LCREEM dubbele BRYLCREEM A.R. in Eerste antwoord van Kamer wacht het minister Staf af C.H.„Hij mag het nog wel eens proberen" beroemde geneesmiddelen in I tablet doen wonderen! Chefarine „4" Agenda Laat uw fijne goed viermaal zo lang meegaan! Tfie perfect hairdressing PRONONCE voor Uw ONDERGOED n WOENSDAG 21 MEI 1958 Vervolg van pag. 1 Mr. G. Vixseboxse (CHU) wilde de staatssecretaris nog wel een kans geven. Volgens krantenberichten zou den bij het leger „wanbeleid en bedrog hoogtij" vieren, zo merkte hij op. Hy was er van overtuigd, dat in deze de door de Tweede Kamer ingestelde commissie nuttig werk zou kunnen doen. Voor de controle op de helmen achtte hij de staatssecretaris geheel verant woordelijk. Of deze aanleiding ziet op zijn post te blijven, aldus mr. Vixse boxse. is een zaak van hemzelf, van het kabinet en zijn party. „Wat mij betreft mag hy het nog eens over doen". Dr. B. S. Polak van de CPN verdiepte zich niet in de persoonlijke schuldvraag. Het betekende voor hem niets een minis ter te vervangen, het liet hem zelfs koud, wie verantwoordelijk was. Het was volgens hem het stelsel, dat niet deugde. Men kan aldus dr. Polak geen anderhalf miljard uitgeven zonder dat er corruptie optreedt. Daarom wilde hij voor deze begroting „geen man en geen cent" geven. Antwoord afwachten De AR-fractie in de Eerste Kamer wil, volgens- haar woordvoerder, de heer H. Algra, eerst het antwoord afwachten, dat de minister vandaag zal geven. De heer Algra had in de krant gele zen, dat er iets aan de hand was met het DML, er zou de laatste tijd iets aan het licht zijn gekomen van corruptie en geklungel. Bij dit alles speelt een belang rijke rol, hoe de verantwoordelijkheid van de minister wordt gezien. Het zou onbehoorlijk zijn een geval van corrup tie aan de minister te wijten. Maar wel komt aan de orde de vraag of het met het personeelsbeleid wel in orde is. Op deze vraag nader ingaande, zei de heer Algra, de sterke indruk te hebben, dat deze dienst onder leiding staat van een uitstekende top. Het per soneelsbeleid is niet in orde. Bij het DML komen menseh terecht niet om speciale capaciteiten, maar omdat men ergens met hen naar toe moet. Daarin moet volgens spreker verandering wor den gebracht. Van deze dienst moet een apart dienstvak worden gemaakt met een speciale opleiding. Minister eerst Tevens is aan de orde de staatsrech telijke verantwoordelijkheid van minis ter en staatssecretaris, maar primair die van de minister. Of de staatssecretaris of deze en de minister moeten aftreden was voor de heer Algra een open vraag, hij wilde daarom eerst het antwoord van de bewindsman afwachten. In ieder geval had de AR-senator waardering voor de duidelijke taal van zijn liberale en katholieke collega's. In tweede termyn verwachtte hy wel een motie van wantrouwen van de zyde van de KVP-woordvoerder. Mis schien zou de minister het wel oppor tuun achten zich te ontdoen van de staatssecretaris van Oorlog. Dat zou de heer Algra echter weinig belangrijk en bevredigend vinden. Belangrijker achtte hij het een vervanger te vin den, die een topfiguur zou kunnen zijn bij de noodzakelijke reorganisatie. Advertentie Dulles over kansen van topconferentie Minister Dulles heeft gisteren op zijn persconferentie in Washington ver klaard, dat binnen drie of vier weken technische besprekingen kunnen begin nen over de mogelijkheid van controle op schorsing der kernwapenproeven, als de Sovjet-Unie niet met onverwachte bezwaren komt. Premier Kroesjtejef heeft onlangs in een brief aan president Eisenhower in beginsel met deze tech nische studie ingestemd. Dulles waarschuwde evenwel, dat er nog heel wat kwesties moeten werden geregeld, zoals tijdstip, plaats en werk terrein van de conferentie. Een topconferentie tussen Oost en West in de komende zomer of herfst achtte Dulles zekerder dan ooit, als blijkt dat een dergelijke conferentie een belangrijk doel dient dat niet langs an dere wegen bereikt kan worden. De briefwisseling over deze kwestie met de Sovjet-Unie was hem „een op voedend proces" geweest. Er bestaat nu in Europa niet meer zo'n krachtig emo tioneel aandringen op een topconferen tie als enige maanden geleden. Dit be tekent echter niet dat er geen topcon ferentie zal komen', doch wel dat men de kwestie kalm op eigen verdiensten gaat bekjjken. Het Westen zal in geen geval op een emotionele vloedgolf naar een topcon ferentie worden gespoeld- aldus Dulles. Staking bij Howaklt in Hamburg mislukt !n de meeste sectoren van bedrijf niets te merken (Van onze correspondent in West-Duitsland) De door de I.G.