OLYMPISCHE DAG Noordwijkse Sportvereniging vierde haar gouden bestaan! Rotterdams predikant preekte in Katwijk en werd geschorst Eind-examenwerk was zeer zwaar MAANDAG 2 JUNI 1958 Geslaagd initiatief in 1908 Als er één vereniging is, welke er in belangrijke mate toe heeft bijgedragen, dat Noordwijk een badplaats is geworden van internationale vermaardheid, dan is het de Noordwijkse Sportvereniging, die gisteren juist een halve eeuw bestond. Haar activiteiten hielden in deze jaren nauw verband met de tennissport. Wel iswaar beschikte het „Huis ter Duin" omstreeks 1908 reeds enkele jaren over ba nen, maar deze werden in hoofdzaak door de gasten van het hotel bespeeld. Van officiële wedstrijden op internationaal niveau kwam weinig of niets terecht, of schoon Noordwijk door zijn gunstige ligging en uitstekende accommodatie «Jch daanoor bij uitstek leende. De oprichters van de Noordwijkse Sportvereniging, de heren Leopold Graaf van Limburg Stirum. jhr. mr. L. A. van Schuylenburgh en L. Enthoven zagen dit eveneens in. Hun vooruitziende blik en het gevoel gast te zijn op andermans ba nen. was voor hen aanleiding zelf over te gaan tot het aanleggen van tennisbanen. Uit hun initiatief werd op 1 juni 1908 een vereniging geboren, die Noordwijkse Sportvereniging werd genoemd, doch in feite werd opgericht ter beoefening van de tennissport. Nog een jubileum Hoewel niet behorende tot de op richters, stond bij de wieg van de jonge organisatie een man, die deze halve eeuw haar geschiedenis heeft meegemaakt en in haar bestaan een werkzaam aandeel zou hebben. Het was mr. C. Punt, nu reeds vele jaren notaris te Noordwijk. Studerend voor het notariaat, speelde hij graag te Noordwijk en vond in de heer Kluy- ver een trouwe tennispartner. Nog is mr. Punt tn het bezit van een lid maatschapskaart. afgegeven op 1 juni 1908, zodat hij zijn gouden ju bileum als lid met de vereniging meeviert. De Noordwijkse Sportvereniging be gon met het huren van een terrein aan - de oude Zeeweg, dat wij thans nog als het Casino-termn kennen. Men plaatste er een eenvoudig clubhuis en legde er zes banen aan. Niet onmiddellijk daarna werden er internationale wedstrijden gespeeld. Dit gebeurde eerst na 1918. toen de Noord wijkse Sportvereniging haar wortels eerst na 1918. toen de Noordwijkse Sportvereniging al hecht in de gemeen schap van de badplaats en de tennis wereld had geslagen. De toenmalige internationale verhou dingen speelden daarbij een rol en als neutraal land in de eerste wereldoorlog kon Nederland deelnemers uit de cen trale en angelsaksische landen ontvan- gen. Zo speelde in 1919 een sterke ploeg Duitsers tegen een Nederlands team. ONTSTAAN VAN HET CASINO Het jaar daarvoor was belangrijk voor de Noordwijkse Sportvereniging. De op richter-secretaris. jhr. mr. Van Schuy lenburgh. ontving een benoeming tot burgemeester van Bennekom en dit had tot gevolg, dat het secretariaat door mr. C Punt werd overgenomen. Al spoedig werd de nieuwe bestuurder betrokken bij een besluit van verstrekkende betekenis. Een combinatie van hoofdzakelijk Rot terdamse zakenlieden onder leiding van de heer Bernard Ruys van de Rotter damse Lloyd kwam de tennisterreinen bezichtigen. Zij koesterden plannen om dit terrein te kopen, teneinde er een so ciëteitsgebouw voor badgasten te vesti gen, en met name ook voor villabewo ners. die er weinig voor voelden ont spanning te zoeken in de hotels ter plaatse, maar daarvoor liever beschik ten over een eigen gebouw. Zo ontstond het Casino. De Noord- wi.ikse Sportvereniging, bevreesd haar terrein te verliezen en tevens hier een kans ziende haar tien jaar oude kleiba- nen te vernieuwen, zag wel iets in dit plan. Het is vooral mr. Punt geweest, die de gang van zaken zo heeft weten te leiden, dat de sociëteit samensmolt met de bestaande sportvereniging en dat het nodige geld op tafel kwam voor de bouw van het voor de tennissport eigen lijk te grote clubhuis en voor de aanleg van moderne gravelbanen. Op last