waar u dubbel van geniet! halfizware Zoveel geld zag ik nog nooit! Prins Bernhard herdacht roi der Canadezen in Nederland Met een enkel woord Agenda ;j c li 0 Vervolg van pag. 1 De beide scholieren dachten dat alles om de bromfiets ging, en zij zetten hun moedige achtervolging dus niet voort. Een van hen ging op de bromfiets zitten, de andere nam de tweede fiets aan de hand en zo gingen zij naar het politie bureau. In de Haddingestraat moet de rover zich weer bedreigd gevoeld hebben, want daar gooide hij de tas met al het geld erin weg. Hij had echter zijn positieven nog wel zover bij elkaar, dat hij de tas onder een geparkeerd staande vrachtauto wierp. Natuurlijk in de hoop, dat die wagen er enige tijd zou blijven staan, zodat hij zijn buit er later onder weg zou kunnen halen. De auto reed echter toch weg en toen zag het echtpaar Aanstoot uit de De Ruyterstraat, dat in de Haddingestraat wandelde, de tas liggen. Bij een eerste vluchtige inspectie zagen zij er niets bijzonders aan. Thuisgekomen bekeek de heer Aanstoot de tas eens nader en zei verschrikt tegen zijn vrouw: „Zoveel geld heb ik nog nooit bij elkaar gezien. Onmiddellijk bracht hij de tas naar het politiebureau aan het Martini-kerk hof. Direct na de overval was de heer v. d. Vries naar het bureau van de politiehondenbrigade aan de Ubbo Em- miusstraat gegaan om de roof van zijn tas aan te geven. Al spoedig was daar ook de districtsdirecteur van de Rotter- damsche Bank, mr. R. F. Roos, aan wezig. Terwijl zij met de recherche zaten te praten kwam van het Martinikerkhof de telefonische mededeling door dat de tas terecht was De politie heeft zaterdagmiddag een aantal personen aangehouden, van wie er een, een 36-jarige loswerkman, is vastgehouden. Mr. Roos heeft zaterdagavond een bezoek gebracht aan het echtpaar Aan stoot om hen hartelijk te bedanken voor het terugbrengen van de tas. Een belo ning stelde hij in het vooruitzicht. De politie geeft, in overleg met de ouders van de beide jongens, de namen van de achtervolgers niet. Uit veilig heidsoverwegingen, omdat men wil voor komen, dat de man die deze overval gepleegd heeft, zich op hen zou kunnen wreken. Wanneer de directie van de Rotter- damsche Bank hun namen weet, zo werd ons meegedeeld, dan zal ook aan deze beide jongens, waaraan het te dan ken is dat deze zeer brutale roofoverval mislukt is, een beloning worden toe gezegd. Staking bij Billiton Mij. in Suriname geëindigd Zowel de Surinaamse vakbond als de directie van de N. V. Billitonmaa't- schappij hebben een voorstel van de be- middelingsraad aanvaard, inhoudende uitkering van een week loon aan de ar beiders. Vandaag zijn, na een staking die zes weken heeft geduurd, de werk zaamheden hervat. De arbeiders leggen zich hiermede neer bij de door de Bil liton Mij gevolgde loonpolitiek. Aange zien thans uiteraard alle gedane tussen voorstellen komen te vervallen, zullen de door de Billiton Mij in het begin van dit jaar in het vooruitzicht gestelde loonsverhogingen van kracht worden. MAANDAG 5 MEI 1958 Advertentie Mr. Kranenburg uit Amerika terug Niets te zeggen Met het vliegtuig uit New York is za terdag de staatssecretaris van oorlog mr. F. J. Kranenburg, na een studiereis van twee weken in de V.S. op Schiphol te ruggekeerd, waar hij werd verwelkomd door zijn echtgenote en zijn adjudant, kapitein de Vroom. Op uitnodiging van het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft de Staatssecretaris een tournee ge maakt. waarbij o.m. een bezoek is ge bracht' aan een proefterrein voor raket ten, verder aan Colorado Springs, waar het hoofdkwartier van de luchtverdedi ging voor het Noord-Amerikaanse con tingent is gevestigd en tenslotte aan Fort Bliss, waar