67s Haringvloten lagen te pronken Loop der bevolking te Leiden Leden v.m. 4 R.I. herdachten in Valkenburg gevallenen van 1940 97ste jaargang Vrijdag 16 mei 1958 Vijfde blad no. 29441 Leerlingen van Belgische visserijschool te gast bij IJmuidens bescheiden feest Twee en dertig Katwykse vleetloggers lagen op Hemelvaartsdag bevlagd in de IJmuidense Vissershaven. De meeste aan de nieuwe Tegeltjesmarkt, een deel ook aan de zuidzijde van de haven. Van alle kantoren en bedrijven rond de haven wapperde de vlag in de wat kille wind en ook in IJmuiden zelf hadden velen aan het verzoek van het vlaggetjes-comité gevolg gegeven en de vlag uitgestoken. Het jaarlijks feestelijke gezicht van een vloot, die klaar is om naar zee te gaan. Opgedofte schepen, een propvolle haven. En daar rondom mensen en nog eens mensen. Vissers, die hun hart sneller voelen kloppen bij het zien van zulke schepen. Toeristen, die de Hemelvaartsdag graag benutten om een kijkje aan de haven te nemen, foto's te maken en te filmen. In de Vissershaven lagen ook het visserij -onderzoekingsvaartuig „Willem Beukelsz" en het visserij-inspectievaar- tuig Hr. Ms. „Freyr", dat zaterdag met de vloot zee zal kiezen. De „Willem Beukelsz" vertrekt de volgende week maandag voor een internationaal onder zoek, dat ruim een maand in beslag zal J nemen. Woensdagavond trok met een straffe zuidwesten wind een vuilgrijze rook van een kraan uit de Haringhaven over de bevlagde schepen. Ondanks de kou werd het steeds drukker op de Tegeltjes- markt. Om kwart over acht waren de IJmuider Harmonie en de Chr. Muziek vereniging „Wilhelmina" van verschil lende punten in IJmuiden vertrokken voor een muzikale rondgang, die op de Nieuwe Tegeltjesmarkt zou eindigen. „Wilhelmina" werd bovendien vergezeld van het zeekadettenkorps „IJmond" en een groep van 30 leerlingen van de vrije visserijschool in Ostende. Enige uren tevoren waren zij in IJmuiden gearri veerd en nu presenteerden zij zich aan IJmuiden in hun roestbruine visserskie- len, rode en grijze dassen om de hals geknoopt en bonte wollen mutsen op het hoofd. ZEE VAN LICHT Om kwart over negen kwamen belde korpsen kort na elkaar op de Tegel tjesmarkt aan. De vlaggen waren toen al aan de vele masten op beide haven hoofden gestreken. Maar die op de schepen werden plotseling in een nieuwe glans gezet, toen aan de hal- zijde van de Vissershaven een batterij schijnwerpers werd ontstoken. De korpsen hadden de nodige aanhang mee naar de haven gebracht, zodat er I een gezellige drukte heerste, waarin I de kou werd vergeten en ijsverkopers I zelfs nog goede zaken deden. De toekomstige Belgische vissers heb- bij het niet bij een verschijnen alleen gelaten. De muziekkorpsen concerteer den en daartussendoor zongen de jon gens Belgische vissersliederen. De wind en het rumoer op de Tegeltjesmarkt liet hiervan jammer genoeg het meeste ver- I loren gaan. Het weer lokte niet bijzonder voor een bezoek aan de haven. De zon deed af en j toe wel een poging om het wolkendek uiteen te rafelen, maar droop telkens weer af. Desondanks is het de gehele dag druk geweest rond de haven in IJmuiden. waar overigens verder geen feestelijkheden waren georganiseerd. SCHEVENINGEN In Scheveningen werden schipper Fcfland en zijn bemanning van de Sch. 6 gehuldigd als winnaar van de prijs voor de best verzorgde haring in 1957. De voorzitter van het Produktschap voor Vis en Visprodukten, de heer Van Dijk, hees daarna de wimpel op het vaartuig. Ook hier was het een gezellige drukte. VLAARDINGEN Het officiële programma vermeldde voor Vlaardingen alleen, da/t woensdag de vlaggen op de schepen gehesen zou den worden in de Wilhelminahaven. Maar Vlaardingen zou niet van oudsher een vissersplaats zijn geweest, als het niet toch een grote belangstelling voor de haringvloot aan de dag had gelegd. De Hemelvaartsdag is het van 's mor gens tot 's avonds een komen en gaan geweest van