Gelijkspel voor zaterdagelftal in Katwijk tegen Middlesex W: 1-1 Hevig verzet van Wilhelmus hield Roodenburg van titel weg: 0-0 Voortreffelijk spel van lialfs Aandewiel en Van Duyn Wilhelmus liet penalty onbenut Vierbondentoeriiooi werd voor Afdeling Leiden teleurstelling LFC huldigde Barend Scnteur MAANDAG 19 MEI 1958 Goed slot van seizoen (Van een onzer verslaggevers) Toen linksbuiten De Graaf met nog een kwartier te spelen de unieke kans kreeg de stand in de wedstrjjd BondselftalMiddlesex Wanderers op 21 te brengen uit een strakke pass van Harm v. Dalfzen, leek de Engelse ploeg ge slagen. Maar de lange Spakenburger wachtte zó lang met schieten, dat Ian Harnett nog gelegenheid kreeg het gevaar te bezweren. Op zichzelf zou een 21 eindstand onverdiend geweest zijn, want daarvoor speelden de Engelsen te goed, beter dan de bondsploeg, die zich in deze wedstrijd echter hervond en tot uit stekend spel kwam. We aarzelen niet te zeggen: een klasse beter dan in de beide interlands. De Wanderers, die allerprettigste tegenstanders waren, waren technisch ongetwijfeld beter en ook het positiekiezen was beter verzorgd. Maar bij de afwerking faalden de Engelsen, hoewel daarvoor een goed deel moet worden geschreven op de beide Katwykse kanthalfs Aandewiel en v. Duijn, die een prachtige wedstrijd speelden en het middenveld vóór de goed spelende defensie knap bestreken en bovendien nog voor talrijke tegenaanvallen zorgden. ene foutje, dat een doelpunt kostte. In de voorhoede was Nieuwstraten de beste man en faalde De Graaf helaas. By de Engelsen waren geen zwakke plekken, rechtachter Hamett, links half Evans en stopper Alf d'Arcy speelden in de middenlinie uitstekend, waarbij d'Arcy van Dalfzen geheel uitschakelde. In de voorhoede schit terde vooral linksbuiten Stratton. Scheidsrechter Schalks voelde de wed strijd uitstekend aan. legde geen zout op alle slakken en leidde dus prima. Beslissingswedstrijd tegen Celeritas? (Van een onzer verslaggevers Wilhelmus haalde gistermiddag na een spannende en agressief gespeelde strijd tegen Roodenburg een kostbaar puntje weg. Een kostbaar puntje voor de Voorburgers zélf, maar méér nog voor Van Polanen en de zijnen, die bij de volle winst zich kampioen hadden mogen noemen. Nu betekende de 00 score letterlijk en figuurlijk roet in het eten, dat de blauwzwarten stond te wachten. En om maar héél eerlijk te zijn: met dit ene puntje mag Roodenburg op de keper beschouwd nog het meest tevreden zijn. De Voor burgers die van begin tot eind alles gegeven hebben wat zij konden op- I brengen, waren zeker niet de minderen van de Leidse Houtbewoners en qua kansen zelfs iets gevaarlijkerGelukkig voor onze stadgenoten was schotvaardigheid niet hun sterkste zijde, want een penalty werd zelfs nog gemist GEEN BESLISSING feite verwondert het ons. dat deson danks - soms met wat veine - de blauw zwarte muur overeind bleef. Het was jammer dat er een storm achtige wind over Nieuw-Zuid blies, waarvan de spelers veel last hadden, maar desondanks toch goed voetbal lie ten zien. De publieke belangstelling liet helaas te wensen over. zelfs met inacht neming van het feit. dat talrijke Kat- wij kers naar IJmuiden waren getogen, om het'uitvaren van de vloot bij te wo nen. De strijd begon met een flink offen sief van het bondselftal, dat zich niet stoorde aan de consignes om de kat uit de boom te kijken, maar zich al dadelijk presenteerde