Son filtre Nog dit jaar begint men met bouw viaduct Lammenschansweg Natu-raLax Peek&Cloppenburg Onderhandelingen met N.S. thans met succes bekroond Natuurlijke regelmaat! Lezers schrijven. Niet de „slechte verlichting", maar onvoorzichtig rijden Dr. Fran k Bucliman wordt 80 jaar Kerkelijk Leven 97ste jaargang Dinsdag 3 juni 1958 Tweede blad no. 29455 Na een zitting van de Leidse raad, die gistermiddag nog geen twee uur in beslag nam, kon wethouder A. J. Jongeleen namens het college van B. en W. de raad en daarmede Leiden, een prettige mededeling doen: onderhandelingen met de directie van de Ned. Spoorwegen en de Rijksoverheid hebben er toe geleid, dat nog dit jaar een aanvang zal worden gemaakt met de bouw van een viaduct in de spoorlijn LeidenUtrecht ter hoogte van de Lammenschansweg. Wie onze reportage over de Leidse spoorwegwerken onder de titel „Hoe staat het er mee?" indertijd heeft ge volgd, zal zich herinneren, dat wij in ons nummer van 19 maart 1954 reeds uitvoerig schreven over de door de directie van de N.S. hier gedachte ver- keersoplossing, waardoor de Lammen schansweg tussen Zoeterwoudse Singel en Kastanjekade een rechtstreekse verbinding zal krijgen met zyn „ach terland" in dit geval een sterk uitbreidende stadswijk en met de verkeersweg naar Voorschoten. Zoals bekend ligt het in de bedoeling, de trein hier ter plaatse over een viaduct te leiden, met afzonderlijke doorgan gen voor de blauwe tram naar Den Haag en het wegverkeer. Gelijktijdig zal een verbetering-ver breding van de spoorwegovergang in de Herenstraat worden aangebracht. Een deel van de lasten zal ook door de ge meente Leiden worden gedragen. Hoewel nog niets met zekerheid is té zeggen dit is afhankelijk van vele factoren, o.a. ook het weer zal een en ander ver moedelijk in twee Jaar verwezenlijkt «ijn. Bebouwing Stationsplein Het voorstel om de termijn, binnen welke het ontwerp voor de bebouwing van het Stationsplein ter inzage moet worden gelegd deze termijn eindigt 26 augustus a.s. Red. met één jaar te verlengen, ontlokte de heer J. Drijber (VVD) de vraag hoe ver het thans met een eventueel uit voering van dc plannen staat. Ook de heer H. J. Huurman (Prot. Chr.) stelde een inlichting op prijs. Wethou der Jongeleen. die deze belangstelling begrijpelijk achtte ook B. en W. za gen de bouw gaarne tot stand komen zeide, dat zich enkele moeilijkheden in de premie-bouwsector hebben voor gedaan. Bovendien deden zich enige moeilijk heden voor toen het plan. dat voorziet in de bebouwing aan de zijde van de Ka mer van Koophandel, aan enkele in stanties werd voorgelegd. Op grond hier van is het plan door een architect op enkele details gewijzigd. Uit een recent cnderhoud met de architect is spreker gebleken, dat de indiening van dit ge wijzigde plan binnenkort tegemoet kan worden gezien. T.a.v. de bebouwing van het terrein, liggende over het gebouw van de K.v.K.. staat de gemeente nog in contact met een nieuwe vierde belegger. Ook in het ontwerp voor de bouw van een nieuw belastingkantoor omgeving via duct Plesmanlaan worden momenteel nog wijzigingen aangebracht. Men denkt aan uitbreiding van het plan. omdat de eerste opzet reeds nu te klein van om vang zou blijken te zijn. AFBRAAK MOLEN: TEKEN AAN DE WAND Het slopen van een molen in de Bos- en Gasthuispolder, waarmede een bedrag van f 1560.is gemoeid, achtte de heer Kortmann (KVP) een teken aan de wand. Laten wij. aldus spreker, toch zui nig zijn met een paar molens welke wij nog hebben. Een tijdige restauratie had veel kunnen voorkomen. Wethouder Jongeleen, die er o.m. op wees. dat hij in zijn kwaliteit van lid van de Prov. Molencommissie steeds een voorstander is geweest van het behoud van molens, vestigden de aandacht erop. dat het slopen van deze molen noodza kelijk is met het oog op de uitbreiding van de stad in deze richting. Stedebouw- kundi^ heeft men nog gezocht naar een oplossing, met behoud van de molen, doch