de lekkerste half zware shag Noordwijks kiezerskorps liep in twee maanden 10 procent terug DONDERDAG 29 MEI 195T Waarom geen lijst van de VVD? Irf Noordwijk hebben zich geen opzienbarende veranderingen voor gedaan wat betreft de zetelverdeling. De Kath. Agrarische Groep moest een zetel prijsgeven welke ten goede komt aan Gemeentebelang. Een van de zittende leden die in 1953 op de lijst van de thans gedu peerde groep prijkte, was nu lijstaanvoerder van de Kath. Midden groep, waarvan dus een zittend lid (F. J. E. Urlus) niet terugkeert. Opmerkelijk in Noordwijk was de sterke achteruitgang van het kiezerskorps in de laatste maanden. Waren er bij de Statenverkiezin gen op 26 maart j.l., dus twee maanden geleden, nog 9487 stemge rechtigden, bij de verkiezingen van gisteren waren het er slechts 8684. Een achteruitgang van vrijwel 800 in twee maanden tijds! Voorts mag er. by zoveel verlies voor de P. v d. A. over vrywel de gehele linie op gewezen worden dat de P. v. d. A. in Noordwijk een aanzienlek groter aantal stemmen wist te verwerven dan in 1953, namelijk 1307 tegen 990. Ten opzichte van de Statenverkiezing was dit een achteruitgang van 1348 naar 1307, maar over die periode nam het aantal kiezers sterker af, namelijk met vrijwel tien procent. De verkiezingen van gisteren vestig den nog eens de aandacht op een merkwaardige lacune in het Noord- wijkse politieke leven: er kwam geen VVD-lUst uit. De groep Gemeentebe lang (waarvan de naam weinig zegt) kan niet als zodanig worden aange merkt, omdat dit een Prot. Christ, ge oriënteerde groep geacht moet wor den. Toch had de VVD kunnen ver wachten in Noordwyk succes te boe ken. By de Statenverkiezing van twee maanden geleden behaalde deze party 8,0 procent van het aantal uitge brachte geldige stemmen, een percen tage dat garant is voor een raadsze- tel, en dat de mogelykheid niet uit sloot (gezien de sinds maart geboekte VVD-winst overal elders) op een twee de zetel, wanneer de cijfers voor de restzetelverdeling gunstig uitvielen. Enfin, de Noordwykse raad zal het dus de komende vier jaar zonder de VVD moeten doen. r .üiTi MUNM Waarom geen negen raadszetels In de gemeentewet is bepaald dat de raad in gemeenten beneden de 3000 zielen bestaat uit 7 leden. Voor gemeenten tussen de 3000 en 6000 zielen is dit aantal 11. Verder springt het aantal zetels steeds met twee tegelyk op tot 39 voor gemeenten van 100.001 tot 200.000 zielen. De sprong van 4 zetels bij de kleine gemeenten is dus wel iets byzonders; men zou verwach ten dat men steeds een verschil van twee zetels had. Aanvankelijk was dit ook voorgesteld, doch de Tweede Kamer dacht er iets anders over dan de regering. Verscheidene afgevaardigden vonden een getal van 9 leden te klein voor gemeen ten tussen de 3000 en 6000 en daarom werd een amendement in gediend om dit getal op 11 te brengen. Dit amendement werd aangenomen. Zodoende krijgen Woubrugge en Zwammerdam bij deze verkiezing ineens 11 leden, daar zy de grens van 3000 inwoners overschreden hebben. Een dergelyk geval doet zich voor bij gemeenten met meer dan 200.000 zielen. Gemeenten met maximaal 200.000 zielen hebben 39 raadszetels. Wordt dit inwonertal overschreden dan krijgt men er 45. Dit is gelegen in het feit dat de gemeenten Amsterdam en Rotter dam werden verdeeld in resp. 9 en 5 kiesdistricten. Het aantal raads zetels moest dus deelbaar zyn door resp. 9 en 5. Na 39 is 45 het eerste getal dat aan deze voor waarde voldoet. Zodoende zyn er geen raden met 41 en 43 leden, maar wel met 45 leden. UlVfe!lllII1!lllllllllllll!lllll!llllll!lll!llllllllllllll!llllllllllilllllll!lll!lllill!llin!lllllll!IIIIIKIIIIinillll!IIIIU VOORSCHOTEN V.V.D. streeft P. v. d. A. voorbij ten koste van C.H.U. Wie de beschouwingen over de verkie zingsresultaten in de omgeving nauwge zet doorleest moet ongetwijfeld een in druk van eentonigheid