-Metall (Westduitse Metaalarbeidersbond) uitgeroepen sta king op de Hamburger Scheepswerf Ho- v. aldtswerke. welke was bedoeld als pro test tegen de verkoop van dit staatsbe drijf door de Westduitse regering aan particulieren, is gisteren mislukt. Slechts 30 tot 40 procent van de arbeiders heeft gevolg gegeven aan de stakingsoproep. De vakbond zelf deelde gisteravond mee. dat zestig procent van de arbeiders heeft gestaakt. Rond deze op één na grootste scheepswerf van Hamburg heerste gis teren normale rust alsof er helemaal geen staking van 24 uur was aangekon digd. Stakingspos ten waren er bijna niet en de Hamburgse politie deed na enige uren ook geen moeite meer om door overvalwagens van haar waakzaamheid blijk te doen geven. In enkele afdelingen van de werf kon 't werk niet voor de vol le honderd procent worden uitgevoerd, maar in de meeste sectoren van het be drijf merkte men niets van de staking. Zoals bekend verzet de metaalarbei dersbond zich tegen de verkoop van de aandelen van de Howaldtswerke aan een consortium van drie bedrijven, te weten de Dordtmund Hörder Hütten Union, de Siemens-Schuckertwerke en de Deutsche Bank. Onder meer vreest de vakbond, dat de Nederlandse invloed in de Dordt mund Hörder Hütten Union mettertijd nadelige invloed zal hebben op de werk gelegenheid. Maar het voornaamste mo tief voor de staking was toch wel het politieke beginsel van de vakbond, dat de werf in staatshanden moet blijven. De staking zou invloed moeten uitoefe nen op het in juni te houden parlemen taire debat te Bonn. waarbij Bondsdag en Bondsraad (resp. Tweede en Eerste Kamer) een beslissing moeten nemen over het contract tussen staat en boven genoemd conrortium. De slag in het gezicht, die de Ho- waldt-arbeiders gisteren hun eigen vak bond hebben gegeven, houdt o.m. een zekere politieke onverschilligheid in, als mede de vrees, dat het bedrijf, dat even als alle andere scheepswerven thans zui nig moet zijn op zijn opdrachten, zal lijden onder de gevolgen van een sta king. Bij pijn, griep ol „landerig" gevoel xorgl een enkel tablei dal U weer mei plezier Uw werk kunt doenl Romeinse vondsten te Heemstede (Speciale berichtgeving) Op de terreinen van het Seminarie Hageveld te Heemstede op de westelijke oever van het Spaarne haalde dit week einde een in de archeologie geinteres- seerde jongeman, P. J. S. H. von Harts- velt Müller, uit een greppel een stuk van een Romeinse inktkoker, vervaar digd uit terra sigillata en daterend van 50 jaar na Chr. Als zodanig werd het gedetermineerd door de archeoloog J. D. van der Waals te Amsterdam. Dit is een duidelijk spoor van een Romeinse vesti ging op deze uitloper van de oude zand- rug. die de strandwal eens heeft be grensd. Er zijn nog verscheidene andere vond sten gedaan. Vliegtuigbotsing in V.S. eist twaalf levens Een „Viscount" van de Amerikaanse „Capital Airlines" is gisteren bij Bruns wick in de staat Maryland in botsing gekomen met een militair straalvlieg tuig. Alle inzittenden van de „Viscount" zeven passagiers en een bemanning van vier leden kwamen om het leven. Het toestel was op weg van Pittsburgh naar Baltimore. De bestuurder van het militaire vliegtuig, dat behoorde tot de luchtdienst van dé Nationale Garde van Maryland wist zioh met zijn valscherm in veiligheid te brengen. Hij is met ern stige brandwonden in een ziekenhuis opgenomen. Later werd er op het terrein waar de toestellen waren neergestort nog het lyk van een twaalfde man ge vonden. Hij was de tweede Inzittende van hét