deze was niet te vinden en zou bo- v endien een uitgave althans drie jaar geleden van f22.000 hebben gevergd. Tenslotte doet deze molen men zou al beter van een ruïne kunnen spreken geen dienst meer. Temidden van hoog bouw is de molen bovendien om tech nische redenen windvaftig niet te handhaven. Conform wordt dan beslo ten. Geen bejaardenwoningen Bij het voorstel een financiële regeling te treffen voor de bouw van 178 wonin gen. 26 garages en 2 dagwinkels in de omgeving van de Vijf Meilaan. betreur de de heer Portheine (VVD) het. dat de 18 bejaardenwoningen uit het oorspron kelijke plan zijn geschrapt. Wethouder Jongeleen maakte de heer Portheine duidelijk, dat zulks om financiële rede nen is geschied. Het aanbrengen van technische voorzieningen in een derge lijke woning is vrijwel even duur als in een normale woning. De huur van een be jaarden woning zou zeker op f20.p. week komen en dit komt B en W. te hoog voor. Op grond hiervan hebben B. en W.. van de bouw van deze woningen afgezien. Wethouder Jongeleen deed de raad de toezegging, dat hij zal overwe gen om in de toekomst zo mogelijk be jaardenwoningen. doch dan tegen een draaglijke huur. in een bouwplan op te nemen. ONBEWOONBAAR VERKLAARDE WONINGEN Een punt. dat nog een vrij uitvoerige discussie uitlokte, was het voorstel om de termijn van tot ontruiming onbe woonbaar verklaarde woningen in de Binnenlaan. Julianastraat en Waldeck Pyrmontstraat tot januari 1959 te ver lengen. Het was vooral de he.er Kortmann (KVP). die zich hiertegen verzette. Uit zijn dokterspraktijk was het hem be kend. dat aan de Binnenlaan en de Ju lianastraat resp. een gezin van 8 en 10 personen onder „ten hemel schreiende toestanden" woont. Het zijn, aldus spre ker. geen woningen meer, doch „beesten hokken". Mevr. Van der Blom-Vijlbrief (CPN), die ook van deze toestanden op de hoog- j te was. zou het op prijs stellen, dat zo- j dra een woning wordt ontruimd, deze 1 ook goed dichtgespijkerd wordt en niet. zoals haar bekend, met bordpapier word', afgesloten. Wethouder Jongeleen, die zeide van de slechte woningtoevStanden in deze krotten op de hoogte te zijn an begrip beeft voor het gevoelen van de reed. merkte op. dat hier niet alleen een wo ning-, doch ook een sociaal probleem aan is verbonden. Bovendien zijn er veelal geen woningen voor deze gezin nen en zijn ze er. dan ligt in vele geval len de huur te hoog. Een daartoe inge- srelde commissie, welke ook aandacht besteedt aan het sociale probleem, zal binnenkort een nota uitbrengen. Het dichtspijkeren van een ontruimde wo ning geschiedt reeds als dit een ge meente-woning is. De heer Kortmann stelde in tweede instantie, dat het in deze gevallen pri mair gaat om een beschikbare woning en dan pas om het sociale probleem. Spre ker deed de suggestie om dit voorstel in stemming te brengen. De heer de Kier (Prot. Chr.) wenste de zaak concreet te stellen: indien men b.v. f 12.— per week aan huur kan betalen en een vrijkomen de woning doet f 18.per week. wie legt de rest er dan bij? De heer Meester (PvdA) oordeelde het niet juist, dat de heer Kortmann er een paar gevallen uitlicht. Zelf zou spreker nog wel tientallen gevallen kunnen noe men. Spreker is ervan overtuigd, dat het gemeentelijk huisvestingsbureau, dat het geheel kan overzien, doet wat het kan. Het houdt zich met deze zaken ernstig bezig. Nadat wethouder Jongeleen en ook dc burgemeester er nog eens op gewe zen had. dat de raad de consequenties moet trekken uit een eventuele verwer ping van dit voorstel: de mensen staan dan straks op straat, werd het voorstel in stemming gebracht en aangenomen met 28 tegen 5 stemmen (tegen de KVP- fractie. met uitzondering van de heer Van Dijk). Advert ent' Jaarvergadering Ver. voor Misvormden In de gisteravond in de Anna-kliniek voor Orthopaedle gehouden jaarvergade ring van de Vereniging voor Misvorm den werd medegeeeld. dat de gang van zaken in 1957 tot tevredenheid