Quadruple van De Vliet won het dames - hoofdnummer Noordwijk, Rijnsburgse Boys, RCL Rouwkoop overleefden 2e ronde niet Njord's Oude Vier won en verloor van Nereus Hagenaar Van Egmond (19 jaar) triomfeert vóór Steenvoorden ARC te sterk voor Noordwijk MAANDAG 2 JUNI 1958 Jiibileumivedstrijden van De Hoop Sterke Duitse ploegen De jubileumwedstrijden van De Hoop hebben door de enorme bui tenlandse deelname een bijzonder aspect gekregen. Het precies op de seconde afgewerkte programma, bracht een paar ongekend goede ploegen van Wiesbaden-Biebrich op het water met de bekende in ternationale slag H. Amdt. In de stuurmanloze vier, waarvan de eerste start werd afgebeld omdat een van de ploegen na 100 meter al in het riet belandde, kwam Nereus de tweede maal in leidende positie, doch verdween voordat er 250 meter geroeid waren over stuurboord naar de verkeerde boei. Wiesbaden-Biebrich kwam daar door in de knoop met de Royal Engineers, maar nadat een vijftal slagen de riemen elkaar gekruist de zelfde weg op te gaan, doch maakte op de 1000 meter een dusdanige snoek, dat hij scheef op de baan kwam te lig gen en al zijn moed verloor. Mercier van de Societé dBncouragement du Sport Nautique ging met 5.8 sec. winst met de prijs streken en mag de „Blusse"- beker voor een jaar meer naar het buitenland nemen. De vorig jaar zo succesvolle dames oude vier van de Kon. Dordtse kon het niet bolwerken en moest zelfs de als oud gestarte winnares van de Jonge Vier De Vliet, welke ploeg technisch maar matig roeide, met 12.7 sec. voor laten gaan. Het hoofdnummer dames was een eclatant succes voor de Quadruple van De Vliet met 3 min. 50.3 sec., waar tegen De Hunze met een Oude Acht roeide als trial in 3 min. 39.6 sec. Het hoofdnummer heren de Jonge Vier B bracht weer een prachtige Duitse ploeg op het water van Wles- baden/Biebrich en het was dan ook geen wonder, dat zfj 11 seconden eer der de finishlijn bereikte dan Argo. UITSLAGEN De belangrijkste uitslagen: Oude Vier (zaterdag): 1. Njord 6.58.4; 2 Nereus 6.59 3; 3. Wiesbaden/Biebrich 7.10; 4. Thames RC 7.35.5: 5. Meulan 8 26.9. Oude Vier (zondag): 1. Nereus 8.00.7; 2. Thames RC 8.11.3; 3. Njord 8.25.1; 4. Meulan 9.15.8. Oude Skiff: 1. Soc. SN 1 851.0; 2. Dordtse 8.56.8; 3. Soc. SN. 2 9.02.7; 4. De Maas 9.23.5. Jonge Twee A: 1. Argo 9.09.4; 2. Cou- ronnaise 9.13.7. Lichte Vier: 1. Nereus 7.54.8; 2. Skadi 7.58.5; 3. Aegir 8.09.9. Twee zonder stuurman: 1. Trollhat- tan 8.16.3; 2. Aegir 8.20.3; 3. Willem 3 8.42.3; 4. Wiesbaden/Biebrich 9.36.8. Dames snelroeien jonge acht: 1. De Vliet 1 3.48.2; 2. De Vliet 2 op meer dan een lengte; 3. DDS; 4. Am^tel. Dames snelroeien jonge vier: 1. De Vliet 4.16.3; 2. Argo 4.26.7; 3. Corn. Tromp 4.36.9. Jonge Acht A: 1. DDS 6.46.2; 2. Njord 6.50.4; 3. Nereus 6.57.6; 4. Aegir 7.00.3. Jonge Vier B hoofdnummer: 1. Wies- bieden/Biebrich 7.47.4; 2. Argo 7.58.4; 3. RIC 8.00.7; 4. Aegir 8.00.9. Stuurmanloze Vier: 1. Wiesbaden/Bie brich 7.11.3; 2. Nereus 7.16.5; 3. Genève 7.29.1; 4. Royal Eng. 7.39.8. Dames snelroeien oude dubbel vier (hoofdnummer): 1. De Vliet 3.50.3; 2. Nautilus 4.05.3; 3. De Hoop 4.07.9.. Dames snelroeien oude vier: 1. De Vliet 4.03.2; 2. De Laak 4.07.9; 3. Dordtse 4.15.9; 4. De Amstel 