Door zege in België won Nederlands zaterdagelftal drielandentoernooi Goed werk van Harm van Dalfzen Alcyone bedwong Terratins in de hengsten- en meniën produktenren Knappe 100 meter van junior Noordenbos: 10.8 sec. Jaap Nederlands reserve hockeyteam speelt gelijk tegen Engeland B MAANDAG 5 MEI 1958 Voor de derde maal (Van een onzer verslaggevers) Het Nederlandse zaterdagelftal heeft voor de derde maal in de nu zesjarige historie van de Challenge Fernand Canelle beslag gelegd op deze trofee. In het fraaie Maritimestadion te Wilrijk wonnen onze kranige landgenoten zaterdagmiddag met 1—3 van de technisch toch wel betere Belgische Rode Duivels. Na deze tweede zege staat het dus vast, dat Frankrijk de zozeer begeerde schaal aan het Oranjeteam moet afstaan. Daar kan de zaterdag a.s. in de Franse hoofdstad te spelen wedstrijd tussen Frankrijk en België niets meer aan veranderen. riirapp *3 grond bleef steken kon de Belgische doelman het mislukte schot gemakkelij ker stoppen. De gastheren namen daar na de aanval over en daar zij tevens bezit konden nemen van het midden veld, werd Nederland in de defensie gedrongen en kreeg doelman Woudstra gelegenheid te over om te bewijzen, dat men hem niet voor niets had meegeno men. Hij deed dat op een voortreffelijke manier. Ons nationale zaterdagteam moest zich in deze periode van de strijd bepalen tot uitvallen maar dat die niet van gevaar waren ontbloot, bleek na een kwartier spelen. Een goede combinatie tussen Kerkdijk en Harm van Dalfzen werd door de Genemuider met een hard schot besloten (01). Meteen daarop kreeg Kerkdijk een unieke kans om de voorsprong te ver groten, maar de pingelgrage Spartaan schoot hoog over. De Belgen trokken er herhaaldelijk verbeten tussenuit, de Nederlandse achterhoede had het lang niet gemakkelijk, temeer daar de beide Katwijkers in de oranjeploeg Aandewiel en Van Duin geen vat konden krijgen op het middenveld, maar het verdiende succes voor de Zuiderburen bleef uit. De vertegenwoordigers van ons za terdagvoetbal danken deze zege in eerste instantie aan het levendige spel van de voorhoede, waarin voor al midvoor Harm van Dalfzen zich weer een nuttig speler toonde. Met zijn snelle sprints en zijn grote door zettingsvermogen is hij een doorlo pend gevaar voor iedere achterhoede. Dat hebben ook de Belgen zaterdag moeten ondervinden. Hij was vooral in de tweede helft vaak de ziel van de aanval. Met forse strakke trap pen zette hij steeds zijn vleugels aan het werk. Het was jammer, dat rechtsbuiten Schot van het Rotterdamse Zwart Wit ook nu weer niet kon meekomen. In tegendeel, vaak betekende hij een rem voor de acties van zijn mede-aanvallers. En juist dit kwartet kwam dikwijls met heel aardige combinaties op de proppen, waartegen de Belgen zich meerdere malen slechts met veel pijn konden staande houden. Niet minder Desondanks zullen maar weinig Zui derburen na het verstrijken van de eer ste helft, die met een 10 voorsprong voor de oranje-elf was ingegaan gedacth hebben aan een nederlaag voor de Rode Duivels. De „mannekens" waren immers in die eerste drie kwartier zeker niet de mindere geweest van hun Nederlandse voetbalbroeders. Men zou eerder het tegendeel willen beweren. En toen de gastheren