van het kerkbestuur van de St. Jeroensparochie kocht de heer C. G. J Alkemade sr. het bestaande houten gebouw, dat thans nog de bestemming heeft van Juvenaatsgebouw. Uit de combinatie sportvereniging en sociëteit kwam in 1918 het huidige Ca sino tot stand, dat tevens het clubhuis werd van de NSV. Bij de internationale wedstrijden van 1919 vaardigde Duitsland zijn beste spe lers af. Nederland had ook enkele top- spelers als Diemerkool, Scheurleer en Van Lennep. die het tegen Troitzheim Creutzer. Rahe en Kleinschroth moesten opnemen. Deze zeer belangrijke wed strijden trokken duizenden toeschou wers uit binnen- en buitenland. Tribu nes waren er nog niet en de bezoekers namen plaats. gewoon op de duinhellingen STUWENDE KRACHT Heb jaar 1925 was niet minder belang rijk. Nederland lootte gunstig en niet minder dan vier achtereenvolgende Da- vis-Cupwedstrijden werden te Noord wijk gespeeld. Ook ons land had een sterk tennisteam en op dit interna tionaal niveau sprak men een geducht woord mee. Bij dit alles was mr. Punt de stuwen de kracht. Niet alleen in zijn positie van secretaris der Noordwijkse Sportvereni ging, maar ook als vice-voorzitter van de landelijke tennisbond. Het vele daar aan verbonden werk deed hij met ge noegen. Mr. Punt had zijn hart aan de edele tennissport verpand. Eenmaal werd hij aangezocht Nederland te vertegen woordigen op een Internationaal toer nooi ln België. INTERNATIONAAL CENTRUM Ook de historie van de Noordwijkse Sportvereniging kent haar wel en wee. Maar desondanks is Noordwijk een in ternationaal centrum geworden van de tennissport. Sterren van zeer groot for maat verschenen op haar banen. Hier toe behoorden Duitsers en Tsjechen. In diërs en Engelsen, Fransen en Belgen en na de tweede wereldoorlog vooral Australiërs en Amerikanen. Nu Rusland zich steeds meer op tennis toelegt mo gen we verwachten, dat ook de Russische grootmeesters zich op de Noordwijkse banen met anderen zullen komen meten. Ook het Casino ontkwam niet aan al het wel en wee. De eerste jaren floreer den de zaken uitstekend. Er speelde in die tijd een Hongaars orkest, dat grote belangstelling trok. Later kwam de ma laise en deze ging ook niet aan de ex ploitatie van het Casino voorbij. Na 1945 is in het gebouw een bioscoop gedreven en thans ls de exploitatie in handen van de heer Vink. die alles doet om er iets goeds van te maken. BONDSVLAG In deze gouden dagen waait de bonds- vlag in top. Het is de bondsvlag, die de Nederlandse Lawn tennisbond aan de Noordwijkse Sportvereniging ter gelegenheid van haar gouden feest heeft geschonken. Aan de feestelijke viering hebben deelgenomen de club van oud-internationals. de Leidse Stndentenclub en de Ned. Veteranen- tennissers. De strijd der modaliteiten Geschil tussen kerkeraad en Geref. Bond In de hervormde gemeente van Katwijk aan Zee, die in meerderheid tot de midden-orthodoxie behoort, zijn reeds geruime tijd moeilijk heden met de kerkvoogdij, die achter de groep van de Gereformeerde Bond staat. De gereformeerde bondsgroep wil niet alleen dat er een predikant van haar modaliteit wordt beroepen wat de centrale kerkeraad gedaan heeft maar ook dat zij in dit beroepingswerk gekend wordt, wat deze kerkeraad heeft geweigerd. De moeilijkheden hebben er ook al toe geleid, dat enkele ambtsdragers zijn geschorst. Ds. H. Goedhart, hervormd predikant te Rotterdam-Delfshaven en behorend tot de Geref- Bond. is aangeklaagd, omdat hij in Katwijk een preekbeurt heeft vervuld ln een dienst, die niet door de centrale ker keraad was belegd, maar die mogelijk is geworden door de houding van de kerkvoogdij, die een kerkgebouw be schikbaar stelde. Daarmede is ds. Goedhart ingegaan tegen de voorschriften van de prov. Kerk vergadering van Zuid-Holland en des wege is hij voor veertien dagen in zijn ambtsbediening geschorst, ingaande be gin juni. Ook de kerkvoogden zijn in hun bediening geschorst. Ds. Goedhart heeft tegen zijn schorsing beroep aange tekend bij de commissie