ROL ROOK GENIET Ruim 4.000 deelnemers in jaarlijkse St. Jorismarsen te Oegstgeest halfzware Grote drukte voor Witte Huis 97ste jaargang Maandag 2 juni 1958 Tweede blad no. 29454 Hoewel de St.-Jorismarsen geheel in padvinderssfeer blijven, neemt dit wandelevenement voortdurend in betekenis toe door de steeds grotere deelneming uit wijde omtrek. Het aantal deelnemers had dit jaar de 4000 ruim overschreden. Het was dan ook in en om het Witte Huis zaterdagmiddag een enorme drukte, vooral doordat honderden pad vinders met autobussen werden aangevoerd en de publieke belangstel ling bijzonder groot was. De administratie bestond uit een uitgebreide staf van medewerkers, die de marsleider, de heer Chr. v. d. Horst ter zijde stond om voor een vlot verloop van zaken zorg te dragen. Het ideale wandelweer heeft er bovendien aan meegewerkt om de marsen dit jaar tot een uitstekend geslaagd wandelfestijn te maken. Voordat het startsein werd gegeven lieten hoornblazers zich horen, werd de vlag gehesen en werd het welkomst woord gesproken door de districtscom missaris. oubaas A. Beekes. Hij wenste alle deelnemers succes toe waarna uit duizenden jonge kelen het ..Hoort, zegt het voort" klonk. Bij de start toonden de genodigden, onder wie enkele ge meenteraadsleden, hun belangstelling. De bij de marsen onmisbare bands lie ten hun opgewekte klanken horen en gaven tevens het gewenste tempo aan. De jeugdigste deelnemers legden hun route van ll/2 km. af binnen de gren zen van Oegstgeest. terwijl zij. die de 15 km.-afstand zouden afleggen via de I aan van Oud-Poelgeest de gemeente Warmond binenwandelden om tenslotte v a de Haarlemmerstraatweg, de Dorps- f raat en de Wijttenbachweg weer naar et punt van uitgang terug te keren. Zij die de 20 km.-route volgden gingen bij de Postbrug langs de parallelweg van de Rijksweg via de Vinkenlaan naar Rijnsburg om via de Leidse Buurt naar li t Witte Huis terug te keren. Longs de route zag men de juryleden c'r k bezig met het maken van hun roti ties. Voorts waren E.H.B.O.'-ers en P,ode Kruishelpers en helpsters aanwe zig Gelukkig is him assistentie niet nodig geweest voor ernstige gevallen, alhoewel er op sommige plaatsen druk verkeer was. doch in de parcoursbe- schrijving was voor die gevaarlijke plaatsen duidelijk gewaarschuwd. Enige minder-valide padvinders hebben met succes aan deze marsen deelgenomen. UITSLAGEN. 7Vi km.: 1. Bestevaerhorde. Katwijk. 2. Sprokkelaars. Alphen a .d. Rijn. 3. Houthakkertjes. Voorschoten. 4. Eikel- dopjeskring. Lisse, 5. Kinheimzwervers, Heemstede. E.H.B.O. WEDSTRIJDEN VAN DE KATH. NAT. BOND VOOR E.H.B.O. De jaarlijkse ..Peerke Donders" E.H.- B.O.-wedstrijden zijn ook dit jaar weer een groot succes geworden. In de afd. senioren waren 9 ploegen en in de af delingjunioren 12 ploegen ingeschreven. De uitslagen zijn als volgt: afdeling senioren: (max. punten 520) leider/ster max. punten 90: 1. Roelof- arendsveen <394 punten) wisselbeker en lste prijs (leid°r Th. W. Witjes (75 p.) lsie prijs leider; 2. Alphen aan den Rijn (378 punten) 2e prijs (leider A. v. Leeu wen (60 p.); 3. Leiden (na loting) (350 punten) 3de prijs (leider Th. Vogelen zang (70) 2de prijs leider, 4. Zoeterwou- de; 5. Voorhout; 6.Langeraar; 7. Nieuw- veen: 8. Gouda en 9. Kloosterzande. Afdeling junioren max. punten 520 v. d. ploeg. Leider'ster max. punten 90: 1. Wassenaar (413 pnt) wisselbeker en lste prijs (leider J. H. van Veen '83 pnt) lste prijs leider; 2. Langeraar (399 pnt) 2de prijs (leider N. Verhaar (81 pnt); 3. Lei den (389 pnt) 3de prijs (leidster mei. Th. van Kuijk (78 pnt): 4. Nieuwveen: 5. Stomp wijk: 6. Rijpwetering. 7. Haarlem 8. Gouda: 9. Zoeterwoude; 10. Voorhout; 11. Roel of arends veen en 12. Alphen aan den Rijn. Een overzicht van de drukte voor het Witte Huis te Oegstgeest. tij-' dens het afmarcheren der verschil lende groepen. (Foto L.D./Van Vliet) 15 km.: 1. Dauwtrappers, Leiden. 