een aantal Nederlan ders wordt opgeleid voor het gebruik van het Nike-projectiel. Het hoofd van de legervoorlichtlngs- dienst, mr. G. P. Kiès deelde mede, dat de Staatssecretaris op dit ogenblik niets te zeggen had, aangezien het hier een studiereis betrof en de in de V.S. ver kregen informaties ten aanzien van de raketten van vertrouwelijke aard zijn. Voorts was mr. Kranenburg per vlieg tuig naar Nederland teruggekeerd om aanwezig te zijn bij de behandeling van de moties Ritmeester en Vermeer in de Kamer, welke voor morgen op de agenda staan. Oorspronkelijk had het in de 'bedoe ling gelegen dat mr. Kranenburg op 1 mei met de „Rijndam" van New York naar Nederland zou terugkeren. Twee fabrieksbranden te Rotterdam Gistermorgen vroeg is de Rotterdamse brandweer tweemaal achtereen in actie moeten komen voor alarm op een fabriek. Bij de erven de wed. J. van Nelle was. vermoedelijk door kortsluiting, brand ontstaan in reclame- en emballagema teriaal. De bedrijfsbrandweer ging het vuur met twee stralen te lüf, maar de officiële brandweer, die ook gewaar schuwd was, vond het raadzaam er nog een nevelstraal aan toe te voegen. De schade bleef tot ongeveer f. 7000 beperkt. Maar nauwelijks had men hier het vuur onder de knie of elders, ook aan de westkant van de stad. werd de hemel rood gekleurd door een felle uitslaande brand. Het betrof hier de maal en droog- inrichting voor specerijen, drogerijen en chemicaliën van de Gebr. G. J. en A. Hegge N.V. op de Zestienhovensekade in voormalig Överschie. Elf stralen water werden in de vuur massa gegoten, maar het enige gunstige resultaat was, dat men de brand kon be perken tot het pand zelf, dat echter tot de grond toe aan de vlammen ten offer viel. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. In beide gevallen dekt de verzekering dc schade. Dertien mensen dakloos door brand in Gouda Twee gezinnen van in totaal dertien personen zijn in de nacht van zaterdag op zondag dakloos geworden toen het door hen samen bewoonde woonhuis aan de Cappenersteeg te Gouda geheel door brand werd verwoest. Acht kinderen in leeftijd variërend van twee weken tot 13 jaar. die boven lagen te slapen kon den ternauwernood uit het brandende huis worden gered. De 20-jarige mevrouw L. van Leeu wenVersluis moest haar baby van ze ven weken uit het raam laten vallen, waar ze werd opgevangen door een kind van 13 jaar. Zelf moest zij zich ook via dit raam in veiligheid stellen. Bij haar val liep zij een gekneusde enkel op. Toen de familie dacht, dat alle kin deren in veiligheid waren, hoorde de 29- jarige postbode G. A. M. Noteboom nog gegil komen uit de bovenwoning. Hij rende naar boven en wist zodoende nog een 2-jarig meisje uit het brandende huis te redden. De hoofdbewoner, de 44-jarige P. Versluis, die beneden woon de. wist met behulp van buren zijn huis raad grotendeels in veiligheid te bren gen Hij was voor brand verzekerd. Zijn schoonzoon de 22-jarige E W. van Leeuwen, die de bovenverdieping be woonde. en die niet verzekerd was. zag alles verloren gaan. De brand is vermoe delijk veroorzaakt door een brandende' petroleumkachel. NIEUWE POSTZEGELS IN VIER WAARDEN (Van onze Haagse redactie) Binnenkort gaat de PTT vier nieuwe portzegels in de waarden 11, 16, 26 en 60 cent uitgeven. De waarden van 5, 6. 8, 12, 14. 20, 35. 85 en 90 cent zullen worden uitverkooht en niet meer herdrukt. De complete serie portzegels zal dan be staan uit de waarden: 1 7, 10. 11, 15, 16. 24. 25, 26, 30, 40, 50. 60, 95. 