met de allure van wie-doet me-wat Daardoor kreeg de wedstrijd al direct een aantrekkelijk aspect, omdat de Engelsen tot krachtige tegenaanval len kwamen, die prachtig werden inge leid door linkshalf Derek Evans. Maar voorlopig bleef het bondselftal de toon aangeven, maar veel kansen leverde dat toch niet op door knap verdedigen van de beide backs, van wie international Hamett de beste speler was en tot .de ster van het veld uitgroeide. Tegen de verhouding in, namen de Engelsen hal verwege de eerste helft de leiding, nadat ze al enkele malen gevaarlijk voor Den Hollander waren verschenen. Op een hoge voorzet van linksbuiten Stratton. ook al een Schots international, kon Quick Boys's doelman de bal wel raken, maar niet wegwerken en daarvan kon Dennis d'Arcy handig gebruik maken om de bal in het verlaten doel te schie ten. Verwoed viel Nederland aan en op nieuw kwamen er kansen. Tien minuten voor rust bracht dit de gelijkmaker od het scoringsbord. toen Kerkdijk na een algemene "aanval via rechts de bal het laatste zetje kon geven. Na rust. met de storm in de rug. kwa men de Wanderers tot een machtig Het voorspel van de gelijkmaker van het Zatetdagelftal in de wed strijd tegen Middlesex Wanderers. Kerkdijk zal het beslissende tikje tegen de bal geven. de beide Quick Boys halfs, van wie vooral Aandewiel door prachtige bal behandeling en plaatsen opviel. Ook v. d. Schee speelde opnieuw uitstekend, terwijl Don Hollander terug mag zien op een geslaagd debuut, ondanks dat Geen kampioenschap dus voor Roo denburg! Gelukkig hebben de blauw zwarten nog alles in eigen hand en zijn in elk geval zeker van een beslis singswedstrijd tegen Celeritas. Als tenminste concurrent Celeritas de achterstallige wedstrijd tegen Wester kwartier in winst omzet. In feite had gisteren de beslissing omtrent een of ander moeten vallen, maar Celeritas Westerkwartier ging niet door wegens het ontbreken van de scheidsrechter. Voorlopig nog afwachten dus voor Roodenburg! FEL EN SPANNEND Al direct na de aftrap ontwikkelde Wilhelmus een vinnig partijtje voetbal en Roodenburg kreeg eenvoudig de kans niet om tot succesvolle handelingen te geraken. Bovendien beheersten de Voor burgers vrijwel de gehele wedstrijd het middenveld omdat de blauwzwarte ver bindingsspelers hun rol niet speelden in dit spel. Zodoende werd er alles geëist van de Leidse defensie, die echter in puike conditie stak doch aan werkelijk ..opbouwen" niet toekwam. Om de een voudige reden, dat het grote gat. dat steeds tussen verdedigers en hun aanval gaapte bijna niet te overbruggen was. In Meerdere spelers lieten verstek gaan (Van een onzer verslaggevers) Het gisteren op de terreinen van OVVO aan de Kruislaan te Amsterdam ge speelde Vierbonden-toernooi is voor de Afdeling Leiden van de KNVB opnieuw op een grote teleurstelling uitgelopen. Niet alleen, dat onze stadgenoten zich tevreden moesten stellen met de laatste plaats, ook het feit, dat meerdere spelers op het laatste moment verstek lieten gaan, al of niet met bericht, moet de Leidse bestuurders tot nadenken gestemd hebben. Het feit, dat op het laatste moment nog een speler, die toevallig bjj de vertrekkende bus aanwezig was, verzocht moest worden zjjn voetbalkleding te halen, spreekt in dit verband boekdelen. Stellig zou met een meer gedegen voorbereiding en met het beschikken over de spelers van Altior en DOSR een veel sterker elftal in het veld