Vechtjas Cockie Gastelaars breekt Europees record op 100 m. vrije slag Pleister op wonde van gevoelige zwemnederlaag in Blackpool Verdiende zege van Nederlands polo-zevental in Cardiff Njord nam revanche op Nereus en won bovendien hoofdnummer Henk Visser won verspringen en de 100 meter sprint MAANDAG 19 MEI 1958 Binnen 24 uur driemaal onder de 1.04 In hetzelfde bad, waar onze zwemmeisjes een jaar geleden zes wereldrecords op haar naam brachten, heeft de Nederlandse zwem ploeg dit weekeinde een gevoelige nederlaag geleden. Met 95 tegen 75 punten heeft Groot Brittannië de tweedaagse zwem- interland in Blackpool gewonnen en dat wil dus zeggen, dat van de achterstand, die reeds op de zo teleurstellende eerste avond werd ver kregen, geen punt is ingelopen. Zonder twijfel is het tijdstip, waarop deze krachtmeting is gehouden, voor onze ploeg zeer ongunstig geweest. De Nederlandse zwemmers en zwemsters kwamen in Blackpool voor het eerst in dit seizoen op een grote baan (55 yards) aan de start en velen zijn nog niet aan de trainingscampagne van de in september te houden Europese kam pioenschappen begonnen. Maar ondanks deze handicap heeft de twee kamp in Blackpool aangetoond, dat er wat de dames betreft van een Nederlandse zwemhegemonie in West-Europa geen sprake meer is. Op vrijwel elke slag zijn de Britse zwemsters de laatste tijd be duidend sterker geworden en met de Duitse zwemsters zullen zij straks in Boedapest op nagenoeg alle nummers tot de serieuze kandidaten voor de Europese titels behoren. Geen Nederlandse hegemonie meer Gelukkig zijn in het zoute water van Derby Baths ook enkele uitste kende prestaties geleverd en dan dient in de allereerste plaats de naam van Cockie Gastelaars te wor den genoemd. De Schiedamse vrije slag-sprintster heeft het gepresteerd binnen de 24 uur drie maal op de 110 yards onder de 1.04 te .blijven. Na de officieuze 1.03.6 van vrijdag in de vrije slag estafette was de hoop gewettigd, dat Cockie op het persoonlijke nummer haar in Mel bourne gemaakte Europese record van 1.05 zou kunnen verbeteren. En deze verwachting is nu eens niet op een teleurstelling uitgelopen. In een prachtige race, waarin noch Diana Wilkinson (1.06.6), noch Greet je Kraan (1.07.1) haar tot het uiterste konden opjagen won Cockie in de nieuwe Europese recordtijd van 1.03.9 Precies een uur later sleepte de felle vechtjas uit Schiedam in het slotnummer de Nederlandse zege op de 4 x 110 yards wisselslag estafette uit het vuur door in de niet-officiële tijd van 1.03.2 de grote achterstand van haar ploeggenoten volledig weg te werken. Ook de 440 yards vrije slag dames werd een duidelijke overwinning met al leen maar strijd tussen de beide Rob- benzwemsters Mary Kok en Judith de Nijs. Met een iets betere verdeling van krachten en een vroeger ingezette eind spurt van de aan de finish nog lang niet ..leeg'' gezwommen Mary Kok was ook hier het Europees record (5.02) ge sneuveld. Mary Kok en Judith de Nijs waren al op de eerste baan van haar tegenstand sters Jean Taylor en Elspeth Ferguson weggezwommen. Judith nam in goede stijl de leiding en Mary Kok volgde haar op ongeveer een halve lengte in vrij rustig tempo en met kennelijk nog veel reserve-krachten achter de hand. Pas halverwege de laatste baan kwam de aanval van de sterkere Mary. Zij won in 5.04.9. Judith tikte in 5.05.2 aan, Elspeth Ferguson, als eerste Britse zwemster, in 5.14.8. Amateurs Uitslagen standen le KLASSE A CVV-DCG 2—0 Gouda»Unitas 31 VCS—DWV 4—1 