100 en 1.75 cent. Kranslegging bij cenotaaf te Ottawa Prins Bernhard is zaterdag te 11.45 uur met een KLM-vliegtuig te Montreal aangekomen voor zyn bezoek aan Canada. Na de begroeting door de Canadese autoriteiten en een inspectie van de erewacht sprak de Prins voor de op het vliegveld opgestelde microfoons van de Canadese radio-omroep. Prins Bernhard gaf uiting aan zjjn vreugde, dat hjj zich weer in Canada bevond. Hij bracht de rol, die Canadese militairen by de bevrijding van Neder land hebben gespeeld, in herinnering. 30.000 heldhaftige Canadese militairen slapen voor eeuwig op Nederlandse bodem. 130.000 Nederlanders hebben zich reeds in Canada gevestigd en er zullen er meer volgen. Kunt u zich een betere basis voorstellen voor de hartelijke betrekkingen, die tussen Canada en Nederland bestaan?, aldus de Prins. Prins Bernhard sprak vervolgens over de gastvrijheid, die de Nederlandse Koninklijke familie in de tweede wereld oorlog in Canada heeft genoten en hij bracht het Canadese volk de „beste wensten van Koningin Juliana en onze dochters" over. Hierna reed de Prins naar de ambts woning van gouverneur-generaal Massey waar de vertrekken voor hem in gereed heid zijn gebracht, waar in de afgelopen Dr Drees Proces majoor K. bracht veiligheid land niet in gevaar Het proces van majoor K. heeft de veiligheid van ons land niet in gevaar gebracht. Er is ten onrechte door en kele persorganen een aanval gedaan op de regering. Er waren bij deze or ganen echter andere belangen in het spel. Het proces is een middel ge weest om een bepaalde stemming te kweken en de regering in discrediet te brengen. Deze mededelingen deed de minister president dr. W. Drees zaterdagmiddag in het stadhuis te Haarlem, in ant woord op vragen van leiders en leid sters van het jeugdwerk. De regering staat buiten de militaire rechtsprocedure en draagt daarvoor geen verantwoordelijkheid, zo vervolgde dr. Drees. Tijdens het proces zijn door ge tuigen mededelingen gedaan over grote tekortkomingen. Daarmee zal in de toe komst terdege rekening worden gehou den. De veiligheid voor onze Staat ligt bovendien opgesloten in de N.A.V.O., zo zei de minister-president. herfst Koningin Elizabeth en de Hertog van Edinburgh ter gelegenheid van hun bezoek aan Canada verblijf hebben ge houden. Na een lunch, een ontvangst voor vertegenwoordigers der Nederland se kolonie en een diner aangeboden door premier Diefenbaker in de „Country Olulb" heeft de Prins gisteren te Ottawa deelgenomen aan de vijftiende herden king van de slag om de Atlantische Oceaan uit de tweede wereldoorlog. Op het grote plein in de Canadese hoofdstad, waar het monument voor de gevallenen uit beide wereldoorlogen staat, woeien talrijke Nederlandse en Canadese vlaggen ter begroeting van de Prins, voor wie ook vele Nederlandse emigranten naar de plechtigheid waren gekomen. Bij zijn aankomst per auto werd de Prins, gekleed in het uniform van luchtmaarschalk, begroet door gene raal Foulkes, de Canadese stafchef, en vele andere hoge Canadese officieren van leger, vloot en luchtmacht. Prins Bernhard legde een boeket witte lelies en anjers aan de voet van de cenotaaf, en onderhield zich vervolgens enige tijd met een afvaardiging van oudstrijders. Na de plechtigheid braken meer dan 400 leden van de Nederlandse gemeen schap door een politiekordon om de Prins toe te juichen. De Prins, die het enthousiasme glimlachend en wuivend j beantwoordde, had moeite in zijn auto te komen. Eerder op de dag had hij een I dienst in de Hervormde Kerk. die ge- I deeltelijk ln het Engels en in het Neder lands was gehouden, bijgewoond. Er 1 waren voor het merendeel leden van de (Nederlandse gemeenschap aanwezig. 