Botsing in Wassenaar: twee doden Djakarta zegt: Opstand in M-Sumatra ten einde Gaan opstandelingen nu grote steden op Java bombarderen? een Nederlands earillon plaats in toren te Washington Loop der bevolking te Leiden MAANDAG 5 MEI 1958 'Van onze Haagse correspondent) Gisteravond omstreeks half zeven heeft zich op de Rijksstraatweg te Wassenaar ter hoogte van de Rust en Vreugdlaan een verkeersongeval voorgedaan, dat aan een jong Frans echtpaar het leven kost te. Op de drukke weg probeerde een kleine scootmobiel. die in de richting Den Haag reed. een uit Belgie afkom stige autobus te passeren. De auto kwam daarbij, voor zover de politie tot dus verre heeft kunnen vaststellen, over de weghelft. Van de tegenovergestelde rich- VM zonder passagiers. Vermoedelijk neeft de bestuurder van de kleine Fran se auto geprobeerd naar rechts uit te wijken voor deze autobus. In ieder geval kwam het wagentje in aanraking met de Belgische touringcar en werd vervolgens vermorzeld door de NZHVM-bus. Het Franse wagentje was totaal ver nield en kwam op het fietspad terecht, terwijl de autobus dwars over de weg tot stilstand kwam. De echtgenote van de bestuurder van de auto werd uit het wrak van de wa- ting naderde een autobus van de NZH- gen geslingerd. De man zelf werd tus- Na val van BoeUit Tinggi In leidende regeringskringen in Djakarta is men van oordeel, dat met de val van Boekit Tinggi, de opstand in Midden-Sumatra als geëindigd kan worden be schouwd. Weliswaar kan er nog sprake zijn van een guerilla in de nauwelijks toegankelijke oerwouden in dat gebied, doch dat is voor deze jonge republiek niets nieuws, sinds de Daroel Islam al jarenlang onrust verwekt in West-Java, Noord-Sumatra en Zuid-Celebes. De bezetting van Boekit Tinggi, 17 dagen na de succesvolle invasie bij Padang op 17 april, was in elk geval nog slechts een kwestie van tijd, aldus deze kringen. sen de wrakstukken deerlijk verminkt. Beiden waren op slag dood. Het ongeluk veroorzaakte een grote verkeersopstopping. Geruime tijd heeft de politie het uit de richting Amsterdam komende verkeer omgeleid via de Pape- weg naar Voorschoten. Uit papieren, die de slachtoffers bij zich hadden, kon worden opgemaakt, dat het echtpaar Cauche-Faes uit Duinker ken betrof. De heer Cauche was 29 jaar oud en leraar van beroep. Zijn echtge note was 30 jaar oud. (Foto J. F. Oppenheim. Wassenaar) Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Amsterdam (Willem de Zwljgerkerk-gemeente» P. W. Bpruyt te Amsterdam (Koepelkerk-gemeente)te Hedel A. Klein Kranenburg te Hilversum; te Dell en Enspijk (toez.) G. C. Vijzelaar, vioarls te Utrecht. GEREF. KERKEN Beroepen te Oegstgeeet H. A. L. van der Linden te De Bilt (U.). Benoemd tot hulp prediker te Brussel (voor de evang.) B. Wdltjer. kand. te Amsterdam. Bedankt voor. A ver eest H. E. Wtjnja te Godllnze (Gron.). GEREF. KERK ONDERH. ART. 81 K.O. Beroepen te Musselkanaal P. Plaatsman te Driebergen. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Zaandam M. W. Nleu- wenhuljze te Amsterdam-west. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Beroepen te Den Horn (Gron.) dr. 8. S. Smeding te Noordhorn-Gr^pskerk. NED. HERV. KERK Beroepen door de Gen. Synode als pre dikant voor buitengewone werkzaamhe den (op Curasao)H. Stoof, kandidaat te Oegstgeest. DS. J. YTSMA NAAR GEREF. KERK Ds. J. Ytsma. tot voor kort predikant bij de Vrije Evangelische Gemeente te Bussum, is met zijn gezin overgegaan naar de gereformeerde kerk aldaar. Ds. Ytsma. die oorspronkelijk van gerefor meerde huize is. werd in 1923 geboren en in 1949 predikant bij de Vrije Evan gelische Gemeente te Apeldoorn. Ver volgens was hij werkzaam als zendings predikant te Samosir. het zendingsveld van de Bond van Vrije Evangelische Ge meenten en in januari 1955 werd hij predikant te Bussum. Kortgeleden legde hij zijn ambt in deze gemeente neer. Op 4 juni zal ds. Ytsma voor de clas sis Hilversum der Geref. Kerk collegum doctum doen, teneinde in deze kerken beroepbaar te kunnen worden gesold. APPÈL VAN ALBERT SCHWEITZER Het appèl, dat Albert Schweitzer door middel van de Noorse Staatsradio en nog ongeveer 90 andere zenders tot de wereld heeft gericht zal in Nederland door de VPRO worden uitgezonder^ op de vrijdagen 16, 23 en 30 mei. Koningin Juliana heeft zaterdag in Paleis Soestdijk een delegatie van in Nederland en België verblij vende Oekraïners ontvangen. Het gezelschap werd begeleid door het Utrechts Byzantijns koor. Op de foto wordt de dirigent van het koor aan Prinses Marijke voorgesteld. om 19.30 uur over zender H. II. De titels der onderwerpen zijn resp. stopzetting der kernproeven, het gevaar van een atoomoorlog, onderhandelingen op het telkenshoogste niveau. Indonesische waarnemers hechten be tekenis aan dit getal, dat in Indone sische historie een soort „magisch ge tal" is. De onafhankelijkheid werd af gekondigd op 17 augustus 1945. De een heidsstaat Indonesië werd vijf jaar later, op dezelfde dag afgekondigd. In de regel vraagt president Soekarno op massa-bijeenkomsten zijn gehoor zeven tien maal de nationale vrijheidsgroet „Merdeka" te roepen. Thans is alle aandacht geconcentreerd op de gebeurtenissen in Oost-Indonesië. Het hoofdkwartier der Marine in Djakarta heeft vandaag toegegeven, dat bij de aanval vorige week maandag door een onbekend vliegtuig op Balik- papan ook een Indonesisch oorlogsschip werd aangevallen, waardoor slachtof fers en schade werden veroorzaakt. Voorts werd bekend gemaakt, dat het hoofdkwartier van het militaire com mando van Oost-Indonesië en Makas sar naar Kendari zal worden overge bracht. een klein stadje in het oostelijk been van het eiland Celebes. De leger- woordvoerder van Oost-Indonesië, ka pitein K. A. Mattjik. deelde mede, dat dit besluit is genomen op grond van militaire overwegingen en omdat ver plaatsing van het hoofdkwartier de op- bouwaktiviteit in het gebied van Ken dari zal vergemakkelijken. Het territoir van het commando voor Oost-Indonesië omvat het gehele ge bied. dat de laatste twee weken door vliegtuigen van de opstandelingen werd aangevallen. De voornaamste taak van het inter regionale commando is te vechten „voor de bevrijding van West-Irian van het Nederlandse kolonialisme", aldus kapitein Mattjik tenslotte. Padang Pandjang bezet Het hoofdkwartier van het Indonesi sche leger heeft de bezetting van Pa dang Pandjang. 13 km. van Boekit Tinggi. gemeld. Dit is de laatste plaats van betekenis op de weg naar Boekit Tinggi. Ongeveer 200 militairen van de opstandelingen hielpen de regeringstroe pen bij het bezetten van de stad. Er werd slechts weinig verzet geboden. Ook het plaasje Kandangambat. ten noor den van Kajoetaman. 