Het weer van a.s. zondag ►...dus bierweer! Zuiveringsacties in Celebes Eerste N.S. ligrijtuigen gereed Met een enkel woord Agenda DONDERDAG 29 MEI 195S Regeringstroepen z|jn op 20 mei volgens een communiqué van het leger in Djakarta zuiveringsacties begonnen in het gebied van Gorontalo in Noord-Celebes. In gevechten, die zeven uur duurden, werden volgens deze mededeling 77 opstan delingen gedood! Een vaartuig van de opstandelingen van 70 ton werd buitge maakt. Voorts werd medegedeeld, dat tijdens operaties op 24 mei in Parigl in Midden-Celebes drie opstandelingen zijn gedood. Radio-Djakarta heeft gemeld, dat de laatste vier dagen 500 opstandelingen naar Padang Pandjang, in Midden-Sumatra, zijn gekomen om zich over te geven en weer bij de regeringstroepen aan te sluiten. Pope voor een krijgsraad Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medege deeld dat functionarissen van de Ame rikaanse Ambassade te Djakarta de Indonesische autoriteiten hebben ver zocht hun toe te staan een onderhoud te hebben met de Amerikaanse vlieger Allan Lawrence Pope, die volgens de Indonesische regering met zijn „B- 26"-bommenwerper boven Ambon om laag is geschoten en binnenkort in openbare zitting voor een Krijgsraad terecht zal moeten staan. Pope, die in Djakarta een medische behandeling ondergaat hij brak een been. toen hy zich, met zijn valscherm uit zijn omlaag vallend toestel redde zou bombardementsvluchten voor de op standelingen hebben uitgevoerd. Monopolisering van de handel In Djakarta doen onbevestigde ge ruchten de ronde, dat de regering zou overwegen de in- en uitvoerhandel te monopoliseren. De geruchten, dat par ticuliere bedrijven mogelijk van tie buitenlandse handel zullen worden uitgesloten, volgden op de bekendma king door de regering, dat zjj het ..Bureau voor Economische Stabili satie" heeft geïnstalleerd. In een regeringsuitzending over de Indonesische radio-omroep noemde de regering onder de talloze problemen, waarvoor de Indonesische economie zich ziet gesteld, ook „obstructies op het gebied van de in- en uitvoerhandel". Andere oorzaken voor de „sombere" economische en financiële situatie wa ren gebrek aan politieke stabiliteit, ver storingen van rust en orde en het „mis lukken van het tot stand brengen van een hechte fundering voor de nationale economie na de opzegging der RTC- overeenkomsten met Nederland". Voorts werden genoemd de verliezen, welke door de onwettige ruilhandel van Celebes en Sumatra werden veroorzaakt. Zes schepen aangehouden? Volgens scheepvaartkringen in Singa pore worden zes schepen, die op weg waren naar deze haven, door de Indo nesische autoriteiten vastgehouden op Poelaoe Saboe, een eiland ten zuiden van Singapore. Twee schepen zouden onder Britse vlag varen, drie onder Indonesi sche vlag. één onder de Siamese en één onder de Panamese. De lading bestaar. volgens deze inlichtingen, uit rubber, koffie en kopra uit Sumatra. Pia en „Indonesia Raya" gesloten De militaire autoriteiten in Djakarta hebben vandaag opdracht gegeven tot 6luiting voor onbepaalde tijd, van het Indonesische onafhankelijke persbureau „Pia". Dit is de tweede maal in een jaar tijd. dat Pia zjjn nieuwsdiensten moet staken. Ook het onafhankelijke dagblad „In donesia Raya" in Djakarta mag voor onbepaalde tijd, eveneens met ingang van vandaag, niet verschijnen. Soekarno zegt: „Ik ben geen communist" President Soekarno heeft gisteren in Djokjakarta opnieuw de beschuldi ging, dat hjj communist zou zjjn, van Advertentie Van Nelle bestellen Indonesië beschuldig! ons weer eens De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soeban- drio, heeft vandaag de Neder landse regering er van beschuldigd haar buitenlandse politiek te rich ten op het „belemmeren van de vooruitgang en stabilisatie in Indo nesië". De minister drukte tevens de hoop uit, dat de politiek der V.S. jegens Indonesië niet zal wor den gebaseerd op de politieke in zichten der Nederlanders. Hij zeide, dat