ZeeburgiaUW 22 Velox 21—35 OSV 21—19 DOG 22—30 UW 21—18 CW 21—26 Gouda 21—17 Quick H. 21—25 VCS 21—16 DWV 2 li24 RFC 21—15 Unitas 2020 Zeeburgia 217 PROMOTIE NAAR le KLASSE Spartaan '20West Frisia 10 LaakkwartierDe Spartaan 03 2e KLASSE A VFC—VUC 2—1 DCV-RKAW 2—3 3e KLASSE A ArchipelVoorburg 01 PostduivenRVC 51 WestlaoidiaDHL 10 Alph'a—HPSV 0—2 DelftCromvlict 31 Archipel 22—33 RVC 22—18 Delft 22—28 Alphia 21—17 GD A 21—26 Crom vliet 21—17 Postduiven 2126 Voorburg 2116 Wesülamdia 22—23 GSV 21—15 DHL 21—22 HPSV 21—15 3e KLASSE B CeleritasWesterkw. (geen scheidsr.) WilhelmusRoodenburg 00 TYBB—VIOS 7—1 VVP—Hillegom 7—2 (Hillegeun degradeert) Roodenburg 2232 WP 2220 Celeritas 21—30 VK>S 22—19 TYBB 2230 Rijswijk 21—17 R coerda 2123 Westerkw. 2116 Alphen 21—22 Wilhelmus 22—16 VVSB 22—21 Hillegom 21—12 4e KLASSE D KranenburgMaasstraat 10 Stolwijk—VEP 1—2 OudewaterTcmegido 30 BodegravenDSO 42 Woerden—A DS 3—1 4e KLASSE E BoskoopVDS 21 HaastrechtNieuwerkerk 52 St. VolhardenLenig en Snel 23 ZATERDAGVOETBAL 2e KLASSE Kozakken BoysExcelsior M 12 4e KLASSE A Rouwkoop—ROL COCKIE GASTELAARS .heldin van Blackpool Op de rugslag was het precies an dersom. Hier speelde zich een harde, bijna venijnige strijd af tussen de En gelse rivalen, de Olympische kampioene en oud-wereldrecordhoudster Judy Grin- ham en de huidige wereldrecordhoudster Margaret Edwards. Ria van Velsen kwam na haar slechte keerpunt in de touwen terecht en Jopie van Alphen kon het tempo op de laatste 25 meter niet meer volgen. Margaret Edwards won in 1.12.5. slechts 0.1 sec. boven haar wereld record. Judy Grinham werd tweede in 1.13.6, Jopie van Alphen derde in 1.14.1 en Ria van Velsen vierde in 1.15. De heldin iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Waarschuwing Voor de K.N.Z.B. betekent Black pool 1958 een waarschuwing. Een waarschuwing, dat het niet langer mogelyk is de training van de nationale vertegenwoordigers en vertegenwoordigsters op dezelfde gedecentraliseerde wyze te laten voortgaan. Jarenlang heeft Neder land met succes kunnen profiteren van het enthousiaste en onbaat zuchtige werk van de amateur- clubtrainers en trainsters. De riva liteit onder die trainers had vaak grote prestaties tot gevolg. En in die opeenvolging van successen heeft men nooit willen denken aan het geen er zou kunnen gebeuren wan neer dat enthousiasme eens zou af nemen en wanneer een of meer van die toptrainers zou uitvallen. De zwembond zal moeten ingrijpen om te voorkomen, dat het met de Ne derlandse zwemmerij in internatio naal verband dezelfde kant opgaat als het met re meeste takken van de Nederlandse sport is gegaan, na melijk de weg omlaag naar het niveau van de „achtergebleven ge bieden" in de sport. Illlllillllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Margaret Edwards gekregen, daarna verloor de weer stroef en schokkerig zwemmende Ada den Haan nog enkele meters. Atie Voorbij, ook al 'niet in vorm kon er niets van terugwinnen en zo moest Cockie Gastelaars tegen Diana Wilkinson een achterstand van bijna 4 meter proberen in te lopen. Het werd een onvergetelijke race, waarin de klei ne Britse als het ware werd opgeslokt door de onweerstaanbare SZC-zwemster. Enerverende race Twee prestaties bij de heren hebben de Nederlandse harten in Blackpool goed gedaan. Theo Hoogveld moest op de vrije slag in Neil Mc Kechnie zijn meer dere erkennen, maar niet meer dan met een nagellengte na een enerverend duel, waaruit beiden met. dezelfde 58.2 te voorschijn