20 kilometer van Padang Pandjang. Het legerhoofdkwartier in Djakarta heeft medegedeeld, dat de regerings troepen in het gebied van Sawahloento in een steenkolenmijn bij het plaatsje Tebing. vier kilometer van Sawahloen to. een radiozender en uitzendstudio van de opstandelingenregering hebben ontdekt. De gehele installatie was nog geschikt voor gebruik. Waarschuwing der opstandelingen De Sumatraanse opstandelingenre- gering heeft de burgerbevolking van Djakarta .Soerabaja, Bandoeng, Ma kassar en andere steden der Cen trale regering aangemaand zich van militaire doelen verwijderd te houden. Men vermoedt dat de opstandelingen van plan zyn deze steden te bombar deren. De minister van voorlichting der opstandelingen, Djambek, verklaarde alle havens die onder controle van de regering-Djakarta staan voor de scheepvaart gesloten. Hij waarschuw de niet voor de veiligheid van Indo nesische en buitenlandse schepen die deze havens aandoen te kunnen in staan. De strijd in het centrum van Sumatra zou voortgaan, ook indien de regeringstroepen het gehele ge bied waren binnengedrongen. Bij zo'n guerillastrijd zou het hoofdkwartier van de opstandelingen naar Menado op Celebes worden verlegd. Voorts verklaarde Djambek dat kolonel Barlian zich bij de opstande lingen zal voegen. Op het ogenblik bevind Barlian zich met verlof te Lamat dicht bij Palembang. De Zuid-Suma- traanse commondant zou in contact met de opstandelingen staan. Nasoetion: „Afblijven" In een legercommuniqué werd mede gedeeld, dat de Indonesische chef staf, generaal-majoor Nasoetion de regionale militaire commandanten heeft geïnstrueerd om „te verhinde ren dat iemand, wie dan ook, zijn neus steekt in de werkzaamheden der oliemaatschapp'jcn". Deze instructie was bedoeld om een ongestoord wer ken van deze maatschappijen te ver zekeren. In het communiqué werd er op gewezen, dat alle aangelegen heden met betrekking tot de oliehe- drijven voor verantwoordelijkheid van de regering komen. De oliecentra bevinden zich in Zuid- Sumatra .waar de Shell en Stanvac raf finaderijen hebben .in Midden-Sumatra waar de Caltex ruwe olie exporteert, en Oost-Borneo. waar de Shell haar raffi naderij en terreinen voorlopig heeft ge sloten na de aanval op Balikpapan van de vorige week. Aquila weer gebombardeerd Het Italiaanse schip „Aquila", dat zich in de Indonesische wateren be vindt, is voor de tweede maal gebom bardeerd en door dit tweede bombar dement bijna volledig vernield. Dit hebben de eigenaars van het schip, de gebr. Grimaldi. zaterdag in Genua meegedeeld. Zij hadden het nieuws via de radio gehoord van de Italiaanse ambassadeur in Djakarta. Het 5300 ton metende vrachtschip werd op 29 april voor de eerste keer gebombardeerd door een niet geïdenti ficeerd vliegtuig, toen het in Ambon lag te wachten op een lading copra. Volgens het door de gebr. Grimaldi ontvangen bericht is de .Aquila" echter nog steeds niet gezonken. Eerder is gemeld, dat het schip bij het eerste bombardement op 29 april ge zonken was. De gebr. Grimaldi melden, dat het schip op 1 mei voor de tweede keer is gebombardeerd. De .Aquila" ligt voor anker in de haven van Ambon. Bij het tweede bombardement werd niemand ge wond. omdat de tien achtergebleven be manningsleden aan wal waren. Zoals bekend waren de overige 21 leden van de bemanning al eerder overgenomen door het Griekse schip „Armonia". Dit schip zou daarna door vliegtuigen zijn gemitrailleerd en is