mensen, uit Vlaardingen zelf, maar ook uit Schiedam, Maassluis en vanzelfsprekend Rotterdam, Negen gewenden bij auto-ongeval te Sotteren (Speciale berichtgeving) Gisteravond omstreeks 6 uur is tussen Makkum (Fr.) en de kop van de Af sluitdijk, ter hoogte van het gehucht Sotteren, een ernstig auto-ongeval ge beurd, dat bjjzonder tragisch is ver lopen voor de familie van Rijsten uit Vledder (Dr.) en de familie De Vries uit Pakistan, die in Leeuwarden logeerde. In de eerste wagen zaten zes personen, namelijk de 31-jarige heer J. van Rysten, uit Vledder, zijn echtgenote, haar vader, en drie kinderen, terwijl in de tweede auto zaten de 32-Jarige uit Pakistan afkomstige J. de Vries, met zijn vrouw, broer en schoonzuster. Men maakte een dagtochtje. Bij Sotteren zouden beide wagens elkaar in de bocht passeren, maar door tot dusver onopgehelder oorzaak vloog een van de wagens uit de bocht. Of schoon met matige snelheid werd gere den, volgde een hevige botsing, die der mate rampzalige gevolgen had. dat alle inzittenden met meer of minder ernstige verwondingen naar het ziekenhuis in Harlingen moesten worden vervoerd. Van de heer Van Rijsten is de borst kas ernstig gescheurd, terwijl een 8-jarig zoontje een schedelbasisfractuur opliep. In het ziekenhuis bleek, dat een van de 1 dochters van de familie Van Rijsten ongedeerd was. Prachtige kwaliteit sporthemden. Met Panamabinding, speciaal vervaardigd voor de Tropen, waardoor ook bij het warmste weer ideaal in het dragen. Met 2 sportieve borstzakken, de kraag kan open en gesloten gedragen worden. Een aanbieding voordelig als nooit tevoren, door dat de export naar Indonesië niet doorgin GEVESTIGD In tijdvak van 1 t.m. 7 mei 1958 van Noordelndesplein 8a naar Leiderdorp. Maurltssingel 7; P. C. de Jong en fam.. v. Maredljk 161, naar Amsterdam, v. Breestr. 1641; C. W. Horlkx en fam.. van Witte Rozenstraat 18. naar Maastricht. P. Huijs- senslaan 67; E Brederveld en fam van M. Treublaan 54. naar Almelo. Steffens- weg 36; J. B. van Seters en fam.. van Steenschuur 14 naar 's-Gravenhage. Kraaienlaan 28; J. L. Zwanenberg en fam, van Parkstraat 24 naar Voorschoten. Prof. Einstelnlaan 18; A. R. Stijlaart en fam.. v. Heemskerkstraat 95. naar Weesp, Kerk- laan 11; L. Voogt en fam., van Oranjegrt 45 naar Voorhout, Pr. Bernhardstr. 5; J. P. Dijkhuis en fam.. van Oude Vest 157 naar Onstwedde. Lyceumlaan 20; F. Meijer en fam.. van Maredljk 89a. naar Nijkerk. Heemskerkplantsoen 511; A. Schellekens en fam van de Wetstr. 13. naar Nieuw- Universitair Asylfonds bestaat tien jaar De Stichting Universitair Asylfonds heeft woensdagmiddag met een bijeen komst in de Geertekerk te Utrecht het tienjarig bestaan herdacht. Hier waren de burgemeester van Utrecht, leden van de Universitaire Gemeenschap en een vertegenwoordiger van de organisatie voor Hulp aan Vluchtelingen aanwezig. De president van de stichting, prof. dr. G. C. Heringa, die het ontstaan en het doel van het Universitair Asylfonds uit eenzette. deelde mede. dat een oud beursstudent (een Tsjechoslowaakse vluchteling) benoemd is hoogleraar in de sociologie. Dr. M. A. M. Klompé, minister van Maatschappelijk Werk, voerde het woord om uiting te geven aan haar dankbaar heid en bewondering voor hetgeen het Universitair Asylfonds in de afgelopen jaren heeft bereikt. Mr. dr. J. Jarolimek, die zich een re presentant noemde van hen, die in de jaren na de tweede wereldoorlog een toevlucht vonden in Nederland, zeide, het als een groot voorrecht te beschou- wij namens Bursalen en oud-Bursalen hier in het openbaar te getuigen van de diepgevoelde dankbaarheid, welke hen allen vervult voor de geschonken mate riële en morele steun, vriendschap en tolerantie. Nederlands schip Musketier in nood Reddingsboten zyn het Nederlandse ms. „Musketier" (384 ton) te hulp ge schoten, nadat het schip een S.O.S. had -geseind. Het schip maakte aanzienlijk slagzij voor de kust van Trevos Head, Cornwall (E.), daar de lading was gaan werken. Uit Padstow vertrok een reddingsboot en uit het nabijgelegen Falmouth voer een sleepboot uit. M. L. M. Oudendijk geb. ten Broek en fam. Lammenschansw. 