straalvliegtuig, een lestoestel van het type T-33. Schofgraverij in Achteveld Als een lopend vuurtje gil? gisteren het nieuws door het kleine Utrechtse dorpje Achteveld, dat vrijvMige ar beiders by de bouw van het Dorpshuis een schat hadden gevonden! Toen men met een bulldozer bezig was de grond te verplaatsen, hoorden enkele arbei ders wat gekraak en toen zy naderbij kwamen vonden zy een glazen weck- pot, boordevol zilveren rijksdaalders, zilveren guldens en kwartjes en dub beltjes. Er ging een groot gejuich op en tien tallen jongelui snelden toe om met de schatgraverij te beginnen. Ook oude mensen en jonge kinderen woelden met de handen de aarde om en vonden nog menig geldstuk. Zelfs gisteravond was men tot laat bezig bij het schijnsel van lampjes geld te zoeken. Ook vanmorgen vond men weer wat geldstukken. In J totaal ongeveer f.500.-. Het blijkt dat dit geld afkomstig is van een Achtevelder, die een kwart eeuw lang een café te Achteveld heeft geëx ploiteerd. Hy heeft dit geld tijdens of vlak na de oorlog begraven in, naar men vermoedt, zes potten. Het grootste deel heeft hij echter teruggevonden, doch de laatste pot met geld kon de eigenaar niet vinden. Telkens wanneer de akker, die vlakbij het café ligt. werd omgespit, zocht hij met een ijzeren staaf het ge hele veld af, maar zonder resultaat. Vorig jaar werden café en grond ver kocht aan het R.-K. Kerkbestuur van Achteveld, omdat men op het terrein een dorpshuis wilde bouwen. Men heeft de vermoedelijke eigenaar, die sinds kort in Soest woont, opge roepen; deze heeft zyn eigendom her kend en laat ook eigendomsrechten gelden. De rijkspolitie, die een aantal getuigen gehoord heeft, zal hem het geld nu ter hand stellen. Of evenwel het kerkbestuur ook rechten zal laten gelden zy is thans immers eigena resse van de grond is nog niet be kend. In Achteveld is deze .schatgraverij" het gesprek van de dag! Geen raadsverkiezing in Vrouwenpolder (Speciale berichtgeving) Voor de 600 inwoners van de Wal- cherse gemeente Vrouwenpolder zal het dit jaar geen gemeenteraadsverkiezing zijn. Zonder stembus en zonder enige verkiezingsspanning zal de 28ste mei a.s. in dit dorp voorbijgaan, omdat de inwo ners nu reeds weten hoe de samenstel ling van de „nieuwe" raad zal zijn: pre cies gelijk aan de huidige raad en daarom zullen er geen verkiezingen plaats hebben. In Vrouwenpolder is namelijk slechts één kandidatenlijst Ingediend, die van de Prot. Ohr. Groep. Twaalf' mensen staan op deze lijst vermeld en de eerste zeven kandidaten zijn de thans zittende raadsleden. De vijf volgende kandidaten zyn beschikbaar ter vervulling van even tuele vacatures. De huidige samenstel ling van de raad is: vier AR, twee CHU en een GPV. Het staat nu reeds vast, dat in Vrou wenpolder geen wijziging in de huidige samenstelling ven de gemeenteraad zal optreden. Daar men er in Vrouwenpolder niets voor voelt om desondanks toch kosten te gaan maken voor propaganda en tijd aan het vervullen van de stem plicht te spanderen, heeft men een be roep gedaan op de kieswet, volgens welke het niet nodig is. dat in dergelijke gevallen verkiezingen worden gehouden. Voordelig Cas+ella-aanbod. Heeft u zich voor dit voorjaar een fleu rig nylon jurkje uitgezocht? Prachtig. Maar het zal heel wat malen gewassen moeten worden. En wees daar echt niet bang voor. Castella Wolwas gaat uiterst behoedzaam om met uw fijne spulletjes. Na talloze malen wassen zijn wol en ny lon, uw jumpertjes, uw fijne lingerie nog zo nieuw en fris als op de dag, dat u ze kocht. Met Castella Wolwas gaan alle tere weefsels wel viermaal zo lang mee En u heeft nu de gelegenheid, op een uiterst voordelige manier Castella Wol was in huis te halen. Zeer tijdelijk be taalt u voor dit prachtige fijne-was- middelslechts een kwartje per pak! Alle dames, die twee pakken Castella Gezinswas of Parels bfj haar winkelier bestellen, hebben recht op een pak Cas tella Wolwas tegen de tijdelijk geldende prijs van 25 cent. Voor deze actie is in iedere winkel een beperkt aantal pakken Castella Wol was beschikbaar. Het is dus raadzaam, direct op dit aanbod te reageren, vóór de normale prijs weer van kracht is WOENSDAG Den Burcht (grote zaal). Leerlingen- uitvoering Balletschool Swlnkels-Hen- drlchs. 