kwamen. Jan Osinga werd op de laatste 15 meter door Stan Clarke naar de vierde plaats verwezen. De nieuwe Haagse schoolslagcrack Wieger Mensonides zorgde voor de eni ge Nederlandse overwinning bij de he ren en door het eveneens uitstekende zwemmen van Ab Kroonenburg werd het zowaar een dubbele zege. Na het laatste keerpunt zwom Mensonides in goede spurt met een prachtige armslag van zijn voornaamste belager Brian Day weg om in 2.47.1 aan te tikken. Ab Kroonen burg, die naast Day was gebleven, kon de Engelsman tenslotte iets voorkomen en met 2.48.3 tikte hij 0.2 sec. eerder als tweede aan. Een overwinning, die 5 winstpunten opleverde. Het gezicht van de herenploeg was gered. Oud-Oranje deelt met Belgen: 2—2 In het Feyenoord-stadion te Rotter dam is zaterdag een wedstrijd gespeeld tussen de oud-internationals van Ne derland en België. De ontmoeting ein digde in een gelijkspel 22, nadat de rust met blanke 6tand was ingegaan. Leo Halle. de Leeuw van De venter. in duel met een van de Bel gische oud-internationals. Ruim 35.000 toeschouwers woonden de wedstrijd, waarvan de baten voor de oorlogsinvaliden bestemd waren, bij. Nederland begon onfortuinlijk. Doelman Halle liet bij de eerste aanval namelijk een hard schot van Ohaves tussen zijn benen doorglippen. De bal bleef echter op de doellijn steken. Later kreeg hij evenwel verschillende malen de gelegen heid te bewijzen waarom hij de bijnaam de „Leeuw van Deventer" kreeg. Man moedig wierp Halle zich voor de aan stormende tegenstanders en stopte en kele mooie schoten op prachtige wijze. Kordaat ingrijpen kenmerkte ook het optreden van de Belgische keeper Raedt, die zijn doel uitstekend en stijlvol ver dedigde. Ook in het veld gebeurde er veel. dat bewondering afdwong. Opmer kelijk was de grote tactische en techni sche vaardigheid, waarover vele spe lers nog beschikken. Tezamen met het uitstekende plaatsen leidde dit vaak tot mooie aanvallen. Hierbij vielen aan Ne derlandse zijde vooral Draeger en De Vroet op door hun grote beweeglijkheid. Ondanks beter spel van de Oranje mannen in de eerste helft werd er niet gescoord. Vijf minuten na de hervatting besloot Chaves een Belgische aanval met een onhoudbaar schot langs de paal (01). Dertien minuten later veroor zaakte een verre trap van linksachter Stoffelen een misverstand in de Bel gische defensie, waardoor de bal in het verlaten doel rolde en het tikje van Rozenburg niet meer nodig was. (1—1). Deze speler verschafte na 38 minuten Nederland een 21 voorsprong uit een strafschop wegens hands. Energieke Belgische pogingen voor de gelijkmaker hadden in de laatste secon de succes. Een verre kogel van Thys ver dween onhoudbaar in het net (22). Hattrick van Van der Toorn Cockie Gastelaars heeft dus de hel- dinnerol vertolkt en vooral haar optre den in het laatste nummer van de in-' terland (de estafette) heeft publiek, deelnemers eA officials in extasse ge bracht. Jopie van Alphen had als eerste c zwemster een kleine achterstand op heert zaterdagavond in de Em- Britten werden na rust overspeeld Het Nederlandse waterpolo-team Lustrumwedstrijden Argo Het meest spectaculaire nummer van de lustrumwedstrijden van de Wageningse Studenten Roeiver- j eniging Argo, die dit weekeinde op de Bosbaan te Amsterdam werden gehouden, was ongetwijfeld de race tussen Laga en Nereus in de stuurmanloze Vieren. De start was prachtig gelijk en zonder uitzonde ring hebben de twee ploegen in afwisselend tempo elkaar de lei ding afgesnoept. Eerst 25 