gebracht zijn. Dat de Een van de weinige keren dat er een bres dreigde, noteerden wij reeds na 13 minuten spelen. In een poging om de dreigende situatie te klaren, be werkte Van Rooyen - overigens onop zettelijk - de bal met ziin hand. De resoluut en uitstekende arbiter, de heer Noorlander. legde de bal op de witte stip. Rechtsbinnen Jansen zou het vonnis voltrekken. Tot wanhoop aan de ene en onder een zucht van verlichting aan Leidse zijde, schoot de Voorburger de bal naast. Voor de rest hielden Van Polanen c.s. met doelman Keereweer aan het hoofd, de zaak dicht. Aan de andere kant kwa men er echter eveneens sporadisch kan sen aan de orde en noemenswaardigde schoten of gevaarlijke handelingen ble ven het talrijke publiek bespaard. Met het ingaan van de tweede helft stond het voor ons als een paal boven water: het zou een zware kluif worden voor Roodenburg om in die laatste drie kwartier de zege binnen te halen. Voor al gezien de hechtheid van de geelzwar te defensie en de volslagen onmacht van het Leidse aanvalsquintet. En zo ging het ook. Vol spanning duurde de slag om dat ene winnende goaltje drie kwartier lang voort. Het meest zwijnde Rooden burg éénmaal, toen doelman Keereweer reeds geslagen was. doch de toestormen de Bonnet bracht op de doellijn redding. Aan de andere kant gebeurde iets der gelijks en hoewel bij vlagen Roodenburg wat meer drukte, slaagden Ouwerkerk en zijn mede aanvallers er niet in - een en kele maal nét niet! - het winnende goal tje te fabriceren. Het bleef dus nul-nul. Wij voor ons. hoe jammer ook. hebben er gezien het wedstrijdbeeld, toch wél vrede mee! Rest nog te vertellen dat Guldemond zich moest laten vervangen door Zitman. Voetbal in de Afdeling Leiden VTL bleef hekkesluiter door nederlaag tegen Stomp wijk (Van onze LVB-medewerker) Door met 13 bij VTL te winnen wist Stompwjjkse Boys zich in de laatste wedstrijd vrijwel zeker in veiligheid te stellen, daarbij aan VTL en St.-Ber- nardus overlatend wie van beide uit eindelijk de rode lantaarn het laatst te dragen zal krijgen. Theoretisch zou den de Stompwijkers natuurlijk nog achterhaald kunnen worden, maar veel kans lijkt ons daarop toch niet, al is bij voetbal dan ook alles moge lijk. De tweede wedstrijd die voor de eersteklasse gespeeld werd ging tussen Weteringse Boys en Oranje Groen. Ook hier een 31 uitslag, maar hier was het de thuisclub, in dit geval We teringse Boys, die aan het langste eind trok. Van belang was deze ont moeting echter niet. VTLStompwijkse Boys De thuis club haakte erin de eerste helft niet veel van, al duurde het toch nog tot in de dertigste minuut voor de midvoor van de bezoekers de score kon openen: 01. Nog voor de thee werd het 02. Daarna wist de VTL-rechtsachter Smits de achterstand te verkleinen: 12. maar toen het daarna 13 werd, bleek dit voor de meeste VTL'ers te veel en kwam met dezelfde cijfers ook het einde. Weteringse BoysOranje Groen Met de wind in de rug was Weteringse dat zij dit kleine overwicht in doelpun ten wisten om te zetten. Pas in de 44ste minuut wist de linksbinnen van de Boys de score te openen: 10. Ondanks het feit, dat Oranje Groen in de tweede helft, gesteund door de wind, het spel op de Weteringse helft kon houden, slaagden de gastheren er toch in bij een snelle uitval Vogelenzang voor de tweede maal te passeren: 2—0. Uit een hoek schop kopte daarna Pikaar het eerste en naar later bleek ook het enige