krijgen. Ook in Voorschoten namelyk boekte de VVD een zeer belangrijke stemmenwinst (bij na honderd procent ten opzichte van 1953 en tien procent ten opzichte van 2 maanden geleden bij de Statenverkie zingen). Daarmee werd gisteren in stemmental de PvdA voorbijgestreefd terwijl de PvdA in 1953 nog met 1044 een voorsprong van bijna 400 stemmen had! De winst van een VVD-zetel (van twee op drie) ging echter niet ten koste van de PvdA maar van de Prot. Chr. groep, die van 5 op 4 zetels daalde. Tot dusver hadden 3 CH en 2 AR-vertegen- woordigers zitting in de raad. in de ko mende zittingsperiode zal deze verhou ding gewijzigd zijn in twee tegen twee. De winst van een VVD-zetel betekent de terugkeer van de heer H. A. Kort hals. doch die terugkeer is waarschijn lijk niet meer dan symbolisch. In de loop van de zittingsperiode van de nog fun gerende raad heeft hij zijn zetel opgege ven op grond van te drukke werkzaam heden in andere kring, o.m. als plaats vervangend fractievoorzitter van de VVD in de Tweede Kamer. Het lijkt niet waarschijnlijk dat hy thans wel een be noeming als raadslid zal aanvaarden. Het resultaat van de stemming (met tussen haakjes het resultaat in 1953) was: KVP 2040 (1730 zetels 5 (5); CH en AR 1882 (1720). zetels 4 (5); PvdA 1152 (1044) zetels 3 <3): VVD 1248 (676) zetels 3 (2); totaal 6322 (5170), zetels 15 (15). Gekozen zijn de heren G. Schrama, G. van der Hulst, ir. W. C. M. Rombouts. C Fortanier en N. C. Lamboo (KVP), J. J Dekker (CH). J. de Graaff (AR). M. Dirksen (CH). mr. dr. J. P. I. van den Wilde (AR), dr. P. S. Pels, G. Mol en C. van der Werf (PvdA), A. de Groot, Mc. Tideman en H. A. Korthals (VVD). In de raad keren niet terug de heren P. C. Bolle (CH). E. Griffioen (CH) en J. H. van der Eist (VVD), die geen kan didaat waren en de heren J. R. Eysink Smeets (KVP) en E. P. Bakels (AR). Het resultaat van de stemming (met tussen haakjes de resultaten van 1953) was: C.H. en A.R. 2158 (1979), zetels 5 (5), Kath. Arbeidersgroep 2091 (1694). zetels 4 (4), Kath. Middengroep 1016 (633), zetels 2 (2), P. v. d. A. 1307 (990), zetels 3 (3), Gem. Belang 774 (557), ze tels 2 (1), Kath. Agr.Groep 624 (988), zetels 1 (2). C.P.N. 68 (206), zetels 0 (0). Totaal 8038 (7047), zetels 17 (17). In de nieuwe raad hebben zitting de heren G. Vogelaar (A.R.), E. L. de Witt (C.H.), C. Benschop (A.R.), J. de Geus (C.H.), J. P. Passchier (A.R.), J. van Leeuwen, P. Ph. Schenkeveld, A. A. Mesker en W. H. de Haas (Kath. Arb.), C. G. J. Alkemade en M. C. J. Sedelaar (Kath. Middengr.), F. Rippen, H. J. Schmahl en C. W. Bellaart <P. v. d. A.) jhr. A. W. G. van Riemsdyk en J. de Ruiter (Gem.Belang), J. de Groot (Kath. Agr.). Niet in de raad keren terug de heer G. B. van Rhyn (Kath. Agr.) en de dames M. J. de Ridder (Kath. Arb.) en W. v. d. Wiel (P. v. d. A.), die niet kandidaat waren gesteld en voorts de heer L. van Beelen (C.H.) en F. J. E. Urlus (Kath. Midd.). BILJARTEN Winst voor Teegelaar In het toernooi om het wereldkam pioenschap driebanden te Barcelona heeft onze landgenoot Bert Teegelaar overwinningen geboekt op de Spanjaard Ventura (5036, 56 brt) en de Portugees Pereira (50—33, 76 brt). In het algemeen klassement neemt Teegelaar met 6 matchpunten en een algemeen gemiddelde van 0.790 de vier de plaats in. De sterk spelende Belg Vingerhoedt leidt met 10 m.p. en het fraaie algemeen gemiddelde van 1.202. Ook de Duitser TiedOke en de Argentyn Navarra scoorden 10 matchpunten. STADSNIEUWS KYNOLOGENVER. RIJNLAND De Kynologenvereniging hield gisteren in „Zomerzorg" een clubavond. Na een inleidend woord van de vice-voorzitter, de heer F. Alofs, hield mevr. P. A. Gon- drexon-Ives Browne een causerie over „Hondenrassen en hun indeling". Aan de hand van een interessante collectie foto's vertelde spreekster het een en ander over de typische kenmerken der diverse rassen en