'n TIP VAN BOOTZ MOSKOU SLUIT EN SCHENDT VERDRAG NAAR HARTELUST PA Dj#; Geringere stijging buitenlandse overnachtingen in liet jaar 1957! Met een enkel woord Agenda PRONONCE voor Uw ONDERGOED 2 ihl Duidelijke taal van Dulles in Berlijn •A an ii moet de wereld lerenwat het Haard is op rode beloften te vert-rouwen,f „De Sovjetrussische heersers zgn godloze materialisten en naar hun opvatting zijn aan overeenkomsten geen morele sancties verbonden. Het lijkt dikwjjls wel alsof het sluiten en verbreken van overeenkomsten voor hen een soort van toe gestane internationale techniek is", aldus verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken. John Foster Dulles, gisteren tijdens een kort bezoek, dat hjj bracht aan West-Berlyn. Hij sprak deze woorden in het parlement en hij hernieuwde de Westelijke waarborg voor West-Berltjn en kritiseerde Rusland omdat het de in Genève gedane belofte omtrent hereniging van Duitsland niet had gehouden. „Gij hier in Berlijn, die een levend getuigenis zijt van schending door de Sovjet-Unie van internationale overeenkomsten, zult dit zeker begrijpen. Van u moet de wereld leren, dat het roekeloos Is concessies te doen in vertrouwen op Sovjetrussische beloften, alleen omdat deze beloften zo verlokkend zijn VRIJDAG 9 MEI 1958 „Komplot tegen de vrijheid achter mooie woorden" Dulles loofde de „buitengewone moed en geestkracht" van de Westberlijners en zei ervan overtuigd te zijn, dat hun hoop op de toekomst niet misplaatst zou blijken te zijn. Hij herinnerde aan het onverwachte Russische besluit in 1955 om Oostenrijk vrij te laten. Dit toonde volgens hem aan dat men wat Duits land en Berlijn betreft niet behoeft te wanhopen. Verder zei Dulles nog dat de Sovjet- Unie zegt geen kernwapens te willen gebruiken, maar dat zij wel koortsachtig door wil gaan met het aanmaken voor zichzelf van dergelijke wapens. De be doeling is. aldus Dulles, te komen tot een wereld die beheerst wordt door de militaire macht van het Chinees-Sovjet- russisch blok. „Men moet door schoon klinkende woorden heen zien en het komplot tegen de vrijheid dat daar achter verborgen gaat, afweren". Alle volkeren ter wereld, ook die van de Sovjet-Unie, willen de nieuwe vernie tigingswapens uitgebannen zien. Maar Berlijn leert ons, dat men geen vertrou wen kan hebben in Sovjetrussische be loften alleen, dat er geen veiligheid door zwakheid kan bestaan, aldus Dulles. Miljoenen Chinezen als dwangarbeiders Volgens een rapport van het „Inter nationaal comité tegen het concentra tiekampstelsel" zijn in communistisch- China miljoenen Chinezen in ongeveer driehonderd dwangarbeidskampen on dergebracht, aldus meldt het Franse avondblad „Le Monde". Het onderzoek is gedaan door een spe ciale commissie van dertien onder lei ding van de Nederlander mr. C. van Rij. bestuurslid van het internationale co mité, die maandag j.l. is overleden. Het rapport zelf dateert al van een jaar geleden, maar het is onlangs door de documentatieafdeling in boekvorm uitgegeven. Gistermiddag vertrok Dulles per vlieg tuig naar Parijs om daar een conferen tie van Amerikaanse ambassadeurs in Europa te leiden. David Bruce, de Ame rikaanse ambassadeur in Bonn, ging met Dulles mee. WASSENAAR BURGERLIJKE STAND Geboren: Maxla M. P.. dr. van W. J. Vogels en M. J. M. Schrama; Monique V., dr. van C. Koot en W. Schonewelle. Ondertrouwd: W. A. de Ruyter en J. M. van Nlekerk; T. L. M. van der Laan en A. B. E. van Noord; F. J. Boom en W. M. van de Wegert; G. W. Duljvensteijn en J. M. M. van Paridon; J. van Herwij nen en M. A. L. van de Graaf. Getrouwd: W. J. H. Keijzer en C. R. Rlese; H. van Koeken en M. Korlnk. Overleden: D. J. Hllgeman. 