Leidse doelpunt in de touwen: 2—1. De gelijk maker werd hierna door scheidsrechter Van Geen niet toegekend, waarna de I thuisclub uit een strafschop de stand op 31 bracht. De wedstrijd eindigde in een wat geladen stemming, waardoor er over en weer nog al wat onvriendelijkheden gelanceerd werden. In de stand kwam geen verandering meer. offensief, maar juist in deze periode elftalcommissie niet over de spelers van Altior en DOSR wilde beschikken moet Boys de eerste helft iets sterker, zonder kwamen Aandewiel en van Duijn tot prachtig tegenspel, waardoor er maar weinig kansen ontstonden. Juist toen men zich ging afvragen hoe lang de Ne derlandse defensie kon stand houden, kwam de bondsploeg tot een krachtig tegenoffensief waaruit tot tweemaal toe prachtige kansen voor de Graaf ontstonden. Maar beide malen faalde de Spakenburger jammerlijk. Met Nieuwstraten op de rechtsbuiten- plaats in de laatste 10 minuten kwam het nog tot een krachtig slotoffensief. maar verandering in de stand zou het totaalbeeld toch nebben vertroebeld. Zelfs kwam er nog groot gevaar voor het Hollandse doel. toen van Duyn de bal verkeerd op zijn schoen kreeg en deze steil de lucht inging. Maar ook dit gevaar werd bezworen. Het zaterdagelftal kan terugzien op een uitstekend seizoen, waarbij de laatste wedstrijd verreweg de beste was. De beste spelers waren ditmaal Elliott onder mijl-record van Jolin Landy De Australiër Herbert Elliott heeft vrijdag in Los Angeles tijdens de „Co liseum Relays" de mijl gelopen in 3 min. 57.8 sec. Hij bleef daarmee 0,2 sec. onder het wereldrecord, dat met 3 min. 58 sec. op naam staat van zijn landgenoot John Landy. De Engels man Derek Ibbotson heeft op 19 juli van het vorige jaar in Londen echter al 3 min. 57,2 sec. gelopen, maar deze tijd is nog niet als officieel wereldre cord erkend. Tijdens dezelfde wedstrijden verbe terde een ploeg van de Universiteit van Californië het wereldrecord op de 4x880 yards estafette. Het team, bestaande uit de lopers Jack Yerman, Harry Siebert, Maynard Orme en Don Bowden, liep de afstand in 7 min. 20,9 sec. en bleef daarmee bijna 2 seconden onder het oude record, dat sinds 24 mei 1957 met 7 min. 22.8 sec. op naam stond van het Occi^ dental College van Californië. betreurd worden. Het behalen van een kampioenschap en het uitkomen in een vertegenwoordigend elftal moet uitstekend samen kunnen gaan. Het Leidse elftal opende de serie met de wedstrijd tegen Noord-Holland. Aan vankelijk ging het voor onze stadgeno ten op rolletjes. Nadat Vis (Rouwkoop) de roodwitten de leiding had gegeven, maakte D. Siera, snel naar binnen ko mend, er 20 van. Hierna moest doel man Gerrits naar het net (21), maar D. Siera zorgde toch voor een 3—1 stand waarna de Noordhollanders de ruststand op 32 brachten. Na de thee was Noord- Holland duidelijk sterker. Het werd kort voor het einde gelijk (3—3), maar tot grote vreugde van iedereen die Leids dacht, maakte D. Siera in de laatste minuut er toch "nog 43 van. Haarlem had intussen overtuigend met 30 van Amsterdam gewonnen. Na de lunchpauze moest Leiden het sterke Haarlem partij geven. Geruime tijd wisten de Sleutelstadbewoners stand te houden en ontstonden er zelfs enkele kansen voor het Haarlemse doel. Benut ten was er echter niet bij. Dat ging voor het heiligdom van doelman Gerrits beter, waar een snelle combinatie soil Rikken c.s. te machtig bleek 1—0. Zelfs werd het nog 20 