bovendien na de thee aan een Hier is de Belgische doelman de Nederlandse aanvalsleider Harm van Dalfzen nog juist te snel af. waarlijk niet kinderachtig offensief be gonnen, waaraan de Nederlandse defen sie met de Spijkenissese spil v. d. Schee en de DES-doelman Woudstra aan het hoofd de handen meer dan vol had, leek het er echt op, dat ons vaderlands voetbalbouwwerk op instorten stond. Maar de fundamenten bleken hecht, alle aangebrachte schade werd snel hersteld en spoedig kon men over gaan tot een krachtige tegenaanval, die tot de verheugende zege zou lei den. De grote stoker bjj dit oranje vuurwerk was Harm van Dalfzen, die als een generaal zjjn aanval leidde naar de derde verovering van de sier lijke prjjs „Fernand Canelle". Basis voor zege Met de wind in de rug probeerden de Belgen meteen na de rust nog eens met meer energie het Nederlandse bolwerk te slopen waarbij de middelen, die linksbinnen Waeterinckx wilde gebrui ken door scheidsrechter Ceulemans te recht als ontoelaatbaar werden gebrand merkt maar ondanks dat: de oranje defensie boog wel, maar brak niet. Zij bleef overeind en legde daarmede de basis voor de zege, die eigenlijk na een half uur spelen in de tweede helft een feit werd. Toen ging Harm van Dalfzen enthousiast achter een verre bal aan. Hij bereikte het leder en hoewel hjj zwaar werd gehinderd, kon hij nog een scherpe pass produceren naar Kerkdijk, die laag, hard en onhoudbaar inschoot (02). Dit morele steuntje hergaf Ne derland het nodige zelfvertrouwen en aanval op aanval golfde nu op het Belgische doel. De kantshalfs beten zich nu vast op het middenveld en in samenwerking met de binnenspelers Kerkdijk en Nieuwstraten werden tal van aanvallen opgebouwd, waaruit reeds enkele minuten later een nieuw Neder lands succes geboren kon worden. Weer trok Harm van Dalfzen in grote snelheid achter een verre pass aan, passeerde hij enkele tegenstanders, waarbij zelfs de Belgische doelman De Meyer. Het schot, dat hy liet volgen, werd door spil Van Goethem uit het doel geslagen, maar voor het fluitje had kunnen klinken, was de schoen van Nieuwstraten al onder het leder geplaatst, dat lijnrecht in het net suisde (03). Afdelingselftal verloer van LFC-combinatie Het elftal van de Afdeling Leiden van de KNVB (zondagcompetitie) speelde een nuttige oeefenwedstrijd tegen een sterke combinatie van LFC. De verte genwoordigers van de Afdeling verloren met 54. Aanvankelijk ging het gesmeerd in het elftal der „mogelijken" en liep men uit naar een 30 voorsprong, dank zij doelpunten van D. Siera (LDWS), Vis (Rouwkoop) en Dubbeldeman (VNA). LFC kwam echter terug en wist nog voor de rust de stand op 3—2 te bren gen. Na de thee kwamen de kanaries naast het vertegenwoordigend elftal: 3-3 en daarna namen zij zelfs de leiding. Vis maakte daarna weer gelijk, maar het laatste woord was toch aan LFC, dat met 54 aan het langste eind trok. Over het geheel genomen was het geen onaardige wedstrijd. Franse competitie De uitslagen van de wedstrijden ge speeld door de Franse competitie luiden: Beziers—Reims 2—0; Nimes—Monaco 00; Saint Etienne—Angers 0—3; Se danLyon 2—3; ValenciennesLille 0—1; Lens—Metz 2—2; RC Paris—Ales 3—2; Sochaux—Marseille 2—1; Nice- Toulouse 22. Zaterdagvoetbal