's Avonds zat de Prins aan een diner, dat gouverneur-generaal Massey te zijner ere gaf. Ook premier Diefenbaker ,en Lester Pearson waren hierbij tegen woordig. Hr. Ms. Overijssel naar Ned. Nieuw-Guinea De jager van de Friesland klasse Hr. Ms. Overijssel die 1 juli a.s. naar Ned. Nieuw-Guinea zal vertrekken, zal onder commando staan van de kapitein-luite nant ter zee G. A. M. Saraber. Als eerste officier is aangewezen de luitenant ter zee van technische dienst Eibers, als hoofd machinekamer de luitenant ter zee der eerste klasse J. M. der eerste klasse J. C. de Wit en als of ficier belast met de administratieve dienst de luitenant ter zee van admini stratie der tweede klasse O, C. W. F. Schutte. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NATIONAAL PROGRAMMA; 18 00 Klok 18.01 Nws. en weerber. 18.15 Gram. 19 00 Jeugdforum. 19 30 Lichte muz. 20.00 Klok. 20.02 Nws. 20.05 Herdenking v. d. bevrij ding. 21.05 Gram. 21.15 Amus. progr. 22.30 Gram. 22.35 Piano en orgel. 23.00 Klok. 23.01 Nws. 23.15 Gram. 23.50—24.00 Dag sluiting. VOOR DINSDAG 6 MEI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok noodklok 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nws. en kath. nws.* 13.20 Platennieuws. 13.30 Lichte muz. 14.00 Schoolradio. 14.30 Voor de plattelands vrouwen. 14.40 Promenade-ork. en solist 15.25 Koorzang. 15.45 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de Jeugd 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijks delen Overzee: H. Veldkamp: Gemeente vorming in Nederlands Nieuw Guinea. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 Radio Volksuniversiteit: Drie den kers over de diepte van de menselijke ziel, door prof. dr. C. A. van Peursen. Tweede lezing: Augustinus. 19.00 Nws. 19.10 Comm 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 20.20 Cate chismus. 20.30 Act. 20.45 De gewone man 20.50 En Gij zult het aanschijn der aarde vernieuwen, klankb. 22.05 Radio Phllharm. ork. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.1524.00 Nouveauté's. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Franciscus Nicdlaas Adrianus, zn. van A. F. Berk en M. A. van der Drift; Wilhel mus Cornelis Maria, zn. van A. F. Berk en M. A. van der Drift; Willem Cornells Andreas, zn. van J. W. van Leeuwen en P. H. M. Granneman; Barendina Maria, dr. van P. C. Erades en M. H. Honders; Maria Johanna Cornelia, dr. van C. Mol- kenboer en A. A. Opdam; Gerhardus Hen- dericus Franciscus Joannes, zn. van W. J. van den Akker en M. J. T. Gebbink; Maartje Hendrlka, dr. van A. Herbert en H. Kerpershoek; Gerardus Johannes, zn. van J. Remmerswaal en C. M. Mank: Ro bert Willem, zn. van W. F. van Klaveren en A. van Haalem; Georgette, dr. van G. W. Bentty en L. A. de Does; Egbert Lu- bert, zn. van H. Vlug en A. Romkes. OVERLEDEN W. C. Devilee. 84 jr., man; J. van Duyn, 10 Jr., zoon; W. Swaak, 82 Jr.. man; F. L. J. J. Morichard. 66 Jr.. echtgenote van J. Dreef; A. W. van Noort, 59 Jr.. man; A. deHeiden. 54 Jr., eohtgnote van L. H. J. Soheeren. Zaterdagmiddag heeft „Doms" in Laren op originele wijze een pop- pententoonstelling van Martha Katz en George Wildschut ge opend. Na de plechtigheid kreeg Dorus. uiteraard in zijn hoestbui op vier wielen" gezeten, een fraaie Dorus-pop van Martha Katz aan geboden. BINNENLANDi BIJ de NV „Spooryzer" te Delft is aan 35 werknemers ontslag aangezegd wegens slapte in het bedrijf. De vooruitzichten op een spoedige verruiming van het aan tal orders zijn niet gunstig. H.M. de Koningin is voornemens op 3 Juni een bezoek te brengen aan de Ned. Kabelfabrlek te Delft. Vandaag zal een delegatie uit het Parlement van Israël ons land bezoeken op uitnodiging van de voorzitters der belde Kamers der Staten-Generaal. Dit is een tegenbezoek naar aanleiding van het bezoek dat een Nederlandse parlemen taire delegatie twee Jaar geleden aan Is raël gebracht heeft. Voorzitter der dele gatie is Joseph Sprlnzak, voorzitter van net