Jk™ Russische en Chinese dreigementen tegen V.S. NOODTOESTAND IN FRANKRIJK Regeringstroepen in de val? Mei een enkel woord Agenda VRIJDAG 16 MEI 1958 Vervolg van pag. 1 Opstand in Bolivia snel onderdrukt De regering van Bolivia heeft giste ren de staat van beleg afgekondigd om een plaatselijke opstand in het gebied van Santa Cruz te onderdrukken. Vol gens een regeringsmededeling staan de rebellen onder leiding van Guttierez van de socialistische Falanx en de com munist Valverde. Hun aanhang schijnt volgens de laatste berichten te verlo pen. doordat' de opstandelingen over te weinig wapens beschikken. Aanvankelijk waren zij er in geslaagd de stad Santa Cruz te bezetten, maar daaruit zouden zij zich ook reeds hebben teruggetrok ken. De opstand zou aanvankelijk in juni hebben moeten uitbreken om parle mentsverkiezingen onmogelijk te ma ken. maar werd in verband met de aan komst van Paz Estensorro, de Boli viaanse ambassadeur in Londen, ver vroegd, aldus een officiële bekendma king. Paz Estensorro is een der leiders van de regerende Movimiento Nacional Revolutionaria (M.N.R.). De opstande lingen zouden, met behulp van het gar nizoen van de hoofdstad La Paz. pre sident Hernan Siles Zuazo en andere M.N.R.-leiders hebben willen vermoor den. De regering is de toestand meester, zo werd gezegd. Drukke dag voor Bollenstreek Ondanks de grauwe lücht en de vrij koude wind hebben honderdduizenden Nederlanders gisteren veVpozing gezocht aan de kust en de daarachter liggende Bollenstreek. Er heerste daar een zeer grote drukte, maar het verkeer langs de hoofdwegen werd snel afgewerkt. Er wa ren geen noemenswaardige stremmin gen. In afwijking met het voorschrift, maakte de Rijkspolitie vandaag minder gebruik van de Ringweg bij Lisse, doch leidde het verkeer (dat voor een groot deel gericht was op Keukenhof) door de dorpskernen, wat een verbetering bleek. Keukenhof heeft gisteren 35.000 be zoekers getrokken, die werden aange voerd onder meer in 6500 personenauto'6 en 300 toerwagens. Het leeuwendeel van de bezoekers bestond uit Nederlanders, rond 70 ongeveer 25 van de bezoe kers kwamen uit Duitsland. Vijftig journalisten van vele nationa liteiten zijn van de Expo te Brussel, als gast van de Nederlandse Spoorwegen, door de Bollenstreek naar Keukenhof geleid. Ook de Betuwe heeft gisteren tien duizenden bezoekers geteld. In het cen trum van de Betuwe rond Tiel was het bijzonder druk. In Tiel passeerden ge middeld 1200 auto's per uur. Het ligt in de bedoeling Keukenhof eerst na Pinksteren te sluiten. Men kon gisteren dus verwachten, dat binnen afzienbare tijd het front tussen Parijs en Algiers weer zou kunnen wor den gesloten. Men zou de ernst der ge beurtenissen echter sterk onderschatten om slechts van een incident, laat staan van een „dramatisch misverstand", wel ke uitdrukking door Pflimlin werd gebe zigd. te gewagen. Bedenkelijk is natuurlijk het feit, dat nu wel gebleken is, dat men zich over de trouw der hoge militairen aan de republikeinse regeringsvorm geen hoge illusies meer mag maken. In dit licht gezien, hebben de hoge militairen in Algerije nu een herhaling gegeven van de manifestatie van de Parijse politie mannen, die enige weken geleden, zoals men zich herinnert, het parlementsge bouw bedreigden. Op zichzelf mocht men zich er misschien over verheugen, dat de revolte van het leger in het par lement als reactie een zekere eensge zindheid had opgewekt. Zal die een dracht echter in stand kunnen blijven, wanneer de druk van buiten weer wordt opgeheven, of integendeel door toedoen van De Gaulle juist nog eens aanzien lijk wordt opgevoerd? En nog beangsti gender is misschien de vraag, of de machtsmiddelen van leger en politie de regering der vierde republiek bij een volgende aanslag wel ter beschikking zullen staan, een volgende aanslag die wellicht niet lang meer op zich zal laten wachten. De Gaulle, die zeker wel op de steun van het leger zal mogen