de betrekkingen tussen Indonesië en de V.S. de laatste jaren niet zo bevredigend zijn ge weest, omdat zij werden beïnvloed door de Nederlandse belangen in Indonesië. De beschuldiging van Soebandrio was vervat in een communiqué, waarin o.a. gewezen wordt op het protest van de Nederlandse regering bij minister Dulles tegen het verkopen door de V.S. van wapens aan Indonesië is als volgt: Natuurlijk kan ik niet mijn indruk voor mij houden, aldus dr. Soebandrio. dat de Nederlandse regering slechts één belangrijk oogmerk koestert bij de uitvoering van haar buitenlandse po litiek. n.l. in de eerste plaats het be lemmeren en hinderen van elke voor uitgang in Indonesië, en in de tweede plaats de terugkeer van West-Irian naar het Indonesische grondgebied te voorkomen. Het schijnt, dat de Neder landse regering bereid is hiervoor alle Nederlandse belangen In Indonesië op te offeren, niet alleen op het gebied van economie en handel, „doch ook de vriendschap van het volk van Indone sië en het volk van Nederland". „Ik ben ervan overtuigd, dat de Ne derlandse factor, die een geestelijke isolatie tussen Indonesië en de V.S. heeft veroorzaakt, in de toekomst geen be langrijke overweging zal uitmafcen ten aanzien van de betrekkingen tussen Indonesië en de V.S. De soepele betrekkingen tussen Indo nesië en de V.S. kunnen niet langer worden gebaseerd op berekeningen van Den Haag. in het bijzonder op dit ogen- öii'.; nu de Nederlandse buitenlandse j.olitlëk Is gericht op het belemmeren tan de vooruitgang en stabilisatie in ■■i»**^sië", aldus het communiqué. de hand gewezen. „Ik ben een nationa listische socialist", zei hij ,„en ik ge loof In God". Indonesië is aan de wereld verplicht zich in te zetten voor internationale samenwerking en sociale gerechtig heid, aldus de president. Er zijn men sen, die mij een communist noemen, omdat ik geloof in deze idealen. Maar deze hebben met communisme niets te maken. Verder sprak Soekarno anderhalfuur lang over zijn idee van „geleide demo cratie". Als revolutionair, zei hij, was hij in staat van ideeën te veranderen en nu wilde hij het volk laten profiteren van zijn nieuwe denkbeelden. Soekarno was naar Djokjakarta ge komen voor de ingebruikneming van een grote nieuwe suikerraffinaderij en sprak voor tweeduizend studenten van de Gadjah Mada-universiteit. Advertentie Van Nelle bestellen Franse garnizoenen in Tunesië omsingeld Een Tunesische woordvoerder heeft gisteren verklaard, dat twee Franse garnizoenen in Tunesië zijn omsingeld bjj wijze van „defensieve voorzorgsmaat regel". Het betreft vermoedelijk de gar nizoenen van Gafsa en Sfax. die beide ongeveer 700 man tellen. De woordvoerder verzekerde, dat er „absoluut geen agressieve bedoelingen" zijn tegen de garnizoenen. Het Tunesi sche leger nam „slechte redelijke maat regelen om paraat te zijn tot zelfver dediging indien dit nodig mooht zijn". Hij sprak Franse verklaringen tegen volgens welke gezinnen van de Franse militairen, die in nabijgelegen plaatsen wonen, de militairen in de garnizoenen niet meer mogen bezoeken en de voed- seltoevoer naar de legerplaatsen is ge blokkeerd. Over Franse mededelingen, dat de militairen de garnizoenen niet mogen verlaten, zelfs niet in burger, zei de woordvoerder, dat de beperkingen afhankelijk zijn van de te vervullen opdrachten. Een Franse militaire woordvoerder heeft gisteren gezegd, dat het garnizoen van Gafsa op het ogenblik door 3.000 tot 4.000 gewapende Tunesiërs en een niet genoemd aantal manschappen van het Algerijnse bevrijdingsfront is om ringd. Het aantal troepen om Sfax is slechts iets geringer. Naar de woord voerder nog mededeelde werd na een blokkade van 48 uur een zending levens middelen tot het Franse garnizoen te Gafsa toegelaten. In een officieel Tunesisch communi qué wordt gezegd, dat negen Tunesiërs zijn gedood en zestien worden vermist als gevolg van de „Franse agressie" te Remada in het afgelopen weekeinde. Onder de vermisten bevinden zich