Uitslagen-standen 2e KLASSE 's-Gravenz. S.V.Excelsior M. 20 Kozakken BoysVVGZ22 RWH-ARC 5—2 Ter LeedeHoogvliet 22 Quick B. 17 Volbloeds verrasten te Duindigt Remus (Nouiven) ivon Zilveren Schild (Van onze medewerker) In het door 7 paarden betwiste hoofdnummer, de Hengsten- en Merriën- produktenren, nam de favoriet Ungersma (H. PUe) in straf tempo op de van haar bekende manier de leiding, gevolgd door Royal Dutch en Alcyone (v. Deuren). Terratius (v. d. Kraats), die ook veel vertrouwen genoot, startte niet vlot en moest veel geven om als laatste aansluiting met het peloton te krijgen. Bij de laatste bocht kon Ungersma het niet meer houden en kwam Alcyone sterk naar voren. Wel probeerde Terratius het nog aan de buitenzijde, doch verder dan de tweede plaats op 2 lengten achter de verrassende Alcyone (w. f 11.10) kon hij het toch niet brengen. Op 1 lengte werd Quadroon (Bongers) derde vóór Early Sun. Deze fraaie zege was niet het enige succes voor trainer Jimmy Dekkers; hij bracht ook de beide andere rennen op zijn naam. In de Stonmli-prijs scheen de favoriet Sans Aide, met v. d. Kraats in het zadel, de overwinning te zullen be halen; Harry Pije leverde met Leone echter hevige strijd en op de streep had de laatste een hoofd voordeel op Sans Aide. Op lengte werd Lady Ann 3de. Ook de ren om het Zilveren Schild (voor amateurs) bracht een surprise. In niet te snel tempo gaf Ohantenay (Lips) tot de bovenbocht de toon aan. Toen sprintte Remus (Nouwen) naar de kop, Ohantenay zaikte terug, en ondanks een felle aanval van Friar's Deligiht (Se- lens) bleef Remus met 1 lengte heer en meester. Met een neus verschil werd Scarabée .gereden door de Belg Som- brijn, derde. Getrouw aan de vrij algemene ver- y™ i,i, -D ik ic Iwachting won de door Bloemsaat voor- Kmto o ic zichtig gereden Way Jewell de eerste Vnn ïf draverij, zij het dat hij zich veel moeite i' tl moest geven om de zich uitstekend ver- 17 o dedigende Winston Spencer te kloppen. 11 y Met een goede eindspurt ontnam Vo- 4e KLASSE A lante Hollandia de 3e plaats aan Wala- 1 Tactisch en zonder zich een moment DEVJO—VWS l—l te overhaasten reed Flip Knijneniburg De Lier—RAS 2—1 J- Ter Leede 17—21 's-Grav S.V. 18—20 Excelsior M. 1719 Hoogvliet 1817 VVGZ SSS de blauiwschimmel Thea Cornelia in de 20—16 Kalumet Axkit-prijs van de laatste (9e) 20—16 naar de eerste plaats, waarbij deze, ge- 2015 koppeld met de verrassende Tortelduif S 20—14 (J- v. d. Berg) f 32.50 bracht. De foto 18—7 besliste, dat Uiltje S (Geersen) als 3de 'n neunsje voordeel had op Uncle Mars- In de Kapitein Bascom-prijs faalde de favoriet Vlieger D volkomen door een TOGRGWS 7—0 langdurige startfouit. Siegfried (W.Leeu- Noordwjjk Semp. Alt. ROL De Lier Koudekerk RAS 19—32 20—29 18—23 20—23 20—21 19—18 4e KLASSE B Die Haghe VWS DEVJO Oegstgeest Rouwkoop JAC—RCV 2—0 Spirit—SV '35 ZVVUnicum TOGR HVO Unicum JAC I SV -35 GWS Strafschoppen De wedstrijd De eerste aanval na het beginsignaal van de internationaal bekende scheids rechter J. Ceulemans was voor de oran jehemden, maar daar de voet van de Zwartwitten Nieuwstaten half in de Bij een wat te felle poging om de Belgische aanvalsleider Benedetti de bal te ontnemen, maakte de IJsselmeervogel v. d. Vuurst