„Onjuiste en onkundige beoordeling van problemen der bouwnijverheid" AMSTLEVEN levensverzekering Hasselman Pander tfH Niet één van 15 zetels in SER ondanks vooraanstaande positie „Helmen- en gasmaskeraffaires met mantel der liefde bedekt" Aal en paling voornaamste tak van Nederlandse binnenvisserij Agenda DINSDAG 13 MEI 1958 Scherpe kritiek van de heer J. Dura Dsn: Op dc jaarvergadering van de Nederlandse Aannemers- en Patroonsbond voor de bouwbedrijven in Nederland NAPB in Musis Sacrum te Arnhem, heeft de voorzitter van deze bond, de heer J. Dura Dzn., gewezen op de vermindering van de bouwactiviteit en de daaruit voortvloeiende consequenties op het gebied van de werk loosheid en de lonen. Daarbij als oorzaak van de teruggang van de bouwnijverheid en bestedingsbeperking en de kapitaalschaarste tezamen stellend met een te grote inmenging in de zaken van het bouwbedrijf door de overheid, kwam de voorzitter tot de conclusie, dat er in deze sector van het bedrijfsleven een grotere mate van .coördinatie tussen werkgevers en werknemer moet komen, teneinde doeltreffend op te komen voor de vrijheid van de onder nemer en de vitale betekenis van deze bedrijfstak. het materiaal. Ook verzette h(j zich tegen het feit, dat de ondernemer 80 procent van het loon door de betrok ken bedrijfsvereniging laat betalen en daarop nog 20 procent suppleteert, waardoor de arbeiders met ongeveer een vijfde van de loonkosten worden vastgehouden. Protest tegen een misbruik van W.W. De spreker merkte op, dat de ge leidelijke verbetering, die na januari in het bouwbedrijf is opgetreden slechts te danken is aan het grote aantal werken dat thans nog in uit voering is. De hoge bouwactiviteit mag volgens de heer Dura Dzn. niet leiden tot verkeerde conclusies, niet de produktie onder de huidige om standigheden moet volgens hem be schouwd worden als de kern van de werkelijke situatie, maar de vraag hoeveel opdrachten er nog worden verstrekt. De geraamde produktie van 80.000 wo ningen dit jaar zal niet worden bereikt, ondanks de ernstige en goede pogingen van de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, merkte de spreker op. De gevolgen van de bestedingsbeperking en de kapitaalschaarste laten zich even zeer gevoelen in de utiliteitsbouw, en wat volgens de spreker eveneens be denkelijk moet worden geacht, is, dat er een sterke neiging bestaat het ont werpen en voorbereiden van nieuwe wer ken uit te stellen. Deze zorgwekkende situatie merkte de spreker ook op bij de grond-, water- en wegenbouw. De kapitaalpositie van de lagere publiek rechtelijke lichamen schijnt de uitvoe ring van een aantal reeds voorbereide objecten onmogelijk te maken. Onkunde Deze situatie beschouwend als symp tomen van een onjuiste beoordeling van de bouwnijverheid, voegde de spreker hieraan toe, dat deze onbekendheid en de daarbij geconstateerde onkunde in vele gevallen hebben geleid tot het ba gatelliseren van belangrijke problemen die de gehele bouwnijverheid raken. De bouwnijverheid neemt een sleutelpositie in, zo meende de spreker, die een grote verantwoordelijkheid schept, welke door de bouwbedrijven als primaire plicht wordt geacht. Hierin wordt, aldus spre ker, onkundige inmenging niet wenselijk peacht. Hij wees in dit verband op het zgn. „short time"-vraagstuk, dat in beginsel het doen van uitkeringen ingevolge de werkloosheidswet in gevallen van afleg ging door slapte in het bedrijf regelt. Dit komt, zo merkte de heer Dura op, in de bouwbedrijven niet voor, maar in de afgelopen twee maanden is er in tal van andere bedrijfstakken meer dan vier en een half miljoen uur niet gewerkt. Dit heeft een zware belasting van de fondsen van de wachtgeld- en werkloosheidsverzekering in die andere bedrijfstakken veroorzaakt, waardoor de premies gingen s'ijgcn met alle ge volgen van dien voor het prijspeil en Geen uitzonderingspositie Het bouwbedrijf, dat met een omzet van vier miljard gulden