voor het op zicht van de prov. kerkvergadering en hangende de uitspraak van dit lichaam treedt het schorsingsbesluit nog niet in werking. Verwerpt de commissie het be roep dan gaat de schorsing door met ge deeltelijk verlies van tractement. Ds. Goedhart wordt ervan beschuldigd, dat hij door voor te gaan in deze diensten, die buiten-kerkelijk worden geacht, wat hem van de zijde van de prov. kerkver gadering tevoren was medegedeeld, aan het vergrijp van de kerkvoogden mede werking heeft verleend. Er gaan wel meer predikanten van buiten in de dien sten als boven gewraakt voor. maar aan gezien zij niet in Zuid-Holland woon achtig zijn. vallen zij ook niet onder op zicht en tucht van deze provinciale com- .missie. Twee arbeiders door trein gedood Vanochtend om halftien zijn op de spoorlijn Nijmegen's-Hertogenbosch op het spoorwegviaduct Teersdijk aan de Graafseweg te Nijmegen twee spoorwegarbeiders die bezig waren aan de lijn .door de elektrische trein Nij megen's-Hertogenbosch gegrepen. Beide mannen waren onmiddellijk dood. De verongelukten zijn de 54-jarige eerste ploegbaas G. Knulman uit Wijchen en de 33-jarige voorwerker P. J. van der Ven uit Hees. De mannen waren op de brug ter hoogte van Wijchen bezig met de repa ratie-werkzaamheden. Zij bemerkten te laat de trein die om 7.33 uur uit Bergen op Zoom in de richting Nijmegen was vertrokken. Randstad Holland Stelt N.-H. Kerk voor grote problemen In Utrecht is zaterdag de algemene vergadering van de Vereniging van Kerkvoogdijen ln de Ned. Herv. Kerk gehouden. De voorzitter, prof. dr. ir. H. G. van Beusekom gaf een overzicht van de belangrijkste taken waarvoor de ver eniging op het ogenblik staat. Uitvoerig besprak prof. Van Beusekom de problemen waarvoor de Ned. Herv. Kerk in de naaste toekomst zal komen te staan in verband met de ontwikke ling van de randstad Holland. Deze randstad heeft op het ogenblik 4 miljoen inwoners. Het cijfer voor 1980 zal. vol gens hem. zeker 5 en half miljoen en wellicht 6 miljoen bedragen. De Commissie Westen des Lands heeft naar aanleiding van deze ontwik keling enkele uitgangspunten vastge steld, die ten doel hebben, dat de be staande stedelijke centra duurzaam ge scheiden moet blijven en dat ruimte voor nieuwe nederzettingen bij voorkeur niet moet worden gezocht in het groene middengebied. Omtrent de juiste plaats van de toe komstige nederzettingen bestaat, aldus prof. Van Beusekom nog geen enkele zekerheid. Er zfjn tussen de betrokken autoriteiten zelfs nog diepgaande me ningsverschillen waarin het hoogste gezag nog geen uitspraak heeft ge daan. Wel staat, volgens hem, vast dat binnen 20 jaar voor een uitbreiding van de randstad voor anderhalf a 2 miljoen personen woongelegenheid moet worden geschapen en dat dit probleem in bepaalde delen van de randstad met name Den Haag en om liggende gemeenten zo urgent is dat het geen uitstel meer lijden kan. Het gaat hier, aldus prof. Van Beuse kom, om meer dan een half miljoen hervormden, voor wie als uitbreiding van de randstad binnen een luttel aan tal jaren woonruimte zal moeten worden geschapen in uitbreidingen van bestaan de, maar voor een groot deel in geheel nieuwe steden. Voor de Hervormde Kerk ligt hier. volgens hem. een ontzaggelijke taak. Niet alleen zal moeten worden ge zorgd voor de bouw van tientallen kerk gebouwen met al die ruimten die voor een doeltreffende bearbeiding van een gemeente nodig zijn, maar ook voor geldmiddelen die voor de instandhou ding en het functioneren van het kerke lijk apparaat nodig zijn. Hiervoor zijn de nodige maatregelen reeds bij de generale financiële raad in voorbereiding. Voor een groot deel ech ter zullen de nieuwe nederzettingen op geheel nieuw terrein tot stand moeten komen en zullen van de zijde van de hervormde kerk bijzondere maatregelen nodig zijn. voor al deze doeleinden zal. aldus prof. Van Beusekom. de gehele Nederl. Herv. Kerk op grootsscheepse wijze de middelen bijeen moeten bren gen. Voorstellen daartoe