een overtreding, die hem op een penalty en door invaller Van Vynckt op het enige Belgische doelpunt (13) kwam te staan. Trouwens het was ook het laatste doelpunt ondanks de strafschop, die Harm van Dalfzen even later kreeg te nemen als troost voor het feit, dat hij in volle ren onderuit was gehaald. De Genemuider zou dat werkje zelf wel even opknappen, maar mogelijk was hij nog te opgewonden. In ieder ge val kon de Duivels-doelman het" schot stoppen. Maar het hinderde niets, even later werd het eindsignaal bereikt en kon den de elf dappere oranjemannen de gelukwensen van trainer Sterk en de leiders in ontvangst nemen. Uiteraard heerste er na afloop een opgewekte stemming in het Nederlandse kamp. Dank zjj hard werken werd een fraai resultaat bereikt. Het zaterdagvoetbal kan tevreden zjjn over zijn vertegen woordigers. 19—30 19—29 20—26 19—23 19—21 19—20 Spirit Leiden RCV Katwyk ZVV 1—2 20—20 19-13* 19—10 19—9 20—9 Smyslov - Botwinnik Na 39 zetten is de 22e partij van de tweekamp om het wereldkampioen schap schaken tussen Smyslov (wit) en uitdager Botwinnik in een overwin ning voor Smyslov geëindigd. De stand is nu 1210 in het voordeel van Bot winnik. wenkampwon van start tot finish. Veratonka (Kooyman), die in vaste draf steeds goed volgde, viel kort voor de bo venbocht in het peloton terug, doch pakte in het rechte eind weer aan, met als gevolg een welverdiende tweede plaats vóór Ukas (H. ten Hagen). De fraaie strijd van de 13 deelnemers in de Karei Diamant-prijs bracht ook een onverwachte uitslag. Jan v. Leeu wen droeg hier met Sagne d'Or de ere palm weg (w. f. 15-50). Ondanks de hef tige aansporingen van Geersen kon Ugoldman K niet verder dan de tweede plaats komen op de voet gevolgd door Rose Signal (Houtman). Met een record verbetering van een volle seconde (1.23.6 km-tijd), triom feerde Tnudi Trothan (Geersen) in een snelle en aantrekkelijke race over haar 10 tegenstanders. Rob (W. Leeuwen- Op het nippertje ontsnapte hel Nederlands doel hier aan een Bel gisch doelpunt. De bal zal via de lat weer in het veld stuiten. Zwaar gehavend ARC verloor bij RVVH Een vooral defensief zwaar gehavend ARC heeft het zaterdagmiddag bij RVVH niet tot winst kunnen brengen. Stopper Mooij en Krijgsman werden te sterk gemist. Boot, die nu de stopper plaats bezette, was niet zo erg betrouw baar. Het gevolg was, dat de thuis club na een half uur spelen reeds een 3—0 voorsprong had kunnen nemen. Het schuttersfeest begon al na 7 min., toen de linksbinnen Van Oosten onhoudbaar het nakijken gaf (1—0). Vier minuten later weer raak, ditmaal uit een schot van midvoor Plaisier, 2-0. Toen rechts half Van der Linden met een schot van flinke afstand er 3—0 van gemaakt had, leek een ARC debacle onvermij delijk. Gelukkig herstelden de rood zwarten zich en zo kon De Bruin kort voor de rust nog een eerste tegengoal produceren (31). Elke nu nog levende Alphense illusie ging reeds kort na de hervatting in rook op, toen midvoor Plaisier met een fraaie kopbal de stand op 41 brach't. Het spelpeil zakte hierna bedenkelijk. Beide elftallen knoeiden er danig op los. Uit dit gepruts kwamen nog twee doelpun ten te voorschijn. Eerst maakte RVVH er 51 van en tenslotte was het De Bruin, die de eindstand