Israëlisch parlement. De delegatie zal logeren ln hotel Kasteel Oud-Wassenaar. - Het centraal comité van anti-revo lutionaire kiesverenigingen houdt vrijdag 23 mei een conferentie „ruimtelijke or dening" ln hotel Van Gijtenbeek te Zwolle. Zaterdagavond is het vierjarig jon getje J. H. HÏemens uit Maastricht op de St. Gertrudisweg spelende onder de auto van de heer W. G. Gerrits uit het woon wagenkamp te Maastricht gelopen. Het ventje was op slag dood. De Engelse ..Royal Aernautical Socie ty" heeft de J. E. Hodgsonprijs toegekend aan prof. dr. ir. H. J. van der Maat. hoog leraar ln de vliegtuigbouwkunde aan de Technische Hogeschool te Delft, voor diens door genoemd genootschap uitgegeven pu- blikatle over het vliegtuigbouwkundig onderzoek ln Nederland. De heer P. Verloren van Themaat, die blijkens het besluit van 3 april 1958 van het Centraal Stemburau tot lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland was gekozen (P. v .d A.. lijst 1, kieskring 2) heeft zijn benoeming niet aangenomen. Ter voorziening in deze vacature heeft de voorzitter van het Centraal Stembu reau de heer W. Verhoeven te Delft be noemd verklaard. Zeven Nederlandse schilders en drie beeldhouwers uit ons land zyn uitgeno digd deel te nemen aan de tegen het eind van dit laar te houden Carneele-tentoon- stelllng te Pittsburg. Het zijn Karei Apoel. Gerrit Benner. Wil Bouthoorn. Cornellle. Jef Diederen. Gerard Lataster. Antoon Rooskens. Toon Kelder Shlnklchl Talirl en Andre Volten. De 45-jarige arts J. M. B. Wlentjes uit Amsterdam is zaterdagmiddag, nadat hij voor de vierde achtereenvolgende maal een bad in zee had eenomen. bij zijn tenugkomst op het srtrand te Zandvoort onwel geworden en overleden aan een hartverlamming. De temperatuur van het zeewater was acht graden. H.M. de Koningin heeft zaterdag- I middag ln Palels Soestdhk een delegatie ontvangen van ln Nederland en België verblijvende Oekrainers, t.w. 7 uit Neder land en 7 uit België, bij welke laatste groep ook twee kinderen meekwamen. Het gezelschap werd begeleid door mgr. A. G. Smit uit Soestdyk. Het Utrechts By- zen tij nee koor zong enige stemmige 11e- I deren. De A.N.W.B. heeft de minister van I Verkeer en Waterstaat in een schrijven verzocht vergunning te willen verlenen voor het plaatsen langs de grote wegen van wegwijzers naar kampeerterreinen. Ir. O. van den Toorn, directeur van de NV Koninklijke Machinefabriek Gebrs. Stork en Oo en de Ver. Machine Fa brieken (Stork Werkspoor) is wegens per soonlijke redenen als zodanig afgetreden. De aandeelhouders zal worden voorge steld hem te benoemen als commissaris van belde N.V.'s. Hij zal in beide functies worden opgevolgd door de heer J. K. Riuwerda te Hengelo. Het congres van de Algemene Bond Textiel- en Kledlngslndustrie heeft tot slot van het tweedaags congres te Am sterdam een resolutie aanvaard waarin o.m. wordt gepleit voor een verkorting van de werkweek van zes tot vijf dagen. BUITENLAND Een woordvoerder van het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken te Lon den heeft de beschuldigingen over Britse aanvallen ln Jemen, vervat ln een Jemenl- tische brief aan de Verenigde Naties, „on juist en vals" genoemd. De Weense politie heeft zaterdag twee Hongaarse diplomaten op heterdaad be trapt toen zij trachtten een Hongaarse vluchteling te werven voor de Hongaarse geheime dienst. Eén van belde diplomaten, die ln een tram probeerde te vluchten, bleek de eerste secretaris van het Hon gaarse gezantschap te zijn. De ander, die een diplomatiek paspoort had werd door de vluchteling ontmaskerd als een voor malige officier van de Hongaarse geheime dienst, die hem in 1955 in een eevangenls van Boedapest had behandeld". Te Konakrv