58 Jr. Politie-verkeersleergang in Utrecht Verkeerscontrole in burger: niet sympathiek, toch niet verwerpen ftUwi&rtUtiCL c fl t S VOOR HEDENAVOND Hilversum I. 402 m. NCRV: 18.00 Accordeonspel. 18.20 Stem men van Overzee. 18.35 Voor de Jeugd. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Regerlngaultz.: Volkshuls- vesting in Europees perspectief, door mr. G. van der Filer, loco directeur-generaal van de volkshuisvesting en de bouwnijver heid. 19.25 Nieuwe gram. 19.40 Muzikale caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 De Jeugd op eigen wieken, hoorsp. 20.50 Dlmitrlj, ope ra. 23.05 Nws. 23.20 Orgelconc. 23.5024.00 Avondoverdenking. Hilversum II (298 m.) VARA: 18.00 Nws. 18.15 P. v. d. A., pol caus. 18.25 Latijnse klanken. 18.50 De puntjes op de 1, caus. 19.00 V. d. kind. 19.10 Musette-ork. VPRO: 19.30 Leven in Nederland, oaus. 19.45 Ben Nationale zaak, caus. 19.50 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Europese ontmoeting, caus. 20.50 Sytnf.- ork. en sollet. VARA: 21.00 Leert uw land genoten kennen, 21.30 Als lk met horen den praatdocumentair progr. 21.55 Jazzmuz. 22.25 Bultenl. overz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. causerieën. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Van Nelle bestellen Het belangrijkste volgens deze spre ker is dat. er door de politie een goede sfeer wordt geschapen, een klimaat, waarin de weggebruiker zich behaaglijk voelt. Dat bereikt men niet met con trole in burger. De maximum-snelheid (Van onze correspondent) „De verkeerscontrole in burger". Het was deze op het ogenblik zo actuele aangelegenheid die voor een groot deel de middagzitting beheerste van de der de politie-verkeersleergang. welke gis- j kaT1 volgens de heer Vos niet meer ge- teren door de ANWB te Utrecht werd mist worden. Het gehele verkeer is zich georganiseerd. Een forum gaf zijn me- d00r deze maatregel veiliger gaan voe- ning over maximumsnelheid .voetgan- ien gersbepalingen en verkeerscontrole in Rotterdamse Commissaris van burger. Daarover hielden de heren A. politie, de heer K. J. Müller, stelde dat. Vos. commisaris van politie te Gronin- door de sterke toename van het inter- gen, mr. R. R. Pel, commissaris van nationale verkeer in ons land te bepa- politie te Kampen, K. J. Müller, com- lingen in de toekomst op internationale missaris van politie te Rotterdam en ir. basis gelijk zullen moeten schakelen C. A. Kuysten. chef, van de verkeers- afdeling van de ANWB korte inleidin gen. waarna discussies plaats hadden. Commissaris Pel stond niet volstrekt afwijzend tegenover de controle van politie in burger. Als het met sympatieke middelen niet tot een goed resultaat komt, dan zal het helaas met minder sympatieke maatregelen moeten gebeu ren Per slot van rekening gaat het om de 'veiligheid van de mens te bevor deren. De Groningse commissaris, de heer A. Vos, toonde zich geen voorstander van de controle in burger. Een zodanige maatregel prikkelt de bestuurder van een motorvoertuig, hij verdraagt het niet, omdat het volgens hem of haar onsportief is. wat de verkeerswetgeving betreft. Ons land is niet rijp voor een vrije snelheid en Rotterdam heeft totnutoe geen be hoefte aan controle in burger. Ir. Kuysten wees ook op de onnauw keurigheid van het opnemen van snel heden met een chronometer over af standen van 50 en 100 meter en stelde vast dat die controle dreigt te ontaar den in autovallen. Hij wees er