zullen in de vergadering van de synode van deze zo mer aan de orde komen. Tenslotte wees spreker erop. dat de Ned. Herv .Kerk ook maatregelen zal moeten treffen met betrekking tot de kerkbouw en gemeentevorming in de nieuwe Zuiderzeepolders. Niveau algebra en meetkunde te hoog? (Van onze Haagse redactie) De eind-examinandi van de lycea in heel Nederland (afd. gymnasium B) moesten dezer dagen het schriftelijk examen Duits overmaken, omdat gebleken ls dat de examenopgave was overgenomen uit een bloemlezing „Deutschland in zwei Jahrhunderten" die op verschillende scholen ln gebruik is. Het fragment behan delde de figuur van Karei de Grote. In tegenstelling tot de andere opgaven, die over het algemeen moeilijk, voor de meesten wellicht te moeilijk waren, viel dit stukje vertaalwerk wel mee. Men kan zich dus de ontstemming onder de examinandi voorstellen, nu hun ook dit winstpuntje werd ontnomen als gevolg van een onoplettendheid van de samen stellers der opgaven en van de inspectie voor het gymnasiaal en middelbaar onderwijs, die elk jaar weer andere leraren aanwijst om de schriftelijke opgaven samen te stellen. Pretestautotocht tegen de veertarieven In oostelijk Zeeuws-Vlaanderen is gistermiddag een protestautotocht ge houden tegen de hoge tarieven op de veerboten van de Westerschelde. Hon derden auto's en vrachtauto's namen hieraan deel. Aanvankelijk lag het ln de bedoeling, dat ook Westelijk Zeeuws- Vlaanderen hieraan deel zou nemen, maar om geloofsoverwegingen is gisteren te Sluiskil op de gehouden protest- bijeen komst beslist, dat West-Zeeuws- Vlaanderen zich van actie zou onthou den. Oostelijk Zeeuws-Vlaanderen maakte religieus geen bezwaren. Gestart werd vanuit twee centrale punten Hulst en Oostburg. In Hulst verschenen ongeveer 200 auto's aan de start de auto's wa ren getooid met opschriften en spandoe- doeken, zoals: ..Zeeuws-Vlaamingen zijn ook Nederlanders en eisen vrije veren", „Algera is zeeziek". „Wij vechten voor ons recht", „Geen vrije veren, dan ge weren" Een ander had zelfs de Belgi sche vlag op zijn wagen gehesen, als aanwakkering van de gedachte aanslui ting bij België. Overal langs de route ln Oost-Zeeuws-Vlaanderen van Hulst over Kloosterzande, Zaamslag. Terneu- zen. Sluiskil, Sas van Gent. Westdorpe. Zuiddorp, Koewacht en terug naar Hulst, stonden grote groepen toeschou wers, die de deelnemers toejuichten en die het V-teken maakten, als symbool van het devies: ..Vrije veren". Som mige wagens verkondigden propaganda- leuzen, die eindigden met de uitroep: „Zeeuws Vlaanderen vrije veren, leve Zeeuws Vlaanderen, leve de Koningin". Over het algemeen genomen zijn de wiskundeopgaven te zwaar geweest. De algebra- en meetkundevraagstukken la gen op een te hoog niveau, gezien het feit. dat zelfs de beste leerlingen er niet uitkwamen. De wijze, waarop de vragen waren gesteld, was bovendien voor velen al een probleem. Goed Nederlands zou de examinandi al een eind op weg heb ben geholpen. Voorts zaten er drukfouten in de op gaven en bij een dezer meetkunde- opgaven had men een gegeven vergeten. Dit werd er later ln een extra ver- beter-blaadje bijgevoegd. Al deze factoren hebben een extra psychologische druk op de leerlingen gelegd. Ook voor de HBS-B-afdelIng lagen de algebra-opgaven op een te hoog niveau. De algemene indruk ls dan ook, dat zeer velen, ook die leerlingen, die tot de goede behoren, het niet tot een voldoend cijfer zullen kunnen brengen, indien men de normen voor de beoordeling niet verruimt. Het zal nu van de houding van de ge committeerden bij de mondelinge exa mens afhangen in hoeverre het percen tage „gezakten" nog binnen de redelijke grenzen zal kunnen blijven. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Mijdrecht (toez.) M. G. Kampstra te Obergum (Gron.); te Schel- luinen H. Zethof. kand. te Putten o.p. Veluwe - door de Generale Synode tot Sredlkant voor buitengewone werkzaam- eden (geestelijk verzorger Inrichtingen Ministerie van Justitie) ds. Ph. Jac. Gree- ven en ds. J. van der Winden, beiden te Veenhulzen, wier standplaats wordt ge bonden aan de kerk ln naar geheel. CHR. GEREF. KERK Bedankt voor Werkendam H. van Leeu wen te Arnhem. EVANG. LUTH. KERK Drietal te Zwolle L. Eveleln te Enkhui zen. A. Nlerop te Doesburg-Doetinchem en W. F. ten Rouwelaar te Bodegraven. DS. K. REILING MET EMERITAAT Ds. K. Relling. preditkant bij de Bap tistengemeente te Almelo zal in augus tus met emeritaat gaan wegens veertig jarige dienst. Ds. Reiling werd in 1892 geboren te Stadskanaal en studeerde aan het seminarie te Hamburg en aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Op 21 juli 1918 aanvaardde hij het predik ambt te Workum-Stavoren. Ds. Reiling diende de gemeenten van Nieuw-Weer- dinge, Hengelo (O.), Rotterdam-C. en deed in 1951 te Almelo intrede. Ds. A. G. Barkey Wolf 40 jaar predikant Vandaag is het veertig jaar geleden, dat ds. A. G. Barkey Wolf van Bram men werd bevestigd* als predikant in de Gereformeerde Kerken. Nadat ds. Barkey Wolff door de clas sis Arnhem was beroepbaar gesteld ln de Geref. Kerken werd hij op 2 juni 1918 door dr. W. G. Harrenstein, toen nog predikant te Noord Scharwoude en thans emeritus predikant te Amster dam, te Loenen en Vreelandi n het ambt bevestigd. In 1924 verwisselde de jubilaris deze kerk met die van Ant werpen, vanwaar hij twee jaar later naar die Van 's-Graveland vertrok. Daarna diende ds. Barkey Wolf onge veer achttien jaar de Geref. Kerk van 's-Gravenhage, waar hem met ingang van 5 maart 1947 vervroegd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat bleef hy eerst nog enige jaren te Den Haag wonen en op 10 september 1950 werd hij bevestigd als predikant van de Bel gische Christelijke Zendingskerk te Ant werpen, waar hij werkzaam is geweest tot 1 mei van dit jaar, toen hem op 66- jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Hij vestigde zich toen te Brammen. Ds. Barkey Wol fis zeer oecumenisch georiënteerd. Hij kent nl. Eén Kerk( n.l. de Kerk van Jezus Christus. Ds. Barkey Wolf was vele jaren lid van de Nederlandse afdeling van de Evangei- Ned. afdeling van de Evangelische Al liantie: lid van de centrale commissie voor filmkeuring: vice-president van de Youth for Christ in Nederland en hoofd redacteur van het bekende blad „Timo- theüs". Dodelijke verkeers ongelukken Zaterdagavond is de 17-jarige brom fietser J. Udo uit Weesp, toen hü zon der richting aan te geven en op het ver keer te letten de provinciale weg Bus- sum-Weesp-Diemen overstak door een kleine sportauto gegrepen en gedood. De jongeman verliet plotseling het rijwiel pad en de met een snelheid van 100 km rijdende sportauto, bestuurd door een Utrechtse tandarts, was hem toen al zo dicht genaderd, dat hü niet meer kon uitwüken. De bromfiets kwam op de motorkap terecht, sloeg door de voorruit en trof een naast de bestuurder zittende heer uit Duitsland. Deze liep op twee plaat sen ernstige verwondingen aan zijn wer velkolom op. Hij en het stoffelijk over schot van de verongelukte bromfietser werden naar de Majella Stichting te Bussum overgebracht. De bestuurder werd zelf slechts licht gewond. Enkele uren tevoren stak een 4-jarig meisje uit Amsterdam, enige kilometers dichterbij Weesp, dezelfde weg over en werd daarbij gegrepen door een auto en ernstig aan beide beentjes verwond. Het meisje is naar een Amsterdams zieken huis vervoerd. Zij zat achterop de fiets van haar oom en was aan diens aan dacht ontglipt toen deze even afstapte. Zaterdagavond zijn de 58-jarige heer De Groot en zijn 58-jarige echtgenote, gewoond hebbende in de derde Haag straat te Helmond, bij een verkeersonge val gedood. De heer en mevrouw De Groot reden ieder op hun bromfiets op de Kanaaldijk langs de Zuid-Willemsvaart. In de bocht nabij het veerpont werd het echtpaar door een achterop komende auto, die in volle vaart reed, gegrepen, juist toen een tegenligger passeerde. De slachtoffers werden op slag gedood. De 15-jarige zoon van de familie Slits