meter voor de finish kon Nereus, profiterend van de luwte voor de tribune, iets weg lopen en met 6 min. 39.9 sec. win nend door de finish gaan. Njord boekte op deze wedstrijden en kele goede resultaten. De Leidse skiffeur Poortman won zaterdag met grote voor sprong het nummer overnaadse skiff, terwijl Njord bovendien zegevierde in het nummer Overnaadse twee. Zondag wonnen de Leidse studenten het nummer Oude Vier. Een sensatie, want zij versloegen daarby Varsity-win- naar Nereus Njord maakte een tyd van 6.55.5, Ne reus 6.57 en Argo 6.57.2. De race van de Oude Vieren was niet het hoofdnummer van deze lustrumwedstrijden. Dat was de Jonge Acht A. Ook in deze race zege vierde Njord. Met vrij grote voorsprong gingen de Leidse roeiers vóór Aegir en Triton door de finish. Njords Jonge Acht roeide de race in een tyd van 6 min. 10.4 sec. en dat betekende een nieuw Bosbaan-record. Voorts won Njord het nummer Jonge Vier A in de tijd van 7 min. 03,9 sec. voor DDS en Aegir. Zowel in de Over naadse Vier KNSRB en de Lichte Acht eindiede Njord op de tweede plaats achter respectievelyk Tritor en Nereus. Het nummer Oude Acht werd gewon nen door Laga voor Nereus. In de damesnummers noteerden we ook successen voor De Vliet. De Leidse damesstudenten zegevierden bij de dames Oude Vier in 3 min. 48,9 sec. voor Nau tilus en Viking, die de tweede en derde plaats deelden met 3 min. 55,6 sec. en wonnen de race in de Jonge Achten in 3 min. 31,2 sec. Amstel werd hier tweede in 3 min. 37,2 sec. en De Hoop eindigde op de derde plaats. pire-Pool te Cardiff een alleszins verdiende 63 zege behaald op het Engelse zevental. Bij de rust leidde Nederland met 2—1. Het is een vrij gemakkelijke overwinning voor de ploeg Frans Kuyper geworden, een zege die voornamelijk te danken was aan twee factoren: hechter team verband en zuiverder plaatsen. De Britten móchten zich gelukkig prij zen, dat doelman Ian Johnson bij zonder in vorm was, anders waren de cijfers zeker nog ongunstiger voor hen geweest. De grote man in de Nederlandse voor hoede was dit maal de GZC-er Cees van der Tooren, die met drie doelpunten top-scorer werd. Ook de Hagenaar Haro Ran, linksachter, speelde sterk. Al in de eerste minuut namen de Ne derlanders de leiding. Dat gebeurde toen Fred van Dorp een vrije worp had ge nomen. Hans Muller raakte de bal even aan en doordat het schot van richting werd veranderd was Ian Johnson kans loos (01). Cees van der Toorn zorgde voor een tweede Nederlands doelpunt (0—2). Nog voor de rust bracht Knight de stand op 12. In de tweede speeltUd werden de Britten overspeeld. De Nederlandse voorhoede bleek te snel te zijn voor de Britse verdedigers, die steeds weer dek- kingsfouten maakten. In het doel toon de Ian Johnson nu zyn klasse. Gevaar lijke schoten van Cees van der Toornen Hans Muller verwerkte hij bekwaam. Toch kon hij niet verhinderen dat Van der Toorn zyn hattrick voltooide en Haro Ran voor een vyfde Nederlands doelpunt zorgde. Midvoor Spooner gaf de score vervol gens een wat redelijker aanzien voor de Britten door een tweede doelpunt voor zijn team te scoren. Fred van Dorp herstelde de marge even later, doch kort voor het eindsignaal van de scheids rechter was het wederom Spooner die de Nederlandse voorsprong tot drie doel punten terugbracht (3—6). LFC 2SHS 3 3—2; -2. Bloemen voor de Vier van De Vliet tijdens de Argo-lustrumwed- urijdftn op da Bosbaan. Reserves KM V B BETAALD VOETBAL Bes. 2e divisie B: DOSKO 2—EBOH 2 22; DHC 2Emma 2 31; Baronie 