verder op dat de aanduidingen wat betreft bebouwde kom op tal van plaatsen nog volslagen onvoldoende zijn. De algemene conclusie was wel dat men controle in burger niet geheel ver wierp, maar pas dan als de omstandig heden dit noodzakelijk maken. Over de voetgangersbepalingen en de maximum snelheid bestond volledige overeenstem ming met de inleiders. A. N. V. V. moest bezuinigen Toeristen brachten '258 miljoen binnen (Speciale berichtgeving) K.P.M. biedt schepen te koop aan Een woordvoerder van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij in Singapore heeft vandaag medegedeeld, dat de K.P.M. voorbereidingen treft om een deel van haar vloot, die werkloos in Singa pore ligt, te verkopen. Volgens ontvangen berichten, zouden TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.45 Een reis door Scandinavië, film. 21.20 Het gaat om 150 miljoen, do cumentaire. 21.40 Staal. film. 21.5522.00 Pauze. Eurovisie: 22.0022.45 Kent U West-Europa, quiz. VOOR ZATERDAG 10 MEI Hilversum I (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.25 Hoogmis. 10.55 Waterst. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Metropole ork. en solist. (12.30 12.33 Land- en tuinbmeded.12.55 Zon newijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Platennieuws. 13.30 Dansmuz. KRO: 14 00 Dis ls leven. caus. 14.15 Gr,am. 14.20 Engelse les. 14.40 Boekbespr. 14.50 Gram. 14.55 Amateursprogr. 15.15 teursprogr. 16.00 V. d. Jeugd. 16.50 Ama- teursprgr. 16.00 V. d. Jeugd. 16.50 Grego riaanse zang. 17.20 Sportpraatje. 17.30 Dansmuz. 17.45 Lichte muz. 18.00 Jour nalistiek weekoverz. 18.10 Gram. 18.15 Parlementair overz 18.25 Lichte muz. 18.45 Regeringsuitz.: Atlantisch Allerlei. Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Nws. 19.10 Het Nationaal Maria Congres, caus. 19.20 Omr. ork. en solist. 20.10 Lichtbaken, caus. 20.40 Gevar. programma; 22.10 Lichte muz. Advertentie (pU£M<^ radio ERICSSON RADIO Verkoopkantoor 's-Grovenhage een toonbeeld van verfijnde smaak Uw handelaar kan üvi over de complete serie inlichten. 22.85 wy lulden de zondag in. Aanslui tend: avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.2224.00 Nouveauté's. Hilversum II (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 V. d. vrouw. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Politiek cabaret. 10.50 Bultenl. weekoverz. 11.05 Zigeunerork. 11.35 Klarinet en piano. 12.00 Dansmvuz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varla. 13.20 Amus.muz. 13.45 Sport praatje. VARA: 14.00 Voor d. Jeugd. 14.35 Gram. 15.00 Boekbespr. 15.20 Koorzang. 15.40 Van de wieg tot het graf, caus. 15.55 Ra dio Philh. ork. 16.35 Is de maat vol, caus. 16.45 Lichte muz. 17.10 Amateursprogr,. 17.30 Weekjourn. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 passepartout, caus. 19.40 Caus. over Albert Schweitzer. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Waar gaan wil heen.... 20.13 Gevar. progr. 21.30 Socialistisch comm. 21.45 Gevar. progr. 22.45 Nws. 23.00 De straat in de mist, hoorsp. 