VenhaSc Chefarine „4" doet wonderen! SITUATIE BIJ DE RESERVES Uitslagen Afdeling Leiden KJNVB WOENSDAG 28 MEI 1958 Verscherpt overheidsbeleid Het moeilijke probleem van de 2000 zogenaamde „spijtoptanten" Dat der blinde passagiers is een aspect (Van onze Haagse redactie) Het verscherpte overheidsbeleid t.a.v. de verstekelingen uit Indonesië heeft opnieuw een schril licht geworpen op de situatie van de op ruim 2000 gezinnen geschatte groep „spijtoptanten", en de nog in Indonesië vertoevende personen, voor wie het moeilijk is zijn Nederlandse staatsburgerschap aan te tonen. Het gerezen probleem van de blinde passagiers is er een aspect van. Een aspect, dat de overheid en de met de zorg over de gerepatrieerden belaste organisaties, in bet kader van totale massa-evacuatie uit Indonesië met zeer veel tact zal moeten hanteren. Niet minder waar het de consequenties betreft. In kringen van terzake kundigen wijst men in de eerste plaats op de noodzaak van rijpe bezinning bij de aanpak van het probleem. De humanitaire factoren dienen daarbij haar gewicht in de schaal te leggen, evenwel binnen reële propor ties gehouden door de nuchter-verstan- delijke. Het aantal gezinnen dat om toelating tot Nederland verzocht, wordt geraamd op ruim 2000. De gezinshoofden deden na de soevereiniteitsoverdracht afstand van hun Nederlands staatsburgerschap om voor het Indonesische te opteren. Zij stonden bij hun keuze onder in vloed van het standpunt, dat de toen malige Nederlandse regering t.a.v. de kwestie innam en veelal ook onder die van de directie® der maatschappijen waarbij zij in dienst waren. Van regeringszijde is de betrokkenen geadviseerd het Indonesisch staatsbur gerschap te aanvaarden, daar hun dit betere levenskansen zou bieden. De grote maatschappijen adviseerden daartoe omdat men verwachtte binnen afzien bare tijd geen locaal aangetrokken Ne derlandse arbeidskrachten meer in dienst te mogen houden. Bepaalde groepen opteerden om andere in het particuliere vlak gelegen redenen. Zij hadden zich vergist De latere ontwikkeling in Indonesië deed de ruim 2000 gezinnen beseffen, dat zij zich in hun verbondenheid met het land waar zij zijn geboren en geto gen en zjjn bevolking, hadden vergist. Zij gaven de wens te kennen mede naar Nederland te worden gerepatrieerd om er tz.t. weer Nederlander te worden. Voor de situatie, waarin zij zijn komen te verkeren, zo meent men onder de ter zake kundigen, blijft de Nederlandse re- gerig verantwoordelijkheid dragen. An derzijds kunnen de betrokkenen na tuurlijk niet geheel worden vrij gepleit van de persoonlijke verantwoordelijk- Prof. Posthuma gouverneur Herstelbank Bij K.b. is met ingang van 1 juni 1958 op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan prof. mr. A. M. de Jong. directeur- secretaris van de Ned. Bank N.V., uit zijn functie van Alternate Governor bij de Internationale Bank voor Herstel en Ontwikkeling onder dankbetuiging voor de door hem in deze functie bewezen diensten. Bij hetzelfde K.b. is prof. S. Posthuma directeur van de Ned. Bank N.V.. met ingang van 1 juni 1958 benoemd tot Al ternate Governor bij de Internationale Bank voor Herstel en Ontwikkeling. Gaen scherper bepalingen voor 73 verstekelingen (Van onze Haagse redactie) Het verscherpte beleid t.a.v. versteke lingen uit Indonesië, ten gevolge waarvan