2 RBC 2 5-4); Xerxes 2—UVS 2 1—1; ONIA 2—Haarlem 2 1—7. AMATEURS Res- 2e klasse A RVC 2—Quick 2 1- Res- 3e klasse A: Lugdunum 2Wil helmus 2 3—0; WP 2—Rijswijk 2 7—1; UVS 3—LFC 3 0—3. Res. 3e klasse B: Archipel 3UVS 4 3—3. ZATERDAGVOETBAL Res. 3e klasse A: 's-Gra venz SV 2 Jodan Boys 2 32 (Jodan B. degra deert); Leiden 2Quick Boys 3 uitg.; ROL 2SHS 2 0—1; Ter Leede 2JAC 3 3—Zwaiuwen 3-4DBWO 9 8—1. Nationale wedstrijden te Amsterdam (Van onze atletiekmedewerker) De bloem van de Nederlandse atletiek was gisteren in Amsterdam te vinden, waar AAC, op de sintelbaan aan het Olympia Plein, nationale wedstrijden organiseerde. Ieders belangstelling ging natuurlijk uit naar het verspringen. Henk Visser, de laatste tijd in uitstekende vorm, was n.L één van de deelnemers. Sprong hij onlangs 7.75 m, ditmaal moest hij hij met „slechts" 7.72 m, ge noegen nemen, wat natuurlijk ruim schoots voldoende was om zijn con currenten achter zich te laten. Alhoe wel, in Visser's clubgenoot, de AAC'er Hofstede, heeft de Nederlandse natio nale ploeg een uitstekende „tweede man". Ook hij overschreed de 7 meter grens, al was het dan maar met één centimeter. Naar de 800 m. heren A, met de na tionale recordhouder op dit nummer. Meindert Blankensteyn (Trekvogels) aan de start, zag men eveneens met spanning uit. Nu de PSV'er Hans niet van de partij was, stond het voor ieder een echter wel vast, dat de Trekvogel atleet ditmaal de winst zou grijpen. Het heeft echter maar een haar gescheeld of Heida (AV '23) was hem te vlug af ge weest. Op de streep werd eigenlijk pas het duel beslist. Tijden resp.: 1.56.1 en 1.56.2. De AAC'er Janssen nam de 1500 m heren A voor zijn rekening en hij deed dat met een tijd van 3.56.2. De sprint overwinning bij de heren ging ditmaal naar verspringen Henk Visser (10.9); Hans Smit (VenL) die tweede werd klopte verrassend clubgenoot Aad van Hardeveld. die overigens wel wat te leurstelde. Voor beide werd 11.- sec. ge noteerd. Hannie Bloemhof (Palthene) won bij de dames volgens verwachting, alhoewel èerst na felle strijd met Ine Speljk (Enschede). Tijden resp. 12.1 en 12.2. De oud-Leidenaar Warmenhoven. nu lid van het Amsterdamse AAC. zorg de voor de verrassing van de dag door op het hoogspringen international Num merdor (Olympic) met springplank schoen en al te verslaan. Zijn sprong van 1.86 m is hoopgevend. Nummerdor bereikte slechts 1.81 m. Tussen al dit nationale vuurwerk gin gen ook enkele Leidse pijlen de hoogte in. Allereerst die van Hans Peen 'Hol land). Deze middag is toch wel over duidelijk gebleken dat deze sterke ju nior op de 600 m. j. B de beste van het land genoemd mag worden. Kees Smit eveneens van Holland, deed echter niet voor hem onder. De kleine Leidenaar sleepte na *n zeldzaam span nende 100 m race een prachtige eerste plaats uit het Amsterdamse vuur, vóór de Haarlemmer Bob Steenbergen en diens clubgenoot Duits, die beiden, even als Smit, 11.4 voor zich lieten afdruk ken. Piet Seller (Holl.) stelde niet te leur op de 400 m. B. Voor hem was dit maal een eervolle derde plaats wegge legd. (52.6 sec; serietijd 52.4). De win naar Jansen (DOS), noteerde 52 2. Jammer was het. dat Nederlands beste polshoogspringer, de Leidenaar Rinus v. Es (Holl.) geblesseerd raakte. Winnaar werd nu van Bakel (Prins Hendrik) met 3.40 m. Belangrijkste uitslagen: Kogel Heren A: 1. C. v. Wees (AAC) 14 50 nr. 2. B. Rebèl (Quick) 14.18. Kogel Dames A: 1 D. Hobers (DOL) 12.83 m; 2. Haasdonk (ADA) 12.61. 