stemt. Ondanks een tekort aan gediplomeer de verpleegsters, hetgeen zo langzamer hand in alle ziekenhuizen een chroni sche kwaal is geworden, deden zich bij de verpleging geen moeilijkheden van betekenis voor. Het Bestuur besloot enige noodzake lijke verbeteringen in de kliniek aan te brengen, waardoor de gang van zaken in de operatie- en röntgenafdeling ver beterd wordt. Voorts zullen een revalidatie-ruimte en een dagverblijf voor niet-bedlegerige patiënten worden gebouwd. In de plaats van de heer G. R. D. Crommelin, die aan de beurt van aftreden en statutair niet herkiesbaar was. werd als bestuurs lid gekozen de heer J. W. Henny te Oegstgeest. Natu-ralax is géén gewoon laxeer middel. Het zorgt voor het herstel van de natuurlijke functie, maar bo vendien ook voor de natuurlijke regelmaat. Een uitkomst bij hard nekkige verstopping, ook voor hen die buitenshuis werken. voor de natuurlijke regelmaat Fiscos 60 UbleHen (versterkte werking) ll. 1.35^ Slordige padvinders Een bewoner van de Endegeesterlaan klaagt ons zijn nood over de schanda lige verontreiniging van de omgeving van „Het Witte Huis" te Oegstgeest za terdagmiddag j l. na afloop van de St. Jorismarsen der padvinders. De grond lag gbezaaid met duizenden wikkels van chocoladerepen, kartonnetjes van ijsco's, j papiertjes vantoffees, e.d. Hij acht het onbegrijpelijk en wij I met hem! dat de leiding dit niet heeft I weten te voorkomen, respectievelijk de rommel heeft laten opruimen. Voor de Leidse kantonrechter Ongeluk door aarzelend automobilist Het was gisteren een drukke dag voor het Leidse kantongerecht: niet minder dan 131 personen hadden moeten verschijnen, maar een aantal hunner had ver stek laten gaan. Verkeersovertredingen namen uiteraard een belangrijke plaats in. Zo stond een Haagse ambtenaar terecht, omdat hij in de avond van 2 april zeer onvoorzichtig op de Leidseweg in Voorschoten had gereden. Hij had een voet ganger, die geheel rechts van de weg liep, geraakt en gewond. De schade bedroeg f. 50, waarvoor deze voetganger een civiele vordering had ingediend. Verdachte schreef het ongeval aan de slechte verlichting toe. maar de officier van Justitie, mr. Van der Schans, deelde mede. dat de verlichting volgens het oordeel van de politie niet te wensen overliet. Hy eiste wegens onvoorzichtig rijden f. 35 boete of tien dagen. De plv. kantonrechter mr. De Clercq veroordeelde de Hagenaar tot f. 25 boete of tien dagen met toewijzing van de civiele vordering ad f. 50. Botsing met de tram in Oegstgeest berecht Ook een chauffeur uit Valkenburg had met zijn vrachtauto onvoorzichtig gere den. Dit gebeurde op 14 maart op de Schinkelweg te Zoeterwoude. waar hij, bij het achteruit-rijden, een lichtmast had gekraakt. Verdachte had de schade vergoed. Eis: f20.— boete of acht dagen. Uitspraak conform. Een automobilist uit Nieuw-Vennep had. op dezelfde datum, een bijzonder aarzelende indruk als weggebruiker ge maakt: op de Kanaalweg te Oude We tering had hij bij het nemen van een Overspelen van Blauw Wit - Ajax geëist (Speciale berichtgeving) Naar wij vernemen hebben zowel GVAVV, als Amsterdam, NOAD en Elinkwijk in onderling overleg besloten woensdagavond a.s. hun voor de 2e de gradatieplaats belangrijke wedstrijden onder protest te spelen. Deze clubs zijn n.l. van oordeel dat de zondag j.l. gespeelde ontmoeting Blauw witAjax geen normaal verloop heeft gehad en hebben daarom by de KNVB de eis gesteld dat dit treffen zal worden overgespeeld. Negen verenigingen moeten garantie storten bij KNVB (Speciale berichtgeving) Naar wy vernemen heeft de KNVB aan de verenigingen Velocitas, Be Quick en Oosterparkers te Groningen, Limbur- gia. Roda Sport en Longa uit het Zui den. Rigtersbleek uit het oosten, Xerxes uit Rotterdam en Emma en EBOH uit Dordrecht de eis gesteld voor 14 juni a.s. bij de bond een garantie te storten, ge lijk aan het grootste exploitatie-verlies dat zij, buiten de transfers om, in de laatste drie jaren hebben geleden Kun nen dc clubs daaraan niet vo'doen dan zullen zy naar het amateurisme terug moeten. bocht zijn linker richtingaanwijzer uit gestoken .Bij het naderen van de brug was hij eerst naar rechts en vervolgens weer naar links uitgeweken, waardoor hij in botsing was gekomen met een achter hem rijdende automobilist. Ver dachte gaf toe op vreemde wiize te heb ben gereden. Eis f35.