groepen van honden, zy weidde daarby tevens uit over de karakterverschillen, welke zich by ver schillende honden voordoen. Voorts schonk mevr. Gondrexon aandacht aan de door haar met zoveel succes geleide cursus „Algemeen kynologische kennis". Na afloop van deze inleiding werden de aanwezigen aan de hand van vele foto's getest op hun kennis aangaande kopstudies van honden. Over het alge meen bracht men het er best af. Leidse filatelisten bijeen Aan het bezoek aan de Kleine Burcht, gisteravond, door de Leidse filatelisten namen ruim zeventig leden deel. De voorzitter, de heer D. J. Meiiboom, was zeer tevreden over dit grote aantal. Nadat de voorzitter een welkomstwoord had gesproken werd het huishoudelyk gedeelte in een vlot tempo afgewerkt. Wederom werden een aantal nieuwe leden geballoteerd, terwyl anderen op de voordracht werden geplaatst. Bij de mededelingen en ingekomen stukken was een schryven van de Ned. Bond van Postzegelverzamelaars, die op 28 juni a.s. 50 jaar bestaat en de Leidse leden uitnodigde tot bywoning van de feesteiyke byeenkomst in het Carlton Hotel te Amsterdam. Het Amsterdamse gemeentebestuur zal de vertegenwoordi gers van de bond op het gemeentehuis ontvangen. De dag wordt besloten met een feestelyke byeenkomst. gevolgd door een diner. Als afgevaardigden van de Leidse vereniging werden aangewezen voorzitter D. J. Meiboom en de heer Van Gelder. Het filatelistisch nieuws werd hierna besproken, gevolgd door de rondvraag, waarna tot de veiling werd overgegaan, welke een vlot verloop had. Hierna had de jaarlykse grote verloting plaats, waaihy ieder lid by loting in het bezit van een prijs werd gesteld. De voorzitter deelde aan het einde van de bijeenkomst nog mede, dat op de vergadering van woensdag 25 juni a.s. het Cultureel Fllatelistisoh Centrum een lezing met dia's zal houden over schepen op post zegels. Advertentie WARMOND Voorkeurzeiei bij de K.V.P. In de politieke samenstelling van de Warmondse gemeenteraad is geen wij ziging gekomen. De stemaantallen op de verschillende lysten gaven een weer spiegeling van het algemene verschui vingsbeeld. In de personeelsbezetting is enige wijziging gekomen. De indeling van de KVP-lyst maakte het al waar- schijnlyk dat een van de zittende raads leden niet zou worden herverkozen. Het is echter niet de onderste van de ver kiesbare kandidaten geworden maar op een na de laatste van die zeven, doordat nummer acht, de heer Th. H. Weijers, met 243 voorkeurstemmen de voorrang kreeg boven de heer P. J. van Rijn. Veel (maar niet genoeg) voorkeurstemmen werden voorts uitgebracht op nr. 9 van de KVP-lijst mevr. C. M. Meskers-Hen driks (111 stuks terwyl de kiesdeler 189 bedroeg) Het resultaat van de stemming (met tussen haakjes het resultaat in 1953) was: KVP 1342 (1229) zetels 7 (7); AR en CH 304 299) zetels 2 (2); PvdA 234 (234) zetels 1 (1); VVD 207 (137) zetels 1 (1). Totaal 2087 (1899), zetels 11 (11). Gekozen zijn de heren J. G. van Vliet, P. F. Vergeer, A. A. Willemse. mr. V. C. Groenendijk, G. J. van der Kroft, S. v. Schie en Th. H. Weyers (KVP), J. Dek ker (AR) en W. K. Heyl (CH). J. van Bladel (PvdA) en A. A. Schepers (VVD) De heer A. M. Beugelsdijk (KVP), die niet kandidaat was gesteld en de heren P. J. van Rij (KVP) en Jac. v. d. Voet (CH) keren niet in de raad terug. WASSENAAR V.V.D. sleepte extra zetels in de wacht In Wassenaar werd het aantal zetels van de gemeenteraad vergroot van 19 tot 21. Beide aanvullende zetels werden op grond van een aanzienlyke stemmen winst in de wacht gesleept door de VVD, terwyl alle andere partijen een stem menverlies boekten. Alleen de PvdA leed door dat verlies een zetelverlies. Die zetel kwam ten goede aan de nieuwe, wat doelstelling en programma betreft nog wat in de mist varende lijst Ge meentebelang. Er vonden geen vrucht dragende voorkeurstemmingen plaats, zodat de