2. Spaarnegeuzen, Heemstod. 3. Kontiki- groep. Bloemendaal, 4. Bakenessergroep, Haarlem. 5. Poolstervendel. Heemstede. 20 km.: 1. Spaarnegeuzen. Heemstede. De algemene jury, die speciaal lette welke groepen de beste indruk maakten langs de marsroute, kende de volgende prijzen toe: 1. Poolstervendel. Heemstede (wissel beker). 2. St.-Tarcisiusgroep. Warmond. 3. Spaarnegeuzen. Heemstede. Er waren ditmaal twee prijzen voor de bands. Ze gingen beide naar Haarlem. 1. N P.G.-band. Haarlem en 2. N.G.P.- band, Haarlem. JEUGD-E.H.B.O.-WEDSTRIJDEN Onder leiding van mej. W. P. M. Pleij. werden zaterdagmiddag de Jeugd-wed- strijden van de afd. Leiden van de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. (Peerke Donders), gehouden. De jury bestond uit dokter M. v. d. Steen uit Alphen aan den Rijn en de heren H. Brouwer en A. F. van Lamoen instructeurs E.H.B.O. Na de wedstrijden gaf dokter v. d. Steen een uiteenzetting van de behan delde ongevallen en wees hij erop. hoe belangrijk het is. dat ook 'de jeugd de nodige E.H.B.O. kennis vergaart. De uitslagen waren als volgt: Afd. senioren: (max. aantal punten 260) leider/ster (max. pnt 70): 1. Lei den 1 (186 pnt) Wisselbeker leider/ster A. Kemperman '46 pnt): 2. Stompwijk (179 pnt) leider ster J. Olienoek (51pnt) prijs voor de leiding: en 3. Leiden 11 (149) leider/ster E. Döfferhoff (40 pnt). afd. junioren: (max. 260 punten) lei der ster (max. 70 punten): 1. Leiden (198 pnt) leider ster T. Vogelenzang (47 pnt); 2. R.K. Vakschool voor meisjes (181 pnt) leider ster N. v. d. Steen (57 pnt) prijs voor de leiding en 3. Stomp wijk (172 pnt) leider/ster P. v. d. Geest (42 pnt). Jeugd zag toneel Alg. Ned. Grafische Bond nodigde de kinderen uit Enkele honderden kinderen o.m. uit Den Haag, Delft. Gouda, Boskoop en vanzelfsprekend ook uit onze eigen stad kwamen zaterdagmiddag in de Stadsgehoorzaal bijeen. De Algemene Nederlandse Grafische Bond had hen nl. uitgenodigd om een voorstelling van het Amsterdams Jeugdtoneel on der leiding van Desiré Loran bij te wonen. Dat de jongens en meisjes op enthousiaste wijze aan deze uitnodi ging gevolg gaven behoeft nauwelijks gezegd. Wat hebben zij deze vrije middag een pret gehad! Het Amsterdamse gezelschap voerde een voor de kinderen bijzonder span nend stuk op. nl. ..De betoverde laar zen". Bovendien valt er uit dit spel eni ge lering te trekken, want ook in de we reld van vandaag zijn er nog miljoenen mensen die net als Petertje, de figuur waar alles in het verhaal om draait, rijk willen zijn en geëerd willen worden. Pas wanneer de roem behaald ri komt het besef, dat deze maar betrekkelijk is en wordt het verlangen naar wat vroeger was eerst goed wakker. Voor Petertje, die zijn wens cm Prins te worden in vervulling zag gaan. is alles gelukkig nog goed afgelopen. Eerst na tal van avon turen, waarin behalve zijn ouders ook een oude klokkenmaker en een boze to venaar betrokken raken, vindt het plot seling verdwenen schoenmakersjongetje zijn huis weer terug en komen de ge moederen weer tot bedaren. Van de Amsterdammers kan niet an ders gezegd worden dan dat zij zeer ge routineerd acteerden, minder fraai en kele liedjes zongen en de spanning er wel goed in wisten te houden. Aan het rumoer in de zaal mag men het de kinderen al te zeer kwalijk nemen? stoorden de spelers zich nief. De jeugd keerde na afloop van dit toneelfestijn opgetogen huiswaarts. Tevoren had zij nog een verrassing in ontvangst mogen nemen! Zij nog vermeld, dat de leiding van deze middag bij de heer N. Lange- zaal jr. berustte. Vrolijk feest Leidse jeugdkerk Vele tientallen jongens en meisjes van de hervormde jeugdkerk in Leiden, al of niet vergezeld van hun ouders of fa milieleden kwamen zaterdagavond in het Gymnasium aan de Fruinlaan bij een. Zij genoten volop van muziek, zang en spel en