nog een draag lijker aanzien gaf: 52. ZW geestelijk reeds gedegradeerd Doordat ZVV op eigen veld tegen Unicum met 12 verloor is het vierde klasseschap van de Zwammerdammers aan een zijden draadje komen te han gen. In de strijd tegen Unicum bleek meer dere malen duidelijk, dat de Dammena- ren (geen strijdlust) geestelijk reeds ge degradeerd zijn. Reeds na acht minuten spelen wist de Rotterdamse rechtshalf snel met de bal door te dringen tot de rand van het strafschopgebied, waarna de kogel doel man Goedhart te machtig bleek: 01. Nog voor de thee geserveerd werd, kwam Unicum op 02, toen men de linkshalf van de gasten vrij spel liet. Na de pauze pakte ZVV de zaken wat beter aan en toen Dik van Utrecht na tien minuten spelen de achterstand tot 1—2 had teruggebracht, leek alles nog mogelijk. Paal en lat moesten de Rotter damse doelman te hulp komen om erger te voorkomen. Doelpunten bleven echter uit, zodat het einde met een 12 zege voor Unicum kwam. Ter Leede en Hoogvliet geloofden hef wei I Er stond niets meer op het spel. dus speelden de rijk met invallers getooide ploegen van Ter Leede en Hoogvliet zaterdagmiddag in Sassenheim voor een handjevol toeschouwers een duidelijk (partijtje vakantievoetbal. De gasten namen na een kwartier de leiding, toen doelman De Vries de bal stompte in- plaats van te pakken. De teruggekomen bal kwam bij de Hoogvlietse midvoor terecht (01). Toen uit een goed lopen de aanval Herman Molenaar uit een pass van linksbuiten Cees Molema kort daarop gelijk maakte, dacht iedereen aan een Sassemse voorsprong, maar het spelpeil zakte prompt daarop tot onvoor stelbare diepte en het rustsignaal kwam als een verlossing. De tweede helft was weinig beter. Na 25 minuten moest Ter Leede door een-misverstand in de ach terhoede weer tegen een achterstand aankijken, maar het was weer Cees Molema, die aan deze situatie een eind ging maken. Ditmaal rondde hij zijn actie zelf af met een gloeiende kogel, die via de staander in het net terecht kwam (22). De pogingen, die daarna nog werden ondernomen, misten elke over tuiging. Men geloofde het wel GWS leed grote nederlaag bij TOGR: 7—0 Het met vier invallers spelende GWS heeft bij TOGR een gevoelige 7—0 nederlaag te slikken gekregen In de eerste helft wisten de Sassemmers nog behoorlijk partij te geven. De gastheren hadden bij rust slechts een 20 voor sprong. Kort na de hervatting werd het 30, waarna invaller-doelman Platje de bal na een strafschop uit het net mocht halen: 40. De beide TOGR-binnen- spelers zorgden hierna voor vergroting van de voorsprong tot 60. terwijl dé midvoor weer het zevende doelpunt voor zijn rekening nam. Achthonderd atleten op Nenijto-baan (Van een onzer verslaggevers) De eerste baamvedstrijden, die op de Nenijtosintlebaan te Rotterdam werden gehouden zijn een groot suc ces geworden! Allereerst wat betreft de inschrijving, want niet minder dan 800 atleten waren naar de Maasstad gekomenNog veel belangrijker was echter, dat er maar liefst drie Nederlandse records verbeterd wer den! Het 100 m. juniorenrecord moest er het eerst aan geloven. Jaap Noordenbos van Minerva uit Rotterdam presteerde het om zelfs tweemaal, in serie en finale, 10.8 sec. te lopen. Dit betekent een verbetering