kandidaten in de volgorde van hun plaatsing op de lysten verkozen werden. Dit had tot gevolg dat enkele zittende leden die op een onverkiesbare plaats stonden niet werden herbenoemd, terwijl voordien al vaststond dat zit tende leden niet zouden terugkeren doordat zy geen kandidaat waren. Dit laatste betreft onder meer de funge rende wethouder van sociale zaken en huisvesting, de heer Th. J. M. Rees van den Ende (KVP). Het resultaat van de stemming (tussen haakjes het resultaat in 1953) was: KVP 4270 (4277), zetels 7 (7); VVD 4111 (3461), zetels 7 (5); Prot. Chr. 2362 (2829), zetels 4 (4); PvdA 1740 (2082). zetels 2 (3); Gem. Belang 876 (0), zetels 1 (0). totaal 13359 (12649) zetels 21 (19). Gekozen zyn de heren dr. J. J. M. Ver aart, A. J. van Bemmelen, H. J. L. van Dillen, C. E. v. d. Berg, A. C. Duijven- stein, mr. R. I. M. van der Lugt en G. v. d Holst (KVP)mr. A. van Vuure, mevr J. H. EerenstmanSteghers, E. M. Schade. J. L. F. C. v. d. Vis, S. J. v. d. Bergh. mr. G. E. van Dyk en mevr. ir. C. M. 'sJacobdes Bouvrie (WD); K G Tiel (CH); mr. dr. J. Hazenberg (AR); L. G. Oosterling (CH) en mr. dr. W. F. van Gunsteren (AR); W. Boender en mr. C. A. van Gorcum (PvdA) en F. M. van der Stap (Gem. Belang). Niet in de raad keren terug de heren P. M van Leusden. Th J M Rees v. <i Ende (KVP): mr L. G Hovtensius 'CH) en] K. Huibregtse (PvdA), die geen kandi- daat waren en voorts dr. J. N. v. d. Houten (VVD). j Niet minder dan 121 nieuwe raadsleden Door uitbreiding van het aantal raadszetels met 22 in 9 gemeenten stond het wel vast dat er tenmin ste 22 nieuwe raadsleden zouden komen- Er zyn echter nog meer factoren, die het aantal nieuwe leden beïnvloeden. Oude raads leden bedanken en willen het werk aan de jongeren overlaten, zittende raadsleden worden tegen hun wil op een niet verkiesbare plaats ge zet, weer anderen worden door de kiezers „gewipt". Bij de gisteren gehouden verkiezingen hebben al deze factoren ervoor gezorgd. dat er niet minder dan 121 nieuwelin gen in de raad zullen komen! In totaal zyn er gisteren 403 raads leden gekozen, dus het aantal „groentjes" om de groene tafel be draagt niiet mdmder dan 30.02 Hoe men ook over de stemibusuit- slag mag denken, men zal niet kun nen beweren dat er niet voldoende nieuw bloed in de raden komt. LEIDERDORP Raadsstukken VERKEERSMAATREGELEN Aangezien het tegelpad van de Wil lem de Zwijgerlaan zich niet voor auto- verkeer leent, achten B. en W. het gewenst het pad voor dit verkeer af te sluiten. Bovendien is de hoofdweg van de Willem de Zwygerlaan in verband met het over deze weg komende verkeer van een dergelyke geringe breedte, dat een stopverbond voor een zijde gewenst is. Een zelfde euvel doet zich met de Mauritssingel tussen Hoofdstraat en Willem de Zwygerlaan voor. Op dit gedeelte van de straat is een bushalte gevestigd, terwyl aan deze straat tevens een garagebedrijf is gelegen. Het gevolg hiervan is dat in deze omgeving meer auto's dan normaal worden geparkeerd. Vast staat, dat de straat in deze wyk een hoofdverkeersfunctie te vervullen krijgt. B. en W. stellen de raad voorts voor alle verkeer met motorry tuigen in de Engelendaallaan te verbieden. GELDLENING De N.V. Bank voor Ned. Gemeenten heeft een aanbieding voor een vaste lening van f. 113.000 tegen een koers van 100% met een looptyd van dertig jaar en tegen een rente van 5% gedaan. Deze lening is bestemd voor de definitieve financiering van reeds voltooide of voor 12 juli 1957 aangevangen kapitaalswer- ken. OEGSTGEES1 BURGERLIJKE STAND Geboren: Gertrude, dr van A. P. van Boekelen en G. J. Wiegersma; Slmon L„ zn van D. Douwes en A. Fr. Lultse; Jo hannes. zn van D. Schrikkema en Gr. Jonk- Rudolf E. M., dr van J. N. Kins en J C. 'van Teijlingen; Johannes, zn van H. J. Bonda en C. Chr. Th. Rietberg. Ondertrouwd: M. C. J. van ueeuwen, 25 jaar en E. Chr. Driessen. 