ln Frans Guyana zijn gevechten gelevérd tussen verschillende bevolkingsgroepen, zestien mensen zijn gedood en circa honderd gewond. Een aantal hulzen is door brand verwoest. Over de oorzaak van de onlusten test men in het duister. In de negerrepubllek Haïti (Grote Antillen. West-Indlë) is de staat van be leg afgekondigd, Dit geschiedde nadat betogingen waren gehouden, waarbij ln een voorstad van de hoofdstad Port au Prince een zelf vervaardigde bom tot ont ploffing was gebracht. De Haltlaanse re gering heeft ln een bekendmaking ver klaard. dat de oppositieleider Louis De- Jole, voormalig kandidaat voor het presi dentschap van Haiti vogelvrij is verklaard. Het tramverkeer van Calcutta is na genoeg verlamd door een staking van .10.000 man personeel naar aanleiding van het ontslag van een bestuurder die zijn vakantie eigenmachtig had verlengd. Per Joen mensen gebruik van de tram. dag maken in Calcutta ongeveer een mil- De Pakistaanse regering heeft haar delegatie bij de V.N. opdracht gegeven bij de voorzitter van de Veiligheidsraad een protest ln te dienen tegen „de schending van de rechten van de mens in het door India bezette deel van Kasjmir. In de pro testbrief wordt de aandacht van de Raad gevestigd op het feit. dat Sjeik Abdoellah, de voormalige premier van Kasjmir, op nieuw door de Indiërs is gearresteerd na op 8 januari op vrije voeten gesteld te zijn. De enige misdaad van Sjeik Abdoel lah, aldus het protest, is dat hij voorstan der is van een volksstemming in Kasjmir. Hoezeer de „eenheidslectuur" in de Sovjet-Unie is doorgevreten, blijkt hier uit. dat het Russische communistische partijblad Prawda" een oplage heeft van 5.65".000 exemplaren. Alberto Lleras-Camargo. kandidaat van het Nationale Front in Columbia, is zondag met 85 procent van het aantal stemmen voor vijf Jaar tot president ge kozen. Sedert de verdrijving van de mili taire dictator Rolas Plnilla ln mei van het vorig jaar werd Columbia door een mili taire junta geregeerd De thans 51-jarige Camargo is voor de tweede maal presi dent- de eerste maal was hil dat in 1945. Voordien was hij journalist De verkie zingen hebben nog een bloedig 'ncident geëist- een gewapende bende heeft in het district Tollma 25 boeren, die in een vrachtauto od weg waren naar een stem bureau gedood. Ook elders deden zich (overigens kleine incidenten) voor die «'een slachtoffers vergden. De eerste secretaris van de Poolse communistische partij. Gomoelka. de Poolse minister-president. Cvranklewicz en de minister van Landbouw. Ochab. zijn hedenochtend uit Warschau vertrokken voor een bezoek aan achtereenvnla*r.s Bulgarije HongarMeen Roemenië. - De 7-Jarige Prinses Anne van Groot - Brlttannië moet een operatie ondergaan. Haair amandelen zullen geknipt worden. Dit is door Buckingham Palace meege deeld. ster- Pieterskerk. Herdenkingsdienst Bevrij ding. 7.15 uur nam. Professor en wijk Wielerwedstrijd 6.30 uur nam. Zeemanlaan: Herdenking Bevrijdingsdag. 6 uur nam. Tibus Brandsmastraat 174: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7i uur nam, Schouwburg: K. en O. Ned. Come die „De grote liefde". 8 uur nam. DINSDAG Gulden Vlies. Ned. Ver. van Hulsvrou wen. Lezing J .H Smit over kamerplanten 2.30 uur nam. De Doelen. Jaarvergadering 3 Ocktober- Verenlging. 8 uur nam. Zomerzorg: Kapdemonstratle R.-K. Bond St. Franciscus van Asslslë. 7.45 uur nam. Zulderkerk: Interkerkelijke evangelisa tie-samenkomst. 8 uur nam Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie „De grote liefde". 8 uur nam. Zomerzorg: Filmavond Vespa-club. 8 u. nam. WOENSDAG Ambachtsschool (Haagweg 4): Officiële opening tentoonsi clling van werkstukken. 3 uur nam. Gulden Vlies: Leden verg. Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. 7 3/4 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. „De grote liefde". 8 uur nam. Splrltisch Comedie Genootschap Boerhaavezalen Vroukenkerksteeg)Of ficiële opening Fototentoonstelling. 7J uur nam. DONDERDAG Ambachtsschool (Haagweg 4): Tentoon stelling van werkstukken. 9-12 uur voorm. en 24 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Feestavond leer lingen Ambachtsschool. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7| uur nam. VRIJDAG Haagweg 4: Receptie 75-Jarig .an Ambachtsschool. 3 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed te uur nam. Ambachtsschool (Haagweg 4).- Tentoon stelling van werkstukken. 912 uur v.m Den Burcht: Jeugdwerk Herv. Gem. Spr ds. T. D. van Soest. 8 uur nam. Pieterskerkhof 6: Viro. Spr. dr. mr. F. Gasses over neutraliteit ln de internatio nale politiek. 8 uur nam. Gulden Vlies: Leden verg. A. R. Kiesver. Wijk I. Spr. S. M. Stolp. 8 uur nam. RehobothModeshow Chr. Bond van Plattelandsvrouwen en Boerinnen. 8 uur nam. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nws 7 10 Gvm. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8 00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram 9 40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters 11.00 Orgel en trompet. 11.30 Pianorecital. 12.00 Amus. muz. 12.20 Regeringsuitz.: Landb.kron.: De werktuigendag Liempde 1958. 12.30 Land- en tuinb méded 12.33 Dansmuz. 13.00 Nws. 13.15 Meded of gram. 13.20 Theaterork. en soliste 13.55 Beurs ber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Mezzo-sopr. en piano. 15.30 Voor de zie ken. 16.3(TVoor de Jeugd. 17 20 De dieren wereld en wy, caus. 17.30 Jazzmuz AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act 18 30 Ama- teursprogr. 18.55 Paris vous Parle 19.00 V. d. kind. 19.05 Koorconc. 19.45 Voor de Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Hoteldoradio. 22 00 Fllmpraatje. 22.15 Hobo en piano 22.45 Carillonmuz. 23.00 Nws. 23 15 Koersen v. New York. 23.16 New York Calling. 23.21— 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS; 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Het kamaleon van de zee. film. 20.30 Vlaardingen koerst op morgen, film. 21.00 —22.50 film. Engeland, BBC Home Service 330 ni. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber 13.00 Nws. 13.10 Discussie. 13.55 Cricketuitsla gen. 14.00 Voor de scholen. 15.00 Caus. 15.15 Hoorsp. 15.45 Ork. conc. 16.45 Caus. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.40 Sport. 18.45 Hobo en piano. 19.00 Gram. 20.00 Liede ren. 21.00 Nws. 21.15 Bultenl. overz. 21.45 Strijkkwart. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.0623.11 Koersen. Engeland, BBC Light Progr. 1500 en 247 ni. 12.00 Gram. 12.30 Nws. Daarna: V. d. arbeid. 13.00 Dansmuz. (Om 13.30 Nws) 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw. (Om 14.30 Nws.). 15.00 Dansmuz. (Om 15.30 Nws). 15.45 Fabrleksfanfare. 16.30 Nws. en mrs. Dale's Dagboek. 16.45 Gevar. muz. (Om 17.30 Nws.). 18.00 Gevar. muz. (Om 18.30 Nws.). 18.45 Hoorsp. 19.00 Jour nalistiek. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en Have a go! 20.00 Gevar. progr. 20.30 Nws. en hoorsp. 21.00 Good evening each. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Dans muz. 23.30 Nws. en lichte muz. 23.55— 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Ork. conc. 13.00 Nws. 13.15 Ork.- conc. 16.00 Pianotrio. 17.00 Nws. 17.20 Viool en piano. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Lichte muz. 20.00 Gevar. progr. 21.15 Gram. 21.45 Nws. 23.30 Symf. ork. en solist. 24.00 Nws. 0.101.00 Dansmuz. Frankrijk 3 (Nat. Progr.) 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.35 Klankb. met muz. 14.10 Kamermuz. 