50; B. J. Robinson en fam.. fysicus. Sterrenwacht 5; K. M. A. van de Wall geb. Mauhart en fam. de M. v. Streefkerkstraat 6; T. du Marchle Sarvaas en fam, v. Vollenhovepl. 69; J. F. Thljsse en fam.. techn. lnsp. oliemij, Be- vrijdlngspleln 5; L. H. A. van Vuuren en fam. lasser. Waardgracht 66; J. Vierber- gen en fam. directeur houthandel, v. Vol- lenhovenpl. 72; H. Hoorn en fam. dir. rei niging en ontsmett.. de Gijselaarsstraat 17 J B. Postel en fam. werkt.bouwk. lng„ Bernhardstraat 23; A. G. Haje en fam., directeur N.V., van Vollenhovenplein 59; j koop. Achterweg 9; F. Palijama en fam C. C. Leeuwes en familie, pianolerares van Akkerhof 36. naar Voorschoten, Prof. Breestraat 47; C. J. van de Weijer en fam. I Einstelnlaan 8; N. van Putten en fam.. v. van Vollenhovenplein 35; D. E. Grei- j Timorstraat 42. naar Sassenhelm, Hoofd- danus en familie, stuurman. M. Treub- straat 179; F. van der Kleij geb. van Iter- fam„ elektro-technlcus. Nieuwe Rijn 8; W. I son en fam.. van Parkstraat 22a naar Zoe- V Ro8enqulst geb. Lamaison en fam., 1 terwoude. Vrouwenweg 29; K. Oosthoek en Rijnsburgerweg 140; M. Janzen geb. Kluft j fam van Evertsenstraat 80, naar Voor- en fam., Lorentzkade 76: C. P. van den schoten. Prof. Einstelnlaan 22; W. Be- Berg en fam.. metaalarbeider. Timorstraatkooy en fam.. van Merelstraat 26. naar I 42; N. A. Adneij, Haagweg 22; H. P. C. I Oegstgeest. Piet Heinlaan 76; D. E. Knlbbe I Leijssen geb. Veldhoven. Rijnsburgerweg I en fam.. van Warmonderweg 45 naar Am- 140: P. G. V. ten Broek, technicus. Hof- sterdam. Comeniusstr. 2531; N. Slra en 1 laan 32; M. F. G. M. Desertlne. Utr. Veer fam.. van Sieboldstraat 59 naar Haarlem. 4; J. P. M. Bos. Noordelnde 50; C j. van p- c Boutensstraat 1241; W. J. Hulskamp der Waal. timmerman. Noordeinde 2a; M. 1 en fam.. van Wassenaarseweg 4. naar Ver- J. Duijverman geb. Neuteboom, Jan van I enigde Stalen v. N.-Amerika: C. F Jans- Goijenkade 19; P. J. Schleeper, construe-I sens en fam.. van Rijn Schlekade 96 tlewerker, Stationsweg 21; A. Jansen geb. I naar Leiderdorp. Anna van Burenstraat van der Togt, K. Galgewater 14a; C. M 26'- H E- Naylor en fam.. van Breestraat I Bink. metaalbewerker. Munnlkenstraat 87" i 130a naar Oegstgeest, Pr. Irenelaan 33; W. j M. W. van de Water, schoonheidsspecialist Mellema, van Plantsoen 27. naar Smallln- te. Rijnsburgerweg 40; C. M de Jong geb i galand. G. Boelensstr. 10; J. W. Whlttaker de Bles. kantoorbediende. W de Zwijger- I van Boerhaavelaan 24 naar Leiderdorp. Dr. laan 95; N. de Meij. los arbeider, v d 1 de Bruijnestraat 11; S. Nleuwenburg geb. Werffstraat 41a; D. W. Hoogwater. Boer- SilJee. van Roodenburgerstraat 63 naar haavelaan 47; S. Renzema. huishoudster' Leiderdorp, Hoofdstraat 41; J. Berkhoff, Majorca - sporthemden, die 27.50 moesten kosten, koopt U morgen, uniek in Nederland, als ongelofelijk buitenkansje VAK1A De dader gevonden Een zuoh't van verlichting ontsnapte een Amsterdamse boekhandelaar, toen hij eindelijk de oplossing vond van het raadsel, waarvoor hij zich de laatste jaren had geplaatst gezien. Verschei dene malen had hij een briefje van on geveer de volgende inhoud ontvangen: .Hiermede verzoek ik u mij een exemplaar te leveren van het boekje De Nederlandse Boerderij van W. de Haan". Hoe de man ook zocht, hy kon geen hoekje vinden met die titel noch een schrijver van die naam. Maar hardnek- bleven de briefjes komen. De Ver eniging tot Bevordering van de Belan gen des Boekhandels werd erin ge lengd. Het bleef een mysterie. Tot er een briefje kwam. dat als volgt begon: De Stichting IVIO, waarbij ik een cursus volg, heeft mij opgedragen u het volgende briefje te schrijven De oorzaak? In een van de lessen Ne derlandse