23.3524.00 Lichte muziek. Advertentie Van Nelle bestellen I Van Nelle bestellen Nu de K.P.M. haar bedrijf in Indo nesië heeft moeten staken, zijn slechts enkele schepen op nieuwe lijnen in dienst gesteld. Niet minder dan 51 buitenlandse arentschappen van de Algemene Nederlands. H Vereniging voor Vreemdelingenverkeer zijn ten offer gevallen aan de drastische geboden. besnoeiing die, naar uit het jaarverslag van de organisatie bljjkt, de ANVV zich in het afgelopen jaar heeft moeten opleggen. De bestedingsbeperking bracht nameljjk een vermindering met 14 van de overheidssubsidie met zich mee. Daar men niet kon bezuinigen op de vaste lasten, is het propaganda-budget het kind van de rekening moeten worden. Aangezien de activiteiten van de buitenlandse zusterorganisaties voortdurend toenemen, vraagt de ANVV zich thans in haar jaarverslag af, of met de subsidie-verlaging niet het paard achter de wagen is gespannen, daar met het toerisme onze nationale economie wordt gediend en waardevolle deviezen binnenstromen. Bezoek steeg met 10 procent Het buitenlandse bezoek aan ons land is vergeleken met 1956 in het vorige jaar 10% gestegen. Het aantal overnachtin gen van vreemdelingen nam echter slechts met 4% toe, hoewel in de jeugd herbergen een stijging in deze sector van 19% viel waar te nemen. De ANVV wijst er in haar jaarverslag dan ook op, dat het stijgingspercentage van het aan tal hotelnachten lager lag dan in andere Europese landen en ook minder bedroeg aan wat in vroeger jaren in Nederland kon worden geboekt. Als oorzaken hiervan ziet de organisa tie naast de toenemende buitenlandse concurrentie: a) het tekort aan logies- mogelijkheden in de topmaanden in het westen van ons land; b) de poli tieke spanning eind '56, begin '57 en de economische teruggang in diverse landen later in dat jaar en c) de on juiste publikaties over de A-griep. De opheffing van de paspoortplicht voor Duitsers en Fransen betekende daar entegen een belangrijke stimulans. Daling dollarstroom In 1957 kwamen rond 15 miljoen bui tenlanders over onze grenzen, acht miljoen van deze toeristen bereikten ons land via de oostgrens. De Duitsers stonden dan ook evenals in 1956 bo venaan de lijst. Aan deviezen voerden deze toeristen voor een bedrag van 258 miljoen gulden met zich mee. In het jaar daarvoor bedroeg dit cijfer 232 miljoen gulden. De dollarstroom nam evenwel af van een waarde van 46 miljoen gulden in 1956 tot 39.5 miljoen gulden in 1957. Merkwaardig is tevens dat in Den Haag en Utrecht het aantal hotelnach ten van buitenlanders achteruitgang vertoonde (resp. van 9.5 en 4.5%) en dat Amsterdam en Rotterdam hierin juist een stijging (van 3 en 9%) te zien heb ben gegeven. Ten aanzien van het binnenlandse toerisme kon een geringe vooruitgang worden geconstateerd. Slechts in Gel derland en Utrecht werd een achteruit gang gemeld. In de drie grote steden ontwikkelde het binnenlandse toerisme zich niet zo gunstig. Verheugend acht da ANVV, dat in 1957 aanzienlijk meer Nederlanders aan vakantiespreiding de den dan voorheen. In Beneluxverband heeft de organisa tie enkele vouwbladen in het Zweeds. Duits, Frans en Engels uitgegeven, die de toerist adviseren een bezoek aan Ne derland te koppelen aan een reis naar de Brusselse wereldtentoonstelling. De logiesinformatiedienst heeft in 1957 185.000 toeristen, die zelf niet voor on derdak hadden gezorgd, kunnen helpen Correspondent Kalt weer vrij De correspondent van de „New York Times" Kalb men zie pag. 1 werd na anderhalf uur te zjjn vastgehou den, weer in vrijheid gesteld, zonder te zün ingelicht over de reden voor zijn aanhouding. H(j deelde mede, dat tweemaal vinger afdrukken van hem werden genomen, de eerste maal, toen hij in het strafkamp van de militaire politie werd gebracht, 1 en nog eens toen hij dit verliet. Hij werd niet gefouilleerd, noch ondervraagd en niemand vertelde hem wat hem ten laste was gelegd. Overigens werd hU correct behandeld. In gesprekken met andere gevangenen hoorde hij. dat enkelen van hem reeds verscheidene weken worden vastgehou den zonder te weten