uit Gemert is zaterdag om het leven ge komen toen hij werd gegrepen door een auto. De jongen, die van zijn werk in Helmond naar Gemert fietste, reed ach ter een bromfiets aan een zijweg op, waar hü in botsing kwam met een uit da tegenovergestelde richting komende auto. Gisteren zijn de Nijmeegse oog-, neus- en keelarts J. R. Plantenga en diens echtgenote, mevrouw Plantenga-Van Dijk, door een auto-ongeluk om het leven gekomen. Het ongeluk is geleurd nabij Burgou aan de Beierse grens op de autosnelweg Augsburg—Ulm. De heer en mevrouw Plantenga waren op weg naar de Riviëra. Franse vliegtuigen boven Tunesië beschoten Tunesische grondstrijdkrachten hebben zondag drie Franse vliegtuigen bescho ten, die het Tunesisch luchtruim boven het gebied van Remada schonden, zo is in een Tunesisch regeringscommuniqué bekend gemaakt. Het is niet bekend, of de toestellen geraakt werden. Het gebied van Remada ls reeds enkele weken het toneel van schermutselingen tussen Franse en Tunesische troepen. Vorige week hebben Franse bommenwerpers volgens de Tunesiërs hier een aanval uitgevoerd. In geheel Tunesië werd zondag het feit herdacht, dat president Bourguiba drie jaar geleden terugkeerde uit bal lingschap. De herdenking ging gepaard met demonstraties voor de evacuatie Franse troepen uit Tunesië. „JOHAN VAN OLDENBARNEVELT" Voor belangstellenden ligt aan ons Bureau de passagierslijst ter inzage van het ms. „Johan van Oldenbar nevelt", dat op 15 mei van Soerabaja via Tand jong Priok naar Amsterdam is vertrok ken en 10 juni a.s. in Amsterdam wordt verwacht. Advies gevraagd over loongrens werkloosheidswet De staatssecretaris van Sociale Zaken heeft de Sociaal-Economische Raad ad vies gevraagd over de vraag, of de loon grens ln de werkloosheidswet dient te vervallen. Degenen, die meer dan f 6900.per jaar verdienen komen volgens de tegen woordige bepalingen bij werkloosheid niet in aanmerking voor uitkering krachtens de werkloosheid. De toegeno men werkloosheid heeft de vraag doen rijzen, aldus het ministerie van Sociale Zaken, of de in de werkloosheidswet ge stelde loongrens niet zou moeten verval len. Vandaar dat de staatssecretaris de SER om advies heeft gevraagd. ZONDAG 8 JUNI OLYMPISCH STADION Amsterdam Aanvang 13.30 uur Turnen - Atletiek - Voetbal Wielrennen - Hippische Sport Prijzen 11.50, 13.-, f4.50, f6.-, f7.50 Voorverkoop bij de bekende adressen. SLEUTELTJKS GEVRAAGD Kostganger. Vrye kamer disponibel, gebr. v. douche en stalling voor brommer. Brieven bur. van dit blad no. 8190 k. Gevr. kano t. g. st. z. Brie ven bur. van dit blad onder no. 8212 k. Heer. wedn. met twee doch ters. vraagt flinke hulp voor de huishouding (intern). Br. bur. v. d. blad no. 8321 k. Gevr. flinke werkster, l.iefet dinsdags. Geen schoonmaak. Br. bur. v. d. blad no. 8226 k H Gevraagd nette hulp In de hulsh., plm. 55 J.f uit de ge wone stand bij bejaard echtp.. waarvan de vrouw bedlegerig is. Brieven bur. v. d. blad on der no. 8268 k. Gevr. kajuitmotorbootje, lengte plm. 5 A 6 m., br. plm. 1.70 a 2 m.. moet geschikt z(Jn voor b.b.motor. Brieven met Inl. en prijsopgave bur. van dit blad onder no. 8270 k. Schrijfmachine te koop ge vraagd met lange wagen, voor een vereniging. Llef6t van par ticulier. H. J. v. W\jk. Dille- burgerstraat 11. Jonge onderwijzeres zoekt gemeub. of gestoff. kamer met enige kook gel. Br. met ultv. lnl. bur. van dit blad onder no. 815 k. p Iedere werkdag lift gevraagd van S assenhelm, Hoofdstraat naar A'dam. Leldsepleln of om geving. Aankomst A'dam 9.00 vertrek 17.30. Vergoeding ln overleg. Brieven Jhr. H. Sand- berg, Hoofdstraat 80. Sassen- helm. WU betalen veel geld voor gebruikte goederen zoals ra dio's, stofzuigers. plck-ups. gr am. motor en elektr. moto ren. meubelen, fietsen, brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en verkoop. G. van Vliet, Janvossensteeg 34. Meisjes or geh. vrouwen gevraagd voor de mangel, voor hele of halve dagen, hoog loon. Verg. reiskosten. Wasserij Ancro Voorstraat 