8 uur nam. Pelikaanstraat. Openluchtsamenkomst Baptistengemeente. 8 uur nam. Station N.S.: Excursie Ned. Chr. Reis- ver. naar de Expo. 9 uur voorm. Steenschuur 6; Leden verg. „De Natuur vriend". 8 uur ntjxi. Prediker; Zangavond hr. Geref. Zang ver. „Alles ter ere Gods". 7i uur nam. Tesselschadestraat en Hoflaan: Van Schalk-express (P. v. d. A.) resp. 7 en 8 1/4 uur nam. Zoeterwoude (H. Rljndyk 49) K. en O.-excursie PotteriJ Zaalberg. 2 30 u nam. DONDERDAG Hyacinthenstraat: Verkiezingsbijeen komst P. v. d. A. 7 uur nam. Hogt Getuigen. 7$ uur nam. Stadszaal. Voorlichtingsavond bouwma teriaal spaan- en bekledingsplaat .8 uur nam. Kaasmarkt 1. Ledenvergadering Geref. Schoolvereniging. 8 uur nam. Schouwburg. Kinderoperette en ensem bleklasse Mij. voor Toonkunst. 7.30 uur nam. Stadszaal: Finale „d'Oprechte Amateur". 8 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht)Bijeenkomst P. v. d. A. 12^-jardg wethouderschap J. C. van Schalk. 9 uur nam. TrompstraatVerkiezingsbijeenkomst P. v. d. A. 8 1/4 uur nam. Zoeterwoude (H. Rijndijk 49) Excursie Broederschap van oud-padvinders naar Potterij Zaalberg. 8 uur nam. VRIJDAG Schouwburg. K. en O. Rotterdams To neel speelt „Goede Reis". 8 uur nam. Stadhuis. Jaarvergadering Stichting „Fonds tot opsporing tuberculose". C uur nam. Rapenburg 6: Dem. Soc. Studentenver. „Politeia". Spr. prof. mr. B. V. A. Röling over. Nieuw-Gulnea. 7 3/4 uur nam. StadsgehoorzaalVerkiezingsbijeenkomst Prot. Chr. groep. Sprekers mr. C. J. Woud stra. mr. dr. K. de Vries. Ph. v. d. Kooy en D. v. d. Kwaak. Medewerking Haags Matrozenkoor en ..Accelerando". 8 uur nam. Leiderdorp. Gebouw Eikenlaan N.C.V.B. Spr. ds. K. J. H. Burgy over: Jehova-getuigen. 8 uur nam k a i li li Met een ontvangst van het minLste- MpI oriKP WOOrn rle van Economische Zaken in kasteel LV1C71 vvyuivJ waaenaar" is gWerarond een Vler- BIXNENLAND daags bezoek van een uit 48 leden be- Circa 150 artsen uit 17 landen zullen «taande Canadese handels- en goodwill- gedurende drie dagen in Nederland dis- mlssle aan ons land besloten, cussiëren over de organisatie en de ver antwoordelijkheden van de medische dienst van een levensverzekeringsmaat schappij en over een viertal onderwerpen van medische aard- Deze artsen komen naar ons land ter bijwoning van het 6e Internationale congres voor levensverze- kerlnggeneeskunde, dat op 12, 13 en 14 Juni a.s. gehouden wordt ln het Kur- haus te Scheveningen. bare Leeszalen en Bibliotheken zal op 3 juni a.s. haar 50-Jarlg bestaan vieren. Deze vereniging is de overkoepelende or ganisatie voor het gehele Nederlandse openbare leeszaalwezen, waarin de 148 algemene. r,.-k en christelijke openbare leeszalen en de twaalf centrale platte- landsbibllotheken met elkaar samenwer ken. In het RAI-gebouw te Amsterdam wordt van 10 tot 18 oktober de nationale tentoonstelling „Voeding en hygiëne" ge houden ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het overheidstoezicht op de levensmiddelen met gebruikmaking van wetenschappelijke methoden. In de volkshogeschool „Ons Erf" te Berg en Dal zal van 9 tot 14 Juni een Internationale conferentie over de mo derne communicatiemiddelen worden ge houden. Op deze conferentie wil men na gaan. welke Invloed radio en televisie en film op de plattelandsjeugd hebben. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Argentinië: ss. ..Maas land" 26/5: Australië: via Engeland 24'5 en 31/5; Brazilië: ss. „Algenib" 27/5; Ca nada: s.s. „Nieuw Amsterdam" 24/5; s.s. „Maasdam" 28/5; ss. „Waterman" 29/5; Chili: via New York 28/5; Indonesië: s.s. „Automedon" 2/6; Ned Antillen: ss. „Triton" 26/5; Ned. Nw.-Guinea: s.s. „Automedon" 2/6; Nieuw Zeeland: via Engeland 24/5 en 31/5; Suriname: m s. Nestor 28/5; Unie van Z.