waarom. Kalb werd gearresteerd een etmaal nadat hij een aantal telegrammen naar zijn blad had verzonden over de aankomst in Indonesië van gevechts vliegtuigen uit communistische lan den. Vandaag kreeg hij van zyn blad bericht, dat slechts een van de acht hierover verzonden telegrammen New York had bereikt. A.1* ertentle Br De juf op de dorpsschool te Schagen Had schik in haar jeugdige blagen. Rijm jij eens op groots. Wel juf: „TIP van BOOTZ" Was 't antwoord op één van haar vragen. Inz. mevr. J. de H., Den Haag ontv. 1 fl. TIP en 1 l.fl. Rood van Bootz. Nieuwe limericks inz. aan H. Bootz N.V. - A'dam. BINNENLAND De aanvoer van verse groente steeg ln 1957 met 10 percent tot 1.200.000 ton. De uitvoer steeg met 6 percent tot 440.900 ton. Het totale binnenlandse verbruik steeg tot 512.000 ton of 47.5 kilogram per hoofd van de bevolking het hoogste cij fer. dat ooit werd vastgesteld. Gistermorgen heeft de minister van Justitie, prof. mr. I. Samkalden. het nieuwe gebouw van de opleidingsschool van het korps der Rijkspolitie te Arnhem officieel geopend. Voor belangstellenden ligt aan ons Bureau de passagierslijst ter inzage van het s.s. „Captain Cook", dat 24 mei a s. uit Tandjong Pr lok in Amsterdam wordt verwacht. In samenwerking met de Konink lijke Nederlandsche Jaarbeurs zal de on langs opgerichte ..Stichting Doe het zelf, ter bevordering van de zelfwerkzaamheid" een tentoonstelling organiseren, die in het kader van de Najaarsbeurs van 2 tot en met 11 september te Utrecht zal warden gehouden. Op de Pieter Stuyvesantweg onder Wolvega vond gistermiddag een ongeval plaats, waarvan de zevenjarige Jelte Bos uit Sonnega het slachtoffer werd. Het kind stak de straat over op het moment dat van belde kanten auto's naderden. De auto overreed het kind, dat op slag dood was. BUITENLAND In Griekenland zijn de employe's van de Nationale Bank en de Bank van Athene in staking gegaan om aan salaris eisen kracht bij te zetten. Om dezelfde reden hebben twintigduizend onderwijzers voor twee dagen het werk neergelegd. De studenten van de universiteiten van Athene en Saloniki weigeren college te lopen uit protest tegen het besluit om geen vrijstelling van collegegeld meer te verlenen. BIJ besprekingen, die deels in Lux emburg en deels ln Washington zijn ge voerd, zdjn Amerikaanse regerlngmuao- tionarissen en vertegenwoordigers van Euratom het eens geworden over de wijze van samenwerking bij de oprichting van zes of zeven atoomcentrales in Europa, die in 1961 gereed zullen zijn en geza menlijk een capaciteit van een miljoen kilowatt zullen hebben. De republikeinse en de radicale par tij ln Italië hebben bij premier Zoli ge protesteerd tegen een oproep welke het episcopaat ter gelegenheid van de ko mende verkiezingen tot de r.-k. kiezers heeft gericht. In een memorandum wordt de regering verzocht, bij het Vaticaanse protesteren tegen de „massale inmenging van de geestelijkheid ten gunste van een party, die aan de verkiezingsstrijd deel neemt". De Sovjet-Unie heeft een uitnodi ging van de V.S. tot het zenden van Rus sische geleerden en persvertegenwoordi gers als waarnemers van een Amerikaanse kernproef van de hand gewezen. Volgens een verklaring van de Russische regering „kan en wil de Sovjet-Unie niet meedoen aan maatregelen, waarvan het doel in strijd is met de fundamentele positie van de Sovjet-Unie. die eenzijdig staking van proeven met kernwapens heeft afgekon digd". President Eisenhower heeft opdracht gegeven, alle federale troepen die zich nog te Little Rock ln de staat Arkansas be