deze voortaan onverwijld naar dat land zullen worden terugge zonden, geldt niet voor de 70 blinde passagiers, die zich aan boord bevin den van de „Johan van Oldenbarne- velt". Ook de drie verstekelingen die in het pinksterweekeinde met de „Captain Cook" arriveerden, vallen buiten de bepalingen van het strengere beleid. De zaken van deze 73 blinde passagiers zullen nog individueel worden onder zocht, alvorens er wordt beslist of hen al dan geen verblijfsvergunning voor Nederland wordt verleend. Voor de duur van het onderzoek zullen zij hier te lande mogen verblijven. Van justitiële zijde deelde men ons mee. dat voor de blinde passagiers van de beide genoemde schepen nog de oude gedragslijn wordt gevolgd, omdat zij ten tyde van het besluit tot het soherpere beleid, reeds onderweg waren. Dit bete kent echter geenszins, dat de regering van het nieuwe beleid als zodanig is afgestapt. President Heus vertrok vandaag naar Amerika (Van onze correspondent in West Duitsland) De president van de Westduitse Bondsrepubliek prof. Heuss, is vandaag per vliegtuig naar Canada en de Ver enigde Staten vertrokken voor een officieel staatsbezoek aan deze landen. Hst is voor de eerste keer dat een Duits staatshoofd het Amerikaanse continent bezoekt. President Heuss zal zowel voor het Canadese parlement in Ottawa als voor het Amerikaanse parlement te Washing ton redevoeringen houden. Heuss wordt vergezeld door de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken Von Brentamo. Op 23 juni wordt de Bondspresident weer in Bonn terugverwacht, nadat hij in Amerika gesprekken zal hebben ge voerd met om. de Canadese minister president Diefenbaker, de Amerikaanse president Eisenhower, minister Dulles en vele Amerikaanse politici. De socialisti sche burgemeester van Berlijn, Brandt, die cp het ogenblik voorzitter van de Bondsraad (Eerste Kamer te Bonn) is, treedt tijdens Heuss' afwezigheid op als fungerend president van de Westduitse Bondsrepubliek. ROCKEFELLERSIJBSIDIE VOOR DR. ZANEVELD De Rockefeller Foundation te New York heeft de directeur van het Cari- bisch Marien Biologisch Instituut op Cu rasao, dr. J. S. Zaneveld. bericht dat aan hem een bedrag van 2180 dollar is toege kend voor het maken van een weten schappelijke studiereis. De bedoeling is, dat dr. Zaneveld daar door gelegenheid krijgt zich op de hoog te te stellen van de werkwijze en de werkzaamheden van de voornaamste centra voor marien-biologisch onder zoek. voornamelijk gelegen in de V.S. Van de aldus door hem opgedane er varing zal het Caribisch Marien-Biolo- gisch Instituut de vruchten kunnen plukken. held die zij met hun uiteindelijk toch vrijwillig gedane optie-stap op zich namen. Inmiddels ontstond de realiteit, dat de betrokkenen en grote groepen, waar voor het moeilijk was hun Nederlander schap aan te tonen, afhankelijk van plaats en omstandigheden in Indone sië, steeds sterker het gevoel kregen dat een langer verblijf in het land van hun geboorte onmogelijk werd. De procedure, om hieraan een eind te maken door ver trek naar Nederland, werd voor hen steeds moeilijker. Na de tot het hoogte punt van december vorig Jaar gekomen anti-Nederlandse campagne in Indone sië werden de consulaten van Neder land gesloten. Alles moest door de di plomatieke vertegen worn- 4 i ging in Dja karta worden behandc'-" die