vertrouwen, heeft zijn kandidatuur nu immers offi cieel gesteld. Zijn autoriteit is in de zes jaar van zijn vrijwillige retraite onge twijfeld in grote delen en onder brede lagen van het Franse volk gegroeid, ter wijl het gezag van de regering gelijktij dig voortdurend is gedaald. Tussen die Landdag Ned. Amateur Toneelunie te Arnhem Recht op overheidssteun De jaarlijkse landdag van de Ned. Amateur Toneelunie is gisteren in Tivoli te Arnhem geopend met een rede van de algemeen voorzitter van de N.A.T.U., mr. P. Cleveringa. Deze keerde zich tegen het standpunt van enkelen in den lande, die menen dat in een tijd van bezuinigingen op overheidsuitgaven slechts de beroeps kunstenaars nog in aanmerking die nen te komen voor subsidies van Rijks-, provinciale en gemeentelijke overheden. Hij schetste de kortzichtig heid en het gebrek aan kennis van zaken, die volgens hem aan een der gelijk standpunt, dat het voortbe staan der amateuristische kunsten op gevaarlijke wijze in de waagschaal stelt, ten grondslag liggen. De N.A.T.U.-voorzitter becijferde, dat jaarlijks tenminste 20.000 toneelvoor stellingen door amateurtoneelverenigin gen worden gegeven, welke door ruim een miljoen toeschouwers worden be zocht. Hoewel hij de waarde, die het amateurtoneel bezit als verantwoorde vorm van vrijetijdsbesteding, niet wilde bestrijden of onderschatten, sprak de heer Cleveringa als zijn mening uit. dat dit toneel in de eerste plaats recht heeft op overheidssteun door de algemeen vormende waarde die er van uitgaat. Daarnaast stelde hij dat voor velen het amateurtoneel de eerste aanraking be tekent met het toneel als kunstvorm en dat dit toneel de brug kan vormen naar de kunstzinnige prestatie, zoals deze door het beroepstoneel wordt ge bracht. De heer Cleveringa meende tenslotte, dat wie zich aldus realiseert, wat het amateurtoneel in velerlei op zicht kan betekenen voor ons volk als geheel, voor iedere Nederlander persoon lijk ook het belang en zelfs de dwin gende noodzaak dient te zien, dit ama teurtoneel te stimuleren, te verheffen en te cultiveren. De landdag van de N.A.T.U. is gister middag in de Stadsschouwburg te Am- hem besloten met de opvoering van de eenakters ..Medea" van Jean Anouilh en „De Bruiloft" van Ferenc Molnar, gegeven door geselecteerde groepen van amateurtoneelspelers uit de provincie Gelderland, onder regie van Herman Stemheim. Generaal Jaques Massu. bevel hebber van de Franse paratroepen in Algerije, die de macht in dit on rustige gebied heeft genomen, in gesprek met enkele van zijn offi cieren. beide krachten van de Franse democra tie en de generaal-bevrjjder, die een militaire dictatuur in zou willen stellen, is de worsteling in Frankrijk nu dus ingezet. Fusie C.J.M.V.- Meisjesverbond C.J.V.F. Met een minutenlang applaus be groette het C.J.M.V.-congres, da twee dagen in Amersfoort bijeen is geweest, de mededeling van verbondsvoorzitter H. J. van Heerden, dat het meisjesver bond van de C.J.V.F. met overtuigende meerderheid gekozen had voor de fusie met de C.J.M.V De naam van het nieuwe bond is Christelijk Jongeren Ver bond, dat naar schatting 70.000 leden zal tellen en daarmee een van de grootste jongerenorganisaties van ons land is ge worden. De C.J.V.F. heeft gisteren de bonds vergadering in Utrecht gehouden en daar de beslissing genomen. Het congres van het C.J.M.V., het laatste van het Verbond in deze vorm, werd besloten met een rede van ds. H. J. van Heerden, die betoogde, dat er thans een grote en diepgaande verandering in de structuur van het Verbond zal plaats hebben, evenals in de positie, die het inneemt in jeugdland. Het is een afsluiting van een meer dan 100-jarig bestaan als jongemannen-organisatie. Ten aanzien van de financiële actie merkte hij op, dat er f. 80.000 bijeen is gebracht. Hij concludeerde daaruit, dat het Verbond dat geeft, leeft. Tot voorzitter van het interim-bestuur, dat tot 1 mei 1959 zal aanblijven, werd gekozen