vinden. op 29 mei terug te trekken. De militairen waren ln de herfst van het vo rige Jaar naar Little Rock gekomen naar aanleiding van ongeregeldheden over de opheffing van de rassenscheiding op de middelbare school. Op 28 mei begint de zomervakantie. In een verklaring zei de president te hopen, dat het niet nodig zal ziln bij het begin van het nieuwe school jaar in september, de militairen weer naar Little Rock te sturen. Volgens het Egyptische dagblad „Al Ahram" zal president Nasser nog voor eind 1958 een bezoek aan Spam Je brengen. Volgens hetzelfde blad zal de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken ln de naaste toekomst CaAro en Damascus be zoeken, zulks „ter versterking van de banden tussen Spanje en de Verenigde Aratdeche Republiek". In het Poolse stadje Olkusz, 30 km. ten noordwesten van Krakau, ls volgens Poolse persberichten gevochten tussen een duizendtal „nationale katholieken" en circa 2.000 rooms-katholleken. De „natio- nalen" waren volgens deze berichten aan gevallen. toen z(| een mis ln de openlucht bijwoonden. Er zouden talrijke gewonden zyn gevallen. (De Poolse Nationale ka tholieke kerk" erkent het gezag van de Paus niet. Deze kerk draagt de missen op in het Pools. Het celibaat ls voor de nationale geesteiyken niet verplicht). Verscheidene sohoolkinderen zyn gisteren gewond geraakt tydens een be zoek van Prins Philip aan de Londense voorstad Wanstead. De Prins was van plan enige nieuwe speelvelden te bezichtigen, maar een juichende en opgewonde me nigte schoolkinderen doorbrak de afzet ting en omstuwde hem. Een zestal poli tieagenten moest hem ontzetten. De lich telijk ontstemde Prins besloot eerst maar een bezoek aan de velden van een aan grenzende voorstad te brengen, zodat de gemoederen ln Wanstead wat tot rust konden komen. De Oostenrijkse regering heeft de secretaris van het Hongaarse gezantschap in Wenen tot persona non grata verklaard en een andere Hongaarse diplomaat, die zich niet meer in Oostenrijk zou bevin den. de toegang tot Oostenrijk ontzegd. De diplomaten hadden hun diplomatieke privileges misbruikt. Deze maatregel van de Oostenrijkse reeering volgt oo een in cident. dat zich op 3 mei in Wenen zou hebben voorgedaan. Naar verluidt zouden de twee diplomaten getracht hebben een Hongaarse vluchteling voor de Hongaarse spionagedienst te werven. In de stad Zürioh zal van 17 juli tot 15 september een expositie worden ge houden. die geheel door Zwitserse vrou wen is voorbereid en georganiseerd. Het is de „Saffa 1958". die als motto heeft: ,.De Zwitserse vrouw, haar leven en haar werk". .,De Saffa" wordt gehouden in oen tijd waarin de Zwitserse vrouw w> I waar nog geen politieke rechten bezit maar in het maatseh appel lik leven niettemin een opmerkelijke positie heeft veroverd", zo menen de organisatrices. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00—17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Quizprogr. 21.05 Het sprookje van de foto. 21.25—22.30 Weekendshow. Engeland. BBC Home Service. 330 m. 12.00 Lichte muz. 12.15 Fllmiprogr. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 14.00 Gram. 14.30 Hoorsp. 15.30 Ork.conc. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.45 Gevar. muz. 19.15 Pari. overz. 19.30 Interviews. 20.00 Toast of the town. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.45 Avondgebeden. 23.0023.06 Nws. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. progr. 12.30 Nws. 13.00 Ortfcketrep. 13.35 Gram. 13.45 Crloketrep. 13.50 Gevar. progr. 14.20 On bekend. 14.30 Reportages. 