110 m horden A: 1. Nederland (ALO) 15.4: 2. van Boven (Zaanland) 16 3. 400 m. Heren A: 1. IJska (AAC) 50.3: 2. Verwey (Trekv.) 50.8. ATLETIEK Clubontmoeting in Leidse Hout De atletiekvereniging „De Bataven' organiseerde voor 6 R.-K. verenigingen gisteren een clubontmoeting op de sin telbaan in de Leidse Hout. Behalve de gastheren namen hieraan deel: VXF. (Zeist), Hermes (Utrecht), Olympus (Alkmaar), S. en L. (Wassenaar) en M.S.V. (Noordwijk). Tijdens deze wed strijden zijn er twee records gesneuveld. Het eerste was er nog wel een van het district Leiden. Op het nummer hoog springen dames scheerde Lieneke Zoet (M.S.V.) n.l. over 1.47 m.l Het tweede een clubrecord van De Bataven. Fasel legde de 1500 m. heren af in 4.11.-, het geen een verbetering betekende van precies één seconde. Het oude record stond op naam van C. Tuinman. Toch werd de Bataaf geen eerste. Dat was Maasdijk (Hermes), die slechts 4.07.- nodig had. Een knappe prestatie! De 800 m. heren leverde ook al prima tijden op. Kok (V.I.F.) en Gilling (Olympus) liepen beiden n.l. 1.57.8!! Ge zien de weersomstandigheden des te meer het vermelden waard. Trouwens, nummer drie, Hasenlager (V.U.) deed het ook niet slecht. 2.01.2 Is een tijd waarop menig atleet jaloers is. Het belangrijkste van deze atletiek- middag was misschien nog wel de eind uitslag en die werd by de dames: 1. De Bataven 59 pnt.; 2. S. en L. 35Vi p.; 3. V.I.F. 34H p. Hier de Leidse dames dus verreweg de besten. De heren belandden echter op de derde plaats met 60 punten, vlak ach ter Hermes, dat 61 punten verzamelde. V.I.F. was voor iedereen onbereikbaar. Met 113 punten boekte zy een forse overwinning. Belangrykste uitslagen 100 m. heren: 1. A. v. d. Brink (V.I.F.) 11.3: 2. J. Westgeest (Bat.) 11.6; 3. J. Raaphorst (Bat.) 11.7. 100 m. dames: 1. Uytenwaal (Hermes 13.1; 2. Westgeest (S. en L.) 13.4; 3. E. Kagie (Bat.) 13.5). 80 m. horden dames: 1. J. Dorlandt (Bat.) 13.5; 2. R. de Winter (Bat.) 14.6. 110 m. horden heren: 1. Krynen (V.I.F.) 16.6; 2. v. Roomen (V.I.F.) 16.7; 3. M*Spadon (Bat.) 17.1. 200 m dames: 1. G. Kraan (Bat.) 27.3: 2. Boer (S. en L.) 27.3; 3. R. de Winter (Bat.) 28.5 800 m. heren: 1. Kok (V.I.F.) 1.57.8; 2. Gilling (Olympus) 1.57.8; 3. Hasen lager (V.IP.) 2.01.2; 4. P. de Jong (Bat.) 2.05.8 7!) 5000 m. heren: 1. W. Lam (V.IP.) 16.02.8; 2. Schaap (Olvmp.) 16.23.8; 3. A. v. d. Brink (Bat.) 16.29.1 Discus dames: 1. R. Hensing 'Bat.) 29.94 m.; 2. Huting (Olymp.) 28.46 m. Discus heren: 1. Vlamings (V.IP.) 35.47 m.; 2. J. Verkley (Bat.) 30.93 m. Vér dames: 1. G. Kraan (Bat.) 4.80 m.; 2. L. Zoet (M.S V.) 4.69',. m. Kogel heren: 1. Vlamings (V.IP.) 12.21 m.; 2. J. Verkley (Bat.) 11.66 m. Kogel dames: 1. R. Hensing (Bat.) 8.71 m.: 2. Bosch (Hermes) 8.56 m. Speer dames: 1 Mahien (V.IP.) 26.41 m.; 2. R. de Winter (Bat.) 22.81 m. Estafettes: 4 x 100 m. heren: 1 V.IP. 16.8; 2. Bataven 46.8. 4 x 100 m. dames: 1. Bataven 54.9; 2. S. en- L. 54.9. 4 x 400 m. heren: 1. V.I.F. 3.43.2; 2. Bataven 3.45.8. Speer Heren A: 1. Doornbosch 'HAV) 47.07; 2. Ossewaarde (AAC) 43.58. Discus Heren A: 1 Koch (PP) 49.50 m; 2. Rebel (Quick) 45.65. Vér Dames A: 1. N. Zwier (Ol.W.) 5.57 m; 2. Spierenburg Memphis 5 39 5000 m. Heren A: 1 Veldhuizen 15 06.6: 2 Keesom (AV '23) 15.20.8. Speer Dames A: 1. van Zelm (ADA) 37.42; 2. Hoogma (Est.) 35 38 m. DEN HAAG Op de sintelhaan aan de Laan van Poot in Den Haag werden eveneens wedstrijden gehouden. Uitstekende prestaties werden er, zoals gewoonlyk op deze nagenoeg niet-beschut liggen de sintelbaan. niet geleverd. Eén van de meest opvallende gebeurtenissen was wel, dat het nummer kogelslinge ren weer eens verwerkt werd. De VenL'er Romani bleek 't best mei de 7.25 kg. wegende kogel over weg te kunnen. Voor hem belandde het yze- ren gevaarte eerst na 50.77 m. op de grond. Gezien de sterke wind is de 800 m tyd van de VenL'er Sjerp. 