Eerste Katwijkse logger, KW 40, ging vanmorgen met 40 kantjes jagen Dulles over de plicht der F.S. jnerika laat zich niet afhouden oor dreigementen van Moskou Rust in de Libanon nog niet weergekeerd en Bayerkruis Niet voor vrijdagmorgen binnen ftte jaargang Woensdag 21 mei 1958 Vierde blad no. 29445 De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, verklaarde gisteren rijn persconferentie, dat de Verenigde Staten zich niet door Russische dreige- Dtcn laten afhonden van wait zij juist achten om te doen, waar ook ter wereld, ie opmerking sloeg op de toestand in Libanon en was een commentaar op een (sische waarschuwing tegen Westelijke inmenging in dat land. Ie New York Times meldt uit Cairo, dat de regering van president Nasser de flrigde Staten heeft verzekerd, geen plannen te hebben om Libanon tot aan- bü de Verenigde Arabische Republiek te dwingen. Van gezaghebbende ptische zijde was verklaard, dat Cairo nogmaals met klem had tegengesproken, Kstreeks betrokken te zijn bij of verantwoordelijk te zijn voor de huidige gsten in Libanon. Gevechten met Druzen Beiroet en andere gebieden van Li on is de rust nog steeds niet weer- ierd. Op een markt in de hoofdstad )lo£te gistermiddag een stuk dyna- I zonder evenwel slachtoffers te ma- Ook 's nachts werden er nog ver- lidene explosies gehoord. In Tripoli jen legereenheden tot twee keer toe alspogingen van opstandelingen in rinkelbuurt van de binnenstad af, irbij de uitvallers zware verliezen !en hebben geleden. Volgens een nees blad. Al Binah, zijn Syrische flrrachten btf Maisoen met pantser- Bis tot vlak bil de gTens met Liba- opgerukt. A Libanese kabinet heeft gisteren geen beslissing genomen over de of zij, een klaöht aanhangig zal en in de Veiligheidsraad tegen de ïügde Arabische Republiek, die er- Is beschuldigd een rol te hebben ge ld in de onlusten, die zich de afge- twee weken in' het land hebben Advertentie Van Nelle bestellen l Fiscale verlichting voor id. bedrijven werkzaam in Indonesië „Door de gebeurtenissen, die zich december j.l. in Indonesië hebben gespeeld, ziet een aantal Nederlandse dernemingen, welker arbeidssfeer tot srerre in hoofdzaak in de gebieden mee lag en die in zeer belangrijke ate hebben bijgedragen tot de wei- art van ons land, zich voor bijkans loverkomelijke moeilijkheden ge- utst." luidt de aanhef van een adres, dat [amers van Koophandel en Fabrie- voor Amsterdam, 's-Gravenhage en erdam tot de minister van finan- hebben gericht. Indien het, zo gaat idres verder, voor deze ondernemin- onmogelijk mocht worden haar zaamheid in Indonesië voort te zet- moet worden gevreesd dat althans aantal van hen zich wellicht op termijn genoodzaakt zal zien het ijf te liquideren. is, naar de mening van de Kamers, aanleiding speciale voorziéhingen in weging te nemen teneinde een ipauze te scheppen, die de be'trok- ondernemingen de gelegenheid biedt mogelijkheden van een voortbestaan gewijzigde grondslag naar behoren ezien. De Kamers geven vervolgens regeling van fiscale aard aan, die de getroffen ondernemingen een elijke adempauze zou kunnen be veiligen. Uitgangspunt is daarbij de overwe- ng, dat in de grote verliezen, die na in december 1957 veranderde situa- in Indonesië aan de dag treden, :h het eindpunt openbaart van een oces, dat zich reeds sedert 1950 op leidelijke wijze heeft voltrokken. Het set redelijk worden geacht, dat de lastingplichtigen de gelegenheid ijgen de waardering over de jaren iO en volgende in overeenstemming brengen met de in wezen reeds in jaren geleidelijk ontstane verliezen, m waarderingsherziening jaar voor achten de Kamers van Koophandel «lve vereist, hetgeen zou neerko op een