taal werd de cursisten opge dragen een briefje te schrijven. Een aantal cursisten had deze opdracht verkeerd begrepen. De naam van de boekhandel was gefingeerd, het adres °ok. Maar in de opdraoht stond ver geld: „Damrak 84, Amsterdam". Op dat adres is geen boekhandel gevestigd, ®aar wel op no. 64. De ijverige P.T.T- bracht trouwens de brieven naar die boekhandel. De opdracht in de les is inmiddels gewijzigd. In 3 maten: small, medium en large. Zolang de voorraad strekt Koop het voor Uw man. Als het niet naar genoegen is nemen wij het terug om e'en van die andere 1000en Coster-klanten een koopje te bezorgen. U kunt niet meer dan 2 stuks tegelijk kopen. Telefonische of schriftelijke orders kunnen niet worden uitgevoerd. LEIDEN: Haarl.straat 25, fel. 25317 Rotterdam, Korte Hoogstr. 11 Meent hk. GoudsesingelKa- tendr. Lagedijk hk. Dorps weg; W. Kruiskade 35 j Hoge Rijndijk 130; A. Lemson. leraar NO, I Plantage 4; C. van Zijl geb. van der Spek. Boshulzerlaan 18; M. T. Zwagerman geb Oorschot. A Verweljstraat 17; C. F. van IJsseldyk geb. Rynenberg. Rijnsburgerweg j 140; A. Hofman geb. van der Zwan. van 't Hoffstr. 27a; H. T. van Dam. Plantsoen 47 N. Wolterstorff. Herensingel 32; H. S. J. Hoppenbrouwer geb. Stuijvenberg. J. van Houtkade 7a; A. M. Wisse. Haarlemmerstr. 224; P. J. M. van der Zwet. Staalwilkstraat 26; A. C. Veldhoven geb. Borst. Modder- manstraat 68; A. Schaafsma, bouwkundige I Plantsoen 93; H. van Bakkum, hulp ln de hulshouding. Transvaalhof 2; A. van Door- nlnck geb. van Genderen Stort, kleuter leidster. Rijnsburgerweg 14; J. L. Goos- sens. automatiekhouder. Doezastraat 10; E. C. Emmelot geb. van Rietschoten. War monderstraat 12; L. E. Steevensz geb Utrecht. Rijnsburgerweg 140; R. van Kem pen. typiste. G. Doustraat la; E. van der Steur, procuratiehouder, Burggravenlaan 109; F. F. Dreckmeler. Rijnsburgerweg 140 F. M J. van der Horst geb. Jansen. H. de Grootstraat 3; A. Zammichieli. hulp ln de hulshouding. Herenstraat 43d; N Valk binnenvaartschipper. Oude Vest 33d; N j' Zlrkzee. kantoorbediende. Marlënpoelstr. la; B. E. Svantesson. dokterassistente. Ge recht 10; J. G. C. van der Meel. Jeugdleid ster. v. d .Duijnstraat» 40; J. A Heus. Plantsoen 93; W. de Haas. R. en Schlekade 96b: J. E. Staffeleu. db. Oude Vest 105- T. Brandt, de Wetstr. 2; R. A. van der Vring. Noordelnde 50; G. T. Koops. Heren gracht 35; J. Wynia. Utr Veer 4; M. J, van Vredendaal geb. Heijkamp. leeszaalass. ab Zoeterw.weg; J. A. Wilbrink, hulp ln de hulshouding Haarl.str. 204204a; F. C. Schwelzer, 11. machinebankwerker, Sta tionsweg 23; A. M. van Akkeren, glazen wasser. Wolmaransstr. 10: V. J. M. van der Werf. onderwijzeres. Zeemanln 14; M. van Leeuwen, automonteur. Oosterstraat 35; M. J. C. Brlttyn. bankemployé. Bloem- straat 26; F. van Hoogen. boekhouder, He renstraat 142; F L. J. Bakkers, handels employé. v.d. Waalsstr. 34; C. Brandt, touwsplnner. Bronkhorststr. 29; M Reves Houtlaan 29; J. D. Elen, Oude Singel 146. VERTROKKEN D. P. de Kreek en fam. van Hansenstr. 22a, naar Canada; W. P. J. Janssen en fam. van Joh. de Wittstraat 2 naar Voor schoten a.b. Valkenburgseweg 64; W. Prins en fam. van Julianastraat 93 naar Leider dorp. Resedastraat 46; H. Mostert en fam, De leden van het voormalige vierde regiment infanterie, dat in de oorlogsdagen van mei 1940 gevochten heeft in de omgeving van Valkenburg, hebben gisteren de gesneuvelden herdacht. De strijd was ongelyk en velen hebben hun leven gegeven bij het verdedigen van het vaderland. Nadat de vlaggen op de erebegraaf plaatsen halfstok waren gehesen, werden herdenkingsdiensten gehouden. In de kapel van het Marine Vliegkamp Valkenburg werd een dienst gehouden voor rooms-katholieken. De hoofdleger aalmoezenier. mgr. H. J. van Straelen. droeg de mis op en hield de predikatie. In de hervormde kerk van Valken burg werd een dienst gehouden voor de protestanten, waarin ds. P. J. van der