23 Jaar; W. R. de Sitter, 21 Jr en M. Koekebakker. 20 Jr. Getrouwd: Fr. L. van den Berg. 28 Jaar en M. A. Vos. 30 Jaar; H. van der Vegte, 27 Jaar en P. de Gelder, 23 Jaar; L. Klijn, 30 Jaar en G. Lubach. 22 Jaar; J. J. Macda- nlel, 27 Jaar, en J. Zandbergen, 25 Jaar; C. B van Driel van Wageningen, 23 Jaar en F. Goslings. 22 jaar; A. J. Driessen, 24 Jaar M. B. J. Koster, 22 Jaar. Overleden: L. Ouwerkerk, 67 Jaar e.v. G. S. van Blemen; L. J. W. Bekker, e.v. J. Alinski. 49 Jaar. VOORSCHOTEN SAMSON P.V. „DE ZWALUW" De Postduivenvereniging „De Zwa luw" hield een wedvlucht met oude dui ven vanaf Pt. St. Maxence. Afstand 340.13 km. In concours waren 205 dui ven. Ze werden gelost om 6.15 uur. De eerste prysduif kwam aan om 1010.35 en deze bereikte een snelheid van 1443 77 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 10.36.33, snelheid 1300.46 meter per minuut. De pryzen werden als volgt behaald- M. Paardekooper 1; Fr Hendriks 2, 10; P. N. van Wissen 3, 8; H. Sohoo 4; M. Wolleswinkel 5. 9; P. van Klaveren 6, 7. Bejaarden op stap De leden van de bejaardensociëteit van de U-V-V. hebben weer hun jaar lijks uitstapje gemaakt; deze keer met twee autobussen. De echtgenote van de burgemeester maakte het uitstapje mee. Dank zij de welwillende bydragen van verschillende Voorschotense winkeliers, die voor giften in natura gezorgd had den. t.w. corsages, eau de oologne, ver snaperingen. werd dit reisje een groot succes. Via Wassenaar en Rijswijk ging het naar Delft, waar de thee werd ge bruikt. Door het Wesbland werd Hoek van Holland bereikt, waar een koffie tafel werd aangeboden. Men genoot natuurlyk van de Waterweg en van het uitvaren van een groot zeeschip. Om zes uur werd de terugtocht aanvaard en om zeven uur kwamen de bejaarden zeer voldaan weer thuis. BURGERLIJKE STAND Geboren: Margaretha I. Th. M., dr van C. C. 't Mannetje en M. M. F. van der Kolk; Mathilda A. M.. dr van B. Kraan en J. C. van der Meij; Lucretla, dr van D. Meehelse en J. van Wijngaarden. Harmpje A. J dr van H. A. J. TJeppe- ma en G. Bouthoorn; Robert W., zn van A J. van der Geest en A. M. C. van RooiJ. Ondertrouwd: A. KUian en N. Donker sloot: A. Noort en H. Besuyen. H. de Jong en M. Wesdljk; H. van Thui)l en A. F. Buitelaar; F. Eikerbout en C. M. H. Wen- nekers. Getrouwd: H. B. Ammerlaan en M. A. Markus; L. N. J. van der Meer en J. G. P. de Bruijn; G. Spaans en M, A. Westhoek. Overleden J. J Schaverbeek. weduwe v. L. H. Frederiks, 62 Jaar; G. Schoenmaker, echtgenote van A. D. Douma, 38 Jaar. WASSENAAR KINDERBOEKEN TENTOONSTELLING VAN Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Centrale Vereniging van Openbare Leeszalen en Bibliotheken wordt vrijdagmiddag a.s. in de open bare leeszaal aan het Plein alhier een tentoonstelling geopend over de ontwik keling van het kinderboek. Deze ten toonstelling belooft zeer belangrijk te zyn, aangezien geput kon worden uit de ruime voorraad oude kinder- en school boeken van de Koninklyke Bibliotheek te Den Haag. Inbraak Op klaarlichte dag en ty- dens een korte afwezigheid van de be woners. verschaften dieven zich door het vernielen van een ruit, toegang tot een villa an de Lysterlaan en maakten zich meester van een aantal kostbare sieraden. ZOETERWOUDF. Raadsstukken In de vanavond te houden vergadering van de raad zullen o.a. de volgende punten in behandeling komen. Gedeputeerde Staten hebben goedkeu ring onthouden aan het raadsbesluit van 9 mei 1957. waarby werd vastgesteld hel uitbreidingsplan Watertje Oost. Hierbij is overwogen, dat by de vaststelling van dit plan is uitgegaan van de veronder stelling dat Zoeterwoude Dorp op den duur een woonfunctie zal gaan vervul len in de Leidse agglomeratie. Dit staat, aldus G.S., nog geenszins vast. Voorts wordt aangevoerd, dat verdere uitbrei ding langs de oostzyde van het Watertje achterwege kan blyven, indien Zoeter