4.16. Jonge Acht B: 1. Wiesbaden 6.34 8; 2. Njord 6.40.9; 3. Triton 6.43.2; 4. Ström- stads RC 6.59.7. Ovemaadse Skiff: 1. DDS 8.47.2. Lichte Acht: 1. Laga 7.08.8; 2. Nereus 7.09.1; 3. Njord 7.17.1; 4. Aegir 7.19.5. Jonge Vier A: 1. Nereus 7.44.2; 2. Njord 7.47.7; 3. DDS 7.48.3; 4. Skadi 7.50.6. Oude Dubbel Twee: 1. Marlow 7.30.0; 2. Soc. SN 7.41.5; 3. Rouen 7.48.0; 4. Meulan 7.55.0. Oude Acht: 1. Nereus 7.01.9; 2. Wies baden/Biebrich 7.06.9; 3. Thames RC 7.09.5; 4. Scottish Arg. 7.11.5. Sterk spel in Barcelona Wereldtitel driebanden Op de laatste dag van het biljarttoer- nooi om het wereldkampioenschap drie banden te Barcelona heeft de Oosten rijker Scherz in zijn partij tegen de Pe ruaan Suarez het wereldrecord hoogste drie verbeterd met een reeks van 13 ca- ramboles. Het oude record stond sedert maart 1933 op naam van de Egyptenaar Soussa met 12. Lagache (Fr.), Fuentez (Uruguay), Siguret (Fr.) en Tiedtke (Did) evenaarden deze prestatie res pectievelijk in 1938, 1948, 1952 en 1953. Uiteraard betekent de prestatie van Scherz ook een nieuwe Europees record. Onze landgenoot Teegelaar eindigde in het eindklassement samen met de Fransman Siguret op de vierde plaats. Beiden vergaarden 11 matchpunpten. Teegelaar boekte nog een overwinning op Monestier (5047 in 62 brt) en speelde remise met Siguret (5050 in 51 brt). Onze landgenoot verloor op de laatste dag van Domingo (5042 in 45 beurten) De Belg Vingerhoedt en de Argentijn Navarra moesten een barragewedstrija spelen, aangezien beiden de eerste plaats van het eindklassement bezetten met 16 matchpunten. In deze barragepartij versloeg Navarra de Belg in 47 brt (50—45) en werd dus wereldkampioen driebanden. Vingerhoedt vestigde echter met 1.076 een nieuw wereldrecord voor het alge mene gemiddelde. Het oude record stond met 1.070 op naam van de Argentijn Carrera. Voorts heeft Tiedtke een van zijn partijen uitgemaakt in 31 beurten, gemiddelde 1.612 wat een evenaring be tekende van het wereldrecord van Vin gerhoedt voor het particuliere gemid delde. Teegelaar heeft zich in dit sterk be zette toernooi uitstekend gehouden. Met zyn algemene gemiddelde van 0.833 ging 'hij in de richting van het nederlandse record dat met 0.884 op naam van Popeyus staat. Olympiad Toer Militairen (Schulte) wonnen ploegen-prijs Het was zondag voor de negentienjarige Hagenaar Ab van Egmond een grootse dag. Want niet alleen werd hij met een verschil van 31 seconden vóór Piet Steenvoorden winnaar van Olympia's Toer 1958, maar bovendien bereikte hij in het puntenklassement de eerste plaats, waarmee hij bewees de regelmatigste renner uit deze ronde te zijn geweest en tenslotte hoorde Van Egmond na het rijden van de ere- ronde, dat hij vier maanden uitstel van de militaire dienst heeft gekregen, zodat hij dit seizoen eventueel aan de wereldkampioen pen in Reims kan deelnemen. Ook de Nederlandse militaire wielerploeg mocht met een glunde rende Gerrit Schulte aan het hoofd een ereronde rijden, want de rood-wit-blauwen wonnen het ploegenklassement en kregen uit handen van Amsterdams burgemeester, mr. G. van Hall, de reusachtige beker, die het gemeentebestuur beschikbaar had gesteld. Om de KNVB-zaterdagbeker Felicitaties voor de Dubbel Vier van de