de voorzitter van het vroegere C.J.M.V. ds. J. M. van Heerden. De presidente van het meisjesverbond van de C.J.V.F., mevrouw A. C. Quispel Tonsbeek, treedt als vice-presidente op. Het bestuur bestaat uit 38 leden, het dagelijks bestuur uit 10. Het Christelijk Jongerenverbond zal gaan zoeken naar nieuwe vormen voor het jeugdwerk. Ondanks de fusie blijft het aparte werk voor jongemannen en meisjes bestaan. Wel zal de kadervor ming gecombineerd worden opgezet. Het Christelijk Jongemannenverbond bestond dit jaar 105 jaar. Het Meisjesverbond C.J.V.F. werd 35 jaar geleden opgericht. Tegen inmenging De Sovjet-regering heeft geprotesteerd tegen „de inmenging van buitenlandse mogendheden, met name de V.S., in de binnenlandse aan gelegenheden van Indonesië". De Sovjet-regering zou niet onver schillig kunnen blijven tegenover activiteit die een bedreiging voor de vrede vormt, aldus de verklaring die door het Sovjet-persbureau Tass is gepubliceerd. De communistische Chinese regering heeft gisteren in een door haar uitgegeven verklaring de V.S. gewaarschuwd, dat zij bereid is, aan Indonesië, behalve de huidige economische hulp, „verdere bijstand" te verlenen, om Indonesië te helpen zich te verdedigen tegen „de inter ventie door de V.S." In de Chinese verklaring worden de V.S. be schuldigd, Formosa te gebruiken als basis voor het zenden van wapens, vliegtuigen en benzine aan de opstandelingen in Indonesië, voor hun bombardementen in Oost-Indonesië. Er wordt gewaarschuwd tegen de „zeer noodlottige gevolgen" van dergelijke handelingen. „Indien zo wordt gezegd de V.S. niet onmiddellijk een eind maken aan hun inmenging in de inwendige aangelegenheden van Indonesië, zullen zij zonder twijfel de bittere vruchten plukken van hun agressie en provocatie". Advertentie rarlin 13'i ERICSSON RADIO Verkoopkantoor 's-Gravenhago een toonbeeld van verfijnde smaak Uw handelaar kan U) over de complete serie inlichten. Als in Korea? Westelijke waarnemers te Peking zien in de communistisch-Chinese verklaring een dreigement, dat China voor een aanvulling zal zorgen van de levering van vliegtuigen en schepen, waarover president Soekarno met de Russen een overeenkomst heeft gesloten. Men nam verder aan dat de verklaring de ver holen bedreiging bevat, dat China het zelfde zal doen als het deed in de oor log in Korea, toen het belangrijke aan tallen „vrijwilligers" naar het gevechts terrein stuurde, of tijdens de crisis om het Suezkanaal, toen het aan Egypte I de hulp van „vrijwilligers" aanbood, i De Chinese verklaring werd uitgege- ven onmiddellijk na het Russische pro- j test van woensdag tegen „buitenlandse I inmenging" in Indonesië, j Volgens een woensdag in Manilla op- i gevangen uitzending van een radiosta- tion der Indonesische opstandelingen. zouden de troepen der Centrale regering I „aan alle zijden" in een val zitten langs de smalle noordwestelijke kuststrook van Celebes. De radio haalde een woordvoerder van de commandant der opstandige troepen aan, die zou hebben verklaard, dat „de volledige overgave van de élite-batal jons van Djakarta in de kuststrook tus sen Donggala en Paloe op handen Is". Samenwerking Daroel Islam- opstandelingen Het persbureau Antara heeft gemeld, dat de opstandelingen op Celebes zich zouden hebben aangesloten bij de ge vreesde Daroel-Islam-beweging. De lei ders van de „revolutionaire regering" zouden in een dorpje in Zuid-Celebes een geheime overeenkomst tot samen werking met de Daroel Islam hebben getekend. Volgens een bericht uit Makassar, al dus Antara, zouden de leiders der op standelingen en die der Daroel Islam in bijzijn van getuigen plechtig hebben verklaard samen te werken tot het uit- BINNENLAND De aankondiging van ons nieuw ver volgverhaal „Chlnezenwijk" in ons Blad van woensdag J.l. Is tot onze spijt abusie velijk enige dagen te vroeg geplaatst De publikatie ervan begint ln ons Blad van morgen, zaterdag 17 mei. Voor de tiende maal