bovendien met een nijpender wordend gebrek aan personeel kwam te zitten. Heft in eigen hand Min of meer gedwongen door de om standigheden namen velen het heft In eigen hand. Zy reisden als blinde pas sagier naar Nederland en schiepen hier mee precedenten en een als onrecht vaardig aan te merken situatie t.a.v. de velen die hun beurt om te repatriëren rustig afwachten, en van wie in de eerste plaats toch diegenen kunnen worden genoemd, die het Nederlanderschap niet verwierpen. Hoe verder ook de conse quenties van de massa-evacuatie met veel begrip en tact moeten worden ge hanteerd, bleek volgens onze zegslieden opnieuw uit de kortelings in Den Haag voorgevallen straatrellen, die gelukkig weer tot het verleden behoren. De rivaü'teiit tussen de Haagse gere patrieerde jongen over meisjes en dans- lokalen, was als reden voor de botsingen is genoemd, kan nl. worden gezien als een aanleiding, een vonk die de kort sluiting heeft veroorzaakt, maar niet als de oorzaak, zo menen de terzake kun digen. Zij zoeken de oorzaak by de gerepa- j trieerde jongeren in de gevoelens van steeds ten achter te worden gesteld, j steeds in de hoeken te zitten waar de klappen vallen. Gevoelens die verder worden bepaald door enerzijds de op luchting uit Indonesië weg te zjjn, na I er zo goed als aan de zelfkant van het lieven te zijn opgegroeid anderzijds door het zich in Nederland toch een vreemde j eend In de bijt te voelen. Goede wil De Haagse jongens, de beroeps-straat vechters buiten besohouwing gelaten, zien zich geplaatst voor vreemde leef tijdgenoten. die „van hun brood zijn komen eten en in hun huizen zijn ko men wonen". In beide categorieën zij.i de jongens onbewust beinvloed aoor de meningen, die er in hun milieu's bestaan over de situatie waarin gerepatrieerden in Nederland zich plotseling geplaatst zien. De verscherpte beleidslijn t.a.v. de blinde passagiers, zo besloot men, is na tuurlijk spijtig voor de betrokkenen. An derzijds dienen zij zich evengoed te on derwerpen aan de vastgestelde proce dure voor repatriëring, waarbij moet worden beseft, dat men in Nederland ook geen ijzer met handen kan breken. De goede wil, die er in principe bestaat is o.m. getoond door het besluit, de deur voortaan ook open te houden voor de spijtoptanten. K.N.B.T.B.-rapport over structuurbeleid Hernieuwde activiteit Op de buitengewone algemene verga dering van de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond, die in 's-Hertogenbosch wordt gehouden, is een rapport aangeboden over het structuurbeleid in de Ned. land- en tuinbouw. Het rapport is opgesteld door een studiecommissie uit de KNB TB. Het concludeert, dat de structuur van de afzonderiyke bedryven en van de land- en tuinbouw als geheel zich by voortduring zoveel mogelyk moet aanpassen by de nieuwe omstandig heden. Het tot stand brengen van verant woorde aanpassingen moet overigens zoveel mogelijk bevorderd worden langs indirecte weg, d.w.z. door activiteiten en maatregelen, die de betrokkenen in staat stellen en stimuleren tot de nodige structurele hervormingen over te gaan. Van wettelU'ke maatregelen met een zeker dwangkarakter worden geen grootse verwachtingen gekoesterd. Der gelijke maatregelen zullen in geen geval verder mogen gaan dan het voorkomen, dat in de struotuur van de agrarische bedrijven aanmerkelijke