per jaar een zeer vooraanstaande positie inneemt in het economische leven, eist als bedrijfs tak geen uitzonderingspositie, zo zei de spreker. Hij bracht dit naar voren in verband met de teleurstelling, die on dervonden is in de voorgenomen samen werking met de Centrale van Indus triële Werkgeversorganisaties. Hij noem de ook de Sociaal Economische Raad, die sedert 1950 bestaat en opnieuw voor twee jaar is ingesteld, waarin de bouw nijverheid niet één van de 15 zetels is toebedacht, doch waarin adviezen wor den uitgebracht, die ook slaan op de bouwbedrijven. Deze bedrijven, aldus de heer Dura, eisen daarom nog steeds een plaats in dit hoge orgaan. Ter completering van zijn grieven tegen wat hij noemde onkunde en ge brek aan inzicht, noemde de spreker nog de tweede ontwerp-C.A.O., die in december 1956 is ingediend, doch waar over nog steeds geen beslissing is afge komen. Werkgevers en werknemers in de bouwnijverheid zullen blijkbaar een nog hechtere eenheid moeten vormen om voor de belangen op te komen, zo meende de spreker. De ondernemersorganisaties in het bouwbedrijf zullen hun federatieve or gaan, de Raad van Bestuur Bouwbe drijf, hoog nodig moeten laten uit groeien tot een volwaardige en alge meen erkende centrale. De samenwer king tussen werknemers en werkge vers, neergelegd in de stringente vor men van de wet op Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie, stuit op onvol doende vertrouwen, de heer Dura be val een onderzoek naar de mogelijk heden van georganiseerde samenwer king tussen de werkgevers- en werk nemersorganisatie, los van deze wet ten principale, ten sterkste aan. Dode en10gewonden bij verkeersongeval Op de Rijksweg van Terheijde naar Zevenbergschehoek is gisteravond een verkeersongeval gebeurd waarbij een persoon werd gedood en tien personen min of meer ernstige verwondingen opliepen. Een autobus van een onderneming uit Oosterhout was uit Pernis onderweg naar huis met vier-en-veertig vrouwen, die als schoonmaakster in Pernis wer ken. Op een gegeven ogenblik naderde uit tegenovergestelde richting een be stelauto, die door nog onverklaarbare oorzaak plotseling op de linkerweghelft kwam te rijden, waardoor hij tegen de bus botste. De bestelauto sloeg onderste boven. de bestuurder ervan werd op slag gedood. De bus kwam in de naast de weg lopende sloot terecht en 10 van de 45 inzittenden liepen verwondingen op. De bestelwagen was eigendom van een vleescentrale uit Rotterdam. De identi teit van de bestuurder kon niet direct worden vastgesteld. Prof. Oud te Ede: De grote waarde van de verkiezin gen voor de Provinciale Staten op 26 maart is geweest, dat het kiezers korps zijn ontevredenheid heeft uit gesproken over het huidige regerings beleid en dat het getoond heeft een andere kant op te willen, aldus prof. mr. P. J. Oud, voorzitter van de Volks partij voor Vrijheid en Democratie, op een openbare vergadering, die de af deling Ede van deze partij gisteravond in „Reehorst" te Ede hield. Dr. Berghuis, voorzitter van de AR- partjj, heeft onlangs reeds gezegd, dat het beleid zal moeten worden omgebo gen en dat de socialisten dan krach tens hun uitgangspunt daaraan niet mee kunnen doen, omdat zij het zoeken ih het staats- en gemeenschapsvermo gen en aan het particuliere bezit slechts weinig waarde hechten. In het protes tants-christelijke kamp zal men zich echter moeten afvragen of men nog langer wil dienen als gevelversiering voor een in feite rooms-rode samenwer king in het brede-basis-kabinet. „Ik ben er van overtuigd", aldus prof. Oud, „dat van het moment, dat de Anti-Revolutio nairen en de Christelijk-Historischen daarvoor zullen passen, de katholieken zullen terugschrikken voor een verder samengaan met de socialisten. Op deze manier zullen AR en CHU hun bijdrage kunnen leveren om de katholieken te verlossen uit een coalitie, die de bevor dering van het individuele bezit stelt tegenover het collectivisme van de