugdtwaalftal uit komt, ziet er als volgt uit: aanval: dames: D. Wolring (Vicus Oriëntis, Leiden) en N. Wagemakers ('tZuiden), heren B. Zirkzee (Vicus Oriëntis» en L. van Krieken (HKV) aanvoerder; midden: dames: A. Weernink (Rohda) en H. Bul (Westerkwartier), heren: H. van de Werf (Sparta, Wartena) en W. de Cries (Rohda»; verdediging: dames: G. Duyf en H. de Vos, heren: J. van Pareen en E. Snijder (allen Blauw Wit). HENGELSPORT Viscollege ..Vios" hield zijn eerste wed strijd in de Vliet. De vangst viel mee. Er werd in totaal 4500 gram vis aan de schaal gebracht. De uitslag was: 1. W. Tegelaar (wis selbeker en extra prijs grootste voorn); 2. S. Springer; 3. W. Neuteboom. 4 G. Tegelaar; 5. H. Tegelaar (extra prijs); 6. C. van Weeren; 7. H. Schipper Aanboord sr; 8. H. Schipper Aanboord jr: 9. W. Deroge; 10. L. Tegelaar (extra prijs). „De Ruisvoorn" hield zijn openings wedstrijd te Burgerveen Aalsmeer. De vangst was goed. De uitslag luidt: 1. J. Oudshoorn 15 stuks 1665 gram; 2. L. Oudshoorn 12 st. 1322 gr.; 3. J. v. d. Linden 11 st. 1142 gr.; 4. K. Dorrepaal 10 st. 1013 gr. (zwaarste vis en grootste voorn); 5. A. v. d. Woerd 10 st. 858 gr.; 6. W. Mulder sr 11 st. 833 gr.; 7. Th. Voskuijl 7 st. 745 gr.; 8. A. Kijk in de Vegte 5 st. 733 gr.; 9. I. Pauw 7 st. 729 gr.; 10. H. v. Oosten 10 st. 678 gr. Ronde van Italië De Spanjaard Miquel Poblet is win naar geworden van de 16e etappe van de Ronde van Italië de rit van Verona naar Levico Terme. De uitslag was: 1. Poblet (Sp.) 200 km in 5.22.43, 2. Planckaert (Belg.) z.t.; 3. Carizzoni (It.) z.t.; 4. Tognaccini (It.) z.t.; 5. Nencini It.) z.t.; 6. Pellegrini (It.) z.t.; 7. Moser (It.) z.t.: 8. Varnajo 'Fr.) z.t.; 9. Maule (It.) z.t.; 10. Pin- tarelli (It.) z.t. De algemene rangschikking is nu: 1. Baldini (It.) 70.28.03; 2. Coletto (It.) 70.30.17; 3. Brankart (Belg.) 70.32 20: 4 La Cioppa (It.) 70.32.31: 5. Boni (It.) 70.33.17; 6. Pettinati (It.) 70.33.57; 7. Gaul (Luxemburg) 70.34.10. Voor niet meer dan f83.- hebt u al één van de beroemde (Isolette Agnar 4.5 Vario f 83.-) Het Agfa camera-assortiment biedt u óók voor het formaat 6x6 nog veel meer. Vraag Uw fotohandelaar brochures of doe dat bij de Agfa Amateur Servicedienst, Postbus 98, Arnhem. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif". Wedvlucht met ou de duiven op Corbeil. Afstand pl.m. 420 km. In concours 199 duiven. Geloot om 6 uur met z.o. wind. De eerste duif be reikte haar hok om 11.59.44. de laatste of 40e prijswinnaar was er om 12.49.19 uur. De uitslag: 1. 2 J. Wansink, 2. S. Kos ter 4. 8; J. en H. van Leeuwen; 5. 6. 10 A. Singeling; 7. J. Planje, 9 F. Bouw man. P.V. „De Vriendenclub" wedvlucht op Corbeil. In concours 295 duiven. Los om 6 uur z.o. wind. 0 punt 420.01 km. Aankomst eerste duif 12.09.13 uur. Aan komst laatste duif 12.57.09 uur. De uitslag: 1. A. v. d. Slot; 2. 6 en 10, C. van Cleef; 3. comb. Dekker-Ulje, 4 en 8 A. de la Rie; 5. W. J. Mark; 7 en 9 L. L. Bax. ZWEEFVLIEGEN Van 15 tot 29 juni wordt in Leszno (Polen) het wereldkampioenschap zweef vliegen gehouden. Van Nederlandse zij de wordt hieraan deelgenomen door Wim Toutenhoofd. student wis- en natuur kunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden en J. Kaav vau de Kon. Luchtmacht Volkel. Beiden vliegen een Skylark 2. Sportsplinters Aan de Europese kampioenschappen voor springruiters die van vrijdag 27 juni tot en met zondag 6 juli in de Duitse stad Aken worden gehouden, zal ook een Nederlandse equipe deelnemen. Zij bestaat uit de ruiters Tony Timmer met ..Master" en Berti Uytendaal met Hanko". John Charles, de midvoor van de Italiaanse kampioensclub Juventus. heeft tenslotte toch toestemming gekregen van de Italiaanse voetbalbond om voor Wa les te spelen in het eindtoernooi om het wereldkampioenschap. Het Oostenrijks Olympisch Comité heeft zich officieel kandidaat gesteld voor de organisatie van de Olympische Spelen-1964. De kandidatuur wordt ge steund door de Oostenrijkse regering, in de brief aan het IOC wordt voorgesteld de Spelen in Wenen te houden. Op het congres van de interna tionale schaatsunie, zijn de data voor de wedstrijden om de verschillende titels- 1959 definitief vastgesteld. De strijd om het Europese kampioenschap hardrijden zal op 31 januari en 1 februari 1959 in Zweden worden gehouden, waarschijn lijk te Stockholm. Twee weken daarna - op 14 15 februari - zullen te Oslo de wedstrijden om de wereldtitel plaats vinden. De 48-jarige Duitse coureur Erwin Bauer, die zondag j.l. met zijn Ferrari op de Nuerburgring van de weg vloog, is gistermiddag in een ziekenhuis te Keu len aan zijn verwondingen bezweken. Voor de derde ronde van het toer nooi om de Nederlandse Voetbalbeker werd gisteravond te Maastricht de wed strijd MVVLimburgia gespeeld. MVV wen met 20 en plaatste zich dus voor de kwartfinales, waarin het uitkomt te gen DOSKO. - Het bestuur van de Europese Voet bal Unie heeft zich akkoord verklaard met het organiseren van een beker toernooi voor Europese landenteams. Inmiddels hebben reeds 17 landen inge schreven. Nederland en (o.a.) West- Duitsland meldden zich tot dusverre niet aan.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7