-Afrika: m s. „Athlone Castle" 24/5: en Z.W-Afrika: m.s. „Bloemfontein" 28/5; Brits Oost- Afrlka: ss. „Ferdinand de Lesseps" 24/5; s. „Africa" 29/5. De Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft dr. L. G. Westerink leraar ln de klas sieke letteren aan het gemeentelijk lyceum te Emmen. een subsidie verleend voor d» uitgave van een anonieme Griekse com mentaar op Plato's Philebus, het werk waarin de vraag wordt behandeld, of het genot dan wel het denken het belang rijkste ln het mensenleven ls. Ter gelegenheid van het 60-Jarlg be staan van de Vereniging van Onderoffi cieren .Ons Belang" zal op dinsdag 10 juni van 10 tot 18 uur op net Malieveld te 's-Gravenhage een leger- en lucht machtdag worden gehouden. Op 30 en 31 mei zal ln Utrecht het vierde landelijke ziekentruiscongres wor den gehouden. Van 2 tot en met 9 augustus zal ln de ambachtsschool te Apeldoorn een unieke Internationale tentoonstelling van zeldzame postzegels gehouden worden. Er zullen o.a. zegels uit particulier bezit ge toond worden van het Vatlcaan, Israël. Engeland, de V.S., enz. Vooral van bui tenlandse zijde verwacht men een grote deelneming, om. uit Weet-Dultsland. Vrijdagmiddag as. zal het ma. .Wil lem Ruys". onder commando van kapitein Frits de Jonge, uit Rotterdam vertrekken voor de eerste der vier cruises, die het vlaggeschlp van de Kon. Rotterdamsche Lloyd, dat 12 dagen geleden van zijn, al thans voorlopig, laatste reis uit Indonesië ln Nederland terugkeerde, deze zomer zal maken. De 22 dagen durende reis gaat dit maal, evenals op de 2e cruise, die op 14 Juni begint naar Bermuda. New York en de Azoren. Het schip is voor ongeveer 80% van de beschikbare accommodatie volgeboekt, maar van het totaal aantal passaelers komt slechts ruim 15% uitNe- derlnd: de overige bijna 85% bestaat uit Engelsen, die zaterdag ln Scmthampton aan boord komen. Van 30 mei tot 3 juni a.s. zullen de Britse visserij- en pol'tlevaartuigen H.M.'s ..Watchful" en H M 's ..Squirrel" een operationeel bezoek brengen aan Scheve ningen. BUITENLAND Naar van gewoonlijk betrouwbare zijde te Amman, ae hetofdstad van Jorda nië. verluidt zullen de ministeries van Buitenlandse Zaken en Defensie, alsmede de legers van Jordanië en Irak binnen een week worden verenigd. Engeland heeft gisteren reeds deze Iraaks-Jordaan- se federatie erkend. Dit ls nog niet ge schied ten aanzien van de Verenigde Arabische republiek van Egypte en Syrië. President Kekkonen zal donderdag aan het hoofd van een grote Finse dele gatie naar Moskou reizen. Het geldt een tegenbezoek voor dat van president Wo- rosjilof twee Jaar geleden, maar vermoe delijk zullen ook onderhandelingen over de Fins-Russlsohe betrekkingen gevoerd worden. De Finse delegatie heeft een sterk economisohe Inslag en in Finland wordt zowel ln de pers als elders gesproken over de mogelijkheid, dat de reis zal lelden tot een uitbreiding van de economische sa menwerking tussen belde landen. Een sneltrein ls gisteren bil het bin nenrijden van het station van Tsjamaraj. 620 km. van Bombay verwijderd, ont spoord. Volgens de eerste berichten zijn dertien personen omgekomen en vijftig gewond. Vijfhonderd Britse soldaten uit Boeralml hebben met gebruikmaking van tanks een aanval gedaan op de stad Kartsja ln Oman. aldus een bericht van het bureau van de Imam van Omam ln Damascus. Het gevecht had zeven uur ge duurd. Aan Britse kant zouden 50 en aan de kant van Oman 15 mensen gesneuveld zijn. Volgens de Daily Mail zou de Britse regering de studie bekostigen van een strikt geheim project voor de bouw van vliegboten tot 15.000 ton die duizend pas sagiers zouden kunnen vervoeren. De En gelse regering heeft, zo zegt het blad. de eerste stap gedaan om de kloof tussen het vliegtuig en het passagiersschip te over bruggen. Er zijn gisterochtend tachtig oerso- nen. voor het merendeel schoolkinderen en kantoorbedienden gewond bij een spoorwegongeluk nabij Palslev ln Schot land. Er zijn geen doden Het ongeluk gebeurde doordat een goederentrein in reed op een personentrein met ongeveer 300 passagiers. Twee van de zes wagons van de personentrein werden voor de helft ln elkaar gedrukt. Ter gelegenheid van de