verslechterin gen zouden optreden. Het eventueel stellen van zekere minimum-eisen ten aanzien van de per soon aan kandidaat-exploitanten van agrarische bedryven ontmoet bij de commissie geen bedenkingen van prin cipiële aard. Ten enenmale onaanvaardbaar acht dê commissie het invoeren van vesti gingseisen, aan kandidaat-exploitanten ten aanzien van de bedrijfsomvang te stellen. Zy gry-.r veel te diep iin in de persoonlijke vrijheid en eigen verant woordelijkheid van de betrokken perso nen. Gelet op de huidige ontwikkeling, is invoering van dergelijke eisen ook geenszins noodzakelijk, wanneer een actief beleid tot uitbreiding van de werkgelegenheid buiten de landbouw wordt gevoerd en daarnaast een inten sieve agrarisch-sociale voorlichting wordt gegeven. Bovendien is het niet mogelijk goede maatstaven vast te stellen, aan de hand waarvan deze vestigingseisen in de praktijk op een verantwoorde wijze zou den kunnen Worden gehanteerd, zo zegt het rapport van de KNBTB. MATHIAS-KEMP-PRIJZEN De Commissaris der Koningin in Lim burg, dr. F. Houben. heeft in de hal van het Bonnefan-tenmuseum te Maas tricht de literatuurbekroningen door de Stichting Mathias-Kemp toegekend aan de heren Paul Haimon uit Amby bij Maastricht en aan Jos Vandeloo te Antwerpen uitgereikt. Paul Haimon ontving voor zijn novelle „Mensenvissers" de eerste prys, terwijl de Antwerpse letterkundige met zyn novelle ..De Muur" de tweede prys ver wierf. Advertentie Noodtoestand op Ceylon Voor geheel Ceylon is de noodtoestand afgekondigd als gevolg van ongeregeld heden tussen Tamil- en Singalees-spre- kenden. De federale partij, die de Tamil-spre kenden zegt te vertegenwoordigen, is verboden, evenals een kort geleden ge vormde bond van Singalees-sprekenden. Voor Colombo is een uitgaansverbod van zonsondergang tot zonsopgang afge kondigd na een nacht van brandstich ting. plundering en aanslagen. De ongeregeldheden zijn uitgebroken naar aanleiding van een voorstel om het Tamil dezelfde status te geven als het officiële Singalees. De wanordelijkhe den hebben de afgelopen vijf dagen al achttien mensenlevens geëist. Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die trordt beschermd door het bestanddeel Chelaroi. Bridgeclub Sans Atout UITSLAGEN CLUBCOMPETITIE. Zwart. 1. team Winterkamp 6 punten; 2. team Bernard 2 punten; 3. team v. d. Staay 2 punten; 4. team Tielkemeyer 2 punten. Tussenronde: team Kukler wint van team Stikvoort met 8 mp. Rood. 1. team Huys 6 punten; 2. team De Vries 4 punten; 3. team Zwanenburg 2 punten; 4. team De Haas sr 1 punt. Groen. 1. 'team Altink 6 punten; 2. team v. de Zeeuw 4 punten; 3. team Niehot 2 punten; 4. team Kop 0 punten. Leidse Bridgeclub DDS De eindstand van de Parencompetitie luidt als volgt: Groep zwart: (gemiddelde 252); 1. BrouwerPlouvier Jr 280 m.p. (club kampioen) 2. Parmentier—Van der Voort 273 m.p.; 3. heer en mevr. Eich- horn 266 m.p.; 4. Van der MeerSchöl- vinck 265% m.p.; 5. VerboogVellenga 251% m.p.; 6. heer en mevr. Kuilman 238% m.p.; 7. heer en mevr. De la Court 233 m.p.; 8. Van Berge Heneg.