doorbreking van het stelsel waardering, dat tussen de belasting- itigen en de Nederlandse fiscus is eengekomen. In verband hiermee ien in het adres enige gevallen op- md, waarin deze doorbreking zou ten worden toegestaan. Advertentie Van Nelle bestellen eleide loonpolitiek heeft zichzelf overleefd •at er na de overspannen hoogcon- tuur een terugslag moest komen, en wij ai sedert het eind van 1956. kbaar constateren wij, dat deze tot erre binnen de grenzen van een op niet ongewenste correctie is geble- Izei de heer J. Apon, voorzitter van !ed. Chr. Aannemers- en Bouwvak- oonsbond, vandaag in" de rede die hield ter opening van de jaarlijkse Bene ledenvergadering van de bond Saarlem. voegde hieraan toe te hopen, dat ituatie zich gunstig zal blijven ont- elen en dat de werkloosheid zal iwijnen. 'zake de afsluiting en goedkeuring een landelijke CAO voor het bouw- 'ijf, zei de heer Apon zich erover te ieugen dat de goedkeuring van een door het College van Rijksbemid- ars thans binnen enkele weken een al zijn. t heer Apon was van mening, dat na alles wat zich rondom de goed- dng van de CAO heeft afgespeeld - f ieder duidelijk zal zijn, dat de 'aal geleide loonpolitiek zoals die ft 1945 in ons land wordt gevoerd, «elf hopeloos heeft overleefd, i) achtte het besluit van het kabi- om geen loonsverhogingen meer toe •'aan een verstandig besluit, indien kabinet althans deze adempauze be- otn tot de formulering van een to- I nieuw beleid te komen. Hij gaf als •mening een ongewijzigde herleving •het vooroorlogs systeem van loon- •Bng minder verwerpelijk te achten •handhaving van het huidige. D® verantwoordelijkheid van de 'vorming behoort in beginsel niet bij 'verheid maar bij het bedrijfsleven dient daarheen zo snel mogelijk te 'den teruggebracht. De aangewezen Jnen daarvoor zijn de verenigingen werkgevers en werknemers in de be- i'stak", aldus spreker. voorgedaan. Het kabinet zou intussen een voorstel gaan bespreken, dat beoogt de geschillen die het land verdeeld hou den by te leggen. Krachtens dit com promis-voorstel zal de opperbevelheb ber van het Libanese leger, generaal, Chehab premier worden van een zaken- regering die het land zal leiden tot ver kiezingen zijn gehouden voor een nieuwe president. Bij deze verkiezingen zal Sja- moen zich niet kandidaat mogen stellen. Russel Jones van United Press heeft gisteren gezien, dat ongeveer duizend Syriërs in 50 vrachtwagens en bussen onder militair geleide naar de Syrische grens werden gebracht. Bij het consu laat van de Verenigde Arabische Repu bliek in Beiroet stonden vele anderen nog te wachten op vervoersgelegenheid. Eenheden van het Libanese leger doen pogingen by Ain Zhalta honderden op standige Druzen te omsingelen De Dru zen hebben verklaard tot de dood te zul len strijden, de soldaten van het rege ringsleger hebben tot op heden weinig enthousiasme getoond aan te vallen. De regeringstroepen worden gevolgd door een groep „vrijwilligers" onder leiding van Moghabghab, een aanhanger van president Sjamoen. De „vrijwilligers" trokken zich echter ylings uit Batoun terug, nadat zy door Druzen waren be schoten. Het regeringsleger, dat over uiterst moderne wapens beschikt, heeft de stad Baalbek, die eveneens in handen van de opstandelingen zou zijn, om singeld. Een aanval is echter nog niet gelanceerd. Advertentie Van Nelle bestellen Roofoverval te Groningen TWEEDE VERDACHTE BEKENT (Speciale berichtgeving) De tweede verdachte in de zaak van de roofoverval op een bankloper te Groningen uit Goutum, heeft een be kentenis afgelegd. Het onderzoek tegen de eerste ver dachte wordt nog voortgezet. Zoals men zich zal herinneren werd op 3 mei j.l. een 