1.58.2, niet slecht Hij bleef de meerdere over zijn clubge noten Schoenmaker en de nog steeds teleurstellende international Flip Koud- ys. Tijden resp. 1.58.9 en 1 59 8. Ook in de Residentie kwamen de Leidenaren met succes uit. Zo wist Piet de Haas (Holl.) op de 3000 m B zijn rivaal Peter van Roosdij (WIK) gedecideerd naar de tweede plaats te verwijzen. Tijden 9.16.8 en 9 22.4 Piet Leune (Holl.) werd even eens eerste; op de 3000 m. C (9.40 6). Polsstokspringer Henny Winkel (Holl.) werd goede tweede met een sprong van 3.16 m. Agniet Mazurel (Sportief) was het enige Leidse meisje, dat succes boekte, en wel op verspringen dames D Een tweede plaats was liet resultaat '4.20 m.). De estafetteploeg van deze vereniging boekte ook een winstpunt ie, als was het dan een derde plaats op de 4 x 100 m. Dames (56.4). Delftse Studenten hoekeykam pioen Kampioenschap van Nederland (he ren): Groninger StudentenZwolle 15; VenloDelftse Studenten 11. Eindstand Delftse Studenten 6 5 10 Venlo 6 4 11 Zwolle 6 2 0 4 Groningse Stud- 6 0 0 6 11 28-3 9 16-8 4 7-20 0 4-24 Spoelstra, de aanvoerder van de Delftse Studenten, werd na afloop van de wedstrijd tegen Venlo in triomf door zijn teamgenoten van het veld gedragen. Britten spelen in Moskou 1—i Het Engelse voetbalelftal heeft zich gedeeltelyk kunnen rehabiliteren voor de schandelyke 50 nederlaag, die ver leden week in Belgrado tegen de Zuid- slaviërs werd geleden. In Moskou werd tegen de ploeg van Rusland een gelyk spel behaald (11), nadat de Britten tot tien minuten voor het einde de lei ding hadden gehad. Bijna 104 000 toeschouwers zagen iii het Lenin-stadion een fel strijdend En gels elftal de zaken in handen nemen en pas in de laatste fase van de wed strijd kon rechtsbinnen Ivanov de ge- lykmaker scoren. De gehele Britse ver dediging protesteerde onmiddellijk tegen deze gelijkmaker omdat Ivanov de bal met de hand zou hebben gespeeld, maar de Oostenrijkse scheidsrechter Zetelt wees het appel van de hand. Na afloop stak het publiek op de over volle tribunes zyn misnoegen over ce matige prestatie van zyn favorieten niet onder stoelen of banken. Toen ce Rus sen het veld verlieten werden zy door gefluit en boeh-geroep vergezeld De Engelse ploeg speelde een uitste kende wedstrijd. Zowel verdedigend als aanvallend waren de Britse profs de meerderen van hun tegenstanders Da 33-jarige spil en aanvoerder B:lly Wright was onmiskenbaar de winnaar van het duel met de fameuze Russische aanvalsleider Streltsov Vooral het spel van de Engelse aan valsleider Kevan was een openbaring voor de Engelse kolonie op de tribunjs. Het opstellen van Kevan was name'. sterk bekritiseerd. Hij was in de laat rte seconden van de eerste helft de maker van het Engelse doelpunt. Robson kreeg een hoekschop te nemen, waaruit Kevan de bal via de handen van doelman Yashin in het doel kopte. In de tweede helft bleef Engeland sterker, maar nu bleek de Russische defensie onpasseerbaar. Tien minuten voor het einde scoorde Ivanov, -.an wie in de eerste helft al een treffer weg. as hands was afgekeurd, de omstreden ge lijkmaker.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9