nu op militair bevel op weg naar Djakarta. Chinezen brengen hun geld naar elders De „Straits Times" van heden meldt, dat welgestelde Chinese zakenlieden in Indonesië, die opgeschrikt zijn door de toenemende anti-Chinese sentimen ten. miljoenen roepiahs omzetten in straitsdollars en hun geldmiddelen overbrengen naar Singapore. Volgens een schatting zou voor een bedrag van miljoen Ned. guldens) in de laatste weken op deze wijze zijn overge maakt) Een zakenman uit Singapore met relaties te Djakarta, heeft volgens de „Straits Times" verklaard, dat hij per soonlijk enige miljonairs kent, die een deel van hun bezitting in Indonesië heb ben gelikwideerd en hebben omgezet in straitsdollars. Het Chinese zakenleven in Indonesië aldus deze zakenman voelt zich nie't veilig en vermoedt, dat de Chinezen, na de economische liqui datie van de Nederlanders, de volgende zondebok zullen zijn. Onlangs aldus de „Straits Times" heeft de onderstafchef, brigade-gene raal Djatikoesoemo, gezegd: „Als we tegen iemand strijd zullen gaan voeren, zal het niet zijn tegen de Amerikanen, maar tegen de Chinezen." Verklaring der rederijen In aansluiting op de berichten, inhou dende dat de Stoomvaart Maatschappij „Nederland" en de Kon. Java-China Paketvaartlijnen de gezagvoerders van hun schepen opdracht gegeven buiten de Indonesische wateren te blijven, waar vliegtuigen van de opstandelingen aan vallen doen, delen de directies der ge noemde rederijen mede, dat haar sche pen nog steeds de Indonesische ha vens blijven aanlopen. De maatschappij .Nederland" voegt hieraan toe: „Met dien verstande, dat de gevaarlijkste zo nes worden vermeden." De K.J.CP.L. vulde dit aan met de bemerking, dat uiteraard de gevaarlijkste zones worden gemeden en dat dit geheel wordt overgelaten aan de beoordeling har er directie te Hongkong. Russische hulp aan Djakarta De Indonesische consul-generaal in Saigon, Pesik, die zaterdag de zijde der Indonesische opstandelingen koos en zijn ambt neerlegde, heeft verklaard, dat tijdens de jongste luchtaanvallen van de opstandelingen op Celebes, vier Russi sche instructeurs van lleger en vloot werden gedood. Zij zouden zich aan boord hebben bevonden van een schip, dat versterkingen toor de troepen in Celebes vervoerde, toen het door een vliegtuig der opstandelingen werd on derschept en gebombardeerd. Soedibjo beschuldigt De Indonesische minister van Voor lichting, Soedibjo, heeft gister ver klaard, dat het „democratisch-kapita- listische blok onder leiding van de V.S." van gewapende krachten gebruik maakt tegen het Indonesische volk. Soedibjo voegde aan deze beschuldi ging toe, dat „hij geen geloof hechtte aan de officiële verzekeringen der V.S., dat de Amerikaanse regering in genen dele verantwoordelijk is voor het deel nemen van enkele van haar onderdanen aan de strijd van de opstandelingen." Hij zei, dat het wel heel gemakkelijk was voor de Amerikaanse regering om die verantwoordelijkheid van zich af to schuiven, maar dat diet natuurlijk maar een onderdeel was van de gevolgde tac tiek. (Van onze Amerikaanse correspondent De kogel is door de kerk, of juister ge zegd: door de klokketoren! Ten langen leste zal immers het klokkenspel, dat het Nederlandse volk jaren geleden Amerika heeft aangeboden, een defini tieve en buitengewoon passende plaats krijgen in de klokketoren die eveneens als geschenk van