woude geen woonfunctie in de Leidse agglomeratie te vervullen krygt. Ook uit agrarische overwegingen stuit uitbrei ding aldaar op bezwaren. B. en W. hebben hierover het advies gevraagd van het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland. In hun pre-advies wijze B. en W. erop, dat voor de huisvesting van eigen inge zetenen het absoluut noodzakelijk is, dat de beschikking wordt verkregen over bouwgrond. De nog beschikbare grond is zo minimaal, dat op zeer korte termijn aanvulling nodig is ten behoeve van de zeer vele woningzoekenden, die al lang op woonruimte wachten. Het al of niet vervullen van een woonfunc tie in de Leidse agglomeratie staat hier geheel buiten Waar in deze gemeente ook een uitbreidingsplan geprojecteerd wordt zal hiermede agrarische grond worden getroffen. Daarom is juist langs de Nieuwe weg dit plan gedaoht. omdat daardoor geen bedrijfsgebouwen worden getroffen. Voorgesteld wordt bij de Kroon in beroep te gaan. In verband met de met de gemeente Leiden gesloten overeenkomst tot stich ting van een Industrieschap moet het uitbreidinesplan Hoge Ryndyk worden herzien. Ten einde te voorkomen dat bouwactiviteiten worden ondernomen, die de gewenste ontwikkeling van dit gebied in de weg staan, wordt voorge steld een bouwverbod af te kondigen. GRONDAANKOOP De Zuidbuurtweg vanaf de R.-K. Kerk tot aan de Geerbrug, die tevens water kering is, ligt te laag, terwyl ook de berm moet worden verzwaard. Hiervoor is het nodig dat de gemeente de beschik king krygt over verschillende stroken grond langs deze weg en enkele percelen sloot. De eigenaren zyn bereid de grond over te dragen tgen f. 1.per m2, en het water om niet. Voorgesteld wordt aan te kopen 2701,2 m2 grond en 542,4 m2 water om niet in eigendom over te nemen. De R.-K. Woningbouwvereniging heeft gevraagd grond- en bouwvoorschot te verlenen voor de bouw van 8 garage boxen in het gebied tussen Schenkelweg en Korte Miening. B. en W. delen in hun pre-advies mede, dat medewerking in gevolge de Woningwet niet mogelyk is. Wanneer in deze de helpende hand ge boden wil worden dan zal de gemeente moeten trachten een geldlening van f 30.000 te sluiten en de opbrengst daar van ter beschikking van de woningbouw vereniging stellen. Voorgesteld wordt aldus te besluiten. De Oranjevereniging op het Dorp heeft een verzoek om subsidie ingediend voor de a.s. Oranjefeesten B en W stellen voor in de kosten van de kinder traktatie een subsidie te verlenen van f. 0.60 per schoolgaand kind tussen de j leeftijd van 4 t/m 14 jaren. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 mei. Leidse Coöp. Groen- te- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg.: j aardbeien 4078; andyvie 1442; peulen I 175380; snijbonen 255285; kroten 22 23; postelein 1830. prei 1017; rabarber I 1018; spinazie 1124; stooisla 1014; tomaten A 110-135; B 115—140. C 95—110 CC 7595; uien picklers 1315; waspeen 81; witlof 84110; per 100 sttiks: bloem kool a 13—71; B 12—38; C 12—13; kom kommers A 34—45; B 34—40; C 26—29; sla A 320890; per 100 bos: bospeen 12 74; peterselie 150310; radijs 5-10 en sel derie 3.00—3.60. BARNEVELD. 29 mei. Coöp. Veluwse Elervelllng Barneveld-Ede. Weekaanvoer 900.000 stuks. Handel redelijk. Notering: 1 eieren van 41-46 gram f 7.60 tot I 8.36, ele- ren van 46-50 gram f8.719.81; eieren v. 50-60 gram f 10.1211.52; eieren van 60-63 1 gram f 11.6111.91; eieren van 63-69 gr. f 12.04—13.14. alles per 100 stuks. Elervelllng SBE. Aanvoer 927.359 st. Handel redelyk. Notering: eieren van 44- 48 gr. f7.928.99; eieren van 50-60 gram f9.85—11.44; eieren van 60-63 gr. f 11.50- 11,66; eieren van 63-69 gr. f 11 70—12.80; eende-eieren 66-70 gr. f9.069 55; eende eieren van 70-76 gr. f 9.6710.28, alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer 1.400 000 (telling) Handel kalm. Notering: klppe-eleren 60-64 gr f 11.7512.25; algemene prijs f 11.95 p. 100 stuks, kiloprijs f 1.93.basis 61.8 gr., henne-eleren f 7.5010.50. Prijsnotering Gelders-Overysselse Ver eniging van Elerhandelaren. Grote eieren f 11.7512.25; 62-68 gr., kleine eieren f 11,tot f 11.50, 56-61 gr. henne-eleren f 7.00 tot f 9.00. 