Vliet, welke op eclatante wijze het dames-hoofdnummer van de De Hoop-jubileumwedstrijden won. doch niet getoucheerd hadden en Nereus door de kamprechter drin gend teruggewezen was, spoedden de Duitsers zich zeer snel naar voren en leidden op 1000 meter al met een lengte. De terugvallende vieren van de Societé Nautique de Genève en de Royal Engi neers Rowing Club stelden de Duitsers en Nereus in staat het rustige water op te zoeken. Nereus verdween in het kiel zog van de Duitsers op boei 4 doch zag geen kans licht van naar schatting 10 m. te overbruggen. De Jonge Acht B van Wiesbaden/Bie brich heeft op even rigoureuze wijze ge speeld met Njord en Triton, terwijl de Acht van Strömstads Roddklubb geen rol speelde. De Duitse Acht liep prachtig uit de kolk in een baantempo van 28 slagen in de minuut, welk tempo door Njord scherp werd aangevallen op de 1000 meter. De Leidse studenten kwamen echter niet verder dan 3/4 lengte, want Wiesbaden antwoordde met een spurt van 34. Toen het licht weer ruimschoots tussen de achten was ontstaan, verlaag den de Duitsers even zo .vlot het tempo naar 28. Doch hiermee zou de strijd niet geëindigd worden. Njord, opgezwiept door Triton, kwam op 1600 meter weer los. maar op fraaie wijze wisten de Duitsers een formidabele eindspurt te lanceren, die de Leidse acht geen schijn van kans gaf. De Oude Vier van Nereus, die zater dag met bijna een seconde het onderspit tegen Njord moest delven, kwam zondag in een rustiger tempo over de baan en het succes bleef niet uit. Njord kwam niet in de goede cadans en Thames Rowing Club kon evenmin meekomen. Nereus won in 8.00.7 terwijl Thames R.C. 8.11.3 liet afdrukken. Redelé, die zater dag als de grote overwinnaar in de Oude Skiff te voorschijn kwam, dacht zondag Zaterdagmiddag werd de 2de ronde gespeeld voor de KNVB- zaterdagbeker, waarbij de grote belangstelling uitging naar de ver richting van het pas naar de 3de klasse gepromoveerde Noordwijk in de strijd tegen ARC. De uitslag (73 voor ARC) spreekt duide lijke taal in het nadeel van de kustbewoners, die in de tweede helft door de knieën gingen. Aan vankelijk boden de roodwitten prima tegenstand en hadden zij zelfs de beste papieren voor winst in handen. Wel lag het tempo van hun handelingen niet al te hoog, maar daarentegen was het plaatsen en vrij lopen beslist niet onaardig. Vooral ook het feit. dat de Koning na een ARC-openings treffer van Krijgsman in de volgende minuut alweer gelijk maakte, toonde duidelijk can dat de ARC achterhoede beslist niet onoasseerbaar aas. Noord wijk verzuimde echter de kansen te grij pen, terwijl de rood-witte achterhoede aan de ARC voorhoede nog al eens een kans weggaf. Hierdoor ontstond ook het tweede ARC doelpunt, dat door Spek prima werd ingekopt. L. Krijgsman liet de rust zelfs met 31 in gaan. In de tweede helft wist L. Krijgsman er 4-1 van te maken en passeerde De Bruin de gehele Noordwijkse defensie op zijn eentje om daarna ook doelman Hou- waard het naki'ken te geven. Krijgsman maakte het halve dozijn vol 6-1 en Cees Bogaard wist uit een pass van Spieren burg er 71 van te maken. Tér Leede mag verder beKeren. dank zij een 12 zege bij Monster. Beide elf tallen sloegen er de eerste twintig mi nuten een