staat. Aan het einde van de weg der socialisten Krupp wil zijn bezit niet verkopen Volgens gewoonlijk goed ingelichte kringen te Bonn wenst Alfried Krupp zijn belofte om zijn kolenmijnen en staalfabrieken te verkopen niet na te komen. Hij wordt in deze houding ge steund door de Westduitse regering, die dit de vorige maand officieel aan de ge allieerden heeft medegedeeld. Krupps belofte maakt deel uit van de maatregelen tot ontvlechting van het Krupp-concern. die de geallieerden heb ben getroffen. Krachtens deze belofte is Krupp gehouden vóór maart 1959 zijn kolen- en staatbelangen te verkopen, voornamelijk aan Duitse ondernemers. Krupp heeft reeds zijn belangen in twee kolenmijnen ter waarde van onge veer 55 miljoen gulden en zijn aande len in twee dochtermaatschappijen ver kocht. De mijnen, die Krupp nog bezit, nemen ongeveer drie procent van de Duitse steenkolenproduktie voor hun re kening. De staalfabrieken te Rheinshau- sen, die eigendom van Krupp zijn, pro duceren ongeveer 2 miljoen ton ruw staal per jaar, of ongeveer eentwaalfde van de totale Westduitse produktie. De geallieerden stonden Krupp toe het grootste gedeelte van zijn machinefa brieken en constructiewerkplaatsen te behouden. Deze bedrijven hadden in 1957 een gezamenlijke omzet van onge veer 2.2 miljard mark. Rood-China verbreekt alle handelscontact met Japan In Tokio is officieel bekend gemaakt, dat op initiatief van de Chinese rege ring alle handelsbetrekkingen tussen Japan en China zijn verbroken. De vorige week had een Chinese delegatie, die in Tokio onderhandelde over aankopen van grote hoeveelheden Japans staal onder een ruilovereen komst tussen de beide landen opdracht gekregen de onderhandelingen te sta ken en naar China terug te keren. De verbreking van de handelsbetrek kingen tussen Japan en China veroor zaakte gisteren scherpe koersdalingen op de Japanse effectenbeurzen en aan zienlijke prijsdalingen op de rayonter- mijnmarkt te Osaka. Rapport Landbouw Economisch Instituut (Speciale berichtgeving) Uit gegevens verzameld door het Land bouw Economisch Instituut blijkt, dat de vangst op aal en paling de voornaamste tak van de Nederlandse binnenvisserij uitmaakt. De bestaansmogelijkheid van de binnenvissers moet dan ook in hoofdzaak daarin worden gezocht. Wat de visesrij op schubvis betreft, spelen snoek en snoekbaars een belang rijke rol, daar deze soorten een hoge opbrengst geven. Op de derde plaats ko men de baars-, karper- en zeeltvangsten. Voorn en brasem zijn echter slechts lonend als pootvis voor de sportvissers. In een uitvoerig rapport, samengesteld door de commissie van advies voor de binnenvisserij, heeft het L.E.I. aan de hand van tabellen en grafieken met toe lichtende tekst een overzicht gegeven van een onderzoek naar de bedrijfsresul taten van de binnenvisserij in de seizoe nen 1955/56 en 1956/57. Hierbij is de riviervisserij niet inbegrepen. De 60 deelnemers aan de enquête zijn allen beroepsvissers, die hoofdzakelijk de fuikenvisserij uitoefenen. Het aantal weken dat in het visserij bedrijf per jaar werd gewerkt, bedroeg in beide seizoenen 49 tot 52. Slechts in de kleinere bedrijven met een bruto- jaaropbrengst beneden de 2500 gulden lag deze verhouding anders. In het al gemeen blijkt uit het L.E.I.-rapport dat de kosten in de laatste jaren een groter percentage van de bedrijfsopbrengsten uitmaken. Bij stijging van de gemid delde bedrijfsopbrengsten krijgt het kostenpercentage echter een neiging tot daling. In het seizoen 1956/57 waren de uitkomsten van de binnenvisserij vaak ongunstiger dan in het jaar 1955/56. staat namelijk niet de vrijheid, zoals ze zelf beweren, maar de slavernij. Het socialisme is niet langer vooruitstrevend, maar het is geworden tot een verstarrend element in onze politiek, omdat het slechts vooruitstrevend is in een be paalde richting, doch verstart, wanneer uit de praktijk blijkt, dat die richting niet de juiste is. Over