een onderwijzer, zijn vrouw en drie kinde ren, die door de Franse troepen, die de plaatselijke school hadden geplunderd, zouden zijn meegevoerd. „Moskou's bedreiging is toegenomen „De Sovjetrussische bedreiging in Afrika, het Midden-Oosten en Azië is toegenomen, waardoor de Sovjet-Unie in staat was omtrekkende bewegingen om het NAVO-gebied uit te voeren. En dit maakt dat de NAVO thans rekening moet houden met een offensief uit een andere richting, dan bij haar oprichting was voorzien," aldus verklaarde de secre taris-generaal van de NAVO, de Belg Paul-Henri Spaak gisteren in de Cana dese hoofdstad Ottawa. Hij vervolgde met op te merken, dat er twee punten van belang waren, waarop géén concessie aan Sovjet-Rus land kon worden gedaan, namelijk: 1. de Amerikaanse en Canadese troepen moeten voor onbepaalde tyd ln Europa gelegerd blijven; 2. Duitsland mag, po litiek noch militair, geneutraliseerd worden: elke militaire neutralisatie van Duitsland zou dezelfde uitwerking op politiek gebied hebben. Advertentie Van Nelle bestellen I Belang van Scheveningen Mr. A. Adama Zylstra, gedelegeerd lid van de Raad van Beheer der Maat schappij Zeebad Scheveningen, heeft verklaard, dat naar zijn berekeningen de badplaats per jaar door vreemdelin- genbezoek tussen de 50 en 75 miljoen gulden inbrengt. Door de visserij van Scheveningen komt jaarlijks ongeveer 23 miljoen binnen. Advertentie Van Nelle bestellen I Spaak zei ook, dat Duitsland ten volle moest bydragen aan zijn eigen verdedi ging en dat het daarbij hetzelfde op het spel moest zetten als alle andere landen, die strijdkrachten op Duitse bo dem hebben. Spaak maakte nog de opmerking, dat er vermoedelijk geen eerste en tweede wereldoorlog zouden zijn uitgebroken, in dien zich in 1914 en 1939 Noordameri- kaanse troepen op Europese bodem zou den hebben bevonden, „daar de aanval ler in spé dan geweten zou hebben, dat de machtige Amerikaanse landen van het eerste begin af aan de zijde der aangevallenen zouden staan". Weer meer comfort In rustrijtuigen zijn verstelbare banken (Speciale berichtgeving) Zachtgrijs en tomaatrood zijn de hoofdkleuren van 25 ligrijtuigen, die door Werkspoor voor de Ned. Spoorwegen gebouwd zijn en waarvan de aflevering nog juist voor het vakantieseizoen is begonnen. Vergeleken met de (Duitse) ligwagens zoals die al een paar jaar bekend zijn van treinen als de Bergland Express, vormen deze nieuwe Nederlandse rijtuigen weer een aanmerkelijke verfijning van het reizen. Elk compartiment (10 per rijtuig) heeft zes slaapplaatsen. De onderbed den worden gevormd door de zittingen, het midden- en het bovenbed zijn over dag tegen de tussènschotten tussen de compartimenten neergeklapt. Het mid- denbed doet dan dienst als rugkussen. Voor het boven- en middenbed kunnen verticale singels worden aangebracht, die aan het plafond en aan de onder kant van het middenbed zijn bevestigd en die de reiziger beschermen tegen uit bed vallen. Het voordeel van d'it systeem boven het vangnet, dat in andere types tussen de bovenbedden is gespannen, is o.m. dat de passage in de ooupé niet meer belemmerd wordt. Voor bagageberging is in elk compar timent de ruimte onder één zitbank be schikbaar (de andere is voor dekens en kussens bestemd), verder de ruimte boven de gang en drie bagagerekken, waarvan een boven het raam en twee tegen de tussènschotten. Midden- en bovenbedden zijn te bereiken met een laddertje. Bijzondere zorg is aan de verlichting besteed. Defluorescentiebuislampen zijn zo ingebouwd, dat ze bijna niet kapot gestoten kunnen worden. Elk bed heeft verder zijn eigen ingebouwde leeslampje. Handig is, dat elk compartiment evenals de wasgelegenheid op elk bal- con voorzien is van een stopcontact voor elektrisch scheren. Wasgelegenheid en toiletten zijn verder voorzien van warm en koud stromend water. Is het toilet bezet, dan brandt in de zijgang een rood lampje, zodat wachtende reizi gers zich een wandeling besparen kun nen. Advertentie De eerste ligrijtuigen. die zijn afgele verd. gaan per 1 juni rijden in de Nord- West-Express (Hoek van Holland—Ko penhagen i en in de Austria-express naar Salzburg. In de loop van Juli krijgt ook de Rivièra-express (Amsterdam— Ventimiglia) een ligrijtuig. Mogelijk komen ook voor het speciale vakantievervoer dit seizoen nog van deze Nederlandse ligrijtuigen beschikbaar. De toeslag is afhankelijk van de bestem ming van de trein en zal ca. f6.