hoog tempo uit. De thuisclub maakte het eerste doelpunt, maar direct ciaarop zorgde Her Molenaar voor de ge lijkmaker 11. Nog voor de pauze liet Her Molenaar de Sassenheimers op nieuw juichen, toen hij na een fraaie soloren de Monsterdoelman naar de ver keerde hoek van het doel stuurde en de 12 op het bord bracht. In de tweede helft was Ter Leede vrijwel constant in de meerderheid. Doelpunten bleven ech ter uit. Rijnsburgse Boys overleefde in Pemis de tweede bekerronde niet. DOTO had er blijkbaar alles op gezet om de winst thuis te houden, waarbij oepaald niet zachtzinnig met de tegenstanders werd omgesprongen. Dank zij de prima lei ding bleven gelukkig echter incidenten uit. In de eerste 25 minuten geloofde Rijnsburgse Boys het wel en kreeg DO TO volop gelegenheid zijn spel tot ont wikkeling te brengen. In de 20ste mi nuut werd doelman Heemskerk na een keihard schot van de midvoor naar het net gestuurd, welke voorsprong vijf mi nuten later vergroot werd door de links binnen; 20. Het werd hierna 21, toen H. van der Meij een strafschop mocht nemen. Door een fout van Krab wist de linksbinnen de stand voor de rust nog op 31 te brengen. Na de thee pakte Rijnsburgse Boys de zaken beter aan en werd DOTO in de verdediging gedrongen. Van der Meij liet echter een strafschop wegens hands onbenut; door de bal tegen dë lat te schieten. Een twee de strafschop werd daarna door Krali in een doelpunt omgezet: 32. Rijns burgse Boys probeerde daarna nog tot een gelijk spel te komen, maar de DO TO defensie bleek uiteindelijk te hecht. Een weinig geïnteresseerd RCL moest thuis spelen tegen Spirit met 11 ge noegen nemen, hetgeen betekent, dat de gasten verder mogen bekeren. Het eer ste kwartier was RCL het meest in de aanval. Deze periode werd met een tref fer van Luiks afgesloten: 10. De Lei derdorpers geloofden het in de tweede helft wel en hoewel het spel groten deels op de Spirit-helft gehouden werd zagen de gasten toch kans uit een straf schop wegens hands van Well het na kijken te geven: 11. Er volgde hierna, zonder succes een bombardement op het Spirit-doel. Rouwkoop kreeg thuis tegen Zwart Wit '28 les in doelpunten maken. Niet minder dan 11 keer werd doelman Was senaar naar het net gezonden. Na de eerste treffer maakte Raver.sberg nog wel gelijk, maar eer men aan de theè toe was had Zwart Wit het reeds tot 17 gebracht. In de tweede helft wer den er door de gasten nog vier treffers aan de score toegevoegd, terwijl Roest en Ravensbergen de uitslag nog een beetje dragelijk maakten. Het einde kwam derhalve met 311. Lisser Boys heeft schijnbaar de smaak te pakken. Tegen Blauw Wit behaalden de zwart-witten een verdiende 20 ze- Gedrang voor het ARC-doel in de bekerwedstrijd tegen Noordwijk. ge. Chr. Jousma scoorde in de eerste helft, terwijl Gijs Hagen met een zwie pend schot via de staander in de twee de helft de voorsprong op 20 bracht. Doelman Warmerdam had er dit keer beter het oog in. T enniscompetitie Het Is de Leidse Hout niet mogen ge lukken het verleden jaar verloren ge- gane Overgangsklasseschap nu reeds weer te heroveren. De eerste stap op de weg terug, het kampioenschap, ging gisteren in Wassenaar in de beslis singswedstrijd tegen Oud-Wassenaar de Leidse neuzen voorbjj. Het werd een ondubbelzinnige nederlaag, 2—6. Barendregt en Schonk hadden tegen hun tegenstanders weinig in te bren gen. Barendregt kon prikken, hard slaan hij had er tegen de solide Kalff geen succes mee. 62. 