zal de Oude Kunst- en Antiekbeurs te Delft worden gehouden en wei van 28 augustus tot en met 9 september in het Stedelijk Museum „Het Prinsenhof' Zij wordt weer voorbe reid door de Vereniging van Handelaren ln oude kunst ln Nederland. De 25-jarige motorrijder H. van Rijs- bergen te Nijmegen is gisteravond op de hoek van de Vosselaan met grote vaart tegen een lantaarnpaal gereden; hij was onmiddellijk dood. In de eerste vier maanden van dit Jaar is voor een waarde van f 149 228 448 aan plulmveehouderljprodukten uitge voerd Dat is circa 15 miljoen gulden meer dan ln 1957. In dezelfde periode gingen in 1957 762.667.905 eieren met een waarde van f89.580.340.— cn in 1958 709 709.295 eieren met een opbrengst van f 95.270.382 over de grens. De Bond van Nederlandse Hervormde Jongemelsjesverenigingen op Geref. Grond slag zal op 28 mei in de Westerkerk in Amsterdam zijn Jaarlijkse meisjesdag hou den. Te Amsterdam is op 91-Jarige leef tijd overleden de nestor van de Neder landse historici, dr. Michel George de Boer BUITENLAND De Sjah van Perzlë is woensdag voor een stnatsiebezoek van vijf dagen aan For mosa te Taipeh aangekomen. HIJ werd op het vliegveld welkom geheten door presi dent Tsjang Kal-sjek. Gisterochtend is in Aken de Kareis- prijs uitgereikt aan de voorzitter van het Europese parlement Robert Schuman, de vader" van de Kolen- en Staalgemeen schap. De prijs is door de stad Aken in gesteld en wordt ieder Jaar uitgereikt aan iemand die zich verdienstelijk maakt voor de Europese eenheid. De Amerikaanse recherche heeft mee gedeeld een grote valse muntersbende te hebben ontdekt. Vijftien personen zijn ge arresteerd en er zijn valse bankbiljetten met een nominale waarde van 185.000 dol lar in beslag genomen. De valse munters. \an wie er twee op het vliegveld van Memphis in de staat Tennessee zijn ge arresteerd. traden op in veertien Ameri kaanse staten. Amerika heeft de Tsjechische els tot betaling van vijf en een half miljoen Tsje chische kronen wegens de dood van 22 passagiers van een Tsjechisch vliegtuig en het verlies van dit vliegtuig van de hand gewezen. Praag zegt. dat het toestel (op 20 februari 1957) in botsing is gekomen met een Amerikaanse ballon met propaganda materiaal. De Britse minister van Defensie. San dys. heeft medegedeeld nog niet te be schikken over bewijzen, dat er in Oost- Dultsland, Polen en Tsjecho-Slowakije af- schletbanen voor lange -afstands raketten worden gebouwd. Korte- af standsraketten met mobiele lanceer- inrlchtingen behoren tot de normale uit rusting van militaire eenheden ln die lan den aldus minister Sandys. De Beneluxlanden hebben besloten met Ingang van 15 mei 1958 een gemeen schappelijke handelspolitiek ten aanzien van de Oosteuropese landen te volgen, teneinde de gemeenschappelijke Benelux- markt voor de ingevoerde produkten van oorsprong uit deze landen te voltooien. roeien van het communisme en van de communistische regering in Indonesië, evenals van de elementen die, nu en in detoekomst, met de communisten sa menwerken. Wnnrcrhnwinn vnn Syngman Rhee President Syngma Rhee van Zuid- Korea heeft gisteren by de ingebruik neming van een brug in Seoel een beroep op de vrjje wereld gedaan, waarin hjj vroeg om „niet langer met gekruiste ar men tegenover het Indonesische conflict te blijven staan". Hij vreesde dat als de vrije wereld en met name de V.S. nog langer hun vredespolitiek ten opzichte van de communisten voortzetten, alle vrije landen de een of andere dag over meesterd zullen worden. Eis aan de K.P.M. Het Indonesisch persbureau Antara meldt uit Djakarta dat de Indonesische regering bezig is een eis voor schadever goeding van de K.P.M. op te stellen we gens verliezen, veroorzaakt door het on tijdig vertrek van sommige KPM-sche- pen indertijd. Een speciale commissie is nog steeds bezig gegevens te verza melen over verliezen die door Indonesië geleden zijn. doordat begin december ruim 30 KPM-schepen uit