—Rijn bende 232% m.p. Groep groen (gemiddelde 320): 1. mevr. BeekerBaggen 361% m.p. afd.kampioen2. mevr. Rijnbende Lautenbach 343% m.p.; 3. heer en mevr. Brouwer jr 342% m.p.; 4. Plouvier sr Langemeyer 340 m.p.; 5. mevr. Van zyp- Van Noort 339% m.p.; 6. dames Visser- Van der Meer 321% m.p.; 5. heer en me vrouw Lancel 296% m.p.; 8/9 mevr. ReekersD. Reekers 285% m.p.; 8/9. heer en mevr. Krul 285% m.p.; 10 dames SeisVan Alphen 284 m.p. Groep rood (gemiddelde 252) 1. heer en mevr. Van Heusden 304% m.p. afd.kampioen)2. dames Gulde- mondAalbersberg 267 m.p.; 3. dames BrouwerVerboog 264% m.p.; 4. Van Leeuwen—Eyndhoven 233 m.p.; 5. dames Den HolderSchneiders 232 m.p.; 6. da mes Van Berge Heneg.—Landzaat 227 m.p.; 7. dames Van RoyenVan der Valk 226% m.p.; 8. dames Verstraa'ten— Nagel 223 m.p. WIELRENNEN. Olympia's Toer De eerste etappe van Olympia's Toer door Nederland voor amateurs, van Am sterdam naar Hoogeveen, over een af stand van 224 km, is gewonnen door Hugens (Limburgs team) in 5 uur 17 min. 8 sec. De uitslag luidde: 1. Hugens (Limburgse team) 5.17.08 met bonificatie 5.16.08; 2. Van Egmond (De Spartaan, Den Haag) 5.1727 met bonificatie 5.16.57; 3. Van Steen (De Baronie, Breda) 5.1727 met bonificatie 5.17.12; 4. Marinus (Olympia, Amster dam) 5.17.29; 5. Gorremans (Antwer pen) z.t.; 6. Kouwenhoven (Rotterdamse Leeuw) z.t.; 7. Scholten (De Spartaan. Den Haag) z.t.; 8. Steenvoorden (De Kampioen, Haarlem) z.t.; 9. Kamphuis (Limburgs Team) z.t.; 10. Kool (De Spartaan, Den Haag) z.t.; 11. het grote peloton in dezelfde tyd als Marinus (5.1729). Ronde van Italië De negende etappe van de Ronde van Italië een rit van Florence naar Viterbe, over een afstand van 218 km is gewonnen door de Italiaan Nino De- filippis in 6 uur 7 min. 16 sec. (gemid delde snelheid 35,024 km/uur). De uitslag luidde verder: 2. Iturat (Spanje) z.t.; 3. Geminiani (Fr.) z.t.; 4. Azzini (Italië) z.t.; 5: Coletto (Tt.) z.t.; 6. Benedetti (It.) 6.09 06; 7. Guazzini (It.) z.t.; 8. Costalunga (It.) z.t.; 9. Boni (It.) z.t.; 10. Padovan (It.) z.t. Na de negende etappe ziet het alge meen klassement er als volgt uit: 1. Pettinati (It.) 35 uur 35 min. 23 sec.; 2. Moser (It.) 35.35.48: 3. Baldini (It.) 35.36.34; 4. Botella <Sp.) 35.37.34; 5. Brankart (Belg) 35.40.31; 6. Pambianco (Tt.) 35.41 41; 7. Geminiani (Fr.) 35.42.18; 8. Tinazzi (It.) 35.42 23; 9. Gaul (Lux.) 35.42.29; 10. Poblet (Sp.) 35.42.38. BILJARTEN In het toernooi om het wereldkam pioenschap driebanden te Barcelona won onze landgenoot Bert Teegelaar van de Oostenrijker Scherz: 5036 (54 brt.). Hij verloor evenwel van de Portugees Suarez: 5028 (52 brt.) In het toernooi heeft Monestier (Uru guay) momenteel de leiding. FRAMBESCA Een frisse vruchten- wafel 53 ct.per 100 gr. MET IS VtnhoJt KWALITEIT Reserve 2e divisie (betaald) SVV 2 21—37 Fortuna 2 22—19 NAC 2 24—37 DOSKO 2 23—19 Haarlem 2 2536 Baronie 2 2017 DHC 2 22—31 Emma 2 21—16 Xerxes 2 23—30 RBC 2 23—13 UVS 2 23—25 EBOH 2 24—11 EDO 2 22—20 ONA 2 22— 5 Reserve 2e-klasse A (amateurs) VCS 2 20—31 Celeritas 2 20—21 HBS 2 20—27 Quick 2 20—17 VUC 2 20—25 HVV 2 20—13 ADO 4 20—25 RVC 2 20—12 LFC 2 20—21 Postduiven 2 20— 7 SHS 3 20—21 Leidse successen op KNGV-Bondsfeest De ritmische groep van .Brunhilde" heeft op het K.N.G.V.