Staay, legerpredikant van het v.m. 4 R.I. voorging. Hij sprak naar aanleiding van Jesaja 21 „Wachter wat is er van de nacht?" Wij moeten, aldus spreker, niet stil blijven staan bij de vraag of al die offers niet tevergeefs zijn gebracht. We leven naar Pinksteren toe en de Heilige Geest plaatst zich tegenover de duivelse geest. Aan de ene kant afbraak en ver val en aan de andere de vernieuwende kracht van de Heilige Geest. Uiterlijk schijnt het herstel van onze nationale zelfstandigheid geslaagd te zijn. en velen is de welvaart naar het hoofd gestegen. Dit is een gevaarlijke ontwikkeling. Men zal het allés moeten zien in Gods licht. Dan ook alleen zullen wij ervaren dat de offers niet vergeefs zijn gebracht. In beide diensten verleenden koren. resp. uit Leiden en Valkenburg, medewerking. Na de diensten was er een gemeen schappelijke maaltijd op het vliegkamp. Daarna begaf men zich naar de ere-be- graafplaatsen. voorafgegaan door de ka pel van de M.L.D. Burgemeester M. A. van der Have. van Valkenburg, hield hier een toespraak, die erop wees dat deze bijeenkomst meer traditie zonder meer mag worden. Een diepere beweegreden zal ons telkens weer samen moeten brengen aan de gra ven van hen, die voor de vrijheid van ons land en volk hun leven gaven. De soldaten in 1940 hebben hun wapens doorgegeven aan ons. opdat wij voorts zouden gaan. Doen wij wel ons best ir» vrede met elkaar te leven? Bij deze gra ven moeten wij ons bewust worden, dat wij verplicht zijn dit te doen. De plechtige kranslegging werd ver richt door kolonel b.d. H. D. Buurman, commandant van het v.m. 4 R.I., ter wijl de heer Vlug, de voorzitter van de Vereniging van Oud-strijders van 4 R.I. eveneens in een korte toespraak de ge vallen militairen en burgers herdacht. Rijnsburgerweg 10. naar Epe Gld., Brin- kerweg 13; P. P. M de Kroon, van Heren- fracht 22 naar Bergen op Zoom. Bolwerk iUid 42; M. J. van Rlel. van Witte Singel 27 naar Marocco; H. A. Cziesso. van Rijns burgerweg 22. naar Zoeterwoude. Hoge Rijndijk 98; R. Borger van DIJkstraat 26, n. Duitsland; G. van der Beijl. van Rijns burgerweg 10. naar Wassenaar, Anth. Duijckplein 9; E. M. Slep geb. Devllee, v. Bakker Korffstr. 11 naar Rotterdam Hard- draverstr. 36a; F. A. Meijer van Hoflaan 221, naar Den Helder, Buitenhaven 5; A, E J. Modderman, van Warmonderweg 43. n. 's-Gravenhage. Javastraat 106; H. Loeven, van Hoge Morsweg 5, naar 's-Gravenhage, Huygensstr. 23; L. J. M. van der Linden, van Hooigracht 11-29. naar Gennep. Ot- tersumseweg 56. H. G. van Brummen, van Zoeterw. singel 47. naar Rotterdam. Burg. Meineszstr. 3a; R. F. van Dinter. van Buys Ballotstraat 16. naar 's-Gravenhage. Zwaardvegersgaarde 24; H. J. Pot. v. Tul- penstr. 2, naar Zeist. J. Meerdinkpleln 2; A. N. Snel. van Schelpenkade 34 naar Lei derdorp. v. d. Valk Boumanw. 21; T. van der Mast. van R.- en Schiekade 78. naar Oegstgeest. Floralaan 61; W. P. C. van Velzen geb. Schutte, van v. d. Werffstr. 62. naar Oegstgeest. v. Assendelftstr, 17; J. Hermans, van Groenhovenstr. 22 naar Verenigde Staten van N-Amerika; M. J. J. van Loosbroek, van Bloemistenlaan 49 n. Nijmegen, Graadt van Roggenstraat 16; H, W. Dejel. van de M. v. Streefkerkstraat 34; naar Amsterdam. Oosterpark50hs; G. G. van der frlaas ter Beek. van Kanaalstraat 51. naar Hazerswoude. Rijndijk 219; G. W. Schouten van Utr. Veer 14. naar Rotter dam. Bospolderstr 35; M. van Dalen geb. van Haarst. van Utr. Jaagpad 120a. naar Naaldwijk. G. Heemskerkstr. 56; A M. Marcus, van Varkensmarkt 7 naar Nieuw koop. Dorpsstr. 33; N. Dekker, van School steeg 13a. naar Suriname; A. van Nood. v. Rapenburg 97. naar Zuid Afrika: W. C. Koomans, van Rapenburg 4. naar Rotter dam. Breitnerstr. 76b; H. M Troost, van Berkendaalstraatje 6, n Amersfoort. Grote Nachtegaalsteeg 18; O. A. Tutuparv geb. Papilaja. van Marnlxstr. 163. naar Vught, woonoord Lunetten; L. F Robijn, van Hoflaan 217. naar Roggel. Burg Merben- straat 20; C. Cecere. van Raamstr 9 naar Italië; C. Ouwerkerk, van Bronkhorststr. 