met één tiende seconde van het oude record, dat op naam stond van Holst, Griek en Veenendaal. Ongetwijfeld is deze lange, stevig ge bouwde jongen, momenteel de beste Nederlandse sprinter. Een plaats in de ploeg naar Stockholm (Europese atle- tiekkampioenschappen) ligt zeker bin nen zijn bereik. De hiervoor gestelde limiet bedraagt 10.7 sec. Nóg een 100 m. record werd gisteren verbeterd en wel dat van de meisjes. Liep Ineke Vrijburg (Meeuwen) woens dag te Leiden 12.9, het meisje Kinwei. ook al van Minerva, had slechts 12.8 I nodig. Ineke werd nu tweede in 13.1 sec. I Tenslotte het „estafetterecord" 4 x 100 m. meisjes. De ploeg van Victoria (Rot terdam) liep 53.4 sec. Eigenlijk is hier van een record nog geen sprake, daar dit nummer voor de eerste- maal ver werkt werd. De Victoria-meisjes waren echter de eersten die onder de limiet bleven. En wat deden de Leidse atleten? Hans Peen (Holland) zette zijn reeks overwinningen op de 600 m. jongens B voort. Ditmaal met een tijd van 1.27.4. Rob den Tonkelaar (Holland) werd ook al eerste en wel op polshoog klasse B, met een sprong van 3.13 m., hetgeen zijn beste persoonlijke prestatie is. Anneke Strik (Sportief) vestigde een Op het circuit van Mettet (B.) zijn gisteren de wedstrijden gehouden om de grote snelheidstrofêe. De uitslagen lui den: 250 cc, 6 ronden (48.3 km.) 1. Pro- vini. Italië, op MV. 20 min. 59 sec. (137.250 km./u.); 350 cc. 20 ronden (160 km.): 1. Surtees. Engeland, op MV. 1 uur 6 min. 20 sec. (144.228 km./u)500 cc, 20 ronden: 1. Surtees. En eel and. op MV. 1 uur 2 min. 24 sec. (153.846 km/u); zijspannen. 12 ronden '96.6 km.): 1. Rit- ter. Duitsland, op BMW, 43 min. 43.5 sec. (131.729 km/u). ATLETIEK. Kees Koch op dreef in Utrecht Op de sintelbaan Maarschalkerweerd te Utrecht zijn nationale atletiekwed strijden gehouden. Hoewel het ideaal atletiekweer was, kwamen de meeste prestaties niet boven het gemiddelde. Een gunstige uitzondering hierop vormt de worp van 15,33 meter, waarmee de Rotterdammer Kees Koch (Pro Patria) het kogelstóten won. Koch bleef hiermee nog achttien centimeter onder het reeds bijna twintig jaar op naam van Aad de Bruyn (V. en L.) staande record van 15,51 m. De Hagenaar vestigde dit op 4 juni 1939(!) in Rotterdam. Koch won ook het discuswerpen met 49,90 meter. Op beide nummers werd Ben Rebel tweede. De 800 meter dames werd ge wonnen door mej. Th. Lammertink (GAC) in 2 min. 24,5 sec. Tweede werd Gerda Kraan (Bataven) in 2 min. 25,5 sec. De nieuwe recordhoudster kogelstoten meisjes Corrie van Wijk (DEM, Bever wijk), bleek ook met de zwaardere da- meeskogel goeed uit de weg te kunnen. Zij won met 12 meter precies. nieuw clubrecord op de 60 m. meisjes C. Tijd 8.8 sec. Waar bleef Nieuw Brun- hilde?? De Bataaf Piet de Jong werd verrassend eerste op de 400 m. D. De voornaamste uitslagen luiden: 100 m. dames A: 1. Hannie Bloemhof (Palthene) 12.1; 2. Joke Claus (Miner va) 12.2. 100 m. jun. A: 1. J. Noordenbos (Minerva) 10.8; 2. B. Steenbergen (Haarlem) 11.3; 3. K. Smit (Holland) 11.4 (serietijd 11.3). 100 m sen. A: 1. Bezemer (Cialfo) 11.0. 5000 m. sen. A: 1. Viset (Cialfo) 14.40. 