— boete of tien da gen. Uitspraak f25,— boete of tien da gen. Een chauffeur uit Rijnsburg, stond te recht, omdat hij op 14 maart, met zijn auto op de trambaan te Oegstgeest was blijven staan, terwijl uit de richting Leiden een tram naderde. Hoewel de wagen voerder krachtig geremd had was een botsing niet meer te voorkomen. Eis f30.— boete of 10 dagen. Een veehouder uit Noordwijkerhout was op 28 maart met zijn auto. komende van de Breestraat, de Korevaarstraat in gereden en was toen. zonder op het ver keer te letten, achteruitgereden en naar links gezwenkt om weer in de richting Breestraat te rijden. Het gevolg was een ernstige botsing met een andere auto, oie ruim f 200.schade kreeg. Verdach te had direct erkend, dat het zijn schuld was, omdat hij niet had uitgekeken. De officier van Justitie mr. Van dei- Schans. die het een vreemde manier van rijden vond. eiste f40.boete of 10 dagen. De plv. kantonrechter mr. De Koning veroordeelde verdachte tot f 25.- hoete of 10 dagen daar hij de schade ook moet betalen. Een landbouwer uit Leiderdorp had op 15 maart met een landbouwtractor op de Breestraat gereden en bij het linksaf slaan de doorgang niet vrijgelaten. Het gevolg was een botsing met een motor rijder. Eis en uitspraak: f 15.— boete of 15 dagen. Een luchtopname van ANP-foto van de Urker vissersboot UK 96 Neeltje(midden voor), welke ten noorden van Terschelling op een mijn liep en snel water maakte, doch door drie andere schepen boven water werd gehouden en zo naar de haven kon worden gesleept FILTRA 4- Leids elftal De wedstrijd Bollen/Duinstreek—Lei- den wordt donderdagavond a.s op het Ter Leede-terrein (Sassenheim) ge speeld. Aanvang 7 uur Het Leids elftal Is als volgt samengesteld: Doel: Gijsman <LFC); achter: Th. van Kampen (LFC) en J. Krijgsman (Lugdunum); midden: A. Pardon (UVS1 Hoekstra <Lugd) en Jan Neuteboom <LFC>; voor: W. Nagtegeller LFCJ Lolkes de Beer (ASC>, H Hrvmans (LFCW. van Kampen (LFCi en A Heymans (LFC) Reserve: de Koning (Lugdunum), Wolterink (ASC> en Pet 'Lugdunum). De liefdadigheidswedstrijd UVS—Rest van de Afdeling Leiden zal worden ge speeld op woensdag 18 juni a.s. Koningin bezocht Kabelfabriek Delft Koningin Juliana heeft vandaag een bezoek gebracht aan de NV Ned. Kabel- fabriek te Delft. Dit bezoek hield ver band met het feit, dat de onderneming kortgeleden een nieuw hoogspanningsla boratorium in gebruik heeft genomen, dat het grootste van West-Europa en in zijn soort waarschynlyk ook wel van de gehele wereld is. In dit laboratorium kunnen bijzonder hoge spanningen wor den opgewekt om de kabels welke in het bedrijf worden vervaardigd, te kunnen beproeven. Het is uitgerust met hoog spanningsapparaten, waarmee gelijk spanningen kunnen worden opgewekt tot 600.000 en wisselspanningen tot byna 1.000.000 volt. Er kunnen bovendien kunstmatige bliksem-ontladingen wor den opgewekt tot de geweldige spanning van ongeveer anderhalf miljoen volt. De Koningin wera ontvangen door haar Commissaris in de provincie Zuid- Holland mr. J. Klaasesz en de burge meester van Delft de heer D. de Loor, waarna de directeuren en de commis sarissen van de Kabelfabriek aan haar werden voorgesteld. De oudste directeur, de heer J. Sieben, sprak een woord van welkom, waarna de heer C. von Lindern een historisch over zicht gaf over het bedrijf en de commer ciële aspecten belichtte. Jhr. Ir R. E. Laman Trip vertelde de Koningin het een en ander over de technische proble men van de Kabelfabriek. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de laboratoriumruimte, waar enige spectaculaire demonstraties voor de Ko ningin werden gegeven. Nadat nog een rondgang was gemaakt door de kabelfabriek. begaf men zich naar de ontvangzaal, waar de lunch werd gebruikt. Behalve directie en com missarissen zaten hierbij aan personeels leden, die reeds een lange staat van dienst bij de onderneming achter de rug hebben. Na de lunch werden nog enige afde lingen van de kabelfabriek bezichtigd. Omtreeks twee uur was het bezoek ten einde. Ribcord shorts van oersterke katoenen Howi-rib, met elastische tailleband, stoere kleuren 4 jaar j Kleine stijging ge» maak Y/M Grondlegger van morele herbewapening Morgen viert dr. Frank M. D. Buch- man, de grondlegger van morele her bewapening. zijn tachtigste verjaar dag. Reeds direct na de eerste wereld oorlog verbreidde Buchman het in zicht. dat een diepgaande verandering in de menselijke natuur en in de samenleving nodig was om een reeks van oorlogen en crises te vermijden. Voor miljoenen heeft hij sindsdien deze verandering onder woorden gebracht. Hij stelde daarbij de noodzaak van absolute morele maatstaven: absolute eerlijkheid, reinheid, onzelfzuchtigheid en liefde en de onvoorwaardelijke gehoorzaamheid aan Gods wil, zowel in het persoonlijke als in het nationale leven. Nadat hij in vele landen mensen zij kregen de naam Oxfordgroep had geschoold deze beginselen in praktijk te brengen, hield hij op 4 juni 1938 in Londen een rede over .Morele herbe wapening" als het enige antwoord op de crises en de weg naar een nieuwe wereld. Sindsdien vjndt de ideologie van morele herbewapening in alle we relddelen haar aanhangers. Tijdens de oorlog verbleef Buchman in de Verenigde Staten. Daarna waren het vooral de conferen ties te Caux sur Montreux in Zwitser land, op Mackinac Island In de Vere nigde Staten en 'te Baguio op de Phi- lippijnen, waar vooraanstaande perso nen, niet alleen uit de westelijke demo cratieën, maar ook uit Azië en Afrika een nieuw ideologisch richtsnoer voor hun landen vonden. Het waren eerst de regeringen van Frankrijk en Duitsland, die dr. Buch man onderscheidingen verleenden voor de bijdrage van morele herbewapening aan de samenwerking tussen hun lan den en de vestiging van een gezonde democratie ;n Europa. Later waren het o.a. de regeringen van Japan. China, de Philippijnen en Thailand, die Frank Buchman hoge onderscheidingen schon ken voor het werk van morele herbe wapening ter versterking van de demo cratie en de veiligheid in Azië, NAAR GOD LUISTEREN! Buchman is van overtuiging, dat de wereld een superieure ideologie nodig heeft om het hoofd te kunnen bieden aan de verdeeldheid zaaiende krachten van het georganiseerde materialisme in de totalitaire staten en de materialisti sche levenswijze van de andere landen. Deze overtuiging komt tot uiting in de radiorede die hij vandaag hield en die hedenmiddag over Hilversum II werd uitgezonden, getiteld: „God is het ant woord op de hedendaagse verwarring, die ons achtervolgt". De heer D. de Loor, lid van de Eerste Kamer en burgemeester van Delft, las de Nederlandse vertaling van de tekst voor. „Het tragische is. zeide dr. Buch man in zyn rede, dat mensen tegen woordig leiders aanvaarden, die ver ward zijn door compromissen, terwyl zy leiders konden hebben met de ge niale bestuurskwaliteit, die ontstaat wanneer mensen het normaal vinden om naar God te luisteren. Welk een Fraai openiuchtbad te 't Harde (Doornspijk) Unicum in ons land (Speciale berichtgeving). In 't Harde, een van de vier kommen van de Veluwse gemeente Doornspijk, wordt morgen een fraai openiuchtbad officieel geopend De Hokseberg, zoals het bad genoemd is. omdat het in de onmiddellijke nabijheid ligt van deze heuvel, is uitgerust met onderwaterver lichting. een unicum in ons land! Het zwembad, dat vijf ton heeft gekost, en geëxploiteerd door een N V. .belooft een ware pleisterplaats te worden, niet al leen voor de