6—0 voor Kalff. Schonk deed het tegen Voogd met 62, 63 al niet veel beter. Nog geen directe nood dacht men in het Leidse Hout kamp. De dames zouden de balans wel in evenwicht brengen. Dat was immers thuis ook gebeurd. Het kwam anders uit. Mevr. Lie had alles te geven om mej. Bakker eronder te houden. In de finale set moest zij daarvoor een 14 achter stand wegwerken. De bal in het spel houdend verleidde zij haar tegenstand ster tot groter risico nemen en die tactiek bracht haar na zenuwslopende rally's tot een 64 winst. Mevrouw Barendregt kon het evenwel niet tot een overwinning brengen. Mej. F. Bakker won doorlopend de aanval hanterend in 3 sets. Van de overige partijen wist de Leidse Hout alleen nog het damesdubbelspel te be machtigen. in 2 sets, 64, 63 ROOMBURG KAMPIOEN Het eerste team van Roomburg be haalde gisteren het kampioenschap van zijn afdeling met een forse 62 zege op OTC 7 (Den Haag). Lim en Tiele had den in hun enkelspelen niet veel moeite met hun respectievelijke tegenstanders Van Galen Last en Leeuwenburg. Van Galen Last bracht het weliswaar tot een lange tweede set, maar dat was eer der aan het „experimenteren" van Lim te danken dan aan zijn eigen prestaties. Na 66 vond de Roomburg-speler het welletjes. Hij ging zijn drives weer voluit slaan en tegen die controlled speed was Van Galen Last bij lange na niet be stand, 6—2, 86 voor Lim. Tiele manoeuvreerde Leeuwenburg van de ene hoek van de baan naar de andere in een voor laatstgenoemde vanaf de eerste game uitzichtloze partij, 6—2. 61. De dames hadden het niet gemakke lijk. Mevr. Kasten moest na een ver beten gevecht in 3 sets het onderspit delven voor mej. Antheunissen. 64, 16, 68. Mevr. Ubbink corrigeerde, dat verliespunt voor Roomburg met een kranige zege op mej. Tinbergen. De wil om te winnen was bij de Roomburg speelster het grootst, 57, 63, 9—7. De gemend-dubbeis werden gedeeld, maar het heren- zowel als het dames dubbelspel leverde Roomburg punten op. OOK DE MUNNIK II KAMPIOEN Het gaat goed met De Munnlk. Kon den we vorige week melden, dat De Munnik I kampioen was geworden in de le-klasse afd. A van de districtscom petitie, deze zaterdag gingen de bloemen naar het tweede team. dat met een 32 overwinning op KVS I uit Den Haag het kampioenschap behaalde in dezelfde klasse, afd. B. Beide teams zullen elkaar nu ontmoeten in de promotiewedstrij den voor de topklasse. Mevr. D. Boot opende de score voor De Munnik door met overtuigende cij fers. 62 61, van mevr. v. d. Rest te winnen. J. W. Boot moest echter zijn meerdere erkennen in de KVS-er Van der Kamp, 16, 57. Het gemengd- dubbel werd een gemakkelijke partij voor de Leiderdorpse club, mej. T. Bou- huys en L. Engelenburg versloegen mevr. De Bruyn en De Groot met 60 61. Omdat Boot en Engelenburg het niet tot een overwinning konden bren gen tegen Van der Kamp en De Groot, 36, 64, 26, kwam de stand op 22, zodat het damesdubbel de beslissing moest brengen, niet alleen van deze wedstrijd, maar ook wie kampioen zou worden, omdat