61-jarige bankloper van de Rotter- damsche Bank te Groningen een tas met f. 60.000 ontstolen. Twee schooljon gens zetten de dader na en dreven hem in het nauw. De man zette zyn vlucht te voet voort en wierp de tas onder een geparkeerd staande vrachtauto, waar een echtpaar haar later vond. Dezelfde middag arresteerde de politie een 36- jarige los-werkman die echter ontkende iets met de overval te maken te hebben. Een week later werd op verzoek van de Groninger politie in Goutum bij Leeu warden een 36-jarige man gearresteerd, verdacht van medeplichtig te zijn aan de overval op de bankloper. Ook deze ontkende eerst hardnekkig iets met de zaak te maken te hebben, maar thans heeft hij een bekentenis afgelegd. Overvol op 80-jarige man te Nijmegen Bijna f 14.000 gestolen (Speciale berichtgeving) Uitgebreid speurwerk van de Nijmeeg se recherche heeft klaarheid gebracht in een geval van straatroof, waarvan een bejaarde Njjmegenaar dezer dagen bijna het slachtoffer werd. De man, een 80-jarige bewoner van de Voor stadslaan, wandelde 's nachts om kwart voor een naar huis, toen hij nabij zyn woning onverwachts van achteren werd aangevallen door een onbekende man. De bejaarde wande laar verweerde zich zo goed mogelijk tegen zyn overweldiger en op zijn hulpgeroep kwamen weldra verschil lende omwonenden toesnellen. De aanvaller, die zijn opzet mislukt zag. rende naar een in de nabijheid wachtende auto, die daarna met gedoof de lichten wegreed. Bij het politie-on- derzoek kwam vast te staan, dat de oude man de gewoonte had om een bedrag van circa f. 14.000 by zich te dragen, zodat het oogmerk van de dader duide- lyk werd. Hoewel de verdenking van de politie aanvankeiyk uitging naar een 25-jarige chauffeur, bleek by het voort gezette onderzoek, dat deze aan de uit voering geen deel kon hebben gehad. De arrestatie van twee gebroeders, een 34-jarige kioskhouder uit Nymegen en een 52-jarige metselaar uit Den Haag, heeft opheldering van deze brutale straatroof gegeven. De Hagenaar, die ook de bezitter van de auto was. bleek het slachtoffer te hebben aangevallen, terwyl zyn broer de auto had bestuurd. Beiden hebben een bekentenis afgelegd. De oude man heeft een veiliger beleg ging gevonden voor zyn geld. Uw garantie voor Echtheid - Zuiverheid - Snelle werking Advertentie Van Nelle bestellen Amerikaans offensief tegen de economische teruggang In een byeenkomst van ruim twee duizend toonaangevende persooniykhe- den uit het Amerikaanse bedryfsleven heeft president Eisenhower gisteren ver klaard, dat Amerika nu al zyn krachten moet verzamelen voor een nieuw offen sief ter bevordering van een spoedige opleving en een hernieuwde economi sche groei, die krachtig en gezond is. Er zullen spoedig bepaalde beslissin gen worden genomen ten aanzien van de kwestie der belastingen, die vele toon aangevende zakenlieden en politici in de Verenigde Staten verlaagd wensen te zien. zo deelde de president mede in zyn rede, die door radio en televisie werd uitgezonden. Deze beslissingen aldus Elsenhower, zullen worden genomen in het licht van de jongste gegevens in zake de economische toestand en hierby zal ten volle rekening worden gehouden met de gevolgen, die zy vermoedeUJk op korte en lange termyn zullen hebben. Volgens de president zijn er tekenen, dat het dieptepunt van de economische teruggang voorby is. Er is geen concurrentie van de treilers De vleetloggers hebben gisternacht over het algemeen weinig ge vangen en daarom zijn de meeste schepen iets noordelijker gestoomd om daar hun geluk te beproeven. Inderdaad heeft dit wel enig resultaat opgeleverd, want de vangsten waren de afgelopen nacht beter, in ieder geval zo goed, dat verscheidene loggers de thuisstoom hebben aan vaard. Onder hen bevindt zich ook de KW 40 Everharda Christine. Dit schip moet ongeveer 300 mijl stomen en het is dan ook niet te verwachten dat het voor de vroege morgen van vrijdag in IJmuiden aankomt. In ieder geval is vrijdag de eerste afslag bij de Vuurbaak aan het Prins Hendrikkanaal te Katwijk aan Zee. Advertentie Van Nelle bestellen Roland Holst ereburger van Bergen (N.