de Indone- sche wateren werden teruggetrokken. .Deze schepen, aldus Antara, hadden van de leiding van de KPM opdracht gekregen naar buitenlandse havens te varen om te ontsnappen aan „confisca tie" door de Indonesische regering. Dit bevel bleek ongefundeerd, omdat maan den later alle KPM-schepen die in In donesische wateren waren gebleven, werden teruggegeven. Majoor Mamesah, aftredend voorzitter en coördinator van de financieel-econo- mische afdeling van het militair com mando Djakarta, heeft niet onthuld hoeveel schadevergoeding Indonesië zal eisen. Kawilarang en Warouw in Hongkong Een radiostation der Indonesische op standelingen heeft gemeld, dat kolonel Alex Kawilarang, chef-staf van de on- standige strijdkrachten en luitenant kolonel Joop Warouw, vice-premier der revolutionaire regering, uit Manilla in Hongkong zijn aangekomen. In Singapore werden de afgelopen week uitzendingen van een radiostation der opstandelingen opgevangen, dat zich aankondigde als „revolutionaire studio no. 1". Men neemt aan, dat dit station zich op Sumatra bevindt. Landdag van de A.Y.R.O. Naar schatting ruim 33.000 mensen hebben gisteren in Berg en Bos de derde landdag van de AVRO in Apeldoorn be zocht. Talrijke orkesten en artiesten tra den op deze landdag op, in de open lucht of in tenten, die circa 3000 perso nen konden bevatten. Aan deze AVRO-manifestatie waren verschillende attracties verbonden, zoals een molentocht voor gemotoriseerde weggebruikers uit alle delen van het land naar Berg en Bos, danswedstrijden en sportdemonstraties. De dag werd geopend door de voor zitter van de AVRO. jhr. Röell. nadat loco-burgemeester J. van Dalen namens het gemeentebestuur van Apeldoorn een welkomstwoord had uitgesproken VOOR HEDENAVOND KRO: 18.05 Lichte muz. 18.20 Caus. 18.30 Lichte muz. 18.50 Laat je wijzen hoe te reizen. 19.00 Nws. 19.10 Comm. op 't nws. 19.15 Regerlngsuitz.Emigratierubi. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.25 VVD. pol.- caus. 19.35 -Verz.progr. v. d. militairen. 20.15 Act. 20.30 Pol. fo rum. 21.00 Lichte muz. 21.25 Amus.muz. 22.10 Sport. 22.20 Gram. 22.50 Priester, leek en huwelijk, caus. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Jazzmuz. Hilversum II (298 m.) VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1, caus. 19.00 V .d. kleuters. 19.10 Meisjes koor. VPRO: 19.30 Vrede ctf atoomoorlog, caus. 19.55 VPRO-nieuws. 20.00 Nws. 20,05 Een nationale zaak, caus. 20.10 Literaire caus. 20.20 Viool en piano. 20.40 Het atoom. caus. VARA: 21.00 Gram. 21.25 's Zomers op zee - 's winters op straat, klankb. 21.55 Buitenl. weekoverz. 22 10 Jazzmuz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. causerieën. VARA: 23.00 Nws. 23.15 Dans- muz.; 23.4524 00 Gram. VOOR ZATERDAG 17 MEI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7 45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de hulsvrouw 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbmeded. 12.33 Lichte muz. 12 55 Zonnewijzer. 13 00 Nws en kath. nws. 13.20 Gram. 13.30 Verz. pro gramma. KRO: 14.00 Voor de Jeugd. 14.20 Eng. les. 14.40 Boekbespreking. 14.50 Gram. 14.55 Harmonle-ork. 15.15 Kron. v. lette ren en kunsten. 15.40 Dameskoor. 16.00 V. d jeugd. 16.50 Gregoriaanse zang. 17.20 Sport. 17.30 Amateursprogr. 17.45 Lichte muz. 18.00 Journ. overz. 18.10 Gram. 18.15 Van het Binnenhof. 18.25 Strijkork. 18 45 En nu mijn geval. 19.00 Nws. 19.10 Comm. op 't nws. 19.15 Omr. ork. 20.10 Licht baken. 20.25 Act. 20 40 Gevar. progr. 22.10 Amus. muz. 22.35 Wij lulden de zondag ln. avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. ln Esperanto. 23.2224.00 Nouveau- té's. Hilversum II 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Rep. opening Evert Kupersoord te Amersfoort. 12.00 Zlgeunermuz. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 1233 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varla. 