beide teams met een Het is traditie, dat in Olympia's Toer tot op de stadionbaan om kostbare seconden wordt gevochten om de win naar aan te wijzen. Het mooiste duel vochten twee jaar geleden Piet Kooi man en Krijn Post uit. Ditmaal ging het erom, wie de boni ficaties zouden gaan opstrijken en hoe die verdeeld werden. Want zaterdag was beslist, dat alleen Ab van Egmond, Piet Steenvoorden en de militair Ben Teu- nisse nog voor de eindprijs in aanmer king konden komen. Van Egmond had zich zaterdag door een derde plaats op het circuit Varkenoord in Rotterdam in de oranjetrui gereden, maar lag slechts 17 seconden voor op Piet Steenvoorden, die toen winnaar werd en ook Teunisse was met een achterstand van 35 secon den op Van Egmond niet kansloos. Toen na diverse schermutselingen in de laatste, met slechts 98 km veel te korte rit van Rotterdam naar de hoofd stad, tussen Bennebroek en Nieuw Ven nep een kopgroep van dertien man ont stond, waarin zich de eerste zes uit het algemeen klassement bevonden, was iedereen van mening, dat Piet Steen voorden als de beste sprinter niet alleen zijn derde etappezege, maar ook de eind overwinning zou gaan behalen. Het liep echter anders. Op het cement van de stadionbaan schoot Piet rent meester, die zaterdag de oranjetrui aan Ab van Egmond had verloren, plotseling naar voren en ging als eerste over de meet. Van Egmond maakte nu niet de fout vanzater dag, pakte bij het binnenrij den het wieltje van Steenvoorden en liet hem in de spurt achter zich. Teunisse, die met zijn ploegmaats Timmermans en Visser in de voorste gelederen hard had gevochten voor de ploegenprijs, bemoeide zich niet meer met het individuele resul taat. KLASSEMENTEN. De uitslag van de vijfde etappe, van Goes naar Rotterdam over 125 km. luidt: 1. Steenvoorden (De Kampioen, Haar lem) 259.05 met bonificatie 2.58.05; 2. Teunisse (Militair Team) z.t. met boni ficatie 2.58.35; 3. Van Egmond (De Spar taan, Den Haag) z.t. met bonificatie 2.58.50 4. Timmermans (militair team) z.t.; 5. Steuren (Limburgs team) z.t.; 6. Solaio (Feyenoord, R'dam) z.t.; 7. De Vries (Olympia, Amsterdam) z.t.; 8. De Haan (militair team) 3.02.42; 9. Bie- mans (De Baronie, Breda) z.t.; 10. Van Straten (Feyenoord, Rotterdam) z.t. gelijk aantal punten bovenaan stonden. Spanning en nervositeit genoeg dus. De KVS-dames bleken echter niet opgewas sen tegen het geroutineerde spel van de dames Bouhuys en Boot en moesten met een 36, 16 nederlaag het kam pioenschap in Leiderdorp laten. De overige uitslagen van de j.l. zater dag gespeelde wedstrijden zijn: KVS 2De Munnik 1 32. P. van Straaten—H. van Zwieten 75. 62; P. v. Straaten/J. KransH. van Zwieten/ F. Engelenburg 3—6. 6—4, 6—8; mej. M. Caspers/mej. A. v. Dam—mej. H. v. d. Moortel/me.i. T. Kasten 7—5, 6—3; J Krans met K. Mak—mej. H. v. d. Moor tel/F. Engelenburg 8—10, 4—6. Damesenkenspel wegens tijdnood ge wonnen gegeven. KVS 4De Munnik 3 03: Mej. N. Molenaar—mej. W. Haarsma 64 06 3—6; J. Thijs—A. Seret 6—1. 5—7.' 3—6; mej. N. Molenaar/mevr. J. ten Camp mei. T. Chaudron/mej. Burgy 5—7, 6—3 5—7. De Munnik (heren)Te Werve 3 05: E. P. Cancrinus—L. Luidens 2—6, 4—6; W. KooremanJ. Naastepad 810, 79; W. Kooreman/Joh. Vodegel—J. Naaste pad/P. Lohman 46, 2—6; E. P. Cancrinus/W. Bavelaar—W. Lohman/L. Luidens 0—6. 