het beleid van de staatssecretaris van Oorlog, mr. Kranenburg, zeide prof. Oud in de Tweede Kamer geen motie te hebben ingediend om het vertrouwen in hem op te zeggen, omdat daarvoor toch geen steun zou zijn gevonden. „Al kreeg ik dan geen bijval, niemand ook is me afgevallen en ook is door niemand ge zegd, dat de staatssecretaris zün taak toch eigenlijk wel goed verricht had. Vóór 1940 zou een dergelijk geval de bewindsman genoopt hebben tot aftreden, doch nu werden de helmen en gasmaskersaffaire cn de kwestie van het Directoraat Materieel Land macht, waarvan men niet zeggen kan, dat het niet geheel in orde is, maar wel, dat er vrijwel alles aan mankeert, met de mantel der liefde bedekt." Ongeval te Waddinxveen eiste in totaal 3 doden (Van onze Haagse redactie) Gistermiddag is een derde slacht offer van het verkeersongeval te Wad dinxveen, waarover wy gisteren uit voerig berichtten, in het St.-Jozef- Paviljoen te Gouda, aan zijn verwon dingen overleden. Het was de 66-jarige koopman H. Teu- nissen Bruggink uit Nijmegen, wiens echtgenote in de in brand gevlogen auto jammerlijk om het leven was gekomen. Een vierde inzittende van de uit Den Haag afkomstige auto, de 42-jarige boek houder J. J. van Lent, uit Den Haag, werd licht gewond. Mede ln verband met het feit, dat alle papieren van de Nijmeegse auto's verbrand waren, heeft het geruime tijd geduurd alvorens de identiteit van de slachtoffers door de politie kon wor den vastgesteld. Aangezien beide inzit tenden van de uit Nijmegen afkomstige auto overleden zijn, kan niet worden vastgesteld hoe deze wagen op de andere weghelft is gekomen en in botsing kwam met de Haagse auto. De Wcddinxveense brandweer stond bij de blussing van de in brand gevlogen Nijmeegse auto aanvankelrk voor grote moeilijkheden, daar de grote autospuit, waarmede zij was uitgerukt, niet dicht genoeg bij het bluswater kon komen. Onmiddellijk liet men een baby-spuit aanrukken, waarmede hét vuur werd be streden. Advertentie Gisteren ls te Tunis een handels- K/lot oon \A7nOTYl overeenkomst voor de tyd van een jaar LVIt?l Cf ^.-11 Vv UUl U gesloten tussen Tunesle en de Benelux- landen, waarbij de waarde van het han delsverkeer op 12 miljard franken werd vastgesteld. Bnlnenkort zal 'n luchtvaart overeenkomst worden gesloten, waarbij Tunesle en de Beneluxlanden elkander landingsrechten voor vliegtuigen toestaan. BINNENLAND Op voordracht van de Zwitserse re gering is de heer F. A. Hofman, hoofd directeur der posterijen te Den Haag. be noemd tot vice-directeur der Wereldpost vereniging. Dit ls de eerste maal, dat Ne derland ln het bestuur van deze organisa tie ls vertegenwoordigd. Een felle uitslaande brand heeft van morgen in alle vroegte in Hotel Andcla, te Loppersum, gewoed en daar grote schade aangericht. De bovenverdieping brandde geheel uit. Het dak stortte ln en ook de benedenverdieping heeft zwaar geleden. Gelukkig heeft het vuur geen slachtof fers geëist. De bewoners konden nog Juist op tijd, zij het dan in nachtkleding, naar bulten vluchten. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. 42 Belgische en 15 Luxemburgse oor logsinvaliden met hun begeleiders, in to taal een gezelschap van 86 personen, zijn gisterochtend voor een driedaags bezoek in ons land aangekomen. Z(j zijn hier de gasten van de Stichting Moveo („Meer ontspanning voor ernstige oorlogsgewon den"). De directeur-generaal van de Volks gezondheid, prof. dr. P. Muntendam, heeft vandaag te Bussum een afdeling voor spastische kinderen geopend in het Gools Kinderziekenhuis. In het Zoologisch Museum te Am sterdam heeft de oud-directeur dezer in stelling, prof. dr. L F. de Beaufort, gis termiddag een tentoonstelling geopend, die getiteld ls „Evolutie". Ze ls ingericht ter gelegenheid an Darwins eerste publl- katie over de evolutieleer, thans 100 Jaar geleden. Onder grote belangstelling uit fok kerskringen heeft de secretaris-generaal van het ministerie