— be dragen. Een verdere nieuwe aanwinst van de NS vormen 30 door de firma Beynes ge bouwde doorgangsrijtuigen voor het in ternationale verkeer. De zittingen in de compartimenten zijn uittrekbaar. Daar door kan iedereen een gemakkelijke zit uitzoeken en als de bezetting van het compartiment het toelaat, kunnen twee tegenover elkaar liggende zittingen tegen elkaar geschoven en als complete slaap bank gebruikt worden. Advertentie Van Nelle bestellen Weerdiens» IMCOS London seint Komende dagen veranderlijk weer met plaatselijk onweersbuien, maar ook opklaringen met enkele zonnige perioden. Een service van de gezamenlijke rouwers van bat beste Nederlandse Win binnen 8 dagen I Schrijf op briefkaart hoeveel mm neerslag en hoeveel uur zonneschijn u voor a.s. zondag verwacht. Stuur aan 'Het bier is weer best', Postbus 2200, Amsterdam. Briefkaarten moeten uiterlijk vrijdag gepost zijn. Wie het dichtst komt bij meting De Bilt (gemeten te De Bilt) wint 1000 gulden vakantiereis. (Bij meer goede voorspellingen wordt deze prijs gedeeld). Bovendien zijn er 100 troost prijzen (doosjes bierglazen). Vorige zondag 7,2 mm neerslag, 0,7 uur zon Prijswinnaar: G E. van Hek, Schiedamsew. 80. Vlaardingen WAT IS IMCOS? Deze International Metereological Consultant Services worden geleid door de RAF-weerkundigen. die destijds het weer voor de gealliêerde operaties voorspelden. VAN ONZE REIZENDE ROELAND Amsterdam Heb extra inlegvellen in paspoort nodig voor wereld-bier-reis Nederland exporteert naar liefst 134 landenI BIER IS BEST VOOR BEI0EN Hij 'Ik dacht dat er nog een (lesje bier was Zij: 'Dacht je soms dat jij alléén dorst had?' BINNENLAND Gistermiddag is de 5-jarige Rudolf Johan Terkers, die op de Baarsjes aan het spelen was, ln het water van de Kostver- lorenvaart geraakt en verdronken. De dirigent en oprea-reglsseur Hans Liöhtensteln uit Amsterdam is met ingang van 1 september a s. benoemd tot chef dirigent van de Kon. Vlaamse Opera te Antwerpen. Tijdens de kunstmaand Am sterdam ln 1957 heeft Llchtenstein de opera „Die Lustige Weiber von Windsor" geregisseerd en dit Jaar voert hij de regie van de tijdens de kunstmaand op te voe ren opera „Der Wlldschütz". Op vrijdag 6 en zaterdag 7 Juni a.s. zullen in Den Helder vlootmanlfestatles worden gehouden, waarbij naast het be zichtigen van enige van Hr. Ms schepen, rondvaarten en demonstraties ten behoe ve van het publiek zullen worden gegeven Te IJsselsteyn ln de gemeente Ven- bezlg was ln een kippenhok boringen te getroffen door elektrische stroom toen hij bezig was ln een klppehok boringen te doen voor de aanleg van een waterleiding. Hij heeft daarbij de elektriciteitskabel ge raakt. Het slachtoffer was pas enige maan den gehuwd. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft besloten een com missie ln te stellen tot beoordeling van de bekwaamheid van tandheelkundigen. Tot voorzitter dezer commissie ls benoemd de heer A. ln 't Veld. arts. geneeskundig in specteur van de Volksgezondheid. t» Gravenhage. De Bondsdag van de Bono van Chris telijke Oranjeveienlglngen ln Nederland wordt dit Jaar gehouden op woensdag 4 i juni te Utrecht ln hotel-restaurant Noord- Brabant op het Vredenburg. I Mevrouw dr. H, Verwey-Jonker, die benoemd was verklaard tot lid van de Eerste Kamer in de vacature ontstaan door het ontslagnemen van dr. F. Wlbaut (arb.) heeft deze benoeming niet aanvaard. Thans ls benoemd verklaard mej. mr. J. Zeelenberg te Rotterdam. Zij ls lid van de Tweede Kamer. De toestand van de