-BondsfeeSt te Arnhem een eclatant succes geboekt. In de afdeling ritmiek, waarin 41 vereni gingen deelnamen, wist „Brunhilde" o.l.v. mevr. Edith Metz, niet alleen beslag 'te leggen op een eerste prys, maar be haalde ook het hoogste aantal punten, daarbij verenigingen als Quick (Hui- zum), Atilla (Utrecht) en Ulysses (Rot terdam) achter zich latende. Ook met de baloefening vestigde „Brunhilde" de aandacht op zich en wist hier eveneens op een eerste prys beslag 'te leggen. De dames senioren zagen kans met een vrije oefening een tweede prijs in de wacht te-slepen, hetgeen Brunhiides adspiranten gelukte in de verenigings- driekamp. Een derde prys was de belo ning voor de damesgroep. Ook de meis jes van „Olympia" zagen hun werk in de driekamp met een derde prijs geho noreerd. ZEILEN Nederlandse zeilsuccessen in Engeland De Nederlander B. Verhagen heeft gisteren in Kent de derde race van de internationale wedstrijd voor Flying Dutchman-zeilers om de Whitstable wisselbeker gewonnen. Hij eindigde in het algemeen klassement op de eerste plaats en veroverde de prachtige trofee. Het eindklassement luidt: 1. B. Verha gen (Ned.) 3077 punten, 2. Ed. R. Frech (Ned.) 2350 punten, 3. R. Rldgen (GB) 2202 punten. Gulcher eindigde met 1806 punten op de zesde plaats. Korfbalcompetitie De competitiewedstrijd KNSGym nasiasten voor de 2e klasse A zal mor genavond gespeeld worden op het ter rein Leidse Hout. Aanvang 7 uur. In deze klasse werd nog gespeeld Ro zenburgSperwers 77. Fluks zal ook dit voorjaar weer een aantal wedstrijden tegen verschillende Leidse bedryven spelen. Aan deze serie wordt hedenavond begonnen met de wedstrijd tegen de Belastingen. Terrein Zoeterwoudsesingel .Aanvang 7 uur. ATLETIEK Springplankschoen verboden Het gebruik van de springplankschoen, tremplin-, katapult-schoen met dikke zool of hoe men het omstreden schoei sel ook noemen wil, is gisteren door de record- en regelingscommissie van de Internationale Atletiek Federafie in haar vergadering te Londen verboden. Het verbod van de springplankschoen heeft voor de erkenning van verschillen de landelijke en wereldrecords natuur lijk consequenties. Zo zal het wereldre cord hoogspringen. 2.16 meter van de Rus Yuri Stepanow, dat deze met de „schoen" op 13 juli 1957 te Leningrad vestigde, niet erkend kunnen worden. De Amerikaan Charles Dumas blijft met een sprong van 2.14 meter recordhouder. Het damesrecord hoogspringen van Cheng Fen Yung (China), die eveneens met een „schoen" 1.77 meter sprong en dat reeds erkend was. zal waarschijnlijk alsnog - daar men de juiste omstandig heden waaronder het gemaakt was niet kende - van de recordlijst geschrapt worden. Daardoor zouden Mildred Mc Daniel (VS) en Yolanda Balas (Roeme nië) weer recordhoud6ters worden met 1.76 meter. Reserve 3e-klasse A (amateurs) VIOS 2 20—33 Alphen 2 20—20 Lugd. 2 20—31 Rijswijk 2 20—17 LFC 3 20—24 Archipel 2 20—14 Roodenb. 2 2022 Westerkw. 2 2010 UVS 3 20—22 Wilhelm. 2 20— 4 VVP 2 20—21 Reserve 3e-klasse B (amateurs) Wassen. 2 20—32 ASC 2 20—17 HBS 3 20—31 UVS 4 20—15 Te Werve 2 20—25 Westerkw. 3 20—14 Lisse 2 20—22 BMT 2 20—13 Laakkw. 2 20—21 DOCOS 2 20—11 Archipel 3 20—17 Reserve 2e-klasse (Zaterdag) Quick B. 2 16—20 TSB 2 16—17 SSS 2 16—20 ARC 2 1613 Rijnsb. B. 2 16—19 Koz. B. 2 14— 8 NSW 2 16—18 Noordw. 