bewoners in de omgeving, die voorheen waren aangewezen op ba den. die vele kilometers waren verwij derd, maar ook voor de vele vakantie gangers en de militairen, die zijn ge legerd in Oldebroek, 't Harde en Wezep. Behalve de drie bassins, waaronder het kleuterbad, is er een hectare grote speel- en zonneweide. Tevens is er een theehuis gebouwd, met een 75 meter lang terras. Het bassin voor geoefende zwemmers kan worden verlicht door 12 schijnwerpers, die zijn opgesteld in ondergrondse kokers. De lampen wer pen hun lichtbundels door onder watej; geplaatste ruiten. De capaciteit van het bad. waar gemengd wordt gezwommen, bedraagt 3000 per keer. Het recreatie oord zal niet op zondag zijn geopend. De religieuze instelling van de bevol king van Doornspijk is een factor, waarmee rekening dient te worden ge houden. Dr. FRANK BUCHMAN revolutie zou het zyn, als in verwar ring verkerende staatslieden in elk land deze overtuiging kregen, dat God het antwoord heeft." Met een zinspeling op de Russische spoetnik en de daarin meegevoerde hond. zei dr. Buchman, dat de hele wereld „afstemt om naar een hond te luisteren. Als wij bereid zouden zijn onze oren op God af te stemmen, zouden wij onze aardse verwarring kunnen oplossen en misschien zelfs onze verovering van de ruimte naderbij brengen", verklaarde hij. „Een eenheidsbrengende ideologie is de essentiële voorwaarde voor een succes volle topconferentie," betoogde hij. „Re geringen, die even overtuigd zijn van morele herbewapening als Moskou van het communisme zullen de wereld on middellijk binnenleiden in een tijdperk van eenheid, vrede en welvaart, het ons door God toegedachte erfdeel van de miljoenen in elk land." TOPCONFERENTIE MORELE HERBEWAPENING Deze zomer heeft Buchman het ini tiatief genomen tot een „topconferentie voor de morele herbewapening van de wereld", die op 29 mei op Mackinac Is land in de Verenigde Staten is begonnen en die van 1 juli af ook zal worden ge houden te Caux sur Montreux in Zwit serland. Grote delegaties uit Japan. Korea, Vietnam, de Philippijnen en andere Aziatische landen en uit Afrika, Europa, Noord- en Zuid-Amerika zullen deze conferenties bijwonen. Da A. G. Gl'NTHER MET EMERITAAT Da. A. G. Gunther, rem. geref. predi kant te Hoogeveen. is voornemens 1 juli met emeritaat te gaan in verband met het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Da. Gunther werd in 1920 proponente en werd in oktober van dat jaar te Doesburg in het predikambt bevestigd. In 1929 vertrok zij naar Zwammerdam en in 1946 naar haar tegenwoordige gemeente. BOUW VAN LUTHERSE KERKEN. De secretaris van de Lutherse We reldfederatie, de Amerikaan dr. Carl E. Lund-Quist. brengt thans een bezoek aan Nederland om besprekingen te voe ren over de bouw van Lutherse kerken en parochiehuizen in ons land. De le ningen hiervoor worden via een inter nationaal fonds door de Amerikaanse Lutherse Kerk verstrekt. NED. HERV. KERK Beroepen te Ameide en Tienhoven J. Koele te Nljkerk; te Sliedrecht (3do pred - pl.) H. N. van Hensbergen te Rcnkum. Aangenomen het beroep der Generale Sy node als predikant voor buitengewone werkzmamheden (arbeid gerepatrieerden in Zuid-Limburg) C. W. de Planque. oud- Indonesisch predikant, woonachtig te Gouda. Bedankt voor Boven-Hardlnxveld A. Klein Kranenburg te Hilversum. GEREF. KERKEN Beroepen te Amsterdam (vac. R. C. Harder) dr. C Gilhuis te 's-Gravenhage- oost te Beverwyk (als lndustrlepredlkant voor de IJmond) G. H. Homans te Vollen- hove-Sint Jansklooster: te Opperdoes H. Peper, kand te Haarlem Aancrenomen naar Forest (Ontario. Canada» (Chr. Ref. Church) J. Kuiper te Zevenhuizen: naar Ooltgensplaat P. Hulsman, kand. te Utrecht, die bedankte voor Broek onder Akkerwoude, Dussen (N.-Br Gorredijk, Lexmond. Meeden (Gron.) en voor Oos- tcrend (Fr Bedankt voor Gronlngen- west (vac. dr L van der Zanden) T. Spll- ker te Maassluis.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3