4—6; Joh. Vodegel/P. Nij- hoffW. Lohman/P. Lohman 46 62, 7—9. Ab van Egmond, winnaar van Olympia's Toer 1958. De uitslag van de zesde etappe van Rotterdam naar Amsterdam over 98 km was: 1. Rentmeester (Theo Middel kamp) 2.29.09 (met bon. 2.28.09)2. Van Egmond (Spartaan) 2.29.09 (met bon. 2.28.39); 3. Steenvoorden (Kampioen) 2.29.09 (met bon. 2.28.54); 4. Visser (mi litair) 2.29.09 5. Wuurman (Le Cham pion) z.t.; 6. Hofmans (Baronie) z.t.; 7. Van Straten (Feyenoord) z.t.; 8. Groot (Olympia) z.t.; 9. Teunisse (militair) z.t;. 10. De Vries (Olympia) z.t. Het eindklassement: 1. Van Egmond (De Spartaaan) 23.25.02; 2. Steenvoorden (De Kampioen) 23.25.34; 3. Teunisse (Militair) 23.26.07; 4. Rent meester (Theo Middelkamp) 23.27.42; 5. Roks (De Baronie) 23.28.46; 6. Wuur man (Le Champion) 23.29.24; 7. Hof- mans (De Baronie) 23.29.47; 8. Van Steen (De Baronie) 23.31.24; 9. Visser (militair) 23.31.27; 10. Hugens (Lim burg) 23.31.59. Het totaal puntenklassement was: 1. Van Egmond (Spartaan) 42 pnt.; 2. Steenvoorden (Kampioen) 71 pnt.; 3. Van Steen (Baronie) 87 pnt. Ploegenklassement 1. Militairen 70.26.20; 2. De Baronie, Breda 70.29.11; 3. Theo Middelkamp, Goes 70.34.49; 4. De Kampioen, Haar lem 70.37.21; 5. Le Champion, Amster dam 70.37.49. Afdeling Leiden Drie clubs delen laatste plaats De competitie in de eerste klasse van de Afdeling Leiden krijgt nog een staart je doordat drie clubs, te weten VTL, Stompwijkse Boys en St.-Bemardus, met 12 punten gelijk onderaan geëindigd zijn. De grote verrassing kwam uit Alphen, waar de Alphense Boys maar liefst met 50 door St. Bernardus geklopt werd. In RÜpwetering speelden VTL en de Rip pers de laatste 20 minuten over van de reeds eerder gespeelde wedstrijd, waarbij begonnen werd met 2—2 stand. In deze stand kwam geen verandering, waardoor 'het totaal van VTL ook op 12 kwam. Alphense Boys kon er dit keer geen goed aan doen. De eerste twintig minu ten waren volledig voor de Boys. Toen de gasten daarna uit een strafschop wat gemakkelijk aan een 01 voorsprong kwamen, was het zeven minuten daarna al 03. met welke stand ook gerust werd. In de tweede helft liep St.-Ber- nardus snel naar een 05 voorsprong en bleek de thuisclub onmachtig ook maar eenmaal de roos te treffen. Zelfs doel man Vreeswijk aan de overzijde een penalty zo slecht, dat de Groenendijkse doelman weinig moeite had het leer te stoppen. TENNIS Mervin Rose en Suzy Kormocii wonnen in Parijs De uitslagen van de finales van de internationale tenniskampioenschappen van Frankrijk luiden: Heren-enkelspel: Mervyn Rose (Aust.) versl. Luis Ayala (Chili) 6—3, 64, 64. Dames-enkelspelSuzy Kormoczi (Hong.) versl. Shirley Bloomer (G.B.) 6—4. 1—6, 6—2. Heren-dubbelspel Cooper en Fraser (Austr.) versl. Howe en Segal (Austr./Z. Afrika) met 3—6. 86. 6—3, 7—5. Maria Reyes eri Yola Ramirez (Mex.) zegevierden in de finale van het dames dubbelspel met 6—4, 7—5 over de Australische speelsters Thelma Long en Mary Hawton. In het gemengd-dubbel spel werd de titel behaald door Shirley Bloomer (G.B.) en Pietrangeli (It.). ZU versloegen mej. Coglan en Howe (Austr.) met 9—7, 6—8. 6—2.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6