konden later op de avond een dansje maken. De ruime aula van de school was tot in alle hoeken bezet toen Frits Chau- dron het feest met een kort woord van welkom opende. De verdere leiding van de avond werd in handen gegeven van Dock Stigter, die met een liedje en een praatje de verschillende programmapun ten aaneen reeg. De boerenkapel van K en G zorgde aan het begin van de avond al voor een opgewekte stemming, de ene pittige melodie volgde op de an der. Alleraardigst waren ook de verschil lende door leden van de jeugdkerk opge voerde schetsjes. Noemen wij in dit ver band alleen de naam van Wim Smit. die een aantal van zijn eigen liedjes zong. De hersengymnastiek, die even eens op het programma vermeld stond, bracht behalve vrolijkheid ook de nodi ge spanning in de zaal. Hoogtepunt van de avond was ongetwijfeld het optreden van de pantomimespelers Arie van Hou- welingen en Albert Labordus. Hoewel niet alle nummers even geslaagd waren oogstte dit tweetal zeer veel succes. Te recht overigens want he optreden van de jongens getuigde van goede smaak en beschaving. Dat zij reeds over enige er varing op dit gebied beschikken bleek deze avond eveneens. Na afloop van de ..voorstelling was er nog ruim drie kwartier gelegenheid gelegenheid om een dansje te maken. The Dutch Stars zorg den voor dansmuziek in dixielandstijl. Journalisten in Leicis Stadhuis ontvangen Met de Royalisten „In een andere wereld" Het personeel van de Royalschrijf- machinefabrieken was zaterdagavond in groten getale opgekomen naar de Leidse Schouwburg, waar de Personeelsvereni ging „De Royalisten" weer eens een ge- noegelijke avond georganiseerd had. De voorzitter, de heer J. Hollebeek, sprak de gebruikelijke openingswoorden, waarna het blijspel „In een andere wereld" van Joh. en Jan Blaaser aan ving: Koopman, een rijk geworden bank werker. plaatst zijn oudste zoon als directeur in een porceleinfabriek. Het gezin van de oudste firmant leeft op zeer gespannen voet met de familie van de nieuwbakken directeur, die in hun ogen een opdringerige parvenu is. Koopman jr., die uit Amerika terug komt, bemerkt alras, dat de zaak. waar hij ingekocht is, aan de rand van een faillissement staat. Het zou geen kome die zijn indien Rob Koopman de fabriek niet voor de ondergang behoedde en tot bloei bracht en hij de dochter van Van Rutten (de mede-directeur) niet zou huwen. De P.V. de Royalisten mag bogen op een paar goede krachten. Tonny Fran ken als Miel gaf een fris toneelspelletje weg. waaraan enkele ouderen een voor beeld konden nemen. Aan de regisseur Nic. v. d. Tuin en Frans IJzerman waren de hoofdrollen wel toevertrouwd. De overige figuren werden op enkele uitzonderingen na vrij zwak uitgebeeld, maar met amateurs moet men wat door de vingers kunnen zien. De traditionele verloting bracht enkele verrassingen en voordat het bal in het St.-Antonius-Clubhuis afgelopen was. schreven we reeds enkele urm de maand juni. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doet. examen Niet- Westerse Sociale studierichting de heer B. R. Compton (Den Haag). BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Ronny. zn. van J. H. van Loon en C. M. Opstal; Elizabeth Maria Hendrlca, dr. van J. A. Weijers en A. G. van den Berg; Elisa beth Hendrlca Maria. dr. van N. H. A. van der Meel en A. J. M. Slats; Jan Willem, zn. van W. Hermans en H. J. Wünderink; Cornelia, dr. van C. du Prie en H. Brandt: Marie Louise, dr. van A. J. de Vreede en L. van der Plas; Izaac, zn van H. Seller en T. Kujjt; Maria Jacoba Wilhelmlna, dr. van J. de Jong en M. Zwanenburg. OVERLEDEN A. Maat. 58 Jr.. man: M. B. Griffioen. 