viering van het tien-Jarig bestaan van de Staat Is rael is in opdracht van de Israëlische re gering ook in Nederland een herdenkings- miunt geslagen en wel uit zilver van een gehalte 900 1000. voorshands tot een aan tal van 100.000 stuks. De Rijksmunt te Utrecht ls met de uitvoering van de op dracht belast. De munt ls vervaardigd naar een ontwerp van een Israëlische kun- tenaar en weegt 25 gram. In een der hoofdstraten van Oslo heeft de politie gisterochtend een 50- jarige man gearresteerd, die zei op weg te zijn naar het openbaar badhuis. De man ging slechts gekleed in schoenen en bril. De wijziging in het stelsel van ar- beidsnormen en premies, die voor een groot deel van de arbeiders neerjkomt op een loonsverlaging in sommige geval len van 15 k 20 procent heeft ln Tsje- cho-Slowakije grote ontevredenheid ge wekt. De overheid heeft meegedeeld, aat zil de tering naar de nering moet zetten. Als het arbeidsrendement omhoog gaat. zegt men. kunnen ook de lonen beter worden. De Westduitse luchtmacht streeft er naar tegen 1963 over 2.700 front- en les- vliegtuigen en tachtigduizend man perso neel te beschikken Na afloop van de be spreking van minister Strauss met opper - officieren van de luohtmacht werd be kendgemaakt, dat men aan het einde van dit Jaar over drie eenheden Jachtvliegtui gen en bommenwerpers zal beschikken. In het gebied van Fort Hall ln Ke nia zijn 102 leden van het geheime ge nootschap Klama Kla Moelngl gearres teerd. dat er op uit zou zijn blanke en zwarte tegenstanders te vergiftigen, aldus wordt uit Nairobi gemeld. Er zijn ln to- Er zijn ineen grot nabij de Marok kaanse stad Rabat versteende beenderen waaronder een menselijke kaak, gevonden, die naar schatting 180.000 Jaar oud zijn. Twee Franse geleerden, Valleis, directeur van het Antropologisch museum te Parijs en Roche, die het onderzoek lelden, zijn van oordeel, dat de kaak heeft toebehoord aan een wezen, dat primitiever ls dan de Neanderthaler. Het eerste Israëlische laboratorium voor atoomonderzoek ls gisteren ln de omgeving van Tel Aviv in gebruik ge nomen. De Amerikaanse atoomgeleerde prof. Oppenhelmer. die speciaal voor deze gelegenheid ls overgekomen, woonde de opening bij. Het laboratorium, dat Is uit gerust met een Amerikaanse reactor, maakt deel uit van het Weizmann-lnstl- tuut voor natuurkunde. Er hebben zich op verkiezingsbijeen komsten van de neo-fasclstlsche Italiaanse Sociale Beweging te Genua en te Cavar- zere. naby Venetië, ongeregeldheden voor- Advertentie Alleen gezond haar Is mooi haar! heeft die werking! IBrylcrccra bevat vele waardevolle haarvoedende stoffen en zuivere, natuurlijke oliën - zy houden haar en hoofdhuid gezond en fris. Massage met Brylcreem bestrijdt roosvorming en maakt droog haar weer vitaal. Brylcreem houdt uw haar gezond! Ja, deze beroemde Engelse hairdressing verzorgt uw haar ♦V langs twéé wetenschappelijke wegen t ÉIM Brylcreem is geëmulgeerd. Daar» door kan Brylcreem iedere haar apart soepel, glanzend en vry van stof en vuil houden. Geen „geplakte" haren meer! Met Brylcreem valt uw haar lot en natuurlijk, en blijft toch korrekt op zijn plaats. Heel de dag! Beecham (Nederland) N.V. Voor engros: Jacq. Mot N.V. Amsterdam gedaan waarhij ongeveer twintig perso- nen lichte verwondingen hebben opge^ lopen. Op deze bijeenkomsten kwam het tot vechtpartijen tussen de neo-fasclsten VOOR HEDENAVOND Hilversum I (402 m.) NCRV: 18.00 Leger des Heilsmuz. 18.15 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Ver enigingsleven. caus. 18.30 Koorzang. 18.50 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Vlooi, cello en orgel. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Kerkconc. 21.30 Rep. 21.50 Gram. 22.00 Klankb. over Alice Nahon. 22.20 De Hoorschelp, een akoestikon. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS- ber. 23.15 Sportuitsl. 23.2024.00 Gram. Hilversum II (298 m.) VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.40 Act. 18.50 Gram. 19 00 V. d. Jeugd. 19.10 Joods progr. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door. caus. 20.15 Amus. muz. 20.30 Loralne hoorsp. 21.45 Strijk- sextet. 22.10 Marimba. 22.50 Medische krcrn. 23.00 Nws. 23.15 Orgelspel. 23.50 24.00 Soc. nws. in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 17.0017.45 V. d. kind. NTS: 20.00 Weekjourn. AVRO: 20.30 Luipaard op schoot. 21.0022.40 Ninotchka, TV- spel. VOOR DONDERDAG 22 MEI Hilversum I 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen- febed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. .50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9 40 Gram. NCRV; 10.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Chansons. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinb meded. 12.38 Ballroomork. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Pianorecital. 13.40 Amus. muz. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15 39 Pianorecital. 16.00 Bijbel lezing. 16.30 Strijkkwartet. 17.00 Voor de ieugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 letropole ork. NCRV: 18.15 Fries progr. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Lichte muz. 19.50 A.R., pol. caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Tijdschriftenkron. 22.10 Or- ;elconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverden- ;lng. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Sport uitslagen. 23.20 Zwitserse muz. 23.50 24.00 Gram. Hilversum II 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO; 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Eten over de grenzen, caus. 11.15 Orgel en saxo foon, 11.50 Voordr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnbaneded. 12.33 Pianospel. De Sovjet-Unie ontvangt per Jaar meer dan 100 miljoen dollar aan Invoer- i rechten voor geschenkzendingen uit de I vrije wereld, zo heeft de Amerikaanse I commissie voor on-Amerikaanse activitei ten bekend gemaakt. Dit geld w^rdt om gebruikt voor steun aan de lO^OO com- l munisten in Canada, van w" /and uit veel paketten naar Rusland verzonden worden. Canada's aandeel in de invoer rechten wordt gesteld op 20 tot 30 mil joen dollar. Den Burcht (Jacobazaal). Receptie To neelver. D.O.B. 2.304.30 uur nam. Volkshuis: Poppentheater „Harlekijn" speelt „Jan Klaassen en de draak". 2± en 4 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Openbare lezing Jeho va's Getuigen. 4 uur nam.; Wachttoren studie Jehova's Getuigen. 5 uur nam. MAANDAG Leldse Hout: Sportdag sectie C.J.M.V. en Jongenswerk. Volkshuls: Poppetheater „Harlekijn" speelt „Het geheim van de flesgeest". uur nam. Papenstraat: Excursie Ned. Chr. Reis ver. naar Brugge, Gent en Antwerpen. 6fr uur voorm. DINSDAG N oor d wij k-a a n-Z e e (Buis ter Duin)Modeshow WSL. 8$ uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werfpark l Tentoonstelling geolo gie van Nederlanu. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Lakenhal: Tentoonstelling Pleter Ge- raedts (tot 27 mei). (Werkd. 105. zon en feestd. 15 uur) BIOSCOPEN Lldo: „Sayonara'14 Jaar. Werkdagen: 2.30 en 8 uur; zondag: 3 en 8 uur. Luxor: ,,'s Nachts ln de groene kakatoe" A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Dagelijks van 102 uur kleurenfilm van het bezoek van het Engelse Koningspaar aan Nederland Casino: „Die Sünderln vom Ferner-Hof' 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur Zondag; 280, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Elke minuut telt Rex: „De weg der vergelding". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon: „Bonjour Pristesse" 18 Jaar. Werkdagen; 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst der apothe ken te Lelden wordt waargenomen door: «.potheek Boekwyt, Breestraat 74, tel. 20552 en te Oegstgeset door Apotheek Oegstgeest, WilhelmTnapark 8, tel. 26274. Bij geen gehoor bij Uw huisarts ot specialist, bel op dokterstelefoon 22222. 12.50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Amus. muz. 13.55 Beursber. 14.00 Bas en plano. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Gram. 15.45 Voordr. 16.00 Gram. 16.30 Tiroler muz. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Dansmuz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz, 18.45 Sportproblemen. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kind. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Kamerork. en soliste. 21.15 'n Hond Jankt hoorsp. 22.40 Journ. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen van New York. 23.16 Act. of gram. 23.2524.00 Nieuwe gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Gastenboek. 20.40 Voor de Jeugd. 21.10 Kookpraatje. 21.20 Modeshow. 21.50 Epiloog. Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Orkestconc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Meded. 13.15 Amus. muz. 13.55 Sport 14.00 V. d. scholen 15.00 Amus. muz. 15.45 Kritieken. 16.30 Gram. 16.45 Caus. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.40 Sport. 18.45 Composers' Gallery. 19.00 Onbekend. 20.00 Symf. conc. 21.00 Nws. 21.15 Caus. 21.45 Gevar. muz. 22.30 Voordr. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.06—23.11 Koersen. Engeland, BBC Light Progr. 1500 en 247 m. 12.00 Orgelspel. 12.30 Nws. en v. d. arbeid. 13.00 Pianospel. 13.15 Amus. muz. (Om 13.30 Nws.t. 13.45 Voor de kleuters. 14.00 Voor de vrouw. (Om 14.30 Nws.). 15.00 Amus. muz. (Om 15.30 Nws.). 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en mrs. Dale's Dag boek. 16.45 Theater- en filmmuz. 17.30 Nws. en gevar. muz. 18.00 Lichte muz. (Om 13.30 Nws.). 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. j 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hersengym. 20.00 Gram. 20.30 Nws. en brievenbeantw. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.00 Twintig vragen. 22.30 Nws. 22.40 Jazzmuz. 23.15 Lichte muz. (Om 23.30 Nws.). 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Klassieke muz. 13.00 Nws. 13.15 Operetteconc. 14 00 Gevar. muz. 16.00 Ork. conc. 16.30 Oude muz. 17.00 Nws. 17.50 Gram. 19.00 Nws. 19.20 Lichte muz. 20.15 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.30 Lichte muz. 22.45 Dansmuz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.10—1.00 Gewijde muz. Frankrijk, Progr. 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Operamuz. 14.05 Kamer- muz. 14.55 Klassieke muz. 16.40 Kamer- muz. 17.10 Gram. 17.15 Orgelconc. 18.00 Klassieke muz. 20.00 Gram. 20.05 Ork.- #conc. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Amus. muz. 12.34 Ope- rettemuz. 13.00 Nws. 13.11 Houtblazerstrlo. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 15.00 Schoolradio. 15.30 Houtblazers trlo. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen 16.02 Voordr. en zang. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kind. 18.15 Gram. 18.30 V d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstel ling. 20.00 Pol. caus. 20.10 Moderne tijden. 20.40 Verz. progr. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws 22.15 Caus. 22.40 Harprecital. 22.55—23.00 Nws. 484 m. 12.00 Gram. 12.30 Idem. 13.00 Nws. 14.15 Gram. 14.30 en 15.30 Idem. 16.05 Lichte muz. 16 35 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gram. 21.00 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.40 Gram. 22.55 Nws. Advertentie LEIDEN Breestraat 65 Telefoon 21800 OEGSTGEEST Geversstraat 41 Telefoon 23917 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 aur) o <3 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Garmisch P. Ziirich Genève Locamo Wenen Innsbruck Rome AJaccio Mallorca Algiers 5 5 a 31 regen zw 4 13 5 zwaar bew. wzw 6 13 0.2 lloht bew. zzw 6 13 0.2 zwaar bew. w 1 18 0.2 half bew. w 7 14 0 licht bew. zw 7 17 0 lloht bew. wzw 4 16 0 zwaar bew. w 3 20 0.4 regen nnw 4 24 3 lloht bew. w 5 20 2 half bew. nw 1 18 2 zwaar bew. w 2 28 0 zwaar bew. nw 3 24 0 zwaax bew. n 2 24 0 geh. bew. nnw 2 27 0 lloht bew. z 1 24 0 lloht bew. z 2 24 0 half bew. windstil 27 0 zwaar bew. w 4 27 0 zwaar bew. zo 1 26 0 lloht bew. zw 5 24 0 onbewolkt windstil 29 0 onbewolkt windstil 29 0 lioht bew. windstil 23 0 zwaax bew. windstil 27 0 half bew. wzw 4 27 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2