2 15— 8 Zwart W. 2 15—17 TENNIS. Heeft Hoad ischias De Australische tennisprof Lewis Hoad heeft zich voor de serie van 100 wed strijden tegen Gonzales moeten terug trekken, omdat hy last heeft van pyn in zijn benen. Jack Kramer, de promo tor van het „tenniscircus" heeft ver klaard, dat Hoad naar Los Angeles zal vliegen voor een medisch onderzoek. Men vermoedt dat hij aan ischias lijdt. Ken Rosewall zal Hoad vervangen. Zaterdag verloor Hoad te Denver de 82ste party van de serie van 100 wed- stryden van Gonzales met 63, 63. De stand werd toen 4834 in het voordeel van Gonzales. CRICKET. B.M.H.C.L.C.C. Kansloos zonder de Kantebeens Zonder de gebr. Kantebeen was L.C.C. een willoos slachtoffer van een sterk spelend B.M.H.C. De Bloemendalers produceerden eerst 114 runs, wat vooral het werk was van captain Elias, die, voordat hy keurig door Klinkhamer werd gevangen, 46 runs had gemaakt. Van de L.C.C. bow lers had H. Laman het meeste succes met de goede cyfers 5-38; ook W. Crama 212 kan op een goede wedstrijd terug zien. Stockbowler N. den Hoed was er dit maal totaal uit, 236. Wat L.C.C. er daarna van brouwde was zeer pover; slechts 42 runs werd he't totaal van de Leidse. Alleen captain v. d. Heemst 15 liet zien hoe men op een normale bowlerij runs kan scoren; de rest faalde in alle opzichten. B.M.H.C. won deze wedstrijd dus met 72 runs. L.C.C. zal het dit seizoen zeer moei lijk krijgen; de totale verjonging gaat nu wel een hartig woordje meespreken. Deze achterstand kan alleen met hard trainen ingehaald worden. WATERPOLO. Polodagen met 156 zeventallen Voor de 41ste maal organiseert de UZSC op zaterdag 31 mei en zondag 1 juni in de zweminrichting De Liesbos te Utrecht de nationale waterpolodagen. De inschrijving maakt het noodzakelijk, dat op beide dagen onafgebroken op zes velden wordt gespeeld. Ingeschreven hebben 156 zeventallen (in 1957: 159) van 69 verenigingen (vorig jaar 67). Daarby zyn 94 heren-zeven tallen, 15 jeugdzeventallen en 47 dames- ploegen, die met elkaar 138 wedstrijden hebben te spelen. De hoofd-afdeling heren wordt ge vormd door vijf hoofdklassers De Meeuwen zijn niet van de party en drie 1ste klassers. H Z. en P.C., G.Z.C., A.Z. en P.C., Robben, Neptunus (Arn hem), Neptunus (Amersfoort), D.Z.V. (Delft) en Zian) Bij de dames zyn alle 1ste klassers van de partij. Zaterdag wordt om 15.30 uur begonnen, zondag om 12.00 uur. DAMMEN Kampioenschap LDDB In de eesste ronde van het finale-toer nooi om het persoonlijk kampioenschap van de Leidse Districts Dambond waren de resultaten als volgt: C. DeegenaarsA. v. d. Zwan 11, W. HeemskerkI. Laterveer 11; 2e ronde: W. F. OlivierA. v. d. Zwan 02. I. LaterveerC. Deegenaars 02. Th. Zwetsloot—C. Zijlstra 0—2, D. Anker— W. Heemskerk 02. Leidse Damvereniging In de 2e ronde van het toernooi om het clubkampioenschap van LDV wer den de volgende resultaten verkregen: le tiental: J. KlinkenbergI. Teleng 20; P. v. d. StelI. Laterveer 11; Th. UittenbogaardB. Slechtenhorst 0—2; A Sladek—W. J. Kleijn afgebr.; 5, v. d. ReekW. Heemskerk 02; W. HuismanJ. Dreef 20. 2e tiental: J. M. E. Masurel—M. Brinks 02; C. Klinkenberg—P. Marck 02; C. B. JanssensJ. Zaalberg 1—1; P. Bommel—W. Kleijn 0—2. DUIVENSPORT. Leidse Concourscommissie Wedvlucht met oude duiven vanaf St.-Ghislain-Hornu. Aantal vogels 2453, gelost te 9.10 uur met krachtige zw.- wind. Nulpunt 196,62 km. lste duif te 11.31.01 uur. D. v. Mosseveld 1, 10, 47; C. v. d. Heu- vell 2; G. v. Albada 3; C. v. d. Berg 4; G. Grebel 5; A. v. Royen 6; C. van Weeren 7; H. de Kleine 8; W. Hooger- vorst 9; J. Diemei 11; A. v. Noord 12, 40; J. Rozier 13, 19; W. Vijlbrief 14.22; W. Kapaan 15; gebr. Kok 16, 26, 35; A. Dubbelaar 17; M. v. d. Wiel 18. 