18.00 Idem. 18.35 Jazzmuz. 19.00 Journ. en sportber. 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.30 en 21.30 Nws. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.15 Gevar. muz. 23.30 Nws. 23.55—24.00 Nws. Nordwest Deutseher Rundfunk 309 m. —12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.30 Jazz muz. 14.00 Lichte muz. 15.30 Volksliede ren. 16.30 Zigeunerark. 17.30 Schlagers. Van Nelle bestellen VRIJDAG Gerecht 10: Soefi-beweging. 8 uur nam. An ton lusclubhuis: Propaganda-arond Minjon. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed te 7.16 uur nam. Den Burcht: Jeugdwerk Herv. Gem. Spr. ds. T. D. van Soest. 8 uur nam. Pieterskerkhof 6: Vlro. Spr. dr. mr. F. Gasses over neutraliteit ln de Internatio nale politiek. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ledenverg. A. R. Kiesver. WtJk I. Spr. S. M. Stolp. 8 uur nam. Rehoboth: Modeshow Chr. Bond van Plattelandsvrouwen en Boerinnen. 8 uur nam. Levendaal 1Cie voor Huish. Voorlich ting. „Kleine karweitjes ln huis". 8 uur nam. Wykgebouw Levendaal: Ledenverg. Chr. Hist. unie. Spr. mr. dr. K. de Vries. 8 uur nam. Boerhaavezalen (Vrouwenkeriksteeg) Kleurenprojeotie. 9 uur nam. Oegstgeest. Patronaatsge- gebouw: Voorlichtingsavond met film van Stichting „Door de eeuwen trouw." Spr dr. W. A. Veenhoven uit Den Haag „Am- bon-Nederland ln verleden, heden en toe komst" en lr. I. A. Manusama over „Mijn land en mijn volk". 8 uur nam. ZATERDAG Ambachtsschool (Haagweg 4)Tentoon stelling van werkstukken. 912 uur v.m. en 2—4 uur nam. Stadszaal: Feestavond Ver. van oud- leerlingen Ambachtsschool. 8 uur nam. Stationsplein: Ned. Chr. Relsver. Be zoek aan Bloemencorso. 2 uur nam. Watertoren Katwijk: K. en O.-excursle L.D.M. 2i uur nam. Stationsplein; Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Katwykse dui nen. 1 3/4 uur nam. Schouwburg: „Tot Ieders Genoegen" speelt „Het ls nooit te laat". 8 uur nam. Volkshuis: Poppentheater „Harlekijn". „Het geheim van de flesgeest". 2* en 4 uur nam. Boerhaavezalen (Vrouwenkerksteeg): Kleurenprojeotie. 9 uur nam. Advertentie Van Nelle bestellen ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie. Je hova's Getuigen. 5i uur nam. Stadhuisplein: Start Bloesemtocht Vespa-club. 10 uur voorin. MAANDAG Rapenburg 61: K. en O. Lezing over Opera's van Verdl door Leo Rlemens. 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Lt.gen. M. E. E. H. Mathon en dr. J. J. Buskes spreken over het probleem der atoomwapenen. 71 uur nam. Lange Raamsteee 2a: Lezing H. van Dongen voor Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. Tltus Brandsmastraat 174: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7$ uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nam. Boerhaavezalen (Vrouwenkerksteeg) Filmavond. 9 uur nam. Oegstgeest. (W. de Zwygerkerk) Baptisten Gem. Spr. H. Schouten. 8 uur nam. 19.00 Nws. 19.30 Koorliederen. 21.45 Nws. 22.10 Symf.ork. 22.30 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Lichte muz. 2.15 5.30 Gevar. muz. Frankrijk 3 (Nat. Progr.) 280 en 235 in. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 15.00 Idem. 23.52—24.00 Nws; Brussel, 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Omr.ork. 12.30 Weerber. 12.34 Caus. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Muz. kaleidosooop. 14.30 Gram. 15.00 Ac- cord.muz. 15.15 Dansmuz. 15.45 Accord- muz. 16.00 Gram. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturg, gezangen. 17.30 Gram. 18.00 We reldtentoonstelling. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Omr.ork., gemengd koor en sol. 21.00 Gram. 21.15 Amus.muz. 22.00 Nws. 22.15 Verz.- progr. 23.00 Nws. 23.0524.00 Gram. 484 m.: 12.15 Gram. 12.54 Idem. 13.00 Nws. 13.10 en 14.00 Atomium-Cocktail. 16.00 Nieuwe gram. 17.00 Nws. 18.42 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar,. progr. 22.00 Nws. 22.10 Relais. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. Advertentie Van Nelle bestellen DINSDAG Schouwburg: Toneelavond Ohr. Man dolinegezelschap. „Sempre Avantl" 8 uur nam. Stadhuisplein: K. en O.-excursie naax Haastrecht en Utrecht. uur voorm. Hotel Centraal: Jaarverg. Ver. voor Facultatieve Lijkverbranding. 8 uur nam. In den vergulden Turk: Sociale Raad. Spr. J. Egglnk over het Kinderfonds van de Ver. Naties. 8 uur nam. Boerhaavezalen (Vrouwenkerksteeg) r Kleurenprojectle. 9 uur nam. WOENSDAG Hotel Centraal: Jaarverg. Ned. Ver. Expogé. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ledenverg. Ver. Herstel lingsoord „De Leldsche Buitenschool". 9 uur nam. DONDERDAG Papenstraat: Excursie Ned. Chr. Reis- ver. naar Giethoorn en Holterberg. 7$ uur voorm- Advertentie Van Nelle bestellen TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werf park 1 Tentoonstelling geolo- fle van Nederland. Op werkdagen van 0-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur. Lakenhal: Tentoonstelling Pieter G<- raedts (tot 27 mei). (Werkd. 10—5. zon en feestd. 15 uur). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Litho's door V.H.Ellenbaas (tot 18 mei). Werkd. 25 uur nam. Advertentie Van Nelle bestellen BIOSCOPEN Trianon: „De dochter van de woenstijn". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en Hemelvaartsdag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex: „Ik was een rebel". 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.l-5 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Hemelvaarts dag „Michel Strogoff" (vier voorstel lingen) Luxor: „De jonge leeuwen". 18 Jaar. Werk dagen 2.30 en 8 u<ur. Zondag en Hemel vaartsdag 3 en 8 uur. Lldo: „Met de dood voor ogen". 14 jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en Hemelvaartsdag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „De minderjarige". 14 jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Hemelvaartsdag: „Wonderman" (Danny Kaye). De avond- en nachtdienst der apotheken wordt tot zaterdagmorgen 10 mei te 8 uur waargenomen te Leiden door: Apotheek Kok. Rapenburg 9, tel. 24807 en te Oegst geest: door Apotheek Oegstgeest, Wilhel- mlnapark 8 tel. 26274. Bi) geen gehoor btJ Uw hulsarts ol specialist hei op dofeterstelefoon 22222, Advertentie LEIDEN Breestraat 65 Telefoon 21800 OEGSTGEEST Geversstraat 41 Telefoon 23917 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) h h Helsinki zwaar bew. zzo 2 9 0 Stockholm geh. bew. z 3 12 0.6 Oslo regen windstil 7 9 Kopenhagen regenbul zzw 7 9 5 Aberdeen zwaar bew. w 6 15 0.6 Londen zwaar bew. zw 9 18 2 Amsterdam geh. bew. zw 9 18 0.1 Brussel half bew. wzw 4 19 3 Luxemburg regenbul zw 4 23 1 Parijs zwaar bew. windstil 22 1 Bordeaux half bew. zzo 5 25 3 Grenoble zwaar bew. windstil 25 0 Nice geh. bew. nw 3 18 0 Berlijn zwaar bew. www 3 22 2 Frankfort zwaar bew. zzw 2 25 0.5 München zwaar bew. zw 3 26 0 Zürlch zwaar bew. ozo 1 27 0 Genève geh. bew. nw 2 26 0 Locarno licht bew. windstil 25 0 Wenen regen windstil 25 0 Innsbruck zwaar bew. windstil 28 0 Rome mist windstil 24 0 AJaccio onbewolkt windstil 21 0 Madrid zwaar bew. windstil 30 0 Algiers onbewolkt windstil 35 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2