13.20 Lichte muz. 13.45 Sportpraatje. Groei- Ned. carillon voor Raadhuis Keulen De klokkengieterij Ejjsbouts te Asten heeft een carillon van 48 klokken ver zonden, dat zal worden opgehangen in de raadhuistoren van Keulen. Het caril lon, dat vier octaven omvat, weegt in totaal 25.000 kilo. de grootste klok weegt 2500 kilo, de kleinste 10. De grootste klok is een geschenk van Bondskanselier Adenauer aan de stad Keulen, de an dere klokken zijn geschonken door de ambachtsgilden in de stad Keulen, die ook het herstel van de raadhuistoren zelf grotendeels hebben bekostigd. In de tweede helft van juni zal het carillon, in het bijzon van de schenkers, waar onder dus ook dr. Adenauer, officieel in gebruik worden gesteld door Nederlandse beiaardiers. Leiderdorp Zaal Gerefa Kerk. Arjos-vergadering. Spr. mr. W. R. van der Sluis. Ond.: „Wat doet de A.R. in het Jaar 1958". 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht Jacobazaal)Feestavond Mondaccordeonver. „De Mondorico's" 8 u. nam. Halte Posthof. Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Wassenaars wa terleidinggebied. 1.56 uur nam. Prediker: Feestavond 10-jarig bestaan CJMV. „Irene". 8 uur nam. Schouwburg. Jubileumuitvoering To neelver. D.O.B. 8 uur nam. Rapenburg 6. Muziekavond leerlingen Martien Opdam. 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Reis- ver. naar Nieuwkoop. 2 uur nam. Stadszaal (grote zaal). Nationaal Peda gogisch Congres. 10 uur voorm. Het Gulden Vlies. Landelijke Jaarverga dering van „Dennenheuvel". Ver. tot ver pleging van hoofdarbeiders in herstellings oorden en sanatoria. 9.30 uur voorm. Van der Werf park. Taptoe Veteranen- legioen Nederland. 8 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. In den Vergulden Turk. Oriënterlngs- dienst Roze-Kruisersgenootschap. 10.30 u. voorm. MAANDAG Tftus Brandsmastraat 174. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 8 uur nam. Stadhuisplein. K. en O.-excursie naar Zuidhollandse Eilanden. 7.45 uur voorm. Stadszaal. (foyer). Verkiezingsbijeen komst V.V.D. Sprekers J. G. Hagens. mr. J. Drijber, mr. F. Porthelne, ir. J. J. G. van Hoek. mevr. mr. J. E. Glastra v. Loon Boon en dr. J. P. Duyverman. 8 u. nam. DINSDAG Schouwburg: „De Sleutelspelers" 6pelen „Eigen Haard ls wel wat herrie waard". 8 uur nam. WOENSDAG Den Burcht (grote zaal). Leerlingen uitvoering Balletschool Swlnkels-Hen- drichs. 8 uur nam. Station NS.: Excursie Ned. Chr Rels- ver. naar de Expo 9 uur voorm Zoeterwoude (H. Rijndijk 49) K. en O.-excursie Potterij Zaalberg. 2.30 u nam. VARA: 14.00 Lichte muz. 14.25 Voor de Jeugd. 15.00 Arb. zangvereniging. 15.15 Boekenwijsheid. 15.35 Omr. ork. en solist. 16.30 Meer dan ooit. toespr. 16.45 Gram. 17.00 Lichte mus. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.45 Regerings- uitjz.: Atlantisch allerlei. Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het At lantisch Pact. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Karl Jaspers, gesproken portret. 19 55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.35 Promenade-ork. 21.15 De straat in de mist, hoorsp. 21.50 Soc. commentaar. 22.05 Cabaretprogr. 22.35 Opsporing ver zocht. 23.00 Nws. 23.15 Sport. 23.22 Gram. 23.30-24.00 Dansmuz. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17,00—17.30 Voor de kind. KRO; 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Filmprogr. 21.00 Vragenspel. 21.30 Een wereld als Wiever, TV-spel. Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Gevar. muz. 12.15 Filmprogr. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 14.00 Gram. 14.30 Hoorsp. 15.30 Cricket- rep. 16.00 Ork. conc. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.45 Gevar. muz. 19.15 Pari. overz. 19.30 Interviews. 20.00 Toast of the town. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.45 Avondge beden. 23.00—23.06 Nws. Engeland, BBC Light Progr. 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. progr. (Om 12.30 Nws.) 13.00 Cricketrep. 13.35 Gram. 13.45 Cri- cketuitsl. 