33, Voorschoten. ■Gevraagd damesfiets. Brie ven met ultv. Inlicht, en prfjs bux. v. d. blad no. 816 k. Te koop gevr. strandwagen. Tel. 20320. Slaapkamertje gezocht voor meisje. Liefst omg. 3 October - straat ,b. b. h. h. Aanb. tel. 25045. Terstond gevraagd kamer meisje-serveerster. boven de 20 Jaar. v. g. g. v.. famillepen- slon „Huize Plrombo". Oude Zeeweg 22, Noordw. a. Zee. Tel. 2417. Gevr. hulp in de hulsh. voor hele dagen, ln klein ge zin. Prinses Irenelaan 7 (bij (Marelaan). Oegstgee6t. AANGEBODEN Te koop half Engelse kln- derw.. gebroken wit z. g. a. n. Tevens blank eiken klnder- ledikantje aangeb. met bedje. Bethlehemstr. 43, Voorschoten. Ruime sl.k. aangeb. voor 2 heren of 2 dames met vaste wastafel. Oude Singel 12, tel. 30172. Te koop motor, 350 cc. 1947 Ariel, ln zeer goede staat, desk. onderz. toegestaan. Brederostraat 23. Aangeboden eiken orgel met kruk. 14 reg. mahoniehouten kast (voor plm. 300 boeken). 2 armstoelen en een onbekl. wieg. Alles ln prima staat. 's Avonds na 7 uur. Jacob Catalaan 73, Lelden. Uw adres voor rotan meube len. mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 21. Reparatie-Inrichting. Tel. 30534. 3/4 witte bruidsjapon met toebehoren. Maat 3840. Fagelstraat 46, Lelden. Te koop haardkachel en te vens een step bi) Frulnlaan 9. Lelden. Te koop aangeb. nieuwe Bungarts grondfreesmachine. 5 p k. met krulpgang. wegens omst.h. belangTÜke korting. Voll. garantie. Kan gefln. wor den. Brieven bur. van d,lt blad onder no. 8173 It. Aangeboden 125 cc. motor rijwiel. Eyslnk, plus biljartbal len met keuen voor tafelblljart Anna van Burenhof 55. (des avonds). Luxe autoverhuur. WIJ ver huren o.a. Mercedes-Dlesel. Slmca en Volkswagen. Uitslui tend nieuw materiaal. Garage Bierman, Voorhout. Tel. 02532 - 7433. P Iedereen ls enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf 19.50 .tweepers. f 26.50. Smlt's bedden-tapijtenmagazijn, Mare 98. Vrouwensteeg 9, tel. 23913. Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag, tele foon 11.45.01. Rokershoest en ochtend- hoest geneest U spoedig met Domproost 40 tabletten f 1.45. Bij apoth. en drogist. Solex Standaard f 349.50. p. m. f 17.30. Solex de Luxe f 399.50. p. m. f 20.25. Inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Hulsman. Ho ge woerd 6668. telef. 31292. 6-pers. auto's te huur met radio all risk vera., per week of langer spec, tarieven. Be spreek vroegtijdig. Geenjaar. Goejestr. 34. Tel. 30794. Vrouwen die de Knittax kennen breien nooit meer op de penn n. Knittax breima chines met 198 naalden en draadgeleider 't Breimachine - huls, Haarl.straat 196 A. Lei den. Vraagt en demonstratie! Gratis boekje „Waar weten schap en natuur elkaar ont moeten". Zendt een briefkaart met naam en adres aan: Post bus 27. Hilversum. Wegens verhuizing aange boden haan en 5 kippen. Goud- pellen. volop aan de leg f 30. Tevens broedmachine 50 eieren (petroleum) f40. Uitkomst te zien. Nachthok en ren. Lop- senstraat 1. Tel. 30569. Te koop aquarium 110 x 55 x 55. geheel compleet, t. e. a. b. Hansenstraat 12 e. Zomerhuisje te huur aange boden. 4 pers.. Noordw.hout bij café Duinrand. Juni tot 12 juli. Brieven bur. van dit blad onder no. 8218 k of tel. 26612. Te koop een snelbromflets, zo goed als nieuw. Deskundig onderzoek toegestaan. Prijs f 300. Levendaal 89. Lelden. Gr. gent. zonnige balkonka mer te huur aangeb. voor be jaard echtpaar, dokter of oude dame met warme maaltijd of voll. pension. Omg. Zoeterw. Singel. Brieven bur. van dit blad onder no. 8178 k. Aangeboden kajultjacht. ma honie Hollandla kruiser 7x2 x 0.90. Moet weg! f 1600. Jacht haven Versluys, Warmond. Kampeerterrein Katwijk. Van zaterdag 28 Juni tot 5 Juli te huur, mooi tenthuisje, alles aanwezig, o.a. twee 2- pers. bedden met spiralen en dekens. Bevragen: Goddljn, Cosljnstraat 7. Telef. 33269. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Belde met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor Spul 214, Den Haag. telef. K 1700: 11.34.91! b. g.g. 11.53.96. Woonboten kunt li zelf bouwen. Wij wijzen U de weg. WU hebben schepen te koop om ze te maken vanaf f 500. Zoeterw. weg 23. tel. 21830. Te koop 4 faut. met salon tafel wegens overcompleet. Boxhoorn. Floralaan 7. Oegst- geest. Voor twee jonge katjes, dol op Felix, goed tenuis gezocht. Oude Rijn 66. Kragenfluweel ln diverse kleuren, gaasweefsel, plakbare tussenvoering muil, mantelsa- tljn, dertien kwaliteiten vllese- Une. Fa. Mol. fournlturenhan- del, Hooigracht 26. Rokspannerg, broekspannerg, broekklemmen. rokh angers, kartelsoharen, rokmeters, pers- kussens, talllecentlmeters, eta- lageepelden, gekleurde spelden, ritssluitingen van 8 tot 300 cm. lang. Ook voor slaapzak ken met dubbele trekker. Fa. Mol, Hooigracht 26. Wie wil bijverdienen niet schoon werk. Zendt briefk. aan Media. Postbus 736. A'dam. Motorrijwiel Triumph, 3J p.k. aangeboden tegen elk aann. boa. Motorisch goed. Uiterlijk moet opgeknapt wor den. Ook rullen voor brom fiets. Te bevr.: Akkerhof 11, Leiden (eind Da Costastraat). Te koop aangeb. Austin A 70 1951 t. e .a. b. Na 7 uur nam. Llndenlaan 17, Sassenheim. Grote rulnie woonwagen, mod. keuk., gr. woonk. en sl.k., ged. gemeub. Billijke prils. Zoeterw. weg 23. Tel. 21030. Flinke ijzeren Get, 20 ton met staande gloelkop. motor loopt als een haas. Billijke prijs Zoeterw. weg 23. Tel. 21830. Moderne Singer handnaai machine 1 .z. g. st.. prijs f 75. Singer handnaaimachine. prijs f 55 1. pr. st. Herenstraat 23, Lelden. Tel. 32027. Te koop 2-pers. zellkano, te vens bakkerspak voor 14 J., i. g. st. z. en een nieuwe slaap zak. Zonneveldstr. 2, Lelden. Aangeb. te Lelden, heel huls voor huls (Je) op kleine plaats. Br.: Breestraat 30 Lelden. Aangeb. zonn. gem. zltk. en sl.k., op goede stand. Brieven bur. van dit blad no. 822 k. Meisje 17 .Jaar oud biedt zich aan. vlot kunn. typen. Lichte huishoudelijke bezig heden geen bezwaar. Brieven bur. van dit blad no. 8307 k. Plano, orgel, brandkast, inbouwbad. stalen ladekasten, moderne dressoirs. 2-pers. le dikant met spiraal, mahonie ronde tafel met stoelen, fraaie tafels en leeuwekopdressoirs. In- en verkoop. W. F. Koore man. 9 Nieuwe Rijn t/o. V. en D. Tel. 23261. Poedelpups niet prinia stam boom. Lombokstraat 66. Na 18 uur. Tuin netten, heggescharen, grasscharen, snoelsoharen, grasmachines, hooiharken, hooivorken, strekels, kippe gaas. harm.gaas, puntdraad, nertzgaas, volière gaas en alles voor Uw tuin. A. J. Hartwijk. Nwo Beestenmarkt 7-9-4, Lei den. Tel. 26627. DIVERSEN Wonlngrull Sassenheim Lelden. Ter ruiling aangebo den 4-kamerwoning, nette stand, huur f 11.40 p. w. Brie ven bur. v. d. blad no. 8166 k. zonnig huis te huur, 3 ten tuin, zit-eetk., 3 sl.k., 5 bedden. keuken, badkamer, olies took en tel. aanw. Brie ven bur. v. d. blad no. 8174 k Wonlngrull. Aangeboden woonhuis te Voorschoten, 2 kamers, keuken, 3 slaapk. Ge vraagd van a s. huurder van woning „Vlietwijk" Voorscho ten, ruiling. Stadwijkstraat 16, Voorschoten. Nette vriend gezocht voor meisje 23 Jaar, zacht karakter, gehandicapt door lichte mond- operatie. liefhebber klassieke muziek en toneel. Brieven bur. van dit blad no. 8260 k. Wonlngrull. Zonnige boven woning, 1 woonk., 2 sl.k., keu ken, bergwask., keurig onder houden, wegens ziekte voor be nedenwoning. Prinsenstraat. Br. bur. v. d. blad no. 8263 k. LeiderdorpEindhoven. Wil mijnheer X donderdagavond 22 mei geweest, betreffende wonlngrull LeiderdorpEind. hoven, nogmaals contact op nemenReden nieuwe gege vens. Brieven bur. van dit blad onder no. 8266 k. Aangeb. In Den Haag, nieuwe kamerwoning beneden, dou checel. tuintje, fletsenbox, huur f 38 p. m. Gevr. ln Lel den 3 kamerwoning, beneden, liefst tuin. huur tot f 10 p. w. A. Blom. Beuerweerd6tr. 153, Den Haag. Wonlngrull. Aangeboden huls, bev. voor- en achterka mer. keuken, tuin en zolder, zeer lage huur. Gevr. grotere woning, hogere huur geen be zwaar. Brieven bur van dit blad onder no. 8318 k.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4