-H.) Het gemeentebestuur van Bergen zal de dichter Jany Roland Holst, die op 23 mei a.s. 70 jaar wordt, benoemen tot ere-burger van het dorp Bergen. Een soortgeiyke benoeming is in Ber gen nog niet eerder voorgekomen. Aangezien de dichter op zyn verjaar dag niet aanwezig is, zullen B. en W. op de raadszitting van 30 mei, 's middags om 4 uur, de raad voorstellen tot de benoeming over te gaan. De burgemees ter zal in die zitting aan de 70-Jarige, die circa 40 jaar in de gemeente staat ingeschreven, een zilveren erepenning, vervaardigd door Marijke Visser, over handigen. In Engeland hebben grote militaire oefeningen plaats gevondenwaar bij onder meer landingen werden uitgevoerd. De bovenste foto toont de landing van lichte vrachtwagens met behulp van helikopters en de onderste foto de aankomst van een tank, die met behulp van een z.g. Schnorkel-installatie voor het groot ste deel onder water kan tijden. De Scheveningse logger Sigurda 8CH. 201 heeft een zware dobber tegen wind en water op. De zee is woelig en er staat een stormachtige wind pal op kop. waar door het schip zwaar stampt. Vier en twintig uur stomen had de logger no dig om 150 myl af te leggen. Nog altyd is hy de enige jager van de dryfnet- vloot, die gistermorgen op weg naar huis is gegaan. Vanmorgen om half acht had de Sigurda nog 120 myl voor ae boeg. Het zal dus pas de komende nacht worden voordat het schip in IJ muiden voor de wal ligt. Vannacht hebben vooral de loggers van de Scheveningse vloot beter gevan gen, gemiddeld 10 kantjes per schip. De SCH. 402 kwam aan de top te staan met 35 kantjes, gevolgd door de SCH. 250 met 28, de SCH. 105 met 24 en de SCH 195 met 20 kantjes. Van de Schevening se vloot zyn vanmorgen 5 jagers gaan stomen: de Oceaan 6 SCH. 121 met 135 kantjes, de Tonnie SCH. 72 met 100 kantjes, de Bastiaan SCH. 45 met 90 kantjes, de Castor SCH. 40 met 40 kantjes en de SCH. 23 of de SCH. 104 met 105 kantjes. De Katwijkse vloot was minder for tuinlijk. Deze schepen kwamen van nacht aan een gemiddelde van 3 kant jes. Hoogste vanger was de KW. 25 van de redery A. den Duik met 12 kantjes. Van de 32 Katwijkse en IJ- muidense vleetvissers is alleen de Everharda Christine KW. 40 gaan ja gen met 50 kantjes van 10 schepen uit de combinatie Rijnstroom, Kenne- merland, Paricvliet. De vangsten van de Vlaardingers waren ook nu weer niet groot en voor zover bekend is van deze vloot nog geen jager onderweg. MAN OVERBOORD GESLAGEN Over de haringjager!) Is een schaduw gevallen door het bericht dat van de nagenoeg nieuwe treilloger Michiel Jan, VL. 110, vannacht een man overboord is geslagen. Direct werd het ongeluk gerapporteerd aan het hospitaal kerk schip „De Hoop" dat alle schepen ver zocht goed uit te kyken en dat zelf naar ae vermiste is gaan zoeken. Het betreft hier een passagier, de 51-jarige Johan van Stiphout, uit 's-Hertogen- bosch. Hy was gehuwd en vader van 5 kinderen. Niemand heeft gezien dat hy over boord is geslagen. Het is niet na te gaan hoe laat het ongeluk gebeurd is. maar om 3 uur vannacht werd hy ver mist. Het zoeken ls Inmiddels gestaakt GEEN CONCURRENTIE VAN TREILERS. Hoewel de berichten over de resul taten van de 20 treiters moeilijk te achterhalen