14 40 Zang recital. 16.15 Balletmuz. 17.00 Kamermuz. 20.00 Gram. 20.05 Kamermuz. 23.10 Gram. 23.52—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni. 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.35 Tuinb.kron. 12.40 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.15 Omr. ork. en soliste. 16.45 Symf. ork. en soliste. 17.00 Nws. 17.10 Cello en piano. 17.45 Boekbespr. 18.00 Voor de Jeugd. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoon stelling. 20.00 Caus. 20.10 Gram. 20.15 V. d. vrouw. 21.15 Omr. ork. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.45 Idem. 22.5523.00 Nws. 484 m. 12.00 Gram. 12.35 Hammond orgelspel. 13.00 Nws. 13.15, 14 45 en 15 30 Gram. 16.05 Jazz. 16.30 Dansmuz. 17.35 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Vrye tyd. 22.55 Nws. Wykgebouw Levendaal: Ledenverg. Chr. Hist. Unie. f nam. Spr. mr. dr. K. de Vries. 8 uur Oegstgeest. Patronaatsgeb.Voor lichtingsavond met film van Stichting „Door de eeuwen trouw". Spr. dr. W. A. Veenhoven uit Den Haag Ambon-Neder land ln verleden, heden en toekomst". 8 uur nam. ZATERDAG Ambaohteschool (Haagweg 4)Tentoon stelling van werkstukken. 912 uur v.m. en 24 uur nam. Stadszaal: Feestavond Ver. van oud- leerlingen Ambachtsschool. 8 uur nam. Stationsplein: Ned. Chr. Relsver. Be zoek aan Bloemencorso. 2 uur nam. Watertoren Katwijk: K. en O.-excursie L.D.M. 2± uur nam. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Katwykse dui nen. 1 3/4 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie. Je hova's Getuigen. 5$ uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werfpark l Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur. Lakenhal: Tentoonstelling Pieter Ge- raedts (tot 27 mei). (Werkd. 10—5, zon en feestd. 15 uur). Ryksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Litho's door V. H. Ellenbaas (tot 18 mei). Werkd. 25 uur nam. Universiteitsbibliotheek. Tentoonstelling van klassieke handschriften uit Leids be zit. Werkdagen 9.30 uur voorm. tot 5.30 u. nam. (tot en met 8 mei). BIOSCOPEN Trianon: „Getuige charge". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino: „Gejaagd door de wind". 14 Jaar. Dageiyks 2 en 7.30 uur. I.uxor: „De Jonge leeuwen". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30 en 8 uur; zondag: 3 en 8 uur. Lldo: „Vrouwen en spionnen". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „De trein van tien over drie" 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag; 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst der apotheken wordt tot zaterdagmorgen 10 mei te 8 uur waargenomen te Lelden door: Apotheek Kok. Rapenburg 9. tel. 24807 en te Oegst geest: door Apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel, 26274. By geen gehoor by Uw halsarts ot specialist bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) c~ E be G Helsinki geh. bew. nw 4 6 2 Stockholm onbewolkt nw 3 11 0 Oslo onbewolkt windstil 10 0 Kopenhagen zwaar bew. w 7 11 0 Aberdeen motregen windstil 7 0.1 Londen regen ozo 2 19 0.1 Amsterdam licht bew. zo 3 14 0 Brussel licht bew. zzw 1 16 0 Luxemburg licht bew. O 2 16 0 Parys zwaar bew. O 2 21 0 Bordeaux half bew. wzw 4 28 0 Grenoble licht bew. zo 1 26 0 Nice zwaar bew. nw 5 18 0 Berlijn zwaar bew. zzw 2 12 0 Frankfort licht bew. nno 1 16 0 München onbewolkt zzo 2 15 0 Zürich onbewolkt windstil 22 0 Genève half bew. windstil 23 0 Locarno onbewolkt windstil 25 0 Wenen onbewolkt zw 3 13 0 Innsbruck onbewolkt wzw 2 21 0 Rome mist ono 3 20 0 Ajaccio onbewolkt nno 2 19 0 Madrid zwaar bew. windstil 27 0 Mallorca mist windstil 0 Algiers licht bew. zzo 1 21 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2