Nederland thans in Washington zal worden opgericht! Reeds zes jaar is het geleden, dat Ko ningin Juliana als geschenk de installa tie van een klokkenspel in Washinton aankondigde. De klokken zijn daarna inderdaad gearriveerd doch zij moesten voorlopig worden opgehangen in een armzalig sta ketsel dat meer op een fabrieksfictsen- stalling dan op een monument geleek Aan de bouw en de plaatsing van een definitieve toren waren namelijk aller lei moeilijkheden verbonden. Gelukkig zijn deze echter thans tot aller tevre denheid opgelost. De Rotterdamse architect ir. J. W. C. Boks. die ook een zeer belangrijk aan deel heeft gehad in de bouw van het Nederlandse paviljoen op de Wereldten toonstelling te Brussel, heeft nu in Was hington zijn ontwerp voor de klokke- ruim 50 miljoen roepiahs (ongeveer 10 toren openbaar gemaakt en de autoritei ten van de Amerikaanse hoofdstad heb ben dat ontwerp met veel waardering aanvaard. De heer Boks is zijn prin cipes van functioneel bouwen ook in deze creatie trouw gebleven. Tierelan tijnen, die niet door de structuur ver antwoord zijn. verwerpt hij met verach ting. Niets moer hij hebben van wat hij denigrerend betitelt als „modieus" Ne derland kan zich erover verheugen dat deze vooruitstrevende architect bouw meester van de klokketoren is geworden. Aldus zal Amerika's bondgenoot in de Oude Wereld tonen dat oude waarden, zoals die van een klokkenspel, zeer goed kunnen samengaan met een vorm die voor vele Amerikanen een openbaring van moderne architectuur moet zijn. De metalen toren zal in gedeelten in Nederland worden vervaardigd en dan naar Amerika worden verscheept. Het bouwsel zal een matte koperkleur krij gen. Het eveneens strak gehouden voet stuk wordt van steen en de rand van het voetstuk zal tevens als bank kunnen dienen voor duizenden toeristen die jaarlijks het Nederlandse klokkenspel zullen beluisteren in het nieuwe monu mentale park dat aan de Vlrginia-zijde van de rivier de Potomac wordt aange legd. Boekit Tinggi veroverd De Indonesische regeringstroepen hebben Boekit Tinggi, de hoofd stad der opstandelingen in West- Sumatra, veroverd, aldus heeft Radio-Djakarta vandaag gemeld. De verovering -geschiedde gisteren om 10.50 plaatselijke tijd, aldus de radio. De 'bevelhebber van de regeringsstrijd- krachten, kolonel A. Jani, en het hoofd van politie van Midden-Sumatra, Ka- haroeddin, deden in een uitzending via Radio-Padang een beroep op oe bevol king. in het bijzonder de overheids diensten, op hun post terug te keren. Jani waarschuwde de winkeliers, dat zü hun zaken moesten openen. Kolonel Jani zei, dait sedert 17 april alle staten in Midden-Sumatra, die door de regeringstroepen zijn bezet, van op standelingen zyn gezuiverd. De militaire autoriteiten hebben later bekend gemaakt dat de premier van de tegenregering, Sjafroeddin Prawirane- gara, voor de bezetting van Boekit Tinggi de wijk heeft genomen. Volgens militaire autoriteiten in Dja karta hadden Sjafroeddin en zijn „ka binet", toen de val van Boekit Tinggi onvermijdellijk was, zich teruggetrokken naar Batoe Sangkar, ten zuiden van Boekit Tinggi. Thans wordt aangeno men, „dat zij in kleine groepjes door de oerwouden dwalen". Volgens Djakarta trekken de rege ringstroepen van kolonel Jani thans door het gebied van Boekit Tinggi, om sympathisanten met de opstandelingen te arresteren. Waarnemers in Djakarta