zijn, kan wel worden aangenomen dat van deze vloot ln de haringrace geen concurrentie meer te VOETBAL Gevolg van TV-overeenkomst? Kaarten voor Zweden worden afbesteld Het organisatiecomité van het we reldkampioenschap voetbal maakt mel ding van „onrustbarende" afbestellin gen van. reeds besproken plaatsen. Het besluit van talrijke voetballiefhebbers, ln het by zonder Fransen en Duitsers, niet naar Zweden te gaan zou volgens de organisatoren te wyten zyn aan de overeenkomst met Eurovisie, krachtens welke een tiental wedstrijden, waarby een halve finale en de finale, recht streeks door de TV in de meeste Euro pese landen zal worden uitgezonden. Volgens de heer Holger Bergerus, ad ministrateur van het organisatiecomité, belopen de ontvangsten uit verkochte kaarten tot nu toe slechts 6 miljoen kro nen ongeveer 4V2 miljoen gulden), ter wyl gerekend was op 10 miljoen (onge veer iy3 miljoen gulden). Voor alle wedstryden, de finale inbegrepen, zyn weer kaarten in de verkoop gebracht. Advertentie Van Nelle bestellen Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar Deil en Enspijk G. C. Vyzelaar, vicaris te Utrecht, die bedankte voor Hansweert (toez.). GEREF. KERKEN Beroepen te Forest (Ontario, Canada) J. Kuiper te Zevenhuizen (Gron.); te Strathroy (Ontario. Canada) (Chr. Ref. Church) H. de Moor te Enschede; te Ul- verstone en Penguin (Tasmanië) J. v. d. Staal te Vroomshoop. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Meppel S. van Zwoll te Kampen; te Nleuwpoort F. Makker te Huizen (N.-H.). Bedankt voor 's-Graven- deel J. M. Visser te Doktoum. REMONSTR. BROEDERSCHAP Aangenomen naar Hoogeveen H. R. Postma, jeugdpredlkant te Rotterdam, die bedankte voor Boskoop. BAPTISTEN GEMMENTEN Aangenomen naar 2de Exloërmond, J. Bourltius, kand te Zwolle. DS. G. C SEVERIJN GAAT MET EMERITAAT Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftyd is door de provin ciale kerkvergadering van Drenthe met ingang van 3 juni a.s. emeritaat ver leend aan ds G. C. Severyn van Hooge veen, predikant van de Ned. Herv, Kerk. Nadat ds. Severyn in 1922 door het provinciaal kerkbestuur van Overyssel was toegelaten tot de evangeliebedle ning in de Ned. Herv. Kerk werd hy op 3 december van datzelfde jaar door zyn oudere broer prof. dr. J Severyn van Bilthoven, toen nog predikant te Dord recht. te Schelluinen ln de classis Go- rinchèm in het ambt bevestigd. Daar na stond ds. Severyn verder nog te Waarder in de classis Gouda 19261931; Muiden 19311947 en nog ongeveer een jaar te Ter Aar in de classis Lelden, vanwaar hij op 19 september 1948 naar Hoogeveen vertrok. Ds. Severyn zal zondag 1 Juni afscheid nemen van zyn gemeente te Hoogeveen en zyn ambtsbediening neerleggen. Na zyn emeritaat hoopt hy zich in de na bijheid van de stad Utrecht te vestigen. Het ligt niet in zyn bedoeling om nog ergens bystand in het pastoraat te ver lenen. REVEIL-STUDIEDAG. Het bestuur van de Stichting Revell- Archlef houdt dinsdag in de evange- lisch-lutherse kerk aan het Spui te Am sterdam een revell-studiedag. Deze dag zal worden geopend door de voorzitter, prof. dr. M. J. A. de Vryer. Vervolgens zullen inleidingen worden gehouden door prof. dr. W. A. P. Smit over ll'teralr-historische vragen ten op zichte van het Reveil, door de heer G. Kamphuis over „In welke verhouding staat Aarnout Drost tot het Reveil?", door de heer H. Reeser over „Truitje Bosboom-Toussalnt in haar verhouding tot Reveil en Réveilkring" en door ds. N. van Egmond over: „Mr. J. J. L. van der Brughen en zyn nagelaten papleren". Belgisch elftal sterk gewijzigd Het Belgische elftal dat op 26 mei a.s. te Zurich tegen Zwitserland zal spelen, is na de 7—2 nederlaag