31, naar Geleen, Burg. Lemmensstr. 220; H Woltlng, van Oranjestraat 15. naar 's- Gravenhage, Nieuwe Havenstraat 47; M. van Lubeck van der Heemst, van Suma- trastraat 114a, naar Amsterdam. Plejaden- weg 24; M, Link geb. Mulder, van Javastr. 70. naar Voorschoten. J. P. Coenstrant 19; J Bekooy geb. Ooms. van Medusastr 25a naar Noórdwljk, de la Bassecour Caanstr. 28; A. Huson. van Zijlsingel 72a. naar Rot terdam. Schiekade 66; H le Maltre. van Uiterstegracht 162. naar Utrecht. Ooster straat 2; J. H. Kuiper, van Herengrt 25. n. Sassenhelm. Hoofdstraat 89: H B van der Veer geb. Jansz. van Nieuwe Rijn 46a. n. Abcoude. Koppeldijk 15; W. G Verkade. v. Volmolengracht 1. naar Zaandam. Franse straat 55; G. C. Stalpaert geb. Fles. van Hooigracht 24; naar België; J Klarenberg van Rijnsburgerslngel la. naar Volendam, Zuideinde 52; L. M. J. van Riet geb. Wak- ka. van Oldenbarneveldtstr. 26 naar Li beria; S. Cuperus. van Joh. de Wittstraat 17 naar Oegstgeest. Duivenvoordestr. 41; L Versprui, van Rijnsburgerweg 10. naar Ermelo, Wilhelminalaan 15; T. Sobering, van Rijnsburgerweg 10. n. Zwolle. Rhijn- vls Feithlaan 44. H. Nap. van Leemansstr. 61 naar Groot Brittannlë; J. E. A. Velt huis. van Meernof 20 naar Den Helder. Buitenhaven 5; L. J. J. Albracht. van Ti morstraat 42, naar Sassenhelm. Hoofdstr. 179; M. C. P. Vreeburg, van Parkstraat 22a naar Zoeterwoude. Vrouwenweg 29; W. M. C Hamers, van Mezenstr. 2 naar Arnhem. Meyroonlaan 24; C. J. M. Padberg, van Leëuwerlkstraat 11. naar Warmond, woon ark Peuleschil Hofleede: N. H. M. van der Poel, van Boerhaavelaan 9. naar Noord- wijk. Bosweg 14; E. G. M, Ris. van Rijns burgerweg 10 naar Amsterdam. D. Stal- pertstraat lOhs; G. C Morré, van Bos- huizerkade 114, naar Zaandam. Bakkers pad 47; C. Lotte. Borgerstr. 5. naar Cana da; E. van der Duijs. van Witte Singel 93. naar Naarden, Heemskerklaan 8; J E. Koens, van Witte Singel 37. naar Leld- schendam, Looierslaan 52; K. L. van Din ter. van M Moonsstraat 2. naar 's-Graven hage. Zwaardvegersgaarde 24; J. de KluiJ- ver, van Leliestraat 39. naar Noordwfjk, Zwarteweg 20; G. H, Kuhlmeijer, van Ra penburg 131. naar Bloemendaal, Vrijburg- Ds. Van der Staay bad het Onze Va der. Nadat het Wilhelmus was gespeeld I 'aan 23; P A. Rademakers, van Rapenburg werden de vlaggen ln top gehesen en de- I **6, naar Utrecht. Bolksbeekstr. 11; M J. fileerde men langs de graven. G- Legrand, van Rijnsburgerweg 10. naar Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te 't Woud (toez.) W. F. Kuil te Abbenbroek-Heenvllet. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Ede G. J. Buljs te Papen- drecht. GEREF. KERKEN (Onderh. art. 31 K.O.) Beroepen te Slledrecht H. Smit, kand. te Utrecht. Tweetal te Bedum J. H. van der Hoeven te Houwerzijl en H. J. de Vries te Berkel (Z.-H.). Bedankt voor Mussel- kanaal P. Plaatsman te Driebergen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Elspeet M. Blok te Rijssen. Beroepen te Ede F. Mallan te Bruinlsse. Bedankt voor Ridderkerk H. van Gilst te Dlrksland. GEREF. KERKEN Beroepen te Utrecht-Noord (3de pred. pl.) T. Spilker te Maassluis te Gorre- dijk, P. Huisman, kand. te Utrecht. Aan genomen naar Oost- en West-Souburg (2de pred. pl.) P. A. Bohlmeijer te Wilnis. Bedankt voor Glessendam H. Wiltlnk te Doetinchem. De goden ven deze eeuw In de Jaarbeurshallen te Utrecht is gisteren de bondsdag gehouden van de bonden van Nederlandse Hervormde Meisjes- en Jongelingsverenigingen op Geref. grondslag. Na het openingswoord door mevr. A. A. E. Mulders-Eupke en de Hemelvaartsmeditatie door ds. D. B. van Lokhorst te Bergenshoek, sprak ds-. A. den Hartogh over de ..Goden van deze eetuw". De goder van deze eeuw zijn volgens ds. Den Hartogh bezig het spel tegen God en de christenmens met veel bravour te spelen. Ze worden telkens weer op een nieuw voetstuk gezet, ont vangen telkenmale een nieuw kleed, ver vaardigd naar de nieuwste mode en snit en duizenden worden er door betoverd. In deze tijd is er een onverzadigbare dorst naar geld en goed. De bromfietsen rijden al vlugger, worden ai sierlijker en knetteren al luider, de sigarettendamp wordt al dichter en de schoonheidsmid delen steeds geraffineerder. De rock 'n rollmuziek deunt en dreunt over het le ven. Al de afgoden hebben een machtige bondgenoot in ons eigen hart. En het is de afgod van het eigen ik. aldus ds. Den Hartogh. Daarom wil Jezus Christus, dat wij wederom geboren moeten wor den. om tot een ander leven te geraken. In een middagbijeenkomst hield ds. L. In de nacht van woensdag op donderdag heeft brand gewoed in een perceel aan de Kerkstraat te Amsterdam, waarbij de brandweer- lieden het zwaar te verduren kre gen. Een brandweerman werd door de hevige rook bedwelmd en door zijn collega's in veiligheid gebracht. Roetman te Wierden een referaat over het onderwerp „De God der eeuw". Wij hebben in geloofsvertrouwen te zien op hem, die ook in de meest don kere tijden van de eeuwen der geschie denis getoond heeft niet vergeefs op Hem te laten hopen en Zijn licht heeft doen schijnen ln de harten der Zijnen. Tenslotte refereerde ds. L. Blok te Ka- pelle aan de LJssel over „De God van ons leven". Spreker wees op hetgeen God van ons-eist. wat wij nodig hebben en wat Hij ons in Christus wil geven. Geref. jongeren te Leeuwarden bijeen Kroesjtsjef noemt Nasser nationale Arabische held Wij staan altijd aan de zijde van de genen. die voor hun onafhankelijkheid en vrijheid strijden en wij sympathise ren met de strijd van de Arabieren in Algerije, Jemen en Oman, aldus ver klaarde premier Kroesjtsjef woensdag avond tijdens een receptie in de am bassade van de Verenigde Arabische Republiek te Moskou, mét alle landen verbeteren, zonder de „De Sovjet-Unie wil de betrekkingen ogen te sluiten voor die acties van som mige landen, welke erop gericht zijn an dere volkeren in slavernij te bren gen"(Over cynisme gesproken. Red. „L .D.") Kroesjt-sjef noemde president Nasser van de Verenigde Arabische Republiek, nationale held van het Arabische volk, die moedig de strijd tegen het koloniale juk aanvatte." Staking bij spoorwegen in Engeland afgewend De Britse Bond van Spoorwegperso neel heeft het aanbod van de transport commissie tot een loonsverhoging van drie procent aanvaard, zodat het gevaar van een spoorstaking is afgewend. Twee kleinere bonden van spoorweg personeel hadden al eerder met de loonsverhoging ingestemd. Intussen zijn echter 2.250, havenarbei ders en 750 veemarbeiders te Londen in staking gegaan uit sympathie voor zes duizend vleessjouwers, die zondag j.l. het werk hebben neergelegd. Van de Londense busstaking die elf dagen geleden begon is ook het einde nog niet in zicht. Eindhoven. Aalsterweg 259; E. C. M. Gie- sen. van Schelpenkade 47. naar Nijmegen Wilhelmlnasingel 42; S. J. Buren geb. van den Bos. van Tulpenstraat 23. naar Groo tebroek. St.-Elisabethstr. 23; F. G. J. E. van der Bel, van Zeemanlaan 8. naar Nij megen. Hertogstr. 53; J. B. Baars, van du Rleustraat 27 naar 's-Gravenhage, Meloen straat 132; IJ. Dijkstra, van Wasstraat 34, naar Ubach over Worms. Martin Cudellstr. 8; J. Favier, van Kanaalstraat 13 naar Al kemade. Nieuwstraat 11; L. W. J. van Rijn van Levendaal 35a, naar Katwijk. Niéuw- straat 10; E. J. M. Reijnhart, van Nachte gaallaan 12. naar Duitsland; D. T Meur- slng. van Morsweg 66 naar Dordrecht. Joh. de Wittstraat 47; A W. Reinink, van Mors weg 66. naar Noordwijk, Kon. Astrld Bou levard 32; F. Mosselman, van Haagweg 186 naar Oegstgeest. Regentesselaan 5; A. J. Kruithof, van Witte Rozenstraat 20. naar 's-Gravenhage. Morsstr. 9; H. van Vulpen van Vreewijkstraat 24. naar Tilburg. Page straat 10; J. H. Winkler, van Hugo de Vrlesstraat 65. naar Gouda, a b Regen- tesseplantsoen; F .Papa. van Hartmanstr. 11. naar Haarlem, Moiynstraat 42. Tienduizend Gereformeerde jongens en meisjes zijn gisteren per trein en bus naar Leeuwarden gekomen om in de Friese hoofdstad hun jaarlijkse bondsdag te houden. Het was een dub bele jubileumbondsdag, want de jonge- lingsbond bestond zeventig en de meis- jesbond veertig jaar. In tien verschil lende gebouwen kwamen de jongens en meisjes samen om te luisteren naar een tiental gereformeerde predikanten uit alle delen van het land. die het woord voerden over het centrale thema van deze bondsdag „De mens". Aan de vooravond van de bondsdag hadden de meisjes- en jongelingsbond afzonderlijk hun jaarvergaderingen ge houden. waarin o.m. een eventuele fusie tussen beide bonden ter sprake kwam. Zo ver is het niet gekomen. Een reeds enige tijd werkzame commissie zal bin nen afzienbare tijd rapport uitbrengen over de wenselijkheid van een dergelijke fusie, waarna dit vraagstuk op een vol gende jaarvergadering opnieuw ter sprake komt. DS. J. B. TH. HUGENHOLTZ 70 JAAR Ds. J. B. Th. Hugenholtz te Zeist, emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk vierde woensdag zijn 70ste verjaardag. In 1912 kandidaat in Utrecht en op 9 maart 1913 bevestigde zijn vader hem te Vledder in het predikambt. In 1918 vertrok hij naar Purmerend en in 1921 ging hij met emeritaat In juni 1924 aanvaardde ds. Hugenholtz opnieuw de actieve dienst en .werd hij predikant te Ammerstol. welke gemeente hij ge diend heeft tot aan zijn emeritaat op 1 mei 1954. waarna hij zich te Zeist ves tigde. Ds. Hugenholtz is vooral door zijn arbeid op het terrein van de vredesbe weging nationaal en internationaal be kend geworden. DS. T. LEKKERKERKER OVERLEDEN. In de ouderdom van 86 jaar is in de Hervormde pastorie te Montfoort, waar hij zelf van 1902 tot 1908 predikant is geweest, overleden. Ds. T. Lekkerkerker emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk Ds. Lekkerkerker is achtereenvolgens predikant geweest te Hagestein, Koeken- gen, Montfoort. Wanswerd. Oosterwolde (Gld.). IJsselmuiden en van november 1921 tot aan zijn emeritaat op l ïanuari 1944 te Delft. DS. A. VAN DER KOOU OVERLEDEN Ten huize van zijn schoonzoon, ds. C. C. T. Postma te Nijkerkerveen is in de ouderdom van ruim 83 jaar overleden ds. A. van der Kooij. emeritus-predi kant der Ned. Herv. Kerk. Ds. Van der Kooij diende de gemeen ten van Wijngaarden (Z.H.i Öuddorp. Zuilighem, SchoonrewoerdKampen en van 1930 tot aan zijn emeritaat in de cember 1943 die van Maarssen. De teraardebestelling zal zaterdagmid dag om twee uur te Maarssen geschie den. DS. J. L. FABER BEGRAVEN Ds. J. L. Faber. de eerste socialistische dominee van Nederland, is woensdag middag onder grote belangstelling in Epe begraven. Vele kransen dekten de groe ve Er waren er van het hoofdbestuur van de PvdA en van de afdeling Epe van de Ned. Protestantenbond te Har derwijk en van de hevormde gemeente van Marssum. Onder de vele aanwezigen bevonden zich de heer E. Vermeer voor zitter van de PvdA. Als enige spreker voerde ds. W. F. H. ter Braak, hervormd predikant te Epe het woord. GAAT HERVORMDE ZENDING OOK NAAR AFRIKA? Nadat de Raad voor de Zending van de N. H Kerk reeds enkele maanden geleden besloten had om aan de gene rale synode voor te stellen naast de ar beid in Indonesië, Nieuw-Guinea en Ceylond een nieuwe missionaire verant woordelijkheid te aanvaarden, is thans de vraag overwogen, waar dit nieuwe ar beidsterrein zal gelegen zijn. Naar alle waarschijnlijkheid zal aan Sfn,erale synode worden voorgesteld in Afrika tot een missionaire ontmoeting met de Islam te komen. Het gaat hierbij nog niet om direct zendingswerk, maar wel dat enkele her vormde zendingsarbeiders, die door hun opleiding en studie daarvoor zijn gekwa lificeerd. beschikbaar kurnen worden gesteld voor een grondige studie die binnenkort in Afrika zal beginnen'.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 15