menen, dat ondanks de val van Boekit Tinggi de op standelingen de guerilla-oorlog nog wel enige tijd zullen kunnen voortzetten. Ook menen zij, dat de opstandige be weging thans door een krachtiger hand wordt bestuurd. Mogelijk is dit kolonel Kaliwarang, de voormalige militaire at taché in Washington, een van de beste Indonesische officieren. Ook in diplomatieke kringen in Sin gapore geeft men de opstandelingen in Celebes meer kans dan dit in Sumatra. De mensen van Celebes, waaruit de Ne- Syngman Rhee won algemene verkiezing in Zuid-Korea De liberale regeringspartij van presi dent Syngman Rhee in Zuid-Korea is als winnares te voorschijn gekomen uit de algemene verkiezingen, welke vrijdag zyn gehouden, ofschoon de oppositie partijen meer succes hebben gehad dan verwacht werd. Syngman Rhee's partij behaalde de absolute meerderheid met 125 van de 233 zetels; de democraten kregen er 81 en de onafhankelijke en kleine groeperingen tezamen 27. De liberalen hadden gehoopt, dat zij een meerderheid van tweederde zouden ver krijgen. maar zover hebben zij het dus niet weten te brengen. De problemen, waarom het in deze verkiezingen ging, waren de armoede, de corruptie en de hereniging van Korea. De partijen had den hiervoor verschillende oplossingen aan de hand gedaan. Er heeft zich slechts één ernstig incident voorgedaan toen in een plaatsje bij Poesan een on afhankelijke kandidaat door onbekenden werd doodgeslagen. Een groep waarne mers van de Verenigde Naties stelt een onderzoek in. Kano sloeg om; jongen verdronken Gistermiddag is op het Amstel- Drechtkanaal in Ouderkerk aan de Am- stel nabij de brug in de provinciale weg een kano omgeslagen, waarin zich twee jongens bevonden, waarvan de een ter nauwernood en de ander in het geheel niet kon zwemmen. Onmiddellijk is een aantal personen in het water gesprongen om de jongens te redden. Zij zijn er vrij spoedig in ge slaagd de boerenknecht Peperwortel uit Ouderkerk uit het water te halen. Hij was toen reeds bewusteloos, maar na het toepassen van kunstmatige adem haling kwam hij weer bij. Voor de andere jongen, de 15-jarige P. H. Lek, eveneens uit Ouderkerk, is dé redding te laat gekomen. Hij werd boven water gehaald door de 26-jarige mej. S. A. Hiddema uit Amsterdam, die zich weer te water had begeven toen de andere redders hun pogingen hadden gestaakt. De jongeman was inmiddels reeds overleden. De twee jongens hadden de kano gehuurd. VOETBAL Geen T.V.-iiilzending van Manchester U. F. C. Milaan De NTS deelt ons mede. dat de uit zending van de voetbalwedstrijd Man chester UnitedMilaan op donderdag 8 mei geen doorgang kan vinden. De KNVB heeft namelijk de aanvan kelijk verleende toestemming voor deze uitzending ingetrokken omdat er op deze avond verschillende voetbal wedstrijden in Nederland worden ge speeld. Het televisieprogramma begint op deze avond op de normale tijd. Na melijk 20.00 uur. REPATRIANTENSCHEPEN. Zojuist ontvingen wij de volledige passagierslijsten van de motorschepen „Willem Ruvs" en „Castel Felice", welke respectievelijk op 11 en 19 mei in Rot terdam worden verwacht. Zij liggen voor belangstellenden aan ons Bureau ter inzage. derlanders vroeger een groot deel van hun koloniale troepen recruteerden, zijn betere vechters dan de Sumatranen. Voorts beschikken de opstandelingen op Celebes over een luchtbasis, terwijl het gebied moeilijker toegankelijk is dan Sumatra. GEVESTIGD In week van 24 tot en met 30 april 1958 L. de Neef en fam., accountant. Mod' dermanstr. 