5000 m. sen. B: 2. P. v. Proosdij (WIK) 16.12.4; 4. P. de Haas (Holland) 16.25.6. Vér meisjes A: 2. L. Zoet (MSV) 4.97 m. Vér jun. A: 2. K. Smit (Holl.) 5.83 m. Discus jun. B: 3. J. Kimmel (Holl.) 32.99 m 4 x 100 m. sen.: 1. Cialfo 44.6. 4 x 100 m. jun. A: 1. Haarlem 45.0. kamp) kon tegen dit geweld niet op en incasseerde het tweede geld. Eigenaar Haarselhorst werd met Rosamiunde 3de. Kort na de start van de internatio nale draverij werd de als -nummer één vertrokken Ru'by Spencer ingehouden. Rose Marie, met haar eigenaar op de sulky, leidde na een baanronde vóór Samimy Mars (J. de Vlieger). Toen kiwam Quicksilver S (M. Vergay) de lei ders bedreigen en bij het begin van het rechte einde lag hij op kop. Daar werd hij echt-er uitgeschakeld wegens fo-uten en Rose Marie's zege kwam nu niet meer in gevaar. Sammy Mars bleef tweede en de buiten weddenschappen lopende Typhoon (Strooper) derde- De uitslagen: Kakatoes-prijs: 1. Way Jewell (N. J. Bloemsaat) (1.31,4) ;2. Winston Spencer; 3. Volante Hollandia. Tot.: w. f 1,80; pl. f 1,90, f2,80 f2,10; gek. f7,40; cov. f6,40. Kalumet Axkit-prijs: 1. Thea Cornelia - Tortelduif Ph. Knljnenburg) (1.28.2); 2. 3; 3. Uiltje S. Tot.: w. f3.50; i0; pl. f2,10, f 32.50; cov. f 13,10. Uiltje f4,20, f 1,90; Kapitein Bascom-prlJs: 1. Siegfried (W. Leeuwenkamp) (1.28,8); 2. Veratonka; 3. Ukas. Tot.: w. f3,90: pl. f 1,80, f2,60, f2 20; gek. f 12,—cov. f8,90. Karei Diamant-prijs: 1. Sagne d'Or (J. van Leeuwen) (1.25.9); 2. Ugoldman K; 3. Rosa Signal. Tot.: w. f 15,50; pl. f2,80, f 1,40, f 1,70; gek. f9,90; cov. f4,10. Karnac-prijs: 1. Trudi Trothan (W. H. Geersen) (1.23.6); 2. Rob; 3. Rosamunde. Tot.: w. f3.30; pl. f 1.20. f 1,70, f2,80; gek. f3.30; cov. f5,10. Karei Pluto-prljs: 1. Rose Marie (G. Raijmakers) (1.25.1); 2. Sammy Mars; 3. Typhoon. Tot.: w. f6,pl. f3,60, fl,90; gék. f 10,90; cov. f 3,50. De rennen: Voor Nederlandse paarden boven 3 Jaar: 1. Leone (H. Pije); 2. Sans Aide; 3. Lady Ann. Tot.: w: f5,60; pl. f 1,50, f150; gek. f 2.50; cov. f 4.40. Hengsten- en merrlën-produktenren: 1. Alcyone (F. van Deuren); 2. Terratius; 3. Quadroon. Tot.:: w. f11,10; pl. f3,40, f 1,60; gek. f13,cov. f 3,30. Het Zilveren Schild. Voor amateurrij ders: 1. Remus (P. A. Nouwen): 2. Friar's Delight: 3. Scarabée. Tot.: w. f 19,10; pl. f4,60, f 1,70; gek. f 16,40; cov. fS,10. Totaal omzet totalisator f115.537, TAFELTENNIS Nederlands bondsteam verloor van Denemarken (1-9) Zaterdagmiddag is te Enschede een tafeltenniswedstrijd gespeeld tussen een Nederlands bondsteam en Denemarken. De Denen wonnen met 91. De gede tailleerde uitslagen luiden: Damesenkelspel Sari Schouwerwou verloor van Evy Schandorph 17-21, 11-21; Mary Krom verloor van Birte Hauth 11-21, 13-21: Sari Schouwerwou verloor van Birte Hauth 11-21, 11-21; Mary Krom verloor van Evy Schandorph 18-21, 16-21. Heren enkelspel: Stuleme.ver verloor van Petersen 21-19, 10-21, 18-21; Van Zoelen verloor van Lyttik 11-21, 19-21; Weel verloor van Hoy 13-21, 16-21; Van Zoelen verloor van Petersen 21-15. 14-21. 21-23: Stule- meyer verloor van Hoy 13-21. 