70 Jr.. echtgenote van J. Arnoldu6; E. J. Sommellng, 54 jr., man. Veglo deed Indische sfeer herleven O Pasar Malam in Leiden Zaterdagavond heeft de Vereniging van Gerepatrieerden voor Leiden en Omstreken 'VEGLO) in de „Hoek steen". het gebouw van de Commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoor- lichting aan het Levendaal, de gezel lige, om niet te zeggen smeuïge sfeer van het goede, oude Indië doen her leven. Het was een druk komen en gaan op de Pasar Malam (Indische kermis), die door deze vereniging werd georganiseerd. Oud-Indisch gasten, maar ook hun kennissen uit de Leidse burgerij geraak ten in de juiste stemming. En hoe kon het ook anders' Een op goede sterkte werkende pick-up gaf met een uitge breid repertoire van krontjongmelodieën en westerse liedjes een sfeervolle muzi kale omlijsting. De improvisorisch inge richte ..stands" gaven in hun verschei denheid. die echt zorgeloze omstandig heden goed weer. waarin men in het In dië van de goed oude tijd had geleefd. Men proefde iets van het Indische leven in de beste zin van het woord. Men vergat voor - en wijle, dat men deze Pasar Malnm niet hield onder een wolkeloze tropenhemel, maar in een zaal aan een Leidse gracht. Ja, men proefde nog meer. Namelijk ae verrukkelijke loempia's, de gado-ga- do. de soto, de saté. de lemper. Ach. wie kan zeggen hoevele tongen die avond door al deze zelfbereide heerlijkheden uit de Indische keuken werden gestreeld. Onafgebroken waren enkele VEGLO- damesleden in de weer om aan de ver wende fijnproevers het gevraagde voor te zetten. Indien het waar is. dat de liefde ook bij de Nederlander door de maag gaat. wel. dan heeft de VEGLO cp deze avond in veler harten een goe de plaats veroverd. Zelfs een waarzegger, weliswaar ver momd als een moderne Alibaba, was op het feest-,,terrein" aanwezig en aan me nig meisje werd een gelukkige toekomst voorspeld, getuige de grote toeloop, waarin deze stand zich mocht verheu gen. De organisatie was in een woord uit stekend en gezegd mag worden, dat de heer Van Tongeren veel eer van dit werk had. Bijgestaan door een grote schare van medewerksters en medewer kers is hij erin geslaagd aan de gehel° avond een ordelijk verloop te geven. Ook heeft de voortreffelijke outillage, waar over de Oom-missie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting in de Hoeksteen" beschikt, een grote bijdrage geleverd tot deze alleszins geslaagde avond. Prinses Beilrix heeft zaterdag in Coevorden het Ned. Herv. Bejaar dencentrum ..De Schutse" geopend. Bij haar aankomst in gezelschap van burgemeester jhr. mr. A. Feith. inspecteerde zij een erewacht van de padvinderij. PROMOTIE AAN VRIJE UNIVERSITEIT. Dinsdag 17 juni zal in de kleine zaal van het Concertgebouw te Amsterdam de heer B. J. Brouwer alhier, leraar aan het Christelijk Lyceum te Alphen aan den Rijn, promoveren tot doctor in de letteren en wijsbegeerte aan de Vrije Universiteit te Amsterdam op een proefschrift getiteld „De houding van Idenburg en Colijn tegenover de Indo nesische beweging". Promotor is prof. dr. H. Smitskamp. Zaterdagochtend is ter hoogte van de Vestestraat een bakfiets van de bak kerij van de Coöp. Vooruit op hét mo ment. dat de bezorger een klant be diende. in de Oude Rijn gereden. Met behulp van enkele omstanders is de bak fiets, welke op de handrem stond, op de wal gebracht. Journalist schakel tussen everheid en gemeenschap De journalisten, die zaterdag in café restaurant „In den Vergulden Turk" bij eenkwamen in een kringvergadering van de Ned. Journalisten Kring, werden om halféén in het Stadhuis ontvangen. Ter begroeting waren hier aanwezig de bur gemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, de wethouders D. van der Kwaak en S. Menken en de gemeentesecretaris, mr. J. Bool. De burgemeester, die allen een harte lijk welkom in de Sleutelstad toeriep, merkte o.m. op. dat de vrijheid van druk pers één van de belangrijkste rechten in onze staatsregeling is. Vervolgens wees spreker erop, dat op journalisten een belangrijke en verantwoordelijke taak rust. Immers zij, die de schoolbanken verlaten