13.50 Gevar. muz. 14.15 Motor races. 14.35 Cricketrep. 15.00 Motorraces. 15.05 Zwemrep. 15.15 Cricketrep. 15.30 Mo- torrep. 15.45 Festival gardens. 16.00 Cri cketrep. 16.15 Motorrep. 16.35 Concours hlppique. 17.00 Cricket. 17.30 Zwemwedstr. 17.40 Cricket. 18.00 Concours hlppique. 18.05 Cricket. 18.35 Jazzmuz. 18.59 Ber. 19.00 Journ. 19.30 Nws. en gevar. muz. (Om 2030 en 21.30 Nws.). 22.30 Nws. 22.40 Gram. (Om 23.30 Nws.). 23.55—24.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Lich te muz. 15.30 Volksmuz. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.00 Gevar. progr. 21.15 Jazz muz. 21.45 Nws. 22.10 Symf. ork. 23.00 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.05 Lichte muz. 1.00 Idem. 2.155.30 Gevar. muz. Frankrijk 3 (Nat. Progr.) 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.05 Gevar. muz. 13.35 Ork. conc. 15.05 Klass. muz. 17.30 Ork. conc. 19.00 Lichte muz. 19.30 Kamermuz. 20.30 Gram. 20.35 Hoorsp. 22.50 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12 00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Caus. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Muz. kaleidoscoop. 14.30 Gram. 15.15 Idem. 15.45 Lichte muz. 16.15 Omr. ork. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.30 Idem. 18.00 Gevar. muz. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Cabaret. 21.00 Gram. 21.15 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.3524.00 Zigeuner- ork. 484 m. 12.15 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 16.00 Gram. 17.00 Nws. 18.42 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Lichte muz. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. DONDERDAG Stadszaal. Voorlichtingsavond bouwma teriaal spaan- en bekledingsplaat .8 uur nam. Zoeterwoude (H. Rijndijk 49) Excursie Broederschap van oud-padvinders naar Potterij Zaalberg. 8 uur nam. Oegstgeest (Endegeesterlaan 1) Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 7.15 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur. Lakenhal: Tentoonstelling Pleter Ge- raedts (tot 27 mei). (Werkd. 10—5. zon en feestd. 15 uur). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Litho's door V. H. Ellenbaas (tot 18 mei). Werkd. 25 uur nam BIOSCOPEN Lido: „Sayonara". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30 en 8 uur; zondag: 3 en 8 uur. Luxor: ,,'s Nachts ln de groene kakatoe". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Dagelijks van 102 uur kleurenfilm van het bezoek van het Engelse Koningspaar aan Nederland. Casino: „Die Sünderln vom Ferner-Hof". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Elke minuut telt.." Kex: „De weg der vergelding". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon: „Bonjour Tristesse". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zóndag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst der apothe ken te Leiden wordt waargenomen door de Zulder-Apotheek. Lammenschansweg 4. tel. 23553 en te Oegstgeest door Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Bd geen geboot bi) Uw balsarts ol specialist bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) O. bi ia "3 1 B s§ ed neersl. 24 uur Helsinki motregen ozo 5 12 7 Stockholm geh. bew. wzw 2 8 10 Oslo half bew. windstil 6 16 Kopenhagen regen zzw 14 2 Aberdeen zwaar bew. nw 4 12 0 Londen regen nnw 5 13 7 Amsterdam regen O 6 13 5 Brussel regen zzw 6 14 10 Luxemburg half bew. z 8 13 13 Parijs motregen zwaar bew. wzw 7 14 13 Bordeaux w 13 17 11 Grenoble regen zzw 5 18 10 Nice zwaar bew. wnw 4 23 Berlijn zwaar bew. zzo 3 19 0 Frankfort regen z 5 15 3 Munchen half bew. zzo 2 18 5 Zürlch zwaar bew. zo 2 13 16 Genève regen zzw 8 16 3 Looarno zwaar bew. windstil 20 23 Wenen zwaar bew. wnw 4 30 0 Innsbruck zwaar bew. o 2 23 1 Rome zwaar bew. z 6 26 0 Alaccio zwaar bew. windstil 23 0.1 Mallorca half bew. windstil Algiers half bew. zw 1 23

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2