door een blunder in Op zoek naar de bal of naar een klavertje vier? De doelman van het Leids afdelingselftal Van der Heg den (VNA) en de rechtsbuiten van Amsterdam tijdens het Vierbonden toernooi. de achterhoede, waardoor Gerrits kans loos geslagen werd. Na de doelwisseling wist D. Siera er 2—1 van te maken, waarna het mede door het uitvallen van Rikken snel bergafwaarts ging. Invaller Blom. die te elfder ure was verzocht mee te gaan, bleek het tempo niet te kunnen opbrengen. Er vielen herhaalde lijk grote gaten in de achterhoede, waardoor de Haarlemmers vrij gemak kelijk de stand konden opvoeren tot 5—1. Amsterdam en Noord-Holland had den in de tweede wedstrijd 22 gelijk gespeeld Haarlem was reeds na deze twee wed strijden vrij zeker van de eerste plaats, terwijl er om de tweede plaats nog strijd geleverd moest worden. Ook in de wedstrijd tegen Amsterdam bleek de achterhoede van de Leide- naren verre van dicht. Keeper Gerrits speelde nu kanthalf, terwijl v. d. Heij den van VNA onder de lat stond. Door slechte dekking kon Amsterdam door midvoor en rechtsbinnen spoedig op een 20 voorsprong komen, waarna Dubbel- deman de achterstand verkleinde 21. Een voorzetje van links wist de opnieuw vrijstaande midvoor ineens in te knal len 31, Waarna D Siera uit een strafschop de ruststand op 32 bracht. In de tweede helft probeerde D. Siera eerst de staander vóór Vis met een kopbal de stand gelijk maakte: 3—3. Leiden was hierdoor weer dicht bij de tweede plaats, maar toen Van der Heij den bij een botsing met een der achter spelers de bal kwijt raakte, wist de Am sterdamse rechtsbuiten 43 te scoren en even later werd het zelfs 53. toen een tam schot door de handen van "v. d. Heij den in het net glipte. Hiermee was het pleit beslecht. Haarlem speelde een puntloos gelijkspel tegen Noord-Holland, waardoor de eindstand werd: 1. Haar lem, 2. Amsterdam, 3. Noord-Holland en 4 Leiden. JUNIOREN In het Junioren-toernooi dat even eens op dit terreinencomplex gespeeld werd, werden de volgende resultaten bereikt. lste ronde: HaarlemAmsterdam 01; Noord-HollandLeiden 30. 2de ronde: AmsterdamNoord-Hol land 10; LeidenHaarlem 24. 3de ronde: LeidenAmsterdam 15; Noord-HollandHaarlem 01. Eindstand Juniorentoemooi1 Am sterdam; 2. Haarlem;»3. Noord-Holland; 4. Leiden. In het za.terdagtoernooi legde Am sterdam eveneens beslag op de le plaats en werd daarmee winnaar van het Vier- bondentoernooi. In het totaal eind klassement eindigde Leiden op de laatste plaats. De uitslagen van het toernooi voor zaterdagelftallen waren: Leiden-Noord- Holland 31; Haarlem-Amsterdam 23 L°ide"Haarlem 1—3; Amsterdam- Noord Holland 1-0; AmsterdamLeiden 30; HaarlemNoord Holland 21. Middlesex Wanderers scoort in de wedstrijd tegen het Zaterdag- elftal op Nieuw Zuid te Katwijk. Tweede van links Quick Boys doelman Den Hollander, tweede van rechts de Katwijker Floor van Duyn. Tweede prijs voor Leidse gemeente-voetbaliers Het elftal van de Leidse gemeente ambtenaren heeft vrijdag en zaterdag deelgenomen aan een landelijk toer nooi voor gemeenteelftallen op het Vi- tesse-terrein te Arnhem. Onze stadge noten legden beslag op de tweede prijs. De uitslagen luiden; Rotterdam-Haarlem 41; Vlaardin- gen-Arnhem 03; Leiden-Beverwijk 0-1 Rotterdam-Vlanrdingen 31; Haarlem- Arnhem 02; Rotterdam-Leiden 02; Haarlem-Beverw'ijk 06; Amhem-Lei- cten 01; Vlaardingen-Beverwijk 01: Rotterdam-Beverwijk 11; Haarlem- Vlardingen 01; ArnhemBeverwijk 00; Vlaardingen-Leiden 11; Rotter dam-Arnhem 11; Haarlem-Leiden 0—1. Eindstand: 1. Beverwijk, 2. Leiden, 3. Arnhem. 