Turkse parachu- tlste die op tweede pinksterdag tijdens de plnkstervllegfeesten op Eelde ernstig ge wond raakte, ls thans naar omstandighe den vrij gunstig. Er ls geen levensgevaar meer aanwezig. Gistermiddag ls op het kruispunt Haagweg Laan van Elk en Duin. te Den Haag. een 78-jarige wielrijder P V.D. uit de Vlasakkerstraat door een vierwielige vracht auto. bestuurd door een 27-Jarige man uit 's-Gravenzande. In zorgwekkende toestand werd hij overgebracht naar het ziekenhuis aan de Zuidwal, waar hij kort na aan komst bleek te zijn overleden Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Argentina Star" 3 Juni; m.s. „Alberto Dodero" 7 Juni; Australië: via Engeland 7 Juni; Brazilië: s.s. „Argen tina Star" 3 Juni; m.s. „Graveland" 5 Juni; s.s. „Uruguay" 6 Juni; Canada: s.s. „Ame rican Archer" 31 mei; m.s. „Prins Willem van Oranje" 7 Juni; Chili: vla New York 5 lunl; Indonesië: 6.s. „Automedon" 2 juni; Ned. Antillen: m.s. „Oranje Nassau" 3 Juni Ned. Nw. Guinea: s.s. „Automedon" 2 Juni, Nieuw Zeeland: vla Engeland 7 Juni; Suri name; m.s. „Nestor" 12 Juni; Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: m.s. "Edinburgh Castle" 7 Juni; Brits Oost Afrika: s.s. "La Bourdonnals" 14 Juni. Het ligt ln het voornemen van Prins Bernhard op donderdag 19 Juni het elektronische rekencentrum van de N.V Buil Nederland te Amsterdam officieel ln bedrijf te «tellen. I Gedeelde vreugd is viervoudige vreugd (Van onize Haagse redactie) Hedenmorgen om negen uur werd het eöhtpaar L. A. M. StaallekkerM. Vleesdhouiwer wonende aan de Jan Steenstraat 4, te Den Haag, verblijd met de geboorte van een welgeschapen zoon .die Cornells werd genoemd Op zichzelf genomen is dit niets bij zonders. Anders wordt het wanneer men weet, dat het gezin reeds is gezegend met een drietal kinderen, die allen op dezelde datum zijn geboren. Francisous Leonardos in 1934. Jacoba Gardina in 1938 en Ludovicus An toni us MariUs in 1941. Het zal wel een héél feest zijn in het gezin vandaag Prof. Geyl legt ambt neer Op 31 mei as. zal prof. P. Geyl in de aula van de Rijksuniversiteit te Utrecht, zijn afscheidscollege geven. Deze Utrechtse hoogleraar in de ge schiedenis is 15 december 1957 70 jaar geworden- Pieter Geyl studeerde van 19061912 in Leiden en werd in 1936 benoemd tot hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht- De historicus Geyl is in de gehele westerse wereld een bekende figuur. In de Nederl. geschiedschrijving neemt •hij een bijzondere positie in. Door de toekenning van de P. C. Hooft-prijs werd inlangs nog eens on derstreept, dat prof. Geyl geen eng vak geleerde is. maar een litterator, die de grenzen van het speoialisme door breekt. Behalve als geleerde zal prof. Geyl door zijn studenten ook gewaardeerd worden als de „leermeester" Geyl, die er in de eerste plaats op uit was zijn leerlingen te leren historisch denken. BUITENLAND Volgens een voorlichtingsblad van de Westdultse regering wijzen Inlichtingen uit Zweedse bron erop, dat de Russen by Koningsbergen ln Oost-Pruisen een be langrijke basis voor lange-afstandsraketten hebben aangelegd. Binnen een straal van 50 km rondom Koningsbergen zouden ba ses voor vijf soorten Russische raketten zijn gebouwd. De zestienjarige Ernest Green ls de eerste neger, die het einddiploma van de Centrale school van Little Rock heeft ge haald. Een aantal politieagenten ln uni form en ln burger had zich opgesteld tus sen de 5.000 personen, die de uitreiking van de einddiploma's dinsdag hebben bij gewoond. Toen Ernest Green het diploma aannam en weer naar zyn plaats terug ging .klonk er een zacht gemompel in het publiek. De Britse ambassadeur in Moskou, Sir Patrick Rellly, heeft gistermiddag een onderhoud van drie kwartier gehad met de Russische minister van Buitenlandse Za ken, Gromyko. over het bijeenroepen van een topconferentie. Reilly had om het on derhoud verzocht. Een Britse woordvoerder weigerde bijzonderheden over het gesprek te geven. In gevechten met Cubaanse regerings troepen zyn dinsdag 31 rebellen ln de ber gen van de Sierra Maestra gesneuveld. In Juni zal een speciale afgezant van secretaris-generaal Hammarskjöld naar Is raël komen om te pogen het Israelisch- Jordaanse conflict om de berg Scopus te regelen. Dit ls gisteren door premier Ben Goerlon ln het parlement bekendgemaakt. VOOR HEDENAVOND Hilversum I (402 m.) NCRV; 18.10 Huismuziek. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Lichte muz. 19.50 CHU pol. caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodieken-parade. 22.10 Or- gelconc. 20.40 Gram. 22.45 Avonddverden- king. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Zaal- sportultsl. 23.2024.00 Gram. Hilversum II (298 m.) AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Strykork. 18.45 Sportproblemen. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 V. d. kind. 19.05 Ga er eens even voor zitten 20.00 Nws. 20.05 Radio Philh. Ork. en sol. 21.25 Caus. over West- Afrlka. 21.40 Gevar. progr v. d. mil. 22.20 Act. 22.30 Pianorecital. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 Act. of gram. 23.2524.00 Gram TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. VARA. 20.20 Het Advertentie Van Nelle bestellen Coty ziet slechts De Gaulle als oplossing In de boodschap van president Coty, die door voorzitter Le Troquer heden middag in de Nationale Vergadering voorgelezen zou worden, zou de president volgens AFP te kennen geven, dat er naar zijn mening slechts één oplossing mogelijk is als men de republikeinse in stellingen wil bewaren: een beroep op generaal De Gaulle Als deze oplossing niet zou kunnen wórden aanvaard, zou het regime zeer ernstig gevaar lopen, zodat hij. die constitutioneel de behoeder van de republikeinse instellingen is alle gevolgen van een dergelijke situatie zeer goed zou moeten overdenken. Het comité voor openbaar welzijn in Algiërs heeft verklaard dat elke machts overname door generaal De Gaulle te vertragen „ontoelaatbaar" is. Nabezorging Mocht U een keer de krant niet ontvangen, dan verzoeken wij U no. 3 0 5 0 0 te bellen vóór 7 uur n.m. Zaterdags tussen 4 en 6 uur n.m. (Dus niet het in de telefoongids vermelde nummer van onze auto maat). Onttrekking van meisje aan ouderlijk gezag (Speciale berichtgeving) De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, is in hoger beroep gegaan tegen de uitspraak van de Haarlemse Rechtbank in de zaak tegen een 38-jarige verfhandelaar uit Amsterdam, die terecht stond wegens onttrekking van een minderjarig meisje aan het ouderlijke gezag. De Rechtbank was van oordeel dat in redelijke uitleg van het bepaalde in het artikel 281 betreffende schaking met zich meebrengt, dat geen veroordeling kan plaats hebben op het subsidiair ten laste gelegde, n.l. onttrekking aan het ouderlijke gezag (art. 279). De officier van Justitie had na de be- I handeling van deze zaak een gevange- nisstraf van zes maanden met aftrek van het voorarrest geëist, waarna de verdediger van de verfhandelaar, mr. P. J. Prinsen Geerligs, vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging vroeg. Advertentie Van Nelle bestellen HIJ sprak naar aanleiding van het Jongste Incident, waarbij de Canadese kolonel Flint van de V.N. het leven liet. De Amerikaanse grootgrondbezitter en ollemagnaat James West. die ln decem ber J.l. overleed, heeft een fortuin van naar schatting nonderd miljoen dollar na gelaten. Hy had ln een verborgen kelder van zyn huls voor 290.000 dollar aan klein geld opgeslagen. DONDERDAG Hogewoerd 175. Byeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. Lakenhal: Concert Stud. Muziekgezel schap „Sempre Crescendo". 8.15 uur nam. Ryksherbarium (Nonnensteeg 1) Leden- verg. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. Leger des Heila. Welkom kapiteins Schu- rlnk. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenverg. LKK „Voor Allen". 8 uur nam. VRIJDAG Den Haag (Gebouw K. en W K. en O.- opvoerlng „Aida" door Ned. Opera. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Jaarvergadering Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. 10.30 u. voorm. en 28 uur nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Hulsvrou wen. Lezing van de heer A. Bicker Caar- ten over; „De molen ln het volksleven", 2J uur nam. Gulden Vlies: Ledenverg. Ned. Roode Kruis. afd. Lelden. 8 uur nam. Oegstgeest Tuinfeest „Curium" 2.3011 uur nam. ZATERDAG Stadszaal (foyer). Jaarvergadering Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. 9.30 uur voorm. Schouwburg: P.V. „De Royalisten". „In een andere wereld". 8 uur nam Gulden Vlies. Feestavond Ver tot bevor dering der Welsprekendheid. 8 uur nam. Stationsplein. Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Zoeterwoude. 3 uur nam. Levendaal 1. Kermis Ver. van Gerepa- trieerden. 8 uur nam. Gymnasium (Frulnlaan). Contactavond Herv. Jeugdkerk. 750 uur nam. Oegstgeest Tuinfeest „Curlum". 1211 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Stadszaal (foyer). Jaarvergadering Alg. Ned. Bond van Gepensioneerden. 2.30 uur nam. De Doelen. Ledenvergadering Leldse Smalfilmliga. 8 uur nam. Titus Brandsmastraat 174. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. Stadhuis. Gemeenteraad 2 uur nam. DINSDAG Lakenhal. Offlclele opening tentoonstel ling Tlnus van Doorn. 8 uur nam. WOENSDAG Pieterskerkgracht 11. Receptie 10-Jarlg bestaan Sociëteit Alg. Bond Ouden van Dagen. 24 uur nam. Leiderdorp (Dorpshuls) Jaarver gadering Groene Kruis. 8 uur nam. VOOR VRIJDAG 80 MEI Hilversum I (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V .d. hulsvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 11.00 V. d. zieken 11.40 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Zonnewyzer 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Gram. 14.25 Promenade- ork. en sol. 15.00 Schoolradio. 15.30 Metro- pole-ork. en solist. 16.00 V. d. zieken 17.00 V. d. kind. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Lichte muz. KRO: 18.05 Lichte muz. 18.20 Caus. 18.30 Lichte muz. 18.50 Laat Je wyzen, hoe te reizen. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Regerlngsuitz.Emigratierubriek. Het emigratiepraatje van H. A van Luyk. 19.25 WD, pol. caus. 19.35 Verz.progr. v. d militairen. 20.05 Roulette. 2030 Act. 20.45 Lichte muz. 21.10 Ik heb een barrel gekocht, hoorsp. 22.05 Omr.ork. cn solist. 22.50 wat kunnen echtparen betekenen Hilversum II (298 m.) VARA; 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.19 Gram. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Schoolradio VPRO: 10.00 Thuis, oaus. 10.05 Morgenwyding. VARA: 10.20 V.d. vrouw; 11.00 V. d. kleu ters. 11.15 Gram. 11.30 Zlgeunerork. AVRO 12.00 Harprecital. 12.20 Regeringsultz.: Landb.rubriek: Landschap en ruilverka veling. 12.30 Land- en tulnb.meded 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Theaterork. en soliste. 13.55 Beursber. 14.00 Pianore cital. 14.20 Voordr. 14.40 Gevar. orogr. VARA: 16.00 Muz. caus. 16.40 V. d. Jeugd. 17.10 Lichte muz. 17.30 Orgel en zang. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18 20 Amus. muz. 18.50 De puntjes op de 1. caus. 19 no V. d. 1eugd. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 Vrede of atoomoorlog caus. 19 55 Een Nationale zaak. caus. 20 00 Nws. 20 05 Boekbespr. 20.10 Klarinetkwint. 2040 Het Atoom. caus. VARA: 21.00 Gram. 21.15 Etherforum. 21.55 Bultenl. weekoverz. 22.10 Jazzmuz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. causerieën. VARA: 23 00 Nws. 23.15 Dansmuz. 23.4524.00 Oram. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 20.00 Wie het kleine niet eerst caus. 20.30 Is liefde blind?, een zomer- avondsprookje. Engeland, BBC Honie Service. 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hersengym. 13.55 Cricketuitsl. 14.00 Gram. ÏS.OÓ Ooggetulgeverslagen. 15.30 Caus. 16.00 Gram. 16.30 Brlevenbeantw. 17.00 V .d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.40 Sportber. 