hebben, ontvangen veelal de hoofdschotel van hun verdere ontwikke ling van de pers. Van de pers, aldus de burgemeester, krijgen we de gegevens om ons een mening te vormen over be paalde zaken. Al spelen radio en tele visie hierbij ook een rol, de krant neemt daarbij toch nog steeds een domine rende plaats in Voor de overheid is de pers uiteraard ook van belang. Via haar geeft zy haar voorlichting aan de burgers. De pers brengt bij de bevolking het nieuws over de beraadslagingen in de bestuurscolle ges, rapporteert over de daden van de overheidsdiensten en geeft via de krant aan de overheid haar in- dan wel ont stemmende mening over bepaalde over- heidsdaden. Spreker zag de journalisten dan ook als de oprichters over al wat er op bestuurlijk gebied gebeurt. De burgemeester, die kon verklaren, dat de samenwerking tussen gemeente bestuur en pers in Leiden gezellig is. zag de journalist als schakel tussen overheid en gemeenschap. Zonder U, zonder uw visie, zonder Uw voorlichting, maar ook zonder uw kritiek, zou het leven, aldus spreker, van velen onzer vervlakken. Wij willen weten wat er in onze gemeenschap, in ons land, in de wereld omgaat; wij willen weten, wat er leeft en woelt in de ge dachte der vrije en onvrije volkeren; wij willen met alles op de hoogte blijven. Daarom wenste de burgemeester de journalisten toe. dat zij hun zo uiter mate belangrijke, voorlichtende taak in een vrije wereld ten dienste van én overheid èn gemeenschap tot in lengte van dagen mogen blijven verrichten Na een uitvoerig dankwoord van de voorzitter, mr. M. Vrolijk, werd na de lunchpauze de behandeling van de jaar stukken en van de verschillende voor stellen. o.m. de vakbelangen rakende, voortgezet De aftredende bestuursleden werden herkozen. In de vacature-H. Schaafsma werd gekozen de heer K. D Dokkum te Hilversum. Mededeling is gedaan van plannen ter viering in Amsterdam van het 75-jarig bestaan van de N.J.K. op 7 februari 1959. Onder meer is er sprake van een receptie, een „Krantenbal" en een tentoonstelling onder de titel „75 jaar nieuws", welke eventueel ook in andere steden te zien zal zijn. In de middagvergadering heeft de heer Th. H. Oltheten. directeur van de Staats drukkerij. een inleiding gehouden over de toekomst van het dagblad. Hij be handelde daarin de technische ontwik keling. welke ln de toekpmst verwacht kan worden. Aan het einde van de vergadering bracht de voorzitter de afdeling Leiden dank voor haar activiteiten met het oog op de organisatie van dit congres aan de dag gelegd. Bevordering van de welsprekendheid Het is al een traditie geworden, dat de Vereniging tot bevordering van de Wel sprekendheid in Leiden aan het eind van de serie bijeenkomsten een feeste lijke sluitingsavond organiseert. De grote bovenzaal van „Het Gulden Vlies" was zaterdagavond dan ook goed bezet, toen de heer M. van Remundt deze laatste bijeenkomst van dit seizoen opende. De voorzitter sprak van vele ups en downs in het afgelopen jaar en memo reerde het overlijden van de voorzitter, de heer J. J. C. Snel. De vereniging bloeit en groeit, dat be wijst wel het feit. dat Alphen binnen kort uit de afdeling Leiden zal treden om een eigen afdeling te stichten. De avond werd gevuld met verschil lende spreekbeurten der leden, afgewis seld met muziek. De heer P. A. van der Kwaak uit Al phen hield een aardig opgebouwde cau serie over „wellevendheid", waarna een wedstrijd, gebaseerd op een vijf-woor dencombinatie, voor de nodige humor zorgde. Een hartelijk applaus ontving de heer A. v. d. Leeg. voor zijn declamatie „De trap" van Ed. Hoomik. In dit gedicht wordt de verziekte we reld. die geen uitkomst meer ziet, de ge schiedenis van de droom van Jacob voorgehouden (Genesis 28) Al ziet men de verbinding met de hemel niet. toch heeft God de aarde niet vergeten. Dit ernstige gedicht werd op goede wijze naar