34-48 gram. Pluimveemarkt Aanvoer ongeveer 64.000 stuks. Notering: slachtklppen f 2.05 tot f2.15, slachtkulkens f 1.902.10; rode hanen f 1,801.95 alles per kilo. Handel in kippen redeiyk, in kuikens kalm. BOSKOOP. 28 mei. Coöp. Veren. „De Boskoopse Veiling". Rozen, gr. bloemig. 20 stuks; Duisburg 1.702.60; Mad. Butter fly 3.40; Better Times 1.60—3.00; Vier- landen 3.20; Edith Helen 2.003.20; Jules Bouché 1.002.40; Rosalandla 701.00; Hadley 2.403.60; Cath. Pechthold gem rozen 5163; Babyrozen 10 stuks: Sweet heart 902.10; Else Poulsen 801.10; El len Poulsen 751.40; Gloria Mundi 65— 1.20; Ingar Ohlsson 1.001.30: Byou 95— 1.20; White Sweetheart 85-1.10. Diversen- Rododendronkoppen in soorten per kop 8 12; idem per bos 55; Violieren per bos wit 3844, idem lila 65; idem blauw 65 75; Idem creme 70; Idem gemengd 40; Se- ringentakken per bos wit 55; idem paars 1.00; Pink Pearl per kop 8; Balrozen 55 90; Pyrethrumbloemen 901.00; Anemo nen 1416; Lathyrus in kleuren 2838; Idem gemengd 36. GOUDA, 29 mei. Aanvoer 59 partijen. Notering per kilogram; .eerste kwaliteit f 1.67 tot f 1.76; tweede kwaliteit f 1.55 tot f 1.66, extra kwaliteit f 1.77 tot f 1.82 Handel kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN. 28 mei Groenteveiling: prei 1 17.0021.00; idem 2 10.0013.00; bospeen (per 100 bos) 62.00- 79.00; radijs (per 100 bos) 5.607.50; spi nazie 16.00—17.00; andijvie 12 00; sla 4 50 7.20; aardbeien (per doosje van 200 gr.) 0.660.77; selderie (per 100 bos) 4.10; was peen 16.6018 70; stoofsla 15 00; kervel (per 100 bos) 2 10; rabarber 9 0013.00; postelein 26.0034.00; uien (per 100 bos) 4.40. RIJNSBURG. 28 mei. Bloemenveiling FLORA. Margrieten 1.302.30 per 100: Pioenen f 11,0014.00; Papavers f 16.00 tot 20.00; Mimi 1.60—2 00; Red King 5 50—8 00 Robinson 5.00740; Glorlosa 5.506.80; Bruidsanjers 1.60—1.90; Aluin 3 00—4.10; Lelie per stuk Regonale 1215; Wit 25 27; Convillle 11—13; Tulpen 45—75; Ixla Alb. Vogel 4570. Hooghart J645; Venus 3847; Lathyrus lila 3050; paars 3146 zalm 3452; wit 3046; gemengd 3252; Irissen: Imperator 5065: Wedgwood 40— 48; Van Vliet 4555; W, Excelsior 7085; Prof. Blaauw 1.201 25; Yelmw 4555; Gladiolen per stuk: Pierson 17-22; Strauss 22—25. ZOETERWOUDE BURGERLIJKE STAND Geboren: Leonardus P. W. M., zn van W. P. L. de Boer en J. M. Berg; Alexandra M., i dr van G. J. van Dlemen en E. J. van der Poel; Magdalena C. M. M., dr van N Th de Jong en M. E Th. van Ryn; Nicolaas. i zn van KI. van Dijk en M. van RIJswyk; Marijke, dr van W. M. Vervoorn en J. H. j G. Dlseraad; Geertrulda, dr van W. M. Vervoorn en J. H. G. Dlseraad; Jan D.. zn van J. D. Hulsbos en C. van der Loo; He- lena W. S„ dr van W. den Haan en G. Jongbloed; Klazlna P. H.. dr van C. F. ten Brink en A. A. van der Zwaan; Alexander J. M.. zn van Q. F. Olsthoorn en J. C. M. A. Vlasveld. Getrouwd; W. G. A. van Veen en H. C. Straathof. BEURSOVERZICHT Prijshoudende markt AMSTERDAM, 29 mei. De markt was vanmiddag overwegend prijshoudend. Men bleef de gebeurte nissen afwachten. Koersfluctuaties van enige betekenis deden zich vrijwel niet voor. Kon. Olie lag goed in de markt. Men is van mening, dat de te verwach ten lagere cyfers reeds in de koers ver disconteerd zyn. Gehandeld werd op het slotniveau van gisteren f. 166.40: het fonds lag slechts een paar dubbeltjes onder pariteit New York. Ook wat Philips betreft meent de beurs, dat de ongetwyfeld gunstige cy fers reeds in de koers verdisconteerd zijn. Er bestond enig aanbod voor Duit se rekening, waartegenover speculatieve vraag aanwezig was. De koers kon zich een fractie boven