4. Rotterdam. KNVR-lot.» Met nog enkele weken toto voor de boeg. gaat zich een onvermijdelijke daling inzetten. Daarom was het te meer opmerkelijk, dat de inzet zich nog boven de 2 ton kon handhaven, om precies te zijn f. 203.735, waarvoor 139.100 deelnemers zorgden. De eerste prijs bedraagt f. 57.045, terwijl voor de tweede prijs beschikbaar is een bedrag van f. 24.450. Zilveren Molentoernooi Naar aanleiding van het bericht waar in wij de opstelling bekend maakten van het Leidse KNVB-elftal, dat woensdag a.s. in Alphen zou spelen, vernemen wij nader dat de eveneens op a.s. woensdag vastgestelde finale van het Molentoer nooi tussen UVS en LFC gewoon door gaat. De wedstrijd in de Rijnstreek waar aan verschillende LFC-spelers zouden deelnemen is uitgesteld. LIMBURGS ELFTAL. Het Limburgs elftal is als volgt samen gesteld: doel: Belski (Fortuna); achter: Brüll (Rapid JC), Steegs (VVV) midden: Notermans (Fortuna). Van der Hart (Fortuna, Klaassens (VVV voor: Angenent (Fortuna), Wilkes (WV), Van Wissen (MVV), Rutten (MVV) en Carlier (Fortuna). De stand in de le klasse luidt nu: Or. Groen 20 18 Alph. Boys 18 14 DOSR 19 30 Altior 20 29 Rypwetering 19 23 Rouwkoop 18 23 LDWS 20 23 Weter. Boys 19 19 Voor de tweedeklasse werd slechts één wedstrijd gespeeld, waarbij SJZ met liefst 3—6 zegevierde over ZLC. Stömpw. B. 20 12 St.-Bernard. 19 10 VTL 18 9 (Van een onzer verslaggevers) Barend Senteur vierde gisteren een niet alledaags jubileum. De thans 39-jarige oud-aanvoerder van LFC (momenteel nog captain van de geel zwarte reserves) speelde namelijk zijn 400ste KNVB-wedstrijd onder geel zwarte vaan. Reden dus voor de vroede vaderen van de kanaries om bij dit unieke feit vóór de aanvang van de strijd tussen LFC 2 en SHS 3 even stil te staan. De voorzitter van LFC, de heer Frits van Waveren, sprak namens de vereniging de jubilaris en zijn echtgenote toe. Spreker memoreerde de vele verdiensten van deze in alle opzichten sportieve voetballer, die zo onge veer 15 jaar in het eerste elftal op de voorgrond trad. Als adspirant reeds trad Barend naar voren en spoedig klom de sym pathieke jubilaris op de sportieve ladder omhoog. Beleefde nadien vele ups en downs en tot vorig seizoen verdedigde Senteur met véél clubliefde en plezier de geelzwarte kleuren in het eerste elftal. Reeds 27 jaar is Barend Senteur lid van LFC en voor de wijze waarop hij door de jaren heen zijn club heeft gediend bracht de heer Van Waveren hem hartelijk dank. Als blijk van waardering en als aandenken overhandigde spreker een vulpen met inscriptie, terwijl ook mevrouw Senteur niet werd vergeten. Zij kreeg een boeket bloemen. Vervolgens voerde de heer B. Zonderop, namens de geelzwarte contact commissie het woord tot de jubilaris en liet zijn welgekozen woorden ver gezeld gaan van een fraai theeservies. Aan het slot van deze officiële huldiging, welke rond de middencirkel plaats vond, dankte de jubilaris voor de hem gebrachte hulde en de ont vangen cadeaus. Tevens zei hij, dat hij nog vele jaren de geelzwarte kleu ren hoopt te verdedigen. Ook al is het dan niet meer in KNVB-verband! De foto toont U het ogenblik waarop de heer Van Waveren zijn geluk wensen overbrengt. Foto L.D.Van Vliet

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6