17-21; Weel versloeg Lyttik 16-21, 21-10, 21-15; Sportsplinters In de tenniswedstrijden om de Da- vis Cup heeft de Philippijnen in Tokio een 32 overwinning behaald op Japan. Zwitserland won in Bern met dezelfde cijfers van Oostenrijk. De KNVB heeft besloten de Ned. Basketballbond een financiële bijdrage te verstrekken als tegemoetkoming in de kosten verbonden aan de uitzending van een Nederlandse ploeg naar het toer nooi om het Europese kampioenschap voor dames, dat van 8 tot en met 18 mei te Lodz (Polen) wordt gehouden. Nauwelijks verdiend.... Het Nederlands B-hockeyteam heeft zaterdagmiddag een nauwelijks ver diend gelijk spel (11) tegen Enge land B behaald. De ruststand was 00 On het hobbelige veld van clubhuis Te Werve in Rijswijk konden beide ploe gen geen moment tot hockey van klasse komen De verdedigingen had den weinig moeite de onsamenhangen de aanvalsacties tot staan te brengen en maar zelden moesten de doelver- dedigers er aan te pas komen. De verdedigingen hadden weinig moei te de onsamenhangende aanvalsacties tot staan te brengen en maar zelden moesten de doelverdedigers er aan te pas komen. Op het middenveld waren de technisch beter spelende Engelsen de baas. Hun kanthalves Bell en Thomp son speelden een uitstekende wedstrijd en pas na rust, toen Carel Dekker linksbinnen Jan Gielen linksbuiten ging spelen, werd de Nederlandse voorhoede wat gevaarlijker Het enige positieve punt dat de wed strijd voor de rust opleverde, was het goede tempo waarin werd gespeeld. In het centrum ontwikkelde zich een pit tige gelijkopgaande strijd, maar zodra de bal een der bullylijnen passeerde, was er van samenspel nauwelijks sprake. Linksbuiten Martens faalde. Dekker, toen nog rechtsbinnen, eveneens. Opval lend was hoe slecht de strafcorners door enze landgenoten werden genomen. De goed spelende verdediging met rechtsback Theo Terlingen als uitblin ker. werd in de eerste minuut na rust gepasseerd De Engelse rechtsbuiten Walker kwam vrij. passeerde Hendriks en schoot toen hard langs doelman Honnebier. De omzetting in de Nederlandse aan val bleek een verbetering. Goed gesteund door spil Marres kon de voorhoede nu meer in de Engelse cirkel komen en doelman Cunningham kreeg achter el kaar enkele schoten van Martens. Dek ker en Gielen te verwerken. Het duurde tot vijf minuten voor het einde voordat een van de combinaties op links succes had De Britten sloegen een aanval van de rechtervleugel af, maar onmiddellijk ging de bal naar links, waar Dekker van de vleugel scherp voorzette en Gielen de bal in het doel wandelde. Ook L.M.H.C. 5 promoveert Van de acht teams, die de Leidse Mixed Hockey Club in het afgelopen sei zoen in de competitie heeft gehad, zijn er nu vijf gepromoveerd. Gisteren won het vijfde herenelftal in Utrecht met 52 van Kampong 4. Na het gelijke spel een week tevoren zijn de Leidenaars nu zeker van een plaats in een hogere af deling. Immers, zij spelen met vier ploe gen om drie plaatsen een halve compe titie. Kampong heeft twee wedstrijden verloren en kan LMHC 5 dus niet meer bereiken. Hockey-uitslagen Kamp. van Nederland (heren)Venlo Zwolle 3—1; Zwolle—Delftse Studs 07; Gron. StudentenVenlo 12. Stand Delftse Stud. 3 Venlo 4 Zwolle 4 Gron Stud. 3 - - 6 16—1 - 1 6 11—7 - 3 2 2—15 - 3 - 2—8 Kamp. van Nederland (dames): Gro ningen—Deventer 1—3; BDHC—Oranje Zwart 5—0. Stand; BDHC 3 3 Devervter 3 2 Oranje Zwart 3 1 Groningen 3 - 6 10—0 - 1 4 5—3 - 2 2 2—7 - 3 - 1—

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6