die van gisteren stel len. Het gunstige dividend van de Ver. Glanzstoff, waarin de Aku een groot belang heeft, kwam niet voldoende in de koers naar voren. Bij zeer geringe affaire kon Aku een half puntje winst boeken. KLM vrijwel onveranderd. Unilevers 'een half puntje lager verge leken by gisteren. In de Scheepvaarthoek konden aan delen Van Nievelt. die gisteren een paar punten verloren, dit verlies geheel in halen; zij waren op 122 circa 3 punten beter. Ook de overige aandelen in deze sector droegen een vriendelyk karakter. Cultures verdeeld met geringe Twy- kingen. De f. 200.000 vraag voor de Staffel- lening vond slechts tegen hogere koer sen een tegenparty. De obligaties waren 1/8 tot 1/4 hoger dan gisteren. De overi ge obligaties pryshoudend. WISSELKOERSEN Amsterdam. 29 mei Londen 10 591a —10.60; New York 3.79A—3 79AMon treal 3 93A—3 93A: Parys 89 80—89 90; Brussel 7 597s—17.60%; Frankfurt 90.51% —90.56"2Züridh 86 60—86.65: Zürioh (vr fr.) 88 46%—88.51%; Stockholm 73.21 73261a: Kopenhagen 54 76%— 54 81%; Oslo 52.93%—52 98%; Milaan 60.68%—60 73%; Wenen 14.61%—14.62%. Beurs van Amsterdam Donderdag 29 mei ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 3% Grootboek obl. 3% 01U 01 Vo Ned '47 3% (3) JMJ Ned '51 3% 9q\ l ll\* Ned '53 <3>4> 9334 Ned. '56 314 *7« Ned '48 3li SijJ £7i Ned, '54 314 Siï Ned. '55 I 314 Ned -55 II 314 «Xtj Ned, '37 3 u' Ned. W8, lening 6% '"jij Dollarlng '47 3 i Investeringscert. 3 |5 Ned, 62-64 3 93% »,3»R Cert NWS 3 6"«B Indie '37 A 3 90% 90 Grootboek '46 3 '3B ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 35% 25% Nat. Handelsbank 81% 81% Ned. Handelmy155 1«57 Amst. Rubber 58 58% Dell Mi).en (Ver.) 82)4 g H V Ji 96 90 JavaCult31% 31% Senembah 55 56% Vorstenlanden AK.U 155% 165% Berkel's Patent (v.) 192 193 Calvé Delft cert. 283 2» Kon. Pap. v. Gelder 161% 160 Hoogovens cert281% 282 Müller en Co. NJB 300 300% Ned. Kabelfabr230 231% Philips 285% 296 Va Philips pref 153Vs 153% Unilever 323 323 Wilton Feyenoord 187% 185% Biliton 2de r 169 169 Dordtse Olie gew 701% 701% Kon Petr (f.20.—) 166.80 167.— Idem (50 h f.20.— 166 45 166 60 Holl Amer iyn 139% 13974 Java China Paket 120% 119 KleJd 99 10 99.50 Ned Stoomv My 128 128% Kon Paket My 106% IO6V4B Stoomvaart My Ned 130 130% Nievelt Goudr cert 119%exd 122% v Ommeren cert. 216 217 Kon Rott LJoyd 107% 106% Ned Scheepv Unie 107% 107% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES ('rov.- en Gem leningen Adam 47 '3%' 3 92% 92% Den Haag 1937 I 3 86 86B Leiden 1947 92 %B R'dam "37 I-m 3% 91% 92 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 98% 96% Premieleningen 98 98 85% 85% A'dam '56 I 2% 82 A'dam '56 II 2% 96 97 Eindhoven '54 2% 81% 8174 Enschede '54 2% 85% 85 Den Haag '52 I 2% 90% 9074 95% R'dam '52 I 2% 90U 90% 90H 90% Utrecht '52 2% 91 9074 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 215% 215 H.B.U. cert186% 186 Rott. Bank 178% 178% Twentsche Bank 153% 154 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 235 236B Borneo Sum. H.My 39 40 Ned G. en Sp fabr 181 182B Kon. Ned. Grofsm 96 95 Internatio 68 70 Rott. Droogdok My. 463 460 Tieleman en Dros 8% 8% Ned. My. Walv.vrfc. 65B 66% Spoorwegen Dell Spoorweg My. 674 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 26A Intern. Nickel 75fJ Anaconda 46% Bethlehem Steel42 Cities Service 52% General Motors 38% Kennecott88% Republic Steel 45% Shell OU 73% Union Pacific 29 Va Un. States Steel 65% 26A 75% 46% 42 52% 38% 88% 45% 73% 29* Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen Edelmet Kon AA Pref wa idetr HoU Constructie Ing dut v Bouwnyv Int Kunststof! Ind Leidsche Wolsplnn Sikkens Lakfab "f* Ver Touwfabnekei Wernink's Betonm Van wyk Textiel Zaalberg VK 25/5 43% 43% o7UB 375 410 124% 41% 42 143 146 370% 378 167 165 79% 79 60B 60% 11e

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 13