voren gebracht. Met het doel om het wenselijke en het noodzakelijke van de welsprekendheid nog eens onder de loep te nemen, sprak de heer C. Zwerver. Vele mensen, hebben de behoefte het geen in ze leeft te uiten. Van deze in nerlijke aandrang is het spreken een onderdeel, dat een ideale (van bin nen uit) maar ook een technische zijde heeft. De vereniging stelt zich nu ten doel dit laatste te beoefenen. Dit ï.oudt c a. in het zich ontdoen van planken koorts. bepalen van de houding der spreker, i.v.m. zijn persoon en zijn on derwerp en het beheersen van een juist taalgebruik. Door deze beoefening wordt boven dien een bredere algemene ontwikkeling bereikt en een juiste ontwikkeling van de persoonlijkheid. Ook was er deze avond nog een spre kersforum. die uit het publiek drie vra gen beantwoordde. Ook voor dit onder deel was veel animo. Prins Bernhard bij zijn Limburgerse strijdmakkers Prins Bernhard heeft zaterdag een niet-officieel bezoek aan Limburg ge bracht. HU kwam er om deel te nemen aan de jaarlijkse reünie van oud-stafofficieren van de Nederlandse strijdkrachten uit 1945. Met zijn komst deed de Prins een oude belofte gestand. Sedert drie jaren was de reünie niet meer gehouden. Mocht zii echter ooit in Limburg door gang vinden, zo had de Prins beloofd, dan zou hij zeker van de partij zijn. Deze belofte bracht de vier Limburgse oud-stafofficieren er toe, samen met hun vroegere chef-staf, kolonel Van Houten, om dit jaar een samentreffen in Valkenburg te organiseren. 's Morgens zette Prins Bernhard zijn vliegtuig onberispelijk aan de grond op het vliegveld Zuid-Limburg. Na de lunch in hotel „Prinses Juliana" ondernam de Prins te voet de tocht naar het Limburgse herdenkingsmonument op de Cauberg te Valkenburg. Dit monu ment is onlangs onthuld en ingezegend. Het werd opgericht ter nagedachtenis van de 300 gevallenen uit de Limburgse verzetsstrijd. Bij het herdenkingsmonument legde de Prins een krans in de vorm van hot prinselijk wapen, uitgevoerd in gele en blauwe irissen met als hoofdemblèem de Nederlandse leeuw. Na de kranslegging verbleef het gezel schap nog enige tijd op de Cauberg. De Prins liet zich door de Limburgse reünisten de geschiedenis vertellen van de fusillering van drie verzetslieden op deze plek tijdens de oorlog. De terugtocht naar hotel „Prinses Ju liana" ging door het zonnige rotspark en het openluchttheater. Ook nu weer verkoos de Prins geen gebruik te ma ken van de auto's, die op de parkeer plaats voor hem en ziin gevolg Gereed stonden. Rond zes uur nam de Prins afscheid van zijn vroegere strijdmakkers en via het vliegveld Zuid-Limburg keerde hij naar Soestdijk terug. Bij kanotocht op IJsselmeer verdronken Voor de tweede maal ln enkele dagen zijn de inwoners van Hoorn opgeschrikt door een tragisch ongeval. Thans wordt vermist de 33-jarige heer Johan Tames uit Alkmaar, die tezamen met zijn 16- jance zwager J. Steeg uit Hoorn een uur tevoren per kano de haven van Hoorn was uitgevaren voor een tochtje op het iJselmeer. Men neemt aan dat hn is verdronken. Op een dijkje nabij de haven werd de 16-jarige jongeman Steeg Uitgeput door een roeier gevonden. De jongen vertelde dat de kano ongeveer twee kilometer uit de kust bij het draaien dwars op de golven was komen te liggen en was om geslagen. Nadat beiden nog getracht hadden het vaartuigje naar de kust te sturen, besloot de jongen naar de wal te zwemmen om hulp te halen. Met in spanning van al zijn krachten gelukte het hem inderdaad zwemmend de wal te bereiken. Onmiddellijk werd de ha vendienst en de gemeentepolitie van Hoorn gewaarschuwd. Kort daarop liep de HN 11 die voor de visvangst was uit gevaren de haven binnen met de ver ongelukte kano aan boord. Enkele dagen tevoren is naar be kend in Hoorn het 4-jarlg jongetje Hans Dieter Heins verdronken.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3