33; C. v. d. Poel 20; J. Duindam 21; P. v. Schie 23; H. le Febre 24; gebr. Gysman 25, 39; H. Moenen 27; F. Bouwman 28; H. de Haas 29; C. Gijsman 30; J. Star 31, 46; P. v. Wissen 32; J. Plug 34, 41; P. v. d. Drift 36; C. v. d. Pluym 37; J. v. d. Wiel 38; S. Koster 42; W. Zonneveld 43; N. Bemelman 44; W. de Jongh 45; H. Lely 48; H. Kettenis 49; F. Bink 50. P-V. „De Reisduif" hield een wed vlucht met oude duiven vanaf Pont St.- Maxence. Afstand 344 km. In concours 285 duiven welke werden gelost om 6.15 uur met z.w.-wind. De eerste duif be reikte haar hok om 10.10.41.de laatste of 57e prijswinnaar was er om 10.35 01 uur. De uitslag luidt: 1. S. Koster, 2. 4 J. Wansink, 3. W. Kop. 5. G. van Stein, 6. 7. A. Singeling, 8. J. en H. v. Leeu wen, 9. Gebr. Kok, 10. J. van Alphen. Een beeld van de ongeregeldheden mgte poogt het gebouw van de pre-1 wordt door zwaargewapende mili- op Corsica. Een opgewonden me- J lectuur binnen te dringen, doch tairen tegengehouden. VAN ZATERDAG IA Woubrugge 1 TAW 1 40. IB Rijnsb. B. 3 Ter Leede 3 11; 2B Katwijk 4 TAVV 2 7—0; Quick B. 6 Lisser B. 3 0—1. Oestg 2 GWS 3 11; RCL 3 Noord wijk 4 30; VVSB 1 Koudekerk 3 61; 3A ARC 5 Hazersw. B. 2 41; Quick B. 7 Lelden 4 8—1; RCL 4 Lisser B 4 3—3; Rijnsb. B. 5 SVOW 3 7—2 3C VVSB 2 Sleutels 2 7—2 JUNIOREN: A Quick B. (A) Ter Leede (A) 15—0; B Rijnsb B (B) Oegstg. (A) 60; C RCL (B) Ter Leede (B) 2—0; D Woubrugge (A) MSV (A) 1—2- E Hazersw. B. (B) MSV (B) 52. ADSPIRANTEN: a ARC (b) SVOW (a) 0—2; b Alphen (c) Alphla (b) 51; ARC (e) SVOW (bj 51; Hazersw. B. (a) ARC (d) 10—1; c Katwyk (a) Noordwljk (a) 34; UVS (a) Quick B. (a) 1—5 d Rouwkoop ia) Ter Leede (a) 52 Lugdun. (b) Noordwijk (b) 50 RCL (a) Lisser B. (a) 120; UVS (b) Quick B (b) 2—4; e LFC (c) Quick B. (c) 1—6: Rooden- burg (b) UVS (c) 4—0. t Quick B. (e, Rouwkoop (b) 71: Roodenb (c) Rynsb. B. (b) 30; UVS (d) Noordwijk (c) 100; g LFC (d) UVS (e) 1-2; Roodenb (d) Quick B. (f) 1—5; T.r Leede (b) RCL (b) 5—1; h Katwyk (d) Rijnsb. B (c) 04. Lisser B. (b) Lugdun. ie) 53; Rouw koop (c) Quick B. (h) 3—5: 1 Quick B. (J) Lugdun (f) 5—1: Rouwkoop (d) UVS (f) 20- 1 Alph. B. (a) VVOA ia) 'l—2; SJZ (a) St.-Bern. (a) 2—2; SJZ (b) We- ter. B. (a) 0—4; 1 DOCOS (b) Foreholte (a) 00; Teyling (a) DOCOS (a) 3—2; m DOCOS (C) VVSB (b) 2—1, DO COS (d) Llsse (b) 0—12; n Tevling. (c) SVLV (c) 62; 0 SJC DOCOS (h) 6—1 VV8B (e) SVLV (d) 3—1; VVSB (f) DO COS (g) 7—1. VAN MAANDAG 1 Rouwkoop 1 Alph. B. 1 33; Wete- rlngse B. 1 VTL 1 47; IA Lugdun. 3 Alphla 2 61; Rouw koop 2 Teyling. 2 1—2; UVS 5 War- munda 2 25; 2 UDO 1 SJZ 1 4—6; 2A Altlor 2 UVS 6 9—2; Lugdun. 4 Rypweter. 2 22; 2B Foreholte 2 WSB 3—0 LFC 4 Alphla 3 2—1; 3A LFC 5 8t.-Bern. 2 03. Weter. B. 2 Lugdun. 5 23. 3B Lugdun. 6 ASC 5 28; SJC 4 VTL 2 6—1; UDO 2 Rouwkoop 3 50; Warmunda 3 DOCOS 4 16; 3C Leidse B. 2 Lugdun. 7 131; UVS 7 Llsse 5 23; 3D VVOA 2 KRV 2 2—3; 4A LDWS 3 WSB 5 131; Leidse B. 3 Roodenb. 7 112; 4B Lugdun. 9 LFC 7 1—0; 4C MMO 2 Weter. B. 8 13—2; ZLC 3 Altlor 4 53; 4D Foreholte 4 SVLV 4 51; UVS 9 VNL 3 3—0; VVOA 3 ZLC 4 1—2. JUNIOREN: A Lugdun. (A) ASC (A) 120 Ai ohen (A) LFC (A) 6—0; Alphla iAi Roodenb. <A) 63; B SVLV (A) Warmunda (A) 142; C St.-Bern (A) DOSR (Al DOSR n.o. D UV8 (B) Lugdun. (B) 13 F UVS (D) Alphen (C) 3—1.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7