66; E. Schüchner geb. Verlln- den en fam.. onderwijzeres. Jan v. Goijen- en fam., Rijnsburgerweg 140; E. Haaze- kade 19; J. M. Dreckmeier geb. Lawalata broek en fam.. tennisleraar,, Temminck- str. 19; H. Sutterland en fam., architect, v. Vollenhovenplein 56; J. H. L. van Ree en fam.. arts. v. Vollenhovenplein 32; Barendregt en fam.. jeugdleider, Boshui- zerkade 13; J.C. Bijleveld. procuratiehou der. Sterrenwacht 5; G. M. M. Marcells, kantoorbediende. Morsweg 6a; E. J. Kret, G v .d. Laanstr.. 4: P. W. J. T. J. Kortmann Boerhaavelaan 27; F. van Saazen, Var kenmarkt 7; B. van Versendaal, verpleeg ster. RHnsburgerweg 10; W. Laninga, ver pleeghulp. Boerhaavelaan 2; L. Ingenluyff verpleegster. RUnsbungerweg 10; E Bal kenende geb Mlnnee Knarsenmakercstr. 7; W Jansen Sohelpenkade 65: F. W. J. Hobbelen, calculator. Boerhaavelaan 24: C M. M. van der Laan dienstbode. Rllns- hurgerwee 86- A M. Bünnemeller. Nieuwe Rijn 46: A. H D. Ingen-Housz Bur?«teee 1: P van Kooten. elektro-monteur Jacob Catslaan 56- R. W. de Ble. acquisiteur. Prulnlaan 11; L. van Ingen Schenau geb. Zegelaar. Johan de Wlttstr. 17; C M. A. Martini eeb. Loornan Laneebrug 71; R. M A Franse geb. Van den Berg, machatik- ster, Oranlestr. 1; L. Velleman Haarlem- mer,str 93: G F Jonckbeer, Gerecht s- u M Kluck Oude Rijn 158 J P Af v„<t U. verpleegster RHnsburgerweg 10- M -T W. Kastelein, analiste, v. Oldenbarnevelt- str. 32: K. A. Boekhout, stenotypiste-cor respondente, v. Vollenhovenplein 103. VERTROKKEN J. A. Stlgter en fam., Papengrt. 24 nr. Dordrecht. J. v. Heemskerkstr. 21; P. Veldhuijzen en fam., Pasteurstr. 2e nr. Bergen op Zoom. Populierln. 85; R. W. Dreyer en fam., Rynsburgerw. 159 nr. Ver. Staten v. N.-Amerika; L'. J. Roggeveen, Zoeterw^ingel 6b nr. Purmerend, Rozen- str. 15; T. P. Yperlaan en fam., de Goeje- str 36 nr. Rijwijk Z-H, Lljsterbesln. 2; C. G. Hogewonlng geb. Van dér Mark en fam. Joubertstra 28a nr. Rijnsburg. Smldstr. 30 J. Boonstra geb. Van Duljven;bode en fam. Koenésteeg 26 nr. Rotterdam, v. Borse- laarstr. 83a; J. C. A. M. Witkamp en fam. Jan v. Houtkade 29 nr. Canada; A. C. H. Kingma geb. Kruissen. Lijsterstr. 11 nr. Australië; E. J. van den Berg. Rllnsbur- gerweg 10 nr. Delft. v. Miereveltlaan 20: C. M. T. de Roy van Zuydewiin. Mors singel 8 nr. Canada: J. Op den Kamo. Pa- viljoenshof 26 nr. Nigeria; T. L. H. H. M. (Graaf) de Marchantet d'Ansembourg, Plet Ppaltjenspad 5 nr. Amstenrade, Ha- gendorenweg 1; G. A. Greco, Mecklenbur- gerstr. 12 nr. Italië: E. A. C. Boeker. Klok- steeg 6 nr. Frankrilk; J. H. K'nkel Lanee- brug 107 nr. Alkemade Kerkstr. 45: E. M. Blok geb. Van der Voort Haarlemmerstr. •56 nr. Noordwtlk. Boschweg 5: C. M G. Turnhout. Hoolrrrt 11-29 nr. Canada; A. W Blok Aloëlaan 18 nr. Noordwijk Boschweg 5; c A. Guldemeester I.inde- str. 8 nr Zoeterwoude. Schenkelweg 9: J. van den Toor,n Noordelnde 2a nr. Zegveld Molenweg 52; R Bonelll. Leemansstr 33 r. Italië; G Boter Witte Singel 27 nr. ^ssenhelm. Rusthoflaan 9- W. J. van der -Hden Bo'sotkade 7 nr. Rosmalen. Ber- "rnm«wp? 8; r m H<"idrn Riin=burg°r- weg 10 nr Ohaam. Jeugdherberg Het Putven; C M. H de Jonge geb Rouhard Molenstr 39 nr. 's-Gravenhage. de Gheljn- straat 65.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4