19.00 Onbekend. 19.30 Klankb. 20.00 Ork.conc. 21.00 Nws. 21.15 Caus. 21.45 Gevar. progr. 22.15 Cello en plano. 22.45 Voordr. 23 00 Nws. 23.06—23.11 Koersen. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Lichte muz. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.00 Dansmuz. 13.30 Nws. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 14.30 Nws 15.00 Fabrleksfanfare. 15.30 Nws 15.45 Lichte muz. 15.55 Sportrep. 16 10 C^var. muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's 1645 Verz.progr. v. orgelmuz. 17.15 Gevar. muz. 17.30 Nws. 18.00 Lichte muz. 18.30 Nws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Jour- L9 25 SP°rt- 19 30 Nws. en hoorsp. 20P0 Gram. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21 00 Gevar. muz. 21.30 Nws. 22.30 Nws. S'f? Dan«muz- 23.30 Nws. en lichte muz. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Omr.- koor en -ork. en sol. 14 00 Amus. muz. 16.00 Pianorecital. 17.00 Nws. 17.40 Gram. 19.00 Nws. 19.20 Amus. muz. 20.05 Asca- nlo ln Alba, opera. 21.45 Nws. 23.25 Symf.- ork. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.15 4.30 Gevar. muz. Frankrijk, Programma 3 (280 en 235 m.) 12.00 Nws. 12.05 Gram. 14.00 Gevar. muz. 19.03 Zang en plano. 20.10 Gram. 20.15 Operamuz 23.5224.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Orgel en plano. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koer sen. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Duitse les. 18.00 Gram. 18.10 Caus. 18.20 Gram. 18.30 V .d. sold. 19.00 Nws. 19.30 'Wereldtentoonstelling. 20.00 Symf.-ork., koor en solist. (20.4521 00 Gram.) 21.30 Gram 22.00 Nws. 22 15 Jazz muz. 22.45 Negrospirituals. 22.5523.00 Nws. 484 m.; 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.00 StrUkkwartet. 14.40 Gram. 17.00 Nws. 17.35 Gram 19.30 Nws. 20.00 Klassieke muz. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Gram. 22.35 Chansons: 22 55 Nws. Advertentie Van Nelle bestellen TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25) Tentoonstelling van etsen van A. J. Veld hoen. Werkdagen 2—5 uur nam. (t/m 5 BIOSCOPEN Casino „Jet Pilot". 14 Jaar, Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „De naakte waarheid". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur: zondagen 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „April love". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagen 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur Trianon „De droom van een bakvis". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagen 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex „De vlucht van Kapitein Blood". 14 Jaar. Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zondagen 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 u. Donderdagcyclus „High Noon" De avond- en nachtdienst der apothe ken wordt waargenomen te Leiden door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136 en te Oegstgeest door Apotheek Oegstgeest Wllhelminapark 8, tel. 26274. Bfl geen gehoor bjj Uw halsarts ot specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Q. a sg fi 1 s a i! I* Helsinki motregen zzw 4 19 13 Stockholm regen wnw 6 15 8 Oslo zwaar bew. windstil 18 0 Kopenhagen onbewolkt w 5 12 13 Aberdeen mist windstil 12 5 Londen regen windstil 18 1 Amsterdam licht bew. zo 2 16 0 Brussel licht bew. windstil 18 0 Luxemburg mist ono 1 16 2 Parijs licht bew. o 2 19 0 Bordeaux zwaar bew. windstil 20 0 Grenoble zwaar bew. windstil 18 0 Nice geh. bew. nw 2 22 0 Berlijn Frankfurt geh. bew. w 2 13 0.3 mist ono 2 16 3 Mtlnchen zwaar bew. o 2 13 1 Garmlsoh P. half bew. windstil 12 1 Zurich geh. bew. no 4 15 3 Genève half bew. windstil 16 1 Locarno onbewolkt o 2 20 6 Wenen zwaar bew. nw 5 30 0.3 Innsbruck zwaar bew. ozo 2 18 1 Rome onbewolkt ono 4 28 0 AJaccio zwaar bew. nnw 1 22 0 Madrid half bew. nno 1 24 0 Mallorea zwaar bew. windstil 25 0 Algiers onbewolkt 23 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2