tegen Nederland op niet minder dan 9 plaatsen gewyzigd. Slechts linksback Thellin en linkshalf Mathonet behielden hun plaatsen. Twee spelers bleven gehandhaafd, doch zulten op andere plaatsen opereren, n.l. Jurion die nu reohtbuiten staat en Stockman, thans midvoor. Zeven spelers werden vervangen. Een van de meest opvallenae wyzlgingen ls wel de vervanging van aanvoerder en recordinternational Vic Mees door de Anderlechtspeler Van der Wilt. Mees staat nu by de reserves. Ook de Beerschotspeler Rik Coppens heeft zyn plaats weer eens moeten afstaan. Het nieuwe Belgische elftal ziet er als volgt uit: Doel: Van der Stappen (Ol. Char leroi); achter: Dries (Berchem Sport) en Thellin (Standard Luik); midden: Van der Wilt (Anderlecht), Sto.rne (Gantoise) en Mathonet (Standard Luik); voor: Jurion (Anderleoht). Lip pens (Anderlecht), Stockman (Ander leoht), Houff (Standard Luik), en Paesohen (Standard Luik). Hollandia-roeiwedstrijden Vrydag en zaterdag a.s. worden te Al phen (bij 's-Molenaarsbrug) de jaarlyk- se Hollandia-roeiwedstrijden gehouden Vergeleken bij andere jaren is het aantal inschryvingen ditmaal niet zo groot. Interessant ls echter het deel nemen van enkele Duitse ploegen Neus- ser R.V.) en een dames Acht uit Londen. Het programma vangt vrydagavond aan om tien voor zes en wordt zaterdag middag voortgezet om 2 uur. WIELRENNEN Olympia's Toer De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, zal dinsdagmiddag a.s. op de Dam de bonte rennerskaravaan van Olympia's Toer door Nederland 1958 wegschieten voor een zesdaags wieier- avontuur, dat de 91 deelnemers (dertien ploegen elk van 7 man) over een af stand van 935 km. door een groot ge deelte van het land zal voeren. Olympla. dat zestig jaar bestaat, is er ln geslaagd deze grootste etappenwed- stryd voor amateurs ln ons land nog meer formaat te geven door drie bui tenlandse ploegen aan te trekken: uit Antwerpen, Kopenhagen en Hannover. Ook het Nederlandse rennersveld mag er zyn. Naast het militaire team, dat wederom geleid wordt door „wielerge- neraal" Gerrit Schulte, zullen negen club- of streekploegen trachten op 1 Juni ln het Olympisch Stadion te Amsterdam als winnaar de ereronde te mogen ril den. Nu met de medewerking van de stadiondirectie en Blauw Wit bereikt is, dat de toer kort na afloop van de ere- divislewedstryd Blauw WitAJax de stadionbaan zal opryden, waarby toch zeker enkele tienduizenden toeschou wers zich dit (gratis) buitenkansje niet zullen laten ontgaan, mag verwacht worden, dat de stryd om de ereplaatsen nog feller zal worden dan in vorige Ja ren. verwachten is. Door de woelige zee liet de haring zich met de treil nage noeg niet vangen. De schepen vingen meest makreel. De SCH. 9 heeft volgens de berichten van vanmorgen nog het beste resultaat van de treilvloot bereikt met een vangst van 6 kantjes. Er waren echter ook verschil lende treilers. die helemaal geen naring hadden gevangen en andere gaven be richten door dat zy alleen maar ge scheurde netten uit het water hadden gehaald. De treilers zijn de noord inge trokken om op een hogere breedtegraad hun geluk te gaan beproeven. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Dirkje, dr. van T. Bnandt en E. Verlind: Jennigje Elizabeth, dr. van G. Gubler en R. van Tongeren; Roelof Kees, zn. van W. F. Snleder en L. R. Berkenbosch; Marijke, dr. van B. A. Luif en E. Madjld; Paul Gerard, zn. van M. L. Kuyt en A. van Putten; Silvia, dr. van S. Star en E. H. Blonk; Marleen, dr. van P. J. Verboom en G. Deelstra: Marianne, dr. van B. T. Dikke» en E. C. J. Nieuwenhuis; Hester Paulina, dr. van J. E. Bekkering en C. Kolenbrander; Cathartna Hendrika Maria dr. van A. J. D. Vrouwenvelder en M. A. van Steljn: Rudolf, zn. van C. L. Ruwaard en J. Bey. OVERLEDEN H. H. Perfors, 64 Jr., man; M. A. Tys- senraad, 63 Jr., weduwe van K. Elmens- dorp; W. A. Geraedts, 74 Jr., man. Advertentie Van Nelle bestellen Ronde van Italië De Spanjaard Salvatore Bote 11a heeft de derde etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De rit ging van Varese naar Saint Vincent over een afstand van 187 km. Na deze etappe ls de Italiaan Pambianco in het bezit van de roze tru4. De uitslag luidt: 1. Salvatore Botella (Sp.) 187 km. in 4 uur 39 min. 49 sec; 2. Pambianco (It.) op 39 sec; 3. Moser (It.) z.t.; 4. Tlnazzl (It.) op 59 sec; 5. Favero (It.) op 1 min. 26; 6. Ranucci (It.) op 2 min. 05 sec; 7. Bahamontes (Sp.) op 2 min. 57; 8. La Cioppa (It.) op 3 min. 08 sec; 9. Keteleer (Bedg.) op 3 min 16; 10. Comtemo (It.) z.t. Na de derde etappe luidt het algemene klassement; 1. Pambianco (It.) 9 uur 28 min. 18 sec; 2. Moser (It.) 9.28.30; 3. Botella (Sp.) 9.28.31; 4. Baldini (It.) 9.29.10; 5. Tlnazzl (It.) 9.29.38; 6. Favero (It.) 9.30.17; 7. Gaul (Lux.) 9.30.19; 8. Poblet (Sp.) 9.30.32; 9. Brankart (Belg.) 9.30.43; 10. De Bruyne (Bel.) 9.30.46. Successen voor R. Riethoven en Bertus Zoet De Ronde van Zullen voor nieuwelin gen werd gewonnen door Relnier Riet hoven (Swift). BIJ de amateurs bezette Henny van Gent de tiende plaats, tevens werd hem de presbatieprys toegekend. Jan Faas werd vyftiende. Nu Reinier Riethoven nieuweling is geworden, zet zyn clubgenoot Eertus Zoet de overwinningsreeks by de adspi- ranten voort. Deze vyfbienjarige jonge man uit Sassenheim won deze week de Ronde van Boxbei, de Ronde van Zuid- land en werd in Amersfoort derde. In verband met de te verwachten drukte op de wegen worden het komen de pinksterweekelnde geen competitie- of tralnlngsritten gereden. Advertentie Van Nelle bestellen DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" hield een wed vlucht met oude duiven vanaf St. Ghis- lain H, afstand plm. 197 km. De duiven werden gelost om 9.10 uur met w.z.w. wind. De eerste duif bereikte haar hok om 11.35.18 uur, de laatste of 56e prys- winnaar was er om 11.49.53 uur In con- oours 282 duiven. De uitslag (eerste 10 duiven) luidt: 1. W. Ka paan; 2. 3. 6. Gabr. Kok; 4. F. Bouwman; 5. H. de Haas; 7. P. v. d. Drift; 8. S. Koster; 9. J. Ligtvoet; 10. J. Laterveer. Sporlsplinter» Niet de ADO-speler Carol Schuur man zal hedenavond in het Feijenoord- stadion te Rotterdam de aanval leiden van het Nederlandse bondsteam, dat te gen Nottingham Forest uitkomt, doch Cor van der Gyp van Feijenoord. Schuurman moet namelyk met ADO een bekerwedstryd spelen tegen 't Gooi. By de reserves ls voorts De Munck (DOS) wegens een blessure vervangen door Roffel van GVAV. De Belg Emlel van Meenen heeft ln Tessenderloo een wegwedstryd voor professionals over 175 km. gewonnen in 4 uur en 51 minuten. De Nederlanders Leo van der Pluym, Wlm van Est, Arie van Wetten en Jaap Kerstens eindigden ex aequo als elfde ln een grote groep, die 32 seconden na de winnaar door de finish kwam. De wedstryd tussen Zweden en Spanje in de achtste finales van het toernooi om de Davis Cup is door Zwe den met 3—2 gewonnen. Het Curacaose elfbal heeft ook in de laatste wedstryd van de Europese tournee een nederlaag geleden In het Bislet-stadlon te Oslo verloor het team met 4—0 van het stedelUke voetbalelftal. By de rust leidden de Noren mee 1—0 Voor slechts 800 toeschouwers heeft het Noordhollandse amateur-elftal gis teravond ln het Alkmaarse Sportpark met 13 verloren van de Engelse ama- teur-combinatie Middlesex Wanderers.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7