van Landbouw dr. J. H Patljn. gisteren het centrale toetsbedrljf voor de pluimveeteelt te Putten (Gld.) ge opend De Nederlandse Export Combinatie te Utrecht heeft gisteren ln de vrijhaven van Kopenhagen een tentoonstelling van ln- dustrleprodukten geopend, waar produk- ten van 85 firma's uit bijna alle Indus triesectoren geëxposeerd worden. BIJ K.b. is met Ingang van 1 Juni 1958 bevorderd tot vlce-admiraal de schout-bij-nacht met de tijdelijke rang van vice-admlraal, H. Bos. BIJ K.b. ls met Ingang van 15 sep tember 1958 aan dr. A. A. J. n Egmond op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoogleraar aan de Rijksuniversiteit, te Utrecht met dankbetuiging voor de be langrijke in deze betrekking bewezen diensten en met ingang van 1 september 1958 aan dr. G. C. E. Burger op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als buiten gewoon hoogleraar aan de Technische Ho geschool te Delft. Hr. Ms opnemingsvaartuig ..Luymes" zal op 17, 18 en 19 mei een onofficieel be zoek brengen aan Aberdeen. De „Luymes staat onder bevel van luitenant ter zee eerste klasse H K. den Daas. BUITENLAND Een nieuwe Zweedse supersonische straaljager, de J-35a, welke op het ogen blik ln serie wordt gebouwd ten behoeve van de Zweedse luchtmacht, zal een snel heid kunnen ontwikkelen die 1.8 maal zo groot ls als het geluid. Tien kleine Noorse walvisschepen, die donderdag door de Russen ln beslag wa ren genomen, zijn vrijgegeven. Zij waren opgebracht wegens het vissen ln de Rus sische territoriale wateren ln de Barents- zee. Vertegenwoordigers van 28 landen, waaronder de V S., dc Sovjet-Unie, Frank rijk en Engeland, hebben gisteren een plan besproken voor de vestiging van een internationaal centrum voor het registre ren van en het waarschuwen voor radio activiteit. Het plan was op de openings zitting van de derde internationale con ferentie voor bescherming van de burger bevolking te Genève Ingediend door prof. A. Jentzer, de voorzitter van een commis sie betreffende radio-activiteit. Het Engelse protectoraat Koeweit heeft aan een Japanse oliemaatschappij, dc Arabian Oil Co., een concessie verleend \oor het exploiteren van eventueel aan wezige oliereserves onder de zeebodem voor de kust van de neutrale zone tussen De Aziatische griep heeft tussen Koeweit en Saoedi-Arablë. In december augustus 1957 en februari 1958 in Italië meer dan 30.000 slachtoffers geelst, op een bevolking van 28 miljoen zielen. Uit een basiliek te Benevento (Zuld- Italië) zijn zondagnacht kostbare offer gaven gestolen, die in de loop der eeuwen bij het 1.400 Jaar oude beeld van Ma-ia waren gevoegd. Onder de kQstbaarhcden. die een waarde van circa 50 miljoen lire (300.000 gulden! hebben, bevonden zich een gouden pen van Paus Benedlctus XIII (17241730) en een gouden ring van Paus Plus IX (1846—1878). Zondag ls de temperatuur ln Wenen abnormaal hoog geweest, nl. 32.7 graden Celslus. Door de massale uittocht uit de stad ontstonden verkeersopstoppingen. In Neder-Oostenrljk zijn zes mensen btf ver keersongelukken om het leven gekomen In Skiën, de plaats waar de Noorse toneelschrijver Henrik Ibsen 130 Jaar ge leden geboren werd. zal op 15 juni een Ib- sen-museum worden geopend. Een stand J.l. had de olie-maatschappij i sle ontvangen voor de helft vi een conceS' ontvangen voor de helft"van de zone, waarover Saoedl-Arabié zeggenschap heeft De sjeik van Koeweit zal een royalty van 57% van de Arabian Oil Co ontvangen. Het kleine bergrepubllekje San Ma rino heeft maandag zijn paviljoen op de Brusselse Wereldtentoonstelling geopend zonder dat de 12.000 Inwoners van het landje in de Apennijnen er iets voor heb ben betaald. De kosten z(jn door Belgen gedragen en bovendien hebben acht Bel gische gastvrouwen zich bereid verklaard zonder betaling ln het paviljoen van San Marino te werken. Het Westberlijnse anti-communis tische voorlichtingsbureau meldt. dat prof. Erhard Hübener, die van 1946 tot 1953 minister-president is geweest van de Oostduitse provincie Saksen-Ailhalt. naar West-Dultsland ls gevlucht. De Sovjet-Unie zal Hongarije tech- VOOR HEDENAVOND Hilversum I (402 m.) KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 KVP, pol. caus. 18.30 RVUDrie denkers over de diepte van de menselijke ziel, door prof. dr. C. A. van Peursen. Derde lezing: Ber keley. 19.00 Nws. 19.10 Comm. op het nws. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 20.20 Catechismus. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Radio Philharm. orkest en so list. 21.40 Tilburg, Viking-stad. klankb. 22.00 Strijkkwartet. 22 30 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Nouveauté's. Hilversum II (298 m.) AVRO: 18 00 Nws. 18.15 Act. 18 30 Amateursprogr. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Gram. 19.45 Fllmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. v. d. militairen. 20 50 Gevar. progr. 22.15 Muzikale caus. 22.35 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Koersen te New York. 23.16 New York calling. 23.2124.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Voor land en tuinbouw. 20.50 Fllmprogr. 21.00—22.35 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 14 MEI Hilversum I (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 Amus. muz. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.05 Voltooide symphonie, hoorsp. 12.05 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 Meisjeskoor. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Concertork. 13.50 Louise, opera (3e en 4e acte). 15 30 Oude muz 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Muz. caus. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Leger des Hellskwartler. 18.15 Spectrum v. h. Ohristeliik Organi satie- en Verenigingsleven. 18.30 Gemengd koor. 18.50 Gram 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Vocaal dubbel- kwartet. 19.30 Buitenl. overz. 19 50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio Philharm. ork. en solist. 21.30 Naar een rechtsorde van de arbeid: staking en uitsluiting, caus. 21.50 Geestelijke liederen. 22 15 De strijd van het Spaanse Protestantisme, caus. 22.25 Musettemuz. 22.45 Avondover denking. 23 00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Zaalsportultsl23.2024.00 Gram. Hilversum II (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio, VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gram. 11.10 Gevar. progr 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tulnb meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Orgelspel; 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.20 Dansmuz. 13.45 Wat zijn vliegende Advertentie 4 mahonie stoelen f 580.—. Baardcultuur in Delft De commissie voor de burgerijfeesten heeft, ter gelegenheid van de komende viering van het 22ste lustrum van het Delftsche Studenten Corps, een baard- groeiwedstrijd onder de mannelijke in woners van Delft georganiseerd. Deze week is de „start", de deelnemers zullen n.l. donderdag- en vrijdagavond door charmante jongedames kunnen worden gekeurd op de gladheid van hun gelaat. Daarna mogen scheermes of -apparaat er niet meer aan te pas komen en op 11 juli zal worden uitgemaakt, wie in acht weken tijd de fraaiste baard heeft gekweekt. schotels?, caus. 14.00 Sopr. en piano. 14.15 Gram. 14.30 V. d. Jeugd 16.30 Brabants ork. 17.15 Volksmuz 17.35 Planoduo 17.50 Regeringsultz.: Rijksdelen overzee: Jeugd- ultz. De brievenbus gaat open. Correspon dentieclub o.l.v. Regma Zwart. VARA: 18.00 Nws. en ccmm. 18.20 Me- tropole-ork. 18.50 Act. 19.00 V. cl. kleuters 19.10 De christen en zijn politieke keuze, toespr. 19.25 VARA-Varla. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws 20.05 Comm. 20.15 Gevar. progr. 22.30 Hammondtrio. 22.50 Medische kron. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.5024.00 Soc. nws. in Esperanto. GRAMMOFOONPLATEN DRAADOMROEP (over de 4e ljn van 1830 uur) Bolero, Pigalle. Les. feuilles mortes. La petite valse. Parlez-moi d amour. La Seine, Je suis seul ce soir. Domino. La vie en rose. Sous les toits de Paris. Symphony. J'attendrai; Orkest Ricardo Santos: Mon coeur est un violon Ensemble Bertrand Bech; A la Bastoche. Germain Montéro met Orkest Philippe Gérard; Bel ami Or kest Willy Sorensen; II ne faut pas briser un rêve, Jean Sablon met Orkest Emll Stern; La mer. Orkest Willy Sorensen: C'est a Hambourg, Catharine Sauvage met Orkest Michel Legrand; Sweet and gentle. Bob Spider; Je me suis fait tout petit, Georges Brassens; Lalssons passer la nuit. Blue Strings Orchestra; C'est si doux, Lou van Burg met Orkest; La lanterne Vien- noise. Bob Spider; Mélancolie, Jacqueline Frangois met Orkest Jo Boyer; Quie fais-tu Paris Madeleine? Blue Strings Orchestra: Marinette, Georges Brassens; Un ange comme ga, Bob Spider; C'est aujourd'hul ie printemps, Aglaé met Orkest Michel Le grand; J'attendrai, Orkest Willy Sorensen; Java des bombes atomlques, Boris Vlan met Ensemble Jimmy Walter; In the cha pel ln the moonlight, Ensemble Bertrand Bech; Tire l'aigullle. Orkest Jerry Mengo; A city called heaven, Ruby Braff en Ellis Larkins;.What (a there to say. Old folks. Every day, Ensemble Jimmy Rushing; Keeping out of mischief now. Vic Dicken son Septet. TELEVISIEPROGRAMMA'S VPRO: 17.00—17.40 V. d. kind. NCRV: 20.00 Weekjourn. 20.30 Joseph in Dothan, toneelstuk. 22.20 Dagsluiting. Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 V. d. boeren. 12.15 Staatsiebezoek Italiaanse president. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 13.40 Gram. 13.55 Cricketuitsl. 14.00 V. d. scholen. 15 00 Hoorsp. 16.00 Vespers. 16.45 Voor oudere mensen. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. Qulzprogr. 20.00 Ork.conc. 21.00 Nws. 21.15 Klankb. 22.00 Cabaretprogr. 22.45 Parl.- overz. 23.00 Nws. 23.0623.11 Koersen. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Lichte muz. 12.30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Dansmuz. 13 30 Nws. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vronw. 14.30 Nws. 15.00 Gevar. progr. 15.26 Race- rep. 15.40 Intermezzo. 15.45 Ork.conc. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16 45 Orkestconc. 17.30 Nws. 18.00 Gevar» muz. 18.30 Nws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20 00 Gevar. progr. 20.30 Nws. en eram. 21.30 Nws. en gëvar. progr. 22.00 Gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.30 Nws. en gram. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Kamernvuz. 17 00 Nws. 17.35 Verz.progr. 19.00 Nws. 20.00 Chansons. 20.20 Hoorsp. 21.25 Lichte muz. 21.45 Nws. 22.40 Jazzmuz. 23.30 Symf.ork. en sol. 24.00 Nws. 0.101.00 Dansmuz. Frankrijk 3 (Nat. Progr.) 280 en 235 m. 12.00 Ork cone13.25 Gram. 14.20 So- listenconc. 15.00 Symf.oonc. 10.31 Gram. 20.45 Hoorsp. 21.55 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12 34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14 00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.10 Ork cone17.00 Nws. 17.10 Piano en viool. 17.50 Boekbespr. 18.00 Cau». 18.20 Gram. 18.30 V. d. sold. 19 00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20 00 Hoorsp. 21.50 Gram. 22.00 Nws. 22.11 Kamernvuz. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelieden. 484 m.: 12 00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 15.15 Franse volksliederen. 15.30 Gram. 16 15 Viool en plano. 16 45 Gram. 17.00 Nws 17.35 Gram. 19.30 Nws. 20 00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tijd. 22 55 Nws. beeld van Ibsen zal worden onthuld en nische bijstand verlenen voor de bouw het Noorse nationaal theater zal z\jn stuk I van een atoomcentrale. Het desbetreffende „Nora" 6pelen. contract is in Moskou ondertekend. DINSDAG Den Burcht: Uitvoering Kinderkoor „Ex Animo". 7$ uur nam. Gulden Vlies. Ledenvergadering Ver. voor Vreemdelingenverkeer. 8 uur nam. Pieterskerk: Herdenking 50-Jarig be staan Chr. Kweekschool. Spr. prof. dr. J. Schoneveld. 7J uur nam. Schouwburg: Toneelavond Chr. Man dolinegezelschap. ..Sempre Avantl" 8 uur nam. Stadhuisplein: K. en O.-excursle naar Haastrecht en Utrecht. 8J uur voorm. Hotel Centraal: Jaarverg. Ver. voor Facultatieve Hik verbranding 8 uur nam. In den vergulden Turk: Sociale Raad. Spr. J. Eggink over het Kinderfonds van de Ver. Naties. 8 uur nam. Boertoaavezalen (Vrouwenkerksteeg) Kleurenprojectle. 9 uur nam. WOENSDAG Gulden Vlies: Receptie 50-Jarlg bestaan Chr. Kweekschool. 2.304.30 uur nam. Hotel Centraal: Jaarverg. Ned. Ver. Expogé. 8 uur nam Gulden Vlies: Ledenverg. Ver. Herstel lingsoord „De Leidsche Buitenschool". 9 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Feestavond 50- jarig bestaan Chr. Kweekschool. 8 uur nam. Pelikaanstraat. Openluchtsamenkomst Baptistengemeente. 8 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175. Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. Papenstraat: Excursie Ned. Chr. Reis- ver. naar Giethoorn en Holterberg. 7i uur voorin. VRIJDAG Zoeterwoudseweg 1: Jaarl. aandeelhou- dersverg. HCW. 11 uur voorm.; idem NEM 12 uur 's middags. Rehoboth: Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. mevr J. WessellnkLengkeek. 8 uur nam Leiderdorp Zaal Gerefa Kerk. Arjos-vergaderlng. Spr. mr. W. R. van der Sluis. Ond.: „Wat doet de A.R. in het jaar 1958". 8 uur nam. ZATERDAG Prediker; Feestavond 20-jarig bestaan CJMV. „Irene". 8 uur nam. Den Burcht Jacobazaal). Receptie To neelver. D.O.B. 2.304.30 uur nam. Den Burcht (grote zaal). Jubileumuit voering Toneelver. D.O.B. 8 uur nam. Rapenburg 6. Muziekavond leerlingen Mar tien Opdam. 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Pels- ver. naar Nieuwkoop. 2 uiu nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Lakenhal: Tentoonstelling Pleter Ge- raedts (tot 27 mei). (Werkd. 10—5, zon en feestd. 15 uur) Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25) Litho's door V. H. Ellenbaas (tot 18 mei). Werkd. 25 uur nam Boerhaavelaan (Vrouwenkerksteeg). Fo to Montmartre. 2.304.30 en 7.3010 uur nam. (t.m. 14 mei). BIOSCOPEN Trianon: „De dochter van de woenstijn". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en Hemelvaartsdag 2.16, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex: „Ik was een rebel". 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Hemelvaarts dag ..Michel Strogoff" (vier voorstel lingen). Luxor: „De Jonge leeuwen". 18 Jaar Werk dagen 2.30 en 8 uur. Zondag en Hemel vaartsdag 3 en 8 uur. Lldo: „Met de dood voor ogen". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en Hemelvaartsdag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „De minderjarige". 14 jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Hemelvaartsdag: „Wonderman" (Danny Kaye). De avond- en nachtdienst der apothe ken te Leiden wordt waargenomen door Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge woerd 171, tel. 20502; te Oegstgeest door Apotheek Oegstgeest, Wilhelmlnapark 8. tel. 26274. Bij geen gehoor bfj Uw huisarts of specialist hei op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 1 o -'S 3$ 8* Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Münohen Zürich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Madrid Mhdlorca Algiers zwaar bew. zzw 4 13 0 regenbui wzw 6 11 5 half bew. wnw 3 9 1.1 half bew. w 8 13 0 onbewolkt windstil 10 0 zwaar bew. zzw 4 16 0 half bew. w 2 15 0 zwaar bew. wzw 4 15 0 mist zzw 3 10 13 zwaar bew. windstil 16 0 regen n 1 17 0.1 zwaar bew. windstil 21 0 zwaar bew. nw 3 23 0 licht bew. w 7 14 0 zwaar bew. zzw 2 13 1.1 geh. bew. n 2 24 0 geh. bew. windstil 24 0 geh. bew. windstil 22 0 geh. bew. windstil 25 0 zwaar